Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) #86564352 válasza movax (#68546) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az majd a következő két év projektje lesz. :)
Amilyen ezer sebből vérző UI és béta állapotban jelentek meg két éve az UWP appok (sőt a Win8 Metro előéletükkel együtt még öregebb appok) ilyen egyszerű dolog számít pozitív hírnek. Arra is rájöttek végre nem a gyengénlátóknak szánt nagyon kontrasztos full feketét kell nyomatni téma színben, hanem a szemnek barátságosabb Spotify féle feketét kis Fluenttel használják már a fotóknál.

[ Szerkesztve ]

(#68552) vlevi válasza #86564352 (#68551) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, bakker, de lapozni még mindíg csak nénanapján lehet az egyes mappákban.
Mennyi idő alatt nem sikerült ezt megoldaniuk?
2, lassan 3 év alatt??? :W
Walószínűnek tartom, hogyha kevés kép van egy mappában, akkor azok között még lehet előre-hátra lépkedni egyesével, de amikor többszáz kép van ott egyszerre, vagy nem tudom, a file nevek nem tetszenek neki, akkor egyszerűen ba****k kitenni a nyilakat, és csak egyesével nézhetőek a képek.

(#68553) Dagatt válasza Franky2Ster (#68454) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Helló,
nekem a 1709 óta akkor csinál hasonlókat, amikor pendrive van bedugva a gépbe. Teljesen beáll tőle a Windows.

(#68554) Pécsi gyerek válasza King Unique (#68549) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:R Köszi.Az az igazság,hogy az agyamra megy ez a win 10 félévente újrarakja magát stílus :DDD Win 7 emen kivolt kapcsolva a frissités, semmi gondom nem volt az utóbbi 2 évben így sem.Nem hiányzik az újjabbnál újjabb win 10 folyamat...

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68555) AnonyX


AnonyX
tag

Sziasztok! Csak én nem találom a 1709-es HUN Windows 10 ISO-t sehol? Olyan macerás telepíteni a 1703-at és updatettel baszkódni, hogy 1709 legyen.

(#68556) #86564352 válasza vlevi (#68552) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez a Win10 rejtélye.

X személy beírja: nem nyílik meg a start menü, szar a csempe
Y személy beírja: nálam jó
X: nem működik az Edge címsora
Y: nálam jó
X: béna a szinkronizálás, beragadt a spotlight
Y: nálam jó

Most nálad a fényképlapozás hibát is elhiszem kérdés nélkül nálad szar, és tudom nem vigasztal: nálam jó. Több ezer db képet tartalmazó mappában is léptetem ahova akarom a legcifrább fájlnevekkel is. A szakmai véleményem: fasz tudja mi van a Win10-zel. :D

(#68557) King Unique válasza Pécsi gyerek (#68554) üzenetére


King Unique
titán

Az build upgrade, nem egy reinstall. Előbbinek pedig pont az a lényege, hogy minden beállítás, program, fájl stb. megmarad. Igaz, előfordulhat bizonyos alkalmazásoknál resetelés, visszakapcsolja a gyorsindítást stb., de legalább nem a 0-ról kell újratelepíteni és beállítani mindent. Valamint ezáltal kapja a rendszer folyamatosan az újításokat és fejlődik, ellenben ez a 7-esről már nem mondható el. A frissítések végleges letiltására meg inkább nem mondok semmit...

(#68555) AnonyX:
Amit az MCT leszed, abban eleve beállítható már letöltés előtt a magyar nyelv. Ahogyan egy korábbi válaszban említett letöltési opcióknál szintén lehet nyelvet választani. De Windows 8 óta akár telepítés után is meg lehet a nyelvet könnyen változtatni és nem kell hozzá pl. Ultimate kiadás / trükközés, mint a 7-esnél.

[ Szerkesztve ]

(#68558) Geth válasza AnonyX (#68555) üzenetére


Geth
addikt

Vagy install után váltasz nyelvet...

(#68559) laleeee válasza Dagatt (#68553) üzenetére


laleeee
őstag

Nekem is ,ha bedugok egy pd-ot ,a legkissebb feladattal is iszonyúan küzd a gép ,a végén lefagy és kész. Iszonyú nagy szar ez az egész

[ Szerkesztve ]

(#68560) vlevi válasza #86564352 (#68556) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sőt. Olyat mondok, besírsz.
Ugyanabban a mappában, nem mindegy, hogy melyik képet nézem meg.
Van egy mappa, benne 286db képpel, IMG_0683.jpg-től img_0982.jpg
Megnyitom a 863-ast, nem hajlandó lapozni. Ahogy a 951. fileon sem.
De az img 970-nél már kiteszi a nyilakat, és lépked a képet között, visszafelé is, még az előbb említett 951 elé is vissza tudok menni.
De, ha bezárom, és megnyitom a 951-est, akkor megint nem lapoz, de a 970-ről megint igen.

(#68561) nicu71 válasza kuyarashi (#68550) üzenetére


nicu71
addikt

nálam is ez volt,sőt más is panaszkodott az induláskor felugró érintőbillentyűzetre,az őszi update-el jött elő ,mikor egyszer kiraktam a tálcára mert a wireless billem rakoncátlankodott.
Pár napja viszont megszűnt a probléma ,magától.Csodálkoztam is,semmit nem csináltam vele :DDD

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#68562) laleeee válasza King Unique (#68557) üzenetére


laleeee
őstag

Hová fejleszti ? Egyre szarabb. Neked fizet a ms hogy sztárold ezt a hulladékot ? :)

(#68563) kezo0 válasza quailstorm (#68463) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem két különböző gépen is - amelyeken szándékosan elhalasztottam a 1709-re történő átállást, mivel nálam többszöri kísérletre sem jött össze, ezért egyelőre maradtak 1703-on - ugyanaz történt: látszólag feltelepült több más frissítéssel együtt a KB4048954 is, de a telepítés befejezésekor (újraindulás után) azt üzente, hogy tulajdonképpen már fent van, csak még kell neki egy újraindítás:

Természetesen egy újabb újraindítás után sem változott semmi, szóval lehet, hogy feltelepült rendesen (a Windows buildszáma is átállt 15063.674-ről 15063.726-ra), de valamiért mégis azt kérte a frissítési előzményekben, hogy indítsam újra a gépet a befejezéshez...

Nosza, "frissítések eltávolítása"! Ami eldob a Vezérlőpultba... Ott pedig úgy nézett ki, hogy ez a frissítés is rendesen települt, legalábbis semmi sem utalt rá, hogy még nem fejezte be. Sebaj, távolítsa csak el, rányomtam.
Újabb fél órányi b@szkódás után nagy nehezen eltávolította a KB4048954-et, a Windows build is visszaállt a .674 végűre.

Irány újból a WU, frissítések keresése. Megtalálja a KB4048954-et, elkezdi telepíteni újra - ezúttal már önállóan, hiszen az összes többi kisebb frissítés már sikeresen felment az előző körben. Újabb félórácska, és így, ezzel a módszerrel már feltelepült rendesen ez is, nagy sóhaj, homloktörlés...

Konklúzió: kb. másfél órám ment el arra, hogy megoldjak egy problémát, ami a Windows egy olyan tevékenységéből adódott, aminek egy szimpla felhasználó számára konkrétan láthatatlannak kéne lennie. Nem lenne szabad egy sima összegző, biztonsági stb. frissítésnek arra kényszerítenie, hogy ennyi időt elb@sszak vele, ahelyett, hogy használnám a gépet arra, amiért elvileg van. Egyre többször érzem azt, hogy nem a gép van értem, hanem én vagyok a gépért. :(((

És ma ugyanezt el kellett játszanom anyám gépén is, pedig az egy tök más hardverelemekből álló PC. Kb. annyi a közös bennük, hogy mindkettő intel procis. De legalább már előre rászántam azt a kb. másfél órát, és eleve úgy mentem oda.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68564) Pécsi gyerek válasza King Unique (#68557) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha működne az upgrade rendessen akkor jólenne.De számtalan lassúlást,apró hibát okozott,nem csak nálam. :((( A frissitést meg azért nem erőltetem,mert semmi pénzügyi tranzakció nincs a gépen,játékra,filmre,tv-zésre van használva.Anyagi kár nem érne,de mint mondtam más sem..

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68565) Geth válasza kezo0 (#68563) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem csak rosszul frissült az a felirat, ha a build szám is jó volt, akkor én nem foglalkoztam volna vele.
De amit csináltál azt biztos nem vállaltam volna be :D

(#68566) quailstorm válasza kezo0 (#68563) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a tervem nekem is csak most épp marhára használtam a gépet egész nap és nem tetszik a kiesés...

Ha simán ráindítom az offline installerét az update-nek akkor azt írja, hogy már fent van.

Laptopomon elsőre jó lett. Ami biztos, hogy dobom az UWP-s WU-t, innentől csak WUMT. Egyre élhetetlenebb ez a szar, amik régen működtek, mindenre segédprogram kell lassan...

Arra a variációra, hogy letojni. Hát, aztán következő WU-nál meg nehogy emiatt kelljen megint meglepődni. Ez nem egy elengedhető hibakód.

(#68568) kezo0 válasza Geth (#68565) üzenetére


kezo0
addikt

Talán én is annyiban hagytam volna, ha nem dobta volna fel az értesítési központ is, hogy a telepítés nem fejeződött be, indítsam újra a rendszert. De az is feldobta. Holott egy sikeres frissítés után általában valami olyasmi a normál értesítés szövege, hogy akkor most nézzem meg, már megint mennyivel jobb lett a Windows. (A frissítés törlése és újbóli telepítése után már ez a szöveg jött.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#68569) jokeph válasza Pécsi gyerek (#68554) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy visszarakod a W7-et. :D ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68570) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Olvasva a rengeteg hozzászólást,egy biztos.Vannak itt gondok kéremszépen evvel a win 10- el :((( Nem véletlenűl pörög a topik.Aki ezekután is isteníti a win 10- et itt,az nem tudom mit szed,de adjon nekem is belőle :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68571) Pécsi gyerek válasza jokeph (#68569) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Avval nem is volt bajom soha :((( Win 7 et kérnék dx12- vel,köszönöm :K

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68572) Geth válasza kezo0 (#68568) üzenetére


Geth
addikt

Nekem is feldobja, dismiss. Köv. restart után már nem jött fel. Illetve az a másik jött, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#68573) Geth válasza Pécsi gyerek (#68570) üzenetére


Geth
addikt

Persze, vannak gondok. Mint minden szoftver, ez sem hibátlan. De azt hittem ez evidens. Nem tudom, de ha ezt sikerült levonni ebből a fórumból, akkor javaslom, ne nézz meg semmilyen más szoftveres topikot, óriási csalódás érne...

(#68574) quailstorm válasza Geth (#68572) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól, hogy nem dobja fel, még az állapota nem változik meg.

(#68575) Geth válasza quailstorm (#68574) üzenetére


Geth
addikt

Ha megjelenítési hiba, akkor igen. Hidd el, én egy updatet se raktam fel többször, mégis eltűnt a restartolni kéne felirat.

(#68576) quailstorm válasza Geth (#68575) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor javaslom hogy nézd meg hogy még mindig ugyanabba az állapotba van beleragadva, mert kezd sok lenni...
WUMT és frissítési előzmények is azt írja továbbra is. Ha meg jön valami ami rá épül következő hónapban, fene se tudja mi történik.

(#68577) Geth válasza quailstorm (#68576) üzenetére


Geth
addikt

Mindig megnézem utána, jó állapotban van, köszi az aggódást :)

(#68578) jokeph válasza Pécsi gyerek (#68571) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha a W7 is támogatná a DX12-őt, kinek kellene a W10 ? ;]

Mondjuk, engem hidegen hagy a DX12 :))

Mert az őskövület SC2 DX9-et használ a mai napig. :(

Kis túlzással akár visszarakhatnám a 2003 servert vagy az XP-t is. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68579) Geth válasza jokeph (#68578) üzenetére


Geth
addikt

Nekem! WSL sincs a korábbi verziókban :) Meg kicsit avítt a felülete a 7-esnek szerintem.
Meg még sorolhatnám, de akkor igazából megkapnánk a W10-et...

(#68580) smc válasza jokeph (#68578) üzenetére


smc
addikt

Igazad van, mindjárt felrakok egy XP-t a surface bookra.. :C

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68581) jokeph válasza Geth (#68579) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól fut nálam a W10, 3 teljesen különféle konfigon, anomáliát sem okozott (eddig :D, bár én úgymond alapon használom a rendszert, nem extrázok vele).

Az egyik konfig a háromból, ami az aláírásomban is van, cirka 10 éves, a W10 mindent felismert és telepített rendesen, még a gyári radeon VGA drivert is lekapta és telepítette, jár a piros pont. :C

Lehet hogy avítt kicsit a W7 felülete, számomra az a legszebb még mindig, a W10 fapadosan néz ki. ;]

A W8-as csempéitől anno agyfrászt kaptam. :))

Egy próbát tettem anno a W8-al, aztán W7 vissza (nem kezelte rendesen a cuccaimat). :F

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68582) Geth válasza jokeph (#68581) üzenetére


Geth
addikt

Lassan leszokhatnánk már a nosztalgiáról :)
W10 topik, de mindig van valaki (én is), aki előkotor vagy reagál korábbi Win verziós tapasztalatokra/élményekre. A legjobb, amikor valaki csak beröfögi, hogy ez tré, stb.
Ez W10 topik, a korábbi verziókat meg hagyjuk meg a saját rajongóiknak :)

(#68583) jokeph válasza Geth (#68582) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igazad van, viszont a nosztalgia örök. :DDD

Amit a W10-ről írtam, az saját tapasztalat, a piros pont megjár.

Olvasom ezt a fórumot (is) rendszeresen, hihetetlen dolgok kerülnek napfényre, olyan részei a W10-nek, amiről életemben nem is hallottam. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68584) kuyarashi válasza nicu71 (#68561) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tegnap jött egy frissítés, de újraindulást követően, még mindig felugrott a billentyűzet. Bementem a
beállításokba, majd be és ki kapcsoltam pár elemet. Azóta nálam is jó. Lehet a frissítés oldotta meg, csak 2 újraindítás is kellett neki.
Köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#68585) smc válasza kuyarashi (#68584) üzenetére


smc
addikt

Ezek a kapcsolók el szoktak mászni frissítéskor, androidnál szintén jelen van ez a hiba. Frissítést követően nem ugyan az a beállítás, mint amit látsz, ilyenkor ahogy írtad is, ki, restart, be, restart. Vagy fordítva. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68586) Pécsi gyerek válasza Geth (#68573) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Azért van különbség ha egy program sz@rakszik,vagy a rendszer,ami mindennek az alapja.Ha sz@r a rendszer,és avval kell szívni folyton az sokkal gázabb.Elég ha a programokkal van szivattyú.Win 7 en semmi problémám nem volt,még az elvileg nem támogatott kabylake g4560- ammal is hibátlanúl futott.De a 10- es egy rakoncátlan kisördög. :DDD Ennyi idő alatt egy sokkal stabilabb (nem hibátlan !!!) rendszert kellett volna már alkotni,ez a gond :((( Amúgy mindkettő gépemen már a 10- es van...ami nem olyan zökkenőmentessen használható sajnos mint a 7-es. :(

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68587) Geth válasza Pécsi gyerek (#68586) üzenetére


Geth
addikt

Globális kijelentések vs lokális problémák.
Kettő gép vs ~12 (amivel közvetlenebb kapcsolatban vagyok).

A kettőnk között az a különbség, hogy én nem mondom, hogy tökéletes, Te viszont azt mondod, hogy problémás, instabil az EGÉSZ.
Nagyobb összeget tennék rá, ha átdobnád a két gépet, hogy vagy nem lenne velük semmi probléma, vagy egyértelműen rá lehetne mutatni, hogy mi a gond velük. De nem ez a munkám, úgyhogy tárgytalan :)

(#68588) Pécsi gyerek válasza Geth (#68587) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Értem amit mondasz,te nem érted amit én mondok :DDD Jelenleg nincs agykapacitásom,de később még folytathatjuk az eszmecserét :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68589) Geth válasza Pécsi gyerek (#68588) üzenetére


Geth
addikt

Ha sz@r a rendszer...
Nálad (meg más esetekben) lehet sz@r, de nem globálisan (akiknek nincs gondjuk vele, kisebb eséllyel járnak ide, eszükbe sem jut legtöbbször).

Ennyi idő alatt egy sokkal stabilabb...
Minél stabilabb? Te (és még mások) instabilnak érzik, de nem mindenki (nálam teljesen stabil).

...nem olyan zökkenőmentessen használható sajnos mint a 7-es.
Ez talán egy picit szubjektív (milyen zökkenőről van szó), én most hirtelen nem tudok semmit ami a régebbiekből hiányozna :)

Szóval fejtsd ki légyszíves mi az amit én nem értek.
Ismétlem magam: én nem mondom azt, hogy mindenkinél tökéletes (hiszen látom), de Te viszont olyan kijelentéseket teszel, hogy ez az egész (globálisan) rossz, instabil, stb.

[ Szerkesztve ]

(#68590) King Unique válasza laleeee (#68562) üzenetére


King Unique
titán

Ha a 7-esről frissítettél, akkor ahhoz képest már a 8.0 is tartalmazott újításokat és fejlődött. Ahogyan a 8.1 és jelenleg a 10-es szintén. Utána lehet olvasni, ha esetleg ezek az infók hiányoznának. Aztán az persze más dolog, hogy ezek kinek mennyire fontosak, használja-e őket, vagy sem. De attól, hogy esetleg nem, még nem jelenti azt, hogy nincsenek és hogy mindenki ugyanúgy vélekedik ezzel kapcsolatban.

Ahhoz meg nekem sem kell semmilyen bónusz, hogy eldöntsem és leírjam melyik Windowst tartom jónak és melyiket használom szívesebben. De, ha már "olyat" feltételez valaki mindenféle alap nélkül, akkor ennyi erővel fordítva is fel lehetne tenni a kérdést neki címezve... Na meg, ha már a fizetésnél tartunk, akkor ahogyan nézem a potyázás nemcsak legutóbb, hanem korábban is jól ment... :DDD

Az meg a másik, hogy a 3 tőmondatban említett egyéb jelzőket sem lehet általánosítani, mert vannak bizony ebben a topikban is olyanok, akiknél megfelelően működik a rendszer és nincsen vele különösebb gondjuk. De, ha számodra annyira nem felel meg, akkor ennyi erővel és az előzmények ismeretében akár a 7-esre is vissza lehetne állni. Legutóbb igaz magyarázni kellett az upgrade-et és a tiszta telepítést, de most már talán menni fog...

[ Szerkesztve ]

(#68591) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Windows 10 keresője nem talál egy fájlt, ami tudom, hogy a gépemen van. Hogy tudom úgy beállítani a keresési funkciót, hogy mindenhol keressen?

Köszi

(#68592) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, tudom, hogy "legelek" kolléga is hasonló problémát jelzett, de én is meg szeretném ezt a problémát oldani. Nálam bekapcsoláskor nem, mindig csak akkor jelentkezik ez a probléma, ha valamilyen okból újraindítom a laptopot. Kb 5 percig használhatatlan, 100%-on megy a lemezkezelés. Használhatatlan a lapos.
Tehát mindig csak újraindításnál!
ASUS R541U, i5-7200U 3,1 Ghz, 12 gb. ddr4 ram, hdd 5400rpm, win 10 Pro x64, 1709
A régebbi laptopommal ezt nem csinálta, ez a mostani sokkal izmosabb, mégis probléma nála.
Tudtok valamilyen beállítási javaslatot, vagy vmi megoldást a problémára. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#68593) smc válasza seneca07 (#68592) üzenetére


smc
addikt

Ha lenyitod azt a két szolgáltatást amikor csinálja, akkor kiírja, illetve jobb gombbal is megnézheted hogy mit mond. Vagyis csak a nevét tudod meg ami okozza, ennek már utána lehet nézni hogy pontosan mit is csinál.
Anélkül én nem tudok segíteni. :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68594) smc válasza smc (#68593) üzenetére


smc
addikt

Egyébként ezt nézd meg:
[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68595) seneca07 válasza smc (#68593) üzenetére


seneca07
tag

Lenyitva a két folyamatot, ez látszik:
szolgáltatásgazda:előtöltés (scvhost.exe)
szolgáltatásgazda: kriptográfiai szolgáltatások.
Ez a két folyamatnál ír valamit veszettül a hdd-re.

(#68596) laleeee válasza King Unique (#68590) üzenetére


laleeee
őstag

W10 ingyenes mindenkinek (olyan is ) ,az nem tudom miért potyázás , gondolom a többi programod is krekkelt ,ahogy ez már lenni szokott, de köszi hogy szóltál :) Két éve ugyanilyen instabil volt az egész, piti hibákkal mint most. Fent hagyom még egy darabig, kiváncsi vagyok hová "fejlődik"

(#68597) smc válasza #86564352 (#68567) üzenetére


smc
addikt

No, próbálkozom ezzel, de sajnos valamiért nálam a cortana nem is indul el. Ha keresőben rányomok a cortana-ra, nem hoz be semmit. :S
Nem is fut a feladatkezelőben.
Hogy tudnám előcsalni?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68598) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!

Kérlek segítsetek!
W10 alá szeretnék belátni WThinPC és W7 alól routeren keresztül az otthoni hálózatomban. (DHCP-n megy az egész)
A gyárilag megosztott c:\Felhasználók\nyilvános mappákat látom is, bele másolni és belőle másolni tudok. Azonban a W10 E meghajtóját kompletten is megosztanám a másik géppekkel. Odáig jutottam, hogy már megjelenik az E meghajtó, már a mappákat is látom, de belépni nem tudok, még mindíg azt írja nincs jogosultságom.
Amiket csináltam:
Hálózati és megosztási központ,
Magánjellegű(aktuális profil) fül:
hálózatfelderítés bekapcsolva,
automatikus beállítás pipálva,
fájl és nyomtató megosztva,
a Win kezelheti a otthoni csoportokat.
Vendég vagy nyilvános fül:
Hálózat felderítés bekapcsolva,
fájl és nyomtató megosztva,
Összes hálózat fül:
Megosztás bekapcsolva(minden hálózati hozzáférő írhatja, olvashatja a fájlokat,
40 v. 56 bites titkosításos fájlmegosztás engedélyezve,
jelszavas védelem kikapcsolava.
Írtátok, hogy a csoportoknál hozzak létre vendeget.
Jogot ezután a mindenki csoportnak adtam, majd a vendégnek is. Teljest, írást és olvasást mert a másik gépekről nem látok be a W10 E meghajtójára, még mindíg azt írja nincs jogosultságom.
Egyszer már működött, de SSD csere volt és most nem tudom beállítani.
Mindezt a W10 saját fájlkezelőjéből is és a Total Commanderből indulva is megcsináltam.
Mit nem csináltam meg, hogy a másik gépekről a W10 alatt ne csak a meghajtó látszon, hanem annak tartalma is elérhető legyen ?
A W10 alól belátok a ThinPc és W7 alá. Ott meg tudtam osztani a tár meghajtót.

Köszi előre is a segítségeteket.
Józsi

(#68599) Geth válasza laleeee (#68596) üzenetére


Geth
addikt

Nem ingyenes mindenkinek, sebaj :)

És akkor a szokásos: nálam két éve ugyanilyen stabil volt mint most (nem irónia), simán elképzelhető, hogy a Te oldaladon van a probléma.

A megjegyzésedből (instabil, de még fenthagyod) úgy tűnik, hogy a pesszimizmus keveredik egy kis mazochizmussal.
Mert ha ennyire nem megy Neked ez a dolog, és nem akarod a problémát megoldani, akkor egyszerűbb lenne hagyni az egészet.

(#68600) smc válasza smc (#68597) üzenetére


smc
addikt

Oké, ha a windows nyelve is angol akkor megy.. :D
Fura.. Így már az edge is normálisan megy.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.