Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) Tompie válasza croixleur (#66450) üzenetére


Tompie
őstag

:R

(#66452) King Unique válasza Angel2014 (#66444) üzenetére


King Unique
titán

A frissítési kisokosban is szerepel az alábbi táblázat, ami szemlélteti ezt az "átalakítást". Az egyes kiadások közötti különbségek pedig az MS oldalán fel vannak tüntetve. Általános használatra elég lehet a Home is, de attól még hiányoznak belőle bizonyos funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#66453) Maszi65 válasza freestailo (#66449) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Erre gondolsz Windows 10 Enterprise Eval, Version 1709 (Updated Sept 2017) (x64) - (English)?
[link]

Karoly

(#66454) spiritex válasza Barthezz2 (#64478) üzenetére


spiritex
veterán

Erre a kérdésre valaki?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#66455) #41133696 válasza Ribobon (#66426) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#66456) HartgeH3-2.8 válasza gduck (#66328) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Na erre a képre nyomtam rá utána és gond nélkül felment másodjára. Fene se gondolta ;] Ja amúgy jött még egy update, összesítő meg biztonsági.

Játéknál ez a TruePlay mód ez ON vagy OFF?

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#66457) tbalint3


tbalint3
tag

Na nálam is lefrissült erre az őszi "kreátoros ápdétre" a Win10, bár ne tette volna.

Az eddig tökéletesen működő telepítést szét is barmolta rendesen:

#1 Frissítés után az Nvidia (Gtx 950) illesztőprogramjai eltávolíthatatlanná váltak (a programok telepítése/törlése vezérlőpultból eltűntek az Nvidia bejegyzései). Csak a Display driver uninstallerrel tudtam eltávolítani, majd utána kézzel telepítettem a legfrissebbet.

#2 Úgy tűnik nem szereti a win10 a szkenneremet. Frissítés után azt vettem észre, hogy eltűnt az asztalról az epson scan parancsikonja, majd utána jobban megnézve a program files\epson mappában kb. a fájlok felét törölte önkényesen.
Természetesen erről semmilyen értesítést nem küldött, csak akkor derült ki amikor használni szerettem volna szkennert. Szerencsére ezt el tudtam távolítani a vezérlőpultból, majd utána rendesen újratelepíteni. Most működik rendesen, de ez kb. teljesen érthetetlen, mert maga a program és az illesztőprogram komponense is tökéletesen kompatibilis a win10-el.

#3 Valami ősrégi 2016-os Onedrive kliens telepített fel, amiből természetesen hiányzik az agyonreklámozott "files on-demand" funkció teljesen. Ezt sem értem, mert a frissítés előtt egy újabb verzió volt telepítve. Tehát automatikusan sikerült egy régebbire frissítenie magát.

Ismét tökéletes munkát végeztek redmondban, gratulálok!

Másnak voltak hasonló problémái, vagy csak engem tisztelt meg ezekkel a frissítő?

(#66458) FollowTheORI válasza tbalint3 (#66457) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak téged... nálam semmi ilyen probléma nincs.
Semmilyen driverhez nem kellett nyúlnom és minden program megvan az applistában is.

OneDrive meg passz, nem használom ki van kapcsolva. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66459) freestailo


freestailo
őstag

Sziasztok!

Win 10 enterprise-ra nem akar települni nekem ez az új frissítés? sztetek?

(#66460) movax


movax
őstag

Tökéletesen működik a frissített win10. Akik a driverek miatt panaszkodnak: upgrade után nyomjanak párszor frissítést, mert jó eséllyel felteszi a szükséges drivereket is, nekem az nVidia-drivert tette fel update-tel, meg egyebeket is. Tehát első boot után nyomkodni szorgalmasan az update-et.

Azt visoznt nem tudom felfogni, miért kellett eltávolítani a betűméret-állítási lehetőséget a beállításokból, miért kell egy hóttegyszerű és hasznos beépített funkció helyett külső programot használatára kényszeríteni az embereket.

(#66461) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Feltűnt nektek? Hogy még ma is mókolnak valamit az ISO-ban..?
MCT-vel leszedett iso felmountolva:

(#66462) movax


movax
őstag

Ez az új Fluent Design System miben nyilvánul meg, mert nálam semmi változás és új beállítási lehetőséget sem látok.

(#66463) Norbi887 válasza movax (#66462) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Ez kb. abban nyilvánul meg, hogy átb@sztak vele mindenkit, és kb. az UWP appokon kivül semmi sem változott meg... :W gg microsoft
Ja bocs, de.. a start meg a müveletközpontnak máshogy néz ki az átlátszósága... :((
Nem ennyi volt beigérve, de ez van mostmár.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#66464) movax válasza Norbi887 (#66463) üzenetére


movax
őstag

Nálam tök ugyanolyan minden, Gépház, Start menü. Az a pár uwp app is, amit fent hagytam, ugyanúgy néznek ki, mint korábban.

(#66465) suits


suits
tag

üdv!

Mennyi szabad helynek kell lennie a c meghajtón az update előtt? 19gb elég?

(#66466) smc válasza suits (#66465) üzenetére


smc
addikt

Hard disk space: 16 GB for 32-bit OS or 20 GB for 64-bit OS

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#66467) #82146048 válasza szemesi69 (#66422) üzenetére


#82146048
törölt tag

Akkor az tényleg csak úgy menne, ha offline fiókra váltanál (ugyanott kell).

(#66463) Norbi887: Mit és hol ígértek ezzel kapcsolatban? Mert egy rakás app már megkapta, plusz a rendszer felületén pár helyen már ott van. Én sehol sem olvastam, hogy ebben a frissítésben hatalmas változtatások lennének, csak hogy a start menü, az értesítések és az Edge fejléce lett ilyen.

(#66462) movax: Az appokat és a rendszer részeit folyamatosan frissítik, nem most került bele a fluent design. Ott volt eddig is pl. a számológép háttere, a képnéző, a Groove, vagy a Kapcsolatok.

[ Szerkesztve ]

(#66468) vlevi válasza movax (#66462) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ez az új Fluent Design System"
Abban, hogy szinte semmiben.
Néhány uwp appnak a háttere nem egyszer fehér, hanem egy kicsit homályba elmenő, áttetszős izé.
Kicsit olyan, mint régen a windows pistás aero.
Csak ez más, mert nem csak a fejlécben, hanem akár a teljes ablakban előjön ez az áttetsző effekt.
És azért mondom, hogy szinte semmiben nem változik, mert pl. a számológép, groove zene, ésatöbbi microsoft alkalmazás már eddig is ilyen dizájnban volt.
Ja, és szerintem értelme semmi. Nem is hasznos, nem is szép, inkább az USB drivert, meg hasonlókat raknák rendbe....

(#66469) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Sziasztok!

Egy ideje már minden bekapcsolás után feldob egy ablakot automatikusan, hogy miben nyissa meg a fájt (hozzá sem nyúlok a klaviatúrához vagy egérhez). :D Így magától... Wordben nyittattam meg és ez fogadott.

Hogy a bánatba lehetne elérni, hogy ne dobálja fel minden bekapcsoláskor ezt a hülyeséget? Kezdem unni.

"Usage : fsutil behavior query <option>

<option>

AllowExtChar
BugcheckOnCorrupt
Disable8dot3 [<Volume Path>]
DisableCompression
DisableCompressionLimit
DisableDeleteNotify [NTFS|ReFS]
DisableEncryption
DisableFileMetadataOptimization
DisableLastAccess
DisableSpotCorruptionHandling
EncryptPagingFile
MemoryUsage
MftZone
QuotaNotify
SymlinkEvaluation
DisableWriteAutoTiering [<Volume Path>]
DisableTxf [<Volume Path>]

Please use "fsutil 8dot3name query /?" for more information.

For DisableDeleteNotify if neither "NTFS" nor "ReFS" is specified, both values are shown."

[ Szerkesztve ]

(#66470) #82146048 válasza vlevi (#66468) üzenetére


#82146048
törölt tag

Nekem például kifejezetten tetszik :) A Groove animációi is ehhez igazodnak, az albumborító alapján jelenik meg az árnyék, a gombok világos színnel kiemelése meg a kurzor helyzetétől függ. A Fényképek app szintén új animációkat kapott, például a képek kiválasztásánál vagy az üzeneteknél (mikor írja, hogy szinkronizálna a felhővel).
Egyáltalán nem bánom, hogy ilyesmikkel is foglalkoznak, főleg az első Win10, vagy a 8.1 puritán, egyszínű alkalmazásai után. Azt meg nem hiszem, hogy ez elvonná az erőforrásokat a driverektől (mondjuk nekem sosem volt USB-s gondom).

(#66471) croixleur válasza #82146048 (#66470) üzenetére


croixleur
csendes tag

A Groove Zenét nem megfogják szüntetni?
Mintha valami ilyesmit olvastam volna..

(#66472) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy a felhasználói mappátok legördülő menüjéből (jobb klikk) eltűnt a Tulajdonságok pont?
Valamelyik nap a Tulajdonságokra szerettem volna kattintani, de nem jött be annak ablaka, helyette viszont eltűnt hirtelen az egész mappa. Nem is értettem, de visszaállítottam az asztali ikonoknál. Nyomtam rá egy jobb gombot és láttam, hogy alul a Törlés és nem a Tulajdonságok elem jelenik meg (így sikerült kitörölnöm), sőt utóbbi egyáltalán nem is volt ott. Kicsivel később ismét visszaállt a rend, de most megint eltűnt. :F

Van tippetek, hogy ezt mi okozhatja?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#66473) vlevi válasza tbalint3 (#66457) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is 2016-s onedrive kliensem van, kaptam rá választ, de még nem próbáltam.
Nemsokára hazaérak, akkor ránézek.
[link]

Nekem ez az egyetlen és semmi más, ami miatt vártam ezt az őszi bukás (fall) updatét, de persze ez se került bele...

(#66474) Pierre75 válasza movax (#66464) üzenetére


Pierre75
senior tag

Minimálisan átszínezték, a BT ikonját diszkrétből rikítóvá. Pár hónapos hiba: startmenüben az időjárás csak egyszer frissül, nyitogathatod manuálisan. Az Edge több éves fejlődés eredményeként mostantól tudja a Full sceen-t! Viszont amiket eltoltak áprilisban (disqus fórumok) azóta is szar.
Cirka 4GB-val több helyen terpeszkedik!

(#66475) tomp


tomp
félisten

Felment ez az őszi hülyeség, jól ment minden. Töröltem a karbantartóval a régit, újraindítás és nincs többé start menü sőt semmilyen menü nem jön be ami a windows saját ablaka. :W :W

(#66476) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Ebben az új verzióban hogyan lehet ki/bekapcsolni a Game mode-t?

(#66477) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Tiszta telepítéssel telepített 1709-es Win 10-nél másnak is problémája van az ISO fájlok mountolásával? 2 gépen is próbáltam, de csak hibaüzenetet kapok.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#66478) Eliot Anders válasza croixleur (#66471) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

"A cég mind a Groove Music Pass nevű streamingszolgáltatástól, mind a Windows Áruházban megvehető zenéktől elbúcsúzik december 31-én. Maga a Windows 10-ben alapértelmezetten megtalálható Groove Zene alkalmazás viszont nem megy sehová, de csak helyi lejátszóként fog tovább működni."

index

(#66479) Norbi887 válasza vlevi (#66468) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Ugyanezt magyaráztam énis.
Ennél sokkal radikálisabb felületbeli átalakulást igértek, mármint a "Fluent Design System" videóban, ami egyébként fenntvan a YouTube-on elég régen, sokkal több feature van megjelenitve, mint amit valójában most kaptunk. Ehelyett az új update-ben Ez kb. a 25%-a annak, aminek kelett volna lennie. A többi 75% meg, hát.. az úgy sehol sincsen. :(
Nem akarom szidni a Windows-t mert nagyon szeretem, és tetszik amennyi most is van benne az is, de azért ez igy elég karcsú ahhoz képest... :U Majd a RS4-re talán megkapjuk a többi feature-t is. vagy nem.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#66480) Janusz001


Janusz001
őstag

Ezzel a hibával mit lehet kezdeni? A gép néha pillanatnyit megakad, hangnál lehet a legjobban észlelni.
Driver mindenből a legújabb, nemrég tértem át 8.1 ről, ott nem volt ez a probléma.
Az alábbi jegyzéket latency monitorral csináltam.

_________________________________________________________________________________________________________
CONCLUSION
_________________________________________________________________________________________________________
Your system appears to be having trouble handling real-time audio and other tasks. You are likely to experience buffer underruns appearing as drop outs, clicks or pops. One or more DPC routines that belong to a driver running in your system appear to be executing for too long. At least one detected problem appears to be network related. In case you are using a WLAN adapter, try disabling it to get better results. One problem may be related to power management, disable CPU throttling settings in Control Panel and BIOS setup. Check for BIOS updates.
LatencyMon has been analyzing your system for 2:30:24 (h:mm:ss) on all processors.

_________________________________________________________________________________________________________
SYSTEM INFORMATION
_________________________________________________________________________________________________________
Computer name:
OS version: Windows 10 , 10.0, build: 15063 (x64)
Hardware: ASRock, Z77 Pro4
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz
Logical processors: 8
Processor groups: 1
RAM: 8079 MB total

_________________________________________________________________________________________________________
CPU SPEED
_________________________________________________________________________________________________________
Reported CPU speed: 350 MHz
Measured CPU speed: 1 MHz (approx.)

Note: reported execution times may be calculated based on a fixed reported CPU speed. Disable variable speed settings like Intel Speed Step and AMD Cool N Quiet in the BIOS setup for more accurate results.

WARNING: the CPU speed that was measured is only a fraction of the CPU speed reported. Your CPUs may be throttled back due to variable speed settings and thermal issues. It is suggested that you run a utility which reports your actual CPU frequency and temperature.

_________________________________________________________________________________________________________
MEASURED INTERRUPT TO USER PROCESS LATENCIES
_________________________________________________________________________________________________________
The interrupt to process latency reflects the measured interval that a usermode process needed to respond to a hardware request from the moment the interrupt service routine started execution. This includes the scheduling and execution of a DPC routine, the signaling of an event and the waking up of a usermode thread from an idle wait state in response to that event.

Highest measured interrupt to process latency (µs): 210376,843734
Average measured interrupt to process latency (µs): 4,162558

Highest measured interrupt to DPC latency (µs): 210373,040335
Average measured interrupt to DPC latency (µs): 1,173264

_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED ISRs
_________________________________________________________________________________________________________
Interrupt service routines are routines installed by the OS and device drivers that execute in response to a hardware interrupt signal.

Highest ISR routine execution time (µs): 200,228571
Driver with highest ISR routine execution time: storport.sys - Microsoft Storage Port Driver, Microsoft Corporation

Highest reported total ISR routine time (%): 0,005937
Driver with highest ISR total time: storport.sys - Microsoft Storage Port Driver, Microsoft Corporation

Total time spent in ISRs (%) 0,008884

ISR count (execution time <250 µs): 666598
ISR count (execution time 250-500 µs): 0
ISR count (execution time 500-999 µs): 0
ISR count (execution time 1000-1999 µs): 0
ISR count (execution time 2000-3999 µs): 0
ISR count (execution time >=4000 µs): 0

_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED DPCs
_________________________________________________________________________________________________________
DPC routines are part of the interrupt servicing dispatch mechanism and disable the possibility for a process to utilize the CPU while it is interrupted until the DPC has finished execution.

Highest DPC routine execution time (µs): 240317,930
Driver with highest DPC routine execution time: ndis.sys - NDIS (Network Driver Interface Specification), Microsoft Corporation

Highest reported total DPC routine time (%): 0,224227
Driver with highest DPC total execution time: ndis.sys - NDIS (Network Driver Interface Specification), Microsoft Corporation

Total time spent in DPCs (%) 0,346651

DPC count (execution time <250 µs): 47602507
DPC count (execution time 250-500 µs): 0
DPC count (execution time 500-999 µs): 12800
DPC count (execution time 1000-1999 µs): 0
DPC count (execution time 2000-3999 µs): 0
DPC count (execution time >=4000 µs): 0

_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED HARD PAGEFAULTS
_________________________________________________________________________________________________________
Hard pagefaults are events that get triggered by making use of virtual memory that is not resident in RAM but backed by a memory mapped file on disk. The process of resolving the hard pagefault requires reading in the memory from disk while the process is interrupted and blocked from execution.

Process with highest pagefault count: none

Total number of hard pagefaults 0
Hard pagefault count of hardest hit process: 0
Highest hard pagefault resolution time (µs): 0,0
Total time spent in hard pagefaults (%): 0,0
Number of processes hit: 0

_________________________________________________________________________________________________________
PER CPU DATA
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 0 Interrupt cycle time (s): 733,86770
CPU 0 ISR highest execution time (µs): 194,580286
CPU 0 ISR total execution time (s): 6,219410
CPU 0 ISR count: 650000
CPU 0 DPC highest execution time (µs): 207868,240857
CPU 0 DPC total execution time (s): 98,790274
CPU 0 DPC count: 37738301
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 1 Interrupt cycle time (s): 579,093493
CPU 1 ISR highest execution time (µs): 200,228571
CPU 1 ISR total execution time (s): 0,191773
CPU 1 ISR count: 16259
CPU 1 DPC highest execution time (µs): 361,913143
CPU 1 DPC total execution time (s): 4,550196
CPU 1 DPC count: 471919
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 2 Interrupt cycle time (s): 314,427180
CPU 2 ISR highest execution time (µs): 36,245143
CPU 2 ISR total execution time (s): 0,002570
CPU 2 ISR count: 315
CPU 2 DPC highest execution time (µs): 240317,930
CPU 2 DPC total execution time (s): 47,564047
CPU 2 DPC count: 4746489
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 3 Interrupt cycle time (s): 457,746927
CPU 3 ISR highest execution time (µs): 19,522571
CPU 3 ISR total execution time (s): 0,000185
CPU 3 ISR count: 24
CPU 3 DPC highest execution time (µs): 438,369143
CPU 3 DPC total execution time (s): 3,622397
CPU 3 DPC count: 388969
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 4 Interrupt cycle time (s): 329,619235
CPU 4 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 4 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 4 ISR count: 0
CPU 4 DPC highest execution time (µs): 195154,435714
CPU 4 DPC total execution time (s): 48,931825
CPU 4 DPC count: 1750012
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 5 Interrupt cycle time (s): 463,193901
CPU 5 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 5 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 5 ISR count: 0
CPU 5 DPC highest execution time (µs): 442,434857
CPU 5 DPC total execution time (s): 4,523791
CPU 5 DPC count: 423859
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 6 Interrupt cycle time (s): 312,963621
CPU 6 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 6 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 6 ISR count: 0
CPU 6 DPC highest execution time (µs): 190406,396571
CPU 6 DPC total execution time (s): 37,763193
CPU 6 DPC count: 1657803
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 7 Interrupt cycle time (s): 466,112863
CPU 7 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 7 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 7 ISR count: 0
CPU 7 DPC highest execution time (µs): 356,504286
CPU 7 DPC total execution time (s): 4,533505
CPU 7 DPC count: 437977
_________________________________________________________________________________________________________

(#66481) vlevi válasza Darth_Revan (#66476) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugyanúgy, mint a tavaszi frissítésben. Gépházban. De, állítólag a tavaszi frissítésben bugos volt a game mód, most ebben javíttották. Hát, hiszi aki vakarja.
De, hogy két pozitívumot, (és rögtön mégegy negatívot is) mondjak,
+ bejelentkező képernőn bekapcsolva van a numlock! Végre! :)
+ mintha csináltak volna valamit a bejelentkezéssel, mert azonnal van desktop, nem tölt összevissza, mint korábban
- Azonban, a bejelentkezőképernő valami miatt csak kb fél-1 percig él, utána lekapcsolja a monitort. Ez másnál is így van? Természetesen a képernőkikapcsolás nem fél percre, hanem 10-re van állítva, a loginablakban viszont szinte azonnal lekapcsol. Lehet azt valahol állítani, hogy a bejelentkező képernő meddig maradjon kinn?

u.i.: Most akkor nekiállok onedrive-t telepíteni.
Aztán majd utána legyakom a hülyeségeket (print3d és társai...)

[ Szerkesztve ]

(#66482) worxland válasza freestailo (#66459) üzenetére


worxland
addikt

Üzleti gépre nem jár ingyenesen a frissítés. Eddig se járt.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#66483) movax válasza Janusz001 (#66480) üzenetére


movax
őstag

"Driver mindenből a legújabb"

Lehet, hogy ez a gond, kísérletezgess egy kicsit régebbi driverekkel. főleg ha Realtek az a csip.

[ Szerkesztve ]

(#66484) FollowTheORI válasza vlevi (#66481) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem annyi változott a Game Mode-ban, hogy mostmár nem globális kapcsolója van, hanem ha akarod használni akkor kell a Game Bar... és azon belül minden egyes alkalmazásra/játékra külön tudod kapcsolni, amikor épp azt futtatod. :)

Gondolom alapból ezek szerint ki van kapcsolva mostmár... eddig meg valami kuszaság volt, aztán valakinél vagy ment és azt csinálta amit kell, van akinél meg nem.

Próbálta már valaki a GPU méricskélőt?
Kíváncsi leszek mit hogy mutat, ma ki fogom próbálni pár játékkal. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66485) csiby222


csiby222
aktív tag

Helló!

Valakinek valami ötlet a következő hiba üzenetre?
"A windows telepítő nem tudta konfigurálni a windows rendszert ezen számítógép hardverén való futásra"

Ezt akkor írja ki amikor a frissítés letöltése után újraindítom a gépet és elmegy 42%-ig előtte egyszer újra indítja a masinát ez kb 21%-nál történik utána villan egyet a képernyő visszajön a rendes felbontás aztán pattan egyet a hangszóróm és paff ez a hiba üzenet fogad. Rányomok az OK-ra újraindul a gép és visszaállítja az előző verziót.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#66486) vlevi válasza vlevi (#66481) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, Onedrive beüzemelve, így egy kicsit jobb, hogy a telómmal készül több gigányi kép nem töltődik le azonnal a PC-re.
Nincs sokterás SSD-m, ezért az a néhány giga hely is számít. És persze az is, hogy bootoláskor nem kell többezer file-t végigellenőrizni.

(#66487) Mika1227 válasza vlevi (#66481) üzenetére


Mika1227
őstag

Nálam is csinálja 1 perc se kell és lekapcsolja a képernyőt de nekem még nincs fönt az új verzió! Hiába kapcsolom ki, hogy ne kapcsolja le a képernyőt! Az asztalon csinálja Neked? Mert nekem ott is lekapcsol!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#66488) joe999


joe999
tag

Windows 10 1709 friss telepítés után minden ki-bekapcsolás után, illetve újraindításkor automatikusan feljön a TAB-oknál használatos képernyő billentyűzet. Mi lehet az oka?

(#66489) #86564352


#86564352
törölt tag

A Fluent Design fokozatosan érkezik, majd a tavaszi Redstone 4 kezdi igazán. Most csak ízelítő itt-ott. Insiderben a Mail ma frissült, ebben már nagyobb adagot löttyintettek rá.

(#66490) tomp


tomp
félisten

Ha a tálcáról indítanék windows appot akkor: "explorer.exe - A rendszerhívás végrehajtása nem sikerült." ablakot kapok. Most frissítettem először Update-en keresztül és elb@szta a rendszert...
Remélem MCT meg tudja oldani egy frissítéssel. Hátha kijavítja a hibát. :W

(#66491) Darth_Revan válasza movax (#66483) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah, nálam legújabb Nvidia driver gtx 1060 kartyaval pl Rise of the TR alatt dx12 módba azt csinálta hogy a képernyő felső része villogott .
382.90-el nincs ez a bug.

(#66492) Mika1227


Mika1227
őstag

Úgy látom van probléma nem kevés! Lehet hanyagolni kéne egyenlőre a frissítést!? :U :F

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#66493) norti válasza Janusz001 (#66480) üzenetére


norti
addikt

Telepítsd újra a hálózati, hang és vga drivereket, az meg szokta oldani általában.

(#66494) King Unique válasza Mika1227 (#66492) üzenetére


King Unique
titán

Már akinél...Én épp most csináltam tiszta telepítést az egyik gépen, illetve másikra korábban a kiszivárgott RTM ISO-t raktam fel, amit itt megosztottak. Egyelőre OK a rendszer és nincs vele gondom. De, aki parázik, az készíthet előtte mentést a jelenlegi rendszerről, amit szükség esetén könnyen vissza lehet állítani. Illetve, ha upgrade történik, akkor szükség esetén a gépházban is vissza lehet állni az előző verzióra. Vagy, aki most még egyáltalán nem akar frissíteni, az pl. a CU-nál a gépházban el tudja halasztani 1 évvel a funkciófrissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#66495) Mika1227 válasza King Unique (#66494) üzenetére


Mika1227
őstag

Az eddigi frissítésekkel nekem se volt gondom pedig nem is csináltam tiszta telepítést egyiknél se!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#66496) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Persze, hogy nem nem ment zökkenőmentesen ez a frissítés sem. Gépházban lefutott a folyamat majd szokás szerint újraindítást kért. Megadtam neki, azóta belépve a gépházba látom, hogy ugyanúgy kér restartot a befejezéshez és a startmenüben is "Frissítés és leállítás" és barátai vannak. Sokadszori kikapcs-bekapcs vagy újraindítás sem oldotta meg a dolgot, nincs változás. A kikapcsolások is eléggé lelassultak azóta, nem írja kék háttér előtt, hogy frissítés folyamatban, csak a szokásos "Leállítás" felirat van elég sokáig. Ötlet?

(#66497) movax


movax
őstag

Hogy tudom azt elérni, hogy pl. a 4k-videók a youtube-on a GPU-t dolgoztassák, ne a procit?

(#66498) quailstorm válasza movax (#66497) üzenetére


quailstorm
nagyúr

VP9 hardverkodekkel ellátott videokártyával. Nem tudom h264ify 4k-ra működik-e.

(#66499) drsanya válasza drsanya (#66395) üzenetére


drsanya
aktív tag

Erre valaki??

I am iRacer

(#66500) tbalint3 válasza vlevi (#66473) üzenetére


tbalint3
tag

Köszi, kipróbáltam valóban működik. A linkről manuálisan a telepítettem a legújabb verziót és most már van files on-demand.
Ennek örömére, hogy minden megoldódott, a lemezkarbantartóval töröltettem a Windows.old mappát, mert SSD-n azért számít az 35GB felesleg.

Majd újraindítás után már megint elkezdett szarakodni ez fos. Most éppen azt kezdte el játszani, hogy minden újraindítás után bedobja a képernyő-billentyűzetet. Ezzel csak az a gond, hogy ez nem tablet hanem aztali gép és erre semmi szükség.

Erre van valakinek ötlete, hogyan lehet kikapcsolni?

Komolyan nem értem, hogy lehet ilyen sz@rul kiadni ezt ******* frissítést. Egyáltalán minek félévente komplett új win verzió?

Win7 és 8.1-el sem volt soha semmi problémám, de ezzel a 10-essel meg a folyamatos frissítéseivel az elejétől kezdve baj van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.