Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Geth válasza Blue Thunder (#71347) üzenetére


Geth
addikt

A szó amit többször cseszel el, az az egyelőre. Maradjunk ennyiben, egyelőre.

sajnálnám elveszíteni a mentéseket
Ezért kérdeztem, hogy miért nem mented ki a játékmentéseket??

Nem kellett keresnem, mert Veled ellentétben tájékozódtam. A 20 év nettó hülyeség, mindenhol "last decade" szófordulat jelenik meg. Kérlek nézd meg egy szótárban a "decade" szó jelentését :)

Nem saját emberük fedezte fel (Google Project Zero), de most már kezdek komolyan érdeklődni, hogy Te honnan szedted ezeket a sületlenségeket.

Az Asus csodaprogram esetén esetleg felmerült, hogy a progi van rosszul megírva, ahogy például több vírusirtó megléte esetén blokkolta az MS a frissítést, de ezt már biztos tudod...

Én mindenesetre összetettem a két kezem, többször is (értsd, egy gépen sem találkoztam problémával :DDD)

(#71352) Shaza válasza Blue Thunder (#71349) üzenetére


Shaza
senior tag

Érdekes ,mert csak a Firefox alatt nem jelenít meg képeket bizonyos oldalaknál,az Edge tökéletesen működik :((( .

(#71353) Geth válasza Dumi86 (#71350) üzenetére


Geth
addikt

Volt hogy 2-3 bekapcsolásig nem inditotta újra a számlálót aztán gondolt egyet és nulláról
Az a "gondolt egyet" (merthogy nem gondol semmit se), az egy rendes újraindítás volt valószínűleg.
A sima leállítás nem indítja újra, ez a gyorsindítás lényege.

(#71354) Geth válasza Shaza (#71352) üzenetére


Geth
addikt

Ezzel potenciálisan leszűkítetted Firefoxra a hibát :DDD

(#71355) Dumi86 válasza Geth (#71353) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem tudom,de a rendes gyorsinditás csakis azóta működik mióta Bios-ban beállítottam az Erp-t S4-S5re. Ezelött mindig S5ön volt és egyszer kétszer gyorsinditással indult utána megint rendesen. Látható volt egyből a Windows betöltésénél. Aztán lehet ez egyedi hiba csak nálam :R De azért tapasztalatnak nem utolsó :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#71356) Shaza válasza Geth (#71354) üzenetére


Shaza
senior tag

Az oké,de ott van még a csodaprogi :)

(#71357) Geth válasza Dumi86 (#71355) üzenetére


Geth
addikt

Esetleg ha meg is akarod érteni, utánézhetsz a különböző energiaszinteknek.

Leegyszerűsítve az S4 hibernált állapotot jelent, az S5 pedig kikapcsoltat.
Az ErP bekapcsolt állapotban a lehető legkisebbre viszi le a fogyasztást, például megszűnik működni a Wake-on-LAN is.

Gyakorlatilag most tetted lehetővé a gyorsindítást normálisan.

(#71358) Geth válasza Shaza (#71356) üzenetére


Geth
addikt

Majd javítják azt is.

(#71359) Dumi86 válasza Geth (#71357) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi most már értem is mitől javult meg :R Nagyon furának tartottam hogy ettől a "kis" módosítástól jó lett már bekapcsoláskor is a gyorsinditás. Mondjuk gyárilag nem értem miért S5ön volt :U Véletlen google-n találtam rá erre a beállításra,kb 1 éve ez volt hogy egyszer bekapcsolt rendesen egyszer nem(gyorsinditással avagy mintha be se lenne az kapcsolva). Szóval lényeg a lényeg S4+S5 kell a rendes gyorsinditáshoz. Külön-külön nem működik ez rendesen. Köszi az infót :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#71360) Werkly


Werkly
őstag

A Windows reflektorfényt választom ki majd visszaugrik képre. Ennek így kell működnie? Nem a képeket kéne váltogatnia? Erre tud valaki valami okosságot? Köszi!

(#71361) Sub-ZeRo válasza Werkly (#71360) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen build?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71362) Zoz válasza Geth (#71351) üzenetére


Zoz
őstag

"Veled ellentétben tájékozódtam. A 20 év nettó hülyeség"
Nem túl jól sikerült az a tájékozódás:
"every Intel processor which implements out-of-order execution is potentially affected, which is effectively every processor since 1995 (except Intel Itanium and Intel Atom before 2013) is affected by Meltdown."

(#71363) Blue Thunder válasza Zoz (#71362) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Ott a pont...ezért is nem állok le vele vitatkozni.....
A másik hogy a "csodaprogival" ahogy ő írja idáig a büdös életben nem volt gondom ergo ez a frissítés cseszte szét...jah és ahol komplett gép omlott össze azt meg biztos ráfogja majd hogy szar a gép :DDD
Meg ahol más program hiba van...azt meg arra.... :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71364) Blue Thunder válasza Shaza (#71352) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az okozhatja például olyan is ha használsz valamilyen flash blokkolót is (én az adblock plus-t használom), többek közt ez is okoz gondot az új quantum firefoxnál de erre hamar rájöttem (egyébként ezen az oldalon is okoz, de itt kikapcsoltam).

Bocs a dupláért kifutottam a szerk.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71365) nagy@gmx.com válasza szabonagyur (#71325) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Minek, amikor 7-ről frissítettem?
Mi történik, ha nem lesz termékkulcs?

(#71366) szabonagyur válasza nagy@gmx.com (#71365) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 7 kulcsod eredeti volt? Te vásároltad rendesen boltban vagy a géphez kaptad a kulcsot?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#71367) Geth válasza Zoz (#71362) üzenetére


Geth
addikt

Mea culpa, valóban ("potentially").

Ráadásul amíg ilyen kimenetet produkál a Get-SpeculationControlSettings:
Windows OS support for branch target injection mitigation is disabled by absence of hardware support: True
, addig azt jelenti, hogy az update nem is véd teljeskörűen. És néhány kivétellel a régebbi lapok gyártói egyelőre tojnak is rá :(

(#71368) Geth válasza Blue Thunder (#71363) üzenetére


Geth
addikt

Ha valami eddig jól működött, az nem azt jelenti, hogy nem volt rosszul megírva, nem használt illegális rendszerhívásokat. Pont ezért tiltotta egyes inkompatibilis virusírtók esetén az MS a patchet, hogy majd akkor tedd fel, ha a szoftverek gyártói is adtak ki frissítést.

Tehát ha az Asus csodaprogi tökéletes, akkor miért létezik például ez a thread?

A többi amit írtál spekuláció, nem írtam ilyet :(

[ Szerkesztve ]

(#71369) nagy@gmx.com válasza szabonagyur (#71366) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Amikor megvásároltam a notebook-ot, már fel volt rá feltelepítve a 7, illetve megvan hozzá a DVD is.
Egyébként a töltőre van ráragasztva a termékkulcs.
Lehet hogy nem a Pro-ra kellett volna frissíteni?

(#71370) Marci112233 válasza nagy@gmx.com (#71369) üzenetére


Marci112233
őstag

Win 7 Home Permium kulcsod van, legalábbis a matrica arra utal ha jól látom.Ha tényleg így van akkor annak a megfelelője a Win 10 home.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#71371) Blue Thunder válasza Geth (#71368) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nem spekuláció hiszen te a leírt hibámat amit a win frissítésre fogtam, azt a rosszul megírt asus programra delegáltad, holott visszaolvasva csak 2 oldalt 3 felhasználónál 3 különböző hiba lépett fel win update után...lásd szerver hiba, gépösszeomlás (amd és nem csak intelnél), nem induló gép, menüből kimaradó betük és képösszeomlás stb....

Amit belinkeltél fórumot meg megint marhaság mert ez egy béta driver ergo még nem véglegesített vagyis tuti hibajelenségek fellelhetők. Szerintem hagyjuk rá mert eléggé belátható a win frissítés nem kis hibája :R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71372) Geth válasza Blue Thunder (#71371) üzenetére


Geth
addikt

De fogd már fel, hogy én az Asusra írtam, nem általánosan...

szerver hiba
El kellett indítani egy service-t, nem is tudjuk, hogy volt-e bármi köze ehhez a szálhoz.

menüből kimaradó betük
Az Insider build volt, nem ide tartozik.

Igen amit linkeltem beta (mert még nincs stabil kiadás belőle), ami a benne lévő kommentek alapján több embernek javította ezt a hibát (most akkor ki javította ki? :DDD)
De akkor NE rakd fel, mert beta. Ha kiadják stabilban is, akkor felrakod? Vagy marad ez, mert hibátlan?

(#71373) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sziaszok a biztonsági rést javító win update óra időnként a gépem annyira belassul hogy arra szavak nincsenek a forza kihagyásokat csinál, töltés közben lefagy és a windows se nagyon reagál semmire se. Percekig zajlik a dolog aztán megszűnik, naponta többször megy. Defender nem talált csak 1-2 veszélyforrást a kms régóta nincs legfrissebb eredeti win 10 home. Roguekiller sem talált semmit. Amikor meghülyül a gép task managerben nem lehet látni sehol terhelést mindenhol 0% van le sem tudom követni mitől hal le a gép.

Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#71374) Blue Thunder válasza Geth (#71372) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Épp ezaz hogy kimondottan az asusra írtad :DDD
Bétát sosem rakok fel sem ebben, sem biosban, sem pedig más programnál. Mint írtam és más is írta akinek asus van hogy egyértelműen ez a frissítés nyírta ki. Ha van stabil változat nyílván azt rakom fel....de itt nem is a driverről volt szó kimondottan. Mindegy a lényegen nem változtat hogy sz@r :(

És tessék...felettem újabb hiba...nem is az update-tel van gond igaz?? Na hagyjuk.... :))
És nem asus rosszul megírt programja....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71375) Geth válasza Blue Thunder (#71374) üzenetére


Geth
addikt

De mi azzal a baj, ha azt mondom, hogy az Asus esetén úgy tűnik van megoldás?

Én nem azt írtam, hogy az update tökéletes, soha senkinek nem szabadna hibába futnia vele.

Mégegyszer utoljára: igen, van akinek okoz hibákat, el se indul vele a gép (lásd régi AMD procis gép), én azért linkeltem be az Asus fórumot, mert láttam, hogy az Asus csodával kapcsolatban van már rá fix (ami több embernek segített).

Felfogtad, hogy nem azt mondom, hogy nem okoz hibát a frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#71376) Blue Thunder válasza Geth (#71375) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Azzal nincs semmi baj, remélem hogy jó is lesz.

Igen nagyon nagy baj hogy nem szabadna hibába futni mert eleve ki se szabadna nekik olyan frissítést adni addig amíg nem biztos a stabilitás....mert hát akkor felmerül a kérdés hogy a tesztelők még is minek vannak ha nagyobb hibát okoznak vele mint inkább hasznosat.

Remélhetőleg rövid időn belül mindenre lesz megoldás mert ezzel megint csak nagy hibát követtek el... :R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71377) #86564352 válasza ->Raizen<- (#71373) üzenetére


#86564352
törölt tag

Látom Chrome fut. Nem tudom mennyire lehet köze a Chrome csak hónap végén lesz foltozva ezzel a mostani nagy hibával. Netezz 1-2 órát Edge-ben, akkor is csinálja?
Ez a kivételes biztonsági frissítés nagyon belenyúl a dolgok mélyére, ezért több 3rd party program alól kiránthatja a szőnyeget. Elég itt visszaolvasni Asus Tweak progi, SQL, Chrome, AV szoftverből se mind kompatibilis még.

(#71378) #27216896 válasza Werkly (#71360) üzenetére


#27216896
törölt tag

...pár sorral feljebb pont erről beszélgettünk és egyelőre nincs hosszútávon működő megoldás... :U

(#71379) #81556480


#81556480
törölt tag

Van egy kis problémám ami már megőrjít.

Így indul a win: [link] azaz jelszót kér, és ott az a másik név is ugyanígy. Hiába netplwiz meg minden ami a fórumba már le lett írva.

Miért dobta ezt be egyáltalán? friss telepítés, már másodszor szívok ezzel de nem emlékszem hogy csináltam meg legutóbb.

(#71380) Blue Thunder válasza #81556480 (#71379) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Elviekben a leírt parancssort írd be újra, aktiváld hogy kérjen jelszót restart után meg megismételni visszafelé. Nálam is volt már ilyen és csak egyszer kellett megcsinálni utána helyreállt

Illetve kérdés hogy melyik friss win változatot raktad fel?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71381) spiritex válasza #81556480 (#71379) üzenetére


spiritex
veterán

Ha így csinálod parancssorba írva: control userpasswords2 majd felül kiveszed a pipát, hogy NE kérje a jelszót és Alkalmaz-t nyomsz, majd beírod a jelszót, és újraindítod a géped?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71382) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Win 10 64 bitet, egy Uefis gépre, az mbr vagy a gpt partíciós sémára érdemes telepíteni ?
Sima 1 TB WD Black Hdd-m van. Gépem a leírásban a profilomban.

Köszi!

(#71383) ->Raizen<- válasza #86564352 (#71377) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Oke probalom chromeot kizarom jo darabig kivancsi leszek..

(#71384) #81556480 válasza Blue Thunder (#71380) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nagyon köszi! ilyen egyszerű volt! bepipáltam, restart, majd megint ki.

Szerintem az kavarhatott be hogy telepítés után kb rutinból kivettem a pipát majd frissült a win közben magától vagy nemtudom, de a lényeg hogy jó. Köszi!

(#71385) Geth válasza Blue Thunder (#71376) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mennyit teszteltek milyen hardver/szoftver kombinációkkal. De gondolj bele, ha MIDEN konfigurációt letesztelnének, soha többet nem jönne ki semmilyen javítás, mert nem érnének a végére.
Mivel a dolog már kipattant, kimérték, mikre van idejük letesztelni a rendelkezésre álló időn belül, például olyan metrikák alapján, amiket a rendszer is küld vissza - bár ezeket sokan letiltják, torzítva ezzel a méréseket. De a statisztikák alapján is vágniuk kellett, nincs és nem is lesz soha idejük/lehetőségük mindent letesztelni.
Biztos lesz még MS folyománya is ennek a javításnak, de lásd be, hogy bizony külső szoftverek fejlesztőinél is pattog a labda (Asus, Google, egyes vírusirtók gyártói, stb, a sor nagyon hosszú).
Betát én is kerülöm messzire, de ha látom, hogy van egy olyan problémám ami blokkol, és látom, hogy javították betában, akkor mérlegelés után érdemes lehet felrakni.
Lehet, hogy jönnek be újabb hibák és rosszabb lesz (bár a teljes használhatatlanságnál kevés rosszabb van).
Ha valami nem bétába jön ki, abban is lehetnek, sőt vannak is hibák, nincs tökéletes szoftver (én még nem láttam).
Költői kérdés, nem szoftverfejlesztő vagy, ugye? :)

(#71386) Geth válasza tomaszka88 (#71382) üzenetére


Geth
addikt

Ha EFI módban akarsz bootolni, akkor mindegy, de a GPT ajánlott, mert modernebb.
Hogy melyiket választod, a Te döntésed. A GPT robosztusabb, kevesebb korlátja van, stb. Lehet ezek Téged nem érintenek, olvass utána.
Ha bekapcsolt CSM modullal, BIOS legacy módban akarsz bootolni, akkor csak MBR.

[ Szerkesztve ]

(#71388) #86564352 válasza #46372352 (#71387) üzenetére


#86564352
törölt tag

Van külső antivírus szoftver a gépen? Mert előbb azoknak kell frissülni kompatibilis legyen. Pl. Bitdefender gyors volt, a Kaspersky csak ma. Kézzel is újraindíthatod a Windows-t és úgy keresni.

(#71390) Blue Thunder válasza Geth (#71385) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szerintem joformán semmit hiszen piszkos mód gyorsan javitották, sőt már mindjárt kiadáskor írták hogy lassabb lesz minden gép kinél érezhetőbben kinél nem nyilván hardverektől függően. Elve ki se kellett volna szivárogtatni a hibát mindaddig amig nem tesztelik mondjuk x gépen hogy mi történik. Valószinúleg ezzel nagyobb hibákat okozva, mint ami a tényleges veszély lett volna. Egyébként nem vagyok szoftverfejlesztő...csak 39 évesen van pár év/gép/rendszer a hátam mögött, de ami az utobbi időben megy a "fejlesztések" terén katasztrófális.

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71391) King Unique válasza tomaszka88 (#71382) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ez egy modern UEFI-s alaplap, plusz szintén modern az OS (Windows 10), ezért nem sok értelme van a Legacy (CSM) boot móddal szórakozni. De azt neked kell eldöntened, hogy melyik szerint akarod telepíteni a Windowst. Ha pl. EFI módban, akkor a Windowsoknál nyilván csak a GPT jöhet szóba, illetve CSM módban pedig csak az MBR.

(#71389) dantre:
Ha annyira kell az a frissítés, akkor a Microsoft Update katalógusból is le lehet tölteni, majd manuálisan telepíteni. Egyébként az egyik gépen nálam sem ajánlotta fel egy ideig a WU-s keresés, hiába csak a beépített Defender volt fent. Aztán többszöri próbálkozás után egyszer csak megtalálta és sikeresen telepítette.

[ Szerkesztve ]

(#71392) Geth válasza Blue Thunder (#71390) üzenetére


Geth
addikt

Már egy ideje kész volt a javítás (ld. Insider), de valóban gyorsnak mondható a hiba gyökérének komplexitásához képest.
Ó, ha nem teszteltek volna semmit, akkor most nagy valószínűséggel sokkal-sokkal több elégetlenkedő lenne.
Amit itt és máshol látsz, az csak a jéghegy csúcsa.
Sok-sok itt néma embernek semmilyen gondja nem volt (meg persze írták itt is, hogy no problem), valamit csak teszteltek :)
Az, hogy kiszivárgott az elsősorban a médiának "köszönhető". Későbbre tervezték az embargó feloldását, csak kezdtek nagyon cikkezni, stb, így kénytelenek voltak idő előtt publikálni (egyébként egy-két gyártót sz*rban is hagyva ezzel).

(#71393) norti válasza Geth (#71392) üzenetére


norti
addikt

Insiderhez még nincs javítás, majd talán a jövő héten az új builddel:

(#71394) Geth válasza norti (#71393) üzenetére


Geth
addikt

Nem vagyok Insider, de ez alapján valóban, csak az egyik javítás volt benne(?).

Milyen ring?

[ Szerkesztve ]

(#71396) Blue Thunder válasza #81556480 (#71384) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Sejtettem :))
Egyébként azért is kérdeztem melyik verziót raktad fel mert nem akarok mellé beszélni de asszem a 1703-as verziónál lépett fel ez a hiba. Ezért is lehetett nálad is ez a hibajelenség. 1709-nél már ez nem fellelhető. De folyamatosan nyomon követem a frissítési számokat alapból mindig a legfrissebb win-t rakom fel. Mondjuk az utóbbi időben kevesebb időm volt így én is csak ráfrissítettem viszont az ujonnan összerakott gépeket már a legfrisebb 1709-el telepítem és ilyenkor csak a hozzá járó update-k mennek rá hogy minél kisebb legyen a hibalehetőség.
Örülök hogy segíthettem :R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71397) norti válasza Geth (#71394) üzenetére


norti
addikt

Skip ahead/fast, igen, egyelőre csak a cache fix van benne, de decemberi a build, héten lett volna új, de még hibajavítanak (van mit...).

(#71398) tomaszka88 válasza King Unique (#71391) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Értelek , akkor ki fogom kapcsolni a csm módot is, mert Uefinél is be volt kapcsolva. Plusz felrakom GPT-be a Windowst. :)

(#71399) King Unique válasza #46372352 (#71395) üzenetére


King Unique
titán

A gépházban rányomsz a frissítések keresése gombra, arra értettem a WU-s keresést. Az összesítő frissítés elvileg a korábbi javításokat is tartalmazza, míg a különbözeti frissítés csak a legutóbbi összesítő óta kiadottakat.

[ Szerkesztve ]

(#71400) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Kérdés... van egy win frissités amit nem szeretnék a gépemen látni, de az automata update-t nem akarom kilöni, leszedni le tudom de a következö inditásnál vagy kb 1/2 óra mulva ott figyel hogy telepiteni szeretné.... hogy tudom meggyozni a Win-t hogy én meg nem?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.