Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87301) Döglött Róka válasza Cs1csó (#87299) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem akkor érintett, akkor érintett ha volt folder redirection és upgrade-eltél. Ezért érintett kevés felhasználót.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#87302) Cs1csó válasza Döglött Róka (#87301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az átirányításos beállításnál volt probléma? DE akkor pl. a D-ről is törölt, ha oda volt átirányítva?

(#87303) laszlohu válasza Cs1csó (#87299) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot

(#87304) #86564352 válasza Cs1csó (#87302) üzenetére


#86564352
törölt tag

Volt erről is insider beszámoló. A OneDrive átirányításnál és mappavédelemnél pedig a régebbi verziójú OneDrive kliens módszere okozott gondot. Itt érthetően leírják.

Első patch nem sokat javított, pl. a task manager CPU használat és durva animáció bugokat sem, visszaraktam mentésből a 1803-at. Majd januárban ráengedem megint, addig kipofozzák rendesen.

(#87294) trialboj Nem hiszem tudnád változtatni az ikon, nekem pont tetszik végre egy kis színt visznek bele, a calendar és mail is lehetne színes :) A Sticky Notes-nál azt nem értettem soha kirakod az asztalra a cetlit, akkor minek állandó futást jelző ikon a tálcára? Minek feljönnie Alt+Tabnál? Tüntessék el jobbra system tray-be.

[ Szerkesztve ]

(#87305) Geth válasza Cs1csó (#87302) üzenetére


Geth
addikt

Nem. Például megváltoztattad a documents helyét, de a felugró kérdésre, hogy akkor a fileokat is vigye-e, azt mondtad, hogy ne (tehát azok maradtak a régi helyükön), és ott is hagytad őket. Na, ezt a régit törölhette.
Illetve más eset is volt, de ez világosan le van írva a korábban linkelt cikknél...

(#87306) jNk


jNk
senior tag

Sziasztok,

Nemrég váltottam platformot és OS-t is (LGA775 -> AM4 , W7 -> W10) és azóta problémás a hdd-k alvási funkciója; Attól függetlenül hogy böngészek, filmet nézek, vagy játszok mind a három lemez egyszerre felébred az alvásból, pörögnek 20 percig (ez van beállítva mint kikapcsolási idő), elalszanak és egy idő után kezdődik az egész elölről.
Víruskereső nincsen, indexelés kikapcsolva, nem fut hőmérséklet vagy egyéb monitorozó program a háttérben és a Ryzen és Windows saját energiagazdálkodási sémáját is próbáltam.
A lemezek (nekem) túl hangosak ahhoz hogy folyamatosan menjenek és a ki/be kapcsolás sem tesz jót nekik, merre keressem a megoldást a kényszeres hdd alvásmegvonással kapcsolatban ? :)

(#87307) #86564352 válasza jNk (#87306) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezzel én is küzdöttem. Percre pontosan óránként felébresztette a ritkán használt másodlagos tároló HDD-t. Nyomoztam, ellenőriztem mindent. Windows Update, áruházi appok háttérben frissítése, defrag karbantartás, defender bármilyen szolgáltatás tudja ébreszteni. A vége az lett feladtam és lehúztam tápról. 8.1-nél nem csinálta.

(#87305) Geth az a szerencséjük kevés gépre ment ki a hibás frissítés és kevés usert érintett. Napok alatt foltozták, ami jelzi hibás a feedback hub rendszer hiszen hónapokkal ezelőtt jelzett hiba. Most megjött az eszük és berakják majd a feedbackhez súlyosság szerint is lehessen jelezni, ne vesszen el komoly téma a zajban.

[ Szerkesztve ]

(#87308) pzstm válasza Döglött Róka (#87301) üzenetére


pzstm
titán

ha folder redirection pop-up ablaknál nem kattintott valami elképzelhetetlen indok miatt a yes-re, hogy a jelenlegiből mozgassa át a cuccokat az újra..

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#87309) vlevi válasza Döglött Róka (#87301) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ha volt folder redirection és upgrade-eltél."
Én még azt is olvastam hozzá, hogy a gond akkor volt, hogy a folder redirection után a régi, és az új helyen is maradtak álomlányok. Az, hogy azért maradt, mert nem mozgatta, csak másolta, vagy a mozgatásnál nem tudta az eredetit törölni, az mindegy.
És itt volt a hiba, mert a frissítés érzékelte, hogy az áthelyezett mappa nem üres. Ebből nagyon "okosan" arra következtetett, hogy nincs szükség az átirányításra, és kitörölte a 3.14csába.

(#87310) Doky586 válasza jNk (#87306) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A HDDnek a sok ki-be kapcsolás nem tesz jót. Vagy menjen folyamatosan, vagy ha zavar a hangja akkor vásárolj előlapi kapcsolósort amivel le lehet kapcsolni a tápjukat. (AHCI módban leválasztás után)

(#87311) Dandris válasza Attic09 (#87261) üzenetére


Dandris
tag

Jaj jaj, mentsek előtte? :W

(#87312) #77646080 válasza Dandris (#87311) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ha gondolod, nyugodtan ments. Abból még nem volt baj. 😃

Nálam hiba nélkül települt.

(#87313) tordaitibi válasza Doky586 (#87310) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azert Te is erzed hogy ez az elolapi kapcsolo kicsit durva megoldas.
En konkretan ugyanezzel a hibaval kinlodtam, a w10 nalam 10 percenkent ebresztgette a hattertarakat. Az egyik szerencsetln hdd a smart szerint mar tobb 1000 inditason van tul. Itt a topikba kaptam olyan tippet hogy lehet hogy valami green szeria es maga a vinyo tehet errol, hat nem mert ugyanazon pc-n atbootolva linuxba, ha nem piszkalom a hdd-t akkor napokig beken hagyja. Tehat nem a szerencsetlen hdd tehet errol hanem a win.
Nalam is minden feleslges lemezmuvelet ki van love, indexeles stb, sot az ntfs naplozasok se lehet az oka leven fat32 a fajlrendszer. Akkor minek ebresztgeti?

(#87314) Cs1csó válasza tordaitibi (#87313) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bosszantó probléma, pl. akár az Nvidia G-nek is van egy olyan funkciója hogy x időnként játékokat keres az optimalizáció miatt ha meg van adva a D:\Games mappa akkor ott de hogy milyen időközönként azt nem tudom de pár óránként tuti, annyit meg lehet tenni ezzel hogy a keresési helyek közül kivesszük.

Elértél valamit ezen dolgok kikapcsolásával?

(#87315) Doky586 válasza tordaitibi (#87313) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem érzem...

Sose értettem miért kéne hogy leálljon a hdd, mindig letiltom ezt a menüben hogy sose állítsa le. Beépíteni pedig úgy kell hogy ne remegtesse az egész házat, az ágyam se a PC mellett van. Aki pedig azt hiszi hogy ettől a leállítgatástól milyen sok pénzt fog megspórolni a villanyszámláján, az keservesen csalódni fog.. :K

[ Szerkesztve ]

(#87316) Cs1csó válasza Doky586 (#87315) üzenetére


Cs1csó
félisten

A pénz ezen a téren senkit sem érdekel, bárhol is olvastam erről bárkit kérdeztem. Egyetlen egy dolog ami érdekelt MINDENDKIT: TARTÓS CSEND

(#87317) #35914496 válasza Doky586 (#87315) üzenetére


#35914496
törölt tag

Pedig elég egyszerű:
A PC-ben 2 db SSD (rendszer és download/install könyvtár + SMB a médialejátszóknak), 2 db winchester (háttértár) van.
A 2 db háttértérként használt winchester az estek 99.9%-ában feleslegesen pörögne.
Lehetne USB-s is, de akkor ott lógnának a vezetékek, ki/be kapcsolgatni kellene, plusz USB dobozok, tápegység, elosztó, hely az asztalon …
Fél évvel ezelőtt még csak 1 Mbites internet volt elérhető, a gép non-stop ment.
Filmnézés közben is feleslegesen pörögnének a winchesterek.
Internet böngészés közben is.
… és sok más estben.
Néha tényleg visszakapcsolja valamelyik nagyokos mindent tudni akaró program, de ez viszonylag ritka.

+ ahogy előttem is írták a CSEND!

Nem a Föld sanyarú helyzetét szeretném megoldani vagy a villanyszámlámat csökkenteni.

[ Szerkesztve ]

(#87318) odrif válasza Cs1csó (#87299) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Lehet mázli volt hogy a 1803-at fel sem tettem.

20 éve a Prohardveren

(#87319) tordaitibi válasza Doky586 (#87315) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Dehogy a villanyszámla. :) Sajnálom a szegény vinyót mikor hallom hogy 10 percenként csapkodja ki a fejet parkolópályára. Oka win alatt ismeretlen, inkább az ezirányú megoldás érdekelne, és úgylátom nem vagyok ezzel egyedül.

(#87320) jNk válasza #86564352 (#87307) üzenetére


jNk
senior tag

Gondoltam hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül, redditen is felmerült szintén Ryzennel kapcsolatban. Ott sem volt egyértelmű megoldás, csak az álltalatok is említett lecsatolás a gépről/áramtalanítás, ami szerintem elég gáz, a windowsra nézve.
A process monitorral próbálom kideríteni hogy mi nyúlkál a lemezekhez, logok már vannak, megoldás még nincsen :)

Doky586
Nálam 3 hdd van egy régi nagy házban zajcsillapítás nélkül, ha órákon át vagy tovább megy a gépem és nem nyúlok hozzájuk akkor jobb ha csöndben, kikapcsolva várakoznak. Nem a fogyasztás zavar, hanem ahogy csicso82 is írta, a zaj :)
A manuális áramtalanítás, 3 hdd elad egy halkat vesz, esetleg ezek kiszervezése egy nas-ba mind a probléma megkerülése és nem megoldása, ezért próbálom egyelőre a windows felől megközelíteni a gondot :P

(#87321) Doky586 válasza #35914496 (#87317) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"feleslegesen pörögnének a winchesterek"
Ez számomra értelmezhetetlen v értelmetlen kijelentés.

A NAS-omban is 7/24-ben állandóan pörögnek a HDD-k, akkor is ha alszom vagy a zuhanyzóban vagyok vagy semmit se csinálok. Kb fél évente állnak csak le 1-1 áramszünet vagy hasonló okból, ez persze szerintetek 99% felesleges pörgés, szerintem meg pont így jó. PC-t pedig naponta kikapcsolom. A PC-ben levő HDDket pedig nem hallom csak a ventillátorokat de azok is vissza vannak fogva.
Persze nem a divatos porszívóhangú nagy teljesítményű hddket kell venni és érdemes gumibakot használni.

Ha nektek kényelmetlen odanyúlni az előlapra és kikapcsolni, akkor nem hihető hogy fontos ez a funkció számotokra.. ennyi.

(#87322) #35914496 válasza jNk (#87320) üzenetére


#35914496
törölt tag

Normál használat mellett (W10 és WD winchesterek) nem kapcsolnak be, vagy legalábbis nagyon ritkán (2-3-5 óránként tatán egyszer).

A tőlem független ritka bekapcsolásokra nem találok magyarázatot, pedig valami csak visszakapcsolja.

Ha csak háttértárként használod, a 20 perc túl hosszú idő.

(#87323) #35914496 válasza Doky586 (#87321) üzenetére


#35914496
törölt tag

Jó eséllyel tovább fog működni egy naponta 3-5 alkalommal 5-10 percre bekapcsolt merevlemez, mint amelyik folyamatosan megy.

A NAS-ként használtak SSD-k, de még nekik sem kell 0-24-ben működni, néha alszom, időnként itthon se vagyok, filmet is legfeljebb 2-3 órát nézek naponta.

(#87324) #86564352 válasza jNk (#87320) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gyakran felmerül a probléma, Intel és AMD konfigon is, általában mindig oktatás lesz belőle: ne zavarjon, nálam mindig megy, vegyél ezt és azt, építsd így és úgy. Win7 és 8.1, Linux nem ébresztgette nálam, a Win10 igen tiszta telepítéssel külső programok nélkül is. Telemetria is okozhatja akár, szabad hely lekérések nem tudom.

(#87325) Doky586 válasza #35914496 (#87323) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"de még nekik sem kell 0-24-ben működni, néha alszom, időnként itthon se vagyok"
Ez a hibás "feleslegesen pörögnének a winchesterek" gondolatmenetből ered.. :((

"Jó eséllyel tovább fog működni egy naponta 3-5 alkalommal 5-10 percre bekapcsolt merevlemez"
Ezt már megcáfolták a HDDim a 9 éves életükkel, pedig eleinte én is naponta ki-be kapcsoltam őket, sőt olcsó green típusok.. és ma is 100/100-asok.

[ Szerkesztve ]

(#87326) HZoli87


HZoli87
veterán

Windows 10 Cumulative Update KB4464330 Fails, Installs Correctly on Second Try

Szintén zenész. Már azt hittem nálam nem klappol valami.

(#87327) odrif válasza HZoli87 (#87326) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nálam semmi.

20 éve a Prohardveren

(#87328) #86564352


#86564352
törölt tag

Éjszakai fény problémához: pár napja átállítottam helymeghatározásról fix időpontokra és így pontosan be és kikapcsol este-reggel. (helymeghatározással összevissza volt) Télen egyébként sem lesz jó hely alapján, hiszen majd délután ötre már lemegy a Nap, akkor még ne sárguljon a képernyő.

(#87329) feri1014


feri1014
senior tag

Üdv!

Microsoft Store-ból töltök le. Borzalmasan lassú. Van rá valami megoldás? :F

Nem az internettel van gond.

[ Szerkesztve ]

(#87330) #77646080 válasza feri1014 (#87329) üzenetére


#77646080
törölt tag

Próba kedvéért szedtem le ezt-azt, nálam rendesen lejöttek. Mit szedsz, ami lassú?

(#87331) odrif válasza feri1014 (#87329) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

türelem
:R
(ingyen volt)

20 éve a Prohardveren

(#87332) lovi27


lovi27
addikt

Megtalálták mi okozta az októberi update hibáját

"A javított kiadás a belsős teszteken már átment, így most a Windows Insider Program résztvevői tesztelik. Aki korábban már telepítette a hibás Windows 10 October 2018 Update-et, talál hozzá tapaszt, ami javítja a hibákat. Ez a javítás elvileg automatikusan eljut majd mindenkihez..."

A 'tapaszról' link a cikkben található.

(#87333) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Kérdésem a következő:
Friss telepítés, aktiválás az "Asztal" megfelelő.
Frissítés telepítése történt, és már csak a csempés "Asztal" van.
Hol tudom a "régi Asztalt" visszaszerezni?
Köszönöm a válaszokat.

(#87334) KaitouP válasza lovi27 (#87332) üzenetére


KaitouP
veterán

IT café is megírta, akkor maradjunk már helyben szerintem.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#87335) #86564352 válasza rita7107 (#87333) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tablet módot nem nyomtad be? Vagy a teljes képernyős start menüt?

(#87336) Cs1csó válasza #86564352 (#87328) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért jó az f.lux, manuális is meg lehet adni a helyadatokat amit elment és kész. Onnantól jól számolja a naplementét, napkeltét.

(#87337) #86564352 válasza Cs1csó (#87336) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jön a késő ősz aztán tél akkor ne helyadatok alapján csinálja nekem. Nem akarom délután ötkor már sárga legyen a képernyő mert lement a Nap már korán. Megadott időpont és kész.

[ Szerkesztve ]

(#87338) Cs1csó válasza #86564352 (#87337) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy is lehet ez a másik kiváló opció, de a legrosszabb az automatikusa helyadatok alapján amit persze elnéz.

(#87339) feri1014 válasza #77646080 (#87330) üzenetére


feri1014
senior tag

Forza Horizon 4-et.

(#87340) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok.
Már írtam az Azonnal kérdések órája topicba, ott tanácsoltak hogy ide is írjak hátha!
Szóval a lényeg annyi lenne, hogy adott egy régebbi gép, szüleimé.
Rápakoltam nekik a WIN10 egy korábbi verzióját, első indításkor ugyebár ki kell választani, hogy honnan vagyunk satöbbi, na ott nem tudok tovább jutni mert sem billentyűzet, sem egér nem reagál semmit!
BIOS-ban van bill, egy bizonyos szervíz menü lehetett, amikor sokszoros indulás után sem indult el rendesen a rendszer kilehet választani hogy vagy újraindítom a gépet, vagy bizonyos menüpontok közül választok.
Ott működik a billentyűzet :C

Lehet hogy nem támogatja az alaplap a WIN10-et? S ez a baj?

Press "F" to pay respects.

(#87341) #86564352 válasza Imilenni (#87340) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Szóval a lényeg annyi lenne, hogy adott egy régebbi gép, szüleimé."

Gyerekek, mesélés helyett azt írjátok milyen gép! Márka, típus?

BIOS alapra állítással és a menüjében HOT KEY funkció tiltásával próbálkoznék. Múltkor egy Lenovo laptopnál ez volt a megoldás nem reagáló billentyűzetre.

(#87342) Imilenni válasza #86564352 (#87341) üzenetére


Imilenni
addikt

Lap: Intel Desktopboard DG43NB
Proci: Intel® Core™2 Duo Processor E8500
Ram. 4GB
kari: nV GF 8400

Press "F" to pay respects.

(#87343) #35914496 válasza Doky586 (#87325) üzenetére


#35914496
törölt tag

Kétlem, hogy egy Blue vagy Green sorozatú merevlemeznek nagyobb sokk lenne a napi 5-10 "lekapcsolás", mint a sok éves folyamatos üzem.

A lekapcsolás azért van idézőjelben, mert ez inkább egy alacsonyabb energiaszint azaz készenléti helyzet, az általad javasolt teljes áramtalanítástól eltérően, ami ugye szerinted sem olyan egyszerű, hogy fogom magam és elveszem tőle a tápot amikor ahhoz támad kedvem.

+++

Most jobban odafigyeltem. Ma eddig kb. 3-4 órát használtam a gépet és egyszer sem kapcsolt vissza "magától".

[ Szerkesztve ]

(#87344) vlevi válasza #35914496 (#87343) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, hogy teljesen lekapcsolod, vagy csak készenlétbe állítod, szerintem már mindegy.
Készenléti állapotban is leparkol a fej, és a lemezek forgása megáll. Ezzel tulajdonképp csak akkor van gond, ha folyamatosan leáll, újraindul.
Ha úgy működik, ahogy pl. a NAS-omban van, ahol az egyik HDD szinte sosem megy, mert olyan dolgok vannak rajta, amire nincs szükség, akkor inkább ne forogjon. Havonta egyszerkétszer kell róla valami.

(#87345) tordaitibi válasza Imilenni (#87342) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jéé, ez volt dettó egy haveromnál, annyi eltéréssel hogy azon már volt w10 de elveszítette a billt-egeret egy upgrade után. Gondoltam, megmakkant a win, friss újratelepítés és amit leírtál, ugyanaz. Nem bios, hanem nincs jó usb vezérlő driver. Dugjál be PS2 portos billt-egeret, jó lesz. Azzal pedig keressél az eszközkezelő->usb vezérlő ponton drivert, talál is, fel is pakolja, ennek ellenére nem lesz jó, na most kell a kézi és ott kiválasztani manuálisan. Innentől lesz usb. Addig se pendrivét, se semmit nem ismer meg mert nincs usb vezérlő. Tudom paradox helyzet hisz a rebootig az usb pendrivéről települt de ez van.
Ha elég régi, pl. 1607 buildot próbálsz, azzal talán egyből jó lesz. Az első build upgradéig. Akkor elveszíti az usb vezérlőt.

[ Szerkesztve ]

(#87346) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A múlt héten telepítettem az őszi frissítést.
Most ismét letöltött valami összesítő frissítést : KB4464330.
Talán javítottak valamit?

[ Szerkesztve ]

(#87347) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Azok közt, akiknél még nincs fenn az Októberi frissítés és Realtek hangchip figyel a gépükben, tapasztaltak a KB4462919 frissítés felpakolását követően recsegést mély hangoknál? Ilyesmi bajom sosem volt, notin aránylag szépen szólt a mély, a mai a frissítést követően viszont már recseg. :F

(#87348) Imilenni válasza leviske (#87347) üzenetére


Imilenni
addikt

Nálam konkrétan megölte az a frissítés az analóg hangeszközöket.
Mindössze a HDMI megy. Semmi más. :W

ASUS alaplapos vagyok egyébként, és már más is jelezte hogy ilyen hibája van.
Más nincs itt akinek ilyen baja lenne?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#87349) Freddycom


Freddycom
őstag

Szevasztok!

Arra van lehetőség, hogy egy-egy UWP appot ujjlenyomattal védjünk? Szóval elindítás után ujjlenyomat azonosítás kell vagy mondjuk PIN.

(#87350) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Régi szép idők! ;]

Ez volt az első gépem, ezzel nem voltak frissítési gondok, néha a 4,5V-os lapos elemet kellett kivenni, ha lefagyott. :C

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.