Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88601) trialboj


trialboj
őstag

Használom egy ideje ezt az Advanced systam care programot, hogy néha tisztogasson a winben.
Most feldobta hogy szuper akció van, és tényleg elég olcsó 20 dolcsiért, az érdekelne hogy van ennek valós haszna?
illetve hogy ha a sima free verziót használom, ahhoz képest a fizetős, nem fog sokkal többet nyújtani ugye?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#88602) AMD Power


AMD Power
titán

Buta kerdes de felteszem. Van nekem egy jogtiszta Win10-em egy notin. Ha en egy masik notira felrakom a win 10 ugyan azzal a kulcsal azt tudom hasznalni? Vagy ha a masik geprol azt leszedem!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#88603) kidnou


kidnou
senior tag

Ma ez fogad, tegnap rendesen ment. Mi lehet az oka?

(#88604) #73959936 válasza AMD Power (#88602) üzenetére


#73959936
törölt tag

A kérdés csak annyira buta, hogy a win nem hordozható, mert alaplaphoz kötött, ha jól tudom :F

(#88601) trialboj

Szerintem ez sokkal jobb, igaz 23 dodó

vagy csak a wise care 365 19,97-ért

[ Szerkesztve ]

(#88605) Cs1csó válasza trialboj (#88601) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a programot inkább hanyagolnám. Helyette:
- CCleaner Free
- Wise Care Free

(#88606) trialboj válasza Cs1csó (#88605) üzenetére


trialboj
őstag

Kérhetnék 1 rövidke magyarázatot?
vagy egy cikket ahol kifejtik, hogy ezeknek a programoknak van valós hasznuk, és tényleg segítik a windows működését, nem csak a felhasználót stresszelik brutál számokkal, hogy mennyi de mennyi hiba van a gépén.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#88607) TRob1 válasza trialboj (#88606) üzenetére


TRob1
veterán

Olyan cikk nincs - vagy kamu -, mint ezek a progik. Néha több kárt okoznak, mint hasznot. Főleg ha "automatán" használja a júzer. (Tudom, van aki évek óta használja és királyság... csak azt is tudom hogy nem 1 meg nem kettő embernél okoztak már gondot)

Lemezkarbantartó Rendszerfájlok törlése opcióval - meg néha egy PatchCleaner - általában elégséges.
Illetve még jól jöhet - ritkán - a DriverStore Explorer régebbi driverek kukázására, és pl. a GeekUninstallerrel érdemes eltávolítani az appokat, mert a regbejegyzéseket is törli.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#88608) zolee001 válasza TRob1 (#88607) üzenetére


zolee001
őstag

Vagy a Windows saját beépitett parancsai is elégséges,,haladobbak összefüzik egy scriptbe

(#88609) #73959936 válasza trialboj (#88606) üzenetére


#73959936
törölt tag

Tudom, hogy nem nekem címezted, de én is válaszolnék, tudom kibic...

De: a wise-nak van több ingyenes progija, nem sorolnám, majd megnézed, ha érdekel. A 365 összefogja ezeket és egyben alkalmazza. Az, hogy felsorolja mennyi hibát talál miben befolyásol téged ? Szerintem semmiben.

Az általános és részletes tisztítás után a lemeztöredezettség-mentesítőben 1 teljes optimalizálást választol, amiben bekapcsolhatod azt a opciót, hogy ha végzett leállítja a géped. Ebben a gépben hdd-van, hagy ne mondjam el mennyi idő alatt bootol(t) be a gép. Na nem első alkalommal a töredezettségmentesítés után, hanem a következő indítást követően.

Én max. elégedett vagyok vele, akár külön külön a free verziókat, akár a teljes verziót tesztelve... :K

[ Szerkesztve ]

(#88610) rumkola válasza TRob1 (#88607) üzenetére


rumkola
veterán

Kamu mind szerintem is, de azért ajánlottál még vagy 3at. :DDDDD

(#88611) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok
Lenne egy kérdésem

Nem tudok HP Wireless nyomtatóval vezeték nélkül nyomtatni, azt írja a word is, hogy az Active Directory tartomány bla bla bla nem elérhető

Utánanéztem, de se a vírusirtó se a Deffender kikapcsolása nem oldotta meg, viszont sokan panaszkodnak erre

Telefonról meg gond nélkül tudok nyomtatni, ezért gondolom hogy valami a win10 szúr el

van valakinek ötlete? Minden frissítés fent van mindenen, minden eredeti stb stb

Xbox One: bandymnc

(#88612) TRob1 válasza rumkola (#88610) üzenetére


TRob1
veterán

Ha megnézed/utánanézel, még csak nem is hasonlítanak egy ilyen "általános karbantartóra", amikre céloztam.
Ezek mindegyike 1-1 feladatra készült - és azt jól el is látja -, és nem valamiféle "mindenesek".
Ráadásul nem is kell őket folyamat futtatgatni, nézegetni.
- Geek jó, mert törli a regbejegyzéseket is, ellenben a win beépítettjével. Sima aprócska uninstall app, semmi más.
- PatchCleaner jó, mert törli/áthelyezi a patch-ek/updatek után felgyűlt feleslegessé vált maradványokat (főleg ha office is van telepítve, akkor tud jó sok összejönni frissítések után)
- DriverStore meg akkor kell esetleg, ha sok driver lett frissítve (pl. nvidia után fél-fél gigákat le lehet pucolni)

És ezek sem feltétlenül kellenek, habár Geek szerintem azért eléggé ajánlott ha vki sokat telepít, uninstallál. Ha vkinek van 3 progi fenn, aztán legközelebb megint tiszta win és megint 3 progi, akkor persze ez is felesleges. (De nálam pl. a több éves rendszernél már biztos lenne jópár felesleges regbejegyzés :D )

¤ R'n'R ¤

(#88613) #86564352 válasza trialboj (#88601) üzenetére


#86564352
törölt tag

Annyi haszna van, ha sokan megveszik mint te akkor az iobit tulaja vehet új Ferrarit, házat a Bahamákon...

(#88614) #73959936


#73959936
törölt tag

Mindig elfelejtem megkérdezni, most megteszem, mert érdekel. Adott 1 lapos win10-el a legújabb kiadással.

Ha kizárólag csak médiatárolásra használnám ill. persze médiatartalom megjelenítésére és soha de soha nem dugnám fel netre - futna amíg birja a hardver ? :U

(#88615) trialboj


trialboj
őstag

Amiket ajánlottál 3 progi, nagyon alap dolgokat csinál, ami inkább helyet foglal nem pedig energiaforrást. Ha pl gyengébb laptopról van szó, akkor ezek gondolom nem javítanak semmit sem.

Nekem asztali gépem van korrekt specel szóval, nem érzem hogy bármit is csinálna, csak jó látni mikor kiírja h 1000 junk filet törölt.

De visszatérve pl egy lassúcska családi laptopra, ami kapott már ssd-t, de néhány szoftver így is döcögősebben indul egy idő után, annak sem megoldás, az ilyen privacy sweep, meg registry clean, junk flie clean, stb ?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#88616) TRob1 válasza trialboj (#88615) üzenetére


TRob1
veterán

Tehát Te valamiféle varázseszköznek tekinted ezeket a szutymákokat és azt hiszed egy lassú, régi gépből egy új, gyors gépet hoznak létre. ;]
Figy, akkor vedd meg és használd... valakinek ez mindenképp jó lesz (pl. lásd alább twofatcat hozzászólását :) )
Ha neked meg esetleg majd nem indul a gép vagy bármi anomália adódik, attól még ők dörzsölik a markukat. :D

¤ R'n'R ¤

(#88617) Doky586 válasza #73959936 (#88614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Média nem keletkezik csak úgy...
Kizárólag a webkamerával felvett filmet nézegetnéd?
Az hogy hogy kerül rá (wifi v pendrv) szinte mindegy. :)

(#88618) #73959936 válasza Doky586 (#88617) üzenetére


#73959936
törölt tag

mobil-, fényképezőgép fájlaira és meglévő állományra gondoltam. Jó pár 10 giga helyet foglal már az asztali gépen...és a jövőben is ebből szeretném rátölteni a laposra...illetve memóriakártyáról...

[ Szerkesztve ]

(#88619) AlyrArkhon válasza #73959936 (#88614) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Miért ne futna? Nem is olyan rég járt a kezemben olyan gép, amin még w3.1-es van, és simán bekapcsolt, elindult, futott :) Más kérdés, hogy honnan veszel hozzá egeret, billentyűt...
Ha van egy működő rendszered, ami a behatásoktól védett, akkor az jó esetben működni fog az első olyan hardverhibáig, ami már nem pótolható alkatrészt érint.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#88621) _Atesz válasza #86564352 (#88620) üzenetére


_Atesz
addikt

No ezaz. Csak ezt magyarázd el egy olyan usernek, "számítógép szerelőnek", aki már 200 gépen használta mondjuk a ccleanert, és sosem volt gondja vele.

(#88622) _Atesz válasza _Atesz (#88600) üzenetére


_Atesz
addikt

Erre valaki? Viszonylag egyszerű kérdés, legalábbis azt hittem. :)

(#88623) steele80 válasza _Atesz (#88621) üzenetére


steele80
senior tag

Nem lehet nekik elmagyarázni, viszont számosan közülük sűrűn kérnek segítséget a windows nem megfelelő működése miatt.

(#88624) ArthurShelby válasza King Unique (#88598) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ah, megvan, törölni kell a partíciót, és utána lehet mbr/gtp-zni. :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#88625) #86564352 válasza _Atesz (#88622) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elvileg örökké működik aktiválás nélkül is, kapja a frissítéseket és működik csak megjelenik a sarokban a vízjel és nem tudod testre szabni például hátteret, színeket. [link] Viszonylag egyszerű guglizás volt. ;)

(#88623) steele80: legalább egy kis zsebpénz amikor hívnak "optimalizált" gépet rendbe tenni.

[ Szerkesztve ]

(#88626) King Unique válasza ArthurShelby (#88624) üzenetére


King Unique
titán

A Windows lemezkezelőjénél igen, de ez már előzőleg vagy 2x le volt írva. Örülök, hogy végül csak átment. :)

Viszont ha továbbra is Ext4-re akarod formázni a külső meghajtót, akkor azt Linuxon lenne célszerű megoldani. Ha dual-boot megoldást használsz, akkor csak átbootolsz arra, aztán kész, ott a GParted a particionáláshoz és a formázáshoz, nem kell Windowson "előkészíteni". Valamint a grafikus GParted használata viszonylag egyszerű, nem muszáj terminálban vacakolni, meg SSH-n a routeren. Ha nincsen telepítve, akkor meg kiírsz és bebootolsz pendrive-ról egy Live rendszert. Az is belefér és gondolom nem naponta 20x akarod formázni, hanem csak most 1x a router miatt.

[ Szerkesztve ]

(#88627) _Atesz válasza #86564352 (#88625) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. A guglizás egy dolog, megint másik, amikor valaki személyes tapasztalattal rendelkezik. :)
Az érdekelne pl., hogy az idő előrehaladtával mennyire kezd erőszakos lenni a regisztrációra való figyelmeztetés.

(#88628) #86564352 válasza _Atesz (#88627) üzenetére


#86564352
törölt tag

A cikkben azt írják nincs popup figyelmeztetés, csak a vízjelet látod. Tesztgépre jó így. Normál gépre az emberek többsége vett kulcsot, frissített ingyen 7-ről vagy 8-ról, benne volt az új gép árában stb. nem hiszem fogsz sok embert itt találni akinek három éves személyes tapasztalata van aktiválatlan rendszerrel.

(#88629) rumkola válasza _Atesz (#88600) üzenetére


rumkola
veterán

Nem tilt le soha, csak jobbra lent lesz egy "vízjel", hogy aktiváld (emlékeim szerint még ha játszol akkor is látod, mert ilyen átfedős cucc). Valamint a személyre szabás inaktiválódik, tehát nem tudsz hátteret cserélni. Ennyi. 2 éve így használom az egyik gépemen. Semmiféle ablakok nem ugrálnak elő, hogy aktiváljam. Frissítések is jönnek folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#88630) szaki26a válasza trialboj (#88601) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Tartsd távol magad az ilyen programoktól. Egy csomó szükségtelen karbantartó program van a neten. Igazából tényleg csak készítőknek jók ezek a csomagok.

(#88631) trialboj


trialboj
őstag

ok, habár nagyon meg akar győzni hogy erre nekem szükségem van :))

a junk files pl mit takar? azt hogy tudom kézileg törölni? Pl chrome szokott több gb cache adatot tárolni.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#88632) szaki26a válasza trialboj (#88631) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Elméletileg a windows is törli azt ami már nem kell idővel. Beállítások között tudod állítani milyen gyakran és mit.

(#88633) #11302912


#11302912
törölt tag

Udv. Mindossze annyi lenne a kerdesem, hogy ha jogtiszta windows 10 home van a gamer laptopon, mert jart hozza, de lezuztam a rejtett particiorol a recovery enviromentet, akkor ha pendriverol rakom ujra a win-t lesz license-em vagy ujra meg kell vennem a wint? koszi.

(#88634) Cs1csó válasza trialboj (#88606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak a tapasztalatom van, kb. 8-10 éve használom mindkettőt hiba nélkül. SŐT a WISE programját gyakorlatilag az első megjelenése óta mivel akkor is már csak egy KVÁZI új program volt hiszen a korábban már létező WISE karbantartó programokat gyűjtötte egybe, ennek a AIO programnak korábban más neve is volt Wise Engineer vagy valami hasonló aztán lett egységesítve Wise Care 365 Free néven.
A CCleaner pedig még régebbi és nem is túl agresszív program.

(#88635) tordaitibi válasza #73959936 (#88614) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze hogy működne.
Nemrég lomiztam ki a 17 éve meghalt apósom P3-mas gépét, mondom megpróbálok egy indítást, Bios elem lemerült de kézzel megadva a booteszközt, pikkpakk felállt a windows2000 és a rajta lévő állományokat fergeteges sebességgel futtatta is, gond nélkül.
Csak apró szösszenetként, se ssd se sata3 se 32G ram, ennek ellenére a word2000 indulása mérhetetlen, kattintok a doksin kettőt és abban a pillanatban ott a dokumentum. IE ugyanez, mediaplayer dettó. Komolyan mondom teljesen gördülékeny a rendszer.
IDE 30G(!) hdd, 256M ram. Amiből a w2000 teljesen felállva elfogyasztott 94 megát. Kicsit sokallom...:D

(#88636) _Atesz válasza rumkola (#88629) üzenetére


_Atesz
addikt

Szuper, köszi az infót. :R

(#88637) #86564352 válasza trialboj (#88631) üzenetére


#86564352
törölt tag

A riogató üzenet a marketing bullshit része :)
A Windows beépített karbantartó, tárterület segéd el tudja távolítani a felesleges temp fájlokat, frissítések maradékait. A Chrome cache és temp fájlokat értelemszerűen a Chrome menüjében tudod eltávolítani.

(#88638) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt irja a Windows 10 Home az aktiválásnál.

"A Windows aktiválása a szervezet aktiválási szolgáltatásával történik”

Ez igy normális?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#88639) rumkola válasza AMD Power (#88638) üzenetére


rumkola
veterán

ez mintha PRO lenne :F

(#88640) AMD Power válasza rumkola (#88639) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem sima Home írt. De nem tudom mi a baja!? :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#88641) #86564352 válasza AMD Power (#88638) üzenetére


#86564352
törölt tag

Frissítés újraindítás volt?

(#88642) King Unique válasza AMD Power (#88638) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen akkor szokott lenni, ha pl. KMS szerveres aktiválás történt (példa)... :)

Azt nem írtad, hogy milyen gépről van szó, azon előtelepített és jogtiszta formában már eleve Windows 10 Home rendszer volt, vagy utólag rakta rá valaki, netán másodkézből lett véve és az előző tulaj trüközött valamit stb.

[ Szerkesztve ]

(#88643) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok! Windows 10 pro rendszeren kapom az alábbi hibát: Microsoft Windows Network: Nincs elég rendszererőforrás a kért szolgáltatás befejezéséhez. A gép egy Asus routerhez kapcsolódik, ami Linux alapú. Ezen fut többek között samba és minidlna. Ehhez van "y" meghajtóként mountolva egy adott megosztás. A gép nem mai darab, C2D E8400, 8GB memóriával. A gép terhelése nulla, procihasznélat 2 GHz-en is csak max 10%, memóriahasználat kevesebb, mint 3GB a 8-ból. A gépet csak böngészésre, transmission távoli elérésére használom. Mi a megoldás?

(#88644) Dragon27


Dragon27
senior tag

Win10 pro: Automatikusan induló programok között nincs a Firefox, de gép indításkor automatikusan betöltődik egy weboldal. Az oldalt évek óta használom fura, hogy pont ez az oldal ugrik be. Vírusszerű...
Régebben volt Win7 egy mappa amibe ha programokat tettem EXE. automatikusan elindultak evvel teszteltem az SSD-t de nem tudom a mappa nevét... lehet oda kerülhetett ez a Firefox weblap :F

(#88645) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Korábban azt mondta itt nekem valaki, hogy az októberi frissítéssel be lehet állítani a sötét módot, azaz jó néhány alkalmazás, böngésző, stb sötét felülettel jelenik meg.
Hol van ez a beállítás? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#88646) #86564352 válasza Dragon27 (#88644) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt kapcsold ki: [link]

makoss: Gépház, személyre szabás, színek lap alján sötét téma. Egyébként 1803 alatt is már több app sötétre állítható akinek ez kell. Edge, Mail, Photos így hirtelen.

(#88647) mad1


mad1
veterán

Miert nem latja win 10 az okostelot usb rol?

Ne szemetelj ! = Steam

(#88648) Dragon27 válasza #86564352 (#88646) üzenetére


Dragon27
senior tag

Köszi,. így jó :)

mad1 Van kettő USB-s kábelom, de csak az egyiken keresztül csatlakozik a mobil. A másikkal csak töltésre használom.... De a mobilnál is engedélyezni kel ha minden igaz..

(#88649) Zoz válasza mad1 (#88647) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg nem N-es a Windows?

(#88650) svgyula válasza #86564352 (#88620) üzenetére


svgyula
addikt

Kedves barátom! Tudod ez a cikk miről szól? Ha nem akkor elmondom. A rendszerleíróból az ms bármikor lekérheti az általad telepített/használt összes alkalmazást. A file hozzárendelést. Úgy ám blokk minden információt a használati szokásaidról. Ezeknek az információknak semmi köze ahhoz amit az ms hangoztat az adatszolgáltatásról! Természetesen böki a csőrüket ha valaki letakarítja ezeket az előzményeket az orruk elől!
Ugyanis minden program uninstall után ott még ugyanúgy megmaradnak az információk a regiszteriben. Az sem véletlen, ha egyszer felraksz egy verziót valamiből de nem tetszik és uninstallálod egy régebbit nem enged felrakni egészen addig amíg a regiszteriből ki nem takarítod. Az okos szülő ebben azt is megtudja nézni, hogy a gyerek milyen játékokat vadászott össze üres óráiban. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.