Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88251) Ga3rieL válasza JanR (#88182) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nagyon köszi az infót :R :R :R

(#88252) Kékes525


Kékes525
félisten

Mi az értelme két böngésző fejlesztésének (Internet Explorer és Microsoft Edge)? Nem lenne elég csak az Edge?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88253) pzstm válasza Kékes525 (#88252) üzenetére


pzstm
titán

IE-t jóideje lélegeztetőn tartják. Valós fejlesztés nincs mögötte.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#88254) svgyula válasza Alcsi69 (#88244) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kezd az alapokkal. BIOS(UEFI) alaphelyzetbe állítás. ha van frissítés. Ott kezdődik a memória kezelés. Esetleg kivenni a modulokat és egyesével kipróbálni. Ha(?) használsz bármilyen tuningolást azt állítsd alaphelyzetbe. A win lapozófile-t állítsd akkora méretűre mint a memória fixen! Ez szokott segíteni. Ha nincs ekkora hely a meghajtón akkor ne keresd tovább a hibát. Ha a lapozófile-t hely hiányában nem tudja méretezni, hibára fut ill. kis méret esetén is. Az is lehet gond ha pont az adott részen van hibás szektor. Egy lemez ellenőrzést futtass le.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#88255) Kékes525 válasza pzstm (#88253) üzenetére


Kékes525
félisten

Nyugodtan elhagyhatnák a rendszerből.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88256) pzstm válasza Kékes525 (#88255) üzenetére


pzstm
titán

Enterprise igények és LTSC verzió miatt nem tehetik meg. (LTSC-ben nincs Edge konkrétan, még a mostani 1809-be sincs emlékeim szerint)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#88257) Kékes525 válasza pzstm (#88256) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, így értem. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88258) Geth válasza Kékes525 (#88255) üzenetére


Geth
addikt

Csak kismillió activex-es intranetes oldal halna be :DDD
(Server 2019-et pont tegnap néztem, 0 app van benne a Settingset és a Search-öt leszámítva, így természetesen Edge sincs. VM-ben is villámgyors.)
Amúgy nyugodtan elhagyhatod a rendszerből ;]
Features alatt kipipálod, vagy a /Remove-Capability /CapabilityName:Browser.InternetExplorer~~~~0.0.11.0 DISM kapcsolóval (akár offline, a mountolt imageből telepítés előtt).

(#88259) Kékes525 válasza Geth (#88258) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem szoktam használni. Nem bántom, elfér a gépemen, nem zavar. Az Edge-t pedig csak a Microsoft®Update katalógus-hoz, mert a Firefox valamiért nem szereti, pár másodperc után hibát dob.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88260) Alcsi69 válasza svgyula (#88254) üzenetére


Alcsi69
senior tag

BIOS-ban már rég minden alapon van, illetve az oc-t is offoltam, de ezt előbb írtam is. :F
Szóval 16384mb lapozófájlt állítsak be? Mikor fog ennyit használni 16gb értelmes ram mellett? :F

(#88261) Geth válasza Alcsi69 (#88260) üzenetére


Geth
addikt

DDU-val net nélkül, safe módban gyaluld a gpu drivert, majd még mindig net nélkül húzd újra (előtte töltsd le :P).
Lapozóhoz ne nyúlj, 95%-ban jó az alap auto.

(#88259) Kékes525: nem zavar vs kidobhatnák? Más fogalmaink vannak a "nem zavarról" :DDD

(#88262) Pierre75 válasza #86564352 (#88236) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Home verzióval külső progi barkács kell."
És még úgy is lutri...

(#88263) Alcsi69 válasza Geth (#88261) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Egyèbkènt a driver telepítésével eddig érdekes problémáim voltak.
Lényegében azt írta a telepítō hogy nem kompatibilis a windows verzió vele, tehát elōször magát a geforce experience-t kellett telepítenem és abból magát a drivert.
Most a csökkentett mód + ddu + net nincs kombóval úgy települt ahogy kell neki. :DD

[ Szerkesztve ]

(#88264) Geri27 válasza Geri27 (#88177) üzenetére


Geri27
kezdő

ma reggel újabb kék halált kaptam ezzel a felirattal "System Service Exception".... nem értem miért csinálja ezt. Azt észrevettem, hogy huzamosabb kikapcsolás után (kb. 12 óra) csinálja ezt, amúgy ha utána többször újraindítom nem csinálja...

(#88265) Kékes525 válasza Geth (#88261) üzenetére


Kékes525
félisten

Kidobhatnák, de nem veszem a fáradtságot, hogy azt én tegyem meg. Így érthető? :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88266) #93794560


#93794560
törölt tag

Ma délelőtt jött egy frissítés 1803-hoz. Ezzel a verziószám 17134.376-ra változott.
A javított 1809-nek még nyoma sincs az update-en.

(#88267) Geth válasza Geri27 (#88264) üzenetére


Geth
addikt

Néhány dumpot (C:\Windows\Minidump\*.dmp vagy C:\Windows\memory.dmp) dobj fel ide, hátha okosabb leszel tőle. Opcionálisan vágd be Pastebin.com-ra, és ide tudod linkelni.

(#88265) Kékes525: Hát ki nem dobhatják (ezt megtárgyaltuk), Te meg lusta vagy :P
Nálam a catalog FF alatt is sima liba.

[ Szerkesztve ]

(#88268) Kékes525 válasza Geth (#88267) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nálam a catalog FF alatt is sima liba."

A valamelyik bővítményemet nem szeretheti (van egy pár :D ), de azt nem teszteltem le, hogy melyiket. Nem érdekes, arra ott az Edge. Lustaság fél egészség! :P

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88269) Geri27 válasza Geth (#88267) üzenetére


Geri27
kezdő

hát nem lettem okosabb... annyira sajnos nem értek hozzá :/ itt volna az utolsó kettő jelentés

https://pastebin.com/PTt4jJv3

https://pastebin.com/wJLSW1Tk

(#88270) Geth válasza Geri27 (#88269) üzenetére


Geth
addikt

Hát ebből a kettőből még simán lehet gpu driver Nálad is...
Próbáld meg ezt:
Legyen letöltve a legfrissebb NVIDIA driver.
Töltsd le a DDU-t, jelenleg ez a legújabb.
Net kihúz, safe mode, DDU-ban cleanup az NVIDIA-ra, majd ha bebootolt (még mindig net nélkül!), rakd fel a letöltött NVIDIA drivert, és ha lehet, hanyagold a Geforce Experience komponenst (custom install).

(#88271) steele80 válasza Geri27 (#88269) üzenetére


steele80
senior tag

Vedd ki a videokártyát és használd úgy a gépet és nézd meg, hogy kapsz-e kék halált. Mennyi Ram-od van és mi az oprendszered verziószáma?

(#88272) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Lan kapcsolatnal a wifit hotspotkent hasznalva, semmi nem tud ra csatlakozni. Password jol beirva, 4 Androidos eszkozzel probalva. Csatlakozna, hitelesites....itt molyol egy darabig, Ip cim kerese.... itt elvan fel percig is es nem kap IP-t. Nem tud csatlakozni.
Ugyanez a vas, atbootolva Linuxba es a hotspotot letrehozva, minden eszkoz azonnal csatlakozik tehat a hardver jo.
Erre valami otlet esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#88273) #86564352 válasza #93794560 (#88266) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#88274) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Belefutottam egy elég kellemetlen problémába.
A Microsoft Store nem hajlandó települni, illetve a Microsoft alkalmazások sem működnek.
Mi lehet a hiba? És legfőképpen hogyan lehet orvosolni?

Előre is köszi,
Zs

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#88275) movax válasza Burki (#88274) üzenetére


movax
őstag

Örülj neki, más fáradságos munkával jut el ide. :)

(#88276) Geri27 válasza Geth (#88270) üzenetére


Geri27
kezdő

köszönöm a tippet, megcsináltam ezeket. ;)

(#88277) Burki válasza movax (#88275) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszönöm, igazán építő hozzászólás.
Csak az a gáz, hogy mindaddig amíg nem frissülnek ezek a szarok, a Fényképek alkalmazás sem nyitható meg, így nem tudok egy darab képet sem megnyitni. Igen, tudom, tegyek fel third party appot hozzá. Megtörtént. Nem engedi az alapértelmezett programot átállítani, akárhányszor próbálom, kifagy.

Egyéb ötlet, azon kívül,hogy örüljek neki?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#88278) Geri27 válasza steele80 (#88271) üzenetére


Geri27
kezdő

Más módon nem lehet tesztelni a videókártyát? alapvetően hibátlanul visz mindent. A legújabb játékok úgy futnak rajta ahogy kell ahogy a youtube-on megtalálható videók prezentálják. Ami érdekes, hogy tényleg csak hosszas kikapcsolás után van kék halál, máskor nem nagyon.

memóriáim:
2x8GB G.Skill DDR4 3000Mhz (xmp profile bekapcsolva)

(#88279) zolee001 válasza Burki (#88277) üzenetére


zolee001
őstag

Elsö körben a settingsben reseteld az appokat,ha az nem hoz eredményt akkor uninstall -reinstall

(#88280) movax válasza Burki (#88277) üzenetére


movax
őstag

Figyelj, én komolyan gondolom. Szabadulj meg a sok szeméttől, vagyis távolítsd el a gépedről, store-ostól együtt és megszűnik egy csomó problémád. Az uwp-világ az egyik legnagyobb tévedése a MS-nak, nem kell erőltetni. Vannak régi jó, bevált célszoftverek, irfanview, vlc, total commander stb, ezek soha nem hagynak cserben. Persze, lehet ironikusan baszogatni engem, csak az a helyzet, hogy nekem nincs gondom a rendszerrel és eddig sem volt, pedig naprakészen frissítve van. :)

(#88281) allein


allein
addikt

Sziasztok. Pár napja csináltam egy friss instalt. Programok nagyon minimális helyet foglalhatnak, csatolva egy fotó. Ehhez képest a 232GB-ból, már csak 141GB szabad helyem van. Nem is történt még win10 frissítés a 1803 verzióra. Tegnap történt ram bővítés, 2*4 GB-ról, 2*8 GB-ra, az is fura, hogy több mint 6GB ram használatban van. Mi történt?

Amennyiben semmilyen program nincs elindítva - 3.7 GB alapból foglalt, nem a háttérben futó programokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#88282) Alcsi69 válasza Geth (#88261) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Egyelőre jónak tűnik most a dolog, lehet tényleg az nvidia driver nem tetszett neki. :D

(#88283) rumkola válasza movax (#88275) üzenetére


rumkola
veterán

évszázad kommentje lál!!!! :R

(#88284) zolee001


zolee001
őstag

"The Action Center is reportedly broken for some users in Windows 10 October 2018 Update. According to reports, the Action Center doesn’t show notifications in Windows 10 after installing the October 2018 Update (version 1809)."

Ha orosz cég lenne az MS akkor jo pár dolgozó már a gulágon üdülne:-)

(#88285) Cs1csó válasza movax (#88280) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1

Aki nem akar semmilyen "külső third party" programmal vacakolni akkor az rakjon fel Linux-ot. Nem valóak semmire ezek az UWP-s appok, előbb utóbb az MS is rájön.

A Windows-ra úgy kell tekinteni, hogy ez csak egy operációs rendszer. Tehát arra használni hogy külső programokat futtass rajta. Pár példa nem csak UWP-s fronton:
- beépített éjszakai mód - néha bekapcsol néha nem stb. helyette: F.lux évek óta fejlesztik benne van az évek alatt felgyülemlett tapasztalat, tudás, iszonyat sok plusz funkció stb. köröket ver a beépítettre.
- zenelejátszója?? nem is ismerem helyette: FOOBAR2000, AIMP, MUSIC BEE
- filmlejátszója?? helyette: PotPlayer, VLC
- képnézegető?? helyette: IrfanView magyar lokalizáció, 64 bit, kép szerkesztés
- beépített kalkulátor helyett: Speedrunch
- beépített képlopó (ami még nem volt UWP-s de a köv build-ben már az lesz) helyett: Greenshot (nagyon minimalista) vagy PicPick, Sharex talán már túl sokat is tudnak el lehet veszni bennük - nekem a Greenshot elég ha szerkesztni kell - minimálisan - akkor képként megnyitom az irfanview-val és kész.

(#88286) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Up-to-date 64bites Win10Pro-t használunk, gyereknek külön fiókkal hogy eszközhasználati időkorlátot tudjak beállítani, valamint hogy rá tudjak nézni hogy mit csinált. MesterMC-vel (minecraft kliens) szoktott online az osztálytársaival játszani. A problémám az, hogy amikor el akarja indítani, akkor feldobja ezt az ablakot: kép. Ilyenkor mindig oda kell battyognom, beütnöm a pin kódomat... Ezt hogy lehetne engedélyezni, hogy el tudja a szülők nélkül is indítani?

Köszönettel,
Joci

(#88287) Geth válasza Cs1csó (#88285) üzenetére


Geth
addikt

Érdekes volt látni, hogy milyen hamar elment a szál a segítségkéréstől az utáljuk-a-zuwpt irányba, eközben a kolléga hoppon maradt :(
Már félve kérdem, mi van akkor, ha valaki nem akar 5-10-50 külső appot feltenni, és elég neki amit kapott (nem röhög, van ilyen!)?
Illetve Linuxon hogy képzeled, ott szerinted nem kell semmilyen külső progit feltenni?

(#88288) movax válasza Geth (#88287) üzenetére


movax
őstag

Én komolyan gondoltam, ez egy nagyon is segítő szándékú megoldási javaslat volt. Nem az utálat miatt szedtem le az uwp-apokat meg a store-t, hanem mert nem működtek és összecseszték a rendszert, tehát tisztán gyakorlati megfontolásból.

"mi van akkor, ha valaki nem akar 5-10-50 külső appot feltenni, és elég neki amit kapott (nem röhög, van ilyen!)?"

Hát akkor jön a szívás, az van, vagy legalábbis jelentősen megnő a szívás esélye. Másrészt egy TC-AIMP-PotPlayer-IrfanView feltétele max. 10 perc, utána viszont csend van és béke. Nem értem, miért kell ezt "nem akarni". :) Ja, és ezek nem appok, hanem stabil, rendesen megírt, használható szoftverek. A LibreOffice-t nem is írom bele, mert rögtön rámugranak, hogy az 1998-as 16bites számlázóprogram nem kompatibilis a táblázatkezelőjével.

De hát végül is mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja. Van, aki évekig szeret nyavalyogni, hogy szar a windows és van, aki megoldja és vidáman használja. :)

[ Szerkesztve ]

(#88289) Cs1csó válasza Geth (#88287) üzenetére


Cs1csó
félisten

Movax már megválaszolta úgy ahogy én is gondolom. De most, hogy említi külön jó megemlíteni a LibreOffice-t kb. 300 MB az egész telepítő - nem 1-2 GB és még millió patch az évek folyamán a legfontosabbakat tudja - word, excell, powerpoint kiváltása. kb. 2 perc alatt települ.

A Linux-hoz kisebb a merítés és úgy tudom vannak programcsomagok vagy valami hasonló alap dolgokra bőven elég. böngészés - filmezés - zenehallgatás ördögi körre elég. játék is fut rajta, dokumentumokat is meg lehet nyitni stb.

(#88290) zolee001 válasza movax (#88288) üzenetére


zolee001
őstag

Nem érted a lényeget,a posztolonak van 1 problémája amit szeretne megoldani és ezért tette fel a kérdést itt.és nem azt kérdezte ,hogy mivel tudja kiváltani az appokat hanem hogyan tudja megjavitani.
Az ,hogy ki mit használ az teljesen egyéni szoc problem,neked nem jönnek be az UWP appok mást használsz,nekem spec hibamentesen müködik minden és nincs "szivás"
Csak ugy halkan jegyzem meg ,hogy az MS által gyártott dolgokhoz automatikusan jönnek a hibajavitások mig a 3rd party programokhoz nem.

(#88291) #86564352 válasza Burki (#88274) üzenetére


#86564352
törölt tag

Összetojta magát a profil talán, pár ötlet:

Gépház - Frissítések & Biztonság résznél hibajavító az áruházi appokra hátha. (sok reményt ne fűzz ehhez a hibaelhárítóhoz)
Gépház Appoknál egyenként resetelni őket
Legjobb esély ennek a cikknek az alján egy Powershell parancs admin módban ami újratelepíti az appokat
Új felhasználói fiók létrehozása
Drasztikus megoldás Gépházban számítógép alaphelyzetbe állítás fájlok megtartásával

+1 ne foglalkozz a fikázó brigáddal, röhej felteszel egy konkrét kérdést és akkor a szar az UWP brigád megmagyarázza ne úgy használd a géped és mindenki fújja a magáét milyen progit használ, ami nem volt kérdés

[ Szerkesztve ]

(#88292) Dr. Akula válasza movax (#88288) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Otthonra teljesen jó a Libre, én is azt szoktam felrakni, pedig van legális Office 2010-em , 2007-em is. Melóban viszont nem erőltetem, mert ott gáz ha az egyik gépen formázodd doksi a másikon szétesik, főleg ha arról menne épp a vetítés.

(#88293) Dr. Akula válasza #86564352 (#88291) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha a profil szart be, akkor miért nem azt törlöd? My computer, jobb klikk, properties, advanced settings, user profiles.

(#88294) movax válasza zolee001 (#88290) üzenetére


movax
őstag

Te nem érted. :) Én megoldást javasoltam: ha szaroznak az appok, akkor sehogy nem tudja megjavítani.

"az MS által gyártott dolgokhoz automatikusan jönnek a hibajavitások"

Jönnek hát, épp az a baj, amikor az app frissíteni akarja magát, vagy a Store kel önálló életbe, de 10 esetből egyszer (ennyi elég is a katasztrógához) "valamiért", "hogy, hogy nem", "nem értem, miért", nem sikerül, beragad, bénul és viszi magával az egész rendszert, ugrasztja 100 százalékra az erőforráshasználatot és még millió egy ilyen jelenség. Erről szól ennek a topiknak az elmúlt pár éve. Na, az ilyen rejtélyes ügyekért nagyrészt a (háttérben) szarul működő appok a felelősek, legtöbbször a háttérben.

De mondom, részemről oké, mindenki azt használ, amit akar. :)

(#88295) movax válasza #86564352 (#88291) üzenetére


movax
őstag

Meg is válaszoltad. :D Mi, a fikázó brigád HASZNÁLJUK a rendszert, ami MŰKÖDIK. Ez azért nagy különbség. :)

(#88296) #86564352 válasza allein (#88281) üzenetére


#86564352
törölt tag

A friss install alatt nem tudom pontosan mit értesz, mert a Windir kép alapján Windows~BT mappa is van, ez a 17 GB karbantartóval eltávolítható. A rendes Windows mappa 30 GB is sok, egy tiszta telepítésnél kb. csak fele ekkora. A RAM használat rendben szerintem, azért van használja a rendszer cache-nek.

(#88297) #86564352 válasza movax (#88295) üzenetére


#86564352
törölt tag

:U 2-3 db 3rd party .exe van a gépemen, a többi beépített és áruházi megoldás és képzeld a rendszer MŰKÖDIK!444!

[ Szerkesztve ]

(#88298) steele80 válasza Geri27 (#88278) üzenetére


steele80
senior tag

A kék halál ritkán szokott szoftveres probléma lenni, de előfordul. Nyilván a legegyszerűbb módja, hogy hardveresen kiszűrd a hibát, hogy kiveszed a videokártyát és az integráltat használod. Az i5 8600k már elég sok játékot visz önmagában és így tudod tesztelni. A másik a memória azt is tesztelheted a memtest86-tal szoftveresen, illetve kiveszed az egyik majd a másik modult manuálisan. Ez szabadon választható. Ha minden rendben és ezek után is kék halál, akkor alaplap vagy proci tuning is előidézheti. Aida64-el egyébként tudsz egy átfogó stabilitás tesztet csinálni a gépedről.

(#88299) pendre54 válasza allein (#88281) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
1./ A Win beépített lemezkarbantartóját futtasd le úgy, hogy bepipálod a "Rendszerfájlok törlése" opciót is. Ezzel már le is szedted, a képen látható jó 17 gigás SWINDOWSBT-s cuccot, amit a rendszer 15nap múlva amúgy is törölne automatikusan, de fölösleges megvárni.
2./ A hibernálás kikapcsolása [link] , ezzel is kb. 5 gigányi helyet visszakapsz.
3./ A Vezérlőpultban a "Helyreállítás" opció alatt, a "Rendszer-visszaállítás konfigurálása"-nál nézd meg, hogy ha be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás, ott mekkora hely van erre a funkcióra fent tartva, ha túl sok, állítsd be kisebbre. Pár giga bőven elég erre a célra.
4./ Ellenőrizd le, hogy hogy a gépen mi, mennyi helyet foglal. Ezt egyrészt megteheted, a Gépház/Rendszer/Tárterület opcióval, ott részletesen megtekinthető, hogy mi mennyi. Ezen kívül van egy kis ingyenes, hasonló feladatot ellátó progi, a TreeSizeFree [link]
ez még részletesebben kibont mindent.

Az, hogy miért ennyi memóriát használ a rendszer, azt passzolom, esetleg a vezérlőpultban a virtuális memória beállítását érdemes még megnézni.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#88300) Geth válasza movax (#88288) üzenetére


Geth
addikt

Nem a Tiedre írtam, a szituban szó nem volt szívásról, de mindegy :DDD
Kolléga meg nem sok Linuxot látott, csak akkor minek felhozni :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.