Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) mackosajt


mackosajt
addikt

Győzött a teljes pucolás.

Csinálhattam én bármit, a 1607-ről nem ment odébb, semminek se.
Mindig ugyanúgy visszaállt rá.

MCT-vel csináltam egy FCU, 1709 telepítőt, és gyalultam.

Szerencsére fiaim géphasználati szokásai miatt kevés dolgot kellett mentenem, mert már párszor megszívtam miattuk régebben, és biztosra megyek. Rendszerrel egy helyre csak minimális dolgot teszek. Ami néha véletlen oda mentődik.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#67252) Pityu. válasza Dhampir (#67247) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A firefox most nálam is szarakodik,meg mások is írták és ugyan azon tünetekkel.Nekem 32 bites van fent.Olyanokat csinál,hogy bizonyos oldalakat lassabban tölt be,vagy néha akadozik.Valahogy most nem a legjobban teljesít.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67253) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok

Tegnap telepítettem én is a legfrissebb win10-et. Minden jó de apró dolgok szúrják a szemem. Pl a processzor sebessége maxon megy. 4.2Ghz. De a processzor használat 0... Teljesítmény centrikusra van állítva ahol a minimális processzor használat 1% a max 100%. Előtte Win 8.1-nél is így volt de ott idle állapotban nem pörgette a procit.

Illetve sehol nem találom, hogy hol lehet kikapcsolni a peer to peer update-et. Szóval nem szeretném seedelni senkinek az update-eket.

[ Szerkesztve ]

(#67254) wwhy válasza Drag77 (#67238) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm, ezt letöltöttem már vagy 5x, és nem oldja meg. Erős a gyanúm, hogy csak esetleg 365 esetében lesz ondemand, sima onedrive tárhely esetében nem, de ne legyen igazam. DE akkor is :W

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67255) netpeti98 válasza wwhy (#67254) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem kell hozzá 365 előfizetés. Nekem magától frissült, egy kis idővel a 1709 telepítése után.

[ Szerkesztve ]

(#67256) adika4444 válasza ЯΞD (#67253) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem is pörgeti:F
A peer to peer update a gépház > frissítés és biztonság > speciális beállítások > kézbesítésoptimalizálás > letöltés engedélyezése más gépekről ki veszed a jelölést.
Továbbá ha itt rámész a speciális beállításokra, akkor még a sávszélességet is optimalizálhatod.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#67257) wwhy válasza netpeti98 (#67255) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor passz. Elindítom, lefut a telepítő, látszik, h kikapcsolja a OD-ot, utána visszaáll fehérre, és ennyi.
xxxxx 1013-a build

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67258) netpeti98 válasza wwhy (#67257) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem is arra végződik. Ha megnyitod a mappát nem látszanak a státusz ábrázoló ikonok/oszlop?

[ Szerkesztve ]

(#67259) wwhy válasza netpeti98 (#67258) üzenetére


wwhy
veterán

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67260) vlevi válasza wwhy (#67254) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kell hozzá 365, nekem sincs olyanom. Az újabb, 2017-es Onedrive kliens letöltése után már van ondemand, nem tudom, nálad hova tűnt. :F
Annyi a különbség, hogy nekem van egy állapot oszlop is az intézőben.

Ennek köszönhetően csak néhány MB-t foglal a rendszermeghajtón.

[ Szerkesztve ]

(#67261) csixy válasza nicu71 (#67141) üzenetére


csixy
addikt

;] :B

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#67262) Zoz válasza ЯΞD (#67253) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem már a 1511-es is pörgette, jelenleg a 1703.
A Kiegyensúlyozott vagy a Teljesítmény centrikus profilban mindig a maxra lövi be. Ha a max beállítást elkezdem lejjebb vinni akkor lejjebb veszi a procit.
Energiatakarékosban pedig mindig a min-en tartja, csak akkor megy feljebb ha a min-t emelem.

Win7-tel megy normálisan a szabályzás. Többek közt ezért is gondolkodok azon, hogy visszaállok a 7-esre. Még a 1709-et megnézem milyen...

(#67263) movax válasza Zoz (#67262) üzenetére


movax
őstag

És akkor mi van, ha pörgeti, az a jó ha van, mit, nálam az alapból 2,10-es i7-est turbózza 2,6-2,7 GHz-re (most pl. 5 százalékos terheléssel) és folyamatosan így megy, évek óta, hálistennek, legalább ugrik a gép. A ventit nem pörgeti, tehát melegedés sincs. Teljesítménycentrikusban van gyakorlatilag öt éve, miért futtatnám negyed vagy ötöderőn. A böngészést is nVidia-procival tolom, nem az alaplapival. A kihasználatan hardver pazarlás. :) Az egyetlen hátrány az akkuidő csökkenése, de a mai világban mindenhol van konnektor.

[ Szerkesztve ]

(#67264) adika4444 válasza Zoz (#67262) üzenetére


adika4444
addikt

Win7-en ez valóban megy rendesen, nem értem miért szenvedős ez 10-zel. Az a baj, hogy így az akku is kevesebb ideig bírja mint 7-tel. Pedig nem lenne ez egy rossz rendszer, nekem ezt leszámítva nem igazán van most kirívó problémám vele...

üdv, adika4444

(#67265) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Az alkotói frissítés csak nekem toszta szét laptopon az akksit?

Sokáig sárgán villogott a led, lemerítettem, feltöltöttem, darabig jó volt, semmi, akkor letöröltem a "drivert", akksiét eszközkezelőben, az se csinált semmit. Kihúztam töltőt és nem esett a % ahogy merült. Most meg nem is tölti fel rendesen... már lehúztam az alaplapról, többször lemerítettem csutkára.... semmi teljesen meg van hülyülve, fel se tölti jelenleg hanem sárga a led, 90% felett zöldnek kéne lennie.

Asus G751JY.

Valahogy lelehet szedni a kretén update-et ha nincs rendszer mentésem korábbról?

u.i. na eddig 94%-on állt nem ment feljebb, erre most 93%-ra esett és zöld a led... mindvégig töltő bedugva, WTF?! mondom teljesen fogyatékos ;] :U

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#67266) wwhy válasza vlevi (#67260) üzenetére


wwhy
veterán

Gőzöm sincs. Friss telepítés, MCT-vel leszedett .iso-ból, semmi extra, egy Thinkcentre M93p Tin, már ha ennek bármi jelentősége lenne.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67267) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!

Mióta frissítettem a legújabb buildre a Win 10-em mindig újra tölti a bezárt programjaimat újraindítás vagy teljes leállítás utáni bekapcsolásnál. Mármint nem csak betölti, hanem azzal kezdi a jelszó beírása után, hogy újra megnyitja mind.

Tudtok erre valami megoldást?

(#67268) IfjVerIstvan válasza ZephX (#67267) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

ez nem bug, ez fícsör :)
[link]

Aláírva...

(#67269) Exodius válasza raidx (#67231) üzenetére


Exodius
őstag

TE EGY HŐS VAGY!!! KÖSZI! :)

(#67270) SkyS1gn válasza ZephX (#67267) üzenetére


SkyS1gn
félisten

ja ez is idegesít...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#67271) ZephX válasza IfjVerIstvan (#67268) üzenetére


ZephX
senior tag

hát ez remek. gondoltam, hogy nem bug de mondom :D

(#67272) Dhampir


Dhampir
félisten

(#67248) MikeWazowski

(#67252) Pityu.

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :R

(#67273) FollowTheORI válasza Pityu. (#67252) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Át kell térni a 64 bitesre, ha az OS is 64 bites... azzal nem lesz gond.

Ha jól emlékszem a normál update channelben már forcolják is az updatekor a 64-re állást, pont a bugmentesebb és stabilabb működés miatt.

Nálam nincs is gond a 64-es rókával. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67274) krealon válasza Exodius (#67227) üzenetére


krealon
veterán

"Véletlenül kitöröltem a felhasználókat a listáról és emiatt nem tudok hozzáférni a tartalmakhoz."

Veletlenul.... no comment.

A fajlok, mappak tulajdonosa atallithatja a jogokat, ugyhogy sajat tulajdonba kellene venni oket.

A kepkivagason latszik a hely, ahol megteheted:

(#67275) krealon válasza #38742016 (#67230) üzenetére


krealon
veterán

"Bekapcsoltam a NTFS tömörítést, elvileg minden jó, de mégis van egy probléma. Ha például az egyik partíción van 10GB szabad hely, és rámásolok egy 1GB-os fájlt, sokszor csak 3-4GB szabad hely marad utána,"

Lenyegi informaciok maradtak le.
Milyen tipusu, mekkora meretu SSD-rol van szo?
Mekkorak a particiok?

Egyebkent 10 GB ures helyen zsonglorkodni 1 GB fajlokkal, eleg vakmero otlet.
Ha ez a 10 GB kisebb, mint 20%-a a meghajtonak, akkor a toredezettseg is erosen rajatszhat a tunetekre.

(#67276) Pityu. válasza FollowTheORI (#67273) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Pont azért tértem vissza 32 bitre mert zabált ezerrel a 64 bites meg az is szarakodott,de most ez is szarakodik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67277) azka79 válasza IfjVerIstvan (#67268) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszönjük MS! :W

[ Szerkesztve ]

(#67278) #93794560


#93794560
törölt tag

Ezzel az új verzióval ennyi baj van? A megjelenése óta csak problémákról olvasok.

(#67279) pc360 válasza #93794560 (#67278) üzenetére


pc360
addikt

Mondjuk mi másról olvasnál egy vele foglalkozó topikban... :)

De hogy legyen valami ellenpélda is: nálam semmiféle baja nincs.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67280) wwhy válasza #93794560 (#67278) üzenetére


wwhy
veterán

A OneDrive-on kívül nekem is hibamentes. Igaz, alapgép, semmi extra.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67281) Csupingo válasza Pityu. (#67276) üzenetére


Csupingo
veterán

Nálam a régebbi változatok használtak elég sok memóriát. A 64 bit-es 55.0.3-as az nekem jól működik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#67282) vlevi válasza wwhy (#67280) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használod te azt a gépet?
Mert, ha használnád, találnál hibát a W10-ben bőven :)
Pl. ilyen hülyeség is van benne, hogy a háttereket félóránként cserélem, véletlenszerűen. És ezt képes úgy megoldani, hogy félóra elteltével, pár másodperc alatt kettő hátteret vált. :C :F

(#67283) wwhy válasza vlevi (#67282) üzenetére


wwhy
veterán

Már hogyne, kérem :)
Napi 10-12 órát, de nincs időm háttereket bizgerálni meg hasonlók :)))
Office, Fox, html szerk, kb. ennyi, néhány spécibb irodai sw, meg majd lesz Trados, ha meglesz.

Annyi hiba volt, hogy az elején a gép megállt a bootnál, jó 4-5s, de most már ez is elmúlt, megy mint eddig.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67284) Geth válasza vlevi (#67282) üzenetére


Geth
addikt

Nálam is minden OK, 1607-ről lépkedett idáig (3 db. teljesen különböző konfig).
Az itt leírt bugokkal nem találkoztam, ezzel a háttérváltós dologgal nem is fogok, mert nem váltogatom.
Használva van rendesen mind a 3 gép ;)

(#67285) #86564352 válasza vlevi (#67282) üzenetére


#86564352
törölt tag

A háttérváltás kezdetek óta ilyen. :D Nálam 6 óránkénti váltásra volt beállítva, 14 órakor, 20 órakor új háttér. Az én tippem egész órához, félhez ütemezi és ha közben ki volt kapcsolva a gép, aztán odaülsz rájön abban a ciklusban még nem váltott hátteret, megcsinálja de közben jön az új rendes ciklus mert éppen fél vagy egész óra van és azért tűnik úgy összevissza cserél. Uhh remélem érthetően írtam, nekem ez a gyanúm. Én most fixre tettem, viszont FCU nálam a lock screen slideshow-t rontotta el. Elkezdi egynél több kép kell legyen a forrásmappában. Hát izé van benne 40 ezer db kép, ugyanaz a mappa mint eddig... de FCU alatt nem indítja el. Sőt, idegesítő lelövi a monitort egy perc után ami sehol nincs beállítva. :U
Az van beállítva 10 perc után lock screen slideshow, 30 perc után sleep. Ez talán AU idejében működött ahogy kell, amúgy összevissza.

[ Szerkesztve ]

(#67286) ToBeY


ToBeY
nagyúr

1709 felrakása után youtube videók sötét részei fullra kiégtek,ezzel mit lehet kezdeni?valahogy így (remélem látszik a probléma)

[ Szerkesztve ]

(#67287) Exodius válasza krealon (#67274) üzenetére


Exodius
őstag

Már megoldódott, de köszönöm neked is. :)

(#67288) wwhy


wwhy
veterán

Hát fiúg ez 1 Rejt. Ély. Ujjra ragtam eszt a mikró foszt. De a ván drájv magaszról szar. Ik a mikró foszra. Nem ón de mánd, de nem ám. Penig szeretném. Ha szeretne. Szeretnénk 1 s mászt. Na.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#67289) Slavia


Slavia
aktív tag

Nekem csak lassabban áll le pár másodpercel ennyi.azon kívül egyenlőre minden ok. a start menü nem érdemes ennél a verziónál piszkálni.(gondolok itt a cortana kikapcsolására mappa átnevezése,vagy házirend leállítás erre ez averzió nagyon érzékeny. már a 1703 is az vóót.) megfelelő processzor és memória mellett nincs is már túlnagy jelentősége ennek a "tweak"-nek. :) Sajnos sok számomra feleslesges dolgot tettek megint bele és pár dolgot a vezérlőpultba újra visszakerült.Előzőben máshol volt.

2018. szeptember 11. Várhatóan ez idő tájt szünteti meg a Microsoft a Creators Update néven ismert 1703-as változat támogatását, ami cselekvésre - egy újabb verzióra való frissítésre - kell ösztönözze az ezt futtató felhasználókat.

2019. április 17.
E dátum környékén fogja levenni a Microsoft a Windows 10 1709-es verzióját (a most megjelent Fall Creators Update-et) a támogatási listáról.

Tehát akinek nem jön be ez a verzió az hagyja ki várja meg a 1803-t 2018 márciusában.

(#67290) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már téma, olyan gondom akadt egy win10-el ,hogy bekapcs után a wifi ki van kapcsolva. Visszakapcsolni nem lehet, egyedül az segít, ha újraindítom. Keresetem megoldásokat, Egy ilyet találtam, de ez sajnos nem segített. Bios frissitést sem engedte, a driverek a legfrissebbek. Találkozott már valaki ezzel a problémával? A fall creator update még nincs fent.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#67291) FollowTheORI válasza Pityu. (#67276) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ez érdekes mert nálam semmi ilyesmi nincs... milyen kiterjesztéseket használsz vele (ha igen)?

Nekem az előző gen 55 volt néha bajos, elsötétült az egész és újra kellett nyitni... de pont az 56 megoldotta minden apróbb problémámat... most jól fut és stabil megint.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67293) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
- HP ProBook 6530b laptopom Windows Vista Business licensszel rendelkezik.
- Asztali gépemhez Windows XP Home SP3 telepítőlemezt vásároltam 2008 évben.

Tudom ingyenesen vagy akár díj fizetése ellenében upgrade-elni a licenszet újabb Windows verzióra?
Vagy az újabb Windows verziók telepítői használhatóak a Vista-m és/vagy XP-m kulcsával? Egyáltalán ez legális?

Köszönettel:
zsoltip

(#67294) FollowTheORI válasza #86564352 (#67292) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kösz... ez még jól jöhet. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67295) FollowTheORI válasza zsoltip (#67293) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem.

Venned kell egy normál 10-est, az a legegyszerűbb mód.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67296) zsoltip válasza FollowTheORI (#67295) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem is lehetséges, vagy nem legális?

(#67297) FollowTheORI válasza zsoltip (#67296) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy írod... nem is lehetséges. :)

Amit esetleg megpróbálhatsz hogy windows 7-re upgrade és onnan 10-re...
(csak ugye ahhoz kell egy 7-es)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67298) hdtomi válasza vlevi (#67260) üzenetére


hdtomi
senior tag

Sziasztok!
Tegnap nézegettem a Onedrive-ot, valamit nyomhattam, mert a Dokumentum mappa meg lett osztva (szerintem előtte nem volt). Hogy lehet kikapcsolni? Próbáltam már mindent, sőt azt írja, hogy nincs is megosztva...

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#67299) Pityu. válasza FollowTheORI (#67291) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezeket használom,bár a safe browsing cucc nem tudom hogy került oda valószínű szerintem a firefox hozta magával,mert csak a másik három állandó nálam,Lehet törlöm is azt a pluszt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67300) FollowTheORI válasza Pityu. (#67299) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Értem, én kipróbálnám ezek nélkül is... lehet valamelyik plugin okozza a galibákat.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.