Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) Geth válasza tordaitibi (#71795) üzenetére


Geth
addikt

Igen, én alapvetően frissen tartom a dolgaimat, de ez nem azt jelenti, hogy mindent ész nélkül rakok fel. Ezt sokan hajlamosak összemosni.
Sőt, ha valaki okkal vagy anélkül beragad egy adott verzión, Ő dolga. Az már egy picit zavar, ha utána erre buzdít másokat anélkül, hogy indokolt lenne.
A mobilnetes dolognál nem is értem, hogy mi a tanulság, a Metered-et erre találták ki, hiszen ez a neve :D
Kérdéseket írtál, de egy darab kérdőjel van a kommentedben, az off részén.
Sok alkalmazás minősége botrányos frissítés ide vagy oda, szerencsére van kínálat, váltani kell :)

[ Szerkesztve ]

(#71802) Geth válasza Werkly (#71800) üzenetére


Geth
addikt

És melyik részére?

(#71803) Werkly válasza #86564352 (#71797) üzenetére


Werkly
őstag

(#71804) sinick válasza #86564352 (#71797) üzenetére


sinick
senior tag

Feladatütemezőben a lemezkarbantartót (diskcleanup) indítja el, mikor a W10 üresjárat van. Ki lehet kapcsolni.

(#71805) #86564352 válasza sinick (#71804) üzenetére


#86564352
törölt tag

Átlag user ezt nem tudja. Csak fejből FCU mit piszkált el szó nélkül sunyiban:
fájlnevek elrejtését kivették
thumbnail törlés
fast startup visszakapcsolva
magától induló programok mivel változott a shutdown paraméter
start menü csempéket összekevert, törölt
asztali ikonokat mozgatja
egérkurzor bug mozgatja képernyő tetején
Edge címsorát hazavágták két hónap kellett mire javították
4. service pack ez mégis szokásos start menü, tálca, spotlight, alvás, 2. HDD felébresztése, driver bugok ezekkel két éve tele minden fórum

Legalább build váltáskor egy figyelmeztető listát kiírnának: "bocsi ezt és azt megváltoztattuk"
Ha akad egy bug, hát jó együtt élek vele.
Ha csúsznak egy beharangozott feature-rel, az kellemetlen.
Ha elrontanak olyat ami eddig jó volt, az ciki.
Ha sunyiban sok dolgot megváltoztatnak, az gáz.

Egy tanulmány amit két és fél év alatt művelt a Microsoft fejlesztés, kommunikáció mennyi baki. Örülnék egy olyan buildnek amiben semmi marketing kamu feature és ígérgetés, hanem annyi: "kivasaltunk évek óta meglévő, szembetűnő hibákat és átgondoltuk a rendszert, appokat minden gyorsabb és stabilabb"

Elég vicces amikor adják ki a kamu rizsát pl. most is a héten a fotós appról kéretlen feature, közben alapvető feladatát nem látja el: átméretezés, ne takarja ki a képet a menüsáv... A control panel - settings költözés még hány évig tart?

(#71806) kgergo23 válasza King Unique (#71786) üzenetére


kgergo23
tag

(#71785) Zoz:
Köszi figyeltem rá ! :R

...illetve neked is köszi King Unique, de csak kisebb bajok lettek, noha követtem a jótanácsokat, pontosabban próbáltam... :F

A végeredmény nem lett katasztrófa, de a kettő közül nem tudok választani melyik induljon, csak a BiOS beállítás függvénye:

UEFI módban csak a Win 10 indul, Legacy módban meg csak a Win7, ha mindkét mód akkor is csak a Win 7. És a Win 10 összekavarta a particiókat, de Win 7-nél meg jó a sorrend...

Amilyen a fogadj Isten, olyan az adjon Isten...

(#71807) King Unique válasza kgergo23 (#71806) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis sikerült felemás módon telepíteni, pedig az előző válaszban említve volt, hogy akkor az egyik nem fog indulni és mindig át kell majd állítani a boot módot. Ha megfelel így, akkor akár maradhat is. Viszont ha nem, akkor egy újratelepítés lehet opció a megfelelő módon. A telepítés átkonvertálása pedig hivatalosan csak fordított esetben támogatott az MBR2GPT segítségével. Visszafelé nem lehet, max. esetleg valami tákolásos módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#71808) Geth válasza #86564352 (#71805) üzenetére


Geth
addikt

Huh, de jó hogy ezek nem érintettek...

(#71809) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Azt az idegesítő funkciót hogy lehet kilőni, hogy a leállítás előtt be nem zárt alkalmazások elindulnak következő indításnál?
Van, hogy 3 outlook fut egyszerre, ami elég vicces. :)

:R

https://utdetailing.hu/

(#71810) Werkly válasza tibcsi0407 (#71809) üzenetére


Werkly
őstag

Csináld meg ezt akár:

[link]

(#71811) azka79 válasza tibcsi0407 (#71809) üzenetére


azka79
aktív tag

Vagy használod az alt+f4 kombót

(#71812) tibcsi0407 válasza Werkly (#71810) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát így mindent kényszerítve bezár leállításnál és legközelebbi indításnál nincs gond?
Ez eléggé olyan, mintha baltával kellene faragni, nincs rá valami jobb megoldás?
Nagyon sokszor hajnalig dolgozom és nekem kifejezetten jól jön olyankor, hogy a Windows szól, hogy nem zártam be néhány alkalmazást, mert akkor nem történhet meg, hogy mentés nélkül bezárja a rendszer.

Vagy teljesen másról beszélünk? Nekem az a bajom, hogy legközelebbi indításnál elindul minden, amit nem zártam be.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#71813) Redneck


Redneck
veterán

Pár hete volt logouton egy Windows 10-zel kapcsolatos iromány. A rendszer felesleges és vagy erőforrás pazarló részeinek letiltásáról szólt, de nem találom. Tud valaki egy linket?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71814) Geth válasza tibcsi0407 (#71812) üzenetére


Geth
addikt

Hogy rákérdez-e, azt 2 perc kipróbálni, miért nem nézed meg? Nehogy az legyen, hogy itt mond valaki valamit, és a valóságban meg elveszik munkád :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71815) tibcsi0407 válasza Geth (#71814) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A link alatt gyakorlatilag az van, hogy force close minden és leáll a gép, azt inkább nem csinálnám. :P

https://utdetailing.hu/

(#71816) #86564352 válasza tibcsi0407 (#71812) üzenetére


#86564352
törölt tag

Start menüs leállítás helyett ALT+F4:

Ez még a régi viselkedés és így nem fog elindulni legközelebb semmi.

(#71817) tibcsi0407 válasza #86564352 (#71816) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszönöm, kipróbálom. :R

https://utdetailing.hu/

(#71818) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Küzdök egy problémával és sehogy sem jövök rá, hogy mi okozza.
Logitech 705-ös egerem van és k360-as billentyűzetem.
Mindez ugye vezeték nélküli.
Kb. fél éve jelent meg a gond, hogy néha elveszti a jelet és csak akkor indul újra, ha kihúzom majd újra visszateszem az usb-s jeladót. Ilyenkor a bill. és az egér is elszáll.
Egy közös nevezőt találtam: ez akkor fordul elő legtöbbször, ha bs playeren filmet nézek és kikapcsolom a filmet. de nem rögtön, utána fél-3 percen belül. Zenénél nincs ilyen. Tehát mint ha egy codec kikapcsolása indítana el valamit?
A oprendszert teljesen újrahúztam már, mindent újratettem, ez sem oldotta meg a gondot.
Ha másik usb-be teszem az se.
Eredeti win10pro van a gépen.
Kifogytam, mit tudok még tenni? Dobjam ki a bs playert?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#71819) Heroes fan


Heroes fan
őstag

A microsoft oldaláról megvett pendrivés változatban van 64 bites is?

(#71820) lanszelot válasza Geth (#71784) üzenetére


lanszelot
addikt

Te se rakhattad fel mert meg nem jott ki. /Nagyon gyorsan vissza lett vonva az amd procik miatt. Par orat volt kint Amcsiban/
Nem en mertem le, hanem irtak hogy erre kell szamitani. Irtak melyik proci mennyit lassul. Az uj generacional szinte semmi. Nezz utana.

spiritex : köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#71821) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ilyenkor mi történik?
Lezár, kizár?
Több partícióm van, ha újra telepítem, most már a Home-ot, akkor az E, F partíción megmaradnak az adatok?
Vagy mentsek le mindent?
Eredeti 7-ről frissítettem, csak nem éppen a Home-ra, hanem a Pro-ra.

Köszi!

(#71822) quailstorm válasza lanszelot (#71820) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Napokig kinn volt, 3-4 napig biztosan, és kb. az összes automatikus frissítéses AMD-t szétbarmolta mire visszavonták, a mienket is.

(#71823) Geth válasza lanszelot (#71820) üzenetére


Geth
addikt

Fent van az összes gépemen (egyiken se történt semmi különös), sokáig kint volt, benézted.
Nincs AMD-m, se Intelből 4. generációnál újabb.
Kicsit rosszul olvastad akkor, hogy mire lehet számítani :DDD sebaj

(#71824) TRob1 válasza lanszelot (#71820) üzenetére


TRob1
veterán

Mit nem rakhatott fel? A frissítést? Meg pár órát volt kint Amcsiban?!? Na ne mondd már... Napokig kinn volt világszerte. Faxnak kell a sok kamut terjeszteni...

Ráadásul megkérdeztem tegnap a lányom hogy vett-e észre vmi lassulást egy régi HP 8440p-n, és azt mondta még gyorsabb lett a MineCraft, és a Sims is olyan mint volt. Igen, fenn van a "peccs" És még 2 másik gépen is, és lehet hogy lassultak vmit, de én semmit nem vettem észre belőle. A 30% vagy e közeli meg egyenesen kizárt.

¤ R'n'R ¤

(#71825) Geth válasza TRob1 (#71824) üzenetére


Geth
addikt

Egyébként nem vonták vissza globálisan, beröffentettem egy VM-et, most rakja fel Updateről ebben a percben.
Mivel a host Intel, ezért a VM is annak számít.
Ez egybevág azzal, hogy nem láttam sehol, hogy teljesen visszavonták volna (selected(?) AMD models).

(#71826) Redneck


Redneck
veterán

Erről tud valaki linket? Fontos lenne, balga módon nem mentettem el. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71827) tibcsi0407 válasza Redneck (#71826) üzenetére


tibcsi0407
félisten

[kereső]

https://utdetailing.hu/

(#71828) #41473792 válasza lanszelot (#71820) üzenetére


#41473792
törölt tag

Nálam is feltelepült ma a kb4056892 AMD-E450 APU laptopra semmi gond,lassulás.A laptop 5 éves.

[ Szerkesztve ]

(#71829) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Picit elvesztem a verziók és frissítések között. Én még win7-et használok, így annyira nem ismerem az új rendszert.
Adott egy A544-es laptop amit azzal a problémával hoztak hozzám, hogy nagyon lassú, akad... Win10 home fut rajta, 1709-es, 16299.98 build számmal.
Gondoltam újra telepítem, de előtte keresek hozzá win10 drivereket. Fujitsu honlapján viszont azt látom, hogy ezt a laptopot csak kétféle win10 támogatja: 1511 és 1506
A kérdésem az, hogy ezt telepítéskor kell kiválasztani? Vagy le lehet tölteni ezeket a frissítéseket valahonnan?
Microsoft honlapjáról az összefoglaló szerint letöltöttem a win10-et, pendrive-on van, onnan szeretném telepíteni, de ha nem szükséges, kihagynám (még sosem telepítettem win10-est).

Köszi a válaszokat és a segítséget és bocs, ha hülyeséget kérdeztem! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71830) quailstorm válasza demars (#71829) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azon verziók támogatása már lejárt.
Fel kell raknod a legfrissebbet és imádkozni, hogy jó lesz, meg hogy jó lesz hozzá a korábbi driver. Mást nem tudsz csinálni.
Esetleg tudsz keresni máshol kompatibilis frissebb drivert. Például grafikus driverből régit eszedbe ne jusson erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#71831) Redneck válasza tibcsi0407 (#71827) üzenetére


Redneck
veterán

Próbáltam már de sehogy sem találja. Az is lehet hogy törölték. Ha megvan a cikkíró, már egyenesben a projekt. Reménykedtem hogy magára ismer valaki. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71832) Zoz válasza demars (#71829) üzenetére


Zoz
őstag

SSD van már benne?

(#71833) jeni


jeni
félisten

Hello!
Korábban a Microsoft oldalán a nevemmel bejelentkezve volt egy olyan oldal ahol tudtam ellenőrizni milyen eredeti dobozos Windows rendszerekre voltam aktiválva. Most ez megszűnt,és már csak a gépemen belül mint az a szöveggel,hogy digitálisan aktivált megjelenés lesz majd kiírva?
Mivel még lehet aktiválni a Windows 7-t a Windows 10 Home vagy a 10 Pro-ra tudjam,hogy melyik lett időközben aktiválva 10-re,ezért kellene ha tudnám ellenőrizni melyek is voltak azok.
Van még a Windows 8.1 csak nem tudom,hogy az is frissítettem ingyenesen a 10-re korábban?
Ezt akartam ellenőrizni a jelzett oldalon.

(#71834) demars válasza Zoz (#71832) üzenetére


demars
addikt

Nincs. Igazából elég nekik ez a masina, teljesen általános a felhasználás (netezés, office, facebook, youtube).
Nem kérdeztem, de szerintem nem szeretnének erre költeni.

Próbáltam a windows update-nél frissíteni a rendszert, de nem történt semmi sem :(
Igazából működik minden a gépen, csak néha akad, ablakok nyitásánál érezhető inkább. Intézőben ha mappák között váltok, gondolkodik.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71835) F_Zolee


F_Zolee
veterán

"A Windows 10 Fall Creators Update telepítése, amely a Windows 10 legújabb frissítése."

Ez a legutóbbi 1709es frissités, nem sikerült feltennie. Van belőle bármi hátrányom? Frissités közben olyasmit írt ki, hogy erre a konfigra nem telepíthető. i5 2500k, asus z68as lap, 280x, 8gb ram, intel ssd.

[ Szerkesztve ]

(#71836) lanszelot válasza TRob1 (#71824) üzenetére


lanszelot
addikt

Minecraft nak milyen gep kell? Te mirol beszélsz? Hogy vehetett volna eszre barmit ha a procit nem is használja.Elso gen i7esem van 1070-es vga val, es a legujabb jatekokat 4k ban nyomatom, na az hasznalja a gepet nem a minecraft. Kiprobalhatnad a paszianszal is lassult e./en is tudok bunko modon valaszolni, az nem kunszt/

Tegnap tiltottam be a frissitest es nem jott ra eddig semmi, tehat nem tudom nektek mi jött ra. Gondolom az adobe frissítése, mert mas nem jött. Windows 10 december 17en kapott biztonsagi frissitest utoljara. Minden nap megy a gep, es auto frissitesen volt.
Microsoft oldalan van, hogy jan 3 an jott ki, es 4en mar csak a letoltheto kozott lehetett megtalalni. support.microsoft
Itt talaljatok. KB4056892 ez kellene a gepeteken legyen. Mert utana semmi, elotte dec17.

(#71837) Geth válasza lanszelot (#71836) üzenetére


Geth
addikt

(#71825) Geth válasza TRob1 (#71824) üzenetére 2018-01-13 12:56:20
Egyébként nem vonták vissza globálisan, beröffentettem egy VM-et, most rakja fel Updateről ebben a percben.

KB4056892, igen, erről van szó.
Nincs letiltva, csak nem minden rendszer kapja meg:
- kezdettől fogva kivették azokat, amiken olyan AV szoftver van, amiről előre tudták, hogy nem lesz jó addig, amíg az AV szoftvert nem frissítik megfelelően (erre vizsgál egy reg. kulcsot).
- aztán most második hullámban kivették az AMD procis gépeket(/egy részüket?), sajnos már későn...

Szakadjál már le a témáról, fogadd el, hogy nincs globálisan letiltva és sok embernek fent van a gépén, és aki most telepít, annak is simán leszedheti. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#71838) Zoz válasza demars (#71834) üzenetére


Zoz
őstag

Én itt erős ellentmondást érzek: "azzal a problémával hoztak hozzám, hogy nagyon lassú, akad"
"Igazából elég nekik ez a masina"

"Igazából működik minden a gépen, csak néha akad, ablakok nyitásánál érezhető inkább. Intézőben ha mappák között váltok, gondolkodik."
Ebben semmi csoda nincs, vinyó...

Lehet szenvedni újratelepítgetéssel, csak értelme nincs...

(#71839) F_Zolee válasza F_Zolee (#71835) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na már csak az a kérdés, hogy ki lehet e kapcsolni ezt a frissítést, mert mindig elkezdi letölteni és frissíteni de a vége az, hogy nem sikerül, mert nem tetszik neki ez a hardver konfig. -.-

(#71840) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Már megvettük az aqua-ból 40 ezerért.

(#71841) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Új laptopra telepítettem win10-et. Van még két laptop itthon az egyik szintén win10-es a másik XP. Hálózaton keresztül szoktam elérni a többit.
Konkrétan a rendszergazdai megosztást használom, úgy, hogy aktiválom a rendszergazda fiókot és adok jelszót neki..
Ez a régi laptopokon működött is elértem az XP-s gépet, sőt a routerre kötött Hdd-t is elértem így.
Tehát nincs letiltva a rendszergazda fiók és jelszó is be van állítva, és a másik win10-es gépet el is érem a rendszergazdai megosztáson keresztül csak az XP-st nem, és az XP-s gépről sem érem el a másikat.
Úgy néz ki, mintha nem érzékelné a beépített rendszergazdai fiókot, csak akkor tudok csatlakozni a másik XP-s géphez, ha átlépek lokálisan a rendszergazda felhasználóra,
Van valakinek ötlete, hogy mit kéne átállítani?

Remélem érthetően írtam le a problémát.

(#71842) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

adott egy Inspiron 15 7000 laptop, W10 van rajta.

megkaptam olyan hibával, hogy csak töltőn van net, ha akkuról megy, akkor proxy hibával megáll. registryt végigtúrtam, 127.0.0.1%8080 és loopback az értékek. kinulláztam mindent, ennek ellenére továbbra is fennáll :U töltőre rakva bejön minden :U :Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71843) VoidXs válasza Mr.Csizmás (#71842) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Eszközkezelőben nincs energiatakarékosan a hálókártya?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71844) Mr.Csizmás válasza VoidXs (#71843) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, kivettem a wifi+lanról.

(20 év alatt nem láttam még ilyet)

ja és a gpedit.msc-t se tudom elérni, hogy abban megnézzem a policyt, egyszerűen nem találja :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71845) Kube


Kube
senior tag

Win 10 creators update ment fel néhány órája a gépemre. Azóta például a youtube full screen ki- és bekapcsolása nagyon lassú, tekerés is. Más helyeken is van lassulás. Thinkpad T420 HD3000-el szerelve :) Gyors net és SSD van, eddig baja nem volt. Ez az update viszont betett neki.

Valaki találkozott hasonlóval?

szerk.: energiagazdálkodási módnál lehetett még a teljesítmény felé tolni a csúszkát, most azért javult a dolog :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71846) Kube válasza Kube (#71845) üzenetére


Kube
senior tag

További problémák:
- Minden újraindítás után lehal a tálca, ki- majd visszajelentkezés segít a problémán.
- Minden leállításnál, újraindításnál nincs net, ki kell húznom a kábelt majd vissza. Driverek frissek.

Hajamat tépem, ha minden újraindítás és leállítás után még fixálni kell a fél windowst valamilyen folyamattal.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71847) Doky586 válasza Kube (#71845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valamit belepiszkált az update a biosba. Nézd át, de lehet az is segít ha biosban valamit átállítasz, mentés, újraindítás, visszaállít, ment.. (nálam C3 mód problémát okozott)

[ Szerkesztve ]

(#71848) spiritex válasza Mr.Csizmás (#71844) üzenetére


spiritex
veterán

Valószínűleg Home verzió, azért nincs gpedit..
Én már találkoztam ilyennel. Próbáld meg Bios-ban letiltani a LAN kártyát, gép így indít, majd vissza.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71849) demars válasza Zoz (#71838) üzenetére


demars
addikt

Igazad van, úgy értettem azt, hogy elég nekik, hogy amit tud a gép az bőven elég. Ami fura, hogy új korában nem volt vele ilyen gond. Tényleg ennyire kényes a win10 a frissítésekre? HDD sentinellel néztem, a vinyót, rendben van.
Ha nem szeretnének ssd re költeni érdemes megpróbálni win7 el?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71850) LEON_01 válasza lanszelot (#71836) üzenetére


LEON_01
tag

Az ég világon semmi baja se a rendszernek, se a gépnek. Tökéletesen működik, úgy mint az előző 2 évben. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.