Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,

A mostani frissítés előtt, mikor volt az utolsó? Az én PC-mre gondtalanul megjött az új nagy frissítés, nejem HP laptopján a 09.15-ös szeptemberi frissítés érhető csak el. Próbáltam manuálisan indítani, da azt írja, hogy napra kész. Pedig nem. Ötlet? köszi

(#66602) kisapa


kisapa
senior tag

Ez most mit jelent. Olyan mintha nem is lenne vírusirtó és tűzfal pedig az ESS fut rendesen.

(#66603) Tin


Tin
veterán

skacok az őszi CU-ban megint valamit variáltak az energiagazdálkodással? tegnap este lekapcsoltam a gépet, de az USB port megint áram alatt maradt, mint régen, de akkor kikapcsoltam a BIOS-ban. nem néztem már meg a BIOS-t, de este majd ránézek, van valakinek hasonló gondja és megoldása?

(#66604) kezo0 válasza Balerik (#66599) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, ez tényleg kézenfekvő, de persze pont ezt nem jutott eszembe megnézni... Na majd rápillantok, amikor gépközelben leszek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#66605) raidx válasza RockHaRD (#66597) üzenetére


raidx
őstag

1709 verzio.

https://software-download.microsoft.com/pr/Win10_1709_Hungarian_x64.iso?t=4e17088f-280c-4db0-9004-52f94ed2c61e&e=1508479025&h=1b97f2f1328814de5cb22dc75a10cd2e

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66606) smc válasza Tin (#66603) üzenetére


smc
addikt

Nálam is világít az egér, eddig nem csinálta. Bioshoz hogy nyúlhat ez a retek? Én sem néztem még a biost..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#66607) Tin válasza smc (#66606) üzenetére


Tin
veterán

elvileg a fast boot miatt szokta ezt csinálni, ha kikapcsolod, talán megszűnik. nekem legutóbb az oldotta meg, hogy a biosban S5-re állítottam a power state-et. lefekvés előtt nem akartam már molyolni, nem tudom, minek állítgatja át a windows minden nagyobb frissítésnél a beállított energiagazdálkodást.

(eleve nem értem, mi a 'sznak kell low power state-ben lennie egy átlagos gépnek. meg wake on lan? meg powered usb? mondjon már valaki olyan tipikus szituációt, amikor pl. az egér világítson kikapcsolás után...)

[ Szerkesztve ]

(#66608) raidx


raidx
őstag

Ha valaki az MCT-vel akarja leszedni az FCU-t, az először töltse le a legfrissebb MTC-t. A korábban letöltött az akkori legfrissebb ISO-t szedi le! Nem a mostanit!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66609) Doky586 válasza Tin (#66607) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Például én nem keresgélek az asztal alatt elhelyezett gépházon négykézláb a bekapcsoló gomb után.. (legfeljebb évente 1-2× áramszünet után)
Akkor kapcsol be a gép ha megnyomom a billentyűzeten bármelyik gombot, ezért az usb-nek fesz alatt kell lennie. De az optikus egér ekkor is kikapcsol (biosban beállítható) nem világít..

[ Szerkesztve ]

(#66610) RockHaRD válasza raidx (#66605) üzenetére


RockHaRD
addikt

Köszönöm :R

(#66611) djlolo válasza Doky586 (#66609) üzenetére


djlolo
tag

Szia! Engem is erdekelne ez a billentyuzet,eger,gep ki-be kapcsolasi beallitas. Vilagitos billentyuzetem van de kikapcsolas utan is egve marad. Eger is vilagit. Alaplap Asus F1A75V Pro. Billentyuzetrol bekapcsolas hogyan oldhato meg ha nincs rajta power gomb?

(#66612) Geth válasza #86564352 (#66589) üzenetére


Geth
addikt

Én 1511 vagy 1607-ről kezdtem (most nem ülök előtte), csak WU, nem találkoztam rejtélyes bugokkal. Apróságok voltak, amik javultak, meg persze van 1-2 fennálló, de egyik sem ilyen súlyos mint amiket itt írnak.
Akkor is csak azért csináltam cleant, mert egyrészt előtte jobban berheltem a rendszert (erről leszoktam), de nem akartam emiatt szívni (említett rejtélyes bugok), másrészt akkor csináltam meg a hálózati bootot, ki akartam próbálni az onnan telepítést (jelentem király).

(#66613) tordaitibi válasza djlolo (#66611) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Bilentyuzetrol inditas nalam bios szintu opcio,
3 gepen is alkalmazom, ketton primitiv, vagy barmire bekapcsol vagy semmire,
a harmadik gep biosa okosabb, ott bill. kombinacio is megadhato, jelenleg a ctrl+m van beallitva.
Teljesen mezei alap billentyuzetek.

Szerk, nalam a hibrid alvas, fastboot, minden ilyen csiricsare ki van kapcsolva, valoszinuleg ezert is kellett biosba beallitani.
Nem mai gepek, 3-4 evesek.

[ Szerkesztve ]

(#66614) Wolfskin válasza Wolfskin (#66591) üzenetére


Wolfskin
őstag

ezt nem tudja valaki?

a win 10 / Feladatkezelő / Részletek fül alatt lehetett megnézni többek közt, hogy melyik folyamat menyi memóriáét fogyaszt.
egy ideje eltűnt az érték, csak egy "K" betű van, a fejlécem pedig Memória (privát munkakészlet) feltirat
vissza lehet valahogy állítani?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#66615) hackeeeee válasza vlevi (#66506) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van ilyen is:

Véleményem szubjektív...

(#66616) Doky586 válasza djlolo (#66611) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ilyen egyszerű az egér kikapcsolása:

Ha drága világítós billentyűzeted van akkor a hozzá adott driver vezérli kikapcsoláskor a ledek kikapcsolását, de ha olcsó 10eFt alatti billentyűzeted van akkor leállításkor kézzel kell rajta kikapcsolni a ledeket (én is így teszek, már megszoktam).

(#66617) worxland válasza Doky586 (#66616) üzenetére


worxland
addikt

Driver nélküli Trust GXT 280 és GXT 860 magától leveszi a világítást kikapcsolásnál és alvó üzemmódnál is (Win 7 és 10 esetében is).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#66618) Doky586 válasza worxland (#66617) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De eszerint neki se ilyenek vannak..

Különben az egyik olyan randa hogy ingyért se kéne, másik árából három olyan billentyűzetre is telne mint az ényém..

(#66619) Tin válasza Doky586 (#66609) üzenetére


Tin
veterán

tudom, hogy mindenki magából indul ki, de az usb portok nem csak billentyűzet és egér, hanem külső hangkártya, külső vinyó, ventillátor, de még akár egyszerű asztali lámpát is képesek ellátni elektromos árammal, és elég irreleváns, hogy az egér lekapcsolja-e magát, ha vannak eszközök, amik nem. a biosodból ezeket nem tudod lekapcsolni, mert a gép nem a megfelelő power state-ben van. csak nem értem, minek állítja át a windows kérés nélkül. ha én ki akarom kapcsolni a gépemet, hogy ne fogyasszon, akkor az update ne bírálja ezt felül.

majd este megnézem, mit kavart össze, csak gondoltam hátha valaki másnál is előjött. de ahogy látom, igen, tehát ez nem egyedi probléma.

ja, és laptopon ez még nagyobb szívás, mert az aksiját is leszophatja.

[ Szerkesztve ]

(#66620) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nem tudja valaki, hogy miért nem tudom telepíteni a laptopomra az nvidia friss driverét a win frissítése után? Állandóan hibára fut...

Ahogy másnak is, nekem is ez a kép jön fel:

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66621) Grawens


Grawens
senior tag

Sziasztok!

Irodában 11 gépünk frissült, visszaállításra hibát dob az összes, könyvelés jelenleg áll. Visszatérni a régire tiszta telepítéssel nagy meló lenne a sok ÁNYK import fájl miatt. Komplett tálca, vele együtt a start menü stb. nem működik, még gépház sem. Mindenki visít. Microsoft ügyfélszolgálat meg hümmög! :W

Létezik valami alternatív megoldás amíg nem érkezik javítás? :U

(#66622) movax válasza MikeWazowski (#66620) üzenetére


movax
őstag

Ne kézzel telepítsd, ereszt rá a windows update-et, nekem az tette fel. Először én is kézzel próbáltam, mert magától nem tette fel, de lefagyott telepítés közben. Aztán a winupdate szépen érzékelte és feltette a megfelelő drivert.

[ Szerkesztve ]

(#66623) Doky586 válasza Tin (#66619) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

usb ventillátor, ... asztali lámpa : vannak igényeid.. :DD
Az USB-n vagy van vagy nincs feszültség. Ez bináris.
Ha nincs: nem lehet billentyűzetről ébreszteni a gépet és ez több embert zavar mint hogy az usb ventillátor nem áll le.. :B

[ Szerkesztve ]

(#66624) MikeWazowski válasza movax (#66622) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De hogyan? A Win update nekem nem jelez semmit, azt írja minden naprakész... :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66625) Fandango válasza Fandango (#66587) üzenetére


Fandango
veterán

Megoldottam, még jó hogy van apkmirror! :)

(#66626) Apucy01 válasza Fejlesztő13 (#66574) üzenetére


Apucy01
őstag

Köszönöm szépen ez volt a gond :) hiba megoldva :R

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#66627) movax válasza MikeWazowski (#66624) üzenetére


movax
őstag

Mit ír az Eszközkezelőben a Videókártyáknál.

(#66628) Tin válasza Doky586 (#66623) üzenetére


Tin
veterán

te Doky, személyeskedéssel nálam nem mész sokra... érdemben nem tudsz hozzászólni az eredeti kérdéshez, a véleményed a világról ezek után meg nem érdekel.

(#66629) Angel2014 válasza MikeWazowski (#66624) üzenetére


Angel2014
addikt

Még a gyártói driveket sem engedi....lehet a sorrend a gond...mikor fent van minden driver 2x 3x újraindítom a gépet akkor már engedi...

Ki lehet próbálni a rendszergazdai indítást...

illetve , hogy az első gyártói driver az intel legyen..és csak utána menjen az NV.

Próbáltam ráengedni az updatét is ahogy előtted írták az is elhasalt 2x és csak harmadjára tette fel.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66630) tomp válasza MikeWazowski (#66620) üzenetére


tomp
félisten

Fent van az elsődleges (Intel) gpu drivere? Ha nincs, akkor nem fog felmenni a Geforce. Intel oldaláról töltsd le a legfrissebb drivert.
Valamilyen módon össze van kötve a kiegészítő Geforce gpu az Intel gpu-val.

(#66631) Firestormhun válasza MikeWazowski (#66620) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ez egy ezer éves driver, a fall creators update-hez a 387.92-es Geforce driver kell:
[link]

...

(#66632) movax válasza Firestormhun (#66631) üzenetére


movax
őstag

Egyáltalán nem biztos, lehet, hogy laptopgyártói drivert tesz fel. Nekem például a 368.22-es nVidia-drivert tette fel (ötéves laptop).

(#66633) FollowTheORI válasza mackosajt (#66585) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Meg. :K

Microsoft honlapról az update assistant tool leszed és azzal frissítsd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66634) MikeWazowski válasza tomp (#66630) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerintem fent, hiszen van egy kék ikonom az óra mellett. Bár annyira nem értek hozzá.
Amit kaptam gyárilag inteles cd-t azt telepítsem, mert azt annó feltettem. Esetleg tudsz adni linket a legfrissebb intel driverhez?

Ilyen laptopról van szó.

Firestormhun - azt próbáltam telepíteni, amit linkeltél. A kép nem az enyém, csak magát a hibát szerettem volna vele bemutatni.

movax - otthon meglesem mit ír.

Angel2014 - akkor Neked megoldódott végül?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66635) tomp válasza MikeWazowski (#66634) üzenetére


tomp
félisten

Gyári cd-ről soha nem ajánlott felrakni drivert mert azok már elavultak.
Gépedben lévő proci alapján ez szükséges neked.
Ha fent van akkor a legfrissebb Geforce drivert rakd fel.

(#66636) FollowTheORI válasza MikeWazowski (#66620) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet hogy csak a laptop gyártó legfrissebb driverét engedi feltenni, szóval a laptopod honlapjáról kéne letöltetned a legfrissebb drivert.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66637) MikeWazowski válasza tomp (#66635) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hálám, este meglesem! :R
Ám, remélem nem ez van fent, mert a legfrissebb nvidia drivert nem tudtam telepíteni:8, rendszergazda joggal sem.

FollowTheORI - az az, amit linkelt tomp?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66638) FollowTheORI válasza MikeWazowski (#66637) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem, az az intelé... a laptop gyártóé kell(het).

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66639) Angel2014 válasza MikeWazowski (#66637) üzenetére


Angel2014
addikt

Most beírtam a pro digitális licencét a home helyett amit végre elfogadott..újrahúztam a gépet és csak az updatét hagytam hogy feltegye a drivereket...most jó lett minden...

de viszont a rejtett ikonoknál nem rakja ki az NV a parancsikont sőt sehol sem találom...csak a program filékben...x86 x64

Egyedül az audió drivert tettem fel a dolby végett..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66640) MikeWazowski válasza FollowTheORI (#66638) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hát keresgélek az asus.com-on, de nem találok semmi drivert. :(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66641) movax válasza MikeWazowski (#66640) üzenetére


movax
őstag

Mondd a laptopod típusát és megkeressük neked. :)

(#66642) MikeWazowski válasza movax (#66641) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Asus X556UB-XO011D Notebook

Előre is köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66643) Firestormhun válasza Angel2014 (#66639) üzenetére


Firestormhun
senior tag

385.41-es driver óta nincsen nv tray icon, azt ne is keresd többet. Sokan rinyáltak nekik hogy minek kell az a +1 process a háttérben, hát kiszedték...

...

(#66644) Apucy01


Apucy01
őstag

Srácok eezt hogy tudom eltüntetni? bár milyen játékot inditok előjön...

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#66645) DS39 válasza Máté94 (#66536) üzenetére


DS39
nagyúr

na egyébként ilyen ez amiről írtam, hogy jobbra igazított kissé :D

(#66646) #41473792 válasza Apucy01 (#66644) üzenetére


#41473792
törölt tag

Vedd ki a pipát az ezen fájl megnyítása előtt legyen kérdés kockából.

(#66647) Apucy01 válasza #41473792 (#66646) üzenetére


Apucy01
őstag

az már megvolt de ha ujra inditom a progit ujra ott a kérdés hiába nincs pipa :Y

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#66648) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudom megnézni miért is sikertelen?

Letöltötte,elkezdte telepíteni majd újraindul.újraindul, majd
vissza ált a régire.
Azóta azt írja nincs frissebb a jelenleginél.Pedig van.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#66649) raidx válasza Apucy01 (#66647) üzenetére


raidx
őstag

Meghajtó biztonsági beálltásainál van valami gubanc. Jobb klikk a meghajtón, Tulajdonságok, Biztonság, Ott lessz valami gubanc! Rakj be képet róla, akkor többet tudok mondani.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66650) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

A laptopomon hogy tudom megakadályozni, hogy a 1709-es frissítés települjön?

Jelenleg azt írja, hogy a következő újraindításnál telepíti majd, tehát már letöltötte.

Amúgy tegnap már frissített a 1709-re, de leszedtem, mert sok olyan program nem működött vele, ami kell a munkámhoz. Visszatértem az előző buildhez. De most megint akarja...

Köszi! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.