Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68651) esikl012 válasza Csupingo (#68644) üzenetére


esikl012
tag

Nem. Semmilyen variációban sem. :((

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#68652) King Unique válasza vlevi (#68650) üzenetére


King Unique
titán

"A teljes képernyőn startmenün, nem tudom miért, talán nem fér ki :F nincsen a telepített programok listája, csak, ha átváltok, rá, de akkor meg nincs csempe."

Tényleg nagyon megerőltető az 1-2 kattintás a másodperc törtrésze alatt... Meg, ha valakinek eleve ki vannak tűzve a gyakran használt programok, mappák (olyat is tud) stb. csempéi, akkor még váltani sem nagyon kell. Csak Windows gomb, esetleg egy kis görgetés és már kattintok is az elindítani kívánt programra, a megnyitandó mappára stb.

[ Szerkesztve ]

(#68653) BalaG válasza vlevi (#68650) üzenetére


BalaG
aktív tag

Értelek titeket és köszi a tippeket nincs más mint meg baratkozom az új startmenüvel :(
(vagy leszed valami alkalmazást ami vissza adja a régi érzetet csak kérdés melyik az amelyik jó és nem fizetős nincs tele reklammal bla-bla .. és persze teszi a dolgát) :Y :K :DDD

(#68654) Tiger. válasza esikl012 (#68642) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én nem bántottam ki xeltem és utána már jó volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#68655) adamgreen


adamgreen
senior tag

Szép lassan jönnke elő az ujjabb hibák :

kritikus hiba a start menü nem működik . Egyre jobb :C

(#68656) #71746560 válasza adamgreen (#68655) üzenetére


#71746560
törölt tag

Azért,mert tákolják a windows 10-et.
Évente 2-xer ezért telepíteni a gépre!
Nem képesek egy normálisan működő rendszert kiadni. :W

(#68657) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Egz onenote probléma is bejött.
Van egy frissítés hozzá, de nem települ. Megoldás: App törlés, újratelepítés!
Igy már jó. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68658) TRob1 válasza #71746560 (#68656) üzenetére


TRob1
veterán

Hááát, igen. Bekerül a programkódba véletlenül egy ilyen "2-xer" vagy a lentebb olvasható "ujjabb"-hoz hasonló hiba, és máris ki tudja milyen galibákat okoz néhány júzernél... :U

¤ R'n'R ¤

(#68659) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

A téma inditóban nem a legfrissebb build szám szerepel.Nekem 16299.64 van.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#68660) #92063744


#92063744
törölt tag

Microsft Store: 0-24-ben, rendületlenül forog középen a karika, akármit nyitok meg. Pedig már rég nem dolgozik semmin, de ott van a kép közepén - és én ezt már évek óta figyelem. :C

Ja, és ma eddig semmit sem sikerült frissítenem vele. Ez már cikibb. :DD

(#68661) vlevi válasza King Unique (#68652) üzenetére


vlevi
nagyúr

Oké, de akkor a nem teljes képernőn miért van kinnt a programok listája?
Sajnos nagyon sok része ilyen a win10-nek, mintha átgondolatlan lenne, olyan szedettvedett érzése van tőle az embernek, nincs két egyformán összerakott valami benne.

(#68662) King Unique válasza vlevi (#68661) üzenetére


King Unique
titán

Mért, ha ott van, annyival jobb a szűk oszlopban hosszasan legörgetni, majd még külön lenyitogatni és kiturkálni belőle a programokat? Pont ezért nem szeretem annyira a hagyományos Start menüt és már 8.X alatt is inkább használtam a kezdőképernyőt. A 10-esnél meg csak 1 kattintás teljes képernyős módban váltani egyik-másik között. De amúgy mintha a korábbi verziókban lett volna olyan, amit mondasz. Bár engem különösebben nem zavar a mostani megoldás sem. Illetve azért abban van némi logika, hogy el van különítve a menüben a "Kitűzött csempék" és a "Minden alkalmazás".

[ Szerkesztve ]

(#68663) vlevi válasza King Unique (#68662) üzenetére


vlevi
nagyúr

"abban van némi logika,"
Persze, ezt el is fogadom, hogy akár lehetne így is, de éppen ez a szedettvedettség nem tetszik. Nincs rá ésszerű magyarázat, hogy mikor mitől mi ilyen, és mikor olyan.
Úgy sikerült, majd talán egyszer hozzányúlnak.
Könyörgöm, ez már lassan 3 éves rendszer, mi a lófüttyöt faragnak még mindíg rajta?
Ennyi idő után a Win7 helyett már majdnem kinn volt a 8-as!

(#68664) King Unique válasza vlevi (#68663) üzenetére


King Unique
titán

Neked ezek szerint nem jó úgy, nekem meg igen. De azt azért nem lehet mondani, hogy ne lenne használható a mostani megoldás. Arról nem beszélve, hogy lehet az asztalra és a tálcára is rögzíteni ikonokat, szóval a Start menüt sem feltétlen muszáj állandóan nyomogatni. Ahogy Alt+F4 gyorsbillentyűvel is le lehet állítani / újraindítani a gépet.

Egyébként a 10-esnél eleve folyamatosan jönnek az újabb és újabb buildek, amik némi túlzással akár egy új OS-nek is megfelelhetnének. Tehát annyira nem meglepő, ha időnként nemcsak a motorház alatt, hanem a GUI-n is reszelnek. Ennyi erővel a 8.0 —► 8.1 —► 8.1 U1 is hozott a felületen kisebb-nagyobb módosításokat.

[ Szerkesztve ]

(#68665) ArthurShelby válasza King Unique (#68664) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Anno az xp-nél sp1-3 volt, win7-nél sp1, win8-nál 8.1, win10-nél már buildek, amik a stabilitást hol növelik, hol csökkentik.
Szerintem a 10-nél a stabilitás növelése sokkal fontosabb lenne, mint az a néhány új funkció, amit felhasználók 1%-a használ ki.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68666) King Unique válasza ArthurShelby (#68665) üzenetére


King Unique
titán

A 8.1 új build volt már ott is. Egy SP meg nyilván nem akkora horderejű, mint egy build upgrade. A stabilitás valóban fontos, de ebből a szempontból ez a rolling release nem éppen szerencsés. Ennyi erővel, ha a 7/8.1 esetében is ilyen lett volna, akkor ott is hasonló lenne a helyzet. Aztán az megint más dolog, hogy bár vannak kivételek, de nem is feltétlen mindenkinél okoz ez gondot. Az, hogy kap újdonságokat a rendszer és fejlődik, az meg azért jónak mondható. Arra meg nem érdemes alapozni, hogy pl. az átlagos user mit ismer és mit használ ki, mert ennyi erővel sokan még mindig XP-t nyomogatnának...Holott nyilván már egy W7 is sokkal jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(#68667) quailstorm válasza ArthurShelby (#68665) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak megjegyzem, hogy ugyan a 8.1 új build volt, de aztán jött 3db szervizcsomag 8.1-re, most U3-nál tart éppen és ott is marad.
Ezek közül a legdrasztikusabb felületváltozást az U1 hozta.

A rolling release minden felhasználóra erőltetése meg a problémák melegágya. Én nem látom hogy mitől hozza el a piaci sikert, mikor minden egyes új build csak dobálja ki, ami megszokott és okozza a problémákat. UWP meg kb senkit nem izgat.

(#68668) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Én nem értem mit kell itt kaparni a Windowst. Működjön. Van a Windows, elindítja a programot, a többit elintézi a program. Kész. Minek állandóan fejleszteni, új drájverek, lassan már alig működik a Win10. A hekkerek így is meg úgy is bejutnak a számítógépbe, 20 éve nyitva hagyott bejáratokról derülnek ki dolgok. A gatya oldalát foltozgatják, az alján, meg a tetején pedig ott a három nagy lyuk, de az oldalról nem látszik.

Néhány napja a Win10 letörölte a korábbi Windows.old mappát, csak azt elfelejtette, hogy fontos rendszerfájlokat is hagyott benne. Gyakorlatilag kinyírta magát, letörölte egy saját részét. Kék halál.
A Rescue Diskről sikerült kb. a 30. probálkozásra két nap alatt bootolhatóvá tenni a rendszert. Nagyon betéptek Redmonban amikor ezt a részt csinálták. Nálam a Win 8.1 volt az utolsó jól használható op.rendszer.

(#68669) quailstorm válasza GeorgeV (#68668) üzenetére


quailstorm
nagyúr

old-ban elvileg nem lehet semmi használatban lévő file

Szerintem is a 8.1 volt az utolsó "jó", vagy inkább az utolsó Enterprise szemléletű OS, nem rolling release.

(#68670) ArthurShelby válasza King Unique (#68666) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igaz, a 8.1 egy új build :W .

Én nem vagyok az újítások és a fejlődés ellen (az xp tényleg sokkal kevesebbet tud, mint egy win7 pl), de emellett a megbízhatóság is fontos. Valaki 20, valaki 40ezer Ft-ot fizetett ezért!
Számomra a win10 önmagában elég fejlődést hozott, és a buildekkel jövő új funkciók számomra fölöslegesek a stabilitással ellentétben. Páran itt build update előtt a megváltást várták a bug-jukra (ami persze nem jött el).

"Aztán az megint más dolog, hogy bár vannak kivételek, de nem is feltétlen mindenkinél okoz ez gondot."
Ezt a szöveget már annyit hallottam, már kicsit elcsépelt számomra. Azért itt akad pár olyan hozzáértő ember, akinek egy build upgrade másfél órát vett el az életéből. Túl sok itt a kivétel.
Szerintem talán kicsit túl sokszor mondjátok hogy user error, meg a az konfigjuk rossz...nálatok mindig minden hibátlan és tökéletes. Ezt egy kicsit egyoldalúnak érzem.

Emellett a win10-nek tényleg sok szerethető oldala van a többihez képest: kinézet (bár ez is megosztó, de a többségnek tetszik, nekem a keret nélküli ablakok nagyon bejönnek), driverezettség (kevésbé kell keresgélni/telepíteni drivereket (főleg régi gépeknél), bár ebben még a linuxok előrébb járnak), és jópár motorháztető alatti újítás (amikhez nem értek).
Kicsit azt látom, mint az androidos fb app-nál. Dobálják ki a frissítéseket, és tényleg vannak néha hasznos újítások, de az optimalizáció a béka feneke alatt van.

quailstorm:
"Szerintem is a 8.1 volt az utolsó "jó", vagy inkább az utolsó Enterprise szemléletű OS, nem rolling release."
Ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68671) King Unique válasza ArthurShelby (#68670) üzenetére


King Unique
titán

Nem fog az MS és más szoftvergyártó sem arra várni, hogy az egyszeri usernek egy adott pillanatban éppen mi elég és mi nem, mert akkor még mindig az XP, vagy a W9X szintjén tartanánk. Ahogyan a hardvergyártók is a legújabb cuccokkal először lehet csak egy szűkebb réteget tudnak megcélozni, de attól a fejlesztések még nem állhatnak le.

Ennek a (half) rolling release-nek meg az a hátulütője, hogy nem tud egy-egy build olyan mértékben kiforrni, mint a korábbi Windowsoknál. Legalábbis a normál branch-ben lévő verzióknál nem. De azért a kezdeti időszakban a 7/8.1 esetében sem feltétlen volt meg az a stabilitás, mint most. Illetve driveres és egyéb problémák ugyanúgy előfordultak azoknál is, sőt akár még manapság is. Tehát ezen logikai mentén a 10-esnél az újabb és újabb buildek esetében nem meglepő, ha előfordulnak problémák is. Viszont azért ezt sem lehet a teljes egészre vonatkozóan leáltalánosítani és pl. ebben a topikban is vannak egynéhányan, akiknél gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#68672) Geth válasza GeorgeV (#68668) üzenetére


Geth
addikt

Minek állandóan fejleszteni?
Gondolom itt új funkciókra gondolsz és nem hibajavításra, biztonságra, optimalizálásra.
Egy tipp: lehet, hogy valakinek szüksége van rájuk :DDD
Ez a "lassan már alig működik", nem tehetek róla, nekem a Szomszédok credits jutott eszembe :)

A "hekkereknek" azért nem kell megkönnyíteni a dolgát, például az ajtót se hagyod tárva nyitva, ráadásul a becsukása nem is olyan nehéz :)

(#68673) Geth válasza quailstorm (#68669) üzenetére


Geth
addikt

10-ből az LTSB az nem ez a kategória? Nem vágom, kérdezem.

(#68674) Geth válasza ArthurShelby (#68670) üzenetére


Geth
addikt

Páran itt build update előtt a megváltást várták a bug-jukra (ami persze nem jött el).
Erről az jut eszembe, hogy kevés, számomra aktív bug vagy kényelmetlenség van az aktuális "listámon", és nem sokszor volt, hogy kijavították valamelyiket, de már előfordult(!)
Azt hiszem mostanában javult meg az a bug, hogy bizonyos fullscreen alkalmazások után elmászott a beállított színprofil.

Szerintem talán kicsit túl sokszor mondjátok hogy user error, meg a az konfigjuk rossz...nálatok mindig minden hibátlan és tökéletes. Ezt egy kicsit egyoldalúnak érzem.
Ez nekem is feltűnt, mármint, hogy mennyi embernél nem működik legalább olyan jól, mint például nálam.
Egyébként nem tökéletes minden (mindig tudok 1-2 dolgot, amin lehetne javítani).
Nem hiszem, hogy vendégül kellene látnom bárkit, vagy (ennél) több időt kellene fordítanom annak a dokumentálására (videó?), hogy például egymásután nyitogatom a Start menüt és ezzel bizonyítanom, hogy nem romlik el (nem AMD :DDD).

Visszatérve a hibás működésre: én még mindig úgy gondolom, hogy a legtöbb gondot a nem megfelelő (vagy elavult, vagy hibás) driverek, elavult firmware(ek), esetleg 1-2 téves beállítás, buherátor programok túltolása, nem megfelelően működő 3rd party antivírus, és/vagy hardverhiba okozza/zák.
Nálam ezek után jön a "na ez lehet tényleg bugos" gyanakvás.

Linux driver parákról tudnék mesélni, nehogy azt hidd, ott kolbászból van a kerítés :)

(#68675) trialboj


trialboj
őstag

Van valami ötlet miért indul úgy a win, hogy minden programot elindít ami kikapcsolásnál meg volt nyitva? Nem kértem h ezt csinálja.

Nagyon zavaró.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68676) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

gpedit.msc-ben engedélyeztem a számítógép konfigurációja > felügyeleti sablonok > Windows-összetevők részen a Windows Update-nél az automatikus frissítések konfigurálását, majd 2-esre állítottam, tehát hogy visítson letöltés és telepítés előtt.
Na ez régebben működött is, talán 1703-on, de amióta 1709 van, azóta ezt nem idegeskedi túl a rendszer. Konkrétan beállítottam, services.msc-ben bekapcsoltam az Update-t (tiltva tartom mert hétközbe nincs időm vele szórakozni), és már töltötte majd telepítette is a frissítéseket. A kérdésem az az hogy mit lehet tenni azért hogy olyan legyen hogy dobja fel h van frissítés de majd akkor telepítse ha én kérem? Így is használható végtére mert ha engedem a services.msc-ben akkor megy, de elvi szinten akkor is rohadtul idegesít hogy régebben jobb volt.
Van valakinek valami ötlete erre a problémára?
Köszi!

üdv, adika4444

(#68677) Sub-ZeRo válasza adika4444 (#68676) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi!

Ha szünetelted a frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68678) adika4444 válasza Sub-ZeRo (#68677) üzenetére


adika4444
addikt

Az lehetséges hogy mivel sokáig tiltva volt rögtön telepítette. Miután felrakta a 11. havi összegzőt meg még vagy 2-t, újraindítottam, majd jelzett hogy a gép naprakész. Majd 5 perc múlva már megint volt egy 11. havi összegző aminél megjelent hogy készenáll a letöltésre. Rányomtam, kiírta hogy nem sikerült előkészíteni de megpróbálhatom újra, megnyomtam, erre közölte hogy naprakész...
Szóval összességében most megoldva, köszi!

üdv, adika4444

(#68679) #86564352 válasza trialboj (#68675) üzenetére


#86564352
törölt tag

MS hülyesége, feature-nek szánták. Állítólag insider verzióban már lesz opció a kikapcsolására. Addig is, ha zavar, Alt+F4 módon állítsd le a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#68680) CirrMee válasza BalaG (#68648) üzenetére


CirrMee
addikt

"classic shell" okosságok tök gagyik és lassuak..

Nettó baromság, főleg az, hogy a CS lassú. Egy ezeréves Core Duo procis laptopon sem tapasztaltam ezt, nem hogy egy mai gépen.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#68681) #86564352 válasza vlevi (#68661) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincs átgondolva, egyetértek. Csak Win10-ben már volt 2-3 féle start. Szerencsére pont emiatt annyi más lehetőséget raktak bele, hogy nem is lényeges már annyira a start menü. Én alig találkozom vele. Intéző és 3-4 program a tálcán, most már kontaktokat is lehet a tálcára tűzni (nekem felesleges). Ritkán használt programokat keresővel indítom. (Tetszés szerint kitűzni mégis párat a startba, ABC lista ki-bekapcsolható.)

Értesítési központ jelez mindenre, feleslegessé vált a startban bámulni a csempéket várva mozognak és mutatnak valami új információt. Értesítésben ott van minden. A csempék bénák ugyanúgy. Egy példa: jön egy email, az ért. központ feldobja az értesítést, rákattintok elolvasom-törlöm, végeztem. De a startban a csempéje egy óra múlva is reklámozza a már elintézett levelet... messenger ugyanez eléggé redundáns így. Főleg ha közben telefonon már láttad. A naptáré meg nem frissít háttérben bejelentkezéskor, ha délben nyitod meg először a startot csak akkor fordul át előző napról. Tálcán óra ikonra kattintva látod rögtön normálisan a naptári bejegyzéseket, akár már a zárolási képernyőn is. A csempék a Windows Phone idők elején számítottak, amikor nem volt értesítési központ, mert mondták bámuljuk a csempéket. Windows 8-cal is arcunkba tolták, de nem kezdtek velük semmit: nem lettek interaktívak (pl. zenelejátszó csempén gombok), szar a szinkron, ha sokat raktál ki és mind mozgott összevissza zavaró volt. Egyben a Win8 azért átgondoltabb volt: ha kerestél egy app beállítását az minden appnál fixen a jobb szélen a charm menüben volt. Most egyik app bal alsó fogaskerék jobb oldali panellel, hamburger ikon, másikban 3 pötty vagy a profilkép...

Azért az értesítési központ sincs teljesen átgondolva: alap dolognak kéne lenni amikor látja teljes képernyőn filmezel vagy játszol akkor ne dobálja és kussoljon. Csak amikor kilépsz a teljes képernyős programból akkor jelezze. Night light funkció hasonlóan fapados, csak idő szerint lehet ütemezni azt nem ismeri fel filmet nézel akkor kapcsolja ki és rendes színek legyenek.

(#68682) S. Szabi válasza Sub-ZeRo (#68525) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ez van nálam is. Azért néztem be ide, van e másnál is ez a hiba. Nekem is full AMD gép. Kb minden 2-3. indításnál nem nyílik meg a Start, Reset, aztán jó megint.

Win10 Pro, Verzió: 1709, build: 16299.64, minden legfrisebb Driver, de gondolom inkább Windows hiba. Akkor türelmesen várnunk kell a javításra :) De azt nem értem, ha rossz, akkor miért nem mindig rossz?

Más. Arra még mindig semmi megoldás, hogy a gyári Start menüben le lehessen cserélni a kitűzött csempék ikonjait? Nem tárolja ezeket valahol, ahol ki lehetne cserélni a képet vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#68683) Sub-ZeRo válasza S. Szabi (#68682) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 1703-as verzióban semmi ilyen hiba nincs, mert ott minden jó. Hat napig teszteltem... Felraktam a 1709-et és az első indulásnál nem volt startmenüm... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#68684) eastsider válasza eastsider (#68637) üzenetére


eastsider
nagyúr

erre valaki, hogy miért lehet?
hoztam létre új felhasználót, de úgy sem volt jó :(

(#68685) Takika14


Takika14
aktív tag

Tudja valaki esetleg miért van az, hogy bárhol is legyen bármilyen kép nem tudom megnyitni képnézegetővel, látja, hogy JPEG Viszont megnyitásnál ezt dobja fel:

Ezt paint-el mentettem el előtte fél perccel.

[ Szerkesztve ]

(#68686) Borisz76 válasza Takika14 (#68685) üzenetére


Borisz76
veterán

Paint-be vissza tudod tölteni ?

Esetleg tegyél fel egy IrfanWiev-et.

A linken lesz hozzá beépülő modul ( PlugIn ) valamint a Languages résznél letölthető hozzá magyarítás is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68687) quailstorm válasza Geth (#68673) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De az a kategória, viszont otthonra az csak warez szintjén mehet fel.

Linuxon a kolbászkerítést a zárt driverek rontják el amúgy.

(#68675) trialboj: még mindig itt lehet kinyomni: [link]

(#68688) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Van arra mód, hogy windows ne frissítse automatikusan az nvidia drivert? Experience-be kikapcsoltam az értesítést és autó frissítést is. Erre a win ma updateelte. Ami elég bosszantó mert direkt nem raktam fel az újabb drivert visszajelzések miatt.

Szóval milyen lehetőségek vannak?

(#68689) laleeee


laleeee
őstag

Van egy Traktor nevű DJ program ami w7 és w8 alatt is szépen menetelt , most csak úgy szólal meg ha előtte többször újraindítom. mi lehet ez ? Leírná nekem valaki,hogy kell audio drivert frissíteni ? nem nagyon értek hozzá. Előre is köszönöm

(#68690) Geth válasza ЯΞD (#68688) üzenetére


Geth
addikt

DDU, az auto letiltja a win update driver részét (valójában egy reg. kulcs).

(#68691) quailstorm válasza ЯΞD (#68688) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Angolul vannak hozzá leírások: [link] [link]

Én inkább a frissítések telepítésének tiltását és a WUMT-ot használom manuálisan.

(#68692) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Létezik egy program (vagy egy hozzászólás/cikk) ami összeszedi, hogy egy gyenge gépen milyen beállításokkal érdemes használni a windows-t? (pl frissítések manuálisra állítása...)

Btw a startmenü godokra a start10 nem megoldás? ;]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#68693) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Macriummal szoktam lementeni a friss windows telepítés és a szükséges programok telepítése után az SSD tartalmát, hogy ha összekuszálódik a rendszer, pár perc alatt újra friss legyen a rendszer.
Viszont ma szomorúan tapasztaltam, hogy visszaállítás után nem aktiválódik a windows. :( Kiír valami hibakódot. Ez fura, mert miután újratelepítettem a win-t normál módszerrel, magától aktiválódik.
Mi lehet a baj és mit lehet csinálni?

(#68694) trialboj válasza #86564352 (#68679) üzenetére


trialboj
őstag

Mekkora butaság már ez, főleg hogy nincs rá kikapcsolási lehetőség.

Ez ugye nem azt jelenti hogy a win igazából ki sem kapcsol rendesen? És pl nem törlődnek azok a chachek v fájlok amiket futtatás alatt csak ideiglenesen készít?

Tehát az érdekel hogy attól mert majomkodik a programokkal (ami mellesleg hazavágja a chrome pluginjait) még mindig ugyan olyan "nagytakarítást" végez mint egy restart, ugye?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68695) quailstorm válasza trialboj (#68694) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ha ez kombinálva van a gyorsindítás nevű csodával akkor az a rossz hírem van, hogy ki sem kapcsol rendesen. Csak hibernál.

Amúgy elvileg a programok állapota nem kerül mentésre, szóval maguk a programok nulláról indulnak ha indulnak.

(#68696) vlevi válasza quailstorm (#68695) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Csak hibernál."
Féligmeddig.
A felhasználói alkalmazásokat bezárja, a felhasználót kilépteti, de utána a rendszert magát már valóban csak "hibernálja", jobb szót most hirtelen én sem tudok.
De annyira, hogy pl. még a lemezek tartalmát sem frissíti.
Emiat a gyorsindítással rögtön 3 probléma is van.
- emiatt a leállás lassabb, hiszen rengeteg dolgot kell kimenteni a hibernációs file-ba. Ez még SSD-n is plusz másodperceket jelent. Azonban a boot nem gyorsabb annyival, szerintem, hogy időben ez megérné
- mivel a filerendszert sem zárja le rendesen, ezért, ha valaki dual boot-al használ mást, pl. win7, vagy linux rendszert, akkor azok a rendszerek össze fogják kavarni a win10 által lezáratlanul hagyott partíciókat
- mivel sok dologra rendszeresen mondják, hogy indítsdt újra a gépet, és, mivel a win10 előtt a leállítás ez nagyjából ugyanazt is jelentette, kevesebb ilyen gond fordulhatott elő azokkal a gépekkel, amiket rendszeresen kikapcsolnak. Mivel a tizest nem kapcsolod ki teljesen, ezért az illyen beragadó, csak újraindítással helyreálló dolgok szaporodhatnak.

(#68697) Fortclay válasza trialboj (#68694) üzenetére


Fortclay
csendes tag

Igen, valóban nem áll le rendesen. Nekem a laptop így néz ki, 1,5 órája kapcsoltam be.

(#68698) Borisz76 válasza Fortclay (#68697) üzenetére


Borisz76
veterán

:Y

Na ezért is van nálam a hibernálás tiltva....nem is használtam soha.
Kikapcsolás és újraindítás van valamint a kijelentkezés funkciója.
Ezt sem használom mivel egyedül én ülök a gépemhez...más nem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68699) S. Szabi válasza Borisz76 (#68698) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nálam is alap minden friss telepítés után Parancssorba a " powercfg.exe/hibernate off " :K

[ Szerkesztve ]

(#68700) Dumi86 válasza Fortclay (#68697) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nálam ez egyszer működik egyszer nem,van mikor napokat számol itt,van mikor minden ki-be kapcsolásnál újraszámol. Érdekes :D

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.