Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) Geth válasza macssessz (#68598) üzenetére


Geth
addikt

Pontosan nem vágom, de a meghajtók már alapból meg vannak osztva (rejtetten), de csak a lokális admin csoportba tartozó felhasználóknak. Lehet ez a hidden share kavar be.

Én anno a HomeGroup kapcsán szenvedtem hasonló problémával, a vége az lett, hogy a meghajtót felcsatoltam egy másik meghajtón lévő sima mappába (a betűjel kiosztásnál lehet ilyet), és azt a mappát már úgy osztod meg, ahogy akarod.

(#68602) tordaitibi válasza macssessz (#68598) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nálam dettó, én is a háttérvinyómat osztottam meg, itt is kértem tanácsot, semmi eredmény és kb. 8-10 nap után működött.
Magyarázatát nem tudom a mai napig. Azóta stabilan elérem bárhonnan bármilyen eszközről helyi hálón.

(#68603) laleeee válasza Geth (#68599) üzenetére


laleeee
őstag

De ingyenes. Ha szerinted az oké hogy egy pendrivtól megfő a rendszer,vagy hogy ötször kell a startmenüre kattintani mire feljön az ablak ,akkor inkább te lehetsz mazochista,meg azok akik azt hazudják hogy nekik milyen fullosan működik ez az egész. Mindegy ,az asztali gépemen ez marad,kiváncsi vagyok hova butítják még a szisztémát ,de szerintem ez 2017-ben elég kevés :)

[ Szerkesztve ]

(#68604) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Tegnap a windows letöltötte az őszi frissítést. Mivel nem akartam már este ezzel foglalkozni, ezért úgy állítottam le a gépet, hogy Leállítás, nem pedig úgy, hogy Leállítás és frissítés. Mára az őszi frissítésnek nyoma sincs, mármint nem ajánlja fel! :Y A frissítési előzmények között ennyi van: A telepítés befejezéséhez a számítógép újraindítása szükséges. Hiába indítom újra nem történik semmi. Ilyenkor van? :F Hová lett a letöltött frissítés? Hogy lehet elindítani?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#68605) Borisz76 válasza Dolphine (#68604) üzenetére


Borisz76
veterán

Örülj neki.....nálam megbolondult a rendszer a frissítéstől.
Újra kellet rakni a win-t tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68606) King Unique válasza laleeee (#68596) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi frissítési lehetőség W7/8.1 rendszerekről hivatalosan csak 1 évig volt ingyenes és csak akkor volt jogtiszta, ha a frissítési alap is az volt. Attól, hogy akkor technikailag megoldottad a frissítést, még nem lett jogtiszta rendszered, mint a linkelt példa is mutatja... Ahogyan EZT az opciót is hivatalosan csak az arra jogosultak vehetnék igénybe, ami ráadásul jövőre már meg fog szűnni. A programokra tett megjegyzés meg szintén érdekes az előzmények alapján. De hát ugye mindenki magából indul ki...

[ Szerkesztve ]

(#68607) Geth válasza laleeee (#68603) üzenetére


Geth
addikt

Nem baj ha nem értesz hozzá, csak ne reklámozd ennyire.
Én nem mondom, hogy nem vagyok mazochista, de csak azért mert szóba állok Veled :)
Azzal, hogy elkezdtél hazugozni, szerintem mindent elmondtál...

(#68608) TRob1 válasza laleeee (#68603) üzenetére


TRob1
veterán

Több mint 2 éve megy 3 különböző típusú/felépítésű/évjáratú...stb. gépünkön itthon a win10, még soha egyiken sem volt olyan hogy 1nél többször kellene kattintani Start menüre hogy feljöjjön. és egyik sem főtt meg semmilyen Pendrive-tól... Jééééé. :Y

Az meg hogy teljességgel elégedetlen vagy a rendszerrel, de mégis használod, az mindent elárul. :C

ui: Jah, és full stabil mindhármon a rendszer. Mindig is az volt. Még ha most a szemedben hazug is vagyok, akkor is így van.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68609) smc válasza TRob1 (#68608) üzenetére


smc
addikt

Van köztük amd rendszer?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68610) TRob1 válasza smc (#68609) üzenetére


TRob1
veterán

Dehogy van. Sose volt. Tudatosan miért keresném a bajt? :P :)

szerk: Van egy negyedik gép amit hébe-hóba "karbantartok", Anyum Dell laposa. Abban mondjuk Ati vid van, de intel ott is a rendszer. De szerencsére azzal sincs semmi probléma évek óta (igaz, a 10 előtt sem volt).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68611) smc válasza TRob1 (#68610) üzenetére


smc
addikt

:D
Csak azért kérdem, mert valaki itt felvetette az amd és a start menü közötti kapcsolatot.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68612) tordaitibi válasza TRob1 (#68608) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Valószínű nem tud mást rátenni, az én pc-m is csak w10 támogatott.
Meg persze némely linux disztró, de az nekem jön be pedig párszor nekifutottam, maradt a win.
És mivel a win ma, vagyis pár éven belül csakis a w10 lesz, ezzel a lehetőségek leredukálódtak 1 oprendszerre, a kör bezárult.
Igen, használom én is, de nem vagyok elégedett felhasználó, inkább kényszerszülte user,
mivel a gépem jogtiszta win10-el érkezett, mást nem lehet rátenni, ezért használom, és azért vagyok ebben a topikba is aktív kérdező, mert problémák vannak vele. Sajnos a kérdéseim 80%-a megoldatlan maradt eddig.
Ha mindenben tökéletes lenne, a topik bezárhatna, a google a win10 error keresésre nulla találatot dobna. Mintha nem így lenne, én úgy látom.

(#68613) TRob1 válasza tordaitibi (#68612) üzenetére


TRob1
veterán

Tiszta sor, lehet ilyen is.
Amúgy próbátál pl. 8.1-et feltenni rá és nem ment? Vagy 7-et? (nem emlékszem rá, de ne a papírnak higyj, magad próbáld ki)

Egyébként tudom, Te egy különös eset vagy (vagyis a géped), nálad kb semmi nem úgy megy mint a többségnél. :N Ha nálam lenne ilyen, nekem már nem lenne meg az a gép...

ui: Azt azért tudod hogy pl. a win7 topik is megy a mai napig, nem is olyan kevés hsz-szel? Ahányszor beleolvastam (az utóbbi 2 évben nem olyan sokszor, de néha igen) mindig több különböző problémával is találkoztam 1 oldalon belül. Tehát ott sem tökéletes minden? Pedig már vagy ezer éves rendszer (vagy ahhoz közeli), és mindenki isteníti (én nem) :U De talán még az xp topik is megy, igaz az meg sztem sosem volt jó rendszer, csak az sp-k után jobb. De nem jó.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68614) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok!
Én is csatlakoznék a start menüs gonddal :DDD már azt hittem a gép a szállitás miatt hülyült meg de megnyugodtam. Már a windows is újratelepitettem kinomban... szerencsére nem lett jó. viszont youtube videóknál meg el se tűnik nekem a tálca. illetve a fájlkezelőt is néha több másodperc mire behozza a megszokottól jóval lassabban. valaki találkozott már ezzel is? control panelt és hasonlókat se nyitja nekem.
Valószinű feldobok egy 7es windózt amég ezt rendberakják.

[ Szerkesztve ]

(#68615) jokeph válasza smc (#68609) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem is 3 csont különböző konfigon fut a W10. :))

És, igen, az egyik nekem AMD-s, fullra. ;]

Ezek azok:

1. lásd aláírásomban - ez 10 éves cucc. :R annyi a változás, hogy ennek a VGA-ja van most az FX-ben, az FX Asus STRIX R9 380 4 GB VGA-ja pedig ebben van.

2. FX8320e+MSI 970A Carbon Gaming PRO+4*2 GB DDR3 G.Skill Rip Jaws 1600 MHZ XMP+Sapphire Pulse Radeon RX 550 4 GB+Kingston Hyper X Fury 120 GB SSD ;)

3. G4560 Pentium+Asrock Z270m ITX/ac+2*8 GB DDR4 G.Skill Rip Jaws V 3000 MHZ XMP+Gigabyte Windforce Radeon RX 460 4 GB+3*1 TB WD Green Caviar HDD

Párszor írtam már, de ide is kívánkozik:

a W10 nem a szívem csücske, de eddig ez a tapasztalatom:

-stabil, amit akartam be tudtam állítani, és azt meg is tartja.

-ugyan csúnyácska, fapados (szerintem) a kinézete (eddig nálam a W7 ebben a favorit), de ez nálam nem elsődleges szempont, és orvosolható is.

-frissítések is ok eddig.

-érzetemre gyorsabb mint a W7 ua. hardveren, kevesebb erőforrást igényel.

-feltettem "gyenge" hardverre is, remekül helytállt, méghozzá erre:

Core2Duo 8100T mobil CPU + ASUS IMISR-VM alaplap 965GM chipset - socket P + 2*2 GB DDR2 800MHZ SO-DIMM (laptop ram - 667MHZ-en hajtja a konfig) + 500 GB Seagate HDD S-ATA II.

Kifogástalanul megismert mindent, az integrált VGA-t is.

Kipróbáltam dVGA-val is, tettem bele egy Nvidia GeForce 256 MB 7900 GS-t, teljesen ok volt, driver is rendesen felment. ;]

-és legvégül: hardverváltozást nagyon jól lekezeli. :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68616) King Unique válasza jokeph (#68615) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a kinézet megítélése ízlés kérdése is. Számomra már a 8.x asztali felülete is letisztultabb és tetszetősebb volt. Ahogyan a W10 féle szintén, illetve főleg az utóbbi egyszerűen modernebb és dizájnosabb, jobb ránézni már egy órára/naptárra is. De pl. a vékony ablakeretek, sötét téma stb. is sokkal tetszetősebb, mint az az üvegszerű, gejl megjelenés. Szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

(#68617) jokeph válasza King Unique (#68616) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan, nem vagyunk egyformák.

De mint írtam is, engem a belbecs jobban érdekel. ;)

És ebben a W10 jobb mint az elődei. :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68618) smc válasza jokeph (#68615) üzenetére


smc
addikt

A win 7 szerintem a legcsúnyább a Windowsok közül. (Az XP után)
Én a windows 7-et is klasszikus témával használom a munkahelyen.
Az új meg tetszik, valóban letisztult és "elegáns" az elődökhöz képest.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68619) jokeph válasza smc (#68618) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha már a letisztultságot nézzük, akkor az NT/2000 páros az ász. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68620) Dolphine válasza Borisz76 (#68605) üzenetére


Dolphine
addikt

Ez világos, de hová tűnt?! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#68621) laleeee válasza Geth (#68607) üzenetére


laleeee
őstag

Nem értünk a windows 10-hez ja. Nyugi nem te vagy az egyetlen gyógyegér aki dícséri a szarát,ennyijük van csak. Telefonos fórumokon van még sok ilyen..

[ Szerkesztve ]

(#68622) Pécsi gyerek válasza laleeee (#68621) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A megfogalmazásod kicsit erősre sikeredett :( De amit mondasz abban van valami.Én is azért nem értettem ma vele szót,mert neki fasza minden,meg szerinte álltalában hű de jó mindenkinek.De nem.Olyan alapvető hibák vannak,amik 2017- ben már nelegyenek.Pendrivtól behal,jön az új frissités belassúl,és teheted fel tiszta telepítéssel,sorolhatnám mik vannak.Persze kehet hogy nagyon sok embernek tényleg fasza.De én a saját problémáimból vonom le a következtetéseket(nem álltalánossan mondom hogy mindenkinek szar) és ha azt nézem,14-15 gépre raktam fel Win 7 et (p4,c2d,xeon,kaby lake,amd x2 es stb) és semmi gond nem volt,évekig mentek ilyen idegesítő hiba nélkűl.Ahhoz képest,most van 2-ő gépem,és mindeggyiken valami kis idegesítő dologba ütközök :W De én már elengettem ezt a sztorit itt :DDD ,tedd te is :K Valaki valamibe belevan buzulva,azt úgy sem tudod meggyőzni,hogy peddig az nem is olyan jó...Éljen a Win 10 :P

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68623) laleeee válasza Pécsi gyerek (#68622) üzenetére


laleeee
őstag

Éljen ! Meg is veszem,nem érdekel hogy ingyenes !

(#68624) macssessz válasza Geth (#68601) üzenetére


macssessz
tag

" a meghajtók már alapból meg vannak osztva (rejtetten), de csak a lokális admin csoportba tartozó felhasználóknak "

Hogyan lehet a másik gépeket a lokális admin csoportba tenni?

(#68625) phantie


phantie
csendes tag

Sziasztok!
 
Win 8-ról win 10-re frissítettem kb két éve. Particionált a merevlemezem, 40 GB-os a System partíció. Gondolom, mondanom sem kell, hogy a Windows 10 nem nagyon fér el rajta, a frissítésekkor mindig pampogott, egész addig, hogy gyakorlatilag nem is lehet már frissíteni. Ezért, az egészet újra akartam húzni, nagyobb particionálással. Erre azt írja, hogy nincs elég hely (8 gb-ot kér) a rendszer partíción (egyébként van). Tudna valaki segíteni?
 
a.cs.ph. 

(#68626) Mikiller válasza phantie (#68625) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Szerintem a telepítőlemezzel csinálj új partíciókat közvetlenül telepítés előtt. Gondolom most win alól akarod.

(#68627) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Nem tudom hogy màsnàl is csinàlja e de ha pl meg van nyitva egy adott oldal pl: Face , Google, vagy akàrmi ..nem kapcsol ki a kijelző ès nem teszi magàt kèszenlètbe. Ahogy bezàrom... ahogy az energia sèmànàl is be van àllìtva ,10 perc ès kikapcsol a kijelző ,ès utàna a gèp is..

Segìtsetek nekem, hogy mit kellene ki illetve bekapcsolnom hogy működjön normàlisan?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68628) pc360 válasza Angel2014 (#68627) üzenetére


pc360
addikt

Milyen böngésző alatt?... Arra tudok tippelni, hogy ha be van kapcsolva ezekre az oldalakra az értesítés, akkor az szándékosan megakasztja az altatást.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68629) Angel2014 válasza pc360 (#68628) üzenetére


Angel2014
addikt

Lenovo legion y520 a gèp..

Ès Google Chromot hasznàlok...

De az az èrdekes hogy màsnàl meg jó? Ès csak èn tapasztalom? Habàr folyton web gl hibàval kidob ès összeomlik a web ...csak akkor jó ha kikapcsolom a hardveres gyorsìtàst...ìgy csinàltam nemrèg egy teljes visszaàllítàst...esetleg nem ez okozza a hibàt?

Amúgy ennek hol nèzzek utànna hogy van beàllitva az èrtesìtès beàllitàsa.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#68630) adamgreen


adamgreen
senior tag

Elborzadva olvastam vissza egy pár oldalon az őszi frissitési macerát és problémákat.1709 röl beszélünk.

Elején tisztázzuk a körülményeket.Jogtiszta windows 10 pro 64 bit 2 db itthon felhasználás.1709 frissités után 3 héttel elindult a lavina.Sorolnám : Merevlemezek jobb gomb tulajdonság semmit nem csinál.Windows defender nem indul el rákkatintva. Játékok és felhasználoi programok egyik se indul hibaüzenet : ez az alkalmazás nem fut az ön gépén.és még sorolhatnám.

Kérdéseket megelőzve .Nincs semmiféle virus és hardver gond. Asztali gép reinstall után tökéletesen müködik az egész.Ahogy olvastam ezzel a frissitéssel elég komoly gondok vannak.

Nem érzem hogy 2-3 hetente ujra kéne raknom a gépeket mert a 1709 használhatatlan.Valami hivatalos info vagy javitófrissités lesz vagy éljünk igy ? :C

Elöre is köszönöm a válaszokat.

(#68631) #92063744 válasza adamgreen (#68630) üzenetére


#92063744
törölt tag

Jézusom. :Y

Most még perfektül működik nekem, de minimum agyrákot kapnék, ha ezeket produkálná a W10-em. :U

(#68632) melan


melan
senior tag

Windows 10 pro N van a gépemen, és bizonyos oldalak video ablaka, vagy videolejátszása nem működik. media feature pack telepítése sem segített. Az irodai gépemen win 10 pro van, ugyanazzal a szoftverkörnyezettel (medialejátszó, flash stb) ott működik.
Tudom upgradelni az N változatot a teljes Pro-ra? elkerülném a teljes rendszertelepítést ennyi miatt...

(#68633) norti válasza melan (#68632) üzenetére


norti
addikt

Elvileg ha csinálsz egy in-place upgrade-t (windows alatt indítod a Pro telepítőjét), akkor megmarad mindened és Pro lesz. Ha sikerül, utána felejtsd el örökre az N verziókat, hacsak nem vagy EU képviselő.

(#68634) Doky586 válasza melan (#68632) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"bizonyos oldalak video ablaka, vagy videolejátszása nem működik"
Hát nem pont azért választottad az 'N' kiadást hogy ne is működjön rajta semmilyen médialejátszás..?
Vagy a főnököd választotta? hogy a könyveléssel foglalkozz és ne videókat nézz. :F

(#68635) Geth válasza #92063744 (#68631) üzenetére


Geth
addikt

Egyesek már kaptak is. :DDD

(#68636) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tegnap volt egy nagy frissítés, nem volt könnyű szülés.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#68637) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

hogy tudnám helyrevágni a tálcámat? 1709, 16299.64 build - w10 PRO.
ez egy jobb gomb a tálcán, de minden alkalmazásnál ilyen :(

[ Szerkesztve ]

(#68638) melan válasza Doky586 (#68634) üzenetére


melan
senior tag

Épphogy a munkahelyi gépen megy a video - rendes a főnök :D

norti: köszönöm a megerősítést, erre gondoltam én is....

[ Szerkesztve ]

(#68639) raidx válasza adamgreen (#68630) üzenetére


raidx
őstag

Meg kéne nézni a lemez tulajdonságok, biztonság minden rendbe van e? Ha sok szám kérdőjellel a végén akkor a tulajdonost kell frissíteni. Ez csak egy a sok közül. Nálam ennyi volt a baj.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#68640) BalaG


BalaG
aktív tag

Hali Mesterek! :R

Valak tud segítni hogy miért nem tudom sehogy se beálitani ezt a k***** startmenut!? :W :(((
Mindent probáltam mar, youtub ..különbözö forumok... minden féle beállítás "gépházban" itt ott.. de semmi remény hogy ILYEN legyen E helyett!? :U

(#68641) #71746560 válasza BalaG (#68640) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,itt tudod beállítani:

(#68642) esikl012


esikl012
tag

Sziasztok!
A 1709-es update után az Utorrent minden indításkor nagy ablakba indul, a jelölt helyre ha teszek pipát akkor is ha nem teszek akkor is.
Van valami más beállítási lehetőség?

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#68643) BalaG válasza #71746560 (#68641) üzenetére


BalaG
aktív tag

..köszi igen már állítottam ott is MINDENT mindenhogy és semmi :W :F

( ujra huzta, a win-t akkor is ilyen mindig ilyen és nem vágom másnak mér olyan) :Y

(#68644) Csupingo válasza esikl012 (#68642) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem mindkettőben van pipa, úgy se jó?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68645) #86564352 válasza BalaG (#68640) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az "ILYEN" még az Anniversary Update előtti kinézet volt. 2016 nyara óta a mostani van. Ugyanolyanra nem tudod megcsinálni most. Hasonló: start menü beállításokban kapcsold be a "legtöbbet használt" gombot. Vagy kapcsold ki teljesen az app listát, akkor elbújik egy gomb mögé és csak a csempés rész látszik elsőre. Olyan változat nincs, hogy legtöbbet használt lista legyen, de ABC összes lista ne legyen.

(#68646) vlevi válasza BalaG (#68643) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mire gondolsz? Két oszlopos legyen?
Mert, ha ez a kérés, akkor csak egyszerűen az egérrel szélesebbre húzod.

(#68647) smc válasza vlevi (#68646) üzenetére


smc
addikt

Ugyan, csak át kell állítani angolra. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68648) BalaG válasza #86564352 (#68645) üzenetére


BalaG
aktív tag

ÁÁ éértem! hát nagyon köszi :R :R
( nagyon hiányzik mondjuk a win7 start menuje de eza "startmenu8/10" meg "classic shell" okosságok tök gagyik és lassuak.. dehát igy jártam ) :DDD

vlevi:

Nem arra gondoltam hogy tökjo ott az elrendezés (az angol verzional) felül van fiok kép programok latszodnak meg olyan tök más a kettő na... és az jobban bejön.. de mind1 mosmá :(

köszi mindenkinek :C

[ Szerkesztve ]

(#68649) King Unique válasza BalaG (#68648) üzenetére


King Unique
titán

Én tesztelgettem korábban külső Start menü programokat, de azt nagyon nem mondanám, hogy gagyik lennének. Sőt, rendszerint mindegyik sokkal jobban konfigurálható és többet tud, mint a 7-esben lévő. Valamint a működésükkel sebesség terén sem volt gondom. De mondjuk nekem amúgy sem létszükséglet egyik sem, mert már Windows 8.x alatt is inkább a kezdőképernyőt használtam + a Start gomb jobbklikkes / Win+X menüjét. :D Ahogyan Windows 10 esetében esetében is megfelel számomra a gyári Start menü, amit van hogy teljes képernyős módban használok. Illetve ott is megvan az előbbi menü, amivel baromi egyszerű, gyors és kényelmes az egyes rendszereszközök elérése. Bár pár menüpontot az újabb rendszerekben lecseréltek másra, de attól még nagyon jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#68650) vlevi válasza BalaG (#68648) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, értem.
Hát, asszem olyan nincs.

Én pedig próbáltam valamikor a teljes képernős start menőt.
Egy ideig nem értettem, mi olyan furcsa rajta. Aztán rájöttem. A normál starton van egy függőleges ikonsor, képek, zenék, dokumentuok, satöbbik ikonjai, aztán a programok, majda csempék.

A teljes képernyőn startmenün, nem tudom miért, talán nem fér ki :F nincsen a telepített programok listája, csak, ha átváltok, rá, de akkor meg nincs csempe.
Szóval az is kuka.

Pedig annakidején, 8-asnál amikro először megláttam a startot, akkor én is szívrohamot kaptam tőle, de aztán azt mondtam, hogy az a baj vele, hogy nem léptek vele elég nagyot. Ennek a teljesképernyőn startnak egyazegyben át kellett volna vennie a desktop szerepét. Vagyis, amikor a desktopot akarom látni, akkor jöjjön fel a csempelős rész, amikor a startmenüt, akkkor pedig a hagyományosnak mondható programlista.
Amióta nincsenek widgetek (vagy minialkalmazások, már el is felejtettem, hogyan hívják őket), azóta a desktopnak úgysincs sok szerepe.
Én vártam egy ilyesféle lépést a Microsoftttól, de nem lépték meg, sőt, inkább viszakoztak, egy ilyen, semmiresemjó vacakra. Mert így a csempéknek az égvilágon semmi értelme nincs, mert a csempében lévő appokat senki nem látja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.