Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88201) juve600 válasza Dévacsen (#88197) üzenetére


juve600
nagyúr

köszi
ez jó hír
csak jó is legyen a win

(#88202) zolee001 válasza szasanyi (#88192) üzenetére


zolee001
őstag

Mindennapi windows hibáinkat add meg ma
Az éppen aktuális: Windows 10 version 1809 reportedly causes font issues on some apps

(#88203) Cs1csó válasza Warpig (#88199) üzenetére


Cs1csó
félisten

A zene miről szól milyen program? Pl. FOOBAR és HDD-ről, vagy Youtube? Vagy online rádió.

Elvileg olyan lehetséges hogy a HDD is elmenne aludni x idő után és akkor megállhat a zene de foobarban van ilyen opció - ez ellen -

(#88204) MasterMark válasza Cs1csó (#88203) üzenetére


MasterMark
titán

HDMI-n egy csomagban megy a hang és a kép, így ha nem ad képet a gép, akkor a hang is elmegy.

Switch Tax

(#88205) Cs1csó válasza MasterMark (#88204) üzenetére


Cs1csó
félisten

Utána már lehesett hogy HDMI nem jack.

(#88206) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

3 frissítés sehogy sem akar felmenni a gépre. Valami megoldást tudnátok a problémára?
Update végigfut, majd újraindításnál kiírja hogy sikertelen frissítések.

(#88207) Geth válasza MasterMark (#88204) üzenetére


Geth
addikt

Intel esetén ezt lehet driverben állítani, AMD és NVIDIA esetén tudtommal nem.

[ Szerkesztve ]

(#88208) Warpig válasza Cs1csó (#88203) üzenetére


Warpig
aktív tag

Soundcloud, tehát net.

Nem gondoltam, hogy ilyen dologba futok bele, mivel eddig az alaplapi hangkari szólt.
Köszi!

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#88209) Kékes525 válasza havri1 (#88191) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#88193) Zoz :K

Szerintem a mínusz jelet írtam rossz helyre How to hibernate Windows 10, de az is jó amit írtál. A helpjében viszont csak az van amit te írtál (powercfg.exe /hibernate off).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88210) Doky586 válasza spyduck (#88185) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valahol a gépházban beállítható, de most nem találom hol. Semmi köze a hibernáláshoz. Ha a gépet nem a start menüből állítod le hanem az aztalon alt+F4 et nyomva akkor legközelebb nem nyílnak meg újra a legutoljára használt programjaid.

[ Szerkesztve ]

(#88211) juve600


juve600
nagyúr

újabb geb@sz [link]

(#88212) Cs1csó válasza juve600 (#88211) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egyre rosszabb, nekem is ment vissza a régebbi - egyéb okok miatt - egy dolog miatt örülök,hogy INNEN már csak felfelé vezet az út.

(#88213) darvinya válasza juve600 (#88211) üzenetére


darvinya
titán

Ez mind szép és jó, de a cikk végén: Kíváncsiságból megpróbáltuk reprodukálni a hibákat a Windows 10 October 2018 Update rendszeren, de nem jártunk sikerrel.

Akkor még sincs hiba, csak megint egy bejegyzés klikk növelésre?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88214) Amantius


Amantius
senior tag

Nem tudom 10-es nyűg-e, de a hetesen nem csinálta. Ha kikapcsolom az elsődlegesnek beállított monitort, akkor átdob mindent a kettesre. Nem értem a logikát, mert az is ki van kapcsolva. Ha elindítom az egyest, marad minden a továbbra is kikapcsolt kettesen (azt nem tudom, hogy ha be és kikapcsolnám, akkor átdobná-e a hármasra, de mindegy is). Win+SHIFT+ NYÍL-lal visszadobálgatom, de egy csöppet bosszantó. Gondoltam megkérdezem, hát ha mást is érint és tud megoldást.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#88215) Kékes525 válasza Cs1csó (#88212) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennek nemcsak a túlhajszolt fejlesztés az oka, hanem az elégtelen tesztelés is. 2014-ben megszüntették a profi tesztelő csapatukat, felcserélték a Windows Insider programmal, amit viszont elégtelen módon irányítanak, értékelnek. Látható, hogy a profik nem helyettesíthetők jó szándékú emberekkel. Ráadásul ha még figyelmen kívül hagyják a véleményüket is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88216) juve600 válasza Cs1csó (#88212) üzenetére


juve600
nagyúr

azért amikor játszol már 1 órája egy szerveren és kapsz egy kékhalált........... na az az érzés megfizethetetlen :)

(#88217) zolee001 válasza darvinya (#88213) üzenetére


zolee001
őstag

Az origo aztán hiteles hirforrás bármilyen témakörben:-)
Amennyiben nme lenne hiba akkor miért tartja vissza az updatet?

(#88218) szasanyi válasza Dévacsen (#88197) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#88219) ArthurShelby válasza juve600 (#88211) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem az utolsó build frissítésnél volt az, hogy kevés újdonságot hoz, ellenben annál több hibajavítást, és stabilitást?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#88220) juve600 válasza ArthurShelby (#88219) üzenetére


juve600
nagyúr

nem :D :D :D

(#88221) Cs1csó válasza Kékes525 (#88215) üzenetére


Cs1csó
félisten

Összefoglaltad a lényeget, ha már leváltom a profikat, amatőrökre attól még az összes tőlük érkező visszajelzést fel kellene dolgozni.

Szerintem jó ez az Insider dolog, és a profi tesztelő részleg felszámolás helyett esetleg elég lett volna a hangsúlyok eltolása.
Az insider-ekkel feldúsítotva lehet fele annyi profi tesztelő is elég lenne de mindet elküldeni nagy botorság. Máshol is próbálkoznak hasonlóval hiszen az EMBER az a termelési tényező amit legkönnyebb változtatni és azonnali látványos eredményt hoz (a bevétel még ugyanannyi de a bérköltség kisebb) hosszú távon persze ez nem működik.

A játékoknál éreztem először ezt kijött egy játék és 1-2 hét alat jött hozzá vagy 3 patch. Azaz erősen BETA játékot adtak ki.

(#88222) juve600 válasza Cs1csó (#88221) üzenetére


juve600
nagyúr

valahogy jobban kellene ennek működni

jön egy új frissítés és lehet újratelepíteni a gépet mert 1 nap múlva összeomlik a rendszer mert el@rtak valamit

(#88223) Kékes525 válasza zolee001 (#88217) üzenetére


Kékes525
félisten

A cikk linkje az. Windows 10 version 1809 plagued by another data loss issue

Ever since the October update, the overwrite confirmation is missing from zip files

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88224) andreas49 válasza szasanyi (#88192) üzenetére


andreas49
senior tag

Ma olvastam valamelyik honlapon Az MS nyilatkozatát, hogy még októberben kiadják.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#88225) szasanyi válasza andreas49 (#88224) üzenetére


szasanyi
félisten

Időközben linkelték, de köszi.

(#88226) Cs1csó válasza andreas49 (#88224) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az max egy hét.

(#88227) Doky586 válasza andreas49 (#88224) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik októberben?

(#88228) Cs1csó válasza Doky586 (#88227) üzenetére


Cs1csó
félisten

;] :DD :))

Ez ÉVtized.

(#88229) juve600


juve600
nagyúr

BF V megjelenésig kiadhatnák,semmi kedven naponta 80gb-ot letölteni mert windows-t újra kellett telepíteni

(#88230) #86564352 válasza Cs1csó (#88221) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van jó csapatuk, mivel Azure és Office üzletük nagyobb együtt kb. kétszer a Windows részlegnél és gyorsabban növekszik nem csoda a jobb koponyákat oda csoportosítják. Nadella felhős ember egyébként is, Ballmer jobban törődött a Windows-zal. A Windows 10-nél a vállalati piacuk számít, a consumer piac a kísérleti nyúl több körben: Insider program, Home verzió akik nem tudnak halasztani, és Pro verziósok akik megjelenéskor frissítenek rögtön. Ezek után ahogy kiderültek az éles tesztben a szívások mint tavasszal és most is, csak akkor hónapokkal késleltetve küldik a vállalati csatornára. Én most Pro verzión állítottam a frissítési csatornát, most rögtön ne másszon fel a 1809 ha kiadják újra. Ráér jövőre, nem kívánok kísérleti nyúl lenni amíg nem foltozzák. 1803 rajtkor is vissza kellett állnom 1709-re és csak júliusban engedtem. Most 1809-et is megnéztem rajtkor, és vissza is mentem 1803-ra.

(#88231) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Valamelyik nap a webáruházak noti kínálatát nézegettem. Az egyik gépnél azt írták, hogy Windows 10 VE operációs rendszer van rajta. Mi az a VE? Virágbolt Edition?

(#88232) MasterMark válasza #93794560 (#88231) üzenetére


MasterMark
titán

Volume edition lehet esetleg ami mennyiségi verziót jelenthet, de ilyen verzió nincs igazából. Mármint ez nem külön rendes verzió, csak az aktiválási módra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#88233) svgyula válasza Warpig (#88199) üzenetére


svgyula
addikt

Kösd az erősítőt a normál hangkimenetre(hátlapi) a HDMI minden jelet megszakít.

(#88188) Geri27
Sajna innentől a hardvereket egyenként kell leválasztani és úgy tesztelni. Kezd a táppal! Azért a VGA induláskor megrántja a tápot rendesen. Lehet pont ez a gond.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#88234) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy csaladi jatekos gepre szeretnek windows 10-et telepiteni.
Az a kerdes, hogy melyik windows verziora van szuksegem, hogy a kovetkezoket meg tudjam tenni:

- A fel eves oszi / tavaszi frissiteseket el tudjam halasztani. Legjobb lenne, ha fixen nehany honappal kesobb telepulnenek, amikor mar nincs veluk gond.
- meg tudjam mondani, hogy a frissiteseket mikor toltse le, es telepitse fel. Magatol egyiket se tegye meg, csak szoljon, hogy vannak frissitesek.
- minden szuksegtelen progit (pl. osszes csempes cucc) le tudjak tiltani ugy, hogy ne is jojjon hozzajuk frissites, es ne fusson a hatterben (korlatos mobilnet, gyenge gep) - a gepen nincs netezes (max. neha egy-egy jatekkal kapcsolatos infora guglizas), se media fogyasztas, kizarolag offline jatek.

Kossz elore is!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#88235) TRob1 válasza Bici (#88234) üzenetére


TRob1
veterán

Ööö, minek erre 10 ha nem vagyok indiszkrét? Miért nem elég ami van? Gyenge gép, Offline gép, nulla média, minden tiltva ami win10 és nem az előzőek...stb

Amúgy meg Pro.

¤ R'n'R ¤

(#88236) #86564352 válasza Bici (#88234) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pro verzióval könnyen tudod halasztani a nagy frissítéseket, frissítési csatornát állítva vagy kézzel megadott napok száma késleltetés 365 a max. A havi biztonsági frissítéseket 30 napig lehet halasztani vagy 35 napos szüneteltetés ekkor 35 napig fixen nem frissít, nem indít újra. Csoport házirenddel azt hiszem továbbra is megoldható csak értesítsen frissítésről, ne töltse egyből.
Home verzióval külső progi barkács kell. Az UWP appokat PowerShell parancsokkal lehet gyomlálni, egyébként nem muszáj rögtön irtani. Beállítod ne fussanak háttérben, áruház ne frissítse háttérben, a net kapcsolatot is lehet korlátoltra állítani.

(#88237) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jaj neee... Remélem könnyen kikapcsolható lesz, sőt alapból kikapcsolt állapotban kerüljön bevezetésre ha már nagyon muszáj volt. De jó lesz ha majd magától bassza el a beállításokat és lehet keresgélni utána miért nem megy már megint valami, de természetesen az eredeti problémát ugyanúgy nem fogja megoldani ahogy soha eddig se tudta. Ezeknek ilyenkor elmentek otthonról? Nincs elég munkájuk a folyamatos patchelgetéssel? Adjak?

(#88238) Dr. Akula válasza #93794560 (#88231) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ahogy mondták, Volume Edition, kötve hinném hogy egy bolti gépen ilyen lenne. Sztem csak a nagytudásúak nem találták a COA matricán a serialt, és akkor eszükbe jutott hogy mennyiségi licensznél nincs külön, hát akkor biztos ez is az. De nem, Win8 óta az előtelepített oprendszer serialok a BIOS-ban figyelnek, onnan olvassa ki a telepítő. Igazából mindegyik nem VE Win verzió így kezdi, aztán ha nem talál akkor feltételezi hogy külön vetted, és akkor kér csak serialt (amit a külön vásárol Windowshoz meg kaptál).

(#88239) Bici válasza TRob1 (#88235) üzenetére


Bici
félisten

TRob1: Azert win10, mert egy Ryzen 2200U-s laptoprol van szo, amihez Win7 es Win10 driverek vannak csak.
Win7-et mar csak nem rakok fel, mikor alig tobb, mint egy ev van hatra a tamogatasabol, raadasul allitolag ugyanaz a jatek valamivel gyorsabban fut Win10-en. Itt sajna kell minden plusz fps.

Es koszi! :R

twofatcat: Kosz neked is. :R
A PRO verzio alapbol lehet barmiben lassabb - esetleg tobb cucc fut a hatterben?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#88240) Geth válasza Bici (#88239) üzenetére


Geth
addikt

Az SKU-k között teljesítményben matematikai külünbség van csak, még tárhelyben sem ég és föld.

(#88241) Dr. Akula válasza Bici (#88239) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jól teszed, nincs is reális érv a Win7 mellett ma már.

(#88242) Alcsi69 válasza Alcsi69 (#88128) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Fantasztikus, megint elhalálozott kéken, pedig most oc sincs semmin, az afterburner sincs fent. :(
Whocrashed megint azt mondja, hogy ntoskrnl.exe az érintett.
A minidump analízis pedig ezt: [link]

(#88243) darvinya válasza Alcsi69 (#88242) üzenetére


darvinya
titán

Futtas egy RAM tesztet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88244) Alcsi69 válasza darvinya (#88243) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Kb 1 hete toltam egy teljes memtest86-ot és nem írt hibát. :(

(#88245) Bici válasza Geth (#88240) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Az SKU alatt a különböző win típusokat értjük?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#88246) Geth válasza Bici (#88245) üzenetére


Geth
addikt

Stock keeping unit
Leegyszerűsítve MS Win esetén, amihez egyedi kulcs van.
Például külön SKU a "Pro" és a szerencsétlen "Pro N", de ugyanannak az SKU-nak számít egy Home 32-bit (x86) és egy Home 64-bit (amd64), azaz cserélhető a kulcs közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#88247) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
tesóm laptopja egyik pillanatról a másikra nem akarja betölteni a windowst. Elkezd tölteni, majd fekete képernyő egérrel. Utána kijön, hogy diagnosztika, aminek a vége, hogy nem tudja megcsinálni. Utána próbáltam mindent az egyéb lehetőségeknél, de semmi. A hibatkozott logifle meg nem is létezik. :U
Ez hw, vagy sw hiba lehet? A hdd-re gyanakszom. Lehet win parancsosr alatt ezeket tesztelni?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#88248) Cs1csó válasza Speeedfire (#88247) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van egy pendrive akkor arra csinálj egy Win telepítőt azzal a verzióval ami a gépen van és arról próbálj meg egy javítást.

Ha a rendszer meghajtón nincsenek adataid, akkor akár újra is telepítheted.

(#88249) darvinya válasza Alcsi69 (#88244) üzenetére


darvinya
titán

Futtasd megint.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88250) Bici válasza Geth (#88246) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.