Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) Geth válasza #42098752 (#68350) üzenetére


Geth
addikt

Csak mi? Írd le nyugodtan, nem harap itt senki :DDD
Konkrétumok nélkül nem fog tudni senki segíteni, hogy menne-e a dolog.
Viszont egyre inkább úgy tűnik, hogy nem is akarsz ezzel foglalkozni.
De akkor mi a célod a topikban?
További jó reménykedést.

(#68352) Zolabol válasza netpeti98 (#68327) üzenetére


Zolabol
tag

Helló!

Igazad van. Windws defendernek álcázta magát. Feltünő volt, hogy üresjáratban működésbe lépett a videókártya ventije :)

köszi

(#68353) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

A Windows 10 miert igy latja az egyetlen gepben levo HDD-t?

Egy Acer Veriton S6620G-rol van szo egyebkent. Szetszedni es megnezni a kabeleket nem tudom, mert csak teamviewer-el erem el

[ Szerkesztve ]

(#68354) cigam


cigam
félisten

Hogyan kell a HW-rőé "leválasztani" a W10-et? Eladom a gépet, de a Windows-t nem adnám tovább.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68355) Csupingo válasza YASKATIR (#68353) üzenetére


Csupingo
veterán

Amit kijelöltél az nem a hdd? Western Digital Caviar Blue 500GB 16MB 7200rpm SATA3 WD5000AAKX
(Mintha külső meghajtónak érzékelné.)
Sikerült SSD-t olvasnom, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68356) YASKATIR válasza Csupingo (#68355) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Semmi gond, a lenyegen nem valtoztat. Ez az, nem ertem, hogy miert kulso meghajtokent erzekeli, mikor nem az

(#68357) trialboj válasza trialboj (#68344) üzenetére


trialboj
őstag

Megoldott magától, fura egy szitu volt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68358) Doky586 válasza YASKATIR (#68353) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios-ban állítható hogy eltávolíthatónak lássa vagy ne..

(#68359) CirrMee válasza YASKATIR (#68353) üzenetére


CirrMee
addikt

Pl eltávolítható meghajtónak beállítva BIOS/UEFI részlegnél...? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#68360) Sub-ZeRo válasza YASKATIR (#68353) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sata AHCI beállítás!

Más!

Lehet tudni a patch kedden milyen frissítések jönnek? A 1703-al nincs bajom, 1709-cel vannak, de nem merem még frissíteni...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68361) #42098752 válasza Geth (#68351) üzenetére


#42098752
törölt tag

Csak reagaltam egy hsz-ra, ennyi az egesz, felesleges tuldimenzionalni.

(#68362) Geth válasza YASKATIR (#68353) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy a kollégák írták, EFI beállítás is lehet.
Illetve frissíthetsz AHCI drivert.
És ha még mindig rossz (erre már nagyon kicsi az esély): [link]

(#68363) pc360 válasza #42098752 (#68361) üzenetére


pc360
addikt

Jó, csak ez akkor is buta, ráadásul alaptalan hozzáállás - ahogy ezt már az elején is jeleztem.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68364) YASKATIR válasza Sub-ZeRo (#68360) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szoval AHCI-rol at kell tennem a masikra. Koszi mindenki

[ Szerkesztve ]

(#68365) King Unique válasza YASKATIR (#68364) üzenetére


King Unique
titán

Dehogy kell! Ha átállítod, akkor az AHCI módban telepített Windows sem fog bootolni...

A BIOS / UEFI menüjében kell lecsekkolni a SATA konfiguráció beállításait és kikapcsolni pl. a Hot Plug opciót, ha be van állítva a háttértárnál (példa). Vagy alternatív módszerként lehet túrni a registry-t is (példa).

[ Szerkesztve ]

(#68366) Doky586 válasza YASKATIR (#68364) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NEM !!! :W :W :Y

(#68367) #56474624


#56474624
törölt tag

Fall Creators Update-re miért nem jön frissítés? :F

(#68368) YASKATIR válasza King Unique (#68365) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

:DDD Rendben, sosem voltam egy nagy szakerto. Koszi koszi

[ Szerkesztve ]

(#68369) Bogyó bá' válasza #56474624 (#68367) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mert hétfő van - talán holnap este. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#68370) Shing válasza agy73p (#68235) üzenetére


Shing
őstag

A "belaggolós" írás csak akkor jellemző ha valami maxra terheli a gépet. Proci és HDD sincs max használaton? Vezérlőpult, Billentyűzet beállítások között feljebb állíthatod az ismétlési sebességeket hátha segít, de a leírásod alapján nem hiszem hogy ezzel van a gond.

(#68371) laca.1


laca.1
aktív tag

üdv.
segítséget kérnék, következő lenne a kérdésem. van egy laptopom amiben van egy ssd és egy hdd, az ssdn van a rendszerem win10 64bit uefi módban, a hdd (750gb)ketté van osztva egy 30gb partíció meg a maradek. Van egy program ami kell nekem de csak 32bien fut arra gondoltam hogy a hdd 30gb részére telepitenek egy win 7 32bitet lehetséges ez? vagy a bios beállítás miadt nem? gondolok itt az uefi módra.

(#68372) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Van egy aprócska problémám. Ugyebár a windows (10) telepítéskor létrehoz pár partíciót, amik párszáz mb-osak, de telepítés után ezek nem látszódnak a windows intézőben. Barátnőmnek vettem új gépet, amin gyári windows 10 volt (1607). Ezen volt egy recovery partíció, ami 11,7 GB. Valamiért a többivel ellentétben ez látszódik az intézőben. Azóta felraktam a 1709-es verziót, leformáztam az összes partíciót előtte. A gondom, hogy most is ott van az intézőben az a 11 gigás E betűjelű partíció, és idegesít. Nem akartam törölni,mivel ezeket jobb meghagyni gondolom. Kérdésem: hogyan tehetném rejtetté/láthatatlanná? A lemezkezelőben, ha rákattintok jobb klikkel, akkor nincs ilyen,hogy betűjel módosítás, vagy akármi,mint a többi partíciónál. Ebben az esetben csak a súgót dobja fel lehetőségként. bejegyzéseket sem tudom átírni, mert home verziós a windows. Hogyan tüntethetném el? Köszi előre is!

(#68373) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Mióta frissítettem az őszi nagy updatera, azóta minden játékban random időközönként pár másodpercre belaggolok, leesik az FPS.
Más nem találkozott ilyennel? :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#68374) King Unique válasza Palesztin994 (#68372) üzenetére


King Unique
titán

A meghajtóbetűjelek eltávolítására van több módszer is. A Windows által Legacy / UEFI módban létrehozott kisebb partíciókhoz, illetve a speciális recovery partíciókhoz viszont a lemezkezelő rendszerint nem enged hozzányúlni. De a DiskPart már igen pl. a remove letter paranccsal.

Viszont a DiskPart sem mindig opció, mert nálam nemrég 1709 alatt restart után rendre ott volt a 450 MB-os helyreállítási partíció a fájlkezelőben... Ellenben, ha külső particionáló programmal vettem el a meghajtóbetűjelet, akkor már OK volt. Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool stb.

Egyébként rejtetté is lehet tenni a partíciókat a DiskPart és külső particionáló program használatával (példa) egyaránt. De mondjuk a helyreállítási partíció nálam már eleve rejtett (hidden) volt, ennek ellenére mégis kapott meghajtóbetűjelet.

[ Szerkesztve ]

(#68375) StLui


StLui
veterán

Vettem boltban használt notit "win 7, win 10-zel" hirdetve, egy win 7 pro matrica van az aksi alá ragasztva. Letöltöttem MCT-szal a win10-et usb-re, elindítottam a telepítést, de nem fogadja el a win 7 kulcsot, van valami lehetőségem win 10 re? Vagy fel kell rakjam gyorsan a 7-et és előbb azt upgradelni, majd utána már menne a tiszta telepítés? Most addig is elindítottam a telepítést kulcs nélkül, hátha elfogadja kulcsot utólag.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#68376) svgyula válasza King Unique (#68365) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt is áruld el neki, hogy a teamwiever-rel hogyan nézheti meg a BIOS/UEFI beállításokat :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68377) King Unique válasza svgyula (#68376) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8 óta ott van a gépházban a speciális rendszerindítás, ahonnan közvetlenül be lehet lépni pl. az UEFI-be. De amúgy írta, hogy megoldja.

(#68375) StLui:
A 1511+ kiadások elfogadják közvetlenül a W7/8.1 kulcsokat. Viszont az 1 éves ingyenes frissítési akció már hivatalosan lejárt. Az viszont más dolog, hogy pl. EZ alapján a gyakorlatban mi a helyzet. Illetve, ha más nem megy, akkor még év végéig a W7 —► W10 upgrade is opció EZT kihasználva. Illetve utóbbi megoldásnál az upgrade után már regisztrálva lesz a hardverazonosító és utána szükség esetén a tiszta telepítés is mehet egyből a 10-essel.

[ Szerkesztve ]

(#68378) Joker88


Joker88
őstag

az mitől lehet hogy Edge-n keresztül a Youtube videók még 1080p-ben is eléggé szemcsések ?
mit kell engedélyezni/tiltani hogy ne ilyen legyen ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68379) smc válasza Joker88 (#68378) üzenetére


smc
addikt

Ezt csekkold le

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68380) StLui válasza King Unique (#68377) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, nagyjából ezeket tudtam is, de attól tartottam most már csak a win7 upgrade win10-re (kisegítős változattal) fog működni, de nem. Kiderült rosszul láttam az egyik karaktert, telepítés közben bevette a nullát, most, hogy utólag szerettem volna aktiválni, már figyelmeztetett, hogy nem lesz jó, és kiderült D betű (lefényképeztem, kinagyítottam :D )
:R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#68381) vfeco válasza Occon adom (#68342) üzenetére


vfeco
aktív tag

Ezen a gépen még sosem volt Win10. Az ingyenes időszakban nem tudtam feltenni, ezért próbálom erről a linkről telepíteni. [link]

Sajnos 99%-nál megáll. :W

(#68382) Bacusuz válasza Bacusuz (#68337) üzenetére


Bacusuz
őstag

Erre valaki?

:U

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#68383) qqcqqc válasza cigam (#68354) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ms fiókkal, ott látod a liszenszeid, és le tudod választani. Ha helyi fiókód van, akkor először fel kell vinni egy live fiókot be kell jelentkezni az adott gépről.

(#68384) Ablakos válasza King Unique (#68377) üzenetére


Ablakos
őstag

Van valamilyen kritérium, hogy melyik win7 lehet a win10 upgrade előzménye?

(#68385) Pécsi gyerek válasza Ablakos (#68384) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha jóltudom a pro-t pro-ra a home-ot home-ra stb...A home-ot,nem lehet pro-ra frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68386) King Unique válasza Ablakos (#68384) üzenetére


King Unique
titán

Az az adott Windows-kiadástól függ, hogy milyenre fog frissülni, amit az alábbi táblázat szemléltet.

(#68376) svgyula:
Mármint, ha arra célzol, hogy a TeamViewernek a távoli gépen is futnia kell az OS alatt, akkor úgy nyilván sehogy. De más módon nem lehetetlen, amire akad példa.

(#68354) cigam:
Ahogyan más is említette, a Microsoft-fiók összekapcsolható a digitális licenccel és elvileg hardvermódosítás után is megoldható az újraaktiválás. ITT sceenshotokkal is illusztrálva van a folyamat. Aztán az mondjuk más dolog, hogy a digitális licenc elvileg ahhoz a hardverhez kötődik, amin először aktiválva lett a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#68387) agy73p válasza Shing (#68370) üzenetére


agy73p
senior tag

Proci nem, hdd viszont terhelve van. Sokat nézegettem, pontosabb nem tudom kideríteni. Semmi mást nem látok, mint a Thunderbird terhelését.
Ha azt újratelepítem, esetleg segíthet? Ilyenkor minden beállítást újra kell rakni? Mert akkor nem állhatok neki. A levelezés a legfontosabb az egész munkám során.

(#68388) cigam válasza King Unique (#68386) üzenetére


cigam
félisten

és qqcqqc köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#68389) svgyula válasza King Unique (#68386) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Igen arra céloztam! Főleg mivel ezt is írta ":DDD Rendben, sosem voltam egy nagy szakerto. Koszi koszi" Valószínűleg messze van a másik gép az is lehet, hogy nem ebben az országban és egy nála is "amatőrebbnek" elmagyarázni, hogy mit nyomjon és mit mire állítson egy veszett fejsze nyele akció! :N Volt hozzá szerencsém!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68390) #71746560 válasza agy73p (#68387) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,SSD-t nem tervezel beszerezni?
Sokkal gyorsabb lenne a géped tőle. ;)

(#68391) pc360 válasza #71746560 (#68390) üzenetére


pc360
addikt

Na jah. A Thunderbird és a böngészők a legnagyobb HDD-zabálók egy átlagos gépen. SSD nélkül lassú megőrülés ezeket használni. Ma már nem kifogás a pénz sem, fillérekért dobálják a használt darabokat.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#68392) ArthurShelby válasza pc360 (#68391) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De ez szerintem durva. Mert ma mindenki böngészik, szóval gyakorlatilag ma már az ssd kötelező lett (egy sima szövegszerkesztés/böngészéshez is, anélkül "lassú megőrülés" van).
Régen (5 éve) az ember windwos7-en elvolt a hdd-vel, és gizda volt, ha volt ssd-je. Ma meg nem vagy meg ssd nélkül win7-en sem, (8.1-en egy leheletnyivel talán jobb) és win10-en sem. Szerintem ez szomorú :O , mert nem érzem, hogy annyi valami pluszt is kaptam volna cserébe azért, hogy már nem tudok hdd-zni. (btw telefonoknál uez van).

És akkor arról nem is beszéltünk, hogy a web is lassan fizetős lesz (fizess a hírért, tesztekért...). Pedig Mancika néni nekem a boltban mikor bemegyek valamit megkérdezni nem válaszol rendesen, csak azt mondja, hogy nyissam meg internetet, üssem be/google-zak rá, és akkor majd valahogy megtalálom. De nemcsak a boltos Mancika mondja ezt nekem, hanem már az önkormányzatnál is ez van . Pl Lusta beírni a nevem, menjek haza írjam be én, nyomtassam otthon ki, vigyem be (és most nem az ügyfélkapus ügyintézésről beszélek).
Szóval nekem kell fizetni már egy egyre erősebb gépért, az internetelőfizetésért, az áramért amik ezek az eszközök használnak (router, modem, telefon, gép/laptop töltése), a webért is lassan... és közben meg a fél életemet a képernyő előtt töltöm (az idő pénz). És ez nem választható, hanem kötelező funkció (próbáljon meg ma valaki internet és telefon nélkül élni...)
[link]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68393) YASKATIR válasza svgyula (#68376) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Bootolnak biosba, es kuldenek kepet mindenrol, en pedig mondom, hogy mit kell keresni / allitani

(#68394) Pécsi gyerek válasza pc360 (#68391) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

De kifogás.Akinek minden fillér számít az simán elvan hdd-vel is.Én azt használok,kitudom várni azt a 1,5-2 mp időt amíg elindúl a böngésző,meg azt a 20-25 mp-et amíg feláll a win 10.Aki nem az használjon ssd-t,vagy menjen jógázni,attól lenyugszik :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68395) Pécsi gyerek válasza ArthurShelby (#68392) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem bántásból,de ekkora baromságokat is rég hallottam.Simán elvan az ember ssd nélkűl.A magyarok kb egy core2duo-s 10 éves gépnek is örűlnek mint majom a f@szának.Ráadásúl youtube-ozni,böngészgetni amire az emberek többsége használja a gépet ezek a mai napig simán jók.Aki megőrül a pár mp-es lassúságért az vegyen ssd-t.De hogy anélkűl nincs élet :U A fizetős web-en is felröhögtem :C Az utólsó programomig ingyen van minden (persze biztos van speckó program amit jó ha megvesz az ember,de ez kb az emberek többségét szintén nem érinti)Amúgy meg azért mert egyszerűbb az élet internettel,azért lehet nélkűle élni.Csak minek?Megkönnyíti az életét az embernek,kivéve ha függő lesz. :DDD Az álltalad említett fizetős tesztet sem vágom.Ki az a hülye már bocs,aki fizet egy tesztért/hírért? :F Összefoglalva :egy ősrégi 10 éves 2 magos gép,hdd-vel és teleszórva ingyenes programokkal, simán jó az átlagembernek...ssd nélkül.

U.i. :manapság 3 ismerősömnek is raktam össze filléres gépet (kb 8-10 között) P4 es gépeket váltottak,c2d-os 4 gb ddr2 es gépek.3 ismerősből 2-ő nem mondható szegénynek,sőt.Nem érdekli őket a pc,csak menjen a youtube azt annyi.Az hogy mi a véleményem,hogy a nevesincs 8-10 éves tápot sem cserélik,meg ütött kopott házukat is mind megtartották,na meg a százéves vinyójukat is,attól függetlenűl mind örömmel használja az "új" gépét.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68396) svgyula válasza Pécsi gyerek (#68395) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
+1! Azok akik nem CAD vagy különleges grafikai programot használnak aminek a számításhoz kell a nagy sebesség nem feltétel az SSD. Persze az Epénisz az nagy ÚR! Na meg a játék függő luzerek akik képesek az utolsó fillérüket gépre költeni csak azért, hogy még egy lépcsővel nagyobb felbontáson lássa a játékot :( sokat Ismerek akinek az ott történő események a "való világ" a többi pedig csak az életben maradáshoz szükséges.
Na meg vannak az ideges lúzerek akik mindent azonnal, gyorsan, mert attól érzik fontosnak magukat! Sajna páran az ismerősök közül, már nem ezen a világon élvezik a net(?) nyújtotta örömöket. De még mindig él a mondás gyorsan élsz gyorsan halsz!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#68397) Pécsi gyerek válasza svgyula (#68396) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én is szeretem ha gyors a gépem,és haverok régi p4 es gépeitől én is idegrohamot kaptam már :DDD Ezért is mondtam nekik,hogy hadjanak békén a régi sz@rjukkal,azokat én meg nem szerelem már nekik.De amit összeraktam nekik c2d-os gépeket azokat én is simán jókedvel használnám netre stb,ha a gyorsaságot nézem.Ha a játékaimat,akkor maradok a xeon-os/g4560-as gépeimnél :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68398) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok!
A következő a gondom. A nagy őszi frissítés miatt újra kellett raknom az asztali PC-met - tiszta telepítés. Lényegében megy is minden, de van egy zavaró tényező. A Defendert nem használom - Comodot használom (még ha lehetne is a kettőt egyszerre). Azonban az áruháznál az a gond, hogy minden gép indítás után nem mennek a frissítések. Addig totóztam, hogy a Defender tűzfal elindítása megoldja a problémát. A szolgáltatásokban a Windows Defender tűzfalba, ha belemegyek, ott az indítás és megy is minden.
Azt hogy lehet megoldani, hogy az indítás típusa ne kézi legyen, hanem automatikus mert szerintem az lenne a megoldás arra, hogy ne kelljen mindig manuálisan indítanom a tűzfalat, hogy az áruház működjön. A tűzfal tulajdonságaiban nem aktív az indítás típusa rész így nem tudom átállítani itt. Az ultrabookomon is fent van az őszi update és ott nem kellett újrahúzni a gépet mert minden működött a frissítés után is. Ezen a gépen nincs a fenti gond. Ott a tűzfal a szolgáltatások közt automatikuson áll.

(#68399) #42098752 válasza pc360 (#68363) üzenetére


#42098752
törölt tag

Igen, jelezted; feleslegesen, nem kertelek ra... Mint a spam...

Szamomra nem alaptalan, mivel (informatikai leptekkel merve) viszonylag regi gepem van es nem csodalkoznek, ha ugy jarnek, mint a forumtars. Mindossze ennyi a tortenet.

(#68400) jokeph válasza Pécsi gyerek (#68395) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden szavaddal egyetértek, és tanúsítom igazadat.

3 konfigot használok, LGA775-ös platform - lásd aláírásomban, HDD 500 GB Toshiba; AM3+ platform (FX8320e+MSI 970A G. P. C.) 500 GB Seagete HDD és S1151-es platform - G4560 Pentium+Z270 Mini ITX/ac Asrock - WD Green 1 TB HDD.

Ezek között pont a zöld WD a "leggyengébb", ami a legerősebb konfigban van.

Mind a 3. konfigon böngészek (általában egyszerre 8-10 nyitott ablakkal, megy a YT, stb.), és játszom is (SC2-LOTV multiplayer).

Az FX-ben volt SSD (120 GB Kingston 300V Now), de át tettem a laptopomba.

A laptopon nagyot lökött (azért a laptop HDD-k sokkal "gyengébbek" asztali társaiknál), mintha új laptopom lenne.

Asztali konfigomban inkább a rendszer betöltést gyorsította fel jelentősen, böngészésnél, játéknál nem volt kirívó a különbség.

Magyarán, játéknál nálam nem a háttértár a szűk keresztmetszet betöltésénél, hanem a szerver és a netkapcsolat. ;] 2-3 másodperc meg nekem semmit se jelent, nem vagyok türelmetlen. :DDD

A WD Green HDD-m ráadásul 5400-as fordulatú, a másik két 500 GB-os meg 7200-es, ezek cirka 8 és 10 éves cuccok.

Egy mostani új HDD ezeknél már jelentősen gyorsabb. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.