Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68301) Shing válasza atee_13 (#68296) üzenetére


Shing
őstag

Nem bug, hanem vírus. Más jelenség nincs? Töltsd le ezt és futtasd le. (Nem kell aktiválni jó ingyenesen)

(#68302) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy Win10 alatt nem tudom telepíteni a nagyobb updateket. Ez volt a Creators Update 1703-nál és most a Fall Creators Update 1709-nél is. 1703-nál több kísérlet után sem sikerült de mivel amúgy is újra kellett telepítenem a windowst ezért letöltöttem a 1703-as telepítőt és felraktam úgy. De most a 1709-es updat-el is ugyanazt csinálja. A Windows felajánlja a frissítést, le is tölti, látszik, hogy frissíti a rendszert de újraindulás után mindig bejön egy kék képernyő, hogy válasszam ki a billentyűzetet és ha ezt megteszem elindul a Win10 de indulás után kiírja, hogy nem történt meg a frissítés és marad a régi build. A Win10 eredeti OEM licenszes és soha ilyen problémám nem volt korábban. Egyedül arra tudok gondolni, hogy a rendszer meghajtó titkosítva van VeraCrypt-el és az lehet a gond az indulásnál. De előtte még a TruCrypt-et használtam és ott nem voltak ilyen gondok. Valaki futott már ilyen problémába? Esetleg megoldás?

Köszi!

(#68303) atee_13


atee_13
őstag

Köszi, más eddig nem tűnt fel, Nod smart security van nála fen, nemrég frissítettem licenszet neki. Megpróbáljuk ezt a remuve osat.

(#68304) YASKATIR válasza Occon adom (#68289) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ez egyaltalan nem sok. Nekem 360 nappal van 9.68 TB.

A kerdesem viszont ismet felteszem, mert valaszt nem kaptam de a topik tovabb porgott. Hatha valaki csak atugorta:

Akadt egy erdekes problemam. Van egy frissen telepitett Windows 10 Pro-m, ami teljesen up-to-date es olyat csinal, hogy nem kapcsolja ki a kijelzot miutan Win + L-el lockoltam. Pontosabban kikapcsolja, csak var vagy 1 orat mielott ezt megtenne. A beallitasaim igy neznek ki:

(#68305) Remus389


Remus389
veterán

Hogyan lehet erre a Fall Creators-ra frissíteni?

1703-as Build

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#68306) atee_13 válasza Shing (#68301) üzenetére


atee_13
őstag

Lefuttattuk, sajna semmit sem talált

(#68307) #42098752 válasza pc360 (#68297) üzenetére


#42098752
törölt tag

Amikor ra leszek kenyszerulve (evek mulva), ki lesz probalva...

(#68308) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.

Ismerős gépe 1-2 éve Win7 Prof-ról lett upgrade-elve Win10 prof-ra. Eddig ment is szépen, be is volt aktiválva, volt már clean install is, amit én csináltam neki, szintén Pro-ra.
Tegnap azonban jelzett, hogy nincs aktiválva, megnézve az adatokat, azt látom, hogy valami folytán átállt a rendszer Enterprise verzióra. Magától. Valaki tapasztalt már ilyet?

Láttam leírást, hogyan lehet downgrade-elni Pro-ra, de nekem abból az jött le, hogy egy kis registry bütykölés után gyakorlatilag csinál egy frissítő telepítést.

(#68309) pc360 válasza #42098752 (#68307) üzenetére


pc360
addikt

Azt nem értem, ha nincs semmi tapasztalatod, akkor minek beírkálni? Na, mindegy.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68311) pc360 válasza #99499520 (#68310) üzenetére


pc360
addikt

Senki se mondta, hogy minden probléma user error, se azt, hogy nem lehet problémás a rendszer. De a te kijelentésed, miszerint nyomorult oprendszer, egyéb kontextus nélkül nem nyer értelmet. Ja bocs, említetted, hogy egy új gépről van szó, és azon nem megy a ki tudja milyen release. Hát, ez aztán a tapasztalatrengeteg! :D

Persze, ha lenézem ezt a bugyuta általánosítást, akkor már meg is vettek. :) Hogyne. Indok nélkül csak szélsőségekkel vagdalkozol, ami viszont nem vitaalap, csak pistike mérges a számítógépre kategória. Simi a fejbúbodra, nyomás játszani!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68312) #86564352 válasza YASKATIR (#68304) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak annyit tudok hozzászólni, hogy összevissza van az energiagazdálkodás Win10-ben. Esetemben: beállítva monitor 10 perc után kapcsoljon le, jövök vissza 20 perc után: vígan megy.
Bekapcsolom, felébresztem a gépet, ha nem jelentkezek be azonnal 1 perc után kikapcsolja a monitort. Sehol nem állítottam én egy percet. Lock screen-en a windows spotlight néha működik, néha beragad. Ha a spotlight helyett slide show-nak saját mappát adok meg nem működik és kiírja "vetítéshez egy darab képnél többnek kell lennie a mappában" na mondom go home win10 you are drunk, természetesen többszáz fotót tartalmazó mappát jelöltem ki neki. Mindezt FCU óta csinálja.

(#68313) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Szeretnék 2 db Win10 Pro-t használó pc között VPN kapcsolatot létesíteni.
A célom az lenne , hogy németből tudjam a TV GO alkalmazást használni.
Okostelón megy a TV GO Magyarországon. Itt kint németben nem.

De ha már itt is van PC-m és ez egy nagy TV-re van kötve jobb lenne a PC-n használni a TV GO alkalmazást.....csak ugye ki kell cseleznem a német IP címet.

Ezért szeretnék VPN kapcsolatot a 2 gép között.

Mivel sosem csináltam ilyet lehetőleg egy kicsit szájbarágósabb leírást kérnék.

Páran már írták, hogy megoldható de eddig konkrét leírást nem találtam a menetéről.

Előre is köszönöm a segítséget.

Mod :

Távvezérléssel - Teamwiever - tudom beállítani a magyarországi gépet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68314) Sub-ZeRo válasza pc360 (#68300) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyelőre az őszi frissítés a bibi. De még teszt üzemben van a dolog. Hogy a 1703-nál csinálja em

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68315) Occon adom válasza Borisz76 (#68313) üzenetére


Occon adom
aktív tag

[link]felteszed ezt a progit,
regisztrálsz új emailt [link] 3 naponta új emailt és a
készített virtuális pc-l [link]
"szűz" ( azaz nem telepített fenti szoftverrel kérhetsz ) új 3 napos reget. Ha már volt a PC-n, akkor nem ad.
A fogalmakról a szoftver és a Windóz oldalain olvashatsz.
Virtual PC-be az Oracle kissé jobb. [link]
Üdv!

(#68316) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Egy rendszergazda felhasználói fiókkal használom a Winf@st...
Pár napja frissen és jogtisztán teleptettem.

Az előbb ideiglenes fiókkal engedett csak be.. A felhasználó neve és jelszava jól lett beadva. A magyar nyelvet nem ajánlotta fel!!!!

3-4 szer újra indítottam. Ki-be lépkedtem és lön csoda egyszer csak a saját beállításaim fogadtak.

Na erre varjatok gombot.. :W :W

Vigyorka

(#68317) dawezz


dawezz
csendes tag

Sziasztok rendeltem egy dobozos win 10 et ami meg is jott viszont a doboz tetejere 32/64 bit van rairva kerdesem ezzel tudom telepiteni a 64 biteset vagy nem? (Azert irtam ide mert jelenleg nem vagyok otthon es nem tudom megnezni)

(#68318) cattus válasza dawezz (#68317) üzenetére


cattus
őstag

Igen

Do the thing!

(#68319) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy leszedem a legfrisebb 1709-es fall creators windows 10-et, viszont telepítés és aktiválás után instabil, már első nap fagyás stb. Ennyire nem stabil a 1709?

Konfig:
AMD FX8350
16GB DDR3 DUAL CHANNEL
120gb ssd
1050ti 4gb videókártya

Samsung A54 5G 8+256GB

(#68320) Zolabol


Zolabol
tag

Helló!

Probléma a következő:
Windows 10 futása közben folyamatos 30% Windows defender user interface használatom van, ráadásul a videókártyát is hajtja, Defender víruskereső ki van kapcsolva... víruskeresőt használtam: Avira, és nod32...

Végigfuttattam mindkettőt , de nem oldódott meg a probléma.
Különösebb programot nem indítottam, telepítettem mostanság, Youtube videókat néztem...

(#68321) #92063744 válasza Becksman (#68319) üzenetére


#92063744
törölt tag

Más hibára gyanakszom. Feladatkezelőben nem látsz valamit, ami nagyon lefogná a gépet?

Esetleg az SSD állapotát ellenőrizted?

(#68322) Becksman válasza #92063744 (#68321) üzenetére


Becksman
őstag

SSD 95%os. Feladatkezelőbe néztem nem láttam olyan amit lefogná. Pár órája tettem újra már fagyott. Most frissítettem a biost mert volt egy frissítés. Nem rég cseréltem benne új vgat.

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#68323) Geth válasza Becksman (#68319) üzenetére


Geth
addikt

Teljesen stabil.

(#68324) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Sziasztok.

Legfőképp milyen hardverektől függ a win10 teljesítménye? Mert videókártya vásárlás előtt állok, és ha mód van rá, akkor feltenném újra a 10-est utána.

A jelenlegi konfigommal régebben már néztem, de kék halálok voltak. meg asszem akadt is néha a dolog.
Tudom, régi a proci és az alaplap.

Tehát a kérdés: szerintetek egy új kártyával megjavulhat a dolog? gtx 1050 ti lenne az új kártya.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#68325) quailstorm válasza Adebayor (#68324) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Papíron a HD7770 több, mint elég. AMD driver faktor dologhoz nem értek.
nVidia oldalról bármi ami legalább DX10-et tud, az elég.

(#68326) Adebayor válasza quailstorm (#68325) üzenetére


Adebayor
aktív tag

köszi.

hát tényleg elégnek kellene lennie. de annó nagyon gáz volt. Nem is értettem. de lehet megpróbálom újbol majd, ha meglesz a kártya.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#68327) netpeti98 válasza Zolabol (#68320) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg bányászvírus, ami Defendernek álcázza magát. Malwarebytes és Hitman Pro általában leszedik.

(#68328) Becksman


Becksman
őstag

Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x00000101 (0x0000000000000018, 0x0000000000000000, 0xffffc58106299180, 0x0000000000000002). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: 9577188d-a145-4625-95f9-7018d694e256.

Ez mi miatt lehet? Random restart volt :(

Samsung A54 5G 8+256GB

(#68329) svgyula válasza Occon adom (#68299) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én soha többet nem vállalok DELL javítást/telepítést! Az egész driver update része egy nagy trágya! Egy egész éjszakám ment rá egy win8-ról frissített win 10-re mert mindent egyenként kézzel kellet feltelepíteni. Minden driver fent van a honlapjukon csak találja ki valaki, hogy melyikkel működik! Ja most egy ASUS van ugyanebben a cipőben! Csak a honlapjukról nem lehet letölteni típus szerint a driver pakkot! Ja és mindezt úgy, hogy regisztráltam a gépet! Letöltöm a driver "álcát" mert mindegyik, bármi legyen is a neve 1,5MB! Amikor kicsomagolod és elindítod az xy.exe file-t mind a driver detektort akarja egy csomó szeméttel együtt telepíteni!
Ez nem is lenne gond de a szopóka ezután jön mert ha véletlenül feltelepíted akkor megtalálja a hardvert csak nem tölt le semmit mert nem vetted meg! :( Én ezért ezt a "márkát" :DDD messzire elkerülöm.
Na ez a bunkóság netovábbja tőlük!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68330) svgyula válasza Zolabol (#68320) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ilyen már volt nekem is! Nézd meg a feladatkezelőben a program helyét! File kezelővel keresd meg ha megvan akkor állítsd le és azonnal töröld is ki! Ha újraindításnál visszajön akkor név szerint keress rá. Még el szokták bújtatni a luser\YX\appdata\lokal könyvtárba vagy a ProgramData könyvtárba.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68331) Geth válasza Becksman (#68328) üzenetére


Geth
addikt

Miért gondolod, hogy ebből bárki meg tudja mondani az okát?

Analizáltasd a dumpot például itt.

(#68332) trialboj


trialboj
őstag

Nagyon kérek bárkit aki tud gyors megoldást hogy segítsen: clock watchdog timeout

3 percenként megfagy a win, nem tudok rendesen utánaolvasni, és holnap reggel dogloznom kellene.

Új knfigot vettem MSI B350M Mortar és ryzen 5 1600x, 16g ram, minden más régi.

Ötlet?

Annyi jött le hogy valami frissítést nem tud elvégezni és ezért fagy le, de rengeteg megoldás van rá, és én nem érte hozzá annyira hogy elkezdjem próbálgatni mindegyiket, hátha van valaki aki tud mondani 2-3 lehetőséget mit kell átállítani.

Ezek a driverek nincsenek fent [kép]

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68333) FollowTheORI válasza Occon adom (#68289) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Windows szempontból a gyors boot, hibernálás az ami nagyobb adatforgalommal járhat... illetve ha kevés a ram és sokat tol ki lapozófáljba... más nem írja a lemezt intenzíven és nagy mennyiségben rendszeresen.

Ha meg nem windows hanem valami más, onnantól passz... egyik program a sok közül. :)

Illetve malware, vírus, stb... mondjuk az hogy van 9.x TB írás semmit nem mond... mennyi idő alatt?
Jelentős változás van a görbében a statisztikában, vagy eddig is annyit írt, csak most tűnt fel... stb. Ez így semmit nem mond, csak egy szám. Amúgy 9 TB az lófütyi 470 nettó nap alatt az lófütyi.... még soktíz év van az élettartamból ezalapján is kivetítve. Szóval ezen kár parázni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#68334) core i7


core i7
addikt

Sziasztok ujraraktam gépet c++ 2005-17 ig csomagokat egybe microsoft oldaláról letudom szedni (csak mert nemtalálom) ?

(#68335) quailstorm válasza core i7 (#68334) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tőlük nem, de nem hivatalosan igen: [link]

(#68336) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Van egy Fujitsu laptop, MCT-vel kiírt Win10 1709-es telepítő.
A probléma: A telepítés közben nem kérdi milyen kiadást raknék, alapból Home-ot rak, majd be is aktiválja.
Hogy lehetne Pro-t rakni? HP 2570P-n rendesen kérdezi, meg egy Acer laptopon is oké volt...
Köszi!

üdv, adika4444

(#68337) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a gondom:
Win 64 10pro fut a pc-n.
Felhasználó 1db sima homeuser/Rendszergazda.
Tegnap beállítottam, hogy rövid idő elteltével aludjon a rendszer.
Eddig a bekapcsolásnál nem kért jelszót, de most ha felébred kér.
Ezért a felhasználói fiók jelszót kikapcsoltam.

Na már most azóta kb 3-4 perc mire bekapcsol a pc, és a felhasználónál pörög egy csomót, majd az asztal megjelenése után is egy csomót kell várni, hogy betöltsön teljesen.

Ilyet már egyszer csinált, pár hónapon át, és egyik napról a másikra múlt el.
Ugyan így a jelszavakkal kapcsolatban jött elő a hiba.
Nincs ötletetek mi lehet a baj, és hogy lehet megszűntetni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#68338) Zoz válasza adika4444 (#68336) üzenetére


Zoz
őstag

Véletlenül nem olyan gép, aminek BIOS-ba égetett Windows termékkulcsa van?
Olyankor nem szokta kérdezni.

Telepítés után az aktiválásnál nyomd meg, hogy másik termékkulcs megadása, és ott írd be a Pro kulcsot.

(#68339) Synaptic válasza Zolabol (#68320) üzenetére


Synaptic
senior tag

Amennyiben fent van az eset vagy valamelyik másik víruskereső az kikapcsolja automatikusan a defendert.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#68340) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok!

Próbálok Win7-ről frissíteni W010-re egy HP Elitebook 2530p laptopot. A Gépben SSD van, a telepítő szerint nincs probléma, ellenben 99%-nál megáll a telepítés. Mit tudok ezzel kezdeni?
Innen kezdtem a telepítést!
Köszi a segítséget.

(#68341) adika4444 válasza Zoz (#68338) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

Nincs másik termékkulcs, egyellőre elég lenne demoban, mert akkor venne csak pro kulcsot a felhasználója ha a neki kellő szolgáltatások mennek... Kulcs nélkül lehetséges valahogy a mutatvány?

üdv, adika4444

(#68342) Occon adom válasza vfeco (#68340) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Ha digitálisan regisztrált a windóz, akkor töltsd le a megfelelő wint, és tedd újra az egészet.
Úgy jobb lesz, mint rátelepülve.

[link]
Az USB-re téve, utána telepítve jobb.

(#68343) Peti755


Peti755
csendes tag

Sziasztok!

Windows 10 Home laptopomon jelentkezett olyan problémám, hogy amikor netet osztok vele akkor a telefonokon csak a facebook messengert nyitja meg minden másra azt írja ki, hogy nincs internet kapcsolat.

Mi okozhatja a problémát illetve hogyan lehet megjavítani?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#68344) trialboj


trialboj
őstag

Új wint raktam fel, és nem tudok semmit darg n drop módon feltölteni netre. Dropboxot használok, de sehova máshova nem tudok semmit feltölteni, áthozott kör jelenik meg... van ötlet milyen beállítást kell helyrepofozni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68345) #42098752 válasza pc360 (#68309) üzenetére


#42098752
törölt tag

Velemeny.

(#68346) Geth válasza #42098752 (#68345) üzenetére


Geth
addikt

2017 Q4-ben én nem dicsekednék ezzel a velemennyel :)
Mármint, hogy a W10 kiforratlan, új rendszer.

Bár szinte biztos, hogy alaptalan a félelmed, gondolom azért írod, mert utánanéztél és tudod, vagy kipróbáltad és tudod. Ennek mondjuk ellentmond a konkrétumok hiánya.
Évek múlva honnan fogod amúgy tudni, hogy most már jó? Fent vagy valami hírlevélen, ahol szólnak?

Le is vezettem, miért volt teljesen felesleges a velemenyed itteni megörökítése, és még csak nem is volt nehéz :)

(#68347) margithid


margithid
veterán

Win10 frissítéseknél be van állítva, hogy szüneteltetve legyenek a frissítések, ma mégis újraindult a gépem, ez, hogy lehet?
Alatta be kell jelölni az e házirend engedélyezése dolgot is?

(#68348) FollowTheORI válasza vfeco (#68340) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Látom már írták, tedd fel újra az egészet nulláról egy windows telepítővel és ne upgrade-t csinálj.

Persze előtte mentsd ki ami kell... aztán újraparticionálással és formázással együtt rakd fel.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#68349) agy73p


agy73p
senior tag

Hello,
erre valami ötlet esetleg?

Gyenge a hardver, vagy mi lehet a gondja? Más nem tapasztal ilyen dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#68350) #42098752 válasza Geth (#68346) üzenetére


#42098752
törölt tag

Nem dicsekves., hasznald egeszseggel.

Sehonnan, inkabb remenykedem. Amennyiben Windows-ra lesz szuksegem kenytelen leszek hasznalni.

Persze, levezetted, csak... lol

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.