Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) cigam


cigam
félisten

Frissen telepített W10 mitől bolondulhat meg? Semmi más nincs telepítve, csak amit felrakott magának frissítéseket.
- A start menü nem működik. Hiába kattintok a "Windows" jelre bal gombal, látszólag nem történik semmi. Jobb klikkre előjön az "admin" menü.
- Hiába bökök rá az Edge ikonra, látszólag nem indul el, vagy percekkel később jelenik meg az ablaka, de csak a szürke hátteret mutatja.
- Újranindítást sem hagyja szó nélkül, elötte be kell zárni egy háttérben futó feladatot:
\Microsoft\Plug and Play\Device Install Reboot Required

Én csinálok valamit módszeresen rosszul, vagy tényleg ennyire gagyi lett a W10?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71952) HurkaLES válasza Geth (#71945) üzenetére


HurkaLES
tag

De igen... Ez volt a probléma. Sikerült közben megcsinálni csak nem volt időm írni hogy megoldódott. Egyébként köszönöm a válaszod.. :) Ilyen az amikor nincs idő gondolkodni és gyorsan felteszem a kérdést hátha kapok egy gyors választ. :D Pedig rá két percre rájöttem. Még egyszer köszi! :)

(#71953) ludla válasza King Unique (#71950) üzenetére


ludla
őstag

Persze a teljes lemezt akarom, de se hogy nem engedi konvertálni. :(
Az a gond windows10 tiszta telepítésnél sem látja a második HDD-t csak az SSD muataja :O

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71954) Zoz válasza ludla (#71943) üzenetére


Zoz
őstag

Ilyen géppel én is szívtam már, a DVD nem akart menni 10 alatt. AMD-s AHCI drivert kellett telepíteni a leírtak szerint.
Szerintem 99.99%, hogy a te esetben is ez lesz a megoldás.

(#71955) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdvözlet :)

Olyan problémám volna mit még más gépen nem tapasztaltam.

Adott egy Medion i3-as konfig.

Friss eredeti aktivált win 10.

Leállítás gombra vagy főkapcsolóra baxik kikapcsolni.... mintha ki és rögtön vissza is jelentkezne asztalra.

Újraindítás működik azzal nincs gond.... csak kikapcsolni nem akar-.

Valakinek valami ötlet? :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#71956) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy a win 10 frissítéseket ki lehet valahol kapcsolni?

Választ előre is köszönöm!

Vangelis : valahol a beállításokban van egy olyan funkció,hogy mit tegyen a gép ha kikapcs gombot megnyomod.
Hibernáljon ?Kikapcs Stb. Nézz rá és szerintem be tudod állítani.
Asszem valahol az energia beállítások fele :-) van.

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#71957) ludla válasza Zoz (#71954) üzenetére


ludla
őstag

Esete ki próbálom hátha segít :K

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71958) #86564352 válasza cigam (#71951) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez ismerős jelenség mind a három dologgal találkoztam én is friss telepítés után nem egyszer, nem egy gépen. Szóval ilyen a Win10. Csomót mókol még a háttérben telepítés után, hagyd frissítsen a store, adj neki pár extra újraindítást.

(#71959) Gyuri27 válasza Zoz (#71954) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az amd-s ahci drivert már mikor leirtam?
Amúgy nekem is amd lapom van és az amd ahci oldotta meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#71960) ludla válasza Gyuri27 (#71959) üzenetére


ludla
őstag

Tényleg most vettem észre :D este tesztelem.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71961) Vangelis válasza Rico45 (#71956) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Próbáltam de semmi.

Most lett telepítve.... 10 perce.

Nem lett semmi barmolva rajta....
.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#71962) Kube válasza Sub-ZeRo (#71942) üzenetére


Kube
senior tag

Én nem néztem ezt a dolgot, örültem hogy működik. Ez a valamit valamiért, nem tudtam mit befolyásolhat ez az érték, elképzelhető, hogy ez az egyik ilyen dolog :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71963) Sukta 95 válasza Blue Thunder (#71919) üzenetére


Sukta 95
tag

2 indításig működött is a dolog, most újra rákezdett.. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#71964) demars


demars
addikt

Sziasztok.
HP Elitebook 8460p laptopon szeretném frissíteni a win7-et win10-re. A HP oldalán nem találok drivereket win10 hez, ez okozhat problémát? Vagy a 10-esnek már nem kell driver?

Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71965) Geth válasza demars (#71964) üzenetére


Geth
addikt

Vagy kell, vagy nem.
Az, hogy a HP oldalán nem találsz drivert, nem jelent semmit...

(Már annyiszor írom le, hogy hihetetlen)
A legtöbb alaplap-/laptop- gyártó adott termékhez tartozó driverlistáját néhány hónap után elhanyagolja/cseszik frissíteni.
Legtöbbször az egyes részegységek gyártóitól lehet beszerezni friss drivereket (intel, amd, nvidia, realtek, stb...).
Persze egy-két egzotikus driver elképzelhető, hogy tényleg csak az alaplap/laptop gyártótól szerezhető be, mert ők építették bele a gépbe. Ilyenkor (ha a Win nem ismeri fel/nem megfelelően működik), meg lehet próbálni felrakni a legutolsó verziót (még ha az korábbi Winhez is van reklámozva).

Elképzelhető, hogy mindent felismer a Win, és bár nem a legfrissebb driverek lesznek fent, de működik, jó.
Ha nem ez a helyzet, akkor jön a driver vadászat :)
(Vannak mindenféle szuper driver összegyűjtő/installáló programok, én nem használok ilyet, de majd valaki ajánl valamit :) )

[ Szerkesztve ]

(#71966) anorche1 válasza quailstorm (#71938) üzenetére


anorche1
őstag

Nem tudok. Azt mondja nem volt bekapcsolva, pedig de, be volt. A múltkori eset miatt direkt, kézzel bekapcsoltam, és egyből készítettem is egy pontot.
Legutóbb úgy hoztam helyre, hogy nyitottam egy parancssort, dism /image:C:\ /get-packages paranccsal lekértem a telepített, telepítésre szánt frissítéseket, és töröltem az utolsó, installing pending állapotút. Most viszont ilyen állapotú nem volt, ezért uninstalling pending. Ezt viszont /remove-package /packagename:... kapcsolóval nem tudom törölni.

Mit tudok tenni? Azon kívül, hogy kibszom az egész gépet a szemétbe

Újra rakni nem szeretném.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71967) demars válasza Geth (#71965) üzenetére


demars
addikt

Köszi. :R
Így gondoltam én is, de jobb ha tájékozódik az ember.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71968) quailstorm válasza anorche1 (#71966) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Márpedig ha nem működik, mást nem tudsz csinálni mint újratelepíteni adatvesztéssel.

Nálam szerencsére működött.

(#71969) anorche1 válasza quailstorm (#71968) üzenetére


anorche1
őstag

Legutobb megprobaltam, nem jott ossze. Szepen fel ment a win, de mikor programokat elkezdtem felrakni allandoan kikapcsolt. Gondolom szar a tap, nagyobb terhelest nem birja. De muterek erre a gepre mar nem akarnak kolteni, ujat meg nem vesznek.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#71970) TRob1 válasza demars (#71964) üzenetére


TRob1
veterán

8440p-n tökéletesen működik a win10 kb a kezdetektől, tehát a 8460-nál is van remény. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#71971) demars válasza TRob1 (#71970) üzenetére


demars
addikt

Köszi.

Kb mennyi idő míg végigmegy a frissítés?
Kb 2 órám van még, aztán go meló. Neki álljak, vagy inkább holnap reggel?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71972) Doky586 válasza demars (#71971) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Naés ha nem végez addig? Legfeljebb megy még 10órát amíg haszaérsz a munkából. Ez akár 100 Ft be nem tervezett költség is lehet.. :K
nyögsz eggyet, de kibírod..

[ Szerkesztve ]

(#71973) ludla válasza Zoz (#71954) üzenetére


ludla
őstag

Sajnos nem segített :W feladtam ment vissza a Win7 itt semmi gond :N
Majd 1év múlva megint ha újra kell telepíteni, neki futok újra.
Köszönöm mindenkinek a sok segítséget! :R :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#71974) demars válasza Doky586 (#71972) üzenetére


demars
addikt

Nem a költség miatt kérdeztem! :N Ilyen eszembe sem jutott volna... :F
Nem tudom kell e valami beavatkozás, vagy mikor kéri a licenszet?!

Elindítottam. :K

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71975) Axi-Maxi


Axi-Maxi
tag

Sziasztok!

az alábbi képernyőn nem működik a billentyűzetem

lehet ezzel valamit csinálni?

Üdv

Igyál vizet Axi fizet

(#71976) pc360


pc360
addikt

A TeamViewer eldobja a fókuszt és minden irányíthatóságot, amikor a célgépen valamilyen installert indítok. Mindkét oldalon a legújabb, 13-as TeamViewer van telepítve, mindkét rendszer friss Win 10 x64. Saját, tiszta telepítések, és ilyet még egy gépen se tapasztaltam. Tudnátok tippet mondani arra, hogy mitévő legyek?

A célgépen hébe-hóba második kijelző is rá van kötve, gondoltam, talán azt nem kezeli le TeamViewer, de most itt van mellettem, egy monitoron, és úgy sem jó. Minden programindítás és egyéb dolog működik, csak a telepítőknél szarik be. A célgépnek látszólag semmi baja, közvetlenül irányítva működnek rajta a telepítők is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71977) cigam válasza #86564352 (#71958) üzenetére


cigam
félisten

Nem mondod?
Akkor ez is teljesen normális?

Van erről valami cikk az MS oldalán?

Most ezt hogyan magyarázod meg egy hozzá nem értőnek? Hogy semmi gond, 1-2 hét és talán használhatóra frissíti magát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71978) pc360 válasza cigam (#71977) üzenetére


pc360
addikt

A Start menü mindig ilyen, de amúgy mi kéne innen az embernek? Ezeket mind le lehet törölni róla. Ahol van uninstall funkció, ott azt a menüpontot kell megnyomni, és kész is, van egy tiszta felületed, amire rápakolhatod a saját programokat. A lefele nyilasok úgyis promóciók, és a többi is szemét, egyedül a számológép jó.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71979) tordaitibi válasza cigam (#71977) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem kell ket het, a Candy crush es egyeb nelkuozhetetlen appokat par ora alatt megkapod :DD

(#71980) Gyuri27 válasza pc360 (#71978) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a baj, hogy tele van szeméttel (miközben pl az ahci driver egy fos) pl xbox métely stb-stb.
Az ms forditva ül a lovon.
Most vagy csináljanak egy stock buildet is (ami halál stabil, vagy csak azt). Arra mindenki azt rak ami kell neki és használ. Vagy csináljon egy mindent bele os-t. Ahol minden agyszüleményük rajta van (halál felesleges). De akkor azt csinálja meg olyanra hogy ne legyen bugos és a kazsuál user is értsen hozzá.
Mint mondtam dos óta magam mókolom az os-t (persze olvasok, tanulok, kérdezek).
De ilyet, hogy 4 napi szopás, olvasás és itt fórumozás után se megy egy os még az elmúlt 20+ évben nem bacctam. Ahogy látom ezzel nem vagyok egyedül.

Amd - Radeon - Ryzen

(#71981) #74018560


#74018560
törölt tag

Beraktam a win telepítő pendrive-ot az új laptopba, de nem bootol róla, semmit nem csinál :(
Másik gépben simán megy. :F
Mi a fenét csináljak :W

(#71982) King Unique válasza #74018560 (#71981) üzenetére


King Unique
titán

A szükséges infók elég szépen lemaradtak... Nem ismertek többek között a BIOS beállítási, ott a boot mód, mivel és hogyan lett kiírva a telepítő a pendrive-ra, milyen fájlrendszerrel stb. De egyébként legutóbb pl. ebben a hozzászólásban (is) le volt írva erre vonatkozóan a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#71983) #86564352 válasza cigam (#71977) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én úgy csináltam friss telepítés után amikor tapasztaltam az általad is írt három jelenséget, elmentem kávét főzni, hagytam közben frissítsen a store, véglegesítse a nyomtató, egér drivereket, visszajöttem még pár extra újraindítás és kész azután már működött rendben. Azóta se volt olyan ne menne a start menü vagy más UWP cucc. Szóval jahh szar, de nem 1-2 hét kell neki.
Az nem tudom mennyit számít, hogy én telepítéskor helyi fiókod készítek, végez lefrissít mindent és csak akkor alakítom át MS fióknak. (outlook.com emailes belépés, szinkron stb.)
A képeden az látszik még nem frissítette le az appokat. Menj az áruházra és frissítsd és várd ki, amikor kész még újraindítás akkor is ha nem kéri és jónak kell lennie.

(#71984) #74018560 válasza King Unique (#71982) üzenetére


#74018560
törölt tag

Legacy mode-ban most elindult :DDD gáz ha így rakom fel és nem UEFI módban? :F

(#71985) King Unique válasza #74018560 (#71984) üzenetére


King Unique
titán

Azért mert vsz nem jól, nem a megfelelő fájlrendszerre formázva lett kiírva, vagy nem a megfelelő boot eszköz lett kiválasztva stb. A Windows 10 1703-as verziója óta amúgy akár utólag is átkonvertálható a telepítés UEFI-sre. Viszont, ha eleve az ilyen telepítés a cél, akkor nyilván már az elején annak megfelelően lenne célszerű kivitelezni és nem utólag konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#71986) #74018560 válasza King Unique (#71985) üzenetére


#74018560
törölt tag

Átformáztam a pendrive-ot FAT32-re és GPT-re..... most a telepítés közben fagyott ki :o
Boot eszközöknél csak 1 féle képpen dobja ki nálam :U

(#71987) King Unique válasza #74018560 (#71986) üzenetére


King Unique
titán

Laptopoknál sok esetben mondjuk lebutított UEFI szokott lenni, szóval ott lehet nincsen sok opció. A pendrive-on a GPT nem feltétlen muszáj, az MBR + FAT32 is opció manuális fájlmásolással. De normál esetben mindkettővel mennnie kellene az UEFI-s telepítésnek. Nem volt említve, hogy a pendrive OK-e, de szükség esetén célszerű másikkal, illetve másik USB-porthoz csatlakoztatva is kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#71988) Doky586 válasza #74018560 (#71986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az MS féle MediaCreationTool.exe -al raknád pendrive-ra akkor nagy baj nem lehet...

[ Szerkesztve ]

(#71989) King Unique válasza Doky586 (#71988) üzenetére


King Unique
titán

Az nem csinál semmi olyan extrát a pendrive-val, amit az imént említett módszerek és programok ne tudnának. Ráadásul nála vélhetően már le van töltve az ISO, amit az MCT nem tud csak úgy betallózni és kiírni. Vagyis még egyszer le kellene vele töltenie stb., ami nem feltétlen pár perc... Plusz utána lemezkarbantartózhat a C meghajtón, mert a szemetét sem takarítja el maradéktalanul maga után...

(#71990) Geth válasza Gyuri27 (#71980) üzenetére


Geth
addikt

Hallod, Neked nagy törést okozott ez az ahci driver dolog :DDD
Én nem is tudtam, hogy "fos", sose volt fent a gyári (már Setup alatt kicseréltem, ezért van ott a Have driver vagymilyen gomb a partícionáló képernyőn).

Xbox nem tudom miért zavar, akinek van konzolja, annak biztos hasznos, engem meg nem érdekel :)
Amúgy az Xbox is MS, nyilván nyomják az oprendszerükbe is, gondolom a közértekbe is zavar, amikor sajátmárkás cuccal találkozol a polcokon...

(#71991) Geth válasza Axi-Maxi (#71975) üzenetére


Geth
addikt

Ha USB-s a billed, EFI/BIOS-ban nézz körül, hátha lesz valami opció.
Hint: EHCI/xHCI hand-off-ot is állítgathatod. Rossz beállítás esetén simán nincs USB-d, amíg be nem bootol.

[ Szerkesztve ]

(#71992) Doky586 válasza King Unique (#71989) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Az nem csinál semmi olyan extrát a pendrive-val, amit az imént.."
Így van, de ez nem hátránya hanem pont az előnye..!!!
Tudom: fanatikus Rufus rajongó vagy, amivel 'megdolgozva' a pent ilyen rejtélyes hibák jöhetnek elő, a MCT gondolom helyrerakja. elnézést hogy más mertem javasolni.. :))

"Ráadásul nála vélhetően már le van töltve az ISO.."
ami ki tudja mennyire sikeres, mennyire eredeti, lehet hibás is.

[ Szerkesztve ]

(#71993) Geth válasza Doky586 (#71992) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem nem fanatikus, majd' mindig írja pl. a sima másolást is... :)
(én viszont fanatikus másolás-párti vagyok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#71994) Doky586 válasza Geth (#71993) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"majd' mindig írja pl. a sima másolást is"
Ezt nagy nehezen nekem sikerült nála elérnem..

(#71995) #74018560


#74018560
törölt tag

Valami file vertification problémája volt, amit sikerült kilőnöm, azóta megy a rendszer :U

Köszi a segítséget mindenkinek! :)

(#71996) King Unique válasza Doky586 (#71992) üzenetére


King Unique
titán

Korábban a Rufus használatával kapcsolatos tapasztalataidat még valami muzeális 1.x-es verzióra alapozva hangoztattad, de még azok sem voltak teljesen világosak és reprodukálhatóak... Plusz akkor már elérhetőek voltak a 2.x verziók, szóval pláne hiteltelen volt az X éves állítólagos tapasztalatok alapján általánosítani... A formázással kapcsolatos állítólagos előny pedig megint nem lett kifejtve az MCT-nél. De azért azt megsúgom, hogy ilyen téren nem tud semmi olyan extrát, amit más módon ne lehetne megoldani. Ha már előnyök, akkor az előző válaszban azért említve volt 1-2 kontra is, az meg csak a hab tortán, amikor más programokkal ellentétben nem ismer fel, nem kezel bizonyos pendrive-okat... Vagy amikor éppen el sem indul a program XY hibaüzenet dobálva.

Szóval nincs itt semmi fanboy dolog, pusztán csak ha jó egy program, akkor mért ne lehetne ajánlani. Meg a Rufus az MCT-vel ellentétben egy 64 GB-os, vagy annál nagyobb pendrive-ot is meg tud formázni FAT32-re. Hoppá, újabb kontra az MCT-nél... A fájlkezelős másolásról az infó pedig nyilván alapból megvolt, nem kellett ahhoz sem az ajánlásod. Illetve, ha jól tudom anno az a W7 ISO-k kapcsán volt fejtegetve, ahol az megint nem vita tárgya, hogy a 8.1/10 ISO-k általánosan rugalmasabbak ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#71997) #74018560


#74018560
törölt tag

Ezt nem hiszem el... :U
Most meg nem szól a beépített hangszóró... frissítés előtt még ez is ment :(((
Fülesről megy... :(( :W

(#71998) VoidXs válasza #74018560 (#71997) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Eszközkezelőből töröld a driverfrissítéseket, a gyárinál nincs jobb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71999) Pro!Petya válasza Habugi (#71927) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ha van egyéb ilyen nyalánkság az jöhet még!! :K
Ezért is THX!! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#72000) pc360 válasza Gyuri27 (#71980) üzenetére


pc360
addikt

Jó, igen, az alapból baj, sőt ciki, igen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.