Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) spiritex válasza Gsx-rr (#71499) üzenetére


spiritex
veterán

A Homegroup minden gépén kell, hogy legyen jelszavas belépés, amit ki tudsz iktatni, hogy legyen jelszó, de ne kérje, Ezután tud minden gép csatlakozni a Homegroup-hoz (az ahhoz való csatlakozáshoz szükséges jelszó megadása után), és mindegyik azokat a mappákat látja a többi gépből, amik meg vannak oszta a többiek számára. Legalábbis nálam így van, és nagyon egyszerűen léptetek be új gépeket: jelszó a win-hez, amit kiiktatok a control userpasswords2 paranccsal, majd csatlakozás a Homegroup-hoz a Homegroup jelszavával, ennyi. A Homegroup jelszavát itt tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71502) Blue Thunder válasza pendre54 (#71500) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Simán csak elindítottam, azaz ráfrissítette az újabb verziókra.
Azt sajnos nem tudom megmondani hogy régebbire jó e, nekem 8 hero van. Ha gyári oldalon támogatva van illetve fent van a driver al suite 3 akkor gondolom igen mennie kéne neked is. Közben megnéztem sem win10 sem pedig visszafelé levő OS-en sincs a listákban ez a progi hogy telepítetted?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71503) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Pár hete feltettem itt egy kérdést nem működő SD kártya olvasóval kapcsolatban. Semmilyen választ nem kaptam. Mivel baromira zavar, hogy a win10-es gépem meghülyül, ha akármilye SD kártyolvasót dugok rá, ezért valamekkora jutalmat fizetek annak, aki a problémámat megoldja.

A jelenség ez:
- ha egy USB-s SD kártya olvasót dugok a gépbe, a windows felismeri a kártyát, és kezeli is, de már a hardver biztonságos eltávolítása ikonra kattintva semmi nem történik. Nem jön fel az ablak az eltávolítható hardverek listájáról.
- Bedugás után egy Service Control Manager 7011 (Letelt egy időkorlát (30000 ms) a(z) WSearch
szolgáltatásnak a tranzakcióra adott válaszára való várakozás közben.) hiba jelenik meg a hibanaplóban.
- Ugyan az SD kártya elérhető, de pl. win32diskimager programmal nem tudok kiírni rá képfájlt, mert "error occured when attempting to lock the volume. Error 5: A hozzáférés megtagadva"

-ha kihúzom és újra bedugom az olvasót, a rendszer már nem ismeri fel.
- az első bedugás után a Windows nem tud leállni vagy alvásba menni. Valami blokkolja.

A szóbajöhető drivereket frissítettem. A gépet nulláról újrahúzni nem akarom.

(#71504) Blue Thunder válasza Celtis (#71503) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Esetlegesen egy vírusírtód/biztonsági progid nem blokkolja?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71505) Celtis válasza Blue Thunder (#71504) üzenetére


Celtis
veterán

Csak windows defender van a gépen. Első bedugáskor elérhető a kártya, nincs blokkolva.
Annyi van még, hogy ha egyszer kihúztam az SD kártya olvasót, akkor utána semmilyen USB eszközt nem ismer fel a windows.
3 SD kártya olvasóm van. 2 különböző Kingston USB micro SD reader és egy öreg USB kábeles sok az egyben kártyaolvasó. Mind ugyanzat csinálja. Az egyik Kingstont pár hete vettem, hogy hátha...

(#71506) pendre54 válasza Blue Thunder (#71502) üzenetére


pendre54
addikt

Amikor 2014-ben vettem az alaplapot, volt hozzá egy gyári DVD, és azon többek között rajta volt ez a progi is. 2014-ben ugye még csak Win 7 volt, viszont később, Win 10 alatt is lehetett telepíteni erről a DVD-ről. Legutóbb, tavaly októberben lett tisztán újrarakva a Win 10, akkor is simán felment a lemezről, és működött is, egészen a mostani frissítésig.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#71507) baboss válasza Blue Thunder (#71498) üzenetére


baboss
őstag

Megpróbálom, de elvileg én már letöltöttem
AI_Suite_III_3.00.10. és kipróbáltam, nem volt jó ha fent volt Win frissítés. A program elindult, de üres volt az ablak.
Már a telepítő program élindításánál hibát ír ki. :F

[ Szerkesztve ]

(#71508) #86564352 válasza Celtis (#71503) üzenetére


#86564352
törölt tag

Eszközkezelőben tiltani és újra engedélyezni próbáltad? Új felhasználói fiók alatt?

(#71509) Geth válasza baboss (#71507) üzenetére


Geth
addikt

Én nem értek hozzá, de a Setup.exe-t próbáltad?

(#71510) Gsx-rr válasza spiritex (#71501) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mindkét gépen már jelszóval lépek be,látom is a megosztott tartalmakat ,mégis ha meg akarom nyitni azt az üzenetet kapom ,hogy nincs engedélye ,kérjen hozzáférést a rendszergazdájától.

Nem értem ,win 98 óta nem volt ilyen megosztási problémám.

(#71511) Marci112233 válasza Gsx-rr (#71510) üzenetére


Marci112233
őstag

Véletlen nem csak megtekintésre van engedélyezve? Jobb klikk adott mappán amit meg akarsz osztani és ot hozzáférés megadása pont alatt válaszd az Otthoni csoport(megtekintés és szerkesztés) Ez Win 10 re érvénye. Win 7 esetén ugyanúgy jobb klikk, megosztás ezzel majd Otthoni csoport (írás/olvasás)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#71512) Blue Thunder válasza pendre54 (#71506) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Akkor próbáld meg felrakni ezt amit belinkeltem, béta de nálam bevált (igazából nem veszítesz semmit)

baboss:
sima setup exe-t próbáld illetve ha ez sem megy hosszan jobb egér gomb és rendszergazdaival futtasd.

Szerk.: milyen opod van 32 vagy 64 bit?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#71513) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Próbáltam le titkosítani egy mappát és most abszolút nem férek hozzá... Felhasználóként megtagadást állítottam be olvasásra mindenre de én most rendszergazdaként bejelentkezve se engedi átállítani. Hogyan tudnám vissza állítani? Pont egy fontos mappán "próbálgattam"

(#71514) spiritex válasza Gsx-rr (#71510) üzenetére


spiritex
veterán

A gépek tagjai a Homegroup-nak (tehát beléptetted őket) és a megosztások is a Homegroup számára történtek?

(#71511) Marci112233
Az elég ha csak megtekintésre van megosztva, nálam is így van, hogy az asszony nehogy letöröljön valamit.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71515) Marci112233 válasza spiritex (#71514) üzenetére


Marci112233
őstag

Jogos amit írsz. Mondjuk nekem 2 gép közt van csak megosztás. Az asztali gép és a saját laptopom közt. Laptopot csak én használom, más nem. Az asztali gépet is tulajdonképpen én használom a legtöbbet, de néha fater leül elé és böngészik a neten.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#71517) Gsx-rr válasza Marci112233 (#71511) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Most újrahúztam a laptopot. a megosztási beállításoknál úgy állítottam be ,hogy jelszóval védett megosztás be van kapcsolva.

Most gyönyörűen látják oda vissza a megosztott mappákat és minden jól működik. Nem is merek semmit csinálni, bár szeretném a Windows jelszót kikapcsolni. Jobb ha nem teszem?

Úgy miért nem működött ,hogy a jelszóval védett megosztás ki volt kapcsolva? Valami egyébb biztonsági beállítást kellett volna kikapcsolnom?

Spiritex: Most nem csináltam homegroup-ot ,a megosztásnál a mindenkit választottam

[ Szerkesztve ]

(#71518) #41473792


#41473792
törölt tag

Így ellenőrizheted, hogy érintett -e a géped a veszélyes processzorhibák által
[link]

(#71519) Geth válasza Gsx-rr (#71517) üzenetére


Geth
addikt

Miért van ez a hepped, hogy blank jelszót akarsz?
Vagy kikapcsolod a jelszóval védett megosztást, de akkor boldog-boldogtalan be tud lépni helyi hálón (olvasni/írni, attól függ mire állítod), vagy használod így normálisan.

(#71520) Gsx-rr válasza Geth (#71519) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Alapban senki sincs a helyi halon csak en. Nem gond ez,hogy igy van beallitva egyszeruen csak nem ertem ha ki van kapcsolva miert nem mukodik?
Nem tud boldog boldogtalan belepni mert engedelyt ker a rendszergazdatol.
Hogy pontosan milyen engedelyezes kellene az is homalyos sehol semmi utalas ra!

Win 10 elott szepen megosztottam egy mappat a masik gep latta tokmindegy hogy nem is volt beallitva jelszo a gepen!
Munkacsoport azonos volt es kesz!
Azt sem Ertem miert nem latom random valamelyik eszkozomet a helyi halozaton ha nem jelszoval vagyok belepve??!! De kulfoldi forumokat olvasva ez nem egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

(#71521) Geth válasza Gsx-rr (#71520) üzenetére


Geth
addikt

Csak részben értem, de szerintem hagyjuk is.

Legyen jelszó a Win accountodon, sose árt, és vannak dolgok amiket nem enged a rendszer jelszó nélkül.
Kicsit hasonló pl. Androidon, hogy bizonyos dolgokat akkor használhatsz csak, ha valamivel bevéded a lock screent.

Attól mert van jelszó, tudod automatizálni a belépést, stb.
Nem tudom mennyi a default jelszó elavulás (ha van egyáltalán), de ezzel ki tudod kapcsolni (admin cmd):
NET ACCOUNTS /MAXPWAGE:UNLIMITED

Legyen bekapcsolva a jelszóval védett megosztás is, és szerintem ezek után még mindig adhatsz Mindenki csoportnak jogot megosztásonként (de akkor viszont több csoport ne legyen azon a megosztáson).

Az, hogy miért nem látszik a NAS, írtam a QNAP topikban.

(#71522) Celtis válasza #86564352 (#71508) üzenetére


Celtis
veterán

Az eszközkezelőben minden szóbajöhető elemet eltávolítottam, és hagytam, hogy újra megtalálja a rendszer.
Kipróbáltam egy másik felhasználói fiókkal, de úgy is ugyanaz a hiba.

(#71523) Gsx-rr válasza Geth (#71521) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jó neked ,mert én nem értem és erre ment el sajnos a vasárnapom!

Ha van olyan opció ,hogy ne legyen jelszó a megosztásnál akkor miért nem működik és mit is jelent ez pontosan:Nincs engedélye a ... elérésére. Kérjen hozzáférést a hálózat rendszergazdájától."
milyen hozzáférést kellene kérnem vagy beállítanom?

Amúgy a Nas kérdés is érdekes ,rapszódikusan megjelenik ,és már az is volt ,hogy a rendes asztali gépen nem látszott.

Ha valaki unatkozna és lenne kedve megoldani a problémát kifizetném egy napját! :)

(#71524) Geth válasza Gsx-rr (#71523) üzenetére


Geth
addikt

Jelszó nélküli megosztás nem nagyon akar működni Windowson, ez van (valahol azt olvastam MS accounttal van valami kavarás).
Csinálj egy usert azon a gépen ahol szeretnél megosztani "szabadon", legyen ilyen vendégszerű (gyenge jelszóval).
El kell tőle venni a jogot, hogy beléphessen lokálisan/terminálon keresztül.
Ezután erre a userre oszd meg a kívánt könyvtárakat. Aki csatlakozni akar, használja ezt a felhasználót.

NAS abszolút nem rapszodikus, leírtam a magyarázatot, nincs benne semmi mágia.

[ Szerkesztve ]

(#71525) mohow


mohow
tag

Sziasztok!

Adott egy router Samba hálózati megosztással, de ezt nem látom a win10-es laptopról.

Néhány javaslatot kipróbáltam:

Parancssori próbálkozás:

net use z: \\192.168.1.1\megosztas_neve

Eredmény:

Nem csatlakozhat a fájlmegosztáshoz, mert az nem biztonságos. Ez a megosztás az elavult SMB1 protokollt igényli, amely nem biztonságos, és támadás kockázatának teheti ki a rendszerét.
Az Ön rendszere SMB2 vagy újabb protokollt igényel. További információ a probléma elhárításáról: https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=852747

Volt egy javaslat, hogy az SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfélszolgáltatást kapcsoljam be, csakhogy
ez elve be volt kapcsolva nálam. Kikapcsolva a workgroupmegjelent de abba nem enged belépni, üzenet ugyanaz mint fent. Ha az SMB 1.0/CIFS rendszerű ügyfél szolgáltatást bekapcsolom akkor a workgroup is eltűnik. :W

Esetleg van valami megoldási ötletetek?

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#71526) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Ma raktam fel először a win10-et, és kéne benne 1 kis segítség.
Be tudom állítani azt valahol, hogy win7 stílusú legyen a start menü? Ha igen, hol? :))
A "vezérlőpultot" át tudom állítani egyszerűsített nézésre, hogy átlátható legyen? Ha igen, hol? :))

Több helyen is olvastam, hogy a win10 gyorsabb mint a hetes. Én ezt nem vettem észre, sőt.
Mi lehet ennek az oka?
120 GB-s SSD-n van a windows, FX8320-as procim van, 12 GB ram meg 1 R9 270X OC VGA-m.

:R

[ Szerkesztve ]

(#71527) tzabo


tzabo
tag

Olyan problémám lenne, hogy tegnap este felment a gépemre egy frissítés. Ezt követkően a restart nem tölti be a rendszert, megáll a legelején a logónál. Ahogy olvastam másnál is előfordult ez, nekem Athlon X2 64 bites CPU-m van a gépben.
Nincs a rendszerről automatikus backup, sajnos anno kikapcsoltam.
Indításkor bejön a menü a javítással kapcsolatban, de nem jutok vele semmi. Backup ugye nincs, safe mode szintúgy nem tölt be, command line bejön, de lövésem nincs ott mit tudnék vele kezdeni?

Szóval most mitévő legyek?
Visszaállni per-pillanat úgy látom nem tudok, a rendszer nem tölt be, hogy el tudjam távolítani az update-et. Backup nincs, amire visszaálljak. Ha újratenném is a rendszert mikortól lenne olyan ez a frissítés, hogy nem rontja el a működő rendszert?

Mit tudok kezdeni? Bármi ötlet?

(#71528) Sub-ZeRo válasza forras2 (#71526) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudod beállítani win 7 kinézetre csak külön programmal.
A keresésbe beirod vezérlőpult.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71529) Zoz válasza forras2 (#71526) üzenetére


Zoz
őstag

(#71530) Márk válasza tzabo (#71527) üzenetére


Márk
senior tag

Te is fiam, Brutus? :DDD

[link]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#71531) TriX2010 válasza Celtis (#71522) üzenetére


TriX2010
tag

Régebben volt egy annyiban a Tiedhez hasonlitó gondom, hogy bármilyen pendriveot (csak az játszott, mint külső meghajtó) dugtam a gépbe, egyszer felismerte, de utána csak restart után... ha újra használni akartam, akkor újra kellett inditanom a gépet... szörnyű volt... Reinstall lett a vége, sajnos nem találtam meg a hiba okát... :(

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#71532) Marci112233 válasza Gsx-rr (#71520) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha be vagy jelentkezve Microsoft fiókkal a rendszerbe akkor ahogy a fórumtárs írja lépj ki belőle, és egy helyi felhasználóval lépj be a rendszerbe. Így alapból gép indításkor nem kér még jelszót sem, de azt is be lehet ott is állítani, hogy kérjen, de azt külön neked kell megadni mi legyen, ha ez fontos szempont. Erről ossz meg minden amit akarsz. Nekem mivel csak én használom a gépet, pontosabban néha fater neten böngészik, nincs Win bekapcsoláskor jelszó kérés, egyből betölt minden. Nekem is routeren keresztül van megosztva a dolgaim, de hozzáférni más ugye csak a routeren keresztül lehetne wifin, de az meg alapból jelszavazva van az internet végett. (Az utcán is fogható a jele, és a közmunkások erre rájártak régebben, azóta jelszóval védett.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#71533) kalozhun100 válasza #41473792 (#71518) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ez így jó? A jobb oldali az enyém.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#71534) Geth válasza kalozhun100 (#71533) üzenetére


Geth
addikt

Jó, az egyik ellen többet egyelőre nem tudsz tenni, a másikhoz EFI/BIOS/microcode update kellene...

(#71535) tzabo válasza Márk (#71530) üzenetére


tzabo
tag

Hááát, úgy néz ki ugyan azt fogtuk ki. :D
De ha nincs rendszer visszaállítási pontom, akkor mi van?

(#71536) Dumi86 válasza tzabo (#71535) üzenetére


Dumi86
senior tag

Fresh install :DDD alias Tiszta telepítés :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#71537) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Úgy látszik,lehet elérkezett az idő mikor a frissítést már nem halogathatom tovább.Gondolom ilyenkor már nem a 1703 fog majd települni,hanem a 1709?Veszhetnek el adatok a frissítés miatt vagy nem szokott olyan előfordulni?És a másik,ez most olyasmi mint egy windows telepítés?Már úgy értem másik meghajtóra is kerülhetnek fájlok,mert ugye sokszor azt ajánlották windows telepítésnél,hogy csak a fő meghajtó legyen bedugva másik ne mert arra is rak fájlokat és ha azt kihúzom pl akkor a windows nem biztos,hogy indul.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#71538) Gsx-rr válasza Marci112233 (#71532) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ugy latom sokat kell tabulnom,de olyan megoldast,hogy jelszo vagy pinkod nelkul lepjek be nem talalok

(#71539) Geth válasza Gsx-rr (#71538) üzenetére


Geth
addikt

Ha loginre gondolsz, az kellemetlen, lásd #71501

(#71540) Gsx-rr válasza Geth (#71539) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Már pedig úgy csináltam,kiéptem ,de vagy jelszó-val vagy pinkóddal tudok belépni ,kikacsolni mindkettőt nem lehet

(#71541) Geth válasza Gsx-rr (#71540) üzenetére


Geth
addikt

Nálam van PIN is, jelszó is, autologin működik (és MS acc, de az mindegy is).

(#71542) Gsx-rr válasza Geth (#71541) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megvan ,futtatás-netpwliz. ez azért nem a menüben van persze nem találtam

(#71543) Geth válasza Gsx-rr (#71542) üzenetére


Geth
addikt

Az ne zavarjon, hogy netplwiz = control userpasswords2, ezért utaltam a #71501 kommentre, ahol a kolléga leírta...
Plz, ne csak írj, így lehetetlen kommunikálni.

(#71544) Márk válasza tzabo (#71535) üzenetére


Márk
senior tag

Az, hogy nekem volt-e, azt nem tudom.

Mindenesetre a 2. lefagyás után a 3. indulásra a Windows elindította magától az automatikus javítást, és visszaállította a rendszert az ominózus update telepítése előtti állapotra.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#71545) Celtis válasza TriX2010 (#71531) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, szinte ugyanez az én bajom is. A reinstall-t szeretném elkerülni, de lehet, hogy nem úszom meg.

Az bosszant igazán, hogy nem tudok közelebb jutni a hiba okához. Az eventviewer/rendszer logabn látom, hogy a wsearch timeout-ol, a kártya bedugása után, de ez is csak következmény. Ennyire képtelenség a Windowsban debugolni?

(#71546) Geth válasza Celtis (#71545) üzenetére


Geth
addikt

Nyilván lehet, másképp nehezen javítanának kernel bugokat, vagy írnának drivereket.

(#71547) spiritex válasza Geth (#71543) üzenetére


spiritex
veterán

Jaja... leírtam, talán 2x is a parancsot, de aztán már feladtam, hogy nem csinálja...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71548) szilvásbukta válasza pc360 (#71473) üzenetére


szilvásbukta
tag

Akkor ez sajnos nálam nem játszik. Amúgy szuper ötlet lenne, csak hát itt soha semmi nem ennyire egyszerű.
A központi Cisco router nem iskolai tulajdon, nem nyúlhatok hozzá. A dashboardjából is csak egy végtelenségig lebutítot felületet érek el, még mac cím szűrést se enged, amit amúgy még egy mezei 5000 Ft-os router is tud. Ebből a "fő" routerből jön le két 16-os switch a gyerekek gépeihez. A kettő közé beiktathatnék egy saját routert pfSense-zel, csak ahhoz venni kéne egyet... Vagyis ez bukta.

Marad a kliens oldali mókázás meg a kókányolás, mint mindig. :W

(#71549) #61392896


#61392896
törölt tag

Meltdown és Spectre javítás?

(#71550) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

A laptopomon 1703-ról 1709-re való frissítés után nem tudtam programokat eltávolítani. Elkezdem az uninstallt, aztán a rendszer fogta magát és újraindul, a program meg fent maradt. Ilyen hibába csak én futottam bele, vagy jelentkezett másnál is?

Egy-két programnál eljátszottam, hogy törlöm az összes hozzájuk tartozó regisztrációs kulcsot, de az kizárt, hogy állandóan ezzel játszadozzak, úgyhogy hétvégén újrahúztam.

Most egyből 1709-et tettem fel, a friss rendszeren már megy az uninstall, viszont most meg az akksi időmet "lopta el". 7-8 órás akksiból lett 3,5 órás, energiatakarékoson... :O :W
Ez egyébként 1511-ről 1607-re frissítés után ezt egyszer már eljátszotta, akkor is lefelezte az akksiidőt, aztán 1703-on ez újból jó lett. BatteryMon szerint az akkum rendben van.

Kezdem unni, hogy minden update új buggal lep meg. Csak én vagyok ilyen paches, vagy ti is tapasztaltok hasonlókat?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.