Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87201) eax1650


eax1650
aktív tag

Visszaadja a törölt fájlokat a Microsoft, csak kérni kell!

[link]

Hogy, hogy nem én megúsztam 3 gépemen a törléseket!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#87202) starr


starr
őstag

Sziasztok!
Elsők között raktam fel az oktoberi frissítést. Ma hallottam, hogy nem kellett volna. Szóval akkor csak a Users mappából töröl?

(#87203) Cs1csó válasza starr (#87202) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha tiszta telepítéssel tetted fel akkor sehonnan, belső update-en keresztül akkor LEHETSÉGES, hogy a users mappa letöltések, képek, videók mappa tartalmát törli.

(#87204) starr válasza Cs1csó (#87203) üzenetére


starr
őstag

Csak ráeresztettem. Továbbra is tele vannak szeméttel azok a mappák. Úgy tűnik megúsztam. Köszi!

(#87205) #86564352 válasza starr (#87204) üzenetére


#86564352
törölt tag

Megúszás után most itt a jó alkalom biztonsági mentés stratégiát kigondolni. Külső HDD ami csak ideiglenesen van csatlakoztatva és felhőben is egy példányban megfelelően védett fiókkal. (erős jelszó és 2FA) Ennyi már elég szoftverhiba, hardverhiba, zsarolóvírus, tűz és lopás ellen.

(#87206) starr válasza #86564352 (#87205) üzenetére


starr
őstag

Ezek nekem megvannak. Külső vinyó + 500GB pcloud :)

(#87207) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

elképzelhető, hogy a mostani frissítés okozza azt a hibát, hogy nem tudok új mappát, parancsikont, szöveges dokumentumot, stb. létrehozni?

Ha a fájlkezelőben nyomok egy jobb egér kattintást, majd lehúzom a kurzort az "Új" lehetőségre, akkor lefagy a fájlkezelő. Ugyan ez a helyzet, ha az asztalon nyomok egy jobb klikket és viszem a kurzort az "Új" lehetőség felé. Nem jön az új ablak mellé a lehetőségekkel, hanem lefagy.

VGA driver nélkül, csökkentett módban is ezt csinálja. Teljesen érthetetlen.

(#87208) Angel2014


Angel2014
addikt

Volt már? Leállították a Windows adattörlő frissítését

De ez lenne az? 2018. szeptember 26. – KB4458469

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87209) antikomcsi válasza antikomcsi (#87207) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Visszaállítottam 1803-ra. Így megszűnt a hiba.

Egy másik gépen, amiben szintén amd cpu és nvidia vga van azon meg hibátlanul fut a 1809. :U

(#87210) King Unique válasza Angel2014 (#87208) üzenetére


King Unique
titán

Vótmá'... :D

A KB4458469 pedig csak a legutóbbi összesítő frissítés a 1803-as verziónál, semmi köze az említett problémához. Az a 1809-es verziónál volt, ami új build, egy új funkciófrissítés.

(#87211) Kékes525 válasza eax1650 (#87201) üzenetére


Kékes525
félisten

"Visszaadja a törölt fájlokat a Microsoft, csak kérni kell!"

Mi ez? Ransomware? ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87212) core i7


core i7
addikt

Szerintem lesz Október vége is mire normálisan kész lesz az 1809 build

[ Szerkesztve ]

(#87213) Geth válasza core i7 (#87212) üzenetére


Geth
addikt

Mit jelent, hogy normálisan kész?
Most is kész van, hibátlan sose lesz, a rendszer maga stabil, az upgrade folyamat lett epic fail.
Ettől függetlenül hiánypótló a kommented :DDD

(#87214) vlevi válasza Geth (#87213) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hibátlan sose lesz, a rendszer maga stabil"
Első felével egyetértek, a másodikkal nem.

(#87215) Geth válasza vlevi (#87214) üzenetére


Geth
addikt

Nem kötelező, én is csak saját tapasztalatból indultam ki :)

[ Szerkesztve ]

(#87216) moleculez


moleculez
veterán

Laptopon van 1hdmi, arra rá van kötve a monitor. Szeretnék használni még egy monitort, de nincs több HDMI portom a laptopon de van még USB 3.0, és VGA. Ha veszek egy USB-HDMI kábelt, akkor az működni fog, tudja a Windows kezelni? (Nem 4K 60fps játékra lenne, csak munkára).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#87217) Cs1csó válasza vlevi (#87214) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj nálam egy 3 éves gépen (tehát nem régi hardverek) fent van vagy 2 hete és teljesen rendben van nem volt kékhalál stb. talán egy csipetnyivel jobb is mint a 1803-as korábbi build.

Tisztázva volt : belső ráfrissítés esetén eltűnhetnek fájlok a user mappából, akinek nincsenek ott fájljai vagy tiszta telepítést csinált azt nem érinti rá sem jön hogy ilyen hiba létezik. Természetesen bármilyen adatvesztés a legsúlyosabb hiba de ehhez spéci körülmények kellenek.

moleculez

HDMI-VGA átalakító

Vásárold online - még ha személyesen is vennéd át - hátha nem fog valamiért jól működni és akkor vissza tudod vinni, valami anomália előfordulhat. az ilyen átalakítós megoldásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#87218) Samal válasza Cs1csó (#87217) üzenetére


Samal
csendes újonc

Fantasztikus... Nálam se tűntek el még fájlok. De itt az a nagy baj, hogy 2018 végén egy olyan nagy frissítést adtak ki, amire az Insiderek már hónapokkal ezelőtt felhívták az adatvesztés hibára a figyelmet. Mégis kiadták, majd a bejövő adatvesztés hibák jelzése után két nappal állították le a letöltést. Stabil rendszer...

(#87219) Cs1csó válasza Samal (#87218) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek ez komoly probléma de igazán nem a rendszer a rossz hanem az belső update levezénylésével van gond, a kész rendszer 1809-es már nem csinál gondot.

(#87220) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Egy érdeklődő kérdésem lenne csak, bár valszeg ez többször felmerült az utóbbi időben, mégpedig, tiszta telepítéssel bátran szabad használni a 1809-et, vagy most jelenleg úgy sem? Én szerencsére azok közé tartozom akiknek nem volt problémája frissítés után, és ugye a képfájlok is megvannak.

Előre is köszi a segítséget!

Kékes525: Amúgy érdekes mert pár helyen azt írták erről, hogy elméletileg nincsenek törölve, csak "nem látszanak". Szóval.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#87221) Cs1csó válasza hackeeeee (#87220) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát jelenleg egy belső update-en felfrissített 1809-et használsz és ezt szeretnéd tiszta telepítéssel is feltenni.

Nyugodtan felteheted.

Ha igaz volt olyan hír is hogy az MS vissza tudja ezeket állítani.

[ Szerkesztve ]

(#87222) kali válasza hackeeeee (#87220) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nyugodtan felteheted, mert amúgy még azon a munkaállomáson is hibátlanul működik, amin frissítéskor törölt állományokat.
Felhasználói szinten törölve van az, nem véletlen, hogy csak a Microsoft tudja - külön kérésre - visszaállítani.

(#87223) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok. Lenne egy problémám a onedrive-al. Annak ellenére, hogy a mappában mindenhol a zöld pipa szerepel a tálcán lévő ikon napok óta azt írja, hogy 15 módosítás folyamatban. Hogy lehetne ezt megszüntetni?

(#87224) Kékes525 válasza kali (#87222) üzenetére


Kékes525
félisten

"Felhasználói szinten törölve van az, nem véletlen, hogy csak a Microsoft tudja - külön kérésre - visszaállítani"

Undelete programokkal? GetDataBack Simple V5.00

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87225) kali válasza Kékes525 (#87224) üzenetére


kali
legenda

A "nem látszanak" szintre írtam, ez azért már más, meg SSD-nél vagy működik - egy idő után -, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#87226) #86564352 válasza kisapa (#87223) üzenetére


#86564352
törölt tag

Talán próbáld meg szüneteltetni a szinkronizálást két órára vagy jelentkezz ki és be.

(#87227) hackeeeee válasza kali (#87222) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm!

@csicso82: Igen. Ergo ami lejött az aktuális build-ből iso, azok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#87228) this is life válasza Cs1csó (#87221) üzenetére


this is life
Ármester

Hat nem tudom mit allitanak vissza ,de nekem a download es a dokumentumok mappat kiuritette . Nalam nem gond mert van biztonsagi mentesem , de elsore akkor is meglepo volt latni .. A masik kedvencem , hogy a rendszer visszaallitast az update-ek allandoan kikapcsoljak :F . Ezt leszamitva a rendszer stabil ,eddig nem jott elo hiba a mukodesben ..
Ami jobban zavar hogy honapokkal ezelott a live fiokombol az osszes nevjegyet eltuntettek es azota se jott helyre a kontaktjaim listaja .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#87229) Kékes525 válasza kali (#87225) üzenetére


Kékes525
félisten

Hozzáférési jogosultság kell. Kívülről az viszont megkerülhető (USB-ről indítva egy másik operációs rendszerrel), feltéve ha nincs titkosítva. Ezt azonban nem gondolnám.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#87230) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Bocsi, ha off!
Listáztatni szeretnék egy mappa tartalmát így:
dir *.txt? /s /b >fajllista.txt
Tehát a mappa és almappák .txt-inek az útvonalát.
Azt szeretném megoldani, hogy már "szűrve" tegye ezt, mert nagyon sok találatot ad eredményül.
Konkrétan:
- nem kellenek a P-vel kezdődő .txt-k és útvonalaik
- csak az 1 és 2-essel kezdődők kellenének

Van mód "feltételeket" adni a parancsnak?
Ha tehetem 1 paranccsal oldanám meg.
Köszönöm!

(#87231) energy4ever


energy4ever
addikt

"A windows nem tudja torolni a rendszer lemezkotetet." Ezt a hibat kapom, ha torolni szeretnem az egyik HDD kotetet a geprol.

Nem a C meghajto ez, elvileg nincsen rajta semmi ami kellene a win-nek, megis azt irja, hogy "(Kifogastalan) Rendszer"

Ahhoz, hogy ezt a HDD-t kivegyem a gepbol, es tovabbra is tudjam hasznali a gepet, csak es kizarolag rendszer ujratelepitessel tudom megoldani? Valahogy nem lehet megcsinalni, hogy ne kelljen az egesz gepet ujrarakni? :F

(#87232) trialboj


trialboj
őstag

Ismét meg kell kérdezzem, mert egyedül nem jövök rá. Hogy kapcsolom ki ezt az idióta win ficsőrt, ami megpróbálja újranyitni azösszes oldalt a bekapcsolás után?

[link] a fast startup nyilván nem ezt jelenti, mert azt már kikapcsoltam.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#87233) King Unique válasza energy4ever (#87231) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban nemrég már feltetted kb. ugyanezt a kérdést... Talán meg kellene várni, amíg ott mások is válaszolnak és nem telespammelni vele más topiko(ka)t is... :U

(#87234) kisapa válasza #86564352 (#87226) üzenetére


kisapa
senior tag

Rendben megpróbálom. Köszönöm a tippet.

(#87235) tordaitibi válasza energy4ever (#87231) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerény véleményem szerint azon vannak a rendszerindító fájlok. Ha kiveszed a hdd-t és másik pc alól legyalulod, visszatétel után a win nem fog bootolni.
Sajnos ez a telepítésnél létrejövő ismert win feature...

(#87236) #86564352 válasza trialboj (#87232) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház - Fiókok - Bejelentkezési lehetőségek lap alján kapcsold ki ezt: [kép]

(#87237) energy4ever válasza tordaitibi (#87235) üzenetére


energy4ever
addikt

Ebben az esetben mit lehet tenni, hogy ne kelljen minden programomat ujra beallitani? Pendrive-os win javito nem mukodne? :F

Tehat van valami, amivel letudok menteni mindent, ujratelepitest kovetoen pedig visszaallitani azt? Gondolom itt nem segit a migralas, mivel valamiert tobb lemezmeghajtora keveredett a win.

(#87238) Geth válasza huan (#87230) üzenetére


Geth
addikt

Miért van a parancsban a '?' wildcard? Nem baj, ha így kiadja a .txt mellett pl. a .txta , .txty kiterjesztésű fileokat is?
Ha a két feltételed ugyanarra (mindkettő a fileok nevére és nem tartalmára) vonatkozott, akkor az első felesleges. Ha valami 1-el vagy 2-vel kezdődik, szükségképpen nem fog P-vel kezdődni...
Ez esetben elég két halmazt megadni a dir-nek valahogy így: DIR 1*.txt? 2*.txt? /B /S

(#87239) hackeeeee válasza energy4ever (#87231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Diskpart sem csinálja meg?

Véleményem szubjektív...

(#87240) tordaitibi válasza energy4ever (#87237) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

(#87241) energy4ever válasza hackeeeee (#87239) üzenetére


energy4ever
addikt

Sajnos azse. De nemis lennek elorebb, mert utana nem bootolna a win.

Tordaitibi: Koszi! Ranezek! :R

[ Szerkesztve ]

(#87242) hackeeeee válasza energy4ever (#87241) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akkor necces a dolog.

tordaitibi tippjét próbáld meg, hátha.. Tuti van valami rendszer összetevő a hdd-n, azért nem tudod törölni semmivel.

Véleményem szubjektív...

(#87243) viralmind válasza embe (#87178) üzenetére


viralmind
aktív tag

Nalam is megvan a fenyero problema, minden ujrainditas utan leveszi 50%-ra.

(#87244) huan válasza Geth (#87238) üzenetére


huan
őstag

:R

(#87245) energy4ever válasza tordaitibi (#87240) üzenetére


energy4ever
addikt

Sajnos nem volt jo ezse. :(

Ha lekotom a felesleges hdd-t, a win10 telepito pendrive-ot betolom, telepitesre megyek, de ugy, hogy az eddigi fileokat meghagyja, akkor megmarad mindenem a C-n, ugy ahogy eddig volt? Alkalmazas beallitasokra gondolok leginkabn(az adataim raid hdd-n vannak lementve).

(#87246) hackeeeee válasza energy4ever (#87245) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg tudsz sima indítási javítást is csinálni, lehet az is elég, nem kell telepíteni.. Persze, ez nem biztos, hogy sikerül.

Véleményem szubjektív...

(#87247) energy4ever válasza hackeeeee (#87246) üzenetére


energy4ever
addikt

Az egybol hibat dob, naplo 0, hibakod semmi.

MS Support annyit tudott mondani, hogy usb telepitot inditsam el a file-ok megtartasaval win alol. Ez megtortent, es utana ezt a hibat dobtad indulast kovetoen:

(#87248) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok! Nemrég rákerestem valamire és a gugli találatok között ráklikkeltem egy weboldalra (doctorulzilei.ro), azóta a windows-on napi 5-10x felugrik egy doctorulzilei buborék, mint valami értesítés. Valakinek valami ötlete, hogy tudom kikapcsolni? Az "értesítések és műveletek"-nél nem találtam semmit...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#87249) Cs1csó válasza jjeahh (#87248) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez inkább böngészős, vírusos probléma, futtasd le ezeket:
- adwcleaner
- MBAM free
- Hitman Pro
- Emsisoft Emergency Kit

Ha nem tudod futtatni rendesen akkor esetleg csökkentett módba, ha úgy sem sikerül megszabadulni tőle akkor esetleg egy másik tiszta gépen egy pendrive-ra léterhozni egy RESCUE DISK-et és lefuttatni.

energy4ever

Ezért jó az ha a rendszer meghajtón nincs semmilyen adat, most lehet nem maradt más mint egy tiszta telepítés a fájlok megtartása nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#87250) Doky586 válasza jjeahh (#87248) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

böngésző - beállítások - speciális - tartalombeállítások - előugróablakok - itt kiválasztod és letiltod.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.