Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) King Unique válasza quailstorm (#68799) üzenetére


King Unique
titán

Az alignálást az újabb Windowsok már eleve helyesen csinálják meg HDD és SSD esetében egyaránt. Ez a klónozásnál nyilván a Macrium használatánál is OK lesz. A partíciók méretén változtatni pedig akár abban is van lehetőség, ahogyan a boot problémákat is tudja javítani a WinPE változat. Szóval az utóbbihoz nem szükséges a Windows 10 telepítője.

[ Szerkesztve ]

(#68802) fap333


fap333
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha erterprise verziban futtatom az MCT-t, és úgy töltöm le az ISO-t, akkor enterprise verziót tölt le?
Illetve még egy kérdés, hogy az MCT már a legújabb 1709-et tölti, vagy még a korábbit?
A válaszokat előre is köszönöm!

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#68803) quailstorm válasza tomama (#68800) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is működik, hogy felteszel egy, a géphez adott Win10 licenszének megfelelő Win10-et tiszta telepítéssel a gépre és az beaktiválja magát. Licenszkulcs valószínűleg nem kell, kiolvassa az UEFI-ből.

(#68801) King Unique: nem mindennap klónozok, és az elején nem is optimálisan csináltam, ezért soroltam fel ennyi lehetőséget. Legutóbb csak HDD to HDD klón volt W10-en köztes USB HDD-vel.

Mindenesetre nekem már sikerült hibás alignálással klónozni máskor, és Minitool hozta helyre.
Macriumot se használtam még bootfixre, de valóban pont azt tudja amit kell, úgyhogy kösz, hogy szóltál.

(#68804) King Unique válasza fap333 (#68802) üzenetére


King Unique
titán

Az innen letölthető MCT nyilván már a 1709-es verziót szedi le, amiben ezen kiadások közül választani. Az alja nem látszik, de ott a Pro és a Pro N van. Tehát Enterprise nincsen benne, vagyis azt egyéb forrásból kell beszerezned.

[ Szerkesztve ]

(#68805) vlevi


vlevi
nagyúr

Windows.old mikor törlődik?
Amikor felment a 1709-es őszi valami, akkor úgy voltam vele, hogy majd 10nap múlva törli a windows. Nem törlődött, akkor azt mondta valaki, hogy azért, mert igaz, hogy egyszer 10 nap volt, de 30 nap az. Nos, október 17-n települt a frissítés, november 19 van, eltelt a 30 nap, és még mindíg ott figyel a windows.old.

Vajon, fog törlődni valamikor? Mostmár megvárom :)

(#68806) tomama válasza quailstorm (#68803) üzenetére


tomama
aktív tag

Köszi!megpróbálom ezt a módszert,nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek

(#68807) Sub-ZeRo válasza vlevi (#68805) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem tudom, de ha zavar, a lemezkarbantartót lefuttatod, rendszerfájlokat is bejelölöd, majd teszel x-et mindenhova és törli neked. :)
Én meghagytam, mert a 1703-al nem volt bajom, a 09-cel meg igen... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68808) polonic


polonic
félisten

Van egy laptop dokkolón. Hozzákötve egy monitor.
Ha leveszem a dokkolóról valahogy totál egcsúszik a kép és az ablakok nem a laptop képernyőjén jelennek meg. A géppel nem lehet semmit kezdeni.

A kijelzőknél ezt látom, nem tudom miért.

Hogy lehet ezeket eltüntetni és helyrehozni, hogy csak két képernyőm legyen?

(#68809) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Létezik még a win10-ben az új frissítés után is az, hogy le lehessen tiltani a driver-ek frissítését?
Nvidia kártyám van, az nvidia alkalmazás frissítette nemrég. Erre most a win. update is akarja csak ő egy régebbit tenne fel. :D

(#68810) Ablakos


Ablakos
őstag

Ha a visszalépést választom a Insider-ből (legutóbbi windows kiadásra), alapállapotba tenné a gépet. Mit is jelent ez pontosan? Tiszta windowst 10-et kapok az eddig telepített programok nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#68811) svgyula válasza Geth (#68785) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Nem az a gondom, hogy nem tudom megoldani! Az volt a megjegyzésem, hogy a két párhuzamosan futó beállítási lehetőségben nincs szinkron, vagy nem működik megfelelően! Simán megoldottam ezt is mint ahogy a többit is, csak bosszantó. Mint láthatod is, nem járok ide sírni mint azt sok önkéntes "guru" teszi. :N

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68812) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
képernyő kikapcsolása után felhasználónevet kért, amit most kikapcsoltam.
azóta a gép bekapcsolásakor belassul, vár kb 2 percet akkor mikor a felhasználói részhez ér.
szerintetek mi lehet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#68813) Stauffenberg válasza Bacusuz (#68812) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hogyan tudom egy meghajtón helyreállítani a user/group permission beállításokat?

Éppen szerkesztettem ezt az egyik meghajtómon, amikor egy áramszünet bekavart. Újraindulva az összes user és group eltűnt ezen a meghajtón, ezeket egyesével elkezdtem újra felvenni, már hozzáférek újra a meghajtóhoz, de valami továbbra sem kerek, rá másolni például nem tudok (arra panaszkodik, hogy nem látja az elérési utat).

(#68814) spae


spae
aktív tag

Hello Mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, hogy egy ideje az asztalon nem tudok ikonokat rakni a start menü fölé. Ha valami csoda folytán mégis odakerül egy ikon (pl az asztalra mentek valamit átmenetileg, és automatikusan odarakja), akkor is elrakja a következő ikonátrendezésnél!

Van erre valami megoldás? Én nem nagyon találtam!

Előre is köszönöm!

(#68815) Voice24


Voice24
őstag

Erre esetleg valaki?

Köszi

(#68816) vlevi válasza Sub-ZeRo (#68807) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, tudom, hogy kell letörölni, de gondoltam, használom a Windows beépített szolgáltatását. Már persze, ha működik...

(#68817) bob001


bob001
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék az új gépen( z170; i5-7600 stb.) régi játékokkal is játszani (pl. Solder of Fortune), de ez az átok win10 -1703 verzió megnyekken.
Lehet valamit tenni ez ügyben?

Választ előre is köszönöm!

(#68818) lovi27 válasza bob001 (#68817) üzenetére


lovi27
addikt

Parancs ikonon jobb egérgomb, majd alul a Tulajdonságokra katt és a Kompatibilitás fülön a Kompatibilis üzemmódnál válassz egy megfelelő Windows verziót.

(#68819) svgyula válasza bob001 (#68817) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szedd le a dxwebsetup című alkotást és rakd fel. Ha kirakod a parancsikont akkor próbálkozz meg beállítani az adatlapján "kompatibilitás" alatt egy előző win verziót beállítani. Ami még fontos! mindenképpen futtasd rendszergazdaként! A játékok általában a luzer könyvtár valamelyik zugában mentik a játékállást. Ha oda nincs hozzáférése vagy csak a rendszer úgy dönt, hogy nem ad :K akkor hibával vagy fagyással elhagyja az erő, a játékot és vagy a gépet. Találkoztam olyannal pár napja amelyik a saját parancsikonját rosszul hozta létre. Nem volt sok gond csak a file neve meg a könyvtár nem stimmelt :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68820) ArthurShelby válasza bob001 (#68817) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Futtatás kompatibilitási módban már megvolt?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68821) Stylerr válasza Ice_Man22 (#67384) üzenetére


Stylerr
addikt

Sziasztok. Nekem is ugyanez a hiba. 1709 Felrakása óta netezés közben csontra fagy a gép. Játék közben soha. Sikerült megoldani valahogy, vagy rakjam vissza a régebbi wint?

(#68822) Adzo82


Adzo82
tag

Üdv!

Tegnap telepítettem ezt a csodálatos win10 frissítést. Azóta nem kapcsol ki a gép. Start menü- kikapcsolás és kilép a bejelentkezési lapra (ahol megjelenik, hogy melyik felhasználófiókkal lép be az ember) és visszatölti a wint, minden alkalmazás elindításával együtt ami el szokott indulni nálam bekaspcsolás után. Az újraindítás az rendesen működik.

A gép egy intel - 7700K -Asus maximus VIII extreme - 32 gb ram - Gtx 980ti - 250+500SSD+1+1TB HDD. Úgy (Ő)rülök neki, hogy jött ez a frissítés, ráadásul kirakott nekem egy "Jó" barátok ikont az óra mellé, hogy kereshetek haverokat a neten (persze biztos nem így van, de kellett a fenének.)

Még nem néztem át a gépet, szóval még semmit nem próbáltam ki, hogy kijavítsam ezt a kellemetlen hibát, mivel este csak ki szerettem volna kapcsolni a gépet, de nem sikerült csak rendes újraindítás és op rendszer betöltés közötti pillanatban nyomtam egy kikapcsológombot.

Valakinek volt hasonló problémája? Várható valami javítás?

Szép napot!

(#68823) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Újratelepítettem a windowst, és előtte is 3 felhasználói fiókunk volt, most is annyi van. Most ha valaki kikapcsolja a gépet, és egy másik személy jelentkezik be majd ő is ki akarja kapcsolni, akkor jön egy figyelmeztetés hogy mások is be vannak jelentkezve. Ez előtte nem volt, és (biztos hogy én vagyok a béna, de) nem is találom hol lehet ezt a dolgot beállítani. Szóval valami automatikus kiléptetés dolog amit keresek sikertelenül... Segítsetek, hol a hiba :F

szerk.: up-to-date Windows 10 Pro 64bites rendszert használunk

Köszönettel,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#68824) adika4444 válasza Adzo82 (#68822) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ha hibernálást se használnál, akkor egy rendszergazdai CMD-be írd be ezt:
powercfg.exe /h off
Ezzel teljesen normális leállítás lesz és a hibernálást is tiltja, alvót viszont nem.

A kapcsolatok, keresés meg valami gyorsfeladatok vagy mi, az órára jobbgombos kattintással menüből nyomható ki.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#68825) adika4444 válasza szjoci (#68823) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Itt is szerintem a gyorsindítás kinyomása lesz a megoldás, lásd fenntebbi hsz-met, ha a hibernálás nem kell akkor könnyű kinyomni.
Ha hibernálás kell, akkor a vezérlőpulton lehet az energiagazdálkodásnál kinyomni a gyorsindítást.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#68826) polonic válasza polonic (#68808) üzenetére


polonic
félisten

Megvan. Feltettem a hyper-v - t és ez cseszte el. Leszedtem, minden oké.

(#68827) szjoci válasza adika4444 (#68825) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Köszönöm szépen a szándékot, de a hibernálást már rögtön a telepítés után ki szoktam lőni, most is ki van. Más lehet a gond :(((

(#68828) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok.

Jött egy win frissítés és onnantól kezdve nem tudok az csatlakozni az egyik gépemhez a hálózaton (a többihez igen és csak erről a gépről van a gond), a hiba: 0x80070035

Nos minden neten fellelhető trükköt kipróbáltam, talán többet is, de nem oldott meg semmit, cserébe most már csak netem van, hálózatom nuku, semmihez nem tudok csatlakozni :W

A netbios támogatásban átállítottam az eredeti bejelentkezést és nem indul el a szolgáltatás.

Létezik olyan win 10 reinstall, ami csak felfrissíti a rendszert? :F Sajnos visszaállítási pontom nincsen, megnéztem. :O

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68829) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Mire való a system32 mappában az MRT.exe illetve MRT KB 895445.exe fájl? O&O Defrag után egy nappal már megint 2000 darabban van.Eléggé szétöri a fájlrendszert. Lehet ezt esetleg törölni vagy helyetesíteni egy 0 kb-os fájlal?

[ Szerkesztve ]

(#68830) Zoz válasza Leon77 (#68828) üzenetére


Zoz
őstag

Ha nem a legújabb buildon (1709) vagy akkor annak a felrakása felel meg egy ilyen frissítő telepítésnek.

(#68831) Leon77 válasza Zoz (#68830) üzenetére


Leon77
őstag

Azt hol tudom megnézni?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#68832) svgyula válasza Gyick (#68829) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha megnézed az adatlapját ezt kapod: "Microsoft Windows kártevő-eltávolító eszköz"

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68833) Fortclay


Fortclay
csendes tag

A beállítások csempe ikonja rendre eltűnik. Ha leveszem és visszarakom/átméretezem, akkor megjavul, de egy idő után megint eltűnik. :F

(#68834) smc válasza Fortclay (#68833) üzenetére


smc
addikt

Király.. :D Tipp.: Én nem raktam ki oda, mert ott van az "Action Center"-en is egy ikonja. + Win + I (i betű) is behozza.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68835) Adzo82 válasza adika4444 (#68824) üzenetére


Adzo82
tag

Köszönöm szépen!

(#68836) #92063744


#92063744
törölt tag

Úgy érzem, hogy a Microsoftnak SOS reagálnia kell ezekre a hibákra holnap...

(#68837) Tengri válasza adika4444 (#68824) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Nekem is a tegnapi frissítésnél az Adzo82 kolléga által leírt probléma jött elő. Ma munka után megyek és a leírásod alapján beírom a parancsot ami remélem megoldja a frissítés okozta kellemetlenséget.
Köszönöm a segítséget! :R :R :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#68838) tomama válasza quailstorm (#68803) üzenetére


tomama
aktív tag

Sikerült is pikk-pakk megvolt.Csináltam egy usb-s win telepítőt,arról telepítettem,nem kért semmi aktiválókódot :R

(#68839) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Normális az,hogy az eszközkezelőben ennyiszer szerepel a billentyűzet?
Az egér is kétszer szerepelt és olvastam egy tippet úgy fedeztem fel,hogy ettől tud duplán kattintani amit csinált is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68840) Geth válasza Pityu. (#68839) üzenetére


Geth
addikt

Simán lehet, hogy normális, nekem az otthonin ennél több is van.

(#68841) Pityu. válasza Geth (#68840) üzenetére


Pityu.
nagyúr

kopp kopp de most hogy töröltem a másodikat egyenlőre nincs dupla katt

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#68842) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

1703-on vagyok, le vannak tiltva a frissítések. Na most tegnap csak úgy a jobb alsó sarokban kiírt nekem ilyen szarságot, hogy valami probléma van a Microsoft fiókommal, rákattintottam az ablakra de nem történt semmi. Azóta jobb alul "Aktiválja a Windowst" felirat díszeleg. A gépházban meg ez:

Ez most miabúbánat'? Win 7-ről ápgrédeltem jogtisztán amikor lehetett...

The Truth is out there...

(#68843) #86564352 válasza Lackooo84 (#68842) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg amiért letiltottad a frissítéseket, nem tudja ellenőrizni az aktivációd. Szolgáltatásokban engedélyezd a Windows Update service-t.

(#68844) Lackooo84 válasza #86564352 (#68843) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát de százezer éve így van, eddig nem volt probléma...?!

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#68845) qqcqqc válasza Lackooo84 (#68844) üzenetére


qqcqqc
őstag

Már az elején megmondták, hogy a frissítések letiltása nem tolerált. Ez az eredménye.
Csak halasztani lehet, letiltani nem.

(#68846) Lackooo84 válasza qqcqqc (#68845) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ahogy visszaolvastam most, azért áldom az eszem, hogy tiltottam. :DDD

The Truth is out there...

(#68847) Tengri válasza adika4444 (#68824) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Sajnos nem oldotta meg a problémám...

Ötlet?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#68848) smc válasza Tengri (#68847) üzenetére


smc
addikt

Rendszergazdaként indítottad a cmd-t?
Én egy pc restartot kipróbálnék. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68849) Grawens válasza Tengri (#68847) üzenetére


Grawens
senior tag

Rendszegazdaként: powecfg -h off

(#68850) Bogyó bá' válasza Tengri (#68847) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

nem /h hanem -h

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.