Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) ArthurShelby válasza smc (#68497) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer
Windows Modules Installer Worker
System
Szolgáltatás gazda: Helyi szolgáltatás (hálózati korlátozással)
Eset service (32bites) :)

Ebből nekem az első, harmadik, negyedik fogalmam sincs micsoda.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68502) Geth válasza ArthurShelby (#68496) üzenetére


Geth
addikt

Figyelj, több SSD nélküli laptopra toltam rá a 7-8-10 történetet, mindenhol gyorsabb lett, mint az előző.
Az a 15 perc az katasztrófának tűnik nekem, az 5 perc pedig egy kisebb katasztrófának.

Én is hozzászoktam már az SSD-khez, ahol 10 percbe belefér a tiszta telepítés is az első indulás előtt :)

(#68503) ArthurShelby válasza quailstorm (#68498) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én az ide vinyót csak képről ismerem, nem vagyok olyan öreg motoros (najó egyszer véletlen összefutottam vele, akkor tanutam meg mi az a sata :D )

"Amúgy régebben ki volt szervezve az erőforrás-figyelőbe a lemezhasználat."
Azért mert nem volt olyan fontos még akkor, hogy kelljen a feladatkezelőbe.

"Win8 tényleg jobb Win7-nél tableten. Mert tömöríteni tudja a RAM-ot és mert lehet CompactOS módban használni. (plusz UEFI és energiagazdálkodás) De amit ez ad, azt elveszi az UWP, főleg 10 alatt."
Ehhez google-znom kellett, hogy megértsem (pl mi az az uwp) (na most lebuktam, hogy csak egy mezei user vagyok).
A RAM tömörítés jól jön, de nem ez a lényeges (4GB ramos laptopnál). A CompactOs ha jól értem a merevlemezen foglal kevesebb helet (jól jön, de egy 300GB-os hdd-n ez kevésbé lényeges szintén). Ezen kívül csak azt látom, hogy van valami uwp (Universal Windows Platform) ami viszont elviszi az erőforrásokat.

Én egy időben (akkor még nem volt win10) nagy win8.1 hívő voltam (start8-cal kiváltottam a startmenüt). Tényleg gyors volt. (volt olyan gép, amin xp volt, és ott is jó volt a win8.1, a hdd utána pl már nem adott ki kellemetlen hangokat). De valahogy ez mára megváltozott, és lassú lett a rendszer (és nemcsak az xp-s gépnél), az okát nem tudom.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68504) quailstorm válasza ArthurShelby (#68503) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem HDD-n tömörítesz, hanem 16GB-os és 32GB-os eMMC-n, tabletről van szó.
Nem 4GB hanem 2GB RAM!!!!! Sőt néha sajnos csak 1GB. De az jobbára a szemét volt.

A feladatkezelő NT4.0 és W7 közt kevesebbet változott, mint W7 és W8 közt.
A HDD használat listázása is fogyaszt, gyenge CPU-n még XP alatt is több %, akár 10% volt a taskmgr jelenléte. Ha nem volt rá szükség, teljesen felesleges volt monitorozni. Amúgy is hallottad meg láttad, hogy teker, csak azt nem tudtad maximum, hogy melyik tekeri.

Ha egy gép meg kellően erős, akkor meg tényleg csak az UWP bosszanthat, amúgy hoznia kell a W7 szintjét a 10-nek.

[ Szerkesztve ]

(#68505) fuze válasza fuze (#68480) üzenetére


fuze
őstag

Erre valaki?

adms.hu | UI Designer

(#68506) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A laptopomra kötöttem egy monitort.
Hogyan lehet megoldani, hogy melyik alkalmazás melyiken jelenjen meg? Erre van win megoldás, vagy külön program kell hozzá?
Pl egy ff-t át tudok húzni az ablaknál fogva, de egy teljesképernyős játéknál ez nem játszik. ( :D ) Próbálkoztam olyannal, hogy pl alt+enter (full képernyő módból kilép), áthúzom, újra alt+enter (full képernyő). A probléma annyi, hogy ha visszakattintok a mások monitoron a böngészőbe kilép a játéknál a full képernyős módból.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68507) smc válasza ArthurShelby (#68506) üzenetére


smc
addikt

Játékokban általában van beállítás rá, ahol a felbontást is állítod. Nézd meg úgy hogy aktív mindkét monitor.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68508) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Két kérdés fogalmazódott meg bennem Windows 10 telepítéssel kapcsolatban.

1.Mit kell elvégezni azon a számítógépen amelyiken készítem a telepítő pendrive-ot?
Itt arra gondolok, hogy kell-e egy Vírusirtó futtatás, vagy valami vírusirtó rescue disk átfogóbb vírusirtás vagy nem tud vírusos lenni a telepítő? Mindig "minőségi" vírusirtót használok, de még így is becsúszhat valami amit nem veszünk észre. Erről mi a véleményetek?

2. Milyen módon készítsük el a telepítő pendrive-ot?
Rufussal vagy a gyári Media Creation Tool -al jobb ? Illetve kérnék szépen érveket az általatok jobbnak talált módhoz.

Köszönöm szépen :R

(#68509) ArthurShelby válasza smc (#68507) üzenetére


ArthurShelby
addikt

cs 1.6-nál kétlem, hogy van ilyen :) (fifa-nál lehet)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68510) #86564352 válasza Geth (#68468) üzenetére


#86564352
törölt tag

FCU előtt jó volt úgy ahogy, a júniusi részben elcseszte, az augusztusi javította. Tökéletes soha nem volt. Most FCU óta egyáltalán nem működik, tiszta telepítésen se a default bing, se a google nem javasol. Előzményeket sem dobja fel normálisan.
Keress rá google-ben "microsoft edge address bar not working" látod nem egyedi probléma. Semmilyen workaround fix, szokásos dism és sfc parancsok nem segítenek. Tisztán telepített FCU alatt is szar úgy ahogy van. Ha egy böngészőben a címsor nem működik, az a "legegyszerűbb dolgok se" rovatba tehető. Egy hónap alatt nem csinálták meg, várhatsz a decemberire hátha... szembetűnő bugok vannak a rendszerben két éve, minden build egy lutri mi romlik el és mi hibás még mindig.

(#68511) smc válasza ArthurShelby (#68509) üzenetére


smc
addikt

Van az a lehetőség akkor, hogy átállítod az elsődleges monitort, vagy a win+p kombóval csak azt a monitort hagyod bent amelyiken játszol.
Ha más egyéb hack nincs rá, ebben viszont csak a google tud segíteni, mert én nem láttam már 10 éve azt a játékot.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68512) v.attis


v.attis
őstag

Azt meg lehet oldani, hogy a hdmi sosem kapcsoljon ki, de a laptop kijelzője mondjuk 10 perc után igen?
A tévén passthrough-val hallgatok zenét, tehát a tévén keresztül megy az erősítőbe. Így a tévének sosem kellene kikapcsolnia, mert akkor a hang is oda van. Ezért ott képernyőkímélőt szeretnék használni, a laptop kijelzője meg kialudhatna pár perc után.
Külső alkalmazás is jó!

(#68513) Geth válasza v.attis (#68512) üzenetére


Geth
addikt

Én csak az Intel driverében láttam ilyen beállítáast, mármint hogy ha kikapcsol a kijelző, a HDMI-n menjen tovább a hang.
Sajnos azt vettem észre, hogy egyébként rögtön elmegy a hang is, ahogy kikapcsol a kijelző...
Külső progit nem tudok, nekem azóta tárgytalan.

(#68514) ArthurShelby válasza smc (#68511) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az elsődleges képernyő átállítás segített.
Viszont továbbra is az van, hogy ha elkattintok a játékból (ha tudok, pl a másik monitoron lévő böngészőre), akkor leteszi az asztalra a játékot. Félek erre nincs megoldás.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68515) Geth válasza #86564352 (#68510) üzenetére


Geth
addikt

Ja én nem várok, nem használok Edge-t, csak jeleztem, hogy nálam minden OK (nem tiszta telepítés).
Kiegészíteni nem egészíti ki, de ezt írtam is korábban. Felajánl kifejezéseket, historyból is.

A korábbi listádon a többi tételnek örülök, hogy nálam sose volt velük gond :)

(#68516) cserix


cserix
tag

Nekem is megvolt a frissítés.
Amire szeretném a figyelmeteket felhívni:

alattomos módon az update kikapcsolja a rendszervisszaállítási pont létrehozást és töröl minden régebben létrehozott visszaállítási pontot. :Y

Ez engem nagyon kellemetlenül érintett, mert a munkámhoz használatos programok egy része nem megfelelően indult el. Szerencsére nem kellett újratelepíteni, de jó sok idő ráment mire meglett a megoldás....és persze a vérnyomásom emeléséhez sem kellett ma kávé....

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#68517) #86564352 válasza cserix (#68516) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez is egy retardált dolog tőlük. Le se szarják a beállításaidat, frissítéskor visszateszik ahogy ők jónak gondolják. Kikapcsoltad a fast startup, hibernálás funkciót mert SSD mellett minek? Ők visszakapcsolják. Használtad a visszaállítási pontokat? Ők kikapcsolják. Szó nélkül megváltoztatják a start menüs shutdown és restart viselkedést, megnyitnak neked programokat kérdezés nélkül.

(#68518) jokeph válasza Geth (#68492) üzenetére


jokeph
nagyúr

Természetesen lehetett, de én tudtam amit akartam, mást meg anno nem érdekelt. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68519) Rruuer


Rruuer
senior tag

Létezik olyan hogy 10 homera nem lehet feltenni a hangkártya drivert? (Asus maximus vii gene)

(#68520) Sub-ZeRo válasza tomp (#68450) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tényleg nem javították ki a hibát a startmenünél... :W :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68521) v.attis válasza Geth (#68513) üzenetére


v.attis
őstag

Az nekem nem jó valószínüleg. A tévé lelő mindent ha nincs kép, tehát nem engedi át a hangot sem.

(#68522) Geth válasza v.attis (#68521) üzenetére


Geth
addikt

Igen, de pont ezzel a beállítással lehet megcsinálni, hogy monitor lemegy standbyba, TV-n hang szól tovább, a TV kijelzőjére meg kiraksz valamit, vagy lekapcsolod (csak a kijelző részét!).

Ha nincs beállítva ez az opció (én csak Intel videodriverében láttam), akkor a default működés az, hogy ahogy alszik a monitor, viszi magával a HDMI hangot...

(#68523) Geth válasza #86564352 (#68517) üzenetére


Geth
addikt

Aha, akkor azért nem tűntek fel ezek, mert pont így használom :DDD
Amúgy a hibernálás és az SSD két külön dolog, én nem kapcsoltam ki, hibriden jó az (ha nincs vele amúgy gond :) )

[ Szerkesztve ]

(#68524) laleeee válasza Sub-ZeRo (#68520) üzenetére


laleeee
őstag

Pontosan mi volt a hiba ?

(#68525) Sub-ZeRo válasza laleeee (#68524) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hiába kattintasz a start menüre, nem jön elő! Ha kijelentkezel, meg vissza, akkor jön fel csak. Minden második indításnál ezt el kell játszani. A 1703-as verziónál nem volt ilyen hibám 4 nap alatt.
Most felraktam megint a 1709-et és megint jelen van. Itt valami nem jó.
Igaz, 2 inteles laptopon jó, de asztalin ami full amd gép, nem működik... Érdekes.
Már toltam egy feed-et nekik...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68526) King Unique válasza smallmer (#68508) üzenetére


King Unique
titán

1. Ideális esetben nyilván vírusmentesnek kellene lennie a rendszernek. De, ha nagyon akarsz, akkor lefuttathatsz a rezidens vírusirtóval egy keresést. Valamint pl. a(z) MBAM / HitmanPro, illetve komolyabb fertőzéseknél egy pendrive-ról bebootolt Rescue Disk futtatása is opció. Továbbá egy "tiszta" rendszeren a Windows-telepítő kiírása után magát a pendrive-ot is akár írásvédetté lehet tenni, hogy később egy vírus ne tudja módosítani a tartalmát és ezáltal a telepítésnél más gépeket végigfertőzni. Például a pendrive-os kiszerelésben kapható Windows 10-nél gyárilag írásvédett a flash meghajtó többek között emiatt is.

2. Opció az MCT, a Rufus és a manuális fájlmásolásos módszer egyaránt, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó. Aztán, hogy kinek melyik megoldás kényelmesebb és praktikusabb, azt eldönti mindenki maga.

[ Szerkesztve ]

(#68527) #86564352 válasza Sub-ZeRo (#68525) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én is kb. három plusz restartot adtam egyik gépen egy tiszta telepítésnek, amire méltóztatott a start menü és értesítési központ előbújni. UWP alapok valószínűleg megzavarodnak a háttérben.

(#68523) Geth 111 GB SSD-n nekem csak ne foglalja a hibersys a gigágat. Ha valamit másnap folytatni akarok megnyitott programokkal, akkor csak sleep. Fast startup: SSD miatt bootnál nincs sok értelme. Ha használsz más rendszert is, bezavar a meghajtó zárolásával. Hátrányok > előnyök SSD esetében.

(#68528) Geth válasza #86564352 (#68527) üzenetére


Geth
addikt

Az SSD akkor érzi jól magát ha minél inkább üres. Ez persze szembemegy a felhasználási céllal, dehát ez van :)
Nálam csak a rendszer + programok vannak rajta, gépenként eltérő mennyire van tele. Itthonin kábé félig üres (111GB-ból), melósban olyan 30% szabad (az is valami ilyesmi méretű).
Ezen az éppen 6GB-os hiberfil nem oszt, nem szoroz.

Ha sleepel a gép, és van közbe egy áramszünet akkor pápá a memória tartalmának, erre van a hibrid sleep.

Lehet, hogy SSD-nél nincs sok értelme a Fast Startupnak (néhány mp), de mivel manapság már alig-alig kapcsolják ki az emberek a gépet (alvás, hibernálás), ezért igazából a kikapcsolásnak is kábé ennyi értelme van.
Igen, a multiboot kivétel, de én ott amúgy is elrejteném A OS rendszerpartícióját B OS elől és fordítva.
Vagy virtualizálunk/hv/docker/akármi, mert multibootot már évek óta nem láttam.

(#68529) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha az embernek éppen nincs helye, miért engedi a Windows a frissítést abban a tudatban, hogy nem fog sikerülni biztosan a művelet? Más tészta, hogy tudom, mi a helyzet, de kíváncsiságból hagytam őkelmét frissülni, mutassa meg, mit alkot! :DDD

Vagy -nehogy már!- talán nem tudja a rendszer előre, hogy mennyi helyre lesz szüksége?

(#68530) #86564352 válasza Geth (#68528) üzenetére


#86564352
törölt tag

Te csak félig használod, más tesz rá fájlokat is. Nálam kb. 20 giga szabad hely van, így osztana és szorozna a hibersys. Áramszünet évente egyszer ha van, kicsi az esélye pont akkor valami fontos. Sleep előtt is rutinszerű a mentés + böngészők, word összeomlás után is helyre tudják állítani jó eséllyel. Illetve Edge-ben van erre a tabok félrerakása funkció is.
Fast startup funkció vélt-valós hasznosságán kívül a lényeg: ha te kikapcsolod a beállításokban, akkor a Win frissítés tartsa ezt tiszteletben vagy minimum jelezze egy új build után "bocsi technikai okokból ezt és ezt ki-be kapcsoltunk" ugyanez vonatkozik a visszaállítási pontokra is.

(#68531) Sub-ZeRo válasza #86564352 (#68527) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az szép!
Én kibabráltam vele. Bizony. Egy 16xx-s buildet raktam fel, majd úgy a 1703, 1709. Van visszaállításom 1703-ra, ahol még jó volt... Bezony... 🤣🤣😂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68532) Geth válasza #86564352 (#68530) üzenetére


Geth
addikt

Na 20GB az nem sok valóban, pl. Samsungnál a javasolt overprovisioning is nagyjából ennyi, szóval a határán vagy :)
Fájlok alatt ugye nagyon nem mindegy mit értünk. Statikus tartalmat (doksik, képek, zenék, filmek) például teljesen felesleges ekkora méretű SSD-n tárolni, csak a helyet viszik.
Szoftverből (ami nem játék) én nem vagyok nagyevő, de azok az SSD-n vannak.
Játékból persze telepíthetnék ide, de annyira nem nagy, hogy minden elférjen, akkor már menjen egy helyre (a kupleráj sokkal jobban zavarna :D ).
Amit leírtál rutin az nekem egy lépésből áll: aluggyáá. Értem, hogy ritkán van áramszünet, de egész egyszerűen nem is érdekel, megoldja a probléma önmagát :)

A 2. bekezdéssel egyet értek, nagy update után mindig végigzongorázom a beállításokat, elmegy vele negyedóra, de megspórolhatnám, ha előre tudható, mit fog elállítani (mondjuk valószínűleg akkor is végignézném :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#68533) #86564352 válasza Geth (#68532) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elég az neki bőven, egyébként is pár gigát gyárilag félreraknak OP miatt, a Win nem is látja a teljes kapacitást. Túl van tolva a köztudatban a hogyan gondozd SSD-det téma, nem annyira kényesek! Évek óta használom, még torrenteztem is rá. Kutya baja kb. 20-25 TB írásnál ha tartok. Előbb hal meg a vezérlője mint írásmennyiség miatt aggódni. És azért is rakok SSD-re fájlokat, hogy ne menjen egész nap a HDD kerregve, azon csak a ritkán használt dolgok pihennek. Nálad csak félig van kihasználva. Azért vettem SSD-t használjam a gépet gyorsan és csendben. Ha pénztárcám engedné minden HDD-t kidobnék.

[ Szerkesztve ]

(#68534) Geth válasza #86564352 (#68533) üzenetére


Geth
addikt

Régebbi Samsung Magician-be volt OP állítás, már rég kivették. 111 GiB = 120GB
Én se kímélem, 8.2TB :DDD
Nem azért nem rakok például statikus tartalmat SSD-re, mert kímélem, hanem mert hatékonyabb "olcsóbb" tárhelyen tárolni.
Nekem nem kerreg a vinyó (velociraptor). Ha egy vinyó kerregve megy (ráadásul SSD mellett), az sok jót nem jelent :)
Tény, hogy a HDD-t ritkán használom, statikus fájlok átköltöztek a NAS-ra.
Szorri de nem tudom jobban kihasználni :D
A következő konfigomba én se terveztem már HDD-t.

(#68535) #86564352 válasza Geth (#68534) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az a Samsung Magician mennyire felesleges szoftver volt. :K
Költői túlzás volt a kerregés: egészséges HDD-nek is van azért hangja felépítéséből adódóan, az SSD-nek pedig nincs. Te használd úgy, én használom így. :)

(#68536) Geth válasza #86564352 (#68535) üzenetére


Geth
addikt

Nem volt az felesleges: firmware update :D Samsungnál is volt néhány szériánál rettenet minőségű firmware.
A vinyóm valóban az SSD-hez képest hangos: tízszer halkabb, mint a suttogás.
Valójában ha elindítok pl. egy combosabb játékot róla, elnyomja a VGA hűtő :D
Nem akartam meggyőzni senkit, én csak nehezen tértem napirendre afölött, hogy mennyien megmaradtak ennél a teljes kikapcsolás dolognál, ez a furcsa :)

(#68537) #86564352 válasza Geth (#68536) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha elutazom akkor kapcsolom ki, amúgy Win7 óta csak alszik a gépem. Én a hibernációt és fast startup-ot tartom értelmetlennek SSD mellett.

[ Szerkesztve ]

(#68538) smc válasza Geth (#68534) üzenetére


smc
addikt

Hol lehet megnézni mennyi az írt tartalom egy ssd-n?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68539) tomp válasza Sub-ZeRo (#68525) üzenetére


tomp
félisten

1703-nál nekem se volt még soha. A tavalyi kiadásnál(1703 előtti) volt összesen kb 3x ilyen hibám.
Nekem inteles vasam van. Én is írtam nekik. Még amikor kiadták és felraktam. Ők rögtön driver hibára hárították. Amióta megírtam nekik, hogy NEM és külföldi oldalak tele vannak ezzel a hibával, semmi reakció. Néma csend. Még annyi sem, hogy kivizsgálják.
Hallgatás=beismerés...

[ Szerkesztve ]

(#68540) movax válasza cserix (#68516) üzenetére


movax
őstag

Azt cáfolnám, hogy kikapcsolná a system restoret-t, például nálam nem kapcsolta ki.

(#68541) King Unique válasza smc (#68538) üzenetére


King Unique
titán

Windows alatt pl. a HDS, CDI, SSDOK, SSD Life stb. megmutatja. Ahogyan akár az SSD gyártójának spéci programjai is.

[ Szerkesztve ]

(#68542) Geth válasza smc (#68538) üzenetére


Geth
addikt

Általában SMART táblába vezetik, azt tetszőleges erre alkalmas szoftverrel megnézheted.
Samsungnál például a gyári Magician szoftver is kiírja.

(#68543) smc


smc
addikt

Köszi, azt hittem alapból van ilyen a winben. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#68544) #86564352


#86564352
törölt tag

Egy pacsi Redmondba: javítottak a képnéző eddigi nagyon béna UI-en! Most már nem lógnak rá a képre a vezérlőgombok! :C
Szerk.: alapból még rálóg a sáv sajnos, de ha kattintva eltüntetem a sávot akkor már jól látszik csak a kép és semmi más. Korábban ilyenkor is ott volt alul három ikon bezavarva. Szebb lett az animáció is, és böngésző módban el lehet tüntetni a fenti összefoglaló albumok sávját is. Végre rájöttek opciókat kell adni a népnek.

[ Szerkesztve ]

(#68545) #41473792 válasza Sub-ZeRo (#68525) üzenetére


#41473792
törölt tag

Az Én laptopom is Amd-s ugyanez a hiba valószínűnek tartom hogy csak az AMD-s gépeken jön elő ez a hiba más gondom eddig nincs is vele.AMD E-450 APU Radeon HD6320 Graphics

(#68546) movax válasza #86564352 (#68544) üzenetére


movax
őstag

Persze az elcseszett színkezelésén nem javítottak, csak a csicsán, nagy pacsit nekik.

[ Szerkesztve ]

(#68547) tomp válasza Sub-ZeRo (#68525) üzenetére


tomp
félisten

VirtualBoxban felraktam az őszi kiadást. Akárhányszor indítom el a rendszert, nem jön elő a hiba. De fogadjunk ha közvetlenül a gépre raknám fel, az első újraindítás után már nem menne a start menü...

(#68548) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Van dvd-n egy 1703- as win 10 em.Ha azt kb egy évmúlva felrakom,akkor az az aktuális win 10 re lefrissűl?Ha akarom,ha nem?És ha lefrissűl,vissza tudok álni a régebbire,és az úgy marad örökre? :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68549) King Unique válasza Pécsi gyerek (#68548) üzenetére


King Unique
titán

Az aktuálisra frissül normál esetben. Vagy pl. az eggyel korábbira, mert eddig sem mindenki kapta meg a megjelenéskor azonnal az aktuális verziót. A funkciófrissítéseket amúgy nem muszáj azonnal telepíteni, mert lehet őket halasztani 1 évvel. Visszaállni is lehet az előző buildre X napig, de utána automatikusan törli a rendszer a korábbi verziót. Ez az X korábban még 30 nap volt, de újabban már elvileg 10 nap. Örökké meg nyilván nem marad a régebbi verzión a rendszer, max. ha a WU-t valahogyan letiltod... :D Egyébként célszerű időnként lementeni a rendszert pl. a Macrium Reflect programmal és ha netán valami gond lenne, akkor a mentésből visszaállítani a korábbi állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#68550) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Újabban minden bejelentkezés alkalmával megnyílik az érintőbillentyűzet. Hogy tudom kiiktatni?
Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.