Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt vagyok és az lenne a kérdésem, hogy ha megérkezik a gépsas, majd felteszek rá egy külön vásárolt Win10-et (gondolom OEM licensz, amit ilyen 30e körül árulnak) és ezután arra jutok, hogy visszaviszem a gépet, mert mondjuk pixelhibás, hw hibás, nem tetszik a színe akármi. Ilyenkor a csere után érkező új laptopra hogy tudom felvarázsolni a Wint?

Eddigi megértésem alapján a Win10 licensz géphez kötött, tehát ugyanazt a kulcsot elvileg nem tudnám használni a kicserélt gép esetében, van erre valami megoldás?

(#68752) rgeorge válasza goccer (#68751) üzenetére


rgeorge
addikt

A felsorolt dolgok kipróbálásához nem kell aktivált Windows 10, elég egy live Linux is.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#68753) sanyek2 válasza SP4C3 (#68744) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez most komoly?

Ne induljon az audio driver, meg a bill-egér driver?!
Tűzfal meg CC oké, az intelről tanácstalan vagyok, de hogy mind kuka.... Kizártnak tartom.
A Logitechre szükség van! Minden játékos beállításomaz ez kezeli.
A hang egyértelmű....

(#68754) smc válasza sanyek2 (#68753) üzenetére


smc
addikt

A hang megy anélkül, ez csak egy control app amiben módosíthatsz beállításokat. Szvsz.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68755) goccer válasza rgeorge (#68752) üzenetére


goccer
aktív tag

Akkor ezek szerint nincs triviális megoldás ilyen helyzetben? Linux felrakást esetemben nem nevezném annak, mert sose raktam még fel, utána kéne nézni hogyan, melyiket érdemes felrakni, letölteni stb. Jobban örülnék ha erre a kb "mindennapos" igényre a Windows-os világon belül adna lehetőséget a MS.

(#68756) Geth válasza goccer (#68755) üzenetére


Geth
addikt

Az nem jó, ha nem aktiválod? Van 1-2 funkció, ami ilyenkor nem elérhető, de ki tudsz próbálni bármit.

Telepítéskor nem kötelező megadni a kulcsot, vagy ha mégse engedi, akkor megadod neki a generic retail kulcsot (amivel csak telepíteni lehet, de nem aktivál).
Később, ha úgy döntesz, hogy marad, beadod neki a saját kulcsodat.

(#68757) Zoz válasza goccer (#68755) üzenetére


Zoz
őstag

Akkor rakd fel kulcs nélkül a Win-t, és ha megnéztél mindent a gépen, akkor írd be és aktiváld.

(#68758) goccer válasza Geth (#68756) üzenetére


goccer
aktív tag

Ha ilyet tényleg lehet, hogy aktiválás nélkül is feltelepül, akkor ez így már sokkal szimpatikusabb, köszi!

(#68759) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Kicsit talán offos a téma, de remélem valaki tud segíteni, mert máshol nem kaptam választ.

Barátnőmnek vettem egy Hp Envy x360 15-öt, a nyári kiadást. Gyönyörű a gép, tök jó, de egy dolog idegesít: állandóan megy a ventilátor benne, túl hangos. Biosban a fan always on-t disable-re raktam, de semmi nem változott. Modernebb fajta uefi kezelőfelületet nem találok benne csak a régi bios felületet. viszont uefiből bootol a gép, legacy offon van, szóval nem teljesen értem. Van egy notebook fan controller nevű program, az én asus ux410esemet úgy lehalkította, hogy valami csoda, de a hp ventijét egyáltalán nem tudja szabályozni, bármit csinálok vele se fel,se le nem állítja. Nem értem ezt, van valami ötlet? Hogy a rákba halkítsam le? 33 fokos a proci, mégis pörög a venti, bőven elég lenne,ha pl 60 fok körül kapcsolna csak be. I5-7200U van benne amúgy, szerintem 60 fokig alig melegedne fel néha használat közben is. Csak integrált vga van a gépben amúgy, tehát dedikált vga-nak sem kell hűtés. Fel van rakva a HP cool sense,de kb semmit nem csinál az se, kikapcsolva és bekapcsolva is ugyan olyan hangos a gép. Légyszi,ha tudtok segítsetek, mert amúgy baromi jó lenne a gép! Köszi!

(#68760) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Hang akadozási problémával írok megint.
Olvasgattam a témában különféle fórumokat, és ennek hatására letöltöttem a latencymon nevű progit. El is indítottam, és szép zöld volt minden sáv, amíg el nem indítottam a firefoxot (esr verzió). Na, akkor a második sáv szépen a végéig kipirosodott.
Bemásolom ide a képet, ez alapján rá lehet jönni valami okosságra, hogy mi a problémám?

[kép]

Ja, még annyi, hogy elvileg minden driver a legfrissebb, bár maga a gép nem mai gyerek. (egy Fujitsu gyári gépről van szó)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#68761) Geth válasza CsengődiGeri (#68749) üzenetére


Geth
addikt

Legalább 1-2 konkrét példát adhattál volna, amire kiváncsi vagy.
Van olyan program (gyári és harmadik fél általi is) ami pakol mindkét helyre.
A legbiztosabb módja, hogy tönkretedd a rendszert, ha elkezdesz törölgetni belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#68762) Geth válasza Palesztin994 (#68759) üzenetére


Geth
addikt

Egy gyors keresés után látszik, hogy tele a net "hp envy fan always running" írásokkal.

Friss EFI, friss MEI firmware (néha a gyártól lehagyja utóbbit az előbbiből), Win-ben is friss MEI driver, illetve néha kell az önszabályzó fanhoz gyártó által adott szoftver (itt most ez a coolsense), amit érdemes leszedni/újrarakni (lehet nem is kell :D).

[ Szerkesztve ]

(#68763) SP4C3 válasza sanyek2 (#68753) üzenetére


SP4C3
veterán

Na próbáld ki kérlek.
Ja hogy logitech sz@rware-re szükséged van, jó, az rendben, azt akkor ne kapcsold ki.
"Minden játékos beállításomaz ez kezeli" - Ezt kifejtenéd?

A shinteles hülyeségek mind kuka (services-ben is).
CCleaner - majd ha futtatni akarod, akkor megnyitod, fhrancnak kell a startup-ba.
Defender értesítő icon-ra is külön programot írtak, nájsz, de szükségtelen.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68764) Geth válasza SP4C3 (#68763) üzenetére


Geth
addikt

A logitech nekem is fut, máshogy nem tudom állítani a DPI-t az egéren (én csak erre használom).

(Lehet, hogy szerinted "sz@rware", de próbáld ki milyen, mikor nem minősítesz rögtön)

[ Szerkesztve ]

(#68765) Mikiller válasza goccer (#68755) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Win10-et is felrakhatsz aktiválás nélkül. Használhatod bármeddig, csak lesz egy vízjel az asztalon, hogy aktiváld.

(#68766) Zyelor válasza szabonagyur (#68707) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Igen, én is ezt tapasztalom! Borzasztóan idegesítő:

1) Rámegyek a leállítás gombra. Nem kapcsol ki rögtön, hanem kiírja, hogy mások is be vannak jelentkezve a gépre... Holott nem használtam másik userrel a gépet (illetve de, de korábban, csak ez a hibernálásnak köszönhető valszeg.)

2) A gép miután "elsötétült" a képernyő még egyszer felpörög, mintha újraindítaná magát, aztán kikapcsol. Bekapcsoláskor pedig betölt egy csomó programot ami futott.

De én ezt nem kértem sosem, LEÁLLÍTANI akarom a gépet, nem "Alvó állapot"-ba helyezni. Ma kb. 3-adszor tapasztaltam ilyen anomáliákat, ami rávett, hogy vessek egy pillantást az AIDA-mra. Megdöbbenve tapasztaltam ezt:

Könyörgöm, most kapcsoltam be a gépet, tegnap este meg szabályosan ki! Hogy lehet ezt a kretén funkciót kikapcsolni???? És a másik, hogy milyen meglepetéseket tartogat még ez az update?

Szerk: Már látom meg lett tárgyalva korábbi oldalakon. De hát WTF? Telepítés óta le van tiltva a hibernálás, miért partizánkodik és állítja át amikor erre senki nem kérte???? Van egyéb meglepi is?

[ Szerkesztve ]

(#68767) sanyek2 válasza SP4C3 (#68763) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ne érts félre, én is rühellem a logitech sz@rját.
Egyrészt a bill világítást kezeli, másrészt az egér felbontási érzékenységét, sebességét, váltógombját, és sniper gombját,
másrészt a bill makróit, profiljait, annak világítását, és WIN billentyűk tiltását. (világítás terén külön profil van FPS játékra, hogy csak azok a billentyűk világítsanak, amiket használok, ezenfelül a fényerő is más, mint böngészéshez)

Bill Logitech G910
Patkány Logitech G520

Mindenféleképpen kipróbálom a javaslatodat nem veszítek vele semmit! Már át van állítva, de időbe telik míg néhány hidegindítás végbemegy.
Szimplán meglepett, hogy egy az egyben tiltatnád mindet, figyelmen kívül hagyva minden más szempontot.

(#68768) Bogyó bá' válasza Fortclay (#68746) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Engem meg majdnem megütött a guta tőle: ezt a tabletet melóra használom, havonta egyszer-kétszer kell, de akkor nagyon. Letettem teli akkuval, amikor szükség lett volna rá, addigra tök üres volt. Csúnya szavakkal illettem a Microsoftot, pedig általában elégedett vagyok a windowssal...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68769) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni hogy hol lehet a cpu hőmérsékletet megnézni?

(#68770) Shing válasza cooi11 (#68769) üzenetére


Shing
őstag

Sztem nincs rá beépített alkalmazás. Ha ezt letöltöd biztos kiírja.

(#68771) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
W10-ben le lehet-e tiltani valahogyan a frissítéseket teljesen és üzembiztosan ? Fontos, hogy semmi suttyomban letöltés ne legyen. 73 éves anyámnak lenne és 1GB adatlimites mobilneten van tehát minden frissítés azonnal lezabálná a keretét. Csak hírek böngészésére és levelezésre használja a gépet meg filmet néz.

( vezetékes nem lehet mert jaj kisfiam hogy hozznánk ide a kábelt ? 2m-en látszana az előszobában utána a szekrények mögött menne. )

Köszi előre is a segítségeteket.

(#68772) SP4C3 válasza Geth (#68764) üzenetére


SP4C3
veterán

Egy valamire való egéren tudod fizikailag (magán az egéren) állítani a dpi-t. Másrészt sohasem rögtön minősítek, sajnos ez a tapasztalatom a legtöbb ilyen software-rel.

sanyek2 - Minden startup item amit nem használsz mehet a levesbe. A shintel cuccai is csak akkor érdekesek ha profilozgatsz az integrált grafikával, más értelmeset nem nagyon láttam tőlük, nekem is fel vannak rakva a driver-ek (smart connect technology is ami egy hatalmas BS), de tiltva és törölve vannak a hozzá tartozó useless software-ek, mert nem használom és mást sem csinálnak, mint hogy indulnak feleslegesen és log-olnak. Amd crimson szintén ki van iktatva, mert minek... Egyszer felraktam, megnyitottam, beállítottam amit akartam és onnan kezdve kuss van neki. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68773) Geth válasza svgyula (#68739) üzenetére


Geth
addikt

Most megnéztem, nekem szinkronban van a kettő, átállítottam valamit az egyikben és látszik a másikban. Ugyanez fordítva.

(#68774) Shing válasza macssessz (#68771) üzenetére


Shing
őstag

Írd be hogy Szolgáltatások a start menü keresőjébe. Be is adja az alkalmazást, megnyitod ott pedig a listában Windows Update-t kikeresed, 2x katt-->Indítás típusa: Letiltva.

Érdemes még a Gépház-->Hálózat és internet-->Kapcsolat tulajdonságainak módosítása résznél benyomni a "Beállítás forgalmi díjas kapcsolatként" opciót. Ahogy írja is fölötte, így kevésbé mászkál a neten a windows.

(#68775) sanyek2 válasza SP4C3 (#68772) üzenetére


sanyek2
senior tag

Rendben. Megfogadom a tanácsaidat! Remélem csak ennyi volt a problémám!
Köszönöm a helpet! :R

(#68776) Geth válasza SP4C3 (#68772) üzenetére


Geth
addikt

Az MX518-on nem lehet (nincs memóriája, ez még "csak" egy egér).
De ne bántsad szegényt, semmi baja :)

A smart connect blabla az valóban teljesen felesleges, de miért raktad fel? EFI-ből nem lehetett tiltani?
Akkor az OS nem is tud róla...
Ha a Crimsont kinyírod, akkor hogy csinálsz olyat, hogy alkalmazásfüggően állítson be mondjuk egy vsync always on-t? Azt ne mondd, hogy ilyenkor életre kell kelteni, és globálisan átállítani, majd a végén vissza, mert elnevetem magam.

(#68777) Zyelor válasza Zyelor (#68766) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Exakt megoldás nincs ennek a sz*rnak a kikapcsolására? A fentebb linkelt Cortanan keresztüli megoldást nem találom a gépemen (nincsenek olyan opciók, mint amiket a megoldás mutat), és a "gyors indítás" sem olyan, mint egy létező dolog a gépemen.

:W :W :W :W :W :W :W

A bat fájl oké, de komolyan, most mindig futtassak egy parancsfájlt, ha normálisan ki akarom kapcsolni a gépet???

[ Szerkesztve ]

(#68778) sanyek2 válasza Geth (#68776) üzenetére


sanyek2
senior tag

Hasonlót akartam én is írni, mert a csgo a crimsonban kapott saját profilt, de már váltottam geforce-ra, szóval nem mentem bele. :U

Ja és senki ne bántson senkit! Más más nézőpontok megvitatása nem ok hogy lenézzük a másikat.
Elvégre azért jöttünk mind, hogy más nézőpontot is fontolóra vegyünk.

[ Szerkesztve ]

(#68779) svgyula válasza Geth (#68773) üzenetére


svgyula
addikt

Akkor mázlid van!
Persze az egyszerű lúzernél aki semmit nem állít be egy gépen ezek fel sem merülnek.(ne vedd magadra!) Nálam most friss telepítésnél és régebbi szintén friss telepítéskor, ez mindig előjön. Persze csak a laposoknál az asztalin én alapból minden energia fost kikapcsolok. De a sz@rság gondolom nálad is megvan, hogy ide-oda dobál a beállításkor, mármint hol a "gépfos" hol a "vezérlőpult" lehet állítani dolgokat?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68780) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok!

1.) Windows 10 1703-al barátkozok 2 hónapja (eddig XP-t használtam), de tegnap lefrissítette a 1709-re. Hangot levette 30-40% körülire, azt visszahúztam 100%-ra, de halk maradt. 3 újraindítás kellett, hogy megjegyezze és normál hangerőn szóljon, mint ezelőtt. Viszont, ha például YouTube-on hallgatok zenét, akkor körülbelül 20-30%-al halkabban szól (előző Win10-esen is), mint a gépen lévő ugyan az a szám. Kipróbáltam ismerősom Windows 7-es gépén, ott is ez van, míg a régi gépemen Windows XP alatt ugyan olyan hangerővel szólnak. Ezen lehet valahol állítani? Hangerőkeverőnél, mindegyiknél maximumra van húzva.

2.) 1709 frissítés óta elállítódott a képernyő színe. Sötétebb lett és erőteljesebbek a színek. Amikor betölt a Windows, 1 másodpercig jó, majd utána elállítódik. Kép betöltéskor, majd 1 másodperc után. Egyenlőre nem telepítettem újra az integrált videókártya drivert és a monitorét se, hátha van valamilyen beállítás (ezeknél a beállításoknál nem láttam változást, csak a tulajdonságaiknál láttam, hogy tegnap konfigurálta őket a Windows). Színkezeléshez eljutottam, de nem tudom mit kell itt állítani. Videót is készítettem róla, ha kell, de gondolom azt felesleges feltölteni. Mit kéne állítanom?
Annyi pozitívum lett, hogy nem natív felbontáson használom a monitort (mert akkor minden apró), amit az XP viszonylag szépen jelenített meg, viszont a Windows 10 már nem. Vastag, homályos, életlen betűk, de a 1709 óta éles lett minden, mint az XP-nél. Emiatt nem raktam még újra a diver-t, de ha csak az oldhatja meg, akkor megteszem.

3.) Be lehet állítani, hogy a cserélhető meghajtókra ne hozzon létre "System Volume Information" mappát? Ez a TrueCrypt használatánál zavar, ha csatolok egy kötetet hozzá, akkor létrehozza és van, hogy csak egy 20MB-os fájlt csatolok, abból már lefoglal 9-10MB-ot ez a rendszermappa. Windows XP-nél nem csinált ilyet.

(#68781) Geth válasza svgyula (#68779) üzenetére


Geth
addikt

Tudom, hogy mázlim van (ráadásul több gép miatt többszörösen!). De nem mázlinak fogom fel.
Én nem kapcsolok ki "energia fost", az ahogy én használom épít rájuk, lavírozva a kényelem és a kevés fogyasztás között.

Tekintve, hogy még mindig nem mindent lapátoltak át az új felületre, igen, van amit itt állítok be, valamit ott.
Hát ez legyen a legnagyobb problémám :)

(#68782) Melorin válasza King Unique (#68708) üzenetére


Melorin
addikt

Újratettem a windowst, semmi más nem segített rajta. Most aktiválta magát. Azt mondod, hogy a ProduKey-el mentsem ki a kulcsomat és az legközelebb működni fog?

(#68783) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Ismeros gepen nagyon furcsa dolog tortent. Szolt, hogy a laptopjan nincs internet, de minden mas eszkozon van (wifi). Megneztem, es be volt allitva egy proxy szerver, amit a gephzban ugyan tudtam szerkeszteni, de a módosítás nem mentodott el. A vezerlopultbol az internetbeallitasokban mar szerkeszteni sem tudtam, mert a helyi halozati beallitasok gomb, ki volt szurkitve es ala volt irva, hogy egyes beallitasokat a rendszergazda kezel (mindezt egy rendszergazda fiokban).

Kis google utana jarassal rajottem, hogyha registryben modositok egy erteket, ugy mar tudom modositani. Megcsinaltam, mukdott f.szan, de par nap mulva megint hivtak, hogy ugyanez a baj.. media marktban vasarolt gep, eredeti win 10zel. Ujratelepitem en, de ez mégis mi a franc lehet? Virusirto nem jelez.

Udv

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#68784) King Unique válasza Melorin (#68782) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad pontosan miket próbáltál ki és az sem derült ki, hogy milyen mentést készítettél a Macrium szoftverével. De mint említettem, nálam a teljes mentésnél soha nem volt ilyen gond a visszaállításnál és a linkelt fórumokban is hasonló volt a tapasztalat. A többi meg szintén le volt írva az előző válaszban.

(#68785) Geth válasza svgyula (#68779) üzenetére


Geth
addikt

Az egyszerű user dolgot nem vettem magamra :) De eszembe jutott az alábbi cucc, hátha másnak is segít.

Ezt használom energia beállításokra (Win10) alatt:
PowerOptions
Kimenthető egy fájlba (pl. PowerOptions.wsf), átírhatóak benne az értékek, stb. (igyekeztem kommentezni).
Használata admin cmd alatt: cscript PowerOptions.wsf
Egy pillanat alatt beállít mindent, ami le van írva benne.
Nem mondom, hogy teljes, de nálam ennyi beállítás érhető el, lehet más gépen bővebb a lista.

Ezt én írtam még W7 alatt, azután csak apró módosítások voltak rajta amikor upgradeltem rendszert.

(#68786) Melorin válasza Melorin (#63561) üzenetére


Melorin
addikt

Ezzel a problémával még azóta is küldök. Van már rá valami megoldás?

(#68787) sanyek2 válasza Melorin (#68786) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ez a wifis nyomtatódé lesz.
Full távolítsd el, az eszközkezelőből is, mindenhonnan, az összes sallangját töröld, és telepítsd újra.

(#68788) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

2-kor alvóba raktam a Dellem, majd bő egy óra múlva újra használni akartam. Azonban ekkor vagy 4 percig nem adott képet a monitornak sem, a HDD megállás nélkül dolgozott, majd végül az egész gép újraindult.

Ekkor eljutott a Windows töltési animációjáig, majd a bejelentkezési képernyő előtt egy fekete, üres képpel lezártnak tekintette a műveletet, a HDD sem kerregett tovább. Mihelyst megnyomtam a kikapcsoló gombot, leállt az egész gép abban az ezredmásodpercben. :F

Újra megpróbáltam, iszonyatosan lassan sikerült elindulnia, majd a szokásosnál is lassabb bejelentkezési procedúra és asztalbetöltés után ismét szárnyakat lelt a rendszer, mintha mise' történt volna.

Kidobta közben, hogy ,,a meghajtóhibák kijavításához indítsam újra a gépet". Hogy mivaan? :Y Azt nem részletezi, mi a gond.

HDD 100/100-as, Defender szerint minden oké, CPU és minden egyéb is tökéletes minden tekintetben.

Bármi ötlet, mi okozhatta hirtelen? :F Keddi update is rajta van.

(#68789) Melorin válasza sanyek2 (#68787) üzenetére


Melorin
addikt

Wifis nyomtató?? Nincs is wifi a PC-ben, de nyomtató sem. NAS-om van aminek a meghajtóit csatlakoztattam a windowsban hálózati meghajtónak.

(#68790) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus laptopom amin előretelepített windows van.Szeretnék ssd-t tenni bele de nem tudom hogy lehet rávarázsolni a laptophoz adott windows-t.Hogy telepítsem az ssd-re?
Köszi!

(#68791) sanyek2 válasza #92063744 (#68788) üzenetére


sanyek2
senior tag

Tapasztalataim szerint egy rendszerösszeomlás amit egy helytelen rendszertelepítés szokott megelőzni.
Ezen kívül nem véletlenül írta ki a HDD hibát. S.M.A.R.T legyen biosban bekapcsolva (feltéve hogy kapcsolható), és csinálj egy felülettesztet a Aida-val. (Ha jól emlékszem a HD Tune-nak csak szektorhiba keresője van, felülettesztje nincs) Aztán lehet hogy a HDSentinel tudja... A lényeg hogy felületteszt legyen.
Más ötletem hirtelen nincs.

(#68789) Melorin: Akkor sanszos hogy az lesz. A hálózaton lévő kikapcsolt eszközöket szokta így hiányolni a rendszer.

(#68790) tomam: Sehogy. A laptophoz kapott rendszer öntelepülő, egyszer használatos.
Szakik majd megmondják, de lehet hogy klónozással meg tudod csinálni, de ha egy rendszerújratelepítést komplikáltnak találhatsz akkor ebbe bele se fogj.

[ Szerkesztve ]

(#68792) Geth válasza Melorin (#63561) üzenetére


Geth
addikt

A géped legyorsulja a DHCP szervert. Nem tudom mit lehet vele kezdeni, nálam is előfordult már, kábé évente egyszer :)
Ha esetleg induláskor/bejelentkezéskor fut valamid, ami a mappelt meghajtót használná, próbáld meg átírni, hogy ne a mappelt meghajtón keresztül használja az adott megosztást, hanem a UNC nevén (\\gép\megosztás).
Például a vírusirtó kivételei közé is a UNC nevén veszek fel mappát.

(#68793) zseko


zseko
veterán

Adott egy 1703 win10, manuálisan rányomtam a frissítések keresésére. Megtalálta a 1709-et, letöltötte, előkészítette, majd a Frissítési előzményekben jelzi, hogy Funkciófrissítés a Win10 1709 verziójára, a telepítés befejezéséhez a számítógép újraindítása szükséges. Már kétszer megvolt, de semmit nem csinál :F

HR24.hu

(#68794) #92063744 válasza sanyek2 (#68791) üzenetére


#92063744
törölt tag

Egy Microsofttól származó Windows 7-et telepítettem fel, Rufus-szal írt pendrive segítségével. Majd ezt a Windows maga frissítette fel 10-re.

Aida-val is megnéztem, a SMART szerint minden oké, konkrétan melyik érték jelezheti ezt a fajta hibát?

[ Szerkesztve ]

(#68795) tomama válasza sanyek2 (#68791) üzenetére


tomama
aktív tag

egy rendszerujratelepítést nem találok komplikáltnak,csak gondoltam megkérdezem,ha már van egy ilyen topik.

(#68796) sanyek2 válasza #92063744 (#68794) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ezen belül a Lemez felületének újrainicializálása lehet a megoldásod, feltéve hogy nem jár adatvesztéssel.
Az oldal nem írja, nem hívja fel rá a figyelmet, ergo nem hiszem hogy bármi károsodna. De ezt a program majd amúgyis kiírja.
Ha az aida azt írja hogy minden ok a SMART-al, az azt jelenti hogy a naplózás és a HDD kondíciójának nyomonkövetése aktív. Ezt a windows kezeli.
Felfrissítés során nem adódhatna probléma a rendszereddel, próbálj a HDD-re összpontosítani.
Esetleg nézd meg, nem-e telepítettél olyan programot aminek a munkamenete ütközik egy másikéval.

(B)(#68795) tomama:(/B) A klónozás önmagában is bonyolult, és újra elolvasva látom hogy HDD-ről SSD-re szeretnéd átvinni a dolgokat.
Nos ezis lehetséges, de ha sikeres is a művelet, szinte biztos hogy rövid időn belül meghibásodás üti fel a fejét, ugyanis az SDD-k TRIM parancsai nem léteznek a HDD-n. Kézileg kellene nagyon nagyon sokmindent beállítani.
Mára már elég jól lementek a win 10 árai, érdemes inkább ezt szem előtt tartani, ha még nincs. Sok szívfájdalomtól kímélne meg.

(#68797) tomama válasza sanyek2 (#68796) üzenetére


tomama
aktív tag

És ha letöltök egy windows képfájlt, arról telepitem és amikor kéri a licenc kulcsot beírom ami most a hdd-n van az így nem működik?

(#68798) King Unique válasza tomama (#68790) üzenetére


King Unique
titán

Vagy átklónozod pl. a Macrium Reflect programmal a teljes lemezt / szükséges partíciókat, vagy csinálsz egy tiszta telepítést. Előbbinél az SSD csatlakozhat átmenetileg akár USB-n is, majd utána nyilván berakod a HDD helyére stb. A tiszta telepítésnél pedig nyilván azt a kiadást kell felrakni, ami jelenleg is van a laptopon. De mondjuk a 1709 telepítőjében (is) eleve több kiadás közül is lehet választani. Illetve az előtelepített gépeknél elvileg automatikusan azt a kiadást telepíti, amire a licenc vonatkozik. Valamint a W8.1/10-es előtelepített hardvereknél a termékkulcs is az UEFI-be van "égetve", tehát még csak megadni sem feltétlen muszáj a telepítésnél, mert automatikusan beaktiválódik a rendszer. Pláne, ha egyszer már telepítve lett azon a gépen, mert akkor a hardverazonosító és a hozzá társított Windows-kiadás is regisztrálva lett.

(#68796) sanyek2:
Attól, hogy most HDD-n van nála a Windows, még nem fog gondot okozni az SSD-nél a klónozás. A Macrium ráadásul alapértelmezetten ráküldi ilyenkor a TRIM-et, valamint nyilván a Windows 10 is érzékelni fogja, hogy SSD van alatta.

[ Szerkesztve ]

(#68799) quailstorm válasza tomama (#68797) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hardverkulcs, tehát jó eséllyel semmit se fog kérni.

Amúgy meg ne hallgass a baromságaira, eszetlen sok marhaságot összehordott.

Kell egy gép amibe be tudod dugni egyszerre a vinyót meg az SSD-t, vagy egy hatalmas USB HDD (köztes tároló). Macrium Reflecttel szépen átklónozod. Figyelsz a blokkalignálásra, ha nem jó, akkor Minitool Partition Wizarddal korrigálsz.
Ezután ha nem bootolna a gép, akkor windows telepítőről egy indítási helyreállítás kell legfeljebb. Ha a HDD-n van adatpartíció, akkor lehet csak partíciókat klónozni Macriummal. Ha a HDD nagyobb, de a cucc rajta nem foglal sok helyet, akkor klón előtt le kell shrinkelni a partíciót az SSD mérete alá, utána meg visszanöveszteni az SSD méretéig.

Lényeg hogy nekem nem tartana ez sokáig, legtöbb idő a malmozással telne míg teker.

[ Szerkesztve ]

(#68800) tomama válasza quailstorm (#68799) üzenetére


tomama
aktív tag

Köszi a segítséget!Jövő héten nekiugrok a dolognak(biztos lesz még kérdésem :) )
Akkor amit kérdeztem az úgy nem működik?Bocsi az értetlenségemért de ilyet még nem csináltam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.