Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) #86564352 válasza core i7 (#66900) üzenetére


#86564352
törölt tag

Először áruházban frissítsd le őket, aztán start menüben jobb klikk és eltávolítás. (frissítés azért ajánlott, hogy későbbi Windows verziónál ne másszanak vissza)

(#66902) eax1650 válasza Angel2014 (#66898) üzenetére


eax1650
aktív tag

Asztali gép:

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#66903) core i7 válasza #86564352 (#66901) üzenetére


core i7
addikt

köszi :R

(#66904) eax1650 válasza #86564352 (#66899) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ez nem mai vga, 6 éves.
A GPU-Z 2.4.0 olvas a vga-ból, de felfigyeltem arra, hogy a Feladatkezelő is tudja(ná).

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#66905) #86564352 válasza eax1650 (#66904) üzenetére


#86564352
törölt tag

6 éves kártyán egyébként se lenne nagyon mit nézni feladatkezelőben.

(#66906) Angel2014 válasza eax1650 (#66904) üzenetére


Angel2014
addikt

Próbáld meg ezt...

Kattintson a jobb egérgombbal az Asztalra, és válassza az AMD Radeon beállításokat a menüből .

Válassza a Beállítások lehetőséget .

Menjen a Power (Tápellátás) menüpontra, és válassza a Switchable Graphics Application Settings ( Váltható grafikus alkalmazások beállításai) lehetőséget a legutóbbi alkalmazások listájának megtekintéséhez és a használt GPU-khoz--

Válassza a Kapcsolható grafikus globális beállítások lehetőséget a GPU-beállítások hosszabb akkumulátor-élettartam vagy nagyobb teljesítmény érdekében.

Megjegyzés ! A nagy teljesítményű GPU nem érhető el, ha a laptop akkumulátorról üzemel.

De azt hiszem nincs is mit swichelni mert az i5 750 ban nincs gpu.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66907) sixpak válasza Aljasvip (#66894) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagyon köszönöm a segítséget, ez jó hír.
További szép napot. :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#66908) eax1650 válasza Angel2014 (#66906) üzenetére


eax1650
aktív tag

Nekem itt nincs ilyen menü, mert talán ez nem laptop.
Inkább : "De azt hiszem nincs is mit swichelni mert az i5 750 ban nincs gpu." és ez is "6 éves kártyán egyébként se lenne nagyon mit nézni feladatkezelőben."

Nem mai gép az igaz, de elsőre vette a frissítést. Talán egy: a tálca nem akart elrejtődni magától, pedig be volt kapcsolva! Aztán egyszer csak pár nap után magához tért - nem állítgattam semmit. Az a bosszantó, hogy nem volt semmilyen hibaüzenet.

Még valami: a Comodo-t használtam a hetesben, most elég a Defender, vagy tegyem fel mellé ill. helyette?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#66909) Angel2014 válasza eax1650 (#66908) üzenetére


Angel2014
addikt

A menü a catalist softver amit a driver rak fel..töltsd le a legfisebb drívert.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66910) Eliot Anders válasza #86564352 (#66901) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

"frissítés azért ajánlott, hogy későbbi Windows verziónál ne másszanak vissza"

Márt értem,köszi én is. :K

(#66911) kara85 válasza Dtomka (#66873) üzenetére


kara85
csendes tag

Hello Quailstrom! :)
Köszönöm szépen a választ. :C
Üdv: Kara :DD

(#66912) VGYke válasza VGYke (#66538) üzenetére


VGYke
addikt

Ezzel a f@szsággal amit a Fall Creators frissítés és telefonszám megadás után javasolt telepíteni az Android telefonra a Microsoft, mit kell kezdeni? Van valakinek már tapasztalata?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#66913) zzola válasza VGYke (#66912) üzenetére


zzola
félisten

Én kihagytam, nem láttam értelmét ennek az opciónak!

(#66914) Ga3rieL válasza VGYke (#66912) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nejelentkezz be mikrofos fiókkal :D aminek semmi értelme,. legyen offline fiók, rendszergazda, ahogy én, és cső. nemkell itt sz@rozni. Én nem sz@rozok,és nyugtom van, és nemakar semmit erőltetni a telóra ez a gány.

zzola +1

[ Szerkesztve ]

(#66915) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnna, jóvan, gyerekek, sz***jon sünt az, aki a képnézegetőt fejleszti.
Újabb hulladék tulajdonságát sikerült felfedezni.
Nézek egy képet, úgydöntök, hogy nem kell, megnyomom a del gombot, feljön az ablak, hoy törli? Néha nincs kijelölve a törlés gomb, néha ki van, de én meg attól vagyok ki, hogy hiába van kijelölve a törlés gomb, az Enter lenyomására semmi nem történik. Mit gondolt az a nagyokos, aki szerint a kb 30 éves beidegződéseket, mint pl. a kijelölt gombra enter-t nyomok, azt meg kell szüntetni?

És ezt most így, betű szerint beküldöm visszajelzésként...
:)

(#66916) Angel2014 válasza vlevi (#66915) üzenetére


Angel2014
addikt

:C :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66917) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szép:

Véleményem szubjektív...

(#66918) #86564352 válasza vlevi (#66915) üzenetére


#86564352
törölt tag

A képnéző már az elsődleges funkciójánál elvérzik: rálógnak a képre a vezérlősávok! Kattintásra a felső eltűnik, az alsó mindig ott lesz ahogy görgetsz egérrel. A józan ész azt diktálná előbb csak mutassa a képet teljes pompájában, és csak akkor dobja fel a szerkesztősávot ha kattintok.

Hiába alapból világos témára állította a Microsoft, csak böngésző nézetben fehér, képet megnyitva fekete. Kellemes a durva kontraszt... jobb teljesen feketére állítani beállításokban. És a beállításokat szánalom módon a 3 pöttyös menüből nem éred el, mert ha egy kép van megnyitva, nem egyezik a 3 pöttyös menü azzal a 3 pöttyös menüvel amikor startból indítod el böngészőnézetben.

Ha startból indítom az appot és onnan egy képre, akkor várni kell mire kitisztul. Beállított, indexelt mappában lévő képnél! Ha simán intézőből nyitom meg ugyanazt a képet, betölti elsőre tisztán! Ki érti...

És baromi zavaró ahogy az átlátszó fluent ablakon ott virít a rendszer témájának színe.
Ami nálam szürke, mert még azzal lehet elviselni az ablakok 1 pixeles szegélyét. Jobbra az a kereső mező is hogy néz már ki, az jut eszembe amikor egyszer XP-n véletlenül beállítottam a gyengén látóknak szánt kontrasztos témát.

(mielőtt jönne valaki az irfanview-val, az nem a Windows 10 része, a Photos app igen)

(#66919) azka79 válasza Rainman05 (#66876) üzenetére


azka79
aktív tag

a viber a ludas

(#66920) HartgeH3-2.8 válasza Rainman05 (#66876) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Az áruházban lévő applikáció, vagy rendesen telepítve a weboldalról?

Nálam a külön telepített verzió gond nélkül megy :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#66921) Drag77 válasza VGYke (#66912) üzenetére


Drag77
senior tag

ezt tudja link link2

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#66922) raidx válasza sz.j (#66879) üzenetére


raidx
őstag

Így sincs?

Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\Képernyő

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66923) raidx


raidx
őstag

Az utóbbi napokba ha torrentet akareok letölteni félpercen belül eltűnik a netem, wifi wan. letőltés megy de egy oldal sem nyílik meg. Hibaelhárító azt mondja egy vagy több protokoll hiányzik a számítógépről. Deluge és Utorrent esetén is ugyan az a helyzet. A nyáron volt már ilyen de közbe routercsere volt és megszünt. Nem router hiba mert másik gépnél nincs gond. Deluge a legfrissebb, utorrent még a patkolás előtti tiszta. Sokáig használtam hibamentesen. Win lemezképből visszaállítás segít. Landriver újrarakás nem segít. Win frissítések rendben.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66924) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Sziasztok. Frissítés óta bejelentkezésnél kétszer kell beírni a jelszót. Azon kívül hogy vegyem le a jelszót van bármi más megoldás?

(#66925) Grawens válasza raidx (#66923) üzenetére


Grawens
senior tag

Próba: DHT-t kapcsold ki és állíts be egy ésszerű globális partner korlátot, pl: 200

(#66926) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok.
Édesanyámnak van egy HP notebookja (nincs 1 éves), eredeti Windows 10-zel. A HDD két részre van osztva (100Gb, plusz a többi az 1Tb-ból). Mostanában csinál olyan hülyeséget, hogy megtelik a 100Gb-os rész, ami amúgy a Windowsnak van fenntartva. Amikor először néztem, a Temp mappába rakott be rengeteg képet, dokumentumot, amik amúgy a másik, jóval nagyobb részre voltak lementve, de ide is átkerültek valahogy. Töröltem őket, így megint lett kb. 70Gb szabad. Aztán édesanyám megint szólt, hogy nincs helye. Ránéztem és kettő darab fájl foglalta el azt a 70Gb-ot, egy 30 és egy 40Gb-os, konkrétan 0 bájt hely volt szabad. Nem tudtam mire vélni, hogy ezek mik. Töröltem megint őket, bár az egyiket csak másodjára engedte. Van esetleg tippetek, hogy mi okozhatja ezt? Vírusírtó van a gépen, ha jól emlékszem most Kaspersky, de nem mernék megesküdni rá. Minden évben megvesszük az aktuális verziót és fut is a háttérben, így talán nem vírus, csak valami Windows feature? Egyáltalán nem vagyok képben Win10-zel. Köszönöm a segítségetek :R

Pont most hívott édesanyám, hogy megint előjött a hiba, most például programokat se tud megnyitni, mert nincs elég hely a C meghajtón :W

[ Szerkesztve ]

(#66927) Angel2014 válasza Teszla_ (#66926) üzenetére


Angel2014
addikt

letöltést ,képeket dukumentumokat , a c meghajtón nézd át...és ha engedélyezed a rejtett mappát a vezérlőpult fájkezelőben akkor a C/ felhasználók/ AppData/ Local/ Temp...a temp mappából mindent törölhetsz..

Én ezt ugy csinálom a C-re csak a windows megy és a programok...a másik meghajtóra létrehozok két mappát a letöltéseknek és a saját dolgaimnak ezt almappázom , Képek, videók, stb.....jobb egérgomb és küldés asztalra parancsikonnak, és egyből el tudod érni a dolgaidat,,,persze a chrom vagy a böngészőt össze kell kötni a letöltési mappával, és a töltesz le torrenrtól Utorrenttel abban is be kell állítani a másik meghajtón létrehozott letöltési mappát...ha ezt nem csináltad meg eddig autómatikusan a C meghajtóra tesz mindent.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66928) Teszla_ válasza Angel2014 (#66927) üzenetére


Teszla_
senior tag

Köszönöm, megnézem majd a beállításokat, sajnos most nem vagyok a gép közelében. Kb. 1 hete töröltem először a Temp mappában lévő dolgokat, utána 2-3 napja és akkor volt benne a két hatalmas fájl. Utólag gondoltam csak rá, hogy le kellett volna fényképezni. Ma jött elő megint, gondolom ismét ezek a fájlok voltak, mert ennyi idő alatt csak nem tölt le 70 gigát édesanyám :) torrent nincs is a gépen. Javasoltam neki egy újraindítást, akkor lett 1,29Gb szabad helye és hirtelen meg tudta csinálni, amit akart. Este elugrok hozzá és meglesem, hogy mi történt megint.

(#66929) tordaitibi válasza Angel2014 (#66927) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Anyukája nem hinném hogy agresszíven torrentezik. :)
Szerintem a OneDrive bug dolgozik a gépen, az képes ekkora logfájlokat generálni.
Itt a topikba is többen jelezték a hibát, és van megoldás is, kolléga keressen rá One Drive bug, aria debug néven.

(#66930) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Nagyon fura hiba állt elő. AltGr+ M (<) egyszerűen nem működik. Azt hittem, hogy a billentyűzettel van baj, de a windows beépített képernyő billentyűvel sem történik semmi. Rákattintok és nem ír be semmilyen jelet.
Szó szerint az összes többi működik, csak ez romlott el.

Neten senkinek nincs ilyen konkrét problémája. Bárki találkozott más hasonlóval? Mi lehet a baja?

(#66931) Teszla_ válasza tordaitibi (#66929) üzenetére


Teszla_
senior tag

Köszönöm, megtaláltam, este orvosolva lesz a gond, törlöm a OneDrive-ot, úgy sincs használva :R

(#66932) sz.j válasza movax (#66886) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az ajánlott System Font Size Changer progival könnyen és gyorsan megtudtam változtatni a betűméreteket, most már csak az alapértelmezett Segoe UI betűtípust kellene (például Tahoma-ra) megváltoztatni.
Ezt hogy lehetne megcsinálni?
Esetleg erre is tudsz valami megoldást?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66933) movax válasza sz.j (#66932) üzenetére


movax
őstag

Na én azt nem piszkálnám, mert hajlamos szétcseszni a rendszert. Winaero Tweakerrel baszkuráltam a default fontot, erre eltűnt a Segoe UI és úgy nézett ki minden, mint egy szemétdomb, átpakolt mindent Times New Romanba! Vissza sem tudtam állítani, mert ugye eltúnt a korábi rendszerfont. System rescue-val ment vissza a korábbi állapot, szerencsére volt mentés.

[ Szerkesztve ]

(#66934) sz.j válasza movax (#66933) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Betűkészletek oldalon lévő betűtípusok mire valók, azzal sem lehet biztonságosan megváltoztatni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66935) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Bármilyen képet szeretnék lementeni a netről(kép mentése másként) ezt a hibaüzenetet kapom, a frssítés óta van ez..

Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#66936) movax válasza sz.j (#66934) üzenetére


movax
őstag

Probálkozhatsz az Advanced System Font Changerrel, ez a másiknak a nagytestvére.

(#66937) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Szinte minden anomália eltűnt az új windows-ról, de egy dolgot nem tudok megoldani:
Nincs Jumplistem... nagyon sokat használtam a media player classicnál, és most nagyon hiányzik. Tud esetleg valaki erre valami tippet adni? Találtam már registry átírós megoldást, de nem használt semmit :(

Tárgytalan, megtaláltam :(((

Start menü beállításoknál volt kikapcsolva a legutóbbi elemek megjelenítése a start menüben, és a tálcán... :W

[ Szerkesztve ]

(#66938) sz.j válasza movax (#66936) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ez egy szuper cucc! Borotvaélesek és megfelelő betűnagyságúak lettek azok a szövegek ahol változtatni lehetett vele. (Kár, hogy nem lehet vele olyan sok mindent állítani, mint pl. a win 7-nél.)

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#66939) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok...lenne egy kérdésem ha megnyitom az az áruházat állandóan fut középen az animáció,a store működik rendesen(letöltés,frissítés),de zavar ez a ........
Mi lehet az oka,az új fall update fenn van?
Köszi...

(#66940) quailstorm válasza ScomComputer (#66939) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Korábbi store verziókban is gyakran ilyen volt, nem tudom, bug.

(#66941) ScomComputer válasza quailstorm (#66940) üzenetére


ScomComputer
veterán

Értem, köszi...de biztos gép függő,mert a másik két gépen nem jelentkezik a hiba... :R

(#66942) quailstorm válasza ScomComputer (#66941) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem 3 gépem van W10-zel és általában konzisztensen bugzanak ugyanazon a store verzión. Hónapok óta nézem a tekerést, néha van rövid ideig olyan store, ami nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#66943) makoss


makoss
addikt

Üdv! Ez mire jó a win 10-nél? Egy zöld csík megy felül balról jobbra :F Meg lehet szüntetni valahogyan? Már többször előjött ez a hiba, nem tudom, hogy kapcsolatban van-e egy másik hibával, miszerint ha törölni szeretnék valamit mindig azt írja ki, hogy a fájl használatban van, de nem értem hol :F

Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66944) tordaitibi válasza makoss (#66943) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nem hiba, ez egy folyamatjelző.
Pl. a Hálózat megnyitásakor ahogyan szkenneli végig a hálózatot, úgy megy a zöld sáv.
Sajátgépnél még nem láttam, nálam, de nálad lehet végigkeresi az Otthoni csoportot, azért látod.

A törlésnél passz, de nincs egymáshoz köze. Énszerintem.
Vagy, nem lehet hogy az Otthoni csoportból valaki tényleg használja a fájlokat?

(#66945) makoss válasza tordaitibi (#66944) üzenetére


makoss
addikt

Akkor a folyamatjelző normális?
Volt annó egy kis progim ahonnan le lehetett kapcsolni futó műveleteket, hogy pendrive-ot le tudjak kapcsolni, de ez kicsit más :F Nincs ötlet erre?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#66946) Dumi86


Dumi86
senior tag

Onedrive nem frissül témához jelezném hogy nekem ma automatikusan frissült 2017es verzióra :C Szóval nincs itt hiba,csak idő kérdése minden.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#66947) tomp válasza Dumi86 (#66946) üzenetére


tomp
félisten

Idő kérdése? Ja miután létrehozta a 3497PB-os log fájlt mi? :DDD
___
Frissítés utáni 30napon belüli visszaállítás mennyire "stabil" azaz teljesen ugyan azt kapja vissza az ember?
Jövőhónapban a következő "peccs kedd" után újra felraknám az "alkotói" frissítést. De most vagy 20x újra fogom indítani, hogy normálisan működik e. Ha nem akkor menne a visszatérés a korábbi kiadásra dolog. Amúgy a microsoft support nagyon hallgat a start menüs/tálcás bugról miután visszaírtam nekik, hogy valóban a rendszerrel van valami mert több oldal is megemlíti. Sőt pc gyártó is megírta.

(#66948) raidx válasza makoss (#66945) üzenetére


raidx
őstag

Feladatkezelőbe ki tudod lőni a progit. Létezik egy pici progi, Unlocker a neve. Ha nem rendszerész a törlendő alkalmazás ő letörli.

[link]

Jobbklikkes menűbe lessz látható.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66949) Bélaaaa válasza makoss (#66943) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ennek a zöld csíknak a színét meg lehet változtatni?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#66950) DJGABI


DJGABI
addikt

valaki próbálta már vissza hozni a jobb klikkes cmd-t? [link] ez alapján megcsináltam, de nem működik. shift + jobb klikkre meg a powershell-t hozza már be alapból ugye...

régen mintha fent a ribbonon is lett vna, nem? szerk: ja ott is ps van

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.