Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) csabyka666 válasza #86564352 (#68097) üzenetére


csabyka666
addikt

Amúgy ugyanúgy benne van a telemetria, a Cortana, a Candy Crush.

Telemetria igen, de lehet tiltani, Cortanát én ebbe nem láttam, legalábbis a telepítéskor nem jön fel, a Candy Crush-ról pedig fogalmam sincs, sose láttam ebben ilyet.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68102) #93794560 válasza tomaszka88 (#68100) üzenetére


#93794560
törölt tag

Veracrypt. Jelszóval védett virtuális meghajtót hozhatsz létre vele, amit akár hordozhatsz is külső drive-on.

(#68103) King Unique válasza tomaszka88 (#68100) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már kaptál választ ugyanerre a kérdésre, amiben többek között mappák titkosításához is említve voltak programok.

(#68104) ph2012


ph2012
senior tag

Mostanában többször előfordult, hogy Windows 10 használata közben, nem a gép indításakor elindul az OneDrive, ezzel a bejelentkező ablakkal:

Miért indul el? Ki lehet kapcsolni ez az elindulást?

Köszi a választ!

(#68105) ЯΞD válasza Winne (#68093) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Állítsál be a Windowsba fix ip-t. Így nem kell várnia, hogy a router ki osszon.

(#68106) Geth válasza csabyka666 (#68101) üzenetére


Geth
addikt

Tologathajuk még ezt a dolgot, de a lényegen nem változtat. Nekem pl. nincs problémám MTP-vel, Neked viszont igen. Volt rá egy erős javaslat legalább a jövőre nézve: kerüld az N-est. Nekem sincs fent WMP.

(#68107) Winne válasza ЯΞD (#68105) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt a UPC-s modemen kellene csinálnom, vagy a gépemen?

@(#68098) Geth: ezek megvoltak. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68108) Geth válasza Winne (#68107) üzenetére


Geth
addikt

EFI/BIOS-ban sincs valami Ethernet okosság (enyémben volt)?
Mi a driver verziója? (ez nem olyan régi: 10.23.1003.2017)

Fix IP lehet, hogy kerülő megoldásnak jó (az adott gépen kell beállítani), IP ütközésre figyelj a jövőben (bár a kábelből gondolom, hogy nem laptop... de akkor is).

(#68109) Winne válasza Geth (#68108) üzenetére


Winne
nagyúr

2015-ös a leújabb, amit talált.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68110) Geth válasza Winne (#68109) üzenetére


Geth
addikt

Az alaplapgyártók igen hamar leszoknak egy-egy termékük driver listájának a frissítéséről.
Itt egy lista kiindulásnak.

Intel Management Engine Interface Driver
Intel Rapid Storage Technology
Realtek
Ez utóbbi oldal jó a hanghoz és hálózathoz.

És ez csak az alaplapod :)

(#68111) Winne válasza Geth (#68110) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi, megpróbálom leszedni ezt (egyelőre csak softwaret találok :DDD ), megnézem mit mond rá. Az előző a Windows update dobta be, nem az alaplap oldaláról frissítettem.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68112) Winne válasza Winne (#68111) üzenetére


Winne
nagyúr

Most lefrissült, azóta 2 perc alatt tölt be egy oldalt. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68113) Csupingo válasza Winne (#68112) üzenetére


Csupingo
veterán

Alakul ez... :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68114) Winne válasza Csupingo (#68113) üzenetére


Winne
nagyúr

Lehalt tőle a hálózat úgy, hogy amíg vissza nem tettem az előző drivert, addig minden hálózaton lévő eszközön uez a kb mérhetetlen ping lett, na erre varrjatok gombot. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68115) Geth válasza Winne (#68114) üzenetére


Geth
addikt

Csak egy tipp. Itt valami AMD Quick Stream hálózatbuherátorról írnak, ami valami AMD csomag keretében mászik fel. Ha esetleg itt is ez van, szerintem sejted a megoldást :DDD

Amúgy a drivert innen szedted?

Az alaplap oldalán láttam ilyet is: ASRock XFast LAN.
Ezt se rakd fel szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#68116) tomaszka88 válasza #93794560 (#68102) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm. Magyarul is tud, és egész könnyen kezelhető. Fantasztikus.

(#68117) Winne válasza Geth (#68115) üzenetére


Winne
nagyúr

Innen szedtem aha. :K

Kinyiffant tőle a komplett hálózat valahogy, nem is értem. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68118) Geth válasza Winne (#68117) üzenetére


Geth
addikt

Azt elhiszem :)

Egyébként nem innen szedted, ez a verzión is látszik, ami kép volt azon nem ez volt: 10.023.1003.2017

(#68119) Shing válasza Winne (#68117) üzenetére


Shing
őstag

Szedj le egy adwcleaner-t. A Tools-->Options résznél pipáld be a Winsock, TCP/IP, IPSec opciókat és utána futtasd le a programot. Ez leresetel pár hálózati beállítást amit parancssorból is megtehetsz, de egy kis adware írtás sohasem árt. :DDD
Ha nem jó, akkor próbáld már úgy frissíteni a drivert, hogy előtte teljesen eltávolítod az előzőt, majd utána rendesen felpakolod az újat.

[ Szerkesztve ]

(#68120) #71746560 válasza ph2012 (#68104) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,klikkeljél jobb egérgombal rá,ott lesz hogy kikapcsolható.
Vagy az indítóban tiltsad le.

(#68121) Winne válasza Geth (#68118) üzenetére


Winne
nagyúr

Arról a linkről szedtem, amit itt kaptam előtte. :K

Most leszedtem újra, ez valóban újabb, a file nevéből is látszik. Telepítem.

@(#68119) Shing :

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#68122) raidx válasza Geth (#68115) üzenetére


raidx
őstag

AMD Quick Stream

AMD Videokártyapakk része. Telepítéskor Pipa ki és nem települ de utólag is törölhető. Funkciója, ha strémelsz egy filmet, ne legyen fennakadás sem a gépeden sem a filmben. Hogy tényleg jó azt nem tudom mert nem használom. Vagyis nem telepítem. Ha nem strémelsz nem csinál semmit. Legalább is régen így volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#68123) movax válasza raidx (#68122) üzenetére


movax
őstag

Ez kurva hasznos program, lassan lesz segédszoftver a szövegek automatikus balra scrollozására, hogy ne kelljen mozgatni a szemüket.

[ Szerkesztve ]

(#68124) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Ilyen még nem volt (nálam)....
Windows 10 x64 szalad a laptopomon.
A telefonnal (Thor-al) nem tudok a laptophoz csatlakozni (ES file Explorerrel)
"A hitelesítés nem sikerült. Változtassa meg a felhasználónevét/jelszavát."
A laptop rendszergazdájának a nevét és jelszavát használom.

Megoldás? :W

Köszönöm! :R

A Thor topikban is rákérdeztem...

Vigyorka

(#68125) MikeWazowski válasza movax (#68123) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:DD :)) :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#68126) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Valahogy rávehető az Edge arra, hogy két teljesen különálló munkamenetet folytassak? A teljest úgy értem, hogy teljesen teljes elkülönülés.

Úgy értem nekem a Chrome esetén hasznos az a funkció, hogy létre tudok hozni egy új könyvtárat, ahova adatokat írhat a böngésző, így olyan mintha kétszer lenne feltelepítve, teljesen máshova megy a cache, előzmények, stb.

Ez a munka és privát böngésző teljes elkülönítése miatt kényelmes.

Edge esetén is van erre lehetőségem?

(#68127) Arlekim válasza Syl (#68089) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Tehát újra kell raknom :(

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#68128) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok! Fent van az őszi frissítés,ha fájlt szeretnék másolni a Tc-ben akkor folyton rendszergazda jogusultsággal lehet. Ezt , hogy lehet kikapcsolni? Mint Win7- a fiókok felügyeletét, hogy teljes hozzáférésem legyen.

(#68129) FollowTheORI válasza tomaszka88 (#68128) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vagy a TC indítását állítod rendszergazda szintűre... vagy pl kikapcsolod az UAC-ot (legalacsonyabb szintre állítod).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#68130) Doky586 válasza Stauffenberg (#68126) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Két külön felhasználónévvel kell a windows-ba belépni..

(#68131) tomaszka88 válasza FollowTheORI (#68129) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Sikerült is, köszi! Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ezt az adatgyűjtést hogyan lehet kikapcsolni? Mikor beállítottam a legördülő menüből a soha opciót majd bezárom, nem marad úgy visszaáll automatára.

(#68132) SLYM


SLYM
veterán

Sziasztok!

Windows frissítésnél nem lehet valahogy beállítani, hogy a másik meghajtót használja a telepítéshez szükséges tárhely miatt? 0 mb helyem van a windowsos partíción. Köszi!

(#68133) King Unique válasza SLYM (#68132) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azt kellene megnézni, hogy mi foglalja a helyet a rendszerpartíción és szükség esetén törölni a felesleget (példa). Vagy átméretezni a rendszerpartíciót a beépített lemezkezelővel / külső programmal (példa), ha van a lemezen egy másik köteten elegendő szabad hely.

[ Szerkesztve ]

(#68134) Shing válasza SLYM (#68132) üzenetére


Shing
őstag

A telepítők általában a temp mappába csomagolják ki magukat, azt áttudod helyezni így. Esetleg kikapcsolhatod a rendszerhelyreállítást is, mert ilyenkor eléggé megpakolja magát. De azt csak saját felelősségre.

(#68135) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
A legutóbbi frissítések óta a laptopom alvó üzemmódból nem tud visszajönni.

Ezzel a hibával újraindul.
Esetleg lehet tudni, hogy mi miatt csinálja mostanában ezt?

(#68136) SLYM válasza Shing (#68134) üzenetére


SLYM
veterán

Köszi a tippeket srácok, de az ilyen viszonylag alap dolgokkal még én is tisztában vagyok, az összevonás pedig, mivel a gépen dolgozok, addig nem opció, amíg ez kicsit is veszélyes és hosszadalmas, a kérdésemre keresném a választ tehát. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68137) wwhy


wwhy
veterán

Egy adott sw indítási bill.kombinációját hol/hogy lehet kilőni :F Valamikor sikerült segédprogam nélkül, de most sehogysem találom :(( Tehát telepítettem, és betette magát az ALTGR+F-re és így nem tudok nyitó szögletes zárójelet írni, mert indul a sw :((((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#68138) Joker88


Joker88
őstag

Friss telepítésű W10, a frissítések telepítése közben dobja ki a halált..
Aztán kikapcsol a gép. Majd ha visszakapcsolom, be se tölt,egyből kék halál,ugyanezzel a képernyővel..

ezzel a Nirsoft-féle Blue Screen View-el:

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68139) King Unique válasza SLYM (#68136) üzenetére


King Unique
titán

A válaszokban le volt írva, hogy miket kellene megnézni, lehetne csinálni stb. Sőt, még a rendszermentésre is ajánlva volt program, ha már munkához használt gépről van szó. De persze, ha ezek annyira mennek, akkor talán az ilyen gányolásos helyezzünk át ezt + azt megoldások is. Az meg mondjuk a másik, hogy eleve ott a kezdődik a dolog, hogy a Windows 10-et egy megfelelő tárolókapacitású meghajtóra, illetve partícióra telepítjük és akkor lesz elegendő szabad hely a rendszer számára.

(#68140) Synaptic válasza A214 (#67969) üzenetére


Synaptic
senior tag

Amennyiben még elfogadja a win 7 kulcsot akkor van pár darab.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#68141) SLYM válasza King Unique (#68139) üzenetére


SLYM
veterán

Értem, ezek szerint nem lehet egyszerűen csak át/beállítani valamit, köszönöm!

(A 8.1-es windows megjelenése óta nem raktam újra a wint ezen a gépen, akkor nem gondoltam volna, hogy egyszer 57 gb-ot fog foglalni a win10, 68 gigás a partíció jelenleg), mindenféle cleanerrel, lemezkarbantartóval, manuális driver maradékok törlésével.)

[ Szerkesztve ]

(#68142) #86564352 válasza SLYM (#68141) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windirstat programmal megnézheted mi foglalja a helyet. 57 GB az rengeteg. Négy év után én a helyedben tiszta telepítést csinálnék most.

[ Szerkesztve ]

(#68143) King Unique válasza SLYM (#68141) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem egy szimpla beállítás, hanem az alapértelmezett működés erőltetett megváltoztatása. Nem hiába használja a Windows a frissítések, programok stb. telepítéséhez a rendszerpartíciót.

Az meg, hogy kinél mennyi tárhelyet foglal a rendszer, az már a saját felhasználói szokásaitól, a telepített programok fajtájától és mennyiségétől stb. is függ. Egy laptopon pont a közelmúltban telepítettem egy 120 GB-os SSD-re W10 1709-et és 11.2 GB-ot foglalt üresen a rendszer. Majd aztán felkerültek a driverek, le lett frissítve, telepítve lett egynéhány szoftver, köztük pl. MSO 2016 is és úgy lett 26 GB. Szóval, ha nincsen nagyon megpakolva, akkor elég neki simán egy 68 GB-os partíció is. Sőt, azon a laptopon is kb. akkora partíciója van neki, plusz még maradt tárhely a Linuxnak és közös adatpartíciónak is.

Az esetleges felesleg törlésére említve voltak az előző válaszokban spéci programok. Ahogyan a rendszerpartíción lévő foglalt terület feltérképezésére is. Valamint, ha túl nagy pl. a lapozófájl, akkor sok RAM mellett azt is kisebbre lehet venni, törölni a felesleges visszaállítási pontokat (ha vannak) stb. De, ha netán a telepített programok foglalnak sok tárhelyet, akkor mondjuk nagyobb rendszerpartíciót kellett volna létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#68144) Spec válasza SLYM (#68141) üzenetére


Spec
őstag

Nálam jelenleg a frissített Win 10 Pro foglal 16,7 Gbyte-ot. A Win 7 ennek a feléből is bőven megállt általában. Én a helyedben teljesen újratenném a gépet egy szűz telepítéssel, és egyben újra is particionálnám a lemezt sürgősen. 200-250 gigánál kisebb rendszer-partíciót már 10 évvel ezelőtt se volt ajánlott létrehozni, most meg főleg nem.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68145) SLYM válasza #86564352 (#68142) üzenetére


SLYM
veterán

Nagyon köszönöm! Meg is oldottad a problémámat, a Windows Installer nevezetű mappája volt tele mindenféle szeméttel (30 giga), meg se tudtam nyitni, csak ezzel a programmal (hiába volt beállítva, hogy lássam a rejtett mappákat, ez egyszerűen nincs ott nekem valamiért). :R

Többieknek is köszi, látom King Unique, hogy te is írtad már nekem ezt az előző postodban, de azt gondoltam ezzel nem leszek közelebb a probléma megoldásához.

[ Szerkesztve ]

(#68146) King Unique válasza Spec (#68144) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen rajta sok program, akkor ez a 16,7 GB is reális lehet. De mondjuk az már nem, hogy a W7 ennek a félét foglalná... Sőt, ahogyan én tapasztaltam, az rendszerint többet eszik és ilyen téren már a 8.1 is jobb volt nála. A 200-250 GB-os rendszerpartíció meg akkor indokolt, ha valaki sok tárhelyet felemésztő programokat pakol rá. De, ha nem, akkor elég a 60-100 GB is bőven.

(#68147) Spec válasza King Unique (#68146) üzenetére


Spec
őstag

Elképzelhető. Régen telepítettem már Win 7-et. Nekem úgy rémlett, hogy az olyan 8-9 gigát pakolt fel szűz telepítéssel. Frissítve, driverekkel, alap programokkal szokott olyan 15-20 giga lenni. De lehet már túl régen volt :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68148) King Unique válasza Spec (#68147) üzenetére


King Unique
titán

Friss telepítés után rendszerint eleve kevés tárhelyet foglal a 7-8.1-10 is. Én viszont az előző válaszban a többé-kevésbé belakott állapotra értettem, hogy ugyanolyan körülmények között a 10-eshez képest nem fog feleannyi tárhelyet foglalni a 7-es. A 16,7 GB gondolom nálad is az utóbbi állapot.

[ Szerkesztve ]

(#68149) stefi76


stefi76
tag

Windows 7 home 64 bit-es verzió - jogtiszta, rendszeresen szépen frissített - futott a gépemen, Witcher 3 első számú dologként.
Beújítottam egy 1060-as 6gb-os kártyát egy 970-es után, irtózatos micro-shuttereket kaptam.

Körbenéztem a neten, javasolták egy-két fórumban illetve videókban a Win 8-8.1 és 10-est, ami segít.

Nos, ma délután kb 1 óra alatt automatikusan mindent megcsinálva - aktiválva is digitálisan - a telepítés "ingyé, he".
Witcher 3-ból microlagok 99%-ban eltűntek, egy másik gépet kaptam.

Kezelőfelület teljesen jó, pár beállítást kellett keresni csak, de semmi olyan, amitől visszhangzik a net, hogy mekkora kaki a dolog...

Boot idő, ssd-t használok: Win 7 bekapcsolás után hálózaton, betöltve minden használhatóan kb 45-50 másodperc volt.
Win 10-es - nem tiszta telepítés volt, mint mondtam, automatikus Win 7 alatt - bekapcsolás után boot használható asztallal 35 másodperc, minden betöltve, ami kell.
Ami röhej, hogy újraindítva kell neki annyi, mint a win 7-nek sima bekapcsolás után....

Összefoglalva, szerintem ez így kb 4-5 óra használat után nagyon-nagyon jónak tűnik a 7-es után, ami szintén nem volt már egy - szerintem - rossz rendszer.....
Jó lett ez nagyon....

(#68150) raidx válasza #98452736 (#68135) üzenetére


raidx
őstag

Ott a leállatáskood: Unexpected Store Exception.

Amúgy jobb klikk a startmenűn, Eseménynapló, Windows naplók, Rendszer. Itt végignézheted az eseményeket. Sárga figyelmeztetés és Piros Hiba külön figyelmet éedemel.

Vagy vírusirtó, vagy merevlemez gond a hiba okozólya.

De a kék képernyőn az is szerepel, hol találsz részletes információt a hibáról és esetleg megoldást.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.