Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, egy lenovo laptopban SSD re cseréltem a HDD-t és a CD meghajtó helyére egy beépítő kerettel a HDD-T raktam, BIOS ban látni mind a kettőt viszont telepítés után és közben sem látja a HDD-t csak az SSD-t, a lemezkezelőben látni a HDD-t de nem lehet se konvertálni se fel csatolni. Van valakinek ötlete mit kellene állítani?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71852) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

A win10 a bejelentkezéskor a háttérképet nem cseréli, korábban minden nap más volt.
Ezt hol lehet engedélyezni?
Másik: Ki van kapcsolva a térkép frissítés, de mégis azt írja, pár órája frissítve?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#71853) norti válasza ludla (#71851) üzenetére


norti
addikt

Ha az OK-ra nyomsz, mit csinál?

(#71854) Kube válasza Doky586 (#71847) üzenetére


Kube
senior tag

Egyébként tök jó, hogy írnak megoldásokat, ami működik is, de valójában nem fixálja a problémát :D
Vannak jó dolgai (bár a halom statisztikai adatküldés khm..), de eddig is volt fluxom, ilyen áron pedig nem kéne natív windowson. A notim pedig lassult sajnos egy picit.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71855) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Tiszteletem!
Lenne egy kis problémám a legutóbbi nagyobb frissítés óta. Az esetek 2/3-ában, mikor kapcsolnám ki a gépet, akkor szépen fogja magát és újraindul. Amikor pedig simán kikapcsolna, akk feldobja az alábbi képet (eszközkezelőben ránézve mindent ismer):

Ez előtt pedig a tálcán a start gomb nyomására nem reagál semmi, hangerő szabályzóra szintén. S a progik amiket indítok a megszokottól jóval lassabban indulnak el.
(Volt tiszta telepítés)

Baggio

(#71856) Kube válasza Baggio04 (#71855) üzenetére


Kube
senior tag

Na, éppen ebben a pillanatban fixáltam ezt a problémát. Tegnap óta nekem is gondom volt vele.

1. Jelentkezz ki majd vissza, aztán lesz start menüd.
2. Start futtatás: regedit
3. Ezt tallózd ki: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ WpnUserService
4. Találsz benne egy "start" változót, állítsd át 4-re.
5. Gép újraindít, tádáááám.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71857) simo9555


simo9555
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy windows 10 pro kulcsal lehet aktiválni windows 10 home-ot? Vagy a kulcs csak a windows 10 pro-ra érvényes? Másik kérdés, a windows 10 pro kulcs jó a windows 10 pro N-es verizóra is?

(#71858) Gyuri27 válasza ludla (#71851) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mikor telepítesz csak egy hdd, ssd legyen rádugva. Mert a win 7-el ellentétben a 10 egy gyökér ilyen szempontból. Háklis rá.
Illetve ha egynél több hdd-t, ssd-t akkor a gyári ahci driver van fönt álltlában. Az meg a 7-el ellentétben egy métely. Rakd fel a gyári (laphoz, chipsethez) tartozó ahci drivert és akkor elvileg lát majd mindent.

Amd - Radeon - Ryzen

(#71859) Geth válasza Gyuri27 (#71858) üzenetére


Geth
addikt

Ez nem teljesen igaz, én sose húztam le semmit, amikor telepítettem rá.
Korábban nézegettem, hogy viselkedik (itt írtam is róla), tl;dr:
arra jutottam, hogy ami be van állítva Win telepítés előtt az EFI/BIOS-ban, mint boot drive, oda szeretné tenni a system partition-t is a win. Tehát ennek beállításával lehet lehúzogatás nélkül rávenni.
Igazából logikus, mert hát a legtöbben azért telepítenek Win-t, hogy utána be is bootoljanak rá :)
A telepítést pedig boot override-al szokták indítani, hiszen erre való.

[ Szerkesztve ]

(#71860) Baggio04 válasza Kube (#71856) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Köszönöm, megcsináltam.
Várom a fejleményeket, remélem megszűnik így a baj.
Üdv

Baggio

(#71861) Kube válasza Baggio04 (#71860) üzenetére


Kube
senior tag

Szívesen, ha újraindítás után mégis gond lenne, akkor ugyanezt csináld meg a mellette lévő wpn mappákban található startokkal is.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71862) radgyulaba


radgyulaba
tag

Sziasztok. Van egy problémám a gépel, Win 10 Pro-t használok,mostanábban ha biztonsági másolatot készitek és el is készül,utána v. 5-10 percre Kék hallál van ,azt irja ki hogy Ő most hibát talált és leáll,és pedig; Kernel Data Inpage Error,ir nékem ki,és ujra inditom a gépet persze javitásal [ujra betőltőm az utolso biztonsági mentést] ,akkor megint jo,ha nem készitek ujbol biztonsági mentést ,mi lehet a baj?

Ford Mondeo 1995

(#71863) krealon válasza Mr.Csizmás (#71842) üzenetére


krealon
veterán

"megkaptam olyan hibával, hogy csak töltőn van net, ha akkuról megy, akkor proxy hibával megáll. registryt végigtúrtam, 127.0.0.1%8080 és loopback az értékek. kinulláztam mindent, ennek ellenére továbbra is fennáll :U töltőre rakva bejön minden"

Malware fertozes aldozata a gep.
Nekem a Malwarebytes AntiMalware Free-vel sikerult helyrehozni.

(#71864) Mr.Csizmás válasza krealon (#71863) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Koszi, szutyok defender persze nem talalt semmit... :R (ajanlom a threadet a "nemkellantivirus" hivoknek)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71865) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Él a jan.16-ig való win7->Win10 update? Vagy csak pletyka? Mert a magyar oldalon még mindig dec.31. van.
Illetve a win7-em Pro 64 ENG, azzal a kulccsal nem tudtam beaktiválni a win10 pro hun-t. (64 bit-es volt mindkettő) Azt mondja a telepítő, hogy érvénytelen kulcs.
Mi lehet a gond?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#71866) spank0309


spank0309
tag

Üdv. Amíg nem működik az Ai Suit addig van valami más program amivel ezt helyettesíteni tudnám? Venti szabályzás lenne igazából a lényeg. Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#71867) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

A céges gépen tiltva van a store. Viszont az ubuntu-t szeretném felrakni, létezik erre vmi offline megoldás?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#71868) azka79 válasza spank0309 (#71866) üzenetére


azka79
aktív tag

Én letölttem a AI_Suite_III_3.00.10 az jól működik.

(#71869) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!

Alaplap csere lesz nálam amin a win7 (legális) lett felfrissítve anno win 10-re. Mi a teendőm, hogy az új lapon is ok legyen minden? Az nem tudom bonyolít e a helyzeten,hogy az új alaplapot használtan veszem?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#71870) King Unique válasza sonar (#71865) üzenetére


King Unique
titán

Nem csupán pletyka, cikk is van róla, hogy kitolták január 16-ra a határidőt. A magyar nyelvű weboldalon ugyan még jelenleg is a tavaly év végi dátum szerepel, de a verzióváltásra kattintva engedi letölteni az upgrade toolt. Az angol nyelvűnél viszont már január 16-át írnak. Aztán az más dolog, hogy mi lesz később, működni fog-e a gyakorlatban utána is ez a frissítés. Illetve a "kulcsos telepítés" szintén kérdéses, ami eddig is működött annak ellenére, hogy a korábbi 1 éves időszak már régen lejárt... Utóbbiról is van egyébként cikk.

(#71869) Dan-szan:
A Microsoft-fiók összekapcsolható a digitális licenccel és elvileg akár hardvermódosítás után is megoldható az újraaktiválás. ITT sceenshotokkal is illusztrálva van a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#71871) Viktor77


Viktor77
titán

Na most akkor mi van ezzel az egérkurzor buggal? Néha, ha kilépek játékból, magától elindul vagy ha úgy tűnik nagyon dolgozik a gép, akkor meg akad. i5 6600-as procim van, SSD-m, vadiúj 1709-es win és baromi idegesítő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#71872) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Továbbra se tudja senki, hogy miként lehet kihagyni ezt az alkotói frissítést? Mindig próbálkozna frissíteni de úgysem lesz jó...

A francnak kell ilyen szarság ami kamu konfigot igényel. -.-

[ Szerkesztve ]

(#71873) spank0309 válasza azka79 (#71868) üzenetére


spank0309
tag

Ezer hála, olvatam itt a hsz.-eket erről, de nem láttam hogy valaki írtva volna ezt hogy ez jó.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#71874) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

van egy laptopom, amit ritkán használok (Intel 6500U, 8GB RAM, 256GB SSD), és valamikor ősz óta elég érdekes jelenségeket produkál.

konkrétan szaggat. sose csinálta előtte, de azóta ilyen pillanatokra lefagy, néha utána 1 mp-re fekete lesz a kijelző, majd helyreáll. az overall teljesítménye baromi lassú lett emiatt, noha processzor tesztben és hasonlóban hozza a normális szintet.

amit még észrevettem, hogy a "System" néha 1 pillanatra 100% GPU-t mutat, durván 5-10mp-enként, főleg, amikor valami rendszerfolyamat fut.

van valami ötletetek?

(#71875) pc360 válasza Tin (#71874) üzenetére


pc360
addikt

Vírusirtás / újratelepítés.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71876) Werkly


Werkly
őstag

Ha IE-vel töltök le akkor alul miért nem jelenik meg a megnyitás felirat? Csak a mentés és a mégsem. Ez állítható valahol?

(#71877) Tin válasza pc360 (#71875) üzenetére


Tin
veterán

vírus nincs, újratelepítés meg szívás mert oem windows van rajta. mondjuk televolt bloatware-el, azokat leszedtem, utána rendesen ment.

egy tippem van, amit most próbálok. rátoltam ősszel egy latest intel 520 drivert zipből, ment is rendesen, de most kínomban rányomtam a driver frissítésére az eszközkezelőből, és downgrade-elte 2016.11.11-ire a drivert (21.20.16.4550), és ezt mondja latestnek. ez tény, a gyártó által ez az utolsó támogatott, de a frissebbel is jól ment.

okozhatja ez a gondot?

(#71878) radgyulaba válasza radgyulaba (#71862) üzenetére


radgyulaba
tag

Na nem tud senki segiteni.

Ford Mondeo 1995

(#71879) pc360 válasza Tin (#71877) üzenetére


pc360
addikt

vírus nincs

Jó, hogy ilyen éleslátású vagy, de ez talán nem a kijelentésedtől függ, főleg, ha egy rakat bloatware-től kellett már egyszer megszabadulnod.

azokat leszedtem, utána rendesen ment.

Olyan szinten volt tele, hogy akadályozta a rendes működést? És akkor még gondolkozol az újratelepítésen? Eleve azzal kellett volna kezdeni.

de a frissebbel is jól ment

Nem arról volt szó, hogy nem ment jól, és ezért nyúltál a driver-frissítéshez?

okozhatja ez a gondot?

Gondolom, ha visszarakod az emlegetett legújabb drivert, akkor kiderül, hogy megszűnik-e a probléma.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71880) Csupingo válasza Tin (#71877) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán bányásznak a géppel, ezekkel nézted: Hitman, Roguekiller, Adwcleaner, Malwarebytes?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71881) Bossp


Bossp
addikt

Otthoni felhasznalasra. Gaming/banya/kis munka. Melyik wint erdemes telepiteni? Enter/home/pro? Gondolom az entert.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71882) Tin válasza pc360 (#71879) üzenetére


Tin
veterán

ha nincs vírus, akkor nincs vírus:) egyrészt van víruskereső, másrészt nem utalt rá semmi.

a bloatware-ek max a helyet foglalták, de nem befolyásolták a működést. az elején leszedtem őket, azóta se volt gond a géppel.

azért frissítettem a display drivert, mert régi volt már, és kijött azóta vagy 5. az asus viszont egyiket se hozta ki "sajátként", maradt az utolsó támogatott a 2016-11 havi.

a probléma egyelőre úgy tűnik, megszűnt, tehát valószínűleg az a driver okozta. még inkább arra gyanakszom, hogy nem önmagában a driver, mivel azzal nem volt gond hetekig, hanem a később rátelepülő alkotói frissítés kavarta össze a dolgokat.

a probléma mindenesetre úgy tűnik, megszűnt. most 10p lefutott az sfc /scannow és nincs hiba (előző körben 1 óra után lőttem le 30%-nál).

(#71880) Csupingo: ez a szaggatás, mikrolag, vagy nevezzük aminek akarjuk, nem a cpu-t eszi meg, hanem egyszerűen baromi lassan reagált a gép. amikor megfagyott, vele fagyott az egérkurzor, és minden más. a netes letöltés, miközben magas sebességet mutatott, és vele együtt minden. azért gondoltam, hogy a display driver lehet a bűnös, mert egyrészt 5-10mp-enként 100% gpu usage-ot mutatott, másrészt néha fekete képernyő után helyreállt az asztal, mint amikor átkapcsolsz pl. külső kijelzőre. valószínű az újabb driver valamelyik windows frissítéssel előhozta ezt a kombót. most, a régi (szerinte utolsó) driverrel gond nélkül megy. remélem, hogy fog is menni.

(#71883) Geth válasza Bossp (#71881) üzenetére


Geth
addikt

1 db Enterprise-t nehéz beszerezni legálisan, tehát a Pro a helyes válasz :)

(#71884) Geth válasza Tin (#71882) üzenetére


Geth
addikt

Asus jó eséllyel soha nem is fogja frissíteni egy bizonyos idő eltelte után konkrét termékhez tartozó letöltés oldalát.

Amíg támogatott az adott hardware, addig annak hivatalos oldaláról érdemes frissen tartani a drivert.
Intelt az Inteltől (és nem az Asustól).

Build upgrade után a drivereket elcseszi/reseteli, újra kell rakni a drivereket, jó lesz, erről már volt szó rengetegszer.

[ Szerkesztve ]

(#71885) Tin válasza Geth (#71884) üzenetére


Tin
veterán

akkor szimplán csak erről volt szó. az asus tényleg nem frissíti, az inteles zipből felment, de úgy látszik, ezt okozta. csinálok egy visszaállítási pontot, és felrakom a legutolsó inteles drivert, meglátjuk, hogy az rendben fog-e menni.

(#71886) Geth: ismerem, de ezt inkább diszkrét karinál szoktam, intelessel még sosem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#71886) Geth válasza Tin (#71885) üzenetére


Geth
addikt

Ha nagyon biztosra akarsz menni, használd ezt: DDU.
Ez ledarálja a félig fentmaradt drivert, letiltja az Update driver részét, hogy ne kavarjon be, amíg Te felrakod ami szeretnél.
Ha végeztél, újabb DDU elindítás után egy gombnyomásra vissza lehet kapcsolni az Update driver szekcióját is.

[ Szerkesztve ]

(#71887) Geth válasza Tin (#71885) üzenetére


Geth
addikt

Nem mondtam, hogy most kell, csak ha biztosra akarsz menni :)
Teljesen jó Intelre is (3-at támogat: NVIDIA, AMD, Intel).

(#71888) ludla válasza Gyuri27 (#71858) üzenetére


ludla
őstag

Köszi! Most próbálom így telepíteni, de a gyári CD meghajtót sem volt utána hajlandó a win10 felismerni telepítéskor, valami nem stimmel vagy ennyire szar a win10 hardver kezelése?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71889) Geth válasza ludla (#71888) üzenetére


Geth
addikt

Előbbi.

(#71890) Gyuri27 válasza ludla (#71888) üzenetére


Gyuri27
félisten

Is-is. Mondjuk lehúzhatod penre is. Sőt az lenne a legjobb. Mert a cd-n lehet,hogy nem a legújabb van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#71891) Garada


Garada
őstag

Üdvözletem!

Az alábbi gondom merül fel minden rendszerindítást követően, hogy a már ezer éve feltelepített programokra folyamatosan felkerül az új jelző még azok után is, hogy kattintással ezt a jelzőt eltávolítom róluk. Elég zavaró mert sokszor keveredik a ténylegesen újonnan felrakott programokkal. Van erre megoldás? :R

(#71892) Tin válasza Geth (#71887) üzenetére


Tin
veterán

felraktam a 23.20-ast (ez a 2017 decemberi, a legfrissebbnek mondott a 21.20-as, ami 2016 novemberi), így most megint nem szaggat. igaz, ezt már nem találja meg, csak ha bemegyek a DisplayDriver könyvtárba "Have Disk"-el, de rendben működik.

valószínű az volt, amit mondtatok, hogy valamelyik nagyobb update fejreállította a display drivert, mert szerinte a legfrissebb egy másik. így most már sejtem, hogy a nagyobb update-ek után miért áll fejre az asztali gépem is, amin néha csak egy cmos reset segít. bár a másik gyanúm, hogy az a cpu deep sleep miatt lehet.

most mindenesetre jónak tűnik, ha meg mégse akkor majd visszaállok a régebbire. köszi a segítséget mindegyikőtöknek!

(#71893) ludla válasza Gyuri27 (#71890) üzenetére


ludla
őstag

Most újra telepítettem de most is csak az eszközkezelőben látni és a Lemezkezelőben, de nem tudja felcsatolni, az SSD vel nincs gond. Mit tudok akkor tenni? :O

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71894) Sub-ZeRo válasza ludla (#71893) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Betűjelet adtál neki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71895) King Unique válasza ludla (#71893) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az, hogy nem tudja felcsatolni?

A fájlkezelőben csak akkor fog megjelenni a meghajtó, ha van betűjele. Ha nincsen, akkor értelemszerűen meghajtóbetűjelet kell hozzárendelni. Illetve a korábbi hozzászólásod alapján előtte inicializálni kellene, majd létrehozni az új kötetet, ha esetleg ezek nem történtek meg. Illetve az idegen / ismeretlen lemezeket importálni, ha van olyan opció.

Egyébként mostanában előfordult egyeseknél, hogy a másodlagos háttértár csak az eszközkezelőben jelent meg, ellenben a lemezkezelőben nem (példa). De a linkelt esetnél a Windows frissítése megoldotta a problémát.

(#71896) Gyuri27 válasza ludla (#71893) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mikor én szaroztam vele 3 hdd-ből kettőt egyet látott. Pont úgy mint nálad. Valami 2006-os ahci drivert rakott magának alapból. [link] leszedtem azt ami kell,. Telepít, restart és ment minden. Előtte szarrá gugliztam magam (rengeteg ötlet, tanács, megoldás volt) egyik se vált be. Csak a driver telepítés. Hirtelen több ötletem nincs.
Pontosan mi is a vas, mi a deszka, chipset?

King Unique: én nem csináltam vele semmit (mivel nem lehetett inicializálni se). Feltoltam a drivert és minden jó volt. Ha jó a driver elvileg az ég világon nem kell vele csinálni semmit.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#71897) ludla válasza King Unique (#71895) üzenetére


ludla
őstag

Sajnos inicizálni nem lehet hibát dob rá :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71898) ludla válasza Gyuri27 (#71896) üzenetére


ludla
őstag

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71899) norti válasza ludla (#71897) üzenetére


norti
addikt

Mi a hibaüzenet? Kicsit segíts nekünk, mert magunktól nem fogjuk kitalálni, mit csinál a géped :N

(#71900) Gyuri27 válasza ludla (#71898) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amit nem lát az nem üres ugye? [link][link]

[link] ugyanúgy optybay-es ssd-s móka.

Sajna csak az ötletelés meg a guglizás marad.

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.