Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) Sokimm válasza #86564352 (#71698) üzenetére


Sokimm
senior tag

Sajnos nem megy ez a gyorsbillentyű kombináció (semmit nem reagál rá), de DrojDtroll tippe működik, csak körülményes. (a gyorsbillentyűs megoldás jobban tetszene)

Köszönöm a tippet, a gyorsbillentyű hibára esetleg valami ötlet?
Illetve mért nem marad a vágólapon a tartalom mindaddig, míg nem írom felül valami új tartalommal (friss crt+c)?
Ha egyszer beillesztem, nem marad a vágólapon. Ez régen is így volt? (photoshop-ban a vágolap eleme végtelen ideig marad (felülírást kivéve), lehet azzal keverem?)

(#71702) DrojDtroll válasza Sokimm (#71701) üzenetére


DrojDtroll
addikt

van egy olyan megoldás is hogy
1 ctrl+v
2 ctrl(lenyom, felenged)
3 t

(#71703) baboss válasza DrojDtroll (#71675) üzenetére


baboss
őstag

Én is letiltottam a KB4056892 frissítést, nálam az ASUS AI Suite 3, és a VGA fan control services halt meg.

(#71704) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes újra telepítés helyett gép alaphelyzetbe állítást használni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#71705) SP4C3 válasza Pityu. (#71704) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71706) sajog159 válasza Aby_2014 (#71674) üzenetére


sajog159
aktív tag

Gondolom, az MS nagyon dolgozik a baki kijavításán és, ha elkészül, majd lesz erről valami féle infó terjesztve itt-ott.
Addig célszerű letiltani a frissítéseket, nem?

(#71707) Pityu. válasza SP4C3 (#71705) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok,akkor meg van a ma esti programom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#71708) Geth válasza DrojDtroll (#71695) üzenetére


Geth
addikt

Ha fejlesztésre használod, mennie kellene.
Nekem (nem service-ként) fut rajta ez-az, de bármit hostolni rajta (local használaton túl) nem ajánlott.
Ez alapján nem tűnt szenvedésnek :)

(#71709) DrojDtroll válasza Geth (#71708) üzenetére


DrojDtroll
addikt

csak localon fog menni a dolog. Kell egy adatbázis amihez pár hetente hozzáadom az adatokat.

két géb között, ez az ubuntut tudom szinkronizálni a rootfs mappa szikronizálásával?

(#71710) Werkly


Werkly
őstag

A reflektorfény képei közé betehetők képek vagy felejtős?

(#71711) DrojDtroll válasza Werkly (#71710) üzenetére


DrojDtroll
addikt

reflektorfény?

(#71712) svgyula válasza DrojDtroll (#71711) üzenetére


svgyula
addikt

Alvó állapotból visszatérés, vagy felhasználó váltás képei.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#71713) raidx válasza Pityu. (#71704) üzenetére


raidx
őstag

A végeredmény ugyan az csak sokkal több idő megy rá.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#71714) Geth válasza DrojDtroll (#71709) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem nagyon nem abba az irányba indultál el, amire ezt kitalálták.
Dobd fel dockerbe azt a DB-t, a wsl nem erre való.

(#71715) Yeffy válasza Yeffy (#71700) üzenetére


Yeffy
veterán

valaki?
:F

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#71716) DrojDtroll válasza Geth (#71714) üzenetére


DrojDtroll
addikt

értem én hogy mire van ez kitalálva, de én mindenre(is) használni akarom

eddig mindig váltogattam a két rendszert :), de most jól esik a kényelmesség

(#71717) Jenne válasza Aby_2014 (#71674) üzenetére


Jenne
senior tag

Csak most olvasom, hogy mi történt!
Gyorsan megnéztem a Frissítési előzményeket, és nálam ez a gyilkos frissítés 6.-án szombaton települt. Nekem is AMD-s laptopom van. [kép]
Nincs gond azóta sem, talán nekem szerencsém volt vagy mégsem voltam érintett.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#71718) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A jobb sarokban levő értesítések ikon eddig csak fontos üzeneteket jelenített meg, a mostani frissítés után, miden szart kiír. Érkező e-mail stb. hogyan lehet tiltani ezt az új funkciót?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#71719) TRob1 válasza Sztlaci (#71718) üzenetére


TRob1
veterán

Gépház/Rendszer/Értesítések és műveletek

Amúgy ez nagyon nem új funkció (max neked :) )

(#71717) Jenne:
Főleg Athon64eket "vágta haza". (Pont tegnap voltam egyik ismerősnél visszaállítani előző verzát ez miatt :) )
De persze mint minden frissítés után, sok más júzernél is adódtak gondok. Mondjuk az Amd-s problem pont nem az MS hibája, hisz Amd-ék baxták át MS-t a "specifikációkkal" kapcsolatban.

(#71720) Sztlaci:
Na az lehet. De attól még nem új a feature. :)

(#71706) sajog159:
Tudtommal már nem küldi MS ezt a frissítést míg nem javítják benne a hibákat.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#71720) Sztlaci válasza TRob1 (#71719) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Sok xart letiltottam, most az őszi frissítés sok mindent vissza állított alapra.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#71721) rioter


rioter
csendes tag

Helló!

Kis segítség kellene, valamiért nem jönnek a Win frissítések. Dec. közepén telepítettem a Win10-et frissen letöltött mediacreation tool telepítővel, látszólag teljesen jól frissül is, pl. az Office 2007 frissítések tegnap települtek is, viszont most vettem észre, hogy a Win frissítések közül csak az alábbiak vannak: Adobe flash update, KB4058043, KB4054517, KB4054022. Ennyi az összes, pl. idén összesen a flash frissítést találta. Ha a frissítések keresésére megyek, molyol rajta kicsit, majd közli, hogy az eszköz naprakész. Nem állítottam be semmi keresés szüneteltetést, vagy hasonlót. Próbáltam a tűzfal moduljainak kikapcsolását is, de akkor sem változott semmi.
Másik, kevésbé fontos kérdésem, hogy miért lehet, hogy a rendszervisszaállítás nem működik? Tavasszal váltottam m.2-es ssd-re a rendszeremmel (nem biztos, hogy bármi köze van a dologhoz), azóta már több rendszertelepítés is volt 0-ról, és mindig azt tapasztaltam, hogy bármilyen visszaállítási pontot választok, dolgozik, majd újraindítás, és aztán közli, hogy sikertelen volt. SSD-n kb 200GB szabad hely.

(#71722) sajog159 válasza Jenne (#71717) üzenetére


sajog159
aktív tag

Én is most néztem meg: jan. 4.-én talapült ez a bizonyos frissítés.
Pentium CPU és nincs probléma

(#71723) TRob1 válasza rioter (#71721) üzenetére


TRob1
veterán

"valamiért nem jönnek a Win frissítések"

Miért? Hányról tudsz a felsoroltakon kívül ami másnak jön neked meg nem? :F Az utolsót egyelőre visszavonták, más meg nem volt.

(#71722) sajog159:
Nálam sincs probléma 3ból 3 gépen. 4-én mindre felment, azóta is működnek.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#71724) rioter válasza TRob1 (#71723) üzenetére


rioter
csendes tag

Egyrészt péntek óta, mióta olvastam, hogy előrehozva adják ki a meltdown javítást, manuálisan napi 1-2x ráklikkeltem a frissítések keresésére (ráadásul intel procim van, ha jól tudom, csak amd-n nem települ), valamint nem jól tudom, hogy a mediacreation-os image-ek is csak a nagy javítócsomagoknál frissülnek? Ha ez utóbbi helyes, akkor a 1709 frissítés óta csak 3 javítás jelent volna meg?

(#71725) TRob1 válasza rioter (#71724) üzenetére


TRob1
veterán

Nem csak amd-n nem települ, teljesen visszavonták, valszeg ha kijavítják, csak akkor küldik újra mindenkinek.
Mi a verziód (build)?

¤ R'n'R ¤

(#71726) rioter válasza TRob1 (#71725) üzenetére


rioter
csendes tag

16299.125

(#71727) zoli62


zoli62
addikt

Most akkor a kb4056891 frissítést visszavonták( 1703 ), mert nálam nem települt?

(#71728) SenorDave


SenorDave
tag

Üdv.
Remélem jó helyre írok..Röviden virtuális 7.1 beállítással kapcsolatos problémám van.
Adott egy Asus Strix DSP. Külső usb-s hangkártyás Virtuális 7.1 el . Viszont a hangzás teljesen más...beállítások sem tiszták nekem pedig rengeteg oldalt átolvastam.
Itt semmit nem enged állítani.

Itt már igen.

A lényeg pedig itt van, a bekarikázott részek nem szólnák az R kivételével ami iszonyatosan halk....

Amit tudtam végig böngésztem , viszont kénytelen vagyok segítséget kérni, amit előre is nagyon köszönök! :R

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#71729) #93794560 válasza SenorDave (#71728) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Windows 10-nek az egyik legnagyobb gyengéje az 5.1 és 7.1 hangképek kezelése. A régi gépemen az 5.1-et sem tudtam normálisan működésre bírni. Ha sikerült az 5.1, akkor nagyon rossz minőségú lett a hang, szinte hallgathatatlan. Sem a Microsoft-os, sem pedig a gyártói driver nem volt jó. Én nem találtam erre a gondra megoldást. Azt a gépet azóta odaadtam a faternek, aki nem használja ezt a funkciót. Az új gépemben szerencsére csak stereo hang van, az hibátlanul megy.

(#71730) Mikiller válasza SenorDave (#71728) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Szerintem a hardver szoftverében kellene ezeket állítgatni. Gondolom van hozzá és telepítetted. Én legalábbis sosem a windows felületen szoktam.

Közben utánanéztem asus oldalon van egy driver aminek a leírásában első pont MCU-V1.16 for STRIX DSP
1.Add sidetone function szerintem ez kell neked.
driver link

[ Szerkesztve ]

(#71731) Sub-ZeRo válasza SenorDave (#71728) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az uni drivert rakd fel (persze csak ha támogatva van a kártyád) és ott állítsd be. Nekem most 10 alatt olyan bug-ba futottam, hogy ha a windows-szos hangerőre rákattintok, akkor 16 bitre és 2.0-ra állítja be magát.
Amúgy meg 24 bit 7.1-en van. Persze nekem az Uni driver van fent meg a sonar switch is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71732) SenorDave válasza Mikiller (#71730) üzenetére


SenorDave
tag

Ez lényegében úgy működik ,hogy a hang usb-n keresztül megy amit feldolgoz a (DSP-jelfeldolgozó modul)
A driver az aminek segítségével fw frissítést lehet csinálni a DPS-n.Ami a hangot ugye 7.1 alakítja.
Ami itt bosszantó ahogy, a 3. képen is látszik ,hogy egy lehetőség van ott a 7.1 se 5.1 se 2.1 egyszóval észleli csak borzalmasan kezeli valamiért...

Megpróbálom az Uni-t. :R

[ Szerkesztve ]

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#71733) Bossp


Bossp
addikt

Samsung 960 Evo 250 GB NVMe PCIe SSD-re fog reppeni a hetvegen win 10. Van valami trükk/eljaras amit tudnom kellene? Eddig csak Satasra telepítettem! 🤗

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71734) SenorDave


SenorDave
tag

Köszönöm a segítségeket , viszont feladom. 2CH-ra állítva jelzi, jól működik , 7.1 et felismeri nem jól kezeli...nekem sajnos ennyi jött le.

[ Szerkesztve ]

-PS3/4 gépek tisztítását, pasztázását vállalom. 3 kerület .Írj bátran!

(#71735) Geth válasza #93794560 (#71729) üzenetére


Geth
addikt

Milyen márka volt? realtek-kel nincs gondom (nem default, legújabb realtek driver) :DDD (botfülű vagyok)

(#71736) Sub-ZeRo válasza Bossp (#71733) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aha, van. Beállítod, hogy az ssd-ről bootoljon a rendszer és kész is. Trükk/eljárás mission accomplished...

;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71737) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

A 16299.192-bent már bent van a meltdown vagy még nincs?

(#71738) Keput


Keput
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy az alkotói frissítést valamilyen módon esetleg le tudom törölni a gépemről úgy hogy a telepített programok közben ne vesszenek el? Az előző verzióra való visszatérés a gépházban már nem jelenik meg. Ha esetleg ez nem lehetséges, akkor valahogy meg lehet úgy oldani a gép alaphelyzetbe állítását, hogy a feltelepített programok szintén ne vesszenek el? Tehát nekem az is jó megoldás ha az összes frissítést valahogy egyben le tudom szedni és alaphelyzetbe állítsam a windowst, csak fontos lenne hogy a programok és a beállításokból semmi ne kerüljön törlésre. Látom, hogy lehet a frissítéseket törölni a programok közül is, viszont ebből azt nem tudom hogy melyik lehet az alkotói studio illetve egyáltalán hogy melyik frissítés melyik. Azért lenne szükségem erre, mert egy ideje, 1-2 hónapja kb újraindulgat a gépem 5-10 naponta mindig egyszer magától és utána megint nem csinálja 5-10 napig. Hardveres problémát már kizártuk, terhelés mellet sem csinálja, ebből adódóan lehetséges, hogy valamelyik frissítéssel volt a gond az elmúlt hónapokban. Hallottam mástól olyat, hogy bizonyos frissítés után neki is újraindulgatott a gép. Ha esetleg még másnál is fordult már elő hasonló dolog akkor tud nekem valaki ebben segíteni? Egyáltalán lehetséges ez hogy windows hiba miatt 5-10 naponta újraindul a gép teljesen random időközönként? Tehát sem terhelés sem hasonló nem befolyásolja, táp feszültség értékek is tökéletesek, hőfokok is rendben, hardver elem tesztek is lefuttatva, stressz teszt is futtatva, teljesen véletlenszerű az újraindulás. Ezért szeretném még kipróbálni, hogy esetleg valami alaphelyzetében is frissítések nélkül csinálja-e a windows ugyanezt. Kicsit sajnos így lassan tudom tesztelni mert mindig ki kell várnom az 5-10 napot hogy újraindul-e a gép, de mielőtt megunom és teljesen újrarakom a gépet, azért szeretném megpróbálni azt hogy valami régebbi buildre visszatérve is csinálja-e.

Köszönöm előre is

Üdv.

(#71739) Zoz válasza Keput (#71738) üzenetére


Zoz
őstag

"az alkotói frissítést valamilyen módon esetleg le tudom törölni a gépemről úgy hogy a telepített programok közben ne vesszenek el? Az előző verzióra való visszatérés a gépházban már nem jelenik meg."
Ez esetben már nincs visszaút :(

A legjobb amit tehetnél, hogy egy másik vinyóra feltenni egy szűz windowst, és megnézni, hogy azzal hogyan viselkedik.

Tünetek alapján én tudnék gondolni egy kezdődő alaplap döglődésre (valószínűleg kondi hiba), legalábbis pár tucat hasonló esethez volt már szerencsém...

(#71740) Keput válasza Zoz (#71739) üzenetére


Keput
csendes tag

Szia!

Hát nekem is lassan ez a gyanúm van egyébként, bőven garanciásak még az alkatrészeim, így az alaplap is, kb 10 hónapos. Viszont ha garanciáztatom is valamelyik alkatrészemet, szeretném kideríteni, hogy melyiket küldjem vissza, illetve hogy a boltnál is fogja-e ezt a hibát csinálni. Még ebben a szoftveres dologban bízok esetleg, hogy tényleg az lesz a baja nem pedig hardver. Mondjuk az nem jelent semmit, hogy újak a hardver elemeim, minden egytől egyig, mert attól még lehet hibás bármelyik,

(#71741) laci1117


laci1117
tag

Sziasztok!

Win 10 Pro x64 legújabb verziót használom, tegnap vettem egy Trust GXT 101 csoda egeret. Gyönyörűen világít benne a LED, csak az a baj hogy a gép kikapcsolása után is. Windowsban beállítottam az energi gazdálkodásnál hogy elvegye az USB-től az áramot, BIOS-ban is beállítottam hogy tiltsa le az USB-ket kikapcsolás után. ASrock lapom van.

Van valakinek ötlete hogyan lehetne valóban letiltani a feszültséget kikapcsolt állapotban hogy ne világítson éjjel nappal mint a karácsonyfa??

A húzzam ki a konnektorból vagy nyomjam le az elosztót megoldásig én is eljutottam.. :)

Nagyon hálás lennék ha tudna segíteni valaki! :R

(#71742) #93794560 válasza Geth (#71735) üzenetére


#93794560
törölt tag

Már magam sem tudom, milyen márkájú volt, talán Realtek. Az a lényeg, hogy a gyártói driverrel volt 5.1, de olyan hangja volt, mint egy kisrádiónak. Ha a hangeffekteket letiltottam, akkor meg csak a magas frekvenciák szóltak, basszus semmi. Win7/8.1 alatt minden jól működött. A Windows-os driverrel meg csak kisrádió, semmi más.

(#71743) laszlohu válasza laci1117 (#71741) üzenetére


laszlohu
addikt

Egy külföldi oldalon olvastam, hogy engedélyezni kell a uefi/biosban a
Good Night LED -et,

majd fel kell telepíteni a Windows 10 - en a
Good Night LED alkalmazást,(talán a microsoft store - ból, de ez nem biztos )
és azzal lehet szabályozni szoftveresen.

(#71744) spiritex


spiritex
veterán

Az lehetséges, hogy 1607-ról 1709-re frissítés után sokkal jobban szólnak a filmek? Hirtelen annyi basszus lett, hogy el se hiszem...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71745) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Szeretném újratelepíteni a win 10-et, ezért érdeklődnék, hogy van-e valamilyen mód arra, hogy a Microsoft Store-ból letöltött nagyobb programok (pl. Forza Horizon 3) ne törlődjenek? A rendszer SSD-n van, a játékok pedig HDD-re vannak telepítve. Előre is köszönöm a segítséget.

(#71746) laci1117 válasza laszlohu (#71743) üzenetére


laci1117
tag

Hazaérek azonnal kipróbálom, nagyon köszönöm!!! :R

(#71747) Tito62


Tito62
csendes tag

Üdv.
Remélem jó helyre írok..

Az AMD gépemen nem enged fríssíteni mit lehet tenni?
Windows 10 (1709-es verzió)
KB4056892 (operációs rendszer: 16299.192-es build)
Jelenség leírása:

2018-01 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1709 x86-alapú rendszerekhez (KB4056892)
A biztonsági frissítést nem tudom telepíteni, elindul 30% -nál újraindul de utána nem bootol be a rendszer csak a Windows ablakot mutatja nem lép tovább. Reset után elindul kiírja, hogy diagnosztizálja a gépet majd azt hogy megkísérli javítani. Újraindul és kiírja, hogy nem sikerült és a módosításokat visszavonja. Utolsó sikertelen telepítési kísérlet: ‎2018.‎01.‎06. – 0x800f0845 ezt írja a telepítésnél.
Ezután leállítás után újból végig játssza ezt.

Segítséget kérek! Ha valakinek van ötlete szívesen venném.

Üdv: Tito62

[ Szerkesztve ]

(#71748) Yeffy


Yeffy
veterán

koszi a sok hasznos tanacsot!

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#71749) sun35 válasza Tito62 (#71747) üzenetére


sun35
csendes tag

Nekem core 2 duo gépen, ugyanezt a hibát csinálja.

(#71750) Csupingo válasza laci1117 (#71746) üzenetére


Csupingo
veterán

Uefi esetén nem tudom pontosan hogy van, de bios-nál volt ilyen régebben: az energiagazdálkodásnál az ErP-t kell bekapcsolni, ilyenkor elvileg kikapcsolt gépnél nem marad áram alatt az usb port. Némelyik biosban
eup 2013 néven van. Valahol itt: Settings / Advanced / Power management setup. Enable the setting for EuP 2013

Még a biosban lehet próbálgatni az s1, s3, s5 state -eket esetleg. (Neked talán s5 kéne)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.