Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) hülyegyerek válasza csixy (#67043) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ha rányomok a telepítésre, akkor automatikusan az előző uninstallját kezdi el, ami már nincs fent, mivel a vez.pultpól történő uninstallnál kékhalállal elszállt, és kézzel szedtem le mindent. Az viszont nem tud lefutni, mivel hiányol egy dll fájlt az uninstallhoz.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#67052) hülyegyerek válasza TRob1 (#67042) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:R Hála és köszönet, a geek leszedte rendesen. Maradt 2 db regbejegyzés ( a 79-ből), amit nem töröltem le.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#67053) csixy válasza TRob1 (#67049) üzenetére


csixy
addikt

Mondjuk, ha két gép van beállítva hálózatban és két nyomtató,akkor nem kell ahhoz semmi elavult progi , hogy ez a merénylet, hogy folyton folyvást elb@xxák a frissítéssel a bevált beállításokat, visszateszik a windows kezelje az alapnyomtatót opciót és elb@xxák a hálózati beállításokat, nembeszélve a gyorsindításról, meg az altatásról már megöli 1-2 órára a munkát! Egy szoftveres meg nem tud szaladni egyszerre 30 , vagy 50 helyre még hátsóablakos távgyógyítással sem. Úgyhogy holnap elhalasztom a fissítést 365 nappal az biztos! Pedig szeretem a dobozokat .

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67054) King Unique


King Unique
titán

Windows 10 Version 1703: USB Stick multi partition support
Creating Multiple Partitions on a USB Drive in Windows 10

Nem tudom feltűnt-e valakinek, de a Windows 1703-as verziója óta már támogatott a cserélhető lemezeken (pl. memóriakártya, pendrive) is a több partíció kezelése. Eddig ez a korábbi verziókban, illetve a régebbi Windows rendszereknél csak USB HDD és USB SSD meghajtóknál működött, ellenben pl. pendrive-oknál nem. Max. esetleg ilyen-olyan trükközéssel lehetett megoldani. Tehát akik eddig a Windows telepítéséhez használt pendrive gyökerébe egy külön mappába egyéb fájlokat is odagányoltak, azok W10 1703+ esetében már külön partícióra is tudják pakolni azokat, illetve az adatokat. :D

Már csak a 32 GB-os formázási korlátot kellene eltörölni FAT32-nél... :DD

[ Szerkesztve ]

(#67055) tibike8 válasza Szinyák (#67050) üzenetére


tibike8
őstag

Akkor a részemről passz.

(#67057) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az áprilisban megjelent alkotói frissítést is meg a most megjelent Fall Creators Updatet is fel kell rakni a gépre vagy lehet olyat,hogy csak az egyiket pl?Úgy értem ezek kapcsolódnak e egymáshoz,hogy folytatása e az előző javításnak?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67058) #86564352 válasza Szinyák (#67050) üzenetére


#86564352
törölt tag

FCU félresikerült feature vagy bug miatt lehet ez, redditen is írták a Chrome ugyanúgy folytatja előző lapokkal. Nálam Chrome nincs, de a Spotify-t is feldobta pedig nincs automatikus indításban, furcsálltam is.

(#67059) csixy válasza King Unique (#67054) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Ez must új infó volt nekem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67060) Ezustroka


Ezustroka
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ez a téma már hányszor került elő, próbáltam keresgélni, de nem jártam sikerrel.
Szóval a probléma az, hogy adott egy laptop monitor, ami 1920x1080-ra van állítva, azonban mivel így nagyon apró minden, a betűk mérete fel van véve 125%-ra. Így a windows betűi teljesen jók, viszont jópár programban totál homályosak, elmosódottak a betűk. Ja és ez így volt a mostani nagy frissítés előtt és után is. Van erre valami jó megoldás esetleg?

(#67061) UnSkilleD válasza Pityu. (#67057) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak az utolsót

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#67062) Doky586 válasza Ezustroka (#67060) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van. Szemüveg.

(#67063) Pityu. válasza UnSkilleD (#67061) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mivel én nem telepítettem az áprilisit akkor így törölhetem a windows által letöltött telepítőt akkor igaz,és majd jön a frissebb?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67064) Zsolt112


Zsolt112
tag

Üdv!
Most álltam át win10-re, még küzdünk egymással...
Egy olyan problémám akadt hogy nem tudom szerkeszteni a jobb gombos helyi menüket.
Eddig a contextedit progit használtam erre de most nem működik a dolog.
Példa:
Mkv fájloknál megadok egy bejegyzést hogy lejátszás mpchc-vel. De nem jelenik meg a bejegyzés a jobb gombos menüben
Felraktam vlc-t is ez alapból beírja magát ide, de még ő sem járt sikerrel. Viszont a mappák helyi menüjénél megjelenik a vlc bejegyzése.
Van valakinek ötlete hogy tudnám ezt megoldani? Akinek van fennt vlc-je ha nyom egy jobb gombot avi-n mkv-n nála van vlc-s bejegyzés?
remélem sikerült érthetően fogalmaznom :)

(#67065) King Unique válasza Ezustroka (#67060) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor nem az alapértelmezett helyen célszerű beállítani a 125%-ot, hanem alatta az egyéni méretezésnél. Előbbinél valóban előfordulhat elmosódás, de ha csak az utóbbinál van beállítva, akkor rendszerint OK szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#67066) TRob1 válasza Zsolt112 (#67064) üzenetére


TRob1
veterán

Igaz nem vlc hanem egy jobb lejátszó ( ;] - MPC-BE), de nálam van:

¤ R'n'R ¤

(#67067) lovi27 válasza Pityu. (#67057) üzenetére


lovi27
addikt

Ma csináltam egy januárban elmentett állapotra frissítést. Tehát a tavaszi se volt rajta. A normál frissítés valami aprókat frissített, de utána közölte, hogy naprakész a rendszer. Viszont ha továbbiakat akarok töltsem le a Microsoft oldaláról. Gondoltam, na most szarakodhatok az ISO-kkal, de volt ott frissítési lehetőség is (Windows10Upgrade9252.exe) ami a frissítéseket összevontan, fele annyi idő alatt gyönyörűen felrakta. A vége verzió 1709, buildszám 16299.19 lett.

Tehát a sok szó lényege nem kell külön-külön!

(#67068) Zsolt112 válasza TRob1 (#67066) üzenetére


Zsolt112
tag

én se a vlc-t használom, csak példa volt :)
Telepítővel tetted fel? Ő maga írta be ugye?

(#67069) Pityu. válasza lovi27 (#67067) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy érted,hogy felrakta a 1703 mat is meg a 1709 et is?Mert én arra gondoltam,ha a 1703 mat nem rakom fel remélhetőleg elég lenne csak a 1709.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67070) #86564352 válasza Ga3rieL (#67056) üzenetére


#86564352
törölt tag

Látni, csak nincs pont olyan videókártyám. :)

(#67071) Angel2014 válasza Ga3rieL (#67056) üzenetére


Angel2014
addikt

Volt Probléma az nvidiával 1050 is az új builddal.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67072) eastsider válasza eastsider (#67029) üzenetére


eastsider
nagyúr

valaki esetleg erre valamit?
elég sok találat van a kernel power 41-es hibára sleepből való visszatérésnél,de nem jövök rá, mi a gond..

event: [link]

[ Szerkesztve ]

(#67073) mackosajt


mackosajt
addikt

A 1607-ről való előrelépésem továbbra sem megy.

Már próbáltam sfc /scannow -t, DISM-et is.

Mindegyik hibát talál, van amit javít, de nem teljesen.

Próbáltam az update repair toolt, vagy minek hívják. Az sem megy át mindenen.
Úgyhogy asszem sok év után, ideje egy friss rendszert csinálnom.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#67074) Szinyák válasza #86564352 (#67058) üzenetére


Szinyák
őstag

köszi az infót ezek szerintem nem vagyok egyedül , akkor nem is lehet kikapcsolni , mert win bug elvileg..

Szinyák

(#67075) #86564352 válasza mackosajt (#67073) üzenetére


#86564352
törölt tag

Esetleg új fiókot létrehozni, átköltözni bele és onnan megpróbálni a frissítést? Win10-nél hajlamos a profilmappa elszaródni rejtélyes hibákat okozva. Persze a tiszta telepítés a legtisztább. Csak aggasztó, ha évente el kell játszani. Én akartam esélyt adni kezdeti verzióról csak frissítgetni újakra, de már AU-CU váltáskor is annyi gubanc volt, egyszerűbb újrahúzni. (CU->FCU egy fokkal jobb frissítési élmény volt)

(#67076) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Nekem 387.92 az illesztőprogramom. Az lehet jó? Próbáld te is feltenni azt Angel2014 . És tiszta telepítésnél nemvolt neked jó?

[ Szerkesztve ]

(#67077) this is life válasza #86564352 (#67075) üzenetére


this is life
Ármester

Sajna nem lehet altalanositani , mert nalam a win7->th2->au->cu frissites gond nelkul ment , de az fcu mar igen csak docogosre sikeredett kb 2 napig szenvedtem vele mire felment . De van gepem amin 8.1 to th2 siman ment , az au pedig csak tiszta telepitessel,a cu es a fcu megint gond nelkul.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#67078) lovi27 válasza Pityu. (#67069) üzenetére


lovi27
addikt

Pontosan nem írta ki közben mit telepít. Nem is lényeges. Letöltött 1-2-3 GB fájlt és telepítette. Valószínűleg a 1709-esnek egy olyan változata, ami tartalmazza az addigi változtatásokat. Telepítés közben nézi mindet fel kell-e rakni vagy esetleg kell még letölteni hozzá hiányzókat. A végeredmény pedig a jelenlegi legfrissebb verzió lesz.

Teljesen nem lehet függetleníteni a Windowst az egyik nagy változtatástól (service pack-tól) sem.

[ Szerkesztve ]

(#67079) Twism válasza Szinyák (#67074) üzenetére


Twism
csendes tag

Szia!

Nekem is ugyanilyen problémám van! van esetleg valami megoldás? vagy várhatunk a javításra?? :(

(#67080) #71746560 válasza Predator2 (#67032) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,rakd vissza a működő rendszert. :K
A frissítéseket kézileg telepítsed fel,a fontosakat csak! :Y

(#67081) Pityu. válasza lovi27 (#67078) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ez pl csak a 1703 update telepítője amit automatikusan letöltött a windows

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67082) Prober


Prober
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám merült fel, hogy w10 telepítés után nem férek hozzá a régi filejaim egy részéhez. Kisebb kutatás után arra jutottam hogy a registrybe helyezhető "take ownership" opcióval és a biztonság fülön belül örökölhetővé tevéssel meg tudom nyitni az adott pdf, jpeg, mp3,dok...stb-t, de ez csak egyesével működik, nekem meg több ezer file járt így.
Az előzményhez hozzátartozik hogy már nem az első újratelepítés volt. Általában a (C: )-n van az op rendszer, a (D: ),(F: ) pedig marad és csak a (C: )-t formázom és arra telepítem az új op rendszert.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Prober

(#67083) lovi27 válasza Pityu. (#67081) üzenetére


lovi27
addikt

Persze, mert júliusban még nehéz lehetett volna a 1709-el keverni. De én mint írtam ma frissítettem.

(#67084) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok!
A laptopomon Windows 10 Pro valamiért hetek óta próbál 1703-ra frissíteni, sikertelenül. Szerintetek hogyan tudnám feltenni úgy, hogy ne rakjam komplett újra az egész Windows-ot?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#67085) pzstm válasza jjeahh (#67084) üzenetére


pzstm
titán

LEtöltöd a legfrissebb ISO-t MS oldaláról (1709 lesz már), és helyben elindítod, úgynevezett in-place upgrade-el.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67086) jjeahh válasza pzstm (#67085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Így minden megmarad a rendszerpartición, nem veszik semmi?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#67087) #47205632 válasza ph2012 (#66865) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nekem ugyanez a gondom vele. Megpróbálom majd a lejjebb linkelt kézi letöltés és telepítést hátha azzal sikerül.

(#67088) andrasferenc


andrasferenc
tag

A Windows 10 (64 bites) legutóbbi októberi nagy frissítése után, a Dell notebook bekapcsolásakor újabban az Internet Explorer 11 böngésző jelenik meg. Korábban a bekapcsolás után az asztal jelent meg az ikonjaival.
Hogy lehetne kiiktatni, hogy nem jöjjön fel automatikusan a böngésző? (Én az Internet Explorert használom, Csak ritkán a Google Chorme böngészőt.

(#67089) Angel2014 válasza andrasferenc (#67088) üzenetére


Angel2014
addikt

67019 hsz ben ìrtuk le..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#67090) duo


duo
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudna e linkelni valaki egy jó leírást leírást nlite-hoz. (vagy van e olyan közösség ahol ezzel foglalkoznak.) az a menyország lenne ha lennének valahol letölthető minimál iso-k amiket csak aktiválni kell teljesen szabályosan.
munkám miatt most 14 év után vissza kell térnem a windowshoz. géphez kaptam termékkulcsot, most jött el az ideje. Próbálok nyitottan állni a dologhoz. de a lehetőségek szerinti szóval sejtem hogy ez azért korlátok közés van szorítva, de a mosgástéren belül azért élnék a lehetőséggel. legminimalistább és legnagyobb kontrollt adó megoldás érdekel, a lehető legkisebb erőforrás lábnyommal.
továbbá milyen emberi áron kapható fizetős víroskergető illetve tűzfal megoldást javasoltok? mert olyat vásárolnék.

köszönöm a segítséget!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#67091) andrasferenc válasza Angel2014 (#67089) üzenetére


andrasferenc
tag

Gépház/Bejelentkezési lehetőségek/Adatvédelem - Az alsó gom "Be" állásban volt. "Ki" állásba tettem. (Mindkettő gomb így "Ki" állásban van.) Többször ki-bekapcsoltam (nem újra indítottam) a gépet és megjelenik az Internet Explorer11 akkor, ha az előző bekapcsolásnál Meg volt nyitva. Utána bezártam a böngészőt. Ki- majd bekapcsoltam és automatikusan megnyílik.

Úgyan úgy, ahogy netpeti 67031-es hozzászólásában.

[ Szerkesztve ]

(#67092) tordaitibi válasza duo (#67090) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha jol ertelmeztem a kerdesedet,
neked a Windows embedded osszerakosdi kene, erre keress ra, azt nem tudom w10 is letezik ilyen lego modulokkal.
Win7 az biztos, en is eljatszogattam par eve egy ilyennel.
Kezdetnek talan ez, [link]

(#67093) duo válasza tordaitibi (#67092) üzenetére


duo
őstag

wow. köszönöm ilyesmi érdekel. :R
(igen kb hasonló mint a linux világában a netinstall. minden ami kell és semmi ami nem. értékes erőforrások maradnak konkrétan a programoknak.)
beleásom magam kicsit de még jövök kérdezni.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#67094) UnSkilleD válasza duo (#67090) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nlite utódja az ntlite

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#67095) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Asztali gépnél, ill. állandóan hálózatról használt laptopnál az energiagazdálkodási sémát érdemes kiegyensúlyozottról teljesítménycentrikusra átállítani?

(#67096) ivana válasza GEPESZ66 (#67095) üzenetére


ivana
Ármester

A teljesítmény centrikus kikapcsolja a frekvencia skálázást lefelé (turbo attól még van), semmi értelme arra kapcsolni ha jól működik a skálázás mert jobban melegszik és többet eszik, a teljesítmény előny minimális, feltéve, hogy minden ok a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#67097) Ueda válasza duo (#67090) üzenetére


Ueda
senior tag

Csaxolok, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a befektetett idő/energia megtérül. Ha lenne a Microsoftban egy szemernyi tisztesség (nincs), már elve választhatóak lennének a komponensek, mint ahogy egy tisztességes telepítőnél szokás. Az ntlite akár működhet jól is, mégsem tudok szabadulni a gondolattól, hogy erősen izzadtságszagú és reménytelen megoldás a Windows testreszabására.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#67098) GEPESZ66 válasza ivana (#67096) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!

(#67099) kontaku


kontaku
tag

Nálam rendben lezajlott a frissítés. Viszont valamivel lassabban kapcsol ki a rendszer. (Gyorsindítás kilőve.) Legalább 3x hosszabb ideig csak pörög a Leállítás felirattal. Indulás viszont ugyanolyan gyors maradt, és én is észrevettem, hogy már a bejelentkező kép alatt is tölti be a programokat, amelyeket előtte csak bejelentkezés után kezdett el.

(#67100) tordaitibi válasza Ueda (#67097) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az NLite nagyon jo volt a 'hoskorba' amikor MÁR letezett 278 fele sata vezerlo, de MÉGnem volt benne az SP3-ba egyik se, es a floppy is eppen kihalt allatfajnak szamitott.
Driverek begyurasara jo volt es igazat adokneked, a szo szerinti testreszabas, az osszetevok igazi kivetele-hozzaadasa bizony sokszor nyogvenyelve ment. Vagy nem ment.
Es ez altalaba a kesz, hekkelt rendszer hasznalatat soran derult ki.
De mint lehetoseg, es jopar delutan kockulassal valo eltoltese, tapasztalatszerzesre nagyon is jo volt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.