Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67651) mpo válasza BenJoe80 (#67638) üzenetére


mpo
veterán

Én ezt használom, de nyomtatóm nincs.
[link]

A 33 év gyakorlati tapasztalata az, hogy ha minden programnál (PDF nyomtatás) előjön a hiba, akkor a driver frissítés kötelező, ha az is rendben van, akkor hardverhiba.

Ha a driver friss, hardverhiba nincs, (minden más tud nyomtatni jól), akkor a PDF nyomtatáshoz használt program hibás.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67652) mpo válasza Norby86 (#67639) üzenetére


mpo
veterán

Eszközkezelő->illesztőprogram frissítés.
Ha OK, akkor a gyártó oldalán a típushoz keresni ami van.

Amit itt írtam, érdemes megcsinálni.
[link]

1. A FCU automatikus frissítésen van, mégse teszi a dolgát.
2, Minden drivert meg kellene frissítenie, de nem teszi, az eszközkezelőben kézzel meg igen.
3. Ezek után pl. a Driver Booster (vagy amelyik szimpatikus) még talál 15 elavult drivert.

Ha ezeket is megcsinálod, akkor kevesebb hiba (kék halál) jöhet elő.
Akkor meg a MS oldalán kell keresni a hibát, hibakódot.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67653) movax válasza BenJoe80 (#67628) üzenetére


movax
őstag

Én a Bullzip PDF-nyomtatóban soha nem csalódtam, egy próbát lehet, hogy megér. A Foxittal vigyázni kell, mert az újabb verziói rettenetesek, én visszamentem a 6.x-es szintre.

És igen, ott vannak az alapelvek mpo 67651-es posztjában.

[ Szerkesztve ]

(#67654) Csöves


Csöves
senior tag

Pár napja ezzel a hibával szórakozik a win10.
Nem tölti be a rendszert, fekete marad a képernyő, kapcsolóval leállítás után már betölt rendesen.
A frissítésekre gondolok okként, de csak tipp.
Megoldás mi lenne?
Hozzáteszem, hogy rendesen lett leállítva minden esetben, tehát nem ez a hiba oka.
Köszönöm.

Bemásoltam az eseménynaplót:

Napló neve: System
Forrás: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Dátum: 2017. 11. 01. 9:11:34
Eseményazonosító:41
Feladatkategória:(63)
Szint: Kritikus
Kulcsszavak: (70368744177664),(2)
Felhasználó: SYSTEM
Számítógép:
Leírás:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>6</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2017-11-01T08:11:34.967147800Z" />
<EventRecordID>1732</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer></Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
<Data Name="Checkpoint">0</Data>
<Data Name="ConnectedStandbyInProgress">false</Data>
<Data Name="SystemSleepTransitionsToOn">1</Data>
<Data Name="CsEntryScenarioInstanceId">0</Data>
<Data Name="BugcheckInfoFromEFI">true</Data>
<Data Name="CheckpointStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#67655) realfalcon válasza Akcok94 (#67186) üzenetére


realfalcon
csendes tag

Szia! nekem is volt ilyen, bios frissítés után megszünt a probléma

(#67656) mpo válasza Csöves (#67654) üzenetére


mpo
veterán

Még a korai Win 10-ben fordult elő, hogy fekete képernyővel indult laptopon.
Akkor nehezen, de találtam megoldást és elsőre nem hittem el.
Amikor bekapcsolod és indul, 3-szor nyomd meg a kapcsolót (power).
Hülyeségnek tűnt, de működött!

Ha érted, akkor már elavult.

(#67657) Csöves válasza mpo (#67656) üzenetére


Csöves
senior tag

Köszönöm szépen kipróbálom.
De amint írtam, csak pár napja kezdte, eddig rendesen betöltött.

Aquila non captat muscas.

(#67658) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Van 1 kisebb "gond" a fater laposán. Mégpedig állítólag azt mondja, hogy amikorr fent volt a korábbi W10-es nemtudom melyik, talán a 1506-os vagy a 1607-es , akkor megtudott benne nézni 1 originál dvd-t. De, hogy most fent van neki, ha jól tudom a 1703-as most, hogy a beépített dvd lejátszó nem játsza le, csak megnyissa a dvd tartalmát, és mappák meg azok a fura ts vagy milyen fájlok vannak ott. Lehet a W10-nek köze hozzá, hogy ebbe belenyúljon? Mert szerintem amilyen a dvd, és amit az tud, azt mindenféleképpen mindenfajta rendszeren lekéne játszania, nem? Vagy tévedek? Aki ha tud az plíííz segítsen. Fontos fater szempontjából. Előre is köszi a segítséget aki tud erre valami elfogadható okot, amiért ez van. :R

(#67659) Doky586 válasza Ga3rieL (#67658) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Adat dvd-t jól kell hogy kezeljen a win, ha nem akkor tönkrement az drive.. Amit viszont kihagytak a win10-ből az a dvd videót titkosító kód feloldása. Azaz ugyanúgy telepíteni kell külső lejátszót mint anno XP idejében (utána már a sajátja is lejátsza).

(#67660) Ga3rieL válasza Doky586 (#67659) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

MOst akkor hogy? Amúgy filmes dvd. Nem sima adat dvd. és ha 3ik féltől felrakok rá lejátszót, akkor ha jól értem, annak a hatására lefogja játszani a Windows media player? És az a titkosító kód végett nemjátsza le most akkor a dvd-t ?

(#67661) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyannal, hogy az utorrent annak ellenére elindul automatikusan a rendszer indításakor, hogy a beállításokban nincs bepipálva ez az opció? Mi lehet az oka?
Szerkesztés: elnézést, ezt nem ide szántam.

laci1117: az az érdekes, hogy több gépen is van itthon Win 10, de csak ezen csinálja...🙁

[ Szerkesztve ]

(#67662) laci1117 válasza zaskar (#67661) üzenetére


laci1117
tag

Nekem is ezt csinálja, hiába van minden pipa levéve elindul... :W

(#67663) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Fura jelenséget produkál a gépem, kb. egy hete. Bootolást követően, mikor már teljesen betöltődött a rendszer, és minden automatikusan induló program is elindult már, villan egyet a képernyő.

Illetve nem villan, hanem egy pillanatra elsötétül, mint amikor készenléti módra vált a kijelző, de ez csak egy villanás, egy tized másodperc az egész. Utána már nem produkálja, csak közvetlenül boot után egyszer.

Annyira nem gáz a dolog, csak kíváncsi lennék az okára, mivel előtte nem tapasztaltam ilyesmit.
Nem frissítettem videókártya drivert, nem telepítettem azóta semmi új progit a gépre, nem babráltam a beállításokat se. Egyedül a Win 10 frissült egyszer valamikor a múlt héten asszem.

Találkozott ilyennel más is, vagy van valami tippetek mi okozza? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#67664) Melorin válasza hunluki (#67640) üzenetére


Melorin
addikt

Nagyon jó pdf olvasó :Y :R
Mindent tud ami nekem kell és nagyon egyszerű, gyors. Köszi!
(a ninite is jó ötlet, kár, hogy a progik választéka nem túl nagy)

(#67665) Norby86 válasza mpo (#67652) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi, ezt még ma megnézem. De létezhet hogy eddig gond nélkül ment a 1703-as kiadású windows 10-el, most meg a 1709-es őszi frissítéssel egyik sem működik? Két különböző tipusu dvd író, egyik sony másik meg hp. Nemtudom elképzelni hogy mindkettőnél egyszerre ez legyen a gond, de azért pár százalék esélye van. Ugyhogy megpróbálom amit irtál.
Senki másnál nincs az őszi kiadású win 10-el ilyen probléma hogy a dvd író/olvasó nem olvassa be a cd-t vagy dvd lemezt?

-Norbi-

(#67666) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Felment a 1709-es frissités.Két nap el telt és nem működik a tálcán semmi.Se vezérlő pult se gép ház.Semmit nem tudok csinálni.Tud valaki segíteni???? S.O.S!!!!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#67667) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Teljes újratelepítést csináltam és belépésnél nem fogadja el az előzőleg használt email címemet és jelszavamat.
Már próbáltam Microsoft fiókkal is, de semmi.
Mit tudok tenni?
Köszi előre is a választ!

(#67668) F_Zolee válasza Geth (#67458) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem nyúltam ilyenekhez sosem és eddig jó volt mióta kijött a 10. De most nem ment magától...

(#67669) CirrMee válasza Ga3rieL (#67660) üzenetére


CirrMee
addikt

MPC-HC feldob, aztán filmezés.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#67670) bombibmw válasza bombibmw (#67667) üzenetére


bombibmw
veterán

A teljes visszaálítás megoldhatja ezt?

(#67671) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hogyan tudnám az Edge böngészőt újra telepíteni? A múlt heti frissítés óta egyszerűen elindításkor elszáll, mindig. Más baj nemigen van a géppel....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67672) #86564352 válasza Bogyó bá' (#67671) üzenetére


#86564352
törölt tag

Start - settings - apps listáján keresd ki Microsoft Edge, advanced options és ott repair vagy reset.

Vagy új user fiók, valószínűleg az ősi Win10 betegség, a profilmappa elszaródása okozza a rejtélyes leállt az UWP app, tálca, start menü bugokat.

(#67673) Bogyó bá' válasza #86564352 (#67672) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi szépen, működik!!! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67674) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap a win felrakta az őszi nagy frissítést kb 1óra volt .Utána nem tudott betöltődni sem az asztal sem a tálca.
Csak fekete képernyő és villogó tálca az órával és a "ablakkal" a másik végén.Mintha vmi loop-ba akadt volna.
Feladat kezelőből majdnem mindent elértem,próbálkoztam,de nem segítettek a win sajájt eszközei(sfc,Dism),sem a rendszer javítás telepítő lemezről.

Végül a visszaállítás segített,és persze az update letiltása....

Szégyen..

üdv

(#67675) #86564352 válasza bombibmw (#67667) üzenetére


#86564352
törölt tag

Banális ötlet: nincs másra állítva a bill. kiosztás? Jelszó beírásnál a kis ikon hogy mutassa a karaktereket, szóval tuti helyesen van beírva?

(#67676) bombibmw válasza #86564352 (#67675) üzenetére


bombibmw
veterán

Mindent jól ütöttem be.
Telóról simán beenged lépni a microsoft oldalán, de a gépbe már nem.

(#67677) stafidani


stafidani
csendes tag

Sziasztok!

Az őszi nagy update óta minden indításnál elindul a wuauclt.exe és 60-70%-ban használja a procit. Magát a folyamatot elvileg tudom, hogy micsoda, mit csinál (updater) de akkor is megy ha rányomok a frissítés szüneteltetésre.
Valaki tud ebben segíteni, vagy ez teljesen normális?

(#67678) netpeti98 válasza stafidani (#67677) üzenetére


netpeti98
addikt

Futtass egy Malwarebytes-t és egy Hitman Pro-t. Ez egy miner vírus, ami rendszerfolyamatnak álcázza magát, már más is belefutott innen a topikból.

[ Szerkesztve ]

(#67679) tomp válasza javorszky (#67666) üzenetére


tomp
félisten

A megoldás a régebbi kiadás visszarakása.
Na de: ctrl+alt+del kombinációval válaszd ki az alvó módot. Ha kikapcsolt a gép, tápot ki majd vissza. Ez után bootolva jó lesz egy darabig. Ments le mindent majd mehet vissza a régebbi a Win.

(#67680) SkiDev válasza King Unique (#67646) üzenetére


SkiDev
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R Már a Win 10-es gépről írok. Kész megváltás eddig 8.1 után. :) Minden rendben ment, 100 GB a rendszeré, a többi az enyém. Ha tudtam volna régebben, hogy a formázás 2-3 mp, akkor haverral nem kellett volna egy program miatt 2-3 órát ülni a fél terrás merevlemeze mellett. :U

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#67681) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Bármilyen képet szeretnék lementeni a netről(kép mentése másként) ezt a hibaüzenetet kapom, a frssítés óta van ez..
Mit tegyek?

Csak a C meghajtónál csinálja ezt.. Ha a D-re akkor lementi..

(#67682) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

A Fájlkezelőben megjelent a Rendszer számára fentartott partició.

Ez hogy lehet? És hogy tudom beállítani, hogy ne lehessen látni?

Engem nem zavar, viszont más is használja a gépet.

Köszi a segítséget!

(#67683) movax válasza kertsa (#67682) üzenetére


movax
őstag

Jobblikk a Starton, lemezkezelés, jobbklikk a partíción és elveszed a betűjét, ha van neki.

[ Szerkesztve ]

(#67684) kertsa válasza movax (#67683) üzenetére


kertsa
senior tag

Köszi a gyors választ! :R

(#67685) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A programok lassan indulnak de egyébként jól futnak. 1 napja még jó volt. Mi lehet a baj?
Pl. elindítom a böngészőket és sok másodpercig nem jelennek meg, pedig a feladatkezelőben már látszanak. Aztán ha már futnak a böngészők akkor sokáig nem akarnak betölteni oldalakat, nem történik semmi, de amikor elkezdik betölteni az oldalt akkor azt már teljesen gyorsan csinálják, ahogy korábban. Ezek (chrome, firefox) a C partíción vannak.
Most 4 partícióm van, 3-on bőven van szabad hely, C-n is van hely. Feladatkezelő szerint a CPU sincs leterhelve, partíciókon/lemezeken sincs nagy írás/olvasás.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#67686) mpo válasza javorszky (#67666) üzenetére


mpo
veterán

A Starton jobb gombos menüből eléred?

Ha érted, akkor már elavult.

(#67687) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Még nem találkoztam ilyennel.. Tegnap vettem egy új Dell 7567-es laptopot. Windows10 fel minden fasza, majd windows updattel felpakolta a drivereket.(Én úgy gondolom a vga-val van valami gond) Van a gyári INTEL driver ill. az nvidia 1050es driver.
A hibajelenség: Az asztalon nyomva egy jobb gombot akadozva jön fel a menü, többször nyomogatva kis rángások.. Chrome-ban youtube videónézésnél ha tálcára rakom a chrome-t, megfagy a videó..
Tegnap nyomtam rá még ilyen hardverteszteket, elvileg semmi gond.
Nem tudom, de számomra ez elég idegesítő. 300ezer ftos laptopnál nem ezt várnám. A régi lenovo laptopomon nincs ilyen probléma.. BIOS frissítést csináltam, vga-knál régebbi driverrel ill. új driverrel is ugyanez a szitu.... :((
Valakinek van ötlete hogy mi a gond?

üdv

(#67688) tacsko833


tacsko833
csendes tag

Sziasztok,

Érdeklődnék szerintetek mennyire tiszta az a pár ezer forintos windows 10 license key amit venni lehet a neten. pl.: ebayen. Ha nem csak a kódot adják, hanem a COA címkét is, és én bizonyítani tudom, hogy ott vettem, akkor az már hivatalosnak számít? Nyugodtan aktiválhatom a microsofotnál is, nem fognak kötekedni?

(#67689) mpo válasza tknof1871 (#67685) üzenetére


mpo
veterán

Például Firefoxban:
Lehetőleg a legújabb legyen.

Súgó, Újraindítás letiltott kiegészítőkkel (hogy a sok kiegészítő okozza-e?)
Kevés lappal indítani (ha úgy van beállítva)
Cache törlése

Ha érted, akkor már elavult.

(#67690) mpo válasza Norberto008 (#67687) üzenetére


mpo
veterán

Nem erre a hardverre válaszoltam, de lehet, hogy neked is segít.
A monitort is nézd meg.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67691) mpo válasza tacsko833 (#67688) üzenetére


mpo
veterán

Egy-két napja válaszoltak ilyenre.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67692) mpo válasza castiels (#67681) üzenetére


mpo
veterán

A böngészőben a letöltési helyet add meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67693) Norberto008 válasza mpo (#67690) üzenetére


Norberto008
tag

Sajnos ez sem segített.. :(

üdv

(#67694) Jony2420


Jony2420
tag

sziasztok tudna valaki segiteni, van egy pc-m Pentium Processor G4400,3M Cache, 3.30 GHz, memória 4GB ram grafikai kártya az alapdeszkán intel hd 510, (az adatait sajnos nemtudom) azt szeretném megtudni hogy , hogyan tudnám növelni a teljesitményt , mert nemindulnak a 3D lövödözős játtékok, valahogy fullad le a gép ha játékról van szó, kérlek benneteket segitsen valaki... :R

(#67695) Bogyó bá' válasza Jony2420 (#67694) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kénytelen leszel egy videokártyát venni, például ezt: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67696) Csupingo válasza Jony2420 (#67694) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem ez a megfelelő topik, de esetleg lejjebb veszed a felbontást és a beállításokat a játékokban, vagy veszel egy videókártyát a gépbe. Pl. gt 1030-at, vagy rx 560-at.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#67697) mpo válasza Norberto008 (#67693) üzenetére


mpo
veterán

Ha friss a Chrome, próbáld meg Firefox-szal is, ha nincs Edge-el is.
Ha mindegyiknél lefagy a videó, akkor a videokártya gyártói oldalán nézz friss programot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67698) Apucy01 válasza Jony2420 (#67694) üzenetére


Apucy01
őstag

1. alaplap csere
2. proci csere
3. ram csere
4 vga csere

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#67699) mpo válasza Norberto008 (#67693) üzenetére


mpo
veterán

Driver Booster talált valamit?

Ha érted, akkor már elavult.

(#67700) Jony2420 válasza Apucy01 (#67698) üzenetére


Jony2420
tag

hogy , hogy csere? hisz most vettem ujonta egy számitástechnikai üzletbe 133780 forintért, azért nem vagyok miliomos, hogy 3 hónaponta pc t cseréljek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.