Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71402) pc360 válasza ricsi99 (#71400) üzenetére


pc360
addikt

Ha egy driverfrissítésről van szó, akkor az unbloc kikapcsolható (mondjuk az 1709-es build óta nem volt rá szükségem). Ez a beállítás pl. a Winaero Tweaker-rel eszközölhető, aminek a linkelt oldalon megtalálod a saját komfigomat is a ZIP-ben. Pár apróság, ami kényelmesebbé teszi a használatot. Külön, egyéb update-et nem tudom, hogy lehet-e tiltani.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71403) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Üdv mindenkinek.
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Win10-et szeretnék telepíteni egy régi gépre aminek a lapja ASUS P5KPL-AM, valami Pentium proci van benne, és ide Winyó, 2GB rammal.

Ott van a probléma hogy beállítom a meghajtót hogy arról bootoljon, bootol is rendesen, a gond az hogy kidobja a Win 10 logót, fél órán keresztül meg az nézem mert nem csinál semmit, a megható 2 perc után mindig megáll és csak a win 10 logó van a képernyőn, nem lép tovább.

Amúgy a lemezen win7 volt de befrissítettem Win10-re úgy hogy az van a gépen, csak 32bit-es, nekem meg 64 kell!
Elvileg a proci tudja mert írja a windows.

Windowsból meg nem tudom telepíteni a win10 CD-t, mert nem engedi megnyitni. :F

Valakinek van valami javaslata?

A segítségért előre köszönöm. :B

(#71404) pc360 válasza Sondi1986 (#71403) üzenetére


pc360
addikt

Vegyél 15 ezer forintért egy normális kétmagos gépet 4 GB RAM-mal! 25-ért már SSD-vel szerelve kapod. Brand gépekből pl. ki lehet fogni ilyesmit, amin minden további nélkül megy a Win10x64.

Az ilyen régi, socket 775-ös, VIA hangchipes szörnyekre kis eséllyel fogsz tudni 64-bitest ráerőltetni, értelme meg 2 GB RAM mellett semmi. Ha pedig egymagos processzorról van szó, böngészni se tudsz normálisan, nemhogy egyebet. Egyszerűen kár a szenvedésért, sima fém- és elektronikai hulladék.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71405) Sondi1986 válasza pc360 (#71404) üzenetére


Sondi1986
addikt

Bányagének akartam, csak a bánya progi 32bit-en nem indul el.
Gondoltam vennék volna bele + 2Gb ramot. :B

Oké rendben akkor hanyagolom. :B

(#71406) Zoz válasza Sondi1986 (#71405) üzenetére


Zoz
őstag

Bányászni jó a Win 7 is.

(#71407) Bogyó bá' válasza Sondi1986 (#71405) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A bányászathoz valamiféle teljesítmény is szükséges szerintem.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#71408) Zoz válasza Bogyó bá' (#71407) üzenetére


Zoz
őstag

Az a videókártyán lesz amit majd belerak. Proci az a tök mindegy.

(#71409) Sondi1986 válasza Zoz (#71406) üzenetére


Sondi1986
addikt

Holnap megnézem hogy fel teszi-e a win7-et, ha még meg van. :B

(#71410) quailstorm válasza pc360 (#71404) üzenetére


quailstorm
nagyúr

G31 teljesen W10 64-bit kompatibilis, az általad ajánlott brand gép se lesz ennél jobb, max egy picit újabb, G41 például.

(#71411) Márk


Márk
senior tag

Olvasva itt pár fórumhozzászólást, azért a legtöbben egész olcsón megúszták a KB4056892 számú Windows frissítés telepítését.

Nálam 2 gépre ment fel a Windows Update által, a saját gépemen (Ryzen 5 1600 alapú) nem okozott semmiféle problémát.

A dolgozós gépen (Dell Optiplex 740: Athlon 64 X2 Dual Core (AM2) 6100+, nForce 430 chipsetes alaplap) a telepítés utáni újraindítás követően a Windows nem volt hajlandó bootolni (nagy Windows logó kint van a monitoron, de a töltést jelző kör animáció nem jelent meg).

Sebaj, úgy hagytam a gépet egy órát, had gondolkodjon, de mivel nem jutott előrébb egy centit sem, kikapcsoltam. Bekapcsolás után ugyanaz a helyzet, Windows logó van, töltést jelző kör animáció nincs.
2. bekapcsolás után a Windows már érezte hogy gebasz van, elindította az automatikus helyreállítást, és sikeresen visszaállította a gépet a frissítés telepítése előtti helyzetbe, sikeres volt a betöltés.

Kínomban most egyelőre a Windows Update-nál letiltottam a frissítések keresését és telepítését 35 napra, hátha elég lesz ez az idő a Microsoftnak, hogy kiadjon rá egy javítást, mert nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával. [link]

Más is járt esetleg hasonlóan?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#71412) Zoz válasza Márk (#71411) üzenetére


Zoz
őstag

Athlon 64-el többeknek is összedőlt, 10 és 7 is.

(#71413) Márk válasza Zoz (#71412) üzenetére


Márk
senior tag

Értem, akkor már megint az Intel keze van a dologban...... :DDD

Viccet félretéve remélem lesz rá valami javítás, mert most decemberben kapta meg a gép az X2 6100+-t meg a WD Velociraptor vinyót (nem volt egy nagy összeg, megúsztam ezt a 2 tételt 10.000 ft-ból), és amire a gép van használva, arra bőven elég, és a vinyónak hála már a sebessége is egész kellemes lett, nem érzem az SSD hiányát.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#71414) Werkly válasza #27216896 (#71378) üzenetére


Werkly
őstag

Másnál is ha reflektorfény van beállítva akkor is képre ugrik vissza? Meg eleve szöveg sincs benne, hogy tetszik a kép? Kösz!

(#71415) Sub-ZeRo válasza Werkly (#71414) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen verzión vagy? Mert a 1703-ban van egy bug benne. Csak a 1709-cel jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71416) Werkly válasza Sub-ZeRo (#71415) üzenetére


Werkly
őstag

Bocs, hogy nappal nem válaszoltam! Melóban voltam.
A verzióm:
1709 build:16299.192

(#71417) Sub-ZeRo válasza Werkly (#71416) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz. Nekem 1703-mal nem ment, de ott bug van. A 1709 nálam működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71418) Werkly válasza Sub-ZeRo (#71417) üzenetére


Werkly
őstag

Gépház beállításod mit mutat? Neked van szöveg benne? Mármint a képen?

(#71419) Sub-ZeRo válasza Werkly (#71418) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs. A naptárt írja kinek van ma névnapja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71420) Sokimm


Sokimm
senior tag

Valaki programozott már LPT portot közületek win10 64bit alól? Bármilyen nyelven*

(#71421) zoli62 válasza Márk (#71411) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam egy HP Compaq asztali gépen fel se jött az ominózus frissítés. Ja látom az 1709 X64-et érinti csak.

[ Szerkesztve ]

(#71422) Silεncε


Silεncε
őstag

Sziasztok! Az egyetemen van DreamSpark program, aminek keretében kapunk ingyen win 10 kulcsot. Az lenne a kérdésem, hogy ez jó a sima MCT-vel letöltött telepítőhöz vagy külön ISO-t kell hozzá letölteni? Ha jól tudom a kulcs Education verziót ad

(#71423) King Unique válasza Silεncε (#71422) üzenetére


King Unique
titán

Itt elsődlegesen eleve a termékkulcs a lényeg, illetve hogy az annak megfelelő Windows-kiadás (Education) legyen telepítve. Tehát az ISO-fájlnál csak az a fontos, hogy a kiadásnak megfelelő legyen. Az, hogy honnan, illetve melyik hivatalos forrásból van letöltve, az mellékes.

Egyébként a DreamSpark / Imagine keretében általában az ISO-fájl is letölthető. Viszont az előbbiek értelmében akár az MCT-vel letöltött ISO is jó hozzá, ahol a legújabb 1709-es verzióban kiválasztható a telepítésnél az Education kiadás is. De amúgy a Microsoft oldalán van külön oktatási termékek letöltése opció is, ha kifejezetten olyan telepítő kell.

[ Szerkesztve ]

(#71424) Silεncε válasza King Unique (#71423) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, tulajdonképpen az lett volna a kérdésem, hogy az alap MCT-vel összerakott telepítő tartalmazza-e az Education ISO-t, de igazából most nézem, hogy le is járt a DS-em, úgyhogy egyelőre napolva a kérdés :D

(#71425) SirRasor


SirRasor
őstag

Helló!

Gugliban semmi használhatót nem találtam. Van már javítás a dec 17-én kiadott frissítésnek köszönhető system.exe magas CPU zabálásra? Nem csak idle alatt..
Nem engedi leszedni a frissítést, mert azt írja, hogy valami hiba történt.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#71426) pc360 válasza SirRasor (#71425) üzenetére


pc360
addikt

Olvass is!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71427) Werkly válasza Sub-ZeRo (#71419) üzenetére


Werkly
őstag

Hogyan menne ez a spotlight normálisan? Valaki leírná röviden? Az Assets mappa eleve üres nálam! Hát én újra nem telepítem az egészet megint! Akkor marad a W7 a másik HDD-ről! :(

(#71428) spiritex


spiritex
veterán

Ha a szolgáltatások (services) között és az ütemezett feladatok között is letiltom a win update-et, akkor meg tudja valaki mondani, hogy miért indul el néha újra? Mi indítja el? Win 10 Home.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71429) Csupingo válasza spiritex (#71428) üzenetére


Csupingo
veterán

Állítólag már egy idő után visszakapcsolja, hiába tiltod le. Én most ezeket próbáltam ki:
Első lépésként elő kell hozni a futtatás ablakot. Ezt a Windows+R gombok egyidejű lenyomásával tudjuk megtenni. A felugró ablakba a gpedit.msc fájl nevet kell beírni, majd az OK gombra kattintunk.
Ennek hatására megnyílik a Helyicsoportházirend-szerkesztő. Itt a Számítógép konfigurációja / Felügyeleti sablonok / Windows összetevők / Windows Update menübe kell elnavigálnunk. Itt számos beállítás található, de amit mi keresünk az “Az Automatikus frissítések konfigurálása” nevet viseli.
Dupla kattintunk a bejegyzésen, aztán a megnyíló ablakban az “Automatikus frissítés konfigurálása” menüt tegyük át a következő opcióra: “2 – Értesítés letöltés és telepítés előtt egyaránt” beállításra. Így automatikusan nem fog semmi települni a háttérben, csak a mi beleegyezésünkkel.

Én itt a letiltást állítottam be.

Ezt is megcsináltam:

Megtaláltam az AUOptions-t.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update]

Itt:

“AUOptions”=dword:00000002, tehát a 4-es értéket 2-re kell átírni.

Ui.: azt nem tudom, hogy home változatnál működik e.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71430) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok! Éjszakai módban be lehet állítani olyat, hogy ha elindítok egy játékot vagy egy filmet akkor ott kikapcsolja ezt a funkciót? Igazából nekem internetezéskor meg mikor dolgozom este akkor kellene ez a funkció csak sokkal kényelmesebb lenne, ha nem nekem kéne kapcsolgatni vagy ha lenne az asztalra egy ilyen ikon amin be/ki lehetne kapcsolgatni.

(#71431) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

A windows nem enged otthoni csoportot létrehozni. Vajon mit rontok el?

És smb megosztás alatt nem sem látom "Hálózat" alatt a megosztást. Eddig láttam.

Köszi ha segít valaki.

"csak a zene van"

(#71432) dodoroli válasza Márk (#71411) üzenetére


dodoroli
tag

Nálam betölt a win,de az Asus alsuit3-at hazavágta olvastam más fórumban is ezt a hibát,gratula microsoft.

(#71433) Geth válasza dodoroli (#71432) üzenetére


Geth
addikt

Asus fórumban már van beta, dolgoznak rajta, próbáld meg, hátha...

(#71434) Blue Thunder válasza dodoroli (#71432) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

EZT töltsd le.

jobb felső sarok második balról (letöltés gomb)

Pár perce leszedtem...visszajött....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71435) Shaza válasza Blue Thunder (#71434) üzenetére


Shaza
senior tag

Nekem most egy másik hibaüzentet ír ki. :W

(#71436) Geth válasza Shaza (#71435) üzenetére


Geth
addikt

Le ne írd mit :DDD

(#71437) Shaza válasza Geth (#71436) üzenetére


Shaza
senior tag

A kiszolgálói végrehajtás nem sikerült,ProgID:aaHM.acpHmData2

(#71438) VoidXs válasza Benito94 (#71430) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sajnos nincs ilyen opció, én is kerestem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71439) dodoroli válasza Blue Thunder (#71434) üzenetére


dodoroli
tag

Nagy köszönet,működik!

(#71440) Werkly


Werkly
őstag

Clean installnál érdemes lehúzni az alaplapról a többi HDD-t (3 van a gépben) Valamint a netet érdemes kihúzni a driverek (alaplapi) felhúzásáig? Kösz!

(#71441) Blue Thunder válasza Werkly (#71440) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szerintem nincs jelentősége.
Ha lemezről telepted megteheted de ott se sok jelentősége van, én már nagyon régóta gyári honlapról szedem le a drivereket az általában mindig a legfrisebb. Biost is mindjárt a legújabbat teszem fel.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71442) Bohus


Bohus
aktív tag

Athlon 64-el én is szépen megkaptam a frissítést. Ha jól számolom már négyszer hoztam vissza a rendszert a rendszervisszaállító segítségével, nem is merek többet próbálkozni, csakis internet kapcsolat nélkül indítom el a Windows 10-et.
Dual-boot, most is linuxon vagyok, de munkához nem tudom nélkülözni Windowst és netre is szükségem van. Külföldi fórumokon is látom, hogy ezrével panaszkodnak az AMD X2-es procit használók, felkészületlenül dobták ki a javítást.
Ha választanom kell, hogy biztonsági kockázat vagy használhatatlan gép, akkor csakis az első jöhet szóba.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#71443) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

kivan kapcsolva az automatikus illesztőprogram frissítés, ma reggel mégis automatán frissítette az intel VGA drivert.. WTF?

(#71444) Gyuri27 válasza Werkly (#71440) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mindent ami nem kell húzz le.
Még pendrive se maradjon fent. Nem vicc.

hodostamas: a 10-es azt csinál amit akar. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#71445) Werkly válasza Gyuri27 (#71444) üzenetére


Werkly
őstag

Pendrive vagy DVD ajánlottabb telepítéshez? Én pendiről szoktam.

(#71446) kengyel válasza hodostamas (#71443) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ezt hol lehet bekapcsolni ?

kengyel

(#71447) szabonagyur válasza kengyel (#71446) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látod, hogy sehol ;]

Ja, hogy bekapcsolni akartad... ha nem kapcsoltad ki akkor ha felismeri WU-n keresztül, bár nálam sem ismer mindent.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#71448) kengyel válasza szabonagyur (#71447) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem meg cseszik telepíteni. ;]

kengyel

(#71449) #86564352 válasza Benito94 (#71430) üzenetére


#86564352
törölt tag

A flux tud ilyet azt hiszem kivételt megadni. A Windows Night light az csak on vagy off. Én ütemezve beállítottam 20:30-ra aztán az ikonját kiraktam az értesítési központba, ott gyorsan kikapcsolhatom ha mégis filmet néznék.

(#71450) Blue Thunder válasza Werkly (#71445) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Tök mindegy...én már rég pendrive-ot használok, mint ahogy te is akarod

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.