Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71651) pc360 válasza csixy (#71650) üzenetére


pc360
addikt

Ez tök mindegy.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#71652) TriX2010


TriX2010
tag

Válasz (#71650) csixy

Nekem 450D van... EOS Utility-t felrakod szépen és minden alkalommal egy kattintás és csak az új képeket szépen átpakolja... Nincs szórakozás a windows-al...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#71653) csixy válasza TriX2010 (#71652) üzenetére


csixy
addikt

Köszi ezt is megnézem. Gyári oldalról simán letölthető?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#71654) TriX2010 válasza csixy (#71653) üzenetére


TriX2010
tag

PERSZE... Jók egyébként a Canon progijai...

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#71655) csixy válasza pc360 (#71651) üzenetére


csixy
addikt

Mármint mi tökmindegy?

Jut eszembe az irfan view miniaturáival is eredményre juthatok talán , ha nem a windows szolgáltatásait használja.

(#71654) TriX2010:
Köszönöm szépen!
Gondolom, hogy új korában azért nem raktam fel, hogy azt hittem, hogy a fogd és vidd egyszerűbb lesz. De nem sajnos !

(#71656) sh4d0w
Az milyen betegség?
Attól döglött akkor ezek szerint meg az egyik kolléganőm win7-es gépe frissítés utáni újraindítás közben? Ez amolyan lethalis rutin?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#71656) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van itt meg valaki rajtam kivul, aki nem kapta meg a Meltdown patchet?

https://www.coreinfinity.tech

(#71657) jokeph válasza sh4d0w (#71656) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71658) darkhorse válasza sh4d0w (#71656) üzenetére


darkhorse
tag

Van.

(#71659) spiritex válasza sh4d0w (#71656) üzenetére


spiritex
veterán

Van, de én nem is akartam...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71660) Orionk válasza Zoz (#71628) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Nem tudom, hogyan lehet megnézni, hogy lejött-e?

Esetleg valakinek lenne még valami ötlete?

köszönöm.

(#71661) King Unique válasza Orionk (#71660) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk megnézed a gépházban a telepített frissítések között, hogy ott szerepel-e... ITT a lista, hogy az egyes Windows-verzióknál pontosan milyen frissítést kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#71662) #27216896


#27216896
törölt tag

Engem úgy frissített, hogy nem is vettem észre... a működésében sem változott ránézésre a win...

(#71663) Orionk válasza King Unique (#71661) üzenetére


Orionk
senior tag

Úgy látom, hogy nem települt.

(#71664) Marci112233 válasza Orionk (#71663) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem az asztali gépem kérte az újraindítást, pontosabban én néztem rá a gépházban és írta hogy kell és engedtem neki. (Win 10)
Viszont csak most nézem a laptopomon Win 7 van, de az meg magától felrakta már hatodikán, úgy hogy én észre se vettem, csak most ránéztem, hogy feltette-e vagy sem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#71665) MarKoo


MarKoo
őstag

Adott egy 27”-os LG full hd monitor és egy Windows 10. Hogyan tudnám a betűméretet illetve az ikonokat kisebbre állítani? DPI 100-on, de lentebb venni nem tudom, illetve a betű méretének állítását sem találom. Nem keves időt töltöttem el google találatok olvasásával, de használható megoldás nem volt. :(

(#71666) Yeffy válasza sinick (#71648) üzenetére


Yeffy
veterán

a jo k*rva anyjukat :W
meg jo, hogy teleraktam tilto policy-val a gepet. nagyon megerte ugy latom.

erre gondolsz? ezt kellett letiltanom?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#71667) Aljasvip válasza MarKoo (#71665) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Üdv!
Én is kutakodtam már DPI ügyben, de nem találtam rá megoldást. Itt a fórumon és a neten is csak azt olvashatod, hogy nincs mód a DPI 100 alá csökkentésével, mélyebb szintű buherálással sem.
A betűméret... most hogy mondod tényleg kivették azt a funkciót, pedig régen külön lehetett állítani egy jópár elemben a szövegméretet.
Rakd távolabb a monitort, ha van rá lehetőséged, én ennyit tudok javasolni. :/

[ Szerkesztve ]

(#71668) Dumi86 válasza sh4d0w (#71656) üzenetére


Dumi86
senior tag

Tegyél fel ezzel kompatibilis virusírtót és máris felmegy :R Én 360 TSE-t cseréltem Panda Dome-ra és érdekes máris jó :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#71669) Geth


Geth
addikt

Jött ki új Intel microcode csomag, persze nem minden procihoz frissült, de amit használok Haswell i5 igen.
Mivel Windows van, ezért csak egy mód maradt: EFI moddolás :DDD

Hardware support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is enabled: True

A több éves lapomhoz nem biztos hogy valaha kiadják...

[ Szerkesztve ]

(#71670) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Normális az,hogy a windows mappa ekkora méretű?

a többi meg ekkora

Ez meg ugye a windows frissítés mappája ez még a 1703

Anno még a legelején töröltem ezt a mappát akkor vissza jött a 8gb,de aztén megint el tűnt 8gb lehet anno valahova vissza letöltötte a frissítést és most kettő van a gépen csak egy rejtve?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#71671) toto0569


toto0569
addikt

Vóót má?
A frissítésekhez kapcsolódó

(#71672) sinick válasza Yeffy (#71666) üzenetére


sinick
senior tag

Igen.

Nálam egy W7-ről upgradelt W10 van a megjelenése óta. Sorban mentek fel a frissítések és nem volt ilyen problémám. Majd november közepén csináltam egy tiszta telepítést 1703-mal, még aznap felment a 1709 és akkor kezdte el csinálni. Úgy látszik, hogy nem mindegy milyen telepítésű W10. Én előtte nem tiltottam le semmivel az zicher. Hacsak nem valami alkalmazás, amiről nem tudok, de ezt nem nagyon hiszem, mert nem szoktam mindenféle sziszart telepítgetni.

Szerk.: Én egyébként nem a Windows saját alkalmazását, hanem a Media Preview-et használom bélyegképezésre. CSak azért használom, mert van egy rakat mesefilm és a Windows bélegyképező az első pár mp-ből kap ki képet a progi meg random jobban belenyúl. Ez 300 darab Tom és Jerry esetén mindig a filmstúdió oroszlánja így a gyerek nem tudta megkülönböztetni a részeket, ő még kép alapján döntött.

[ Szerkesztve ]

(#71673) #93794560 válasza toto0569 (#71671) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vóóót! :)

(#71674) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Gratula az MS-nek remiszto_gondok :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#71675) DrojDtroll válasza Aby_2014 (#71674) üzenetére


DrojDtroll
addikt

:C :C :C

(#71676) toto0569 válasza #93794560 (#71673) üzenetére


toto0569
addikt

Akkor elnézést!
Még jó,hogy egyelőre letiltottam...(AMD)

(#71677) Sub-ZeRo válasza Aby_2014 (#71674) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem athlon x4-el (am4 platform) simán felmegy és bebootol. Nálam nincs gond. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71678) Geth válasza Sub-ZeRo (#71677) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom mert tudja a proci a CMPXCHG16B utasítást. Azokkal van baj, amikről MS tudta úgy, hogy tudja, de rosszul...

(#71679) Werkly


Werkly
őstag

Valakinek sikerült működésre bírnia kijelentkezési és zárolási valamint bejelentkezési és leáálítási hangokat? Kösz!

(#71680) MarKoo válasza Aljasvip (#71667) üzenetére


MarKoo
őstag

Köszi szépen, akkor nem én voltam béna... :U Kicsit fura hogy nincs erre megoldás. Igaz ez legyen életem legnagyobb problémája, de a telefonomon is a legkisebbre van állítva minden. :(

(#71681) quailstorm válasza Geth (#71678) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#71682) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki használja az ubuntu-s alrendszert?

(#71683) Sub-ZeRo válasza DrojDtroll (#71682) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hm? Nekem laptopon van fent egy elemetary os.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71684) DrojDtroll válasza Sub-ZeRo (#71683) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Virtualizáció nélkül futtatható egy ubuntus parancssoros linux win10 alatt. Én most ezt használom, mert gyenge a laptopom a virtualizációhoz.

Lenne egy pár kérdésem azokhoz akik szintén használják.

(#71685) Sub-ZeRo válasza DrojDtroll (#71684) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nem én vagyok az embered. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#71686) sh4d0w válasza Dumi86 (#71668) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A KIS legújabb verziója kompatibilis, de mégsem jött le magától. Mindegy, letéptem a delta frissítést...

https://www.coreinfinity.tech

(#71687) sh4d0w válasza Pityu. (#71670) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lemezkarbantartóval töröljél, ne kézzel.

https://www.coreinfinity.tech

(#71688) Geth válasza DrojDtroll (#71684) üzenetére


Geth
addikt

Én használok Ubuntu-t Windowson (WSL). Kérdezz nyugodtan (priv is jöhet), megpróbálok válaszolni (annyira azért nem vagyok nagy mágus :DDD)

(#71689) Pityu. válasza sh4d0w (#71687) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Anno azzal csináltam,de most ok,hogy ott van a frissítés mappája 8gb vel de másik 8gb meg valahova el van tűnve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#71690) Geth válasza quailstorm (#71681) üzenetére


Geth
addikt

És tényleg tudja? :DDD
Amúgy engem személy szerint nem érdekel.

(#71691) DrojDtroll válasza Geth (#71688) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ahhoz képest, hogy 0% a cpu használat nagyon lassu :(

(#71692) quailstorm válasza Geth (#71690) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem próbáltam, alaplapi Radeon 3100 miatt, meg igény sincs rá, 7x64 van rajta.
De nagyon közeli rokon procin megy a 64-bites W10, tehát nem hiszem hogy ne menne ezen is.
És a 6000+ is rajta van az érintett listán a frissítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#71693) Geth válasza DrojDtroll (#71691) üzenetére


Geth
addikt

Nem egy szélvész, de azért valljuk be amit írtál, az édeskevés információ :)

Én ssh, git, shell scriptelésre használom elsősorban, illetve fordítok is alatta (java), nem tűnt vészesnek a sebesség.
Mások ennél is aktívabban bevonják fejlesztési munkafolyamatba.

Ha a régi csomagot használod (developer mode), akkor arról válts át a Store-ból telepíthető Ubuntu-ra (vagy másra), a régi már deprecated. Ja, és Winből 1709 természetesen.

(#71694) Geth válasza quailstorm (#71692) üzenetére


Geth
addikt

Oké, engem nem érint/érdekel :)

(#71695) DrojDtroll válasza Geth (#71693) üzenetére


DrojDtroll
addikt

win verzió oké
strore-ból telepítettem

nekem egy mysql szerver menne rajta, de a telepítés is szenvedés volt

(#71696) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék (lehet az Office topicban kéne), hogy a vágólap tartalmát valahol lehet személyre szabni?
A vágyam az, hogy ha egy weblapról kimásolok egy mondatot, akkor az Office ne rántsa magával a stílusát, méretét, háttérszínét, kisnyuszifülét is, hanem mint egy buta notepad-ba illesztés során, CSAK szintisztán a karaktereket rántsa át.

Lehet ez office feature (hogy mindenevő, és a vágólapról nem csak a karaktereket, hanem egyéb "meta" adatokta is megeszik), de nekem nagyon sok bonyodalmat okoz. (sortörések, hasábtöréses, cellás, táblázatos tartalmak)

Valakai tud valami megoldást erre?
Mert most azt csinálom, hogy egy plusz lépcsőként a vágólap tartalmát a notepad-ba beteszem, majd onnan ismét kivágva (az lehámozza róla a sallangot), illesztem a Word-be. Így szép tiszta szöveget kapok.
De ez rohadt sok felesleges meló. :(

A válaszokat megint előre köszönöm meg! :)

(#71697) DrojDtroll válasza Sokimm (#71696) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ha nem ctrl+v-el illesztesz be hanem jobb klikk, akkor látni fogod, hogy van több beillesztési mód is

az egyik a formázatlan beillesztés

(#71698) #86564352 válasza Sokimm (#71696) üzenetére


#86564352
törölt tag

Másolás után CTRL+V helyett CTRL+SHIFT+V módon illeszd be.

(#71699) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azt hiszem meg vannak az eltűnt gigabájtok volt 5,5gb szemét egy helyen meg a winSxS mappában is van még 6,6gb

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#71700) Yeffy válasza sinick (#71672) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, koszi a segitseget, egyelore megmaradt az a par thumbnail, amit probakepp letrehozattam megint.

megnezem ezt a progit is, hatha segit! :C csak nekem kepek, videok vannak vegyesen, azokrol kell a tn.

mas: most epp a Bluetooth-al szivok. van egy BT-s soundbar, azt csatlakoztattam a laposomhoz. jatszottam is le rajta, megy is szepen zene, film, YT, akarmi.
majd leallitottam a gepet, anelkul, hogy a BT-t kilottem volna (nem hinnem, hogy kene, nem lenne valami felhasznalobarat), majd mikor restartoltam a lapost, eltunt a Bt csempem a sidebarrol, a menujeben sem tudom se ki, se bekapcsolni, nem is csatlakozik semmihez, a hangfalhoz sem, ott van a listan, hogy "Paired", de szurke minden opcio, se torolni nem tudom az eszkozt, se csatlakozni hozza. a devmanagerben meg megjelent az USB vezerloknel egy Unknown USB Device (Device Descriptor Request Failed) nevu eszkoz felkialtojellel. gondolom lesz hozza koze.

neked/valakinek tipp, mit tehetek? mar volt minden nemu BT driver leszedese, felrakasa, letiltas, engedelyeses, clean install, es csak nem hajlando aktivalodni.
egyaltalan mi a tokom zavar itt be?? nem is ertem. :W

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.