Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) #20221952 válasza Geth (#68950) üzenetére


#20221952
törölt tag

Lehet, de akkor mi a megoldás?

(most visszatértem a Windows 8.1-re, de érdekelne, hogy Windows 10 1709 esetén hogyan tudja a médialejátszón futó Kodi elérni a megosztott mappákat)

(#68952) Geth válasza #20221952 (#68951) üzenetére


Geth
addikt

Hát ha tényleg ez a probléma, akkor a médialejátszó háza táján körbenézni, hogy valóban ezt az elavult verziót használja-e, illetve át lehet-e állni újabbra.

(#68953) Kam1kaze válasza Kam1kaze (#68780) üzenetére


Kam1kaze
tag

Ezekre valakinek van ötlete?

(#68954) Sub-ZeRo válasza Tiger. (#68944) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudnád linkelni a videót!?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68955) Geth válasza Kam1kaze (#68953) üzenetére


Geth
addikt

1.) Hangerőből van az amit linkeltél, lehet az adott playback device-on belül állítani (pl. be-kimeneti csatlakozók szerint, csatornánként, stb, eszközönként eltérő), illetve a lejátszó hangerő állítása legtöbbször ezen felül működik.
Erre az egészre még bekavarhat, ha csatornát kell kevernie (stereo - surround vagy fordítva), még akkor is, ha valójában nincs például surround rákötve, csak be van kattintva a virtual surround az eszköznél).
Szóval ezt távolról közel lehetetlen lesz megoldani, ráadásul én nem tudom összehasonlítani :)

2.) Monitor színkezelés, lehet, hogy rossz profil van betöltve, rosszul van kalibrálva. Drivert nem hinném, hogy újra kellene emiatt telepíteni.
Amúgy nekem is vált login közben a "szín" (csak nekem a helyesre), akkor tölti be profilt/kalibráció kimenetét.

3.) Ezt nem tudom, de ez a TrueCrypt az a TrueCrypt, amire piros betűkkel írja az oldala, hogy elavult és érdemes átállni másra?

(#68956) fer


fer
őstag

Sziasztok! Járt már valaki így a 1709-es verzióval?

Ez egy tablet, először felraktam desktop módban akkor jó volt minden, majd csináltam wimboot telepítőt és akkor kezdődött, most visszaraktam újból asztali telepítésként, és ugyan úgy fennáll a hiba!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68957) Geth válasza fer (#68956) üzenetére


Geth
addikt

Elképzelhető, hogy ez a driver 8.1-es?

Esetleg nézd meg ez jó-e: [link]

(#68958) UnSkilleD válasza kezo0 (#68894) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

wushowhide erre lett kitalálva

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#68959) tordaitibi válasza Geth (#68957) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ez akkor sem igy mukodik,
vagy nem kompatibilis uzenettel nem enged tovabb, vagy kibontja es utana kozli ezt.
Van erre par sablonszoveg, 32/64 bit hiba, alairatlan, stb, de ezt meg sose lattam.
Vagy, ezek szerepet atvette a Defender?
Ha tutira jo a telepito es tuti a gephez valo, tiltsa le addig a Defendert, es meglatjuk.

(#68960) lovi27 válasza #20221952 (#68951) üzenetére


lovi27
addikt

Kodi topik? Ott hamarabb megmondják mit állíts be és hol. Mert ez beállítási és nem W10 probléma.

(#68961) Geth válasza tordaitibi (#68959) üzenetére


Geth
addikt

Ezt nem nekem szántad, vagy legalábbis szólok, hogy semmi közöm ahhoz, hogy milyen hibaüzenettel száll el.

Segíteni próbáltam, azzal, hogy mutattam egy oldalt, ahol van frissebb verzió (amire elvileg azt írták, hogy W10), a képen lévő meg - ezen az oldalon legalábbis - régebbinek van jelölve..

(#68962) Geth válasza fer (#68956) üzenetére


Geth
addikt

A hibaüzenetet amúgy ez a Windows komponens dobta:
Windows Defender Application Guard

Gondolom lehet ezt állítgatni (mit engedjen, mit ne), nem ismerem, mert se tabletem nincs, se Enterprise editiont nem használok (desktopon csak abban van ez a komponens).

(#68963) efemm válasza Kam1kaze (#68780) üzenetére


efemm
tag

Az első kettőre esetleg: a Gyorsindítást kikapcsoltad az energiagazdálkodás alatt? Nekem ez már okozott audió problémákat, az egyéb AD-s környezben tapasztaltakról nem is beszélve.
A 3.-ra ezt találtam: Prevent System Volume Information folder creation on USB in Windows 10 / 8.1

(#68964) esikl012 válasza esikl012 (#68922) üzenetére


esikl012
tag

Megoldva: Eszközkezelő - energiagazdálkodás fül - az eszköz felébresztheti a számítógépet - pipa nem kell. :)

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#68965) Geth válasza esikl012 (#68964) üzenetére


Geth
addikt

Workaroundnak max. Nekem kelti, mégse világít.

(#68966) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok_! Eredeti Win10 Home x64 . ilyen kékhalált dobott játék közben KMODE EXCEPTION NOT HANDLED . 2 hónapos a rendszer legutóbb is ez miatt raktam újra az OP-t.

Elindítottam egy Windows memóriadiagnosztikát ,de azóta állandóan lent van a tálca jobb oldalán és mintha terhelné is a gépet. Ezt szeretném eltüntetni jobb lent.

Nincs kedvem megint újra tenni az OP-t. :(((

És a Win gomb sem műkődik se ma billentyűzettel sem ha az egérrel akarok valamit a Win jelel. Csak az Alt+ F4 működik. A keresés sem jó mellette.

[ Szerkesztve ]

(#68967) Piku7007 válasza Shing (#68890) üzenetére


Piku7007
csendes tag


Szia!Már próbáltam,erre ezt adta,Hiába frisítettem a dx-et a helyzet továbbra is változatlan...

(#68968) Bferibörs válasza Bferibörs (#68911) üzenetére


Bferibörs
addikt

Megválaszolom a kérdést, hátha másnál is felmerül. Simán telepíthető a win. 10 új termékkulccsal.

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68969) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Vimeo.com videómegosztóról hogyan lehet videót letölteni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#68970) Bferibörs válasza King Unique (#68804) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem az 1709-et szedi le, tegnap töltöttem le .

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68971) raidx válasza Piku7007 (#68967) üzenetére


raidx
őstag

A PS-t rendszergazdai joggal nyitottad? Úgy látom igen.
Próbáld ki helyesen beírva: sfc /scannow és nem sfc \ scannow

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#68972) Geth válasza Piku7007 (#68967) üzenetére


Geth
addikt

(#68890) Shing kommentben

sfc /scannow

volt helyesen, nem pedig

sfc \ scannow

Erre a használati utasítást adja ki, mert hibás a paraméterezés. Értem, hogy bonyolult, de azért nem annyira...
Próbáld meg kimásolni, ha máshogy nem megy.

(#68971) raidx: A címsorban ott figyel az admin felirat.

(#68973) Geth válasza BullKoxa (#68966) üzenetére


Geth
addikt

Kékhalál esetén nem a rendszert kell újrarakni, első körben analizáltatni kell az ilyenkor előállt dump fájlt, például itt.

Lehet hardverhiba, driver, rossz beállítás, stb.

(#68974) Geth válasza makoss (#68969) üzenetére


Geth
addikt

Itt már próbáltad? Mert ehhez a topikhoz nem sok köze van...

[ Szerkesztve ]

(#68975) TRob1 válasza Bferibörs (#68970) üzenetére


TRob1
veterán

És az MCT-t is tegnap töltötted le, vagy már "jó régen"?

(Emlékeim szerint már okt 17-én este is 1709-eket szedtek le vele...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68976) Bferibörs válasza TRob1 (#68975) üzenetére


Bferibörs
addikt

tegnap

most meg ezt mondja :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68977) King Unique válasza Bferibörs (#68970) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig az innen letölthető MCT-nek eleve a 1709-es verziót kellene letölteni. Most direkt megnéztem újra és eleve ilyen. Szóval nem tudom te mit és honnan, meg milyen verziót szedtél le tegnap. De a másik hozzászólásodban lévő screenshoton egyértelműen a 16299.15 = 1709 verzió van.

[ Szerkesztve ]

(#68978) TRob1 válasza Bferibörs (#68976) üzenetére


TRob1
veterán

Nyomsz Intézőben az MCT exe-n egy jobb klikk Tulajdonságokat, majd ott Részletek. Tudtommal azt a verziót szedi, amit ott látsz. Ami okt17 óta a 16299.15.

Nézz rá a tiédre. Egyébként honnan töltötted le?

(#68977) King Unique :
Hehe, pont én is ezt néztem meg az előbb letöltött MCT-n (és írtam le). :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68979) Bferibörs válasza TRob1 (#68978) üzenetére


Bferibörs
addikt

[kép]

innen

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68980) TRob1 válasza Bferibörs (#68979) üzenetére


TRob1
veterán

Ott van. 16299.15 Az az alap 1709-es Win10.
Amúgy azóta már a 16299.64-nél tart(unk) frissítésügyileg.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68981) Bferibörs válasza TRob1 (#68980) üzenetére


Bferibörs
addikt

akkor lehet én néztem be bocs, ma felraktam egy laptopra kb. 1,5 órát frissítette , minden átalakult a beállításokban ( nem figyeltem a frissítéseket , hogy mit tölt le,mit telepít ) egy csomó új car megjelent benne és kinyírta az asus egeremet :R

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68982) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok.
Kaptam egy új laptopot lenovo ideapad 320, jelenleg windows 10 professional van rajta.(nem eredeti, kalóz verzio) úgy érzékelem, hogy lassú, a winrarral becsomagolt dolgokat is lassan nyitja meg. Mi lehet ennek az oka?

8gm ram az megvan és 64 bites a windows rajta, win 7 et nem is birtam rárakni.
i7 proci,

Légyszi segítsetek m lehet a probléma, kivagyok már tőle.
köszi előre is.
üdv
Newcrazy

(#68983) BullKoxa válasza Geth (#68973) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Most megint újra raktam, biztos ami biztos.

Kérésem lenne? : Milyen sürün lehet telepiteni a wint? a saját gépemre, ehy idő után nem szól a Microsoft? Eredeti Windows10 Home x64.

Még olyat kérdeznék a Widowsom usb-n van mivel tudnám megcsinálni hogy máson is mglegyen? Ha mondjuk az eredeti Pendrive tönkre menne? Mert azért használnám még akkor is.

(#68984) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok, mit lehet tenni egy 0x800f081f hibával? már egy pár napja ezzel idegel a WU /ugyanakkor azok a frissitések amiket elutasit ezzel a hibával ,már fennt vannak :W

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#68985) HUN SUB válasza Kam1kaze (#68953) üzenetére


HUN SUB
csendes tag

A 2-ik hibajelenségnél erre is elnéznék:
https://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_67219-67219.html

(#68986) zseko válasza Bferibörs (#68970) üzenetére


zseko
veterán

Én november 9-én csináltam egy telepítő pendrive-ot, ma raktam fel róla a windowst, 1709-et tett fel, legalábbis azt látom mikor lekérdezem a verzióját.
És elfogadta a sulis Windows 7 RTM-em kódját, azt írja tartósan aktiválva van. :))

HR24.hu

(#68987) Bferibörs válasza zseko (#68986) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát én nem néztem még meg, nem maradt rá időm a tetves frissítés miatt,melóhelyen csináltam- a több mint 1 órás frissítésből gondoltam csak, hogy nem lehet az 1709 :W ( na meg a Műveleti központ drasztikus átalakulásából. :U

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#68988) zseko válasza Bferibörs (#68987) üzenetére


zseko
veterán

Hát, még én is várom a 'meglepetéseket', mik lesznek... A start menünél most már nincs egyszerre csempék és az alkalmazások nevei, mint eddig volt, ez nem tetszik... lehet teszek fel valami skinező programot, bár nem rajongok értük (mivel külső programok), de ez a kinézet... :U
Ha már írok, kérdezek is, csak nálam nem működik a megszokott Alt+F4?? Igen idegesítő. De a nyitó kapcsos zárójelet ( [ )sem tudom beírni, és nem értem miért. De még van 1-2 elbaszás a rendszerben. Ccc, visszafelé fejlődik...
Viszont meglepően gyorsan települt, az első kiválasztóablaktól, ahol a nyelvet, régiót, egyebet lehetett, az első újraindításig, szerintem nem nagyon volt több 3 percnél.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#68989) Piku7007 válasza Geth (#68973) üzenetére


Piku7007
csendes tag


Senki sem tökéletes...:)
Ez ok,de a gép még mindíg rossz.

(#68990) core i7


core i7
addikt

Sziasztok smarscreen csak edgebe működik?
Valamint mi ez a hiba ami miatt nem tudom megnyitni képernyő beállításokon belül az adapter tulajdonságokat?

(#68991) fer válasza Geth (#68957) üzenetére


fer
őstag

A driverrel nincsen baj, semmit sem enged telepíteni, szerintem valamit másképp csináltam mint korábban. Most visszarakom a 1703-at és kiderül.

"Gondolom lehet ezt állítgatni (mit engedjen, mit ne), nem ismerem, mert se tabletem nincs, se Enterprise editiont nem használok (desktopon csak abban van ez a komponens)."

Amúgy nincs jelentősége, hogy tablet ugyan úgy kell mindent csinálni mint asztalin. Akkor a home-ban miért van benne ez a Windows Defender Application Guard?, ugyan is én azt telepítettem.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68992) Luissimo válasza TRob1 (#68978) üzenetére


Luissimo
veterán

vagy esetleg így is megnézheted:
Windows gomb-R billentyűkombináció, a Megnyitás mezőbe írd be , hogy winver :C :C

(#68993) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Leállításnál a "biztonsági mentés és visszaállítás" folyamat nem áll le automatikusan, és ha elfelejtek rányomni, hogy mindenképpen álljon le, akkor nem kapcsol ki a gép. Apró de bosszantó hiba.
Sosem csináltam biztonsági mentést a fájlokról, nem is értem, hogy ez a folyamat hogy tud beragadni. Azt hiszem ki is van kapcsolva.

Tud esetleg valaki megoldást erre a problémára?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#68994) fer válasza fer (#68991) üzenetére


fer
őstag

Na felraktam a 1703-at home verzióban minden ok, csak azt nem értem, hogy a 1709 home-ban miért van benne az a hülye szolgáltatás!?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68995) Geth válasza fer (#68994) üzenetére


Geth
addikt

Meg fogsz lepődni: mert 1703 idején még nem létezett (tehát nincs benne).
Azután elkészült, és a 1709-be belerakták (tehát benne van).
:DDD

Azért írtam, hogy se tabletem, se Enterprise-om nincs, mert desktopon csak Enterprise változatban van, tableten ezek szerint mindig. Pont.
Tehát nem igaz az, hogy mindenben ugyanolyan a két dolog, számít, hogy tabletről van szó.

(#68996) fer válasza Geth (#68995) üzenetére


fer
őstag

Most lényegtelen a tablet ez ne zavarjon össze, azt is írtam, hogy amikor először felraktam a 1709-et akkor jó volt, és Home-ot telepítettem, ezért nem értem. Enterprise-om nekem sincs.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68997) Geth válasza fer (#68996) üzenetére


Geth
addikt

Ne haragudj, én már nem tudlak követni, mikor mit raktál hova, a #68991-ben írtad, hogy 1709 Home ÉS benne van (a tablet aspektus számít, ne írd, hogy ne zavarjon :DDD ).
Szerintem lépj túl ezen és koncentrálj a valós problémára.

(#68998) looser


looser
addikt

Sziasztok! Adott egy lanon lévő W10 Pro munkaállomás, amely egy csatlakoztatott hálózati meghajtón egy fájl régi verzióját látja csak. Mi lehet a gond?

Köszi & üdv! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#68999) fer válasza Geth (#68997) üzenetére


fer
őstag

Felraktam a 1703-at asztali módban (Kori féle) minden jó, majd felraktam a 1709-et asztali módban innen, de mivel kevés a hely ezért csináltam wimboot telepítőt a 1709-ből home-ot, (leírás), és ott kezdődtek a problémák, onnantól nem engedett telepíteni semmit, visszaraktam a 1709-et újból asztali módba de már ott sem engedett telepíteni, majd most a 1703-at és megjavult, csak sajna ez is asztali mód, és kevés a helyem ezért kellene a wimboot! Remélem sikerült lekövetni, hogy mit nem értek! A tippem elsőre, hogy a wimboot készítésnél keveredik össze valami, és ezért kerülhet bele a Home-ba ez a Windows Defender Application Guard, másra nem tudok gondolni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#69000) fer válasza fer (#68999) üzenetére


fer
őstag

Na sikerült! Úgy látszik Win 8.1-en nem ajánlott win 10 telepítőből wimboot-ot csinálni! Most megcsináltam win 10-en igaz wirtuális gépen, de sikerült! :C
Mondtam, hogy nincs különbség a tablet és pc között mindent ugyan úgy kell rajta csinálni teljes értékű x86, akkor nem futna rajta a cod2, a cod4-et is vitte de azt már csak 800x600-ban lehetett akadás mentesen futtatni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.