Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) Ga3rieL válasza Doky586 (#67659) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

(#67702) Bogyó bá' válasza Jony2420 (#67700) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor nem olyat vettél, mint amilyenre szükséged van. A leírtak alapján az egy sima irodai gép lehet... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67703) SkiDev válasza Bogyó bá' (#67702) üzenetére


SkiDev
senior tag

cca. 40%-os haszonkulccsal. :((( Egy ilyen gépet szállítással együtt kihoz bárki 70k-ért. És lehet sokat mondtam....

Jony2420 (#67700): Bár attól is függ mit fed le a lövöldözős játék. BF1-et meg se próbáld integrálttal.
Egy CS:go-t, ha elvisz, illetve régebbi Cod, BF3-4....

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#67704) movax válasza SkiDev (#67703) üzenetére


movax
őstag

Quake2, HL, HL2, AoE2, ezeknél jobb úgyse kell, mert talán nincs is . :D :D

[ Szerkesztve ]

(#67705) netpeti98 válasza Jony2420 (#67700) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen játékokat szeretnél játszani (játékok kora, elvárt felbontás, grafikai szint, stb)? Egy diszkrét videokártya (leginkább ez a lényeg) és +4 GB RAM sokat segítene.

[ Szerkesztve ]

(#67706) Bogyó bá' válasza SkiDev (#67703) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Monitorral együtt kerülhetett ennyibe, gondolom.... :F

Azért ajánlottam neki RX 550-et, mert az még elfogadható, és "kicsi pénzbe" kerül. Vagy még olcsóbban GT1030, de az gyengébb....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67707) SkiDev válasza Bogyó bá' (#67706) üzenetére


SkiDev
senior tag

Reméljük , hogy legalább értelmes monitort kapott mellé, mert akkor oké. Egyébként igen, 4GB RAM + akár újonnan a fenti ajánlatok, akár használtan is egy HD 7770-7790, GTX 650 ti-750ti már sokat dobna, de a játék igényt, felbontást, grafikai részletességet nem árulta el.
Mert a fullHD BF1-ezhez mind kevés.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#67708) CirrMee válasza Jony2420 (#67694) üzenetére


CirrMee
addikt

Játékra nem veszünk gépet 4 mag alatt, 8Gb RAM alatt, és pláne nem játszunk a passziánszra alkalmas integrált video vezérlővel. Ha játszani szeretnél, játékra alkalmas gépet vegyél, ne olyat, ami max egyszerűbb irodai munkákra elég.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#67709) Norberto008 válasza mpo (#67697) üzenetére


Norberto008
tag

A többivel megy. De én a chrome-t használom. 3kilos laptopomon nehogy már ne menjen..
Talált az adott program, de semmi olyat ami ezt befolyásolná

üdv

(#67710) mpo válasza Norberto008 (#67709) üzenetére


mpo
veterán

A Dell nem rossz gyártó, mindegy mennyiért vetted, a Chrome még lehet hibás, ha a többin meg megy.
Amit a Driver Booster talált, azt ki kéne javítani, mivel új a gép.

Gépház, kijelző, adaptertulajdonságok, adapter és monitor, nálam 60 hertz.

------
Csak a Firefoxnak kell az Adobe Flash Player, a többinek nem, ezért uninstall, ahogy én is csináltam, mert több a kára, mint a haszna.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67711) Norberto008 válasza mpo (#67710) üzenetére


Norberto008
tag

Persze. Azért itt is vettem DELL-t. :D Nem csak a chrome-al vannak gondook. mintha az aero is szarakodna. Most megint újratettem a windows-t, de még mindig ugyanez a hiba.
Nem értem, pedig csináltam már jó pár gépet, sosem találkoztam ilyennel :D

[ Szerkesztve ]

üdv

(#67712) mpo válasza Norberto008 (#67711) üzenetére


mpo
veterán

Lehet hogy rosszul tudom, de a Windows 10-ben nincs aero, a Vistámban volt..

Hibaelhárításban van erre lehetőség? (keresőben elkezded gépelni hiba)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67713) Norberto008 válasza mpo (#67712) üzenetére


Norberto008
tag

Lehet nincs, nem tudom minek nevezzem. De az ablakok megnyilása is érdekes. Pl egy vezérlőpult megnyitása..

üdv

(#67714) mpo válasza Norberto008 (#67713) üzenetére


mpo
veterán

A tálcán (rejtett ikonok) a grafikus beállításokat nézd meg.

Ha meg lehet egyáltalán fogalmazni a hibát, akkor arra rá tudsz keresni (angolul több találat).

Beírtam a keresőbe vezérlő.., amit fölkínált asztali alkalmazás, nem úgy mint régen.

Én is itt olvastam erről, Universal Windows Platform (UWP).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67715) Jony2420 válasza netpeti98 (#67705) üzenetére


Jony2420
tag

hát valójában nem játékokra vettem, csak ugy bementem az és vettem egy kész gépet, csak a napokban kedvem támadt játszani, hát észrevettem hogy valahogy fuladnak a játékok, de nem is a legujabbak hanem a 2008-2013 évjáratu játékok érdekelnek, tehát akkor egy jobb minéségu grafikai kártya, és mé + 4gb ram, enyit kellene még belenyomni a gépbe ha jól értem ... :U

(#67716) Norberto008 válasza mpo (#67714) üzenetére


Norberto008
tag

Megnézem majd, köszi. Egyébként az asztali PC-men ugyanazon felbontáson FHD-n is sokkal élesebbek a betűk, itt ph-n a szmájlik. A laptopban is IPS kijelző van, viszont ott néhány helyen homályosak az ablakok, szmájlik stb. Nem volt még ilyen laptopkijelzőm, sajna nem tudom h ez most valóban ilyen, vagy vmi szar a gépbe.. Max visszaviszem h nézzék meg.

üdv

(#67717) mpo válasza Norberto008 (#67716) üzenetére


mpo
veterán

Az én LG IPS monitorom gyárilag színkalibrált.
Amikor föltettem a FCU-t, minden szarul nézett ki, életlen betűk, színátmenetek, sötétebb kép.
Valahogy (nem tudom már leírni) visszaállítottam a monitor színprofilt a Windowsban és minden jó lett.

Megtaláltam!
Gépház, kijelző, adaptertulajdonságok, adapter és színkezelés. Minden profil.
Ezt állította el a Windows.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67718) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Kérdésem nem kifejezetten win10 probléma. Itt kérdeztem először, válaszolt is vlevi fórumlakó társ.
A problémát, - ami röviden a következő: USB3-ra dugott külső HDD egyikét felismeri a win10 és minden OK, a másik HDD-t nem látja, mint ha ott se lenne, pedig korábban látta-.
Eszközkezelőben ki kellene törölnöm valamit, de mit :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67719) svgyula válasza Jony2420 (#67715) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Írd le mit vettél (hardver alaplap, CPU, HDD)mert lehet, hogy nem is érdemes fejleszteni mert akkor sem lesz jó! Van olyan "occó" alaplap amibe ha aranyozott alkarészt raksz akkor sem lesz jó játékokhoz csak word(2003) levelet írni a titkárnőnek! Találkoztam olyan Compact géppel amiben semmit nem lehetett bővíteni.....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#67720) Jony2420 válasza svgyula (#67719) üzenetére


Jony2420
tag

tehát ilyen a felépitése a pc nek amit vettem : alaplap: ASUS B150M-PLUS, Skylake-S , Processzor:Intel Pentium G4400, 3M Cache, 3.30 GHz, memória 1x 4GB ram ,1066.7 MHz grafika az alaplapon Intel HD 510, 1TB HDD , CD/DVD rom nincs!! instalácíó Windows 10 usb edition, hát nagyjából enyi...

[ Szerkesztve ]

(#67721) Bogyó bá' válasza Jony2420 (#67720) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Milyen (mekkora felbontású) a monitorod, és melyik programokkal szeretnél játszani?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67722) svgyula válasza Jony2420 (#67720) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A játékokhoz ez a konfiguráció több sebből is vérzik. Ami ebből használható az az alaplap. A processzor lassú, kb 5-6 éves játékokhoz ad megfelelő teljesítményt. A menória lassú legalább az 1600Mhz-es és abból is 2x4GB ezt már a 3 éves játékok is kérték. A videókártya vásárláskor arra is figyelj, hogy mekkora a tápegységed és a kártyához kell-e külön táp! Ha kell akkor lehet egy 400w-os táp már kevés lesz és jön a kékhalál. Sajna már egy egyszerűbb szép grafikás játékhoz is alap az Nvidia GTX 7xx sorzat.2Gb Ram! Aztán innentől határ a csillagos ég, ill. a pénztárca.
Tehát ez a gép amit vettél egy sima office(irodai gép) amit abszolút nem játékokhoz raktak össze. A pasziánsz és társai mennek, de az alaplapi VGA már lehet idén is akadni fog a böngészésnél is. A régi játékok meg a win 10 miatt nem fognak menni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#67723) Draken válasza VGYke (#67718) üzenetére


Draken
őstag

Eszközkezelőben nálam a lemezmeghajtók alatt jelenik meg a külső vinyó, letörlöd, majd újra felismeri. Ha ez nem jó, tölts le egy partíciókezelőt, hogy az látja e egyáltalán! Azért próbáld ki másik gépen is, nehogy az legyen a vége, hogy bedöglött avagy a kábel a problémás

(#67724) mpo válasza Jony2420 (#67720) üzenetére


mpo
veterán

Kis segítség, gépösszerakó:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67725) Jony2420 válasza mpo (#67724) üzenetére


Jony2420
tag

minden világos :K

(#67726) tibike8 válasza svgyula (#67722) üzenetére


tibike8
őstag

Alapvetően igazad van valóban, de pl az én maradék konfigommal (Asus M4A785TD EVO, AMD Phenom II X4 B50, Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz) szépen elfut a star wars the force unleashed 2. A kolléga is 2008-2013 közti játékokat ír. Szerényebb beállításokkal éppen elfuthatnak a régebbi játékok is a gépén, persze bővíteni nem árt sosem :)

(#67727) mpo válasza Jony2420 (#67725) üzenetére


mpo
veterán

A határ a csillagos ég. Még jó hogy nem játszom.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67728) Spec


Spec
őstag

#67663 Erre valaki? Nincs ötletetek?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#67729) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a Win 10 őszi frissítése óta a gépem többször is (kb: 3-5 alkalommal) a gép random módon leáll. A naplófájlok közt csak annyit látok, hogy a rendszer valószínűleg nem megfelelő áramellátás miatt váratlanul leállt. Ezzel csak az a problémám, hogy frissítésig nem volt ilyen probléma.

Valaki hallott/tapasztalt hasonló problémát frissítés óta? illetve a frissítés okozhat ilyet?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#67730) pc360 válasza zulu_mester (#67729) üzenetére


pc360
addikt

Nálam feltehetően a böngésző miatt fagyott, de azóta az is, és a VGA driver is frissült, így nem volt újabb leállás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67731) zulu_mester válasza pc360 (#67730) üzenetére


zulu_mester
tag

A VGA-t lefrissítem és kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az eredmény. :D
Azért eléggé kellemetlen ez a probléma :( Tegnap pl Skype videó konferencia közben állt le és restart után a skype is megadta magát. Ha hívtam valakit, hiába vették fel mert ennek ellenére a kijelzőn az jelent meg h még mindig hívom az illetőt, illetve, hogy az illető is hív engem. De közben már beszéltünk egymással.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#67732) pc360 válasza zulu_mester (#67731) üzenetére


pc360
addikt

Jó, a Skype az egy külön téma, egy rakás fos az a program.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67733) zulu_mester válasza pc360 (#67732) üzenetére


zulu_mester
tag

A Skype az valóban egy nagy rakás .... de akkor sem szabadna a gépet így megfektesse. Az a gond, hogy mezei böngészés, filmezés során (és ez csak nem is HD minőségű volt) is ugyanezt produkálta. :(

"Te is fiam Bluethooth!"

(#67734) pvt.peter válasza tordaitibi (#67505) üzenetére


pvt.peter
őstag

Kikapcsoltam az automatikus eszköz kikapcsolást az energiabeállításoknál, azóta nem jelentkezett a probléma.
(Nem tudom, hogy ez oldotta-e meg vagy vmi más, az se biztos, hogy nem fog előjönni többet :D.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67735) draco31


draco31
veterán

Hello!

Tegnap frissült a gépem a 1709-re, feladatkezelőben meg is jelet a GPU kihasználtság is.
Viszont ha alvóba rakom a gépet, nem éled fel. Vagyis reagál az ébresztésre, de a VGA nem indul be, nem ad jelet a monitor. Így aztán nyomhatom a reset gombot. A frissítés előtt ilyen gondom nem volt. GTX560Ti legfrissebb driverrel, ASUS P5Q-E szintén legfrissebb driverekkel. Mi lehet a gond?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67736) movax válasza draco31 (#67735) üzenetére


movax
őstag

Próbálkozz korábbi GPU-driverrel.

(#67737) Draken válasza draco31 (#67735) üzenetére


Draken
őstag

Vagy szimplán pucold le teljesen DDU-val majd rakd fel újra a legfrissebbet!

[ Szerkesztve ]

(#67738) Geth válasza draco31 (#67735) üzenetére


Geth
addikt

Nekem is ezt csinálja a 775-ös lapú gépem.
DDU nem segített, driver verziók sem.

Az egyetlen amivel pöccre indul sleep után is, ha letiltom a hibrid alvást.
Egyetlen hátrány, hogy alváskor jön egy áramszünet, elveszett a tartalom.
Ettől függetlenül dönthetek úgy is, hogy hibernálom, de az nem ugyanaz :)

(#67739) mpo válasza draco31 (#67735) üzenetére


mpo
veterán

Eddig se használtam alvó módot, a múltkor egy fórumtársnak segítettem, akkor bekapcsoltam és véletlenül úgy maradt.
Én is úgy jártam, mint te, de visszatértem, hogy nincs alvó mód. Lekapcsolom, ha nem kell.
Hibernálás sincs. A monitor meg 2 perc után kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67740) draco31 válasza Geth (#67738) üzenetére


draco31
veterán

A hibrid alvás merre van?
Áramszünet nem gond, van szünetmentesem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67741) Geth válasza draco31 (#67740) üzenetére


Geth
addikt

Control Panel / Power Options / Change plan settings
Change advanced power settings
Sleep / Allow hybrid sleep

(#67742) mpo válasza draco31 (#67740) üzenetére


mpo
veterán

Energiagazdálkodás a keresőbe.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67743) Geth válasza mpo (#67739) üzenetére


Geth
addikt

Én használom, a másik gépen (picit modernebb, EFI-s) nem jelentkezik a probléma.
Mindkét gép gombnyomásra alszik, és billentyűre azonnal kel. Mivel egyik sem laptop, alvásból nem mennek le hibernálásba, pont azért hogy azonnal tudjanak kelni.

Csak a régebbi (BIOS, 775 chipset) nem hibernál alváskor. Ez van.

(#67744) movax válasza Geth (#67738) üzenetére


movax
őstag

Öt éve altatom a laptopot, hibrid alvással, soha, de soha, egyetlen egyszer sem volt gondom vele. Ez is driver-függő, valszeg.

(#67745) mpo válasza Spec (#67728) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nézd meg:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67746) Geth válasza movax (#67744) üzenetére


Geth
addikt

Lehet, nem tudom. Korábbi builden (1511), vagy korábbi Win-en (8.1) működött, nekem nem most csesződött el.
Minden driver a legújabb (nem mai cuccok).
A hibrid alvás kapcsolása az egyetlen dolog, aminek a hatására megy/nem megy a felkeltés.
Elfogadtam, nem nyomozok tovább, ez a gép nem hibrid alszik, csak alszik :)

(#67747) draco31 válasza Geth (#67741) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#67748) tknof1871 válasza mpo (#67689) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem csak a böngészőkkel van bajom. Minden program lassan indul el. Vagy pl be akarok lépni a másik felhasználóval a windows-ba és sokáig fekete képernyőt látok, az egér mellett az a karika látszik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#67749) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Talán nem tipikusan win10-es op. rendszerrel kapcs. kérdés, de lehet, hogy mégis.
Egy ismerősömnek lett egy 27 colos 4k-s monitorja, amit döntően videóvágásra és szerkesztésre/konvertálásra használ. Edius 7-nek hívják a programot, amivel dolgozik.

Két probléma van:
1. hd-felbontásban homályos a kép, de ez nyilvánvaló, hiszen nem ez a monitor natív felbontása. Viszont a betűméretek pont így olvashatóak.
2. 4k-s felbontásban a kép tiszta, de a betűk olyan cicamica méretűek - még a gombok is -, hogy kb. olvashatatlan.
Nem tudjuk, hogy az ediusban lehet-e betűméretet állítani, nyomozás alatt a megfelelő topikban.

Ide csak azért kérdeztem be, mert lehet, hogy a win10 alapból tud valami egyetemes betűnövelő beállítási lehetőséget kínálni, amit akár egyes futtatott programoknál, akár valamennyi futtatott programnál be lehet állítani valami windows al-al-al-menüben.

Tud esetleg valaki ilyesmiről?

Köszönöm előre is. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#67750) Bogyó bá' válasza Weareus (#67749) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jobb klikk az Asztalon, Képernyő beállítások, A Szöveg méretezését húzzátok 100%-nál nagyobbra.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.