Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) MikeWazowski válasza #86564352 (#66039) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm, az az unblock origin az mi? Mire írtad?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#66052) tordaitibi válasza Geth (#66048) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A programok 32 bitesek, a telepítésnél semmi anomália, se kompatibilitási probléma nem volt, simán felmentek és tökéletesen is működnek, eltekintve a leírtaktól.

Ezt írtam vagyis semmikor sose nem akarok se jelszóképernyőt, se képeket a pc indításánál,(azt sikeresen megoldottam)
és nem akarok se monitor_off se alvásból visszajövet semmiféle jelszó és csodaszép lockscreen képernyőket.
Ez utóbbiakat nem tudom sehogy se megoldani.
Mint a hülye xp-nél, megmozdítom az egeret és a monitor visszakapcsol és ott van az asztal, és minden.

(#66053) Geth válasza tordaitibi (#66052) üzenetére


Geth
addikt

Akkor mégsem működnek tökéletesen :)
Ha valamelyik ilyen program mindenáron írni akar pl. a Program Files-ba, akkor nem fog menni.
Én ezért nem csomagoltam ki pl eclipset oda. Mert mindenáron oda is írni akar (pluginek). Beraktam LocalAppData-ba, tökéletesen működik.

Amít írtál nekem pont így van beállítva, sehol nem kell feloldanom, belépnem, se induláskor, se felkeltéskor.
Van jelszó az accounton (üressel nem tudom megy-e), csak arra kellett figyelnem, hogy a "control userpasswords2" felületen ne gépeljem el :DDD

(#66054) #86564352 válasza MikeWazowski (#66051) üzenetére


#86564352
törölt tag

Reklámszűrő. Ublock origin vagy Adguard, válassz amelyik szimpatikus. Kiegészítők Edge-hez, amelyben az annoyances filtert bekapcsolva elkerülhetők a felugró cookie figyelmeztetések és más idegesítő dolgok.

(#66055) #71746560 válasza pethYeti (#66026) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,nem lehetséges hogy kettő driver program fut egyszerre? :F
Vagy valami nem teljesen kompatibilis vele sajnos. :W

(#66056) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, Windows Update-nek van RSS csatornája? Én nem találtam, lehet nem is létezik. :) :R

PSN ID: marquuard

(#66057) tordaitibi válasza Geth (#66053) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze hogy sok embernél jól működik, nálad is,
de pl. külföldi fórumokban nem egy, hanem sok-sok ember szív ezzel hogy nem tudja kikapcsolni a lockscreent és a login screent.
Sokan windowsos tableteken, okostelefonon se, az milyen bosszantó lehet, napont sacc. 50-100x nézed meg a telefont és mindig félrehúzni a zárképernyőt és a jelszót bepötyögni. :)
Mindegy elfogadom hogy nálam nem lehet beállítani, csak néha bedobom ide, hátha valaki közbe rájött a megoldásra.
Regeditbe ez vajon hol lehet, milyen kulcs? Erre vonatkozóan sajnos egy fórumon se találtam utalást.

(#66058) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, csontra vadi uj telepitőm van, usb-s, foliat en bontottam le róola, minden szuper. Mindaddig amig nem akarom feltelepiteni, mert az első ujrainditásnál visszalép a folyamat elejére, és már ötletem nicns hogy mit állitgassak még hozzá, hogy ujrainditás után folytassa a telepitési folyamatot a befejezésig. :W Vkinek vmi ötlet? :F :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#66059) Shing válasza Parson (#66058) üzenetére


Shing
őstag

Szerintem azért kezdi az elejéről, mert a boot sorrendben a telepítő van beállítva 1. helyre és így folyamatosan arról akar bootolni. Legalábbis úgy emlékszem, hogy nem indul újra a win telepítés csak a legvégén, amikor már elvileg feltelepült.
Szerk. Szóval szerintem már fel van telepítve, csak HDD/SSD-ről kell bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#66060) #86564352 válasza Parson (#66058) üzenetére


#86564352
törölt tag

Másik portba dugni? Rejtélyesen kényes a pendrive-ra a Win10, nálam volt olyan Media Creation Tool telepítő boot után a partíció létrehozásnál elakadt egy semmitmondó hibaüzenet kíséretében. USB 3.0 helyett előkerestem egy régit a fiókból azzal már megcsinálta.

(#66061) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnna, hogy verje bele a Realtek (vagy a Microsoft, Belfegor személyesen, mittudomén ki a bűnös )
Valamikor frissítették a hang drivert, és eddig nem vettem észre, de mostanság marha zavaró, hogy nincs a hangkimenetek között fejhallgató. Emiatt, ha a TV-n, HDMI-n megy ki a hang, és bedugok a gépbe egy fejhallgatót, akkor nem vált át a HDMI hangról fejhallgatóra. Régebben ez így történt, és most is így kellene történnie. De valami drivervarálás történhetett, mert csak Nvidia HDMI out, és Hangszóró van a kimenetek között

(#66062) Geth válasza tordaitibi (#66057) üzenetére


Geth
addikt

Hát tényleg fura, hogy akármelyik gépen állítom be, működik :)

Az altatáskor ne lockoljon témakörben még a powercfg parancs környékén nézz körbe, CONSOLELOCK a varázsszó.

De az autologin az tényleg csak egy pipa + jelszó megadás.

Próbáld ki egy szűz Win-en, jelszóval védett accounttal. Menni fog.

(#66063) Vanir


Vanir
veterán

Sziasztok!

A Num Lock-om nem hajlandó alapjáraton bekapcsolva lenni indításnál, és már az agyhalál kerülget tőle, hogy folyamat be kell kapcsolgatni. Tudom, csak egy gombnyomás, de ha az ember hozzászokik tizenöt év alatt, hogy default on, akkor ez így gáz.
A regedit-es átírás megtörtént, a login-nál bekapcsolás, majd gép újraindítás szintén, egyik sem segített. Van valakinek ötlete?
Köszi!

(#66064) Parson válasza #86564352 (#66060) üzenetére


Parson
addikt

Köszi sráacok, megoldodott. Egy bios opcio volt a ludas.

Új kérdés: friss rendszerről lehet acronis mentést csinálni? Érdemes? Van beépitett 'factory reset'? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#66065) vlevi válasza Vanir (#66063) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem úgy rémlik, az Insider verzióban (mert nekem az fenn van) bekapcsol a numlock. De erre nem mernék megesküdni. Az pedig nemokára kikerül a végleges verzióban, Fall (bukta :) ) update néven
De nekem már fel sem tűnik, mert pinkóddal lépek be, annál pedig úgyis meg kell nyomni egy gombot, mielőtt a pinkódot beütöm, és, ha már ott van a numerikus részen, akkor a numlockot nyomom meg.
Persze, eszementek megoldották, hogy a pinkódot numlock nélkül is be lehet ütni, mert a pinkód beírása számnak érzékeli a numerikus részt, de annyi eszük nem volt, hogy ilyenkor a kikapcsolt numlockkal is feloldódjon a pinkód beíró rész, ahelyett, hogy csak ugrana egyet a képernő... :O

(#66066) King Unique válasza Parson (#66064) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván lehet, ez nem is kérdés. Ahogyan az sem, hogy érdemes-e. De mondjuk igazán akkor érdemes, ha a szükséges programok már fel vannak telepítve, be van állítva minden, le van frissítve a rendszer stb. Illetve akár megvárni a hamarosan megjelenő FCU-t és majd akkor. Van a W10-ben egyébként beépített reset opció is, de az lenullázza a rendszert kb. a friss telepítés állapotára. Ellenben, ha valakinél már be van lakva, akkor érdemesebb leklónozni / lemezképfájlba menteni az aktuális állapotot a beépített megoldással / külső programmal (példa), majd szükség esetén abból visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#66067) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Szeretném rávenni az alábbiakra a gépemet:
- minden este kapcsolojon be egy időpontban, ezt biosból meglehet csinálni
- ha magától kapcsolbe/ ha egy adott intervallumban kapcsol be, akkor ne loggoljon be automatikusan (na ezt nem tudom hogy lehetne)
- indítson el egy programot (indító pultban mindig elindul, szóval az nem jó) viszont task scheduler jó lehet.

Köszönöm a tippeket.

(#66068) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Van egy problémám windows 8.1-el. Indokolatlanul sok helyet foglal a 120GB-os ssd-men (80GB), és nem tudom megérteni miért (nincs annyi adatom, programom rajta), minden frissítés telepítve van. Minimum 30GB hibádzik.

Az a kérdésem, hogy ez változott-e +, vagy - irányba a windows10-nél?
Mik a tapasztalatok egy legfrissebb, belakott windows10-zel, mennyi helyet foglal?
Most kezdek nyitni a linux-ok felé, és ott ahogy látom ebben sokkal jobbak.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66069) King Unique válasza ArthurShelby (#66068) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ott nálad nem stimmelhet valami... Én 8.1-et is használok egyik gépen és nem sok programmal megpakolva nálam 30 GB alatt van a belakott rendszer tárhelyfoglalása. Egy tiszta 8.1/10 telepítés meg rendszerint ~ 10-15 GB között van. Viszont, hogy kinél mennyire növekszik ez később, az már függ attól is, hogy milyen és mennyi programot telepít fel, miket tárol még a rendszerpartíción stb. Ebből eredően pedig az már nem a rendszer hibája, ha a userek összevissza telepítenek mindenféle programot, összeszemetelik stb. Egyébként a W10-nél a build upgrade-ek eszik még a tárhelyet, de a lemezkarbantartóval eltakarítható a felesleg.

[ Szerkesztve ]

(#66070) jokeph válasza ArthurShelby (#66068) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elképzelhető hogy a OneDrive szívózik..

Elakadt, sikertelen frissítés, és csak hizlalja a naplófájljait, akár 20-30 Gb-ra is egyet.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66071) #86564352 válasza ArthurShelby (#66068) üzenetére


#86564352
törölt tag

C:\Users\NEVED\AppData\Local\Temp mappában nézd meg van-e nagyra hízott aria debug txt fájl. Törölheted, egy Onedrive bug okozza mostanában Win10 gépeken is, ezért az első tippem. Nem mindenkinél, de gyakori. Egyébként pl. windirstat programmal megnézhető mi foglalja a helyet és hol.

(#66069) King Unique: És függ attól is a Microsoft éppen mit csesz el, nem user hibája ha a Onedrive setup csak úgy 30-40 gigás log fájlokat hoz létre, vagy a Windows Update ész nélkül videókártya másolatokat csinál a driverstore mappába.

(#66072) jokeph válasza #86564352 (#66071) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ahogy olvasok körbe mindenfelé, mostanában jó pár dolgot sikerült az MS-nek elcseszerintenie...

Nem azért a 20 fillérért, eddig a W7 volt a legjobb rendszerük.... szerintem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66073) King Unique válasza #86564352 (#66071) üzenetére


King Unique
titán

Már aki használja az OD-t és már akinél okozott ilyen gondot. De azt azért ne akarjuk bemesélni, hogy nem fér el egy 8.1/10 egy 120 GB-os SSD-n. A 7-es meg rendszerint több helyet szokott foglalni, nem egy gépen tapasztaltam már. Az meg a másik, hogy nem lehet pár spéci eset alapján teljes egészében a rendszerre sem kenni, mert általában a userek sem tétlenek szemetelés terén...Vagy az olyan esetek, amikor mindent a rendszerpartícióra mentenek és alig marad pár GB szabad hely. Mert a külön adatpartíció fogalmát megint nem mindenki ismeri, ahogyan a lemezkarbantartót sem...

[ Szerkesztve ]

(#66074) ArthurShelby válasza #86564352 (#66071) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem használok Onedrive-ot, a temp mappa nálam 27MB.
Néztem windirstat-tal, de nem lettem sokkal okosabb. [kép]
A windows mappám a lemezkezelő szerint 37,3GB (a windirstadt kcsit kevesebbet mond, ő 35.6GB-t) [kép]

King Unique:
Van mellette egy 1TB-os hdd-m, azon vannak a fájljaim, meg egy-kettő, de nem jelentős méretű az ssd-n.
A lemezkarbantartót már futtattam, lett vagy 30MB plusz helyem :D .

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#66075) svgyula válasza ArthurShelby (#66074) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A lemezkarbantartót hogyan futtattad? Elindít-kiválaszt-ok? Vagy elindít rendszer file törlés-kiválaszt telepítési előzmények-OK? Nem mindegy!
Még egy dolog. A rendszermentés be van kapcsolva? Ha igen akkor hagyd meg az utolsót a többit töröld a gépről. Ha jól emlékszem ez nem "felülírós" A win7-nél feküdt a rendszer amíg ment a blokkolásszintű rendszermentés! Ott alapból a telepítés után azzal kellett kezdenem ha nem akartam, hogy szidják a felmenőimet, hogy kikapcsoltam! De ezek az adatok is több 10GB-re dagadtak nálam egy darabig próbaképp mentett a másik particióra anno' a win 7 korszakban.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66076) vlevi válasza ArthurShelby (#66068) üzenetére


vlevi
nagyúr

A treefilesize [link] progit ajánlom.
Minden könyvtárról pontosan megmutatja, mekkora helyet foglal, könnyen kideríthető vele, hova tűnik a hely.
Admin módban indítva, a rendszerkönyvtárakat is meg tudja mutatni.

(#66077) szabonagyur válasza King Unique (#66073) üzenetére


szabonagyur
félisten

OneDrive használat nélkül is meg tud hízni így... tesóm is így járt pár napja, hogy elfogyott a hely a 120GB SSD-n.
Neki ez segített: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66078) Syl válasza King Unique (#66073) üzenetére


Syl
nagyúr

>Már aki használja az OD-t

Sajnos olyannál is előfordul, aki nem használja a OneDrive-ot. A múlt héten egy ismerősöm szólt, hogy baj van. Ránéztem a gépére és tele volt az 500-as C. Persze OD temp volt a ludas: 260 GB!!! :Y Az ismerős Dropboxot használ, a OD üresen áll neki.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66079) #86564352 válasza ArthurShelby (#66074) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Windows mappa 35 gigája soknak tűnik első ránézésre, nálam 15 GB csak. Bontsd még ki azon belül mi nagy, pl. driverstore mappa? A lemezkarbantartó admin módban fusson és úgy nézd meg milyen nagy méretű dolgokat mutat pl. hátramaradt Windows Update maradékok. És ha jól emlékszem Win8 még be van kapcsolva alapból a visszaállítási pontok létrehozása, azokat is tisztítsd csak a legutolsó maradjon. SSD mellett felesleges a hibernálás funkció, ki lehet lőni parancssorban a "powercfg /hibernate off" paranccsal, kapásból 6 giga. Ha mégis használod, akkor is lehet kicsit csökkenteni "powercfg /h /type reduced"
A virtuális memória pagefile-t is veheted kisebbre, fix méretre, nem hiszem szükség van 7 gigára.

[ Szerkesztve ]

(#66080) karl_fischer válasza #86564352 (#66079) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszi az ötletet, a hiberfil.sys 2,2 helyett 1,1 GB lett :)

(#66081) raidx válasza Syl (#66078) üzenetére


raidx
őstag

OD eltávolítása:

A OneDrive eltávolítása emelt szintű parancsorban lehetséges, ahhoz, hogy eltávolítsuk, a következő parancsok használhatóak

Ha 32 bites a rendszer,

% systemroot% \ System32 \ OneDriveSetup.exe / uninstall

Ha 64 bites verzió fut

%systemroot% \ SysWOW64 \ OneDriveSetup.exe / uninstall

A parancs végrehajtásáról tájékoztatást nem kapunk!

Távolítsuk el a OneDrive könyvtárat a %UserProfile%,”% LOCALAPPDATA% és “% ProgramData% mappákból.

Majd a maradék OneDrive kulcsokat távolítsuk el, a beállításjegyzékből (Futtatásba írjuk be regedit) töröljük a két kulcsot, hogy eltávolítsuk az Explorer integrációt:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#66082) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Ugyanaz a win10 x64 HU van mindkét gépemen (egy notebook és egy asztali), és felváltva végigpróbálgatva egy ANSI US, egy ISO CZ és egy ISO HU billentyűzettel, egyiken sem megy egyik gépen sem az altGr+M (és a ctrl+alt+M) billentyűkombináció, holott a beépített magyar kiosztásokat kiolvastatva mindkettőben benne van. Minden más billentyűkombináció tökéletesen működik. Bezártam az összes háttérben futó service-t, és úgy sem. Viszontlag égető probléma, mert szükségem lenne a "kisebb mint" jelre.
Továbbra sem találkozott senki ezzel a problémával?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#66083) tomp válasza raidx (#66081) üzenetére


tomp
félisten

Én szimplán töröltem a Programok és szolgáltatások listából mint egy sima programot. Azóta sem jött vissza.

(#66084) Fred23


Fred23
nagyúr

Win10-et kéne installálni usb 3.0-ás pendrive-ra, természetesen bootolhatóra. Jelenleg melyik a jobb megoldás: Rufus (1), vagy WinToUSB (2)?

(#66085) King Unique válasza ArthurShelby (#66074) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkarbantartót rendszergazdaként futtattad, illetve a rendszerfájlok törlését, ami a korábban linkelt leírásban is volt? Csak mert, ha eddig még nem volt futtatva, akkor pl. a WU után X GB felesleget kellene találnia 8.1 alatt is. Aztán még a PatchCleaner és a DriverStore Explorer is kipróbálható, amelyekkel bizonyos esetekben megint nagyobb tárhelyet lehet felszabadítani.

(#66077) szabonagyur & (#66078) Syl:
Tudom, olvastam róla. Viszont ez sem mindenkinél jelentkezett, illetve az alkalmazás újratelepítése stb. többeknél megoldotta. A fórumtárs pedig 8.1-et használ, ami megint kicsit más eset. Ott alapértelmezetten akkor aktív a OneDrive, ha MS fiókkal van bejelentkezve, ellenben helyi fióknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#66086) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Hálózati megosztásos profi van a topicban?
Adott 3 gép, 2 asztali egy laptop. W10 1703 mindegyiken. Hálózati megosztás van Windowsos fiók kezelésével, otthoni csoport nélkül.
Két asztali gép látja egymást és látja a laptopot.
Laptop 1 asztali gépet lát (ami kevésbé fontos), de nem tud rá csatlakozni valami nem találja, error hülyeséggel.
A fontos, 4TB-os asztali gépet egyáltalán nem is látja. Meg se jelenik neki a hálózaton.

Ezzel mit lehet kezdeni?

Ja és mindhárom kábelen 1 közös gigabites switchen van...
Telefonom is látja a gépeket. Csak a laptop homár. Nem ideiglenes hiba, telepítés óta ilyen sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#66087) quailstorm válasza quailstorm (#66086) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ha beírom kézzel hogy \\STORMINTER-8\K$ akkor meg látja.
Hát ez hülye.

(#66088) Syl válasza raidx (#66081) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nem nekem kellene ;)
Egyrészt én el tudok távolítani egy programot, ám az átlag Mari néni könyvelő nem. (és most hagyjuk a szokásos sablonszöveget, hogy majd a cég rendszergazdája vagy a group policy...)
Másrészt meg ezt az MS programozóinak kellene megoldaniuk! Ha már kismillió cuccról gyűjtenek adatot a számítógépről, hogy lehet, hogy ezt a gyakran előforduló (és szerintem súlyos) OD bugot nem javítják?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66089) Doky586 válasza Fred23 (#66084) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Filekezelő..! (bármelyik)

és rámásolod a fat32 pendrvre az ISO tartalmát..

[ Szerkesztve ]

(#66090) Geth válasza quailstorm (#66087) üzenetére


Geth
addikt

Csak a megosztást nem látja, vagy a gépet se? Előbbi nem olyan csoda, a $ végű share hidden share.

(#66091) Lenry válasza Syl (#66088) üzenetére


Lenry
félisten

nekem az a tippem, hogy hiába javították, ha pont az updater nem tud lefutni (márpedig az ragad be és szemeteli tele a rendszermeghajtót), akkor marad a bugos verzió

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66092) King Unique válasza Fred23 (#66084) üzenetére


King Unique
titán

Most csak szimpla telepítőt akarsz kreálni, vagy WTG-t?

Ha csak telepítőt, akkor többször volt szó annak elkészítési módjáról a topikban. Példa: [link], [link].

Ha utóbbit, akkor a hivatalos megoldás a beépített Windows To Go szolgáltatás használata, amely a W10 Education és Enterprise kiadások mellett már a Pro verzióban is megtalálható. Viszont az csak és kizárólag Enterprise lemezképpel működik! Ellenben külső programokkal megoldható másfajta ISO-knál is, amiről a topikban szintén volt szó korábban (példa). A Rufus egyébként annyival jobb, hogy annál csak a WTG-t kell beállítani, illetve a felső legördülő menüben a megfelelő opciót kiválasztani. Utána már a particionáláson át mindent megcsinál a program és működni fog Legacy / UEFI boot módban elkészítve egyaránt a WTG. Ellenben a másik programnál további dolgokat (pl. rendszerbetöltő helye stb.) is be kell állítani, illetve szükség lehet utóbbi telepítésnél pl. az EFI-rendszerpartíció manuális létrehozására.

Aztán azért a pendrive sem teljesen mindegy, illetve az USB 3.0 típus egy dolog. Illetve azok közül is inkább az átlagnál gyorsabb USB 3.0-s modelleket (példa) érdemes használni. Valamint vannak pl. ilyen és ilyen hivatalos WTG pendrive-ok, amelyek pont ilyen használatra lettek tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#66093) Fred23 válasza King Unique (#66092) üzenetére


Fred23
nagyúr

"A Rufus annyival jobb, hogy az rendesen megcsinálja Legacy / UEFI boot módban egyaránt. Ellenben a másik programnál további dolgokat is kell állítgatni, illetve szükség lehet utóbbi telepítésnél az EFI-rendszerpartíció manuális létrehozására."

WTG-ra akkor maradok is a Rufusnál, köszi!

Még azon filózok, hogy vajon egy gyors, de éppen jó áron beszerezhető usb 3.0-án futó rendszer mennyivel lehet lassabb, mint ha SSD-ről futna? Feltűnik akár böngészés közben, hogy pendrive-ról megy a Win10 SSD helyett? Egy ilyen a rendszernek lehet közel olyan jó, mint egy 64-120GB-os SSD? Nagyobb progik betöltődési ideje biztosan lassabb lenne kicsivel, de lehet, nem zavarna nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#66094) quailstorm válasza Geth (#66090) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A gépet se látja, ez a gond. Rámegyek, hogy hálózat és nem listázza. A mellette lévő gép meg igen...
Vannak rendes megosztott mappák is, de pont azért van a windows useres bejelentkezés, mert kell minden.

Amúgy ha be van kapcsolva a rejtett mappák megjelenítése, akkor látszik a rejtett megosztás is.

[ Szerkesztve ]

(#66095) King Unique válasza Fred23 (#66093) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen célra teljesítmény és egyéb dolgok terén is a legjobbak rendszerint a hivatalos WTG minősítéssel rendelkező pendrive-ok. Ha valakinek ezek XY okok miatt nem opciók, akkor megteszi akár egy normál, de az átlagnál gyorsabb típus is. Viszont az OS futtatásánál fontos 4K értékek terén lehetnek ezeknél is különbségek. Példa: teszt 1 | teszt 2 | teszt 3. Egy USB 3.0/3.1 külső SSD meg pl. ilyen és ehhez hasonló értékeket tud.

Egyébként egy gyorsabb pendrive-ról már elfogadható sebességgel fog futni a Windows. De a belső SSD adta gyorsaságot leginkább egy külső SSD fogja hozni. Illetve M.2 alapon akár ilyen és ehhez hasonló pendrive-szerű megoldások is léteznek.

[ Szerkesztve ]

(#66096) rgeorge válasza Lenry (#66091) üzenetére


rgeorge
addikt

Az OneDrive update hibára már kétszer is beírtam a megoldást, mondjuk egyik esetben sem jött visszajelzés a sikerről vagy sikertelenségről. Nálam mindenesetre megoldotta.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#66097) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne- telepítve egy win 10 leállítom az alvó állapot opcióval- ere le is áll egy fél órára aztán egyszer csak magától feléled- mi a teendő?

(#66098) Doky586 válasza rgeorge (#66096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki nem használja a OneDrive-ot, attól még nem kell uninstallálni: [kép] [kép]
(hiszen maga a program nem foglal pár MB-nál többet, ekkora tárhelyfelszabadítást észre sem veszek)

én sem használom, csak nincs elindítva, mégsem generál hatalmas logfileokat..

[ Szerkesztve ]

(#66099) szabonagyur válasza King Unique (#66085) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam, hogy Win8.1-nél jött elő tesómnál, nekem meg 10 alatt nem frissül le a OD.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66100) Lenry válasza rgeorge (#66096) üzenetére


Lenry
félisten

Nekem ennél egyszerűbbnek tűnik uninstallálni az egészet, aztán újra felrakni, de jó tudni hogy van másik megoldás is.
Köszi.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.