Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67602) pzstm válasza Doky586 (#67600) üzenetére


pzstm
titán

bocsi, lemaradt.

Természetesen hivatalos, kamu forrásokra nem hivatkoznék amúgy:
Customers who use assistive technologies can upgrade to Windows 10 at no cost

Please take advantage of this offer before it expires on December 31, 2017.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67604) tpeter77 válasza King Unique (#67596) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi, már töltöm is le, és lesz gép, amin meg is tudjuk csinálni a boot PEN-t.
:R

(#67605) pzstm válasza King Unique (#67598) üzenetére


pzstm
titán

hogy a kisegítő lehetőséget használók nem upgradelhetnek ingyenesen Win10-re, ahogy eddig tehették ennek az oldalnak a használatával.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67606) King Unique válasza pzstm (#67605) üzenetére


King Unique
titán

OK, ez így általánosan nyilván világos és magától értetődő. De én speciel arra gondoltam, hogy pl. maga a korábban letöltött frissítési segéd működni fog-e utólag, vagy blokkolják a működését stb. Mert az is érdekes, amit más írt, hogy máig lehet telepíteni a korábbi rendszerek kulcsaival, holott az akció már régen lejárt. Illetve ezek szerint elfogadja natúrban is és még az sem feltétlen szükséges, hogy regisztrálva legyen egy korábbi frissítésből a hardverazonosító. Nem tudom utóbbira van-e valami tényleges határidő, de mindenesetre érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#67607) energy4ever


energy4ever
addikt

Olyan gondom lenne, hogy:
Mappamegosztasnal nincsen nalam Guest/Vendeg lehetoseg, csak: Energy4ever, Mindenki, Otthoni csoport. Legorduloben is csak ez a 3 van, es hianyzik a "vendeg" opcio. Ilyenkor mit lehet tenni? :F
Koszi elore is! :R

(#67608) znani


znani
újonc

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy a Fall Creators Update óta az Áruház magától frissít mindent, annak ellenére, hogy az automatikus frissítés előtt "ki"-re van állítva a csúszka? Most már ötletem sincs, mit kezdjek vele, minden vackot mindig szó nélkül frissít...

(#67609) #86564352 válasza King Unique (#67606) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehet hivatalosan papíron kell valamit mondaniuk, közben gyakorlatban elfogadják továbbra is a 7-8 kulcsokat. Egy Windows szaki tesztelte, lényeg elfogadja.

(#67610) pzstm válasza King Unique (#67606) üzenetére


pzstm
titán

ha a korábban letöltött frissítési segéd működni is fog (nincs erről infóm), akkor is max annyi áll fenn, hogy technikailag lehetséges a telepítés és aktiválás, de legális nem lesz tőle.

Win7/8 kulcsokat elfogadja, én is próbáltam, nem tudom meddig...vagy mikor változik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67611) King Unique válasza pzstm (#67610) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor fennáll a lehetősége, hogy működhet, de attól még nem lesz legális. Egyébként utóbbival kapcsolatban egy fontos és utolsó kérdés, hogy akkor mi a helyzet az akció után a legális 7/8.1 kulcsokkal aktivált 10-es rendszerekkel? Előbbi logika mentén, akkor gondolom az sem lesz jogtiszta. Viszont ez esetben ugyanakkor az benne a kissé röhejes, hogy legális frissítési alap + nem kell semmivel sem trükközni, illetve a Windows szerint is minden OK. Valamint, ha az előbbi téren nem, akkor meg minek hagyják nyitva ezt az opciót, az meg a másik.

(#67609) twofatcat:
Ha már Thurrott is írt róla, akkor az jelenthet valamit. :)

[ Szerkesztve ]

(#67612) pzstm válasza King Unique (#67611) üzenetére


pzstm
titán

a kulcsos dolog az nem egy hivatalos upgrade path, nem tudok róla semmit mondani.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67613) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a W10 még nem lett első:

(#67614) King Unique válasza pzstm (#67612) üzenetére


King Unique
titán

Amikor az 1 éves akció még tartott, már akkor is lehetett (1511+) akár az upgrade kihagyásával közvetlenül telepíteni a 7/8.1 kulcsokkal, ha jól emlékszem.

De mindegy, köszönöm a válaszokat! :R

(#67615) Syl válasza King Unique (#67614) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. Én itthon az egyik gépet így telepítettem. Formatcé, Win10 pendrive boot, Win7 ultimate kód beír és tízes telepít. Ma is megy az a rendszer.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#67616) pzstm válasza King Unique (#67614) üzenetére


pzstm
titán

igen, lehetett. De nem hivatalos volt szerintem akkor sem. Nem MS által hirdetett. De működött és működik

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#67617) polonic


polonic
félisten

Mi történik akkor, ha egy céges anniversary update-es win10 enterprise-t frissítek fall creators-re? Lehet egyáltalán?

(#67618) netpeti98 válasza pzstm (#67616) üzenetére


netpeti98
addikt

Anno volt hivatalos bejelentés is. :) "Device activation improvements:" résznél.

[ Szerkesztve ]

(#67619) Pityu. válasza Geth (#67593) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De miért is rossz ez?Mikor windows 8.1 em volt 8gb rammal akkor is így használtam és elég ritkán volt olyan,hogy szólt volna.Én még hátrányát nem találtam a kikapcsolásnak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67620) Doky586 válasza Pityu. (#67619) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már megkaptad a választ.. (#67591)

[ Szerkesztve ]

(#67621) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem. Kb. két hetet, az őszi frissítés után tapasztaltam egy olyan hibát, hogy amikor Revit 2018-al nyomtatok PDF-be, a gép rendszeresen újra indul egy "kék halál" keretében. Azóta újraraktam az egész OS-t, alapból mindig mindent frissítek, gondoltam ez a probléma megoldva, de megint ugyanaz történik: "kék halál", win32kfull.sys system service exception hibaüzenet és újraindul. Nem tudok egy nyavalyás rajzot kinyomtatni.

Tudnátok segíteni? egy helyen ajánlottak chkdsk/f a parancssorba - futtattam, de nem történt pozitív változás.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#67622) movax válasza BenJoe80 (#67621) üzenetére


movax
őstag

Inkább azt futtatnám, hogy

sfc /scannow

(#67623) mpo válasza BenJoe80 (#67621) üzenetére


mpo
veterán

Rákerestem a hibaüzenetre:
[link]

Az én gépem is naprakész, jól is működik, aztán a Driver Booster talált 15 elavult drivert.
[link]

Nem engedtem neki az update-t, hanem a gyártói oldalról (alaplap, proc, SSD) szedtem le és install.
Újra futtattam, már csak 4 van, azokat is frissítem.
Az eszközkezelőben is végigmentem egyesével, ahol lehet frissített is.
Akkor a Windows Update minek van?

Ha érted, akkor már elavult.

(#67624) raidx


raidx
őstag

"Hamarosan lejár az akadálymentesítő technológiás frissítési ajánlat.'

"Microsoft csendben bejelentette, hogy 2017. december 31-gyel véget ér az akadálymentesítő technológiás frissítési lehetőség."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67625) raidx válasza mpo (#67623) üzenetére


raidx
őstag

Ez jobb és megbízhatóbb: Driver Easy v5.5.4

[link]

Persze. A legális verzió.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67626) Ga3rieL válasza raidx (#67624) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És az mit jelent? Kulcsot kellesz valamilyen oldalról venni pl.? Vagy mi?

(#67627) raidx válasza Ga3rieL (#67626) üzenetére


raidx
őstag

[link] Kicsit drága: 38.04 EUR

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67628) BenJoe80 válasza movax (#67622) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi a választ movax és mpo! Közben megpróbáltam a laptopomról kinyomtatni a rajzokat PDF-be... két nyomtatás után ugyanazt történt mint az asztali számítógépen.

Akkor most mi van?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#67629) Ga3rieL válasza raidx (#67627) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

én nemlátok semmit. csak a kosara üres. mennyi?. jaj, már látom. ott irtad a végén :D nade az retail, vagy oem kulcs? sokat lehet vele aktiválni, és 1-et végtelenségig az összessel együtt?

[ Szerkesztve ]

(#67630) mpo válasza BenJoe80 (#67628) üzenetére


mpo
veterán

Hát az adott linkben a MS szakértő a driver verifiert és a memtest-et javasolja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67631) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#67368) üzenetére


Oryctolagus
tag

Vasárnap újratelepítettem friss iso-val.
Első próbálkozásra megint megakadt, aztán sikerült neki feltelepítenie.

Pedig már kezdtem tölteni a Debian netinstallt.

Ezek szerint az a frissítés még akkor nem volt default benne az iso.ban.

Cserébe jelenleg ez nem akar működni:

Windows Malicious Software Removal Tool for Windows Insider Preview and Server Technical Preview x64 - October 2017 (KB890830)

A telepítés sikertelen - 0x8007001f

Per aspera ad astra.

(#67632) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!
Van nállam egy Asus X541UJ típusú laptop I5 7-ik generációs procival Windows 10-el és nem akar kikapcsolni gyors bootolós módban. Gondolom Intel me driver baj van, de 9xxx verzót nem találtam hozzá valaki tud megoldást rá hogy igy is kikapcsoljon vagy nincs rá vegyem ki a gyors bootról a pipát? :F

(#67633) vlevi válasza Norbi887 (#66479) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a Fluent Design érdekel, itt találtam egy kis bemutatást, a legújabb insider verzióról.
Hááát, hattallmmmasss újdonságok, mitnemongyak....

[link]

(#67634) krealon válasza BenJoe80 (#67621) üzenetére


krealon
veterán

"Revit 2018-al nyomtatok PDF-be"

Milyen PDF nyomtatot hasznalsz?
Probaltal mar masikat?

(#67635) netpeti98 válasza Norbi887 (#66479) üzenetére


netpeti98
addikt

Hullámokban érkeznek az újítások:

Jelenleg az első hullámnál tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#67636) Bogyó bá' válasza netpeti98 (#67635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tesztelgetik, hogy mit bír a felhasználók tűrőképessége? :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67637) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Windows 8.1-ről váltanék, egy olyan kérdésem lenne, hogyha tiszta telepítést szeretnék, akkor lehet úgyis, hogy végigfuttattom a Win 10 telepítő programot és a rendszer felállta után csinálok egy gyalulást vagy érdemes Win 10 telepítése előtt?
Vagy van egy Win 10-es pendrive-om... Ha azt bedugom és indítom a telepítést akkor is tud gyalulni?
Azért fordultam hozzátok, mert nem tudom hogy esetleg melyik programmal érdemes.

Választ köszönöm! :R

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#67638) BenJoe80 válasza mpo (#67630) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Azt próbáltam - semmi változás.

Közben kipróbáltam a nyomtatást a Microsoft Print to PDF-el (eddig a magam által telepített Foxit Reader PDF Printer-t használtam) és úgy néz ki, hogy azzal működik - eddig legalább is. Sikerült egy tucat rajzot nyomtatnom PDF-be kék halál nélkül.

Lehet, hogy más PDF Reader után kell néznem...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#67639) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Most szembesültem egy nagy problémával így 4 nappal az őszi frissítés feltétele után. Tiszta telepítéssel raktam ujra a gépet és nem működik a DVD oldasó/íróm. Nemcsak nálam, anyám gépén is ugyan ez a windows 10 van amit a microsoft creation tool programmal mentettem le ISO-ban és irtam ki pendrive-ra (az őszi), majd telepítettem. Szóval a probléma nála is fennáll... Beteszem a CD-t vagy DVD lemezt és kis idő mulva kiirja helyezzem be a lemezt, miközben nemes egyszerűséggel kiadja a már betett lemezt. Mitévő legyek szerintetek? Még az előző kiadásban gond nélkül ment a DVD vagy CD olvasás/írás.

-Norbi-

(#67640) hunluki válasza BenJoe80 (#67638) üzenetére


hunluki
senior tag

Ha nem szerkeszted a PDF-eket akkor tudom javasolni a sumatraPDF-et. ninite-ról pikkpakk telepíthető, egyszerű mint a faék, cserébe gyors mint a villám.

Régen én is foxitot használtam de rendesen elqrvult szegény.

(#67641) King Unique válasza SkiDev (#67637) üzenetére


King Unique
titán

Ha már tiszta telepítést akarsz csinálni, akkor nem világos, hogy mit akarsz előtte futtatni és utólag gyalulni... Elindítod pendrive-ról a telepítőt, amivel mindent meg lehet oldani. Ha van külön adatpartíció is a lemezen, amit nem akarsz törölni, akkor csak a rendszerpartíciót + a Legacy / UEFI módban létrehozott kisebb partíciókat törlöd. Aztán az így létrejött szabad területen katt az "Új" opcióra és újból létrehozni az utóbbiakat, a rendszernek pedig kijelölni a fennmaradó partíciót. Ha nincsen semmilyen fontos adat a lemezen, akkor meg lehet törölni az előbbi ablakban az összes partíciót. Vagy ott van a diskpart, amivel teljesen le lehet gyalulni a lemezt.

[ Szerkesztve ]

(#67642) SkiDev válasza King Unique (#67641) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a választ! :R Most jelenleg van két merevlemez a gépben. Egy 1TB-os, ami külön van partícionálva 450 + 500 GB-ra, illetve külön egy 250 GB-os HDD. A 250-esen minden adat rajta van, amire szükségem van, így szeretném az 1TB-osat összepartícionálni és arra frissen, minden szemetet letörölve egy Win 10-et felrakni, mivel a mostani Win 8 lassan harmadik éve fent van, így kissé lassú már.
Remélem nem fogom elrontani. :U :D

Nem tudom amúgy mennyire rossz ötlet egyben használni az 1 TB-ot, nem kettészedve, partíciókban. Nem értek hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#67643) King Unique válasza SkiDev (#67642) üzenetére


King Unique
titán

Tehát, ha nincsen az 1 TB-os HDD-n semmilyen fontos adat, akkor lehet gyalulni a telepítővel. Magának a Windows 10-nek meg nyilván nem kell 1 TB-os rendszerpartíció, szóval érdemes már a telepítéskor létrehozni egy külön adatpartíciót, vagy amit akarsz. Pláne, hogy telepítés után a Windows alól a gagyi lemezkezelő rendszerint csak fele-fele arányban engedi majd zsugorítani az 1 TB-os lemezt... :U Belefutottam már párszor ebbe friss telepítés (~ 12 GB foglalt hely!) után és csak külső particionáló programokkal lehetett pl. 100 GB-os rendszerpartíciót beállítani.

(#67644) hunluki:
Igen, arra is érdemes odafigyelni, máskülönben EZ lesz. De mondjuk, ha particionálatlan területet jelöl ki a rendszernek, illetve ott létrehozza a telepítővel ezeket a kisebb partíciókat, akkor nem kellene másik lemezre kerülniük.

[ Szerkesztve ]

(#67644) hunluki válasza King Unique (#67643) üzenetére


hunluki
senior tag

Ezt még annyival kiegészíteném hogy a telepítés idejére érdemes lehúzni a többi HDD/SSD-t, a win telepítője hajlamos a boot szektort néha másik winyóra rakni, szóval ha kiveszed a gépből akkor nem biztos hogy elindul. Ha gépben marad winyó az idők végezetéig akkor nem para, de szvsz érdemes meglépni.

(#67645) SkiDev válasza King Unique (#67643) üzenetére


SkiDev
senior tag

Rendben, megpróbálok neki akkor egy 100-ast különszedni. Ha nagyon elrontanám, akkor kezdem előlről az egészet. :D
(#67644) hunluki: Úgyis terveztem, az kéne még, hogy legyalulja a fotókat.... :U

Egy mellékes kérdés még. :)) A Win 10 jobban elvan 4 GB RAM-mal, mint a Win 8.1? Eddig 8.1-en egész jól el volt vele, de próbáltam már másik gépemben is, amin Win 10 van, igaz az Pentium G3250 + Intel HD + 4GB RAM-mal nem volt túl acélos. Itthon azért i5-2500 + 4GB RAM + HD 7770 lenne alá

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#67646) King Unique válasza SkiDev (#67645) üzenetére


King Unique
titán

Nem muszáj pont 100 GB-ot adni a rendszernek, illetve azt neked kell tudnod, hogy mennyi programot telepítesz rá stb. De ha már ekkora tárhely áll rendelkezésre, akkor nyilván nem érdemes kicentizni sem. A 4 GB RAM manapság nem túl sok, de azért elvan vele a Win8.1 és a 10 is. Viszont, ha pl. a böngésző felzabálja, az megint más eset. Nemrég egy laptopon (4 GB RAM) kb. 1X megnyitott oldallal simán megzabált az 56-os Firefox ~ 2,5 GB-ot... Az 57-es állítólag kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

(#67647) Doky586 válasza SkiDev (#67645) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"..nem volt túl acélos.."

Azon inkább egy 120-as SSD segítene a rendszer alá, a HDD meg maradna 1db partíció egyben az adatoknak..

(#67648) #86564352 válasza King Unique (#67646) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az elég komoly RAM zabálás, bár rég használtam Firefoxot nem tudom mi a helyzet pontosan. Edge-nél nálam most éppen 700 MB öt lappal (Twitter, Mobilaréna, Index, YT, Verge) Az igaz Adguard program előre kiszűri a reklámokat, de valamit ebből a szempontból jól csinált a Microsoft az új böngészővel.

(#67649) raidx válasza hunluki (#67644) üzenetére


raidx
őstag

Ha egy nem particionált területet adsz neki, oda kerül minden és nem b.... a többi meghajtót. Ha particionált és formattált területet adsz neki akkor feététlen le kell választani a többi meghajtót! Ez már a Win7-nél is így volt!

A particionálatlan területen létrehozza a neki szükséges particiókat és nem babrálja a többi meghajtót!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67650) svgyula válasza raidx (#67649) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Meg egy fontos dolog, ha esetleg a rendszer telepítéskor rajta van a többi HDD akkor azokon is létrehoz/átvesz rendszerterületet és a szokásos energiatakarékos mód már nem is játszik mert azokat nem fogja stanby üzemben tartani hanem simán feléleszti időnként ahogy a rendszer "agya" :F gondolja.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.