Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88851) Cs1csó válasza Jack Oneill (#88850) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég erről - régi driver új driver - volt egy diskurzusom. Egy alap "elmélet" szerint csak a legújabb kártyákkal szoktak igazán foglalkozni a többire magasról tesznek. Ez egyfajta városi legenda. Azaz minél régebbi a kártyád és minél újabb a driver annál "rosszabban" fog vele futni egy játék.

Erre jött egy teszt által történő cáfolat: [link]

Persze ha végignézed az utána lévő hozzászólásokat ott van aki panaszkodik de ez lehet egyedi eset és más gond is van a háttérben.

(#88852) Jack Oneill válasza Cs1csó (#88851) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En mindig a pozitiv javulast tapasztaltam ezen a teren.

(#88853) ddmb válasza King Unique (#88805) üzenetére


ddmb
aktív tag

Jelentem, sikerült minden ahogy szerettem volna :) Azért nem volt egyszerű...

Először is a Linuxos fdisk programmal létrehoztam a GPT-s partíciós táblát. Létrehoztam 15%nyi területen egy új partíciót. Megformáztam a mkfs.ext3 programmal és adtam neki label-t (erre csak most jöttem rá, hogy mennyire hasznos!)

Ezután Windows alatt a maradék területen létrehoztam egy új volume-t amit NTFS-re formáztam és ennek is adtam volume labelt. Itt szeretném megkérdezni, hogy a linuxos fdisk program által létrehozott partíciót a maradék területen miért nem tudta kezelni a Windows? Nem lehetett a partíciót Windows-ban formázni. Törölnöm kellett a Volume-t, aztán létrehozni egy újat, és csak azt engedte formázni a ganyé Windows. Tehát csak akkor engedelmeskedett amikor a saját Wizardját használtam, a Linux fdiskjének az írása nem tetszett neki...

A router Download Master programja az éppen futtatott torrenteket a
/tmp/mnt/sd<X>1/Download2/InComplete
a már kész torrenteket pedig a
/tmp/mnt/sd<X>1/Download2/Complete
könyvtárba teszi. Csakhogy! Ha újraindítom a routert akkor egyszer sda, máskor sdb néven hivatkozik a lemezre (amikor nem volt label beállítva). És olyankor meg szokott hülyülni, mert nem találja meg a "Complete" könyvtárat. Ilyenkor a Donwnload2 folder mellé szokta lementeni a kész torrenteket. Nincs is ezzel komolyabb baj. Csakhogy! Olykor a letöltendő torrent nem más mint 1db file. Ekkor ftp-n keresztül az sd{a,b} eszköz tartalma (1db file) nem látszódik!! Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy seed leállít, ssh-val belépek a routerre, egy pillanatra áthelyezem a filét a Download2 folderba, onnan már tudom másolni ftp-n keresztül, és mikor kész a másolás, akkor visszahelyzem a helyére, seed visszaállít. Remélem most hogy kapott label-t a volume, ezentúl nem lesz ez a gondom, ugyanis a Download Master által létrehozott folderok így festenek:
/tmp/mnt/downl_mast/Download2/InComplete
/tmp/mnt/downl_mast/Download2/Complete

ahol downl_mast a volume label :)

[ Szerkesztve ]

(#88854) Kékes525 válasza karl_fischer (#88836) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem a frissítő kedden jön akkor sokszor nehezebben találja meg. Nálam is így volt, ezért manuálisan telepítettem a Microsoft®Update katalógusból. Itt rákeressel a "Windows 10 update history" alapján, letöltöd és telepíted.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88855) jozsi252 válasza TRob1 (#88841) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem kioktatást kértem hanem segítséget, de ahogy látom tőled biztos nem fogom megkapni a kérdésemre a választ. Szeretném én eldönteni hogy mit honnan telepítek fel. Eddig bármilyen HP laptop került a kezembe, még soha nem volt semmilyen driver gond hogy ezt használtam. A BT-től kezdve a memóriakártya olvasás, touchpad, és még sorolhatnám.. minden a lehető legjobban működött, nem dobott hibát egyszer sem. Így nem értem miért kellene váltanom arra hogy a Win 10 updaterjét használjam erre a célra, mikor ez is tökéletesen működik.

(#88840) MasterMark

Elviekben illetve gyakorlatilag is ezt tiltja le, vagyis tiltaná le ezt a funkciót, de ennek ellenére mégse ér sokat a kikapcsolás.
Na mindegy, köszönöm azért a segítségeket! :R

iPhone 13 Pro Max

(#88856) Kékes525


Kékes525
félisten

Feltettem a legújabb Intel drivert Innen: Z370 Extreme4 A driver mellé feltette az Intel(R) Rapid Storage Technology-át is. Valószínűleg figyelmetlen voltam. Ezt utólag biztonságosan letörölhetem a Revo Uninstaller Pro-val (mutatja)? Egyáltalán mikor lehet szükség az Intel(R) Rapid Storage Technology-ára? RAID-et nem használok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88857) adika4444 válasza jozsi252 (#88835) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha Win10 Pro vagy nagyobb, akkor a csoportházirend-szerkesztőben az alábbi helyen tiltható:
számítógép konfigurációja > felügyeleti sablonok > Windows-összetevők > Windows Update
Itt pedig engedélyezd az alábbit
Illesztőprogramok kihagyása a Windows-frissítésekből

Ezután automatikusan már nem frissít, de kézzel ugyanúgy kereshető akár Microsoft féle, akár más fajta a gépen.

üdv, adika4444

(#88858) olasz61 válasza Kékes525 (#88856) üzenetére


olasz61
tag

Ez az INTEL AHCI SATA Driver.

(#88859) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mikor rengeteg cloned file van a gépen...Advanced System care vizsgálata alapján...gondolkodás nélkül törlitek őket vagy azért nem árt az óvatosság?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88860) Kékes525 válasza olasz61 (#88858) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, Leszedtem és csak a drivert telepítettem innen: Newest/best Intel AHCI and RAID Drivers

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88861) darvinya


darvinya
titán

Ehhez nem értek, de érdekelne kivitelezhető.

Létrehozható USB pendrive rádugva a gépre, s akkor rendszergazdaként lépbe, a hozzátartozó programokkal együtt, de nélküle csak korlátozott jogú fiókkal indul gép?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88862) karl_fischer válasza Kékes525 (#88854) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszönöm, manuálisan sikerült frissíteni.

(#88863) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy ha csökkentett módban akarom indítani a gépek, akkor, hogy tudok belépni a rendszerbe? Microsoft account van társítva a géphez és ugyanúgy kéri a jelszót mintha rendesen indítanám, de nem fogadja el.
Csinálnom kéne egy helyi fiókot, hogy működjön a csökkentett mód?

(#88864) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ezen kérdésemmel erőlködnék tovább, csak máshogy teszem fel a kérdést.
Szerintetek az októberi (ami nálam novemberi lesz) update meg általában egy ilyen nagy frissítés, mit csinál a rendszerrel? Pl. új registry-t gyárt a telepített programoknak megfelelően és a régi, felesleges bejegyzésű registry-t törli?
Vagy hozzáadja magát korábbi registry bejegyzésekhez?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#88865) Cs1csó válasza VGYke (#88864) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb lenne ha csinálnál egy TISZTA Windows 10 telepítést, a 1803-assal vagy a 1809-essel.

(#88866) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali,

erről mi a véleményetek? Érdemes, hasznos megbízható eme program? Advanced System care ? És ha igen, mindent érdemes feltenni amikre van plusz védelem és optimalizálás? Pl. driver booster ami tényleg kitudja, hogy azokra a szerókra kapcsolódik e amire és ahova kell, hogy letudja a legfrissebb drivereket szedni.? Várom a válaszokat. És érdemes beruházni rá 20€-t akár?

(#88867) Cs1csó válasza Ga3rieL (#88866) üzenetére


Cs1csó
félisten

NEM

Elég az ingyenes CCleaner. ESETLEG még a Wise Care 365 Free-t.

A Driver Booster 2 esetben lehet hasznos:
1. a Windows NEM talál driver-t az adott eszközhöz
2. a Windows rossz vagy hibás driver-t telepít és az eszköz nem működik megfelelően

[ Szerkesztve ]

(#88868) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Tegnap és ma is kaptam egy-egy hibaüzenetet, ez mitől van és mennyire problémás ez?
Hogy lehet ezt a hibát legkönnyebben és legbiztonságosabban megszüntetni?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#88869) Ga3rieL válasza Cs1csó (#88867) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor semmi esetre se ruházzak be rá? Vagy elég az ingyenes belőle és az ilyen micsodákat kihagyni? Bár törölt fölösleg 2,7gb-t meg javított valamiket, vagy 1 része kamu, átverés?

(#88870) cattus válasza Ga3rieL (#88869) üzenetére


cattus
őstag

Véleményem szerint az összes ilyen "karbantartó", "booster" meg hasonló 3rd party szoftver teljsesen felesleges és sokszor több kárt okoznak, mint hasznot.

Ha kell a tárhely, akkor
- vegyél egy nagyobbat
- töröld a nem használt programokat
- használd a lemezkarbantartót

Do the thing!

(#88871) Ga3rieL válasza cattus (#88870) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

oké, köszi az infót neked is :R

(#88872) Cs1csó válasza Ga3rieL (#88869) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen programért PÉNZT semmiképpen ne adj, amiket ajánlottam azokat 8-10 éve használom megelégedéssel és csak az ingyenes verziókat.

Amit "javított" nem biztos hogy teljesen átverés de semmi olyan amitől a géped megtáltosodik. Pl. találhatott egy régi program bennragadt registry bejegyzését ami igazán nem zavarja a rendszert.

Az ingyenes Adwanced SystemCare-t sem ajánlom mert túlságosan agresszív és túl sok bloatware (fölösleges kiegészítőt akar telepíteni) A CCleaner ehhez képest teljesen letisztult és a Wise Care Free sincs ennyire túlcsicsázva.

CCleaner- innen a Wise Care 365 Free -öt innen.

(#88873) Kékes525 válasza cattus (#88870) üzenetére


Kékes525
félisten

"Véleményem szerint az összes ilyen "karbantartó", "booster" meg hasonló 3rd party szoftver teljsesen felesleges "

Véleményem szerint meg nem felesleges. Ez így túl általános és mint mint általánosítások többsége nem igaz. Attól függ, hogy milyen programot, mikor, hogyan használunk. Olyat érdemes használni, aminél pontosan látjuk és tudjuk is, hogy mit csinál. Például nem egy gombnyomásra csinál nagyon sok műveletet. Másrészt ilyen műveletek előtt (is) célszerű backupot vagy rendszer visszaállítást csinálni, ha mégis balul sül el valami.
Megjegyzem a lemezkarbantartó is okozhat problémát. Például a Windows frissítési naplófájlnak az eltávolítása megnehezítheti a Windows telepítési, frissítési és karbantartása közben fellépő hibák elhárítását.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88874) Ga3rieL válasza Cs1csó (#88872) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nekem a ccleaner megvan, annó meg is vettem, most is betudom aktiválni bár lejárt a licencem ő szerinte, de mégis rendesen aktivált és teljes értékű a ccleaner pro verzióm.

(#88875) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Amúgy az új novemberi w10-el mi van? jó már minden? sötét téma, etc,..?

(#88876) Cs1csó válasza Ga3rieL (#88874) üzenetére


Cs1csó
félisten

A CCleaner-t használhatod az a legbiztonságosabb kis program. A legfontosabb hogy az IOBIT termékeit inkább ne erőltesd, ennek persze egy kicsit ellent is mondok mert a Driver Booster free az ingyenes driver kereső progik közül a legjobb de CSAK HIBÁS VAGY HIÁNYZÓ driver-eknél kell bevetni egyébként nem, ezt nem győzöm hangsúlyozni.

Volt pár probléma a 1809-es Windows 10 build-el, de aki tiszta telepítéssel tette fel és az adatairól folyamatosan volt rendszeres biztonsági mentés azt semmilyen hátrány nem érte, vagy érhette.

[ Szerkesztve ]

(#88877) Ga3rieL válasza Cs1csó (#88876) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Akkor szedjem le most valamikor ami fent van a Techbench oldalon, vagy várjam már meg a rendes full javítottat?

Más:

Amúgy milyen kisebb monitort ajánlotok pl. erről az oldalról vagy máshonnan amit rákötnék hozzám elhozott pc házra, hogy ne keljen az én monitoromat leszedni a gépemről? és így ha kéne valami, akkor rögtön tudnám nézni a gépemen, hogy mi kell, vagy bármivel mit kell csinálni az elhozott pc-n vagy esetleg ha újratelepítés is kell, akkor tudjam használni az enyémet is közbe rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#88878) cattus válasza Kékes525 (#88873) üzenetére


cattus
őstag

Olyat érdemes használni, aminél pontosan látjuk és tudjuk is, hogy mit csinál.

Amíg nem hozzáférhető egy program forráskódja, addig sose tudhatod biztosan, hogy mit csinál. A titok itt a bizalom, ami esetemben az ilyen tisztító csodák esetében nincs akkora mértékű, hogy feltelepítsem és használjam.

Megjegyzem a lemezkarbantartó is okozhat problémát.

Amit ott csinálsz / bepipálsz, arról egészen nagy valószínűséggel feltételezheted, hogy azt csinálja, ami oda van írva, így egy esetleges hiba esetén is könnyebben tudod felderíteni annak az okát.

Do the thing!

(#88879) Cs1csó válasza Ga3rieL (#88877) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugodtan tolhatod fel - tiszta telepítéssel - a 1809-est is.

Ha csak ilyen célra kellene monitor akkor nyugodtan lehet minél olcsóbb de az fontos lehet hogy legyen rajta minél több csatlakozó a mai világban alap a HDMI de DVI, Display port is hasznos és régi géphez D-sub

(#88880) Ga3rieL válasza Cs1csó (#88879) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ezekkel benne a legolcsóbb HDMI, D-Sub(VGA), DVI-D, DisplayPort, Pivot, 137,69€ :/ :F :(

Pontosan ez

Vagy hdmi , d sub-al nem elég? [link]

[ Szerkesztve ]

(#88881) Kékes525 válasza cattus (#88878) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amíg nem hozzáférhető egy program forráskódja, addig sose tudhatod biztosan, hogy mit csinál."

Mert a Windows-é hozzáférhető. :U Szerinted csak nyílt forráskódú szoftvert lehet használni? Azokban is találtak már malware-t...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88882) cattus válasza Kékes525 (#88881) üzenetére


cattus
őstag

Ha tovább olvasod a hozzászólásomat, leírtam, hogy abban az esetben meg kell hogy bízz a szoftver készítőjében. A Microsoftban megbízok, meg feltételezem róla, hogy próbálja úgy megírni az operációs rendszerét, hogy GUI-ban kattintgatással lehetőleg ne lehessen nagyon kárt tenni benne. Ez a bizalom nincs meg bennem az általatok ajánlott szoftver felé. Ettől függetlenül persze bárki használja nyugodtan, ha megbízik benne.

Do the thing!

(#88883) Kékes525 válasza cattus (#88882) üzenetére


Kékes525
félisten

"meg kell hogy bízz a szoftver készítőjében"

Így van. Én nem csak a Microsoftban bízok. Egy sokkal kisebb cég is gyárthat megbízható, jó szoftvereket, mint ahogy a legnagyobbak is hibázhatnak, mint legutóbb a Microsoft is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88884) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Valaki kis monitort jó árban? 100€ alatt lehetőleg?

(#88885) Cs1csó válasza Ga3rieL (#88880) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindkettő jó, lehet elég a Philips az AOC-on tényleg minden van ilyet ritkán látni, de annak ára van. Te tudod, hogy milyen csatlakozós gépeket hoznak hozzád, de szerintem a HDMI és VGA elég lehet.

Amúgy az árukeresőn is a legolcsóbb monitor kb. 21 ezer de csak VGA csati van rajta amin van HDMI az már 25 ezer.

Megjegyzem nyugodtan nézelődhetnél akár jófogáson vagy itt a hardveraprón is, 10-15 ezerért is teljesen jó monitorok kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#88886) cattus válasza Ga3rieL (#88884) üzenetére


cattus
őstag

100 EUR necces, de kicsit többért lehet kapni pl. 22"-es LG IPS monitort. Azt viszont mindenképp ajánlom, hogy csakis IPS panelest vegyél, a TN-t felejtds el.

Do the thing!

(#88887) svgyula válasza Ga3rieL (#88884) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem egy ősrégi samu tv/monitor van kbmint ez de elég nagy, FHD és a színek is a helyén vannak. A HDMI-n keresztül teljesen jól üzemel. Igénytelen jószág még eddig takarítani sem kellett a belét :P

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#88888) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

És a TFT panel az milyen?

[link]

De anúgy mibaj a TN panelekkel? és arra sem jó az olyan, amit irtam,hogy csak mire kéne?

[ Szerkesztve ]

(#88889) darvinya


darvinya
titán

Erre valaki? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88890) Cs1csó válasza Ga3rieL (#88888) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is LED a TFT már egy idejétmúlt tecnológia. Inkább más topikba írják pl.: Milyen monitort vegyek?

Ott add meg pontosan:
- mennyit szánnál ár - forintban
- új vagy használt
- milyen célra
- mekkora képátlót szeretnél
- milyen csatlakozókkal

[ Szerkesztve ]

(#88891) Cs1csó válasza darvinya (#88861) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet ez az: [link]

(#88892) darvinya válasza Cs1csó (#88891) üzenetére


darvinya
titán

Nem zárolni akarom, hanem rendszergazdai fiókot aktíválni és programait futtatni és másik gépre átvinni hozzátartozó adatait.
Többi felhasználó attól még tudja használni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88893) MasterMark válasza darvinya (#88892) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig ez arról szól. Hardveres USB kulcs, és csak azzal fogsz tudni belépni.

Switch Tax

(#88894) Cs1csó válasza darvinya (#88892) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel a megoldással használhatod a gépet enélkül nem, ilyen egyszerű. Gyerek gépének a féken tartására ez a legjobb. Amit te akarsz ahhoz valami vendég fiók megoldás kellene és ott szigorúan korlátozott , hogy mit telepíthet és mit használhat de ha telepíteve van pl. egy böngésző akkor azt már használhatja persze ő maga nem telepíthet.

(#88895) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Olvasgatok, s úgy látom, hogy WIN10-nél nem kell külső program ahhoz, hogy a teljes rendszerről képfájl lehessen készíteni, s szükség esetén ebből visszaállítani.
Csináltatok már ilyet, vagy mégis az AOMEI-hez, vagy a MACRIUM-hoz kell fordulni?

(#88896) zolee001 válasza GEPESZ66 (#88895) üzenetére


zolee001
őstag

Igen, a Vista ota igy müködik a windows pc back up

(#88897) King Unique válasza GEPESZ66 (#88895) üzenetére


King Unique
titán

Van a Windows 10-ben ilyen célra beépített eszköz és helyreállítási meghajtót is lehet készíteni pl. egy pendrive-ra. Tehát akár a beépített megoldás is használható, viszont a külső programok általában többet tudnak és jobban konfigurálhatók. Ráadásul még fizetni sem feltétlen kell értük, mert csaknem mindegyiknek van ingyenes verziója, ami a célra általában megfelel. Az meg a másik, hogy amikor pl. külső HDD-re akartam lemezképfájlt készíteni, akkor a Macrium Reflect nem dobált ilyen hibaüzenetet, ellenben a natív eszköz igen. Azért ez sem mindegy! :N

[ Szerkesztve ]

(#88898) GEPESZ66 válasza King Unique (#88897) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az AOMEI-t próbáltam, de azzal nem tudtam visszaállítás előtt az SSD-n lévő összes partíciót törölni, s így a rendszer számára fenntartott 500MB-os partíció duplán jelent meg!
Esetleg külön kell a rendszerpartícióról, ill. a rendszer számára fenntartott helyről mentést csinálni, s külön visszaállítani őket a megfelelő partícióra?
Pedig a folyamat ennél érthetőbb volt számomra, mint a MACRIUM esetében.

(#88899) darvinya válasza Cs1csó (#88894) üzenetére


darvinya
titán

És MasterMark

Köszönöm.
Zárolás most van, mert rendszergazda kóddal lehet belépni rendszergazdaként.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88900) King Unique válasza GEPESZ66 (#88898) üzenetére


King Unique
titán

Mostanában nem használtam azt a programot, de ha az aktuális verzióval csak így lehet megoldani, az elég gányolásos módszer...

Valaki nemrég leírta itt a topikban, hogy pl. az Acronis esetében van lehetőség külön a rendszerpartíciót (C) és külön a rendszer számára fenntartott partíciókat lementeni, majd külön-külön visszaállítani. Viszont ez így kissé bonyolított megoldás és szvsz egyszerűbb 1 db lemezképfájlba lementeni mindent, majd abból visszaállítani. Az utóbbit csinálja a Macrium Reflect is, ahol azon belül még van további lehetőség csak bizonyos partíciókat kijelölni. Tehát ha a mentésbe korábban pl. az adatpartíció is bele lett foglalva, akkor a visszaállításnál nem kötelező azt mindenképpen bejelölni, akár ki is lehet hagyni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.