Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) svgyula válasza King Unique (#68148) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Most ránéztem nálam belakva, minden driver lefrissítve az os update után is "csak" 18,5GB a folalt "windows" könyvtár. Az más kérdés, hogy a többi mint a luzer, programfile, pagefile stb. összesen még vagy 14GB lefoglal. De nálam az 50GB rendszerre mindig elég volt soha nem pofázott(eddig). Még a frissítéskor sem jelzett, hogy kevés lenne a hely. Mondjuk én az összes programot amit csak lehet a D meghajtóra teszem.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68152) Joker88 válasza Joker88 (#68138) üzenetére


Joker88
őstag

ma reggel ismételten kék halál..

Valaki tud segíteni valamit,vagy tegyem újra ezt a ro*adt gépet ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68153) pc360 válasza raidx (#68150) üzenetére


pc360
addikt

okozólya...

A hüjélye...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68154) Sub-ZeRo válasza Joker88 (#68152) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tegnap nekem is újra indult a gép... Win 10 pro 64 bit... Northbridge a baj nálam a log szerint... Az a baj, neten sok olyan hiba van mint nekem. Intel, amd mindegy A 10 fall creature update vagy mióta csinálja ezt a windows a géppekkel... 🙄

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68155) eastsider


eastsider
nagyúr

sziasztok,

volt egy IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL kékhalálom, viszont nem keletkezett sehova memory dump (win mappán belül)

így nem tudom kinyomozni sem melyik driver lehet a ludas :( mi lehet a gond? be van állítva a dumpolás

(#68156) petyusz851 válasza eastsider (#68155) üzenetére


petyusz851
tag

Esetleg eseménynapló nem ír valamit? Vagy nézd meg ezzel a programmal Blue Screen View.

[ Szerkesztve ]

(#68157) eastsider válasza petyusz851 (#68156) üzenetére


eastsider
nagyúr

csak a volmgr-es üzenet van, de nem gyártott DMP-t, így nem tudom megnézni blue screen viewerrel

(#68158) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok az miért lehet, hogy néha nem tudom sem a start menüt, sem az értesítési panelt előhozni??
Minden más megy, a chrome, stb program de ezek nem akarnak működni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68159) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#68158) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Be van bugolva. Kb ugyanaz tehát a helyzet mint amikor kijött a 10.

(#68160) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#68159) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Be van bugolva. :DDD
EZ jó, bár nálam nem ez volt a helyzet... :D

Szóval, van egy ezer éves usb kivezetésem a ház hátuljára, 2 db egy hátlapon.
[link]

Na, ez olyan jól működik nálam, hogy az unifiying vevő nem működött jól... :W

Úgy, hogy kuka... ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68161) raidx


raidx
őstag

Mi az anyját csinál a gmail. Másodpercek alatt felzebálja a teljes memóriát. Még a kilépés is nehézkes.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#68162) bobalazs válasza Sub-ZeRo (#68160) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Áh akkor ez egyszerű eset volt. :C

(#68163) #86564352 válasza Sub-ZeRo (#68158) üzenetére


#86564352
törölt tag

Már UWP alapú a start menü és az értesítési központ, meghülyül a profilmappában valami. Kezdetek óta létező bug, főverzió frissítéseknél gyakran újra előjön. Hibaelhárító varázslókkal, sfc /scannow lehet próbálkozni. Remélni a következő havi összegző frissítés javítja. Vagy új fiókot csinálni és egy darabig jó lesz megint.

(#68164) Sub-ZeRo válasza bobalazs (#68162) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oh, igen! :K

Bár a fél rendszert uninstalláltam de nem baj... Megy még... ;] :DDD (viccelek csak)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68165) vlevi válasza Sub-ZeRo (#68158) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amióta van a 1709, azóta nekem is előfordult ez, 2-3 alkalommal. Embertelenül lassan, de csak-csak előjön a startmenü, meg az értesítés.
Gondolom bedöglik az egész UWP alrendszer, és attól javul meg (ideiglenesen), hogy újraindítja magát. Tudom, hogy hülyén hangzik, de csak erre tudok gondolni.

(#68166) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Win10 alatt a \Installer mappám irrálisan meghízott. 27,5GB. Nem akarom kinyírni a rendszert, de érdekelne, hogy van-e mód ennek a takarítására vagy az ebben lévő dolgok mind kellenek a rendszer működéséhez?

Előre is köszönöm :R

What else?

(#68167) Sub-ZeRo válasza vlevi (#68165) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ha így van, akkor csodálatos...

(#68166) ATM_automata:

Lemez takarítót próbáltad már, ami gyárí? (Disk cleanup angolul, nem tudom magyarba hogy fordítják, mert nem használok kb 15 éve magyar windowst... )

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68168) ATM_automata válasza Sub-ZeRo (#68167) üzenetére


ATM_automata
őstag

Igen, megnyitottam, de nem mutat semmi extrát. 314MB szerinte a felszabadítható hely... :F

What else?

(#68169) Bogyó bá' válasza ATM_automata (#68168) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pipáld ki a Rendszerfile-ok törlését is!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68170) CirrMee válasza Sub-ZeRo (#68167) üzenetére


CirrMee
addikt

Lemezkarbantartó. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#68171) King Unique válasza ATM_automata (#68168) üzenetére


King Unique
titán

Rá kell menni a rendszerfájlok törlésére, vagy eleve rendszergazdaként futtatni! Amúgy meg pont nemrég volt szó egy másik válaszban erről a témáról.

(#68172) togvau


togvau
senior tag

Ebben a kevéssé jól sikerült rendszerben hogy lehet kikapcsolni azt, hogy 75%-os memóriafoglalásnál már sírjon hogy zárjak be programokat, kirántva a teljes képernyőből egy retek üzenetet az arcomba tolva?

Másik gépen pedig a windows update-el zaklat, pedig már a services-ben is ki van lőve, és még is zaklat hogy telepítsem fel azt a frissítést, amit lehetetlen...

hitler, sztálin, micro usb

(#68173) zzola


zzola
félisten

Üdv.

Legújabb win10pro nem tudjátok mekkora helyet foglal? Köszönöm!

(#68174) qqcqqc válasza togvau (#68172) üzenetére


qqcqqc
őstag

van virtuális memória beállítva?

(#68175) laleeee


laleeee
őstag

win7-ről frissítettem ingyen erről az oldalról win10-re [link]

elég lassúnak tűnik a win7-hez képest,szerintetek tudnék egy tiszta telepítést valahogy csinálni a C meghajtó formázásával ?

(#68176) qqcqqc válasza laleeee (#68175) üzenetére


qqcqqc
őstag

Persze, ha be van aktiválva a 10-es, utána leszedsz egy friss iso-t és tisztán telepíted. Nem kell szériaszám, magától aktivál.

(#68177) King Unique válasza laleeee (#68175) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyszer frissítettél W10-re azon a gépen, akkor eltárolásra került a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows-kiadás. Tehát egy újratelepítésnél mehet fel kapásból a W10 és még termékkulcsot sem feltétlen muszáj megadni, mert az előbbiek alapján automatikusan beaktiválódik a rendszer. Egyébként még akár EZ a módszer is működik, az meg a másik.

A tiszta telepítéshez az ISO-t le lehet tölteni az MS oldaláról, ahol az alábbi kép szemlélteti az MCT-t. De vannak egyéb opciók is a letöltésre, illetve pl. pendrive-ra a telepítési adathordozó elkészítéséhez (példa).

Amúgy általában valamivel gyorsabb szokott lenni a W8.1 és a W10 is a W7-nél. Nemrég más is pont erről számolt be. Viszont ez a build upgrade nem mindig az igazi és egy tiszta telepítés után már más lehet ilyen téren a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#68178) laleeee válasza King Unique (#68177) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi, mindenesetre furcsa hogy lassabb, főleg a boot meg az újraindítás.az vagy 4-szer annyi idő mint a win7-nél :)

(#68179) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Az normális, hogy nekem még nem frissített a Win az 1709-es verzióra? Nem is mutatja az update. Előre is köszönöm a segítséget.

(#68180) King Unique válasza laleeee (#68178) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott valami nagyon nem stimmelhet, mert az irreálisan sok... Viszont az nem derült ki, hogy van-e arra a hardverre normális W10-es támogatás, driverek rendben vannak-e, esetleg külső program nem-e kavar be stb. De mindegy, ez alapján még inkább indokolt lehet a reinstall. Egyébként a Win8.1/10 esetében alapértelmezetten be van kapcsolva a fast startup, tehát ennek köszönhetően már a bootolásnak is gyorsabbnak kellene lenni. Igaz, főleg HDD-n dob rajta sokat, ellenben SSD-n már kevésbé. De mondjuk az SSD eleve sokat gyorsít egy Windows működésén és annál pláne nem létszükséglet ez a gyorsindítás.

(#68179) BK87:
Az, mivel hullámokban terítik és nem mindenki kapja meg azonnal. Így volt ez eddig is és volt akiknek a megjelenéstől számítva csak hetek / hónapok múlva ajánlotta fel a WU az új funkciófrissítést. Ha nem akarsz várni, akkor az előző válaszban említett módon letöltöd az ISO-t és csinálsz egy in-place upgrade-et az adatok megtartásával. De a képen a felül lévő frissítési segéddel is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#68181) Spec válasza BK87 (#68179) üzenetére


Spec
őstag

Nekem se. Azt olvastam róla, hogy ütemezetten, eltérő időben küldi a gépekre a MS a frissítést, hogy ne terhelje szénné a szervereit. Mondjuk nekem mindegy is, én beállítottam egy halasztott frissítést december közepéig, addig talán kijavítják azt a tonna hibát, amit most jelzett rengeteg user. Az 1903-as nekem megfelelő, és stabil, most nem hiányzik hogy lecseréljem egy instabil fosra, olyan frissítések miatt, amire annyira nincs is szükségem igazából.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68182) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem Win10-el kapcsolatban, ami valószínűleg amatőr lesz, de nézzétek el nekem.

Szóval szeretnék venni egy ilyen op rendszert az otthoni gépemre:
[link]

- Az mit jelent, hogy "Felhasználók/gépek száma: 1"?
- Illetve miért kerül sokkal többe a "box" változat? Mivel tud az többet?

Előre is köszi és elnézést az amatőrizmusért. :)

Üdv:
Dani

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#68183) Spec válasza DannyL81 (#68182) üzenetére


Spec
őstag

Az 1 felhasználós változat az ún. OEM változat. Hivatalosan csak géppel együtt szabadna értékesíteni. Persze vannak kiskapuk, úgyhogy azért lehet venni önállóan is, gép nélkül is, főleg mint magánszemély. Egy gépre tudod telepíteni, és az alaplapjához kötődik. Utána másik gépen már nem tudod beaktiválni, sőt ha alaplap cserére kerül sor később, már akkor is új licence fog kelleni.
A dobozos (retail) verzió hordozható a gépek között, és nem kötődik a gép alaplapjához. Emiatt drágább is. Ellenben egyidejűleg ebből is csak egy licence használható.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#68184) DannyL81 válasza Spec (#68183) üzenetére


DannyL81
tag

Uhh, akkor ezt jó hogy megkérdeztem. Igazából az új gépemhez akartam megvenni előre és feltenni a régire amíg meglesz az új. Most jól megszívtam volna ha nem kérdezek rá. :) Köszi szépen!!!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#68185) csab2


csab2
veterán

A windows/installer mappa tartalmát szabad törölni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#68186) laleeee válasza King Unique (#68180) üzenetére


laleeee
őstag

milyen driverek kellenek ?

(#68187) Sub-ZeRo válasza CirrMee (#68170) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oh, köszi! 😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68188) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Hello, a BitLocker mennyire lassitja le a rendszert? Olvastam eleg sokat a temaban, de a helyzet az, hogy szinte mindenhol mast irnak... MS szerint nem lassit, reddit userek szerint lassit, masik reddit userek szerint nem eszreveheto a lassulas, MDL-on szinten ez a kettos helyzet all fenn, WindowsCentral szerint nem lassit, satobbi.

Szemelyes tapasztalatok?

Maga a Windows 10 es a programok egy 128GB-os M2-es SSD-n lennenek, a maradek (zenek, filmek, jatekok, dokumentumok) pedig egy 5400rpm-es HDD-n. Mindket meghajton szeretnem bekapcsolni (felteve, ha nem lassit) a BitLocker-t, leven, hogy egy laptoprol van szo. Illetve ha ajanlott a BitLocker, akkor az egesz particiot erdemes titkositani vagy csak a hasznalatban levo reszt?

[ Szerkesztve ]

(#68189) vandeminek válasza YASKATIR (#68188) üzenetére


vandeminek
tag

Céges laptopon van BitLocker, az egész ssd titkosítva van. Egyáltalán nem érzem, hogy lassítana bármit is. Az otthoni asztali gépemmel tudom összehasonlítani, abban is ssd van, de nincs semmilyen titkosítás jelenleg. Ha van is különbség a kettő között, az nem észrevehető. Laptop egy középkategóriás HP Elitebook, otthoni három éves i5 4570-es konfig.

(#68190) bibi55


bibi55
tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a fall creators update-et, és azóta az XBox Accessories app nem mutatja az akkumulátor töltöttségi szintéjét az XBox One S controllernek amit bluetooth-on keresztül csatlakoztatok. Az előző verzió mutatta, még ha nem is hatalmas részletességgel csak annyit hogy "tele", "közepes", stb... . Próbáltam keresni a neten ezzel kapcsolatban de bevallom őszintén, nem találtam infót. Tudtok erről valamit, esetleg más tapasztalta?

Újratelepítettem tiszta telepítéssel is a 1709-es verziót, de ugyan az a helyzet.

(#68191) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy feltelepített 64 bites win 10 mennyi helyet foglal? Elfér egy 16gb-os ssd-n? :)

Üdv:Viktor

(#68192) quailstorm válasza Viktoár (#68191) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem fér el.
Ahhoz már Compact OS telepítés kell. Gyárilag is azzal jönnek a 16GB-os retkek.
Sima telepítéshez min 32GB szükséges, de inkább 64, hogy kényelmes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#68193) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy olyan Win10-et, amit több gépre is tudok telepíteni. Nem egyszerre, hanem olyat ami nincs alaplaphoz kötve.

Találtam egy webshop-ot, ahol elég kedvező áron van, de nem értek hozzá túlságosan:
[link]

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség az "elektronikus license (ESD)" és a "fizikai matrica (CoA)" között? Jó lehet nekem valamelyik?

Köszi!
Dani

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#68194) Viktoár válasza quailstorm (#68192) üzenetére


Viktoár
addikt

Ahh nagy kár. Csak próbának akrtam feltenni, de akkor kell egy nagyobb meghajtót vennem.

Üdv:Viktor

(#68195) energy4ever


energy4ever
addikt

Nagy windows frissitest kovetoen a 3+1 monitoros rendszer miatt, szetment az egesz minden a gepemen. Windows 2-3 indulast kovetoen kepes csak elindulni boot kozben szetesik a kep(udvozlokepernyonel, majd ujraindul), nem hiszem, hogy hardveres gond, szerintem a win10 frissitese tett keresztbe. Beallitasokon belul helyreallitas, majd "Visszaallas az elozo Windows 10-verziora". Na ez mennyire biztonsagos? :F

(#68196) Ga3rieL válasza energy4ever (#68195) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

vagys csinalj tiszta telepítést az újjal. ha akkor sem lesz jó,akkor visszadobod a régit. ha ez hamar megmegy, sztem 1 próbát megér. így meg ráfrissítve nem mindenkinek szokott klappolni minden.

(#68197) energy4ever válasza Ga3rieL (#68196) üzenetére


energy4ever
addikt

En nem szeretnem megint ujrarakni a gepet. A fentebb leirt modszerre lennek kivancsi, hogy korabbi buildre valo visszaallas mennyire biztonsagos muvelet?

(#68198) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok!

Innen vásárolt már valaki esetleg elektronikus license-t?
[link]

Elvileg itt e-mailben küldik ki a kulcsot. A telepítőt meg le kell tölteni.

Van valakinek tapasztalata velük? Köszi!!!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#68199) Ga3rieL válasza energy4ever (#68197) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nem kéne gubancnak lennie. Én is álltam úgy vissza, és nemvolt semmi gond. De kinél hogy.

(#68200) energy4ever válasza Ga3rieL (#68199) üzenetére


energy4ever
addikt

Rendben, koszi! :R
Csak amikor ramentem, hogy "kezdes" kicsit elbizonytalanitott az, hogy a windows is kb ezt irta, hogy "menni fog, de azert keszuljon fel a legrosszabbra"... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.