Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67351) movax válasza Ga3rieL (#67347) üzenetére


movax
őstag

Nem a hely a fontos itt, hanem a bizonytalanságok számának a csökkentése. Nálam pl. betonstabil minden, pedig minden elképzelhető eltávolítást elvégeztem, minden leállítható folyamatot leállítottam, minden fölöslegeset megöltem a Feladatütemezőben (itt van pl. egy csomó telemetria meg egyéb f@szság). Egyetlen update sem cseszett szét semmit, semmilyen gondom nem volt a win10-zel soha.

Minden mókolási lépés előtt persze ajánlott a rendszervisszaállítási pont létrehozása, nekem igazából nem volt szükségem rá.

Másik alapelv: ne használj semilyen default beépített appot vagy programot, képnézőt, videólejátszót, böngészőt, stb. mert szar az összes, ezzel is tonnányi idegsejtet spórolsz meg. Mindenre van jól kifejlesztett és bejáratott célszerszám, azt kell használni, nem hevenyészve összedobott appokat.

(#67352) Ga3rieL válasza movax (#67351) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És az a cucc műkszik? Kiírt mindent amik az oldalon vannak?

(#67353) vlevi válasza pc360 (#67343) üzenetére


vlevi
nagyúr

Odafelé működik. A startmenüből lehet tálcára rakni, csak a taskbaróól a startmenübe nem.
[kép]

(#67354) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ki lehet tenni valami batch fileként, vagy bárhogy a gépház képernyő beállításának észlelés gombját az asztalra, vagy tálcára?

Köszönöm!

(#67355) Geth válasza vlevi (#67315) üzenetére


Geth
addikt

Témát váltottál. "jobb lett volna az előzőnél" vs "nemnagyon tűntek fel új, hasznos dolgok".
Nem ugyanaz. Például engem hidegen hagy a Paint3D, de örülök ha fejlődik a WSL.
És a WSL-lel le is írtam, hogy miért nem említhető egy lapon egy korábbi Win a Win10-el. Ez van :)
DX12-t nem vágom, utoljára az volt a téma, hogy Vulkanhoz hasonlóan közelebb hozza a hardvert. Amit láttam belőle az jól teljesített, persze Win7 kizárva. Szerintem engedjük el azt a rendszert, nem ez a topik, nem ez az évjárat :)

(#67356) pc360 válasza pc360 (#67321) üzenetére


pc360
addikt

Erre viszont fontos lenne egy tippet kapnom. Azóta az SSD-n 4 óra hosszat futott a Hard Disk Sentinel, és semmiféle hibát nem talált.

Marad a rossz kábel. Vagy mi lehet még...?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67357) Geth válasza #86564352 (#67345) üzenetére


Geth
addikt

Előbbi esetben letűzöd az ikont a tálcára, tiszta sor.
Utóbbi esetben kétértelmű a dolog, attól függően, hogy fut-e vagy nem.
Namost ha fut, akkor nem mindegy hogy milyen paraméterekkel fut.
Egyszerű párhuzam: az ikon start menüben a "class", amikor lent fut a tálcán, az az "object".
Tegyük fel, hogy valami fut xy paraméterekkel. Nem hozzáértő letűzi Start menübe (ha megtehetné). Ilyenkor mi a helyes működés? És ezt a laikus felhasználók is levágják elsőre?

(#67358) Geth válasza Ga3rieL (#67347) üzenetére


Geth
addikt

Helyet nem sokat spórolsz vele, az átlag eszköz tárhelyéhez képest elenyészőt.
Amúgy pont, hogy bizonytalanságot viszel bele a rendszerbe :)
Én elhiszem, hogy egy updatet az MS-nél megpróbálnak megírni minden elképzelhető forgatókönyvre, én azért arra számítok (eddig bejött), hogy legalább érintetlen rendszerre jól működik.
Mindenféle próbálkozást/rendszer visszaállítást én már meghagyom annak, akinek több ideje van erre :)

(#67359) pc360 válasza pc360 (#67356) üzenetére


pc360
addikt

Mindegy, meg ne szakadjatok! Kábelhiba volt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67360) #41473792 válasza Cry0 (#67335) üzenetére


#41473792
törölt tag

Ha valaki nem tudná a Ccleaner-rel bármilyen appot lehet törölni.
Eszközök-törlés menü alatt. Én eddig mindig ezt használtam.

(#67361) vlevi válasza Geth (#67355) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nnnaaa, pl a Linux alrendszer az a rész, amire nem tudok mondani semmit, mert nem használom. Ezért írtam, hogy biztosan vannak dolgok, amikben jobb a tízes, de én csak nagyon ritkán látok ilyeneket.
Illetve, amiről tudok, mint újdonság, olyan, azok között is csak elvétve látok hasznalhatot.
Azóta remixet vártam volna, a movie maker utódjaként, de azt se találom.

(#67362) TeebyKay válasza TeebyKay (#67308) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erre nincs ötlet?

(#67363) GAbre


GAbre
veterán

Valaki nem tudja,mikor lesz javítva az őszi nagy update?
Kezdenek idegesíteni a hibái már nagyon...

Avatar

(#67364) Bogyó bá' válasza GAbre (#67363) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gondolom max. 2 hét múlva a következő "szokásos" havi frissítéskor.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67365) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok nekem is frissült a rendszerem és azt szeretném megkérdezni hogy játék elött hogyan tudom az az opciot bekapcsolni ami arra van hogy több eröforrást használjon a gamek alatt a rendszer vagy hogy jobban kiaknázza a gép erejét!?

(#67366) #86564352 válasza vlevi (#67361) üzenetére


#86564352
törölt tag

Photos app - > create -> video remix

(#67367) Geth válasza GAbre (#67363) üzenetére


Geth
addikt

Milyen hibái? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67368) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Sony Vaio laptopomat újratelepítettem az októberi firssített Windowds 10-el.
Telepítés után észrevettem hogy újraindítás után az eltávolított alkamazások (facebook,twitter stb.)
feltelípitik magukat.
Láttam, hogy kiadtak erre javítást, de valamiért nem telepíti fel.
Újraindításkor, először eléri a 30%-ot aztán 96%-nál kiírja, hogy nem sikerült telepítni frissítéseket ezért visszavonja azokat.

Mit tehetek? Az imaget múlt héten töltöttem le és telepítettem két gépre is. A másikon nem volt probléma ezzel a frissítéssel.

0x80240034

0x800f0922

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#67369) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Most jött le nekem is az új win10-es updét. Ez mondjuk különösebben nem foglalkoztat, az már annál inkább, hogy létrejött egy windows.old mappa a gépen, ami laza 25 gigát foglal. Mivel egy 120-as SSD-n futtatom a windowst, így ez probléma.

Le lehet törölni ezt a mappát?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#67370) Bogyó bá' válasza KubanitoS (#67369) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A lemezkarbantartóval töröltesd.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67371) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok, melyik a legjobb win10 x64 build?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#67372) Doky586 válasza KubanitoS (#67369) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

" létrejött egy windows.old mappa a gépen"

Az azért van hogy ha nálad hibásan(bugosan) működik az új verzió visszaválthass az előzőre. Pár hét után pedig automatikusan törlődik..

Csak akkor töröld magad ha úgy véled hogy semmi problémád nem lesz az új verzióval és nálad minden a legtökéletesebben fog működni - de ezután ha mégis te törlöd már nincs jogod panaszkodni ha problémád akad..

[ Szerkesztve ]

(#67373) #93794560 válasza Oryctolagus (#67368) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez az új verzió frissítésként feltéve néha hibázik, de tiszta telepítésnél többnyire nincsnek gondok. Én egyelőre még nem tapasztaltam. Talán az egyetlen dolog, ami egy kicsit zavar, hogy hajlamos arra, hogy alacsony terhelés mellett is pörgesse a processzort.

(#67374) vlevi válasza #86564352 (#67366) üzenetére


vlevi
nagyúr

A fotó appbol?
Jaaaajjjj, ez nem kecsegtet sok jóval :)

(#67375) Geth válasza #93794560 (#67373) üzenetére


Geth
addikt

Bár nem friss telepítés, de nálam nem pörgeti (eddig se). i5 4670 800MHz-en jár, így néhány nyitott tab mellett. Szerintem ez korrekt. Megnéztem a másik masinát, az nem megy 2GHz alá, de az egy régi matricázott Xeon, amúgy működik, nem nyúlok hozzá :)

(#67376) #93794560 válasza Geth (#67375) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam sem állandó ez a pörgetés, hanem inkább hullámzik az órajel, a venti is hol elhalkul, hol felpörög.

[ Szerkesztve ]

(#67377) ph2012


ph2012
senior tag

Nekem nem működik jól az őszi alkotói frissítés. Szeretném visszaállítani a korábbi tavaszi alkotói frissítésre. A gépházban töröltem a frissítést de újra letöltötte a Windows Update.

Hogy kell véglegesen visszaállítani a korábbi tavaszi frissítést?

(#67378) pc360 válasza ph2012 (#67377) üzenetére


pc360
addikt

Inkább a friss verziót telepítsd újra közvetlenül, hogy ne kelljen updatelni. MSDN verzió is kijött már, így utólag integrált verzióra sincs szükség.

Nem megoldás az, hogy egy előző verziónál ragadsz, ahogy pl. a böngészők esetén sem járható út, hogy egy bizonyos verzióra fixálod be ahelyett, hogy kapja folyamatosan a biztonsági és egyéb fejlesztéseket...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67379) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

MCT-vel Win7 alatt csináltam egy Win10 1709-et.

Ez egy HP Elitebook 2570P-re van telepítve.
Szeretném UEFI-be újrarakni. Az MCT által készített cucc el fog indulni UEFI módban és fel is fog települni?

Uefi-ben ahogy itt olvastam visszakapcsol a fastboot. Erről jut eszemben, ha ez aktív, hogy érem el a biost? Mert ilyenkor nincs az a képernyő a HP logóval ahol nyomkodhatom a BIOS, boot menü stb. gombjait, rögvest bejön a Win, legalább is így tudom.
Tehát a kérdés, hogy ilyenkor hogy férek hozzá a BIOS-hoz? HA esetleg megmurdel a Win vagy az SSD-t kiveszem, akkor fastboot esetén hogy férek hozzá a bioshoz?

Nagyon nem értek UEFI-hez, Win7-nél jó volt a legacy, de most már beletanulnék ebbe is. Köszi!

üdv, adika4444

(#67380) Oryctolagus válasza #93794560 (#67373) üzenetére


Oryctolagus
tag

Gondoltam arra, hogy megint letöltöm az iso-t és újratelepítem, talán már ez a javítás is benne van.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#67381) Ga3rieL válasza pc360 (#67378) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali. Van 19-es végű iso? Vagyis felteszem és már nem fog találni frissítést, mer benne van a összes frissítés ami 19-esre csinalta?

Amúgy most a többséghez:

MOst találtam a Windows mappába olyat,hogy LastGood.Tmp. az micsoda??? Több mint 200mb-t foglal. Eddig ilyen tán nemvolt,vagy igen? system32 és SysWow64 mappa van ás bennük mind dll. fájlok. Azt a lastgud mappát lehet mind törölni?

(#67382) #93794560 válasza Oryctolagus (#67380) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én az MCT-vel töltöttem le, de a Win a telepítés után még letöltött több frissítést is. Igaz, Office is volt közte, meg flash frissítés is.

(#67383) KubanitoS válasza Doky586 (#67372) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszönöm neked és Bogyó bá'-nak is. Akkor nem fogok túlságosan sokat problémázni a dolgon.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#67384) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok! Miota a windows feltelepitette a Fall creators frissitest, a gepem random lefagy... Ha netezek lefagy, jatek kozben 3 ora alatt egyszer sem fagyott le. ELobb azt hittem azert csinalja mert Windows Update on keresztul jott a frissites, utana felraktam tisztan a media creation tool al, de igyis fagy. Frissitettem az alaplapom biosat a legfrissebre is, most varok hatha elmult. De az a furcsa, hogy eddig nem csinalta, ahogy felrakta a windows a frissitest egybol elojott.

(#67385) pc360 válasza Ice_Man22 (#67384) üzenetére


pc360
addikt

Nem hiszem, hogy a BIOS ebbe beleszólna, hacsak nincs külön a changelogjában kiemelve az új update támogatása. Nálam is fagyott 1-2x a gép (totál nem reagált egyik pillanatról a másikra, a kép megállt), de én ezt az Operának, illetve a non-WHQL AMD drivernek tudtam be (mindig böngészés közben jött elő ugyanis). Azóta az Opera (és a többi Chromium alapú böngésző is) váltott verziót, így egyelőre nem tapasztaltam újbóli fagyást. Van újabb non-WHQL frissítés AMD térfélen is, igaz, azt még nem raktam fel - valszeg megvárom a rendes WHQL-t, hogy ezzel szórakozzak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67386) King Unique válasza adika4444 (#67379) üzenetére


King Unique
titán

Maga a W10 ISO nyilván támogatja az EFI módban történő bootolást és telepítést, ahogyan az MCT-vel elkészített telepítési adathordozó (pl. pendrive) szintén. Valamint, ha UEFI-s telepítést akarsz csinált, akkor az annak megfelelő boot mód legyen beállítva, illetve a megfelelő boot eszköz kiválasztva!

A fast startup tiszta telepítésnél alapértelmezetten be lesz kapcsolva, illetve a build upgrade-eknél szintén visszakapcsolódik. Ilyenkor elvileg valóban nem lehet belépni a BIOS-ba. De mint az előbbi leírás is mutatja, csak pár kattintás kikapcsolni.

(#67381) Géb89:
Mért nem jó a neked a 16299.15-ös ISO? A 1709-re jelenleg csak 1 db összesítő frissítés érkezett, aminek telepítése eleve hamar megvan. Ez nem W7/8.1, hogy a több 100 db frissítés miatt integrált telepítőkkel kelljen szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#67387) raidx válasza pc360 (#67378) üzenetére


raidx
őstag

A biztonsági frissítést eszi nem eszi lenyomják a torkán akkor is ha tiltva van az update. A verziófrissítés kihagyható. Jelen allás szerint a TH2 és felfelé van támogatás ami biztonsági frissítéseket kötelezően telepíti.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67388) Ice_Man22 válasza pc360 (#67385) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Igen, nekem is bongeszes kozben jott elo, a driver telepitese kozben azt hiszem be volt kapcsolva valamelyik bongeszo. Hat 2015 os bios frissites szoval biztos nem tamogatja :). Ha tenyleg a windows miatt van akkor remelem javitani fogjak.

[ Szerkesztve ]

(#67389) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Találtam a Windows mappába olyat,hogy LastGood.Tmp. az micsoda??? Cca. 250mb-t foglal. Eddig ilyen tán nemvolt,vagy igen? system32 és SysWow64 mappa van ás bennük mind dll. fájlok. Azt a lastgud mappát lehet mind törölni?

(#67390) Geth válasza pc360 (#67385) üzenetére


Geth
addikt

AMD 17.10.3 + Chrome 62.0.3202.75 = no problemo.
Bár előtte se volt.
Ebből akár az is kijöhet, hogy az Opera volt a ludas, passz.

(#67391) tibike8


tibike8
őstag

És tegnapra megint eltűnt az áruházam. És nem sikerült még egyik, felelt módszerrel sem visszatelepíteni...

(#67392) adika4444 válasza King Unique (#67386) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi!

Van egy fastboot nevű lehetőség a biosban, de akkor ahogy értem azt nem piszkálja. A hibernálást meg társait meg adminos powercfg.exe /h off paranccsal szoktam telepítés után elzavarni.

üdv, adika4444

(#67393) Dhampir válasza Pityu. (#67252) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows 7 alatt a legfrissebb Firefox kiadástól sem halt be a gép.

A Firefox 56.0 Ubuntu 16.04 alatt tegnap óta jól fut, mellette még Google Chrome 62.0.3202.75-1 és Opera 48.0 böngészők is futnak.

Csupán az összehasonlítás miatt osztom meg ezt a tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

(#67394) vlevi válasza vlevi (#67374) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem, én alulképzett wagyok ehhez a W10-hez. A féknyépek appban tényleg van videó remix, de hogy a bánásba lehet belevarázsolni videót?
Van két kamerásmobillal felvett pár másodperces videóanyagom, de képtelen vagyok belepasszírozni a fénykép appba ezt a két videót, hogy valamit csináljak vele.
Ráadásul, a 3Ghz-es i5 procit 65-70%-ban pörget az alkalmazás, 3Giga memóriát felzabált már, pedig még csak ott tartok, hogy megnyitottam.

u.i.: Amíg írtam ezt a két sort, addig még1giga RAM elfogyott. Ja, és persze nem reagál semmire, de zabállll....

[ Szerkesztve ]

(#67395) quailstorm válasza vlevi (#67394) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A témához nem tudok hozzászólni, de ennyit a Sony Vegas se eszik :DDD
Biztos megéri ezzel szívni?

(#67396) movax válasza vlevi (#67394) üzenetére


movax
őstag

A recept egyszerű, továbbra is használni kell a rettenetes appokat, így biztosítva lesz, hogy még hosszú évekig idejárunk panaszkodni. :)

Szóval: leszedni és elfelejteni az appokat az áruházzal együtt és rendes szoftvereket kell használni és élni boldogan.

(#67397) CirrMee válasza movax (#67396) üzenetére


CirrMee
addikt

Jajj ilyet ne mondj, mindjárt jön tvófetket', azt' jól megaszongya', hogy ezzel találták ki ezt a rettenetet, szóval ezzel kötelező számodra is használni, különben valami szörnyű rettenetes ember vagy, meg irgumburgum. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#67398) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Usbn megosztottam a netet de csak a telenor mytv miatt. Tehat csak arra hasznalnam a netet. Valahogy be lehet allitani hogy a hatterben ne nyuzza az adat forgalmat? Kb 500 megat leszivott valami a hatterben.
Koszi

(#67399) Slavia


Slavia
aktív tag

Felesleges piszkálni start menühöz tartozó dolgokat. annyi erőforrást nem szabadítasz fel vele.A mappa átnevezéses,házirend letiltás, meg hol bejön hol nem, szóval ha egyszer szlípingelni küldted az obit akkor a má nem gyün vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#67400) vlevi válasza movax (#67396) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használom én, tényleg nagyon jók, csak kevés hozzá a gépem (i5-3470, 8Giga RAM, Nvidia 1060-6GB :D )

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.