Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) vlevi válasza Mika1227 (#66487) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, nekem az asztalon jól működik, csak a login képernőn kapcsol le 1 perc alatt.
Azt tudom, hogy van valahol valami olyan userbeállítás, ami a loginképernőre vonatozik, de most hirtelen nem tudom merre van, és annyira nem is érdekel, hogy kikuglizzam...

(#66502) cintula187


cintula187
addikt

Na sikerült feltekerednie a 1709-nek. Az amd driver minden indításkor hibát jelez. Az akkor reinstall?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#66503) Mika1227 válasza vlevi (#66501) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem tudod, hogy az asztalra van ilyen beállítás?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#66504) movax válasza quailstorm (#66498) üzenetére


movax
őstag

Működik, csak az nVidia driver-beállításokban explicit meg kell adni, hogy a Firefox az integrált Intel helyett az nVidia CPU-t használja. Az auto select nem elég, legalábbis az én rendszeremen.

[ Szerkesztve ]

(#66505) quailstorm válasza movax (#66504) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó, nálunk az volt a gond, hogy mivel a YT kodeket cserélt ezért a régebbi kártyáink nem sokat tesznek már hozzá a gyorsításhoz. Erre kell a h264ify.

(#66506) vlevi válasza Mika1227 (#66503) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, a gépházban. Másról nem tudok.

Wiszont nekem is van kérdésem.
Story Remixről tud valaki valamit? Telepített appok között ez sincs, Store-ban nem találom. Pedig olyan nagyon ígérték ezt (is), hogy ez lesz a Windows Movie Maker utódja

[ Szerkesztve ]

(#66507) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Az időjárás program nektek se működik?
Megadom a város nevét (vagy akár Budapestet) és mikor az indításra kattintok, semmit se csinál :(

(#66508) DS39 válasza Bal0924 (#66507) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem mükszik, viszont érdekes, hogy a 1709-es nagy update után a start menüben kirakott időjáráson a live tile funkció ki lett kapcsolva. (pedig előtte be volt természetesen), visszakapcsoltam, de why? MS...

[ Szerkesztve ]

(#66509) sajby válasza Bal0924 (#66507) üzenetére


sajby
senior tag

Friss installnál tökéletes nálam.

(#66510) Bal0924 válasza sajby (#66509) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Friss installnál nálam nem.
A laptopon működött a nagy gépem nem. :( (laptopra home-ot tettem, nagyra Pro)

ui. véletlenül ott hagytam kinyitva beírva a várossal és 2-3perc tlet el, és most működik..

[ Szerkesztve ]

(#66511) Feri1977


Feri1977
senior tag

Mivel totál tönkre vágta a rendszerem igy újra teszem nulláról, kérdés: a media creatol tool-al ha leszedem a 10-et a legújabbat szedi le amire most frissitett (de tönkre vágta az egész rendszert nem megyek bele)? és usb-re csinálom a telepitőt a legújabbat fogja akkor feltenni róla?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66512) Mika1227 válasza vlevi (#66506) üzenetére


Mika1227
őstag

Ok. köszi. De azt hiába állítom be csak lekapcsol, mindegy!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#66513) tomp


tomp
félisten

Na még 1x frissítettem. Most usb 2.0-s pendrive-ról. 20perc alatt végzett és újra megy minden.
WinUpdate ugyan ezt kb 1óra alatt végezte el és ki is nyírta a rendszert.

Bal0924
Nálam is működik.

(#66514) sajby válasza Feri1977 (#66511) üzenetére


sajby
senior tag

Még szed majd hozzá egy updatet (és akkor lesz .19es végű)

(#66515) Máté94 válasza DS39 (#66508) üzenetére


Máté94
addikt

Ha visszakapcsoltad, hogyan? Nálam is ilyen lett. :(

(#66516) Feri1977 válasza sajby (#66514) üzenetére


Feri1977
senior tag

jajj ne..hát pont ez az, hogy normál win 10 volt rajta, amig a frissitést fel nem rakta rá, azóta semmi nincs meg, se áruház se számológép akármire keresek eltünt, viber is! Meg minden beállitásom mozillában stb. tálcán alul is minden eltünt. és ha most a media creationnal felrakom, és megint frissitek, akkor minek a media creator, az lenne a normális ha ez lehúzná a legújabbat nem? mert akkor megint lehet elcseszi frissités után!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66517) sajby válasza Feri1977 (#66516) üzenetére


sajby
senior tag

Nem cseszi el.Több gépre húztam ma rá,tökéletes. :)
pozitív karma :D

[ Szerkesztve ]

(#66518) Feri1977


Feri1977
senior tag

Leírom újra, velem mit művelt a frissítés:

"Most tettem fel a frissítést, elkellett számolnom vagy 100-ig, hogy ezt a kommentet megírjam, mert az agyvérzés semmi amit érzek

Megcsinálta a frissítést, bejött a windows és csak néztem... :W :W !!
Minden ikon alul a tálcán eltünt, minden programot újra bekellett állítani, mindent elfelejtett a total commander, winamp, mozilla könyvjelzőim eltüntek minden!!!! Alapértelmezett programok, kuka beállításai és minden mintha új telepítés lenne téptem hajam...a névjegyeknél az eszközkezelő eltünt, speciális rendszerbeállításokat is csak keresővel találtam meg..!
Start menü élő csempe fele ikonok üres, másik fele nyil vagy program ikon van ott, töröltem a picsába az összeset, és behúztam jobbról balra a start menüig, hogy csak a start menü maradjon.

Egymillió dolgot tudnék írni, minden b+ eltünt, és újra kellett konfigolni.
És most figyeljetek a legdurvább: nincs b+ számológép!! Amit naponta használtam! Akárhogy kerestem rá magyarul angolul, NINCS!! WTF??!!

És még a windows old mappa is ott csücsül, amit nem tudok letörölni, a rohadt életbe már.
Ráadásul eltünt a viberem, meg a windows áruházból szedném le, erre nem talál keresésre windows áruházat! Rákeresek külön googlen is, ott vannak az áruház appok, tenném vibert fel, erre közli az oldal, nincs windows store a gépemen, mondom mivan?! Na ezért nincs áruház akkor..és rakás dolgot tudnék írni.

Bezzeg a totál felesleges messenger meg minden faszság integrálásra került, felrobbanok! :W :W"

Most media creation toolal szedem le amit leszed, jó lassan jön, aztá rá pendrivera megcsinálja, és telepitem szüzen grrrrrrrr :W

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#66519) Bathalsar válasza vlevi (#66506) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

A Story Remix-et én is kerestem, de nem találtam meg.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#66520) tomp


tomp
félisten

Na jó most robbantom fel a microsoftékat. Karbantartóval törlöm a korábbi rendszert ééééés megint lehalt a rendszer. Hát gratulálok.
Ez az őszi hulladékot konkrétan csak tisztán lehet felrakni mert ha frissítve rakja fel az ember és a korábbi rendszer törlődik akkor a friss verzió összefossa magát. :W :W

(#66521) DS39 válasza Máté94 (#66515) üzenetére


DS39
nagyúr

jobb klikk a csempén, és ott van olyan opció, hogy turn on/off.
ami még fura lett ebben a frissítésben, hogy a meghajtók az intézőben ikonilag kicsit el lettek csúsztatva.
(céges gépen használok 10-est, képet most nem tudok betenni, róla, de olyan mintha eddig egy-egy meghajtó "helyén" az intézőben (kis világoskék cella, ha fölé viszem az egeret) balra igazítva jelent volna meg, most meg mintha jobbra igazítva :D tudom hülyén hangzik, de így leírni nem tudom jobban. szimplán csak szokatlan)

(#66522) King Unique válasza Feri1977 (#66518) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már leírtad, olvastuk...
A Windows.old mappa pedig azért csücsül ott, hogy vissza lehessen állni az előző verzióra, ha esetleg valami gond lenne. De akár halasztani is lehet a funkciófrissítéseket, ami nemrég szintén említve volt. Az előbbit törölni pedig nyilván nem manuális gányolással kell, hanem a lemezkarbantartóval.

(#66523) noxon


noxon
őstag

Ez nagy őszi frissítés? Nagyon gyenge :( Erre kár volt várni.
Hol a fluet design?

We live in a simulated world...

(#66524) tomp válasza King Unique (#66522) üzenetére


tomp
félisten

Lemezkarbantartóval törölni a régit tilos. Nekem most másodjára is szétverte a rendszert...
Pedig soha nem volt gond. 8-ról mindig frissítéssel tértem át az új verziókra. Hát most az őszivel kizárólag tiszta telepítéssel lehet használni.

(#66525) movax válasza tomp (#66524) üzenetére


movax
őstag

Őskori, 2012-es win7 rendszert frissítgetek a kezdetektől fogva, nálam minden tökéletesen működik (igaz, a sok hibamágnes faszságot leirtottam, meg is kapom ezért rendszeresen, hogy nem rendeltetésszerűen használom a rendszert :) )

(#66526) King Unique válasza tomp (#66524) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott nálad nem stimmelhet valami, mért én egyik gépen töröltem és nem okozott semmilyen gondot. Illetve nemcsak tiszta telepítést csináltam, hanem korábban ISO-ból in-place upgrade-et és az is lement gond nélkül.

(#66527) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Ezt hol találom? : (Infineon TPM Professional Package) Nem enged frissíteni míg ezt le nem törlöm.De nem találom sehol.Tud valaki segíteni???

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#66528) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Az új Falls update biztos rohadt jó, de nekem elcseszte az egész wint. Nem tudok visszaállni, mert már nincs windows.old mappa. Induláskor nagyon sokáig jelentkezik be a gép, és elsőnek csak egér + fekete háttér, és kb 5 perc állás után jön a többi elem meg. Hogyan tudnám megnézni, hogy mi fogja vissza a bootot? Tuti valami apró hülyeség :(

(#66529) starr


starr
őstag

Sziasztok!
Tegnap felment a nagy frissítés, azóta nincs hang. Realtek alaplapi hangkártya. Hivatalos honlapról leszedett legújabb driverrel sem megy. Eszközkezelőben látszik, de hibásan.
Megoldást a neten nem találtam.
Ideiglenesen rádugtam egy régi usb-s SB-t. Az legalább működik.
Valami ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

(#66530) tomp válasza King Unique (#66526) üzenetére


tomp
félisten

Na de mi?
Törlöm a korábbi rendszert+telepítési naplót. Ok. Mindaddig jó a rendszer amig újra nem indítom. Ez után nincs start menü és rendszer programok. Pár perc után tálca eltűnik, asztal háttér fekete lesz. Leállt az explorer.exe. Feladatkezelőben el tudom indítani és akkor van asztal+tálca de ennyi. Használhatatlanná vált a rendszer.

(#66531) movax válasza starr (#66529) üzenetére


movax
őstag

Régebbi hangdriver.

(#66532) vlevi válasza tomp (#66524) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Lemezkarbantartóval törölni a régit tilos"
Dehogy vágja. Legalábbis nálam nem.
Én is törölgettem lemezkarbantaróval rendszeresen, és sosem volt gondom.
Én is 2012-ben frissítettem Win7-ről, és azzal sem volt bajom, és csak azért raktam újra, mert MBR-ben volt particionálva a win7-es rendszerem, és szerettem volna UEFI-GPT-re áttérni, és az is közrejátszott, hogy azon a win7-en már volt néhány olyan csodabeállítás, amitől szabadulni akartam. A win10 volt az egyik "ürügy", az újrarakásra, de igazából nem lett volna rá szükség.
Mint ahogy az azóta kijött 4 (5?) nagyfrissítés után sem kell újrarakni a rendszert.

Ettőlfüggetlenül hiszek azoknak, akik azt mondják, hogy náluk ilyen-olyan farokságokat művel ez a rendszar, mert igen, nálam is vannak érdekességek...

(#66533) movax válasza javorszky (#66527) üzenetére


movax
őstag

Ez nekem is van, soha nem volt gondom vele. Gyökérkönyvtárban van: C:/Infineon

(#66534) starr válasza movax (#66531) üzenetére


starr
őstag

Régebbi volt, azért raktam fel a legújabbat, de semelyik sem ok.

(#66535) noxon


noxon
őstag

Ebben az őszi frissítésben semmi lényeges nagy változást nem tapasztalok. Úgylátszik a windowsal már nem tudnak újítani csak egyhelyben szenvednek.
Egy két funkciót bele tettek ebbe a buildbe és ennyi sajnos.

Kíváncsi vagyok az android mikor fogja lecserélni az asztali pc-n a Windowst.

Az edge szorgalmasan feldobta az új dolgokat. Kapcsoljam össze a telefonnal, ok megvan és most? Semmi nem történt, mire lenne ez jó?
3D modellek, hmm aha.
A frissítés főbb újdonságainak megtekintése: rákatt a részletekre és semmi nem történik, ez aztán a jó kis frissítés :O

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#66536) Máté94 válasza DS39 (#66521) üzenetére


Máté94
addikt

Ahh, nem vettem észre... :R :B

Köszönöm szépen, hogy megosztottad! ;)

(#66537) TRob1 válasza tomp (#66530) üzenetére


TRob1
veterán

Mi köze lenne ennek ahhoz hogy törlöd a régit amit eleve nem használ akkor sem míg működik a rendszered? :F

Már a kiszivárgott verzával 4 gépet lefrissítettem kb 2 hete (illegyiket csak 1 hete), mindnél töröltem 1 restart után az old-ot a Lemezkarbantartóval, és a mai napig működik mindegyik gép tökéletesen.

ui: És nem tudom ki írt még ilyen helyi okosságot, de az Áruház is köszöni szépen, jól van és működik mindegyiken. (Remélem nem gondolja senki komolyan hogy a 2 hete megjelent 15 végű és a tegnap kijött 15 végű frissítés között van bármi különbség... főleg nem olyan hogy azon nem megy az Áruház ezen meg igen :O )

(#66528) G^zC^mp€r :
Miért nincs már old? Nem telt el 2 hét hogy törlődne. :U És te miért törölted ha nem működik megfelelően az új? :F Van fenn vmi "külsős" vírushordozó vírusírtó? Mert azok pl. tudnak ilyen meg mégszebb dolgokat művelni... és legtöbb sima uninstall után is xarban hagyja a rendszert, kell külön "saját" eltávolítót begyűjteni. Persze más egyéb app is okozhatja, vagy akár vmi driver is. Ha elindult, Feladatkezelőben már nem pörög semmi extra extrémül? :9

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#66538) VGYke válasza VGYke (#66360) üzenetére


VGYke
addikt

Kicsit off, de visszatérnék erre: win10 Fall Creators frissítés, Edge kért telefonszámot, jött SMS, ami a Microsoft Launcher-t telepítette a telefonra.
Elindítva jól el is qrta a telefon beállításaimat, azóta sem tudom visszaállítani olyanra amilyen volt :W
A fentieken kívül mire is jó a win10 + Microsoft Launcher :F Nem jövök rá!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#66539) tomp válasza TRob1 (#66537) üzenetére


tomp
félisten

Valamit akkor is elcsesztek. Tiszta telepítés. Megy szépen. Újraindítás és nincs start. Mérgemben kirántottam a gép alól a tápot. Boot és van start.

(#66540) TRob1 válasza tomp (#66539) üzenetére


TRob1
veterán

Na látod? Már is kiderült hogy nem az old mappa a ludas! :DDD Ilyenkor csak a tápot kell megrángatni és minden oké. :)) (De azért egy vga driver legújabbat is frissíts/rakj újra)

Ez a szép ebben a winben hogy vkinél van vmi gond, ráfogja egy dologra, és már terjed is mint a tűz. Még akkor is, ha köze sincs adott dologhoz. Más meg utána már írja is hogy lehet várni kellene frissítéssel, mert olvassa hogy vannak gondok. :O Hihhhhetetlen...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#66541) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok . Nem tudja valaki hogy a predektiv bevitelt hogy lehet kikapcsolni tableten ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#66542) javorszky válasza movax (#66533) üzenetére


javorszky
tag


Az a helyzet,hogy a kereső se találja ezt.Akkor ez most,hogy van???

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#66543) Angel2014 válasza tomp (#66530) üzenetére


Angel2014
addikt

Hdd-t teszteld le...esetleg a memóriákat is. Nem e Bad sectoros és ahová települne a win egy része oda nem bír...esetleg ez okozza,hogy nincs startmenüd.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66544) croixleur válasza Eliot Anders (#66478) üzenetére


croixleur
csendes tag

Áh köszönöm. Akkor mégsem szűnik meg.

Más: Eltávolítottam a nekem szükségtelen modern alkalmazásokat PowerShell-el. Újraindítás után viszont nincs start menüm és a képnézegető sem működik. Elindítottam az appok újratelepítését paranccsal de ahogy látom ez is negyed úton megállt. Mit tudok tenni? Tájékozatlanságom végett jöhet a reinstall? :W Frissítettem tegnap az FCU-re.

(#66545) tomp válasza Angel2014 (#66543) üzenetére


tomp
félisten

Nincs gond az ssd-vel. Frissítés előtt jó volt. Az új verzióval sz@r.
Most restart után megint nincs start menü. Alvóba megy a gép, táp ki-be, bekapcsol és van start menü.
Amikor nincs start akkor a bejelentkezési képernyőn a jelszót beírva rögtön az asztalra dob. Amikor van start akkor még karikázik 2-3-at a jelszó után.

(#66546) Angel2014 válasza King Unique (#66526) üzenetére


Angel2014
addikt

Ebben még tudnál nekem segíteni?

Beakartam a pro licencet írni és azt írja ez a windows nem tudja aktíválni a windowst...beszívja a kódot elkezdi számolni amikor beírom de ezzel a hibával megáll...

Gondoltam Újrahúztam most a gépet megint tisztán próra beírtam a licencet el is fogadta továbbment a telepítő utána kiírta hogy ezt a gépet nem lehet aktíválni pró verzióra mert ennek a gépnek a Home digitális Licence van megadva.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66547) movax válasza javorszky (#66542) üzenetére


movax
őstag

Szét kell nézni a regiszterekben is és törölni minden erre vonatkozó dolgot. Kézzel kellene kicsit szétnézni azon a C-n, a Program Files-ban, a Program Data-ban, a felhasználói profilban, AppData stb.

(#66548) Srob


Srob
tag

Sziasztok!
Valakinél működik a HDR funkció,4k megjelenítővel?Mert nálam az új frissítéssel sem,beszürkül a kép.
Játékoknál gond lesz,mert egyre több ilyen tartalmú játék van.Próbáltam már mindent!

A képen a jelenség nem biztos, hogy látható!

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#66549) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Tegnap este frissítettem erre az új Win10 verzióra, és ma észrevettem egy kis bugot. A Windowsos fájlkezelőben ha rámegyek az "Ez a gép" feliratra és ugye ott bejönnek a főbb mappák és a meghajtók, ott most a Mozaik nézetben el vannak csúszva egy kissé a meghajtók ikonjai és feliratai, így pl a teljes méret felirat már ki se fér most náluk. Korábban nem voltak így elcsúszva jobbra, másnak is ilyen lett?

Eredetileg így kellene kinézniük:
[Fájlkezelő jó]

Update után elcsúszott:
[Fájlkezelő jobbra csúszva]

Másnak is ilyen lett, vagy ez valami egyedi bug csak nálam? :F

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#66550) tomp


tomp
félisten

Start Menu broken for some users after upgrading to Windows 10 Fall Creators Update
Csodás.
Le lehet tölteni a Microsoft oldaláról valahogyan a korábbi kiadást vagy marad a torrent?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.