Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) azka79


azka79
aktív tag

Szasztok!

Ebben a beta szarban, hogy lehet kikapcsolni az újraindítás után ne töltse vissza a nyitva hagyott programokat pld chrome stb...

(#67152) pc360


pc360
addikt

Hogyan tudnám az UTF-8-at alapértelmezetté tenni, ha létrehozok egy TXT-t a jobbklikkes menüből? Csak régi megoldásokat találtam erre vonatkozóan, amik Windows 7 alatt működnek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#67153) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.

Mi lehet a probléma, ha meg szeretnék nézni egy fényképet sajátgép mappában kiválasztva,de a sok száz kép közül nem tudom melyik az ,mert nem mutatja kicsiben a képet ?
Raktam új wint ,meg újabb ACD seet, azóta van. Így nehéz bárhova is képet feltöltenem,mert nem látom kicsiben..

Köszi.

(#67154) cintula187


cintula187
addikt

Segítséget kérnék.
Felment az őszi creators frissítés win 10-re. Elcseszte a vga drivert. DDU val leszedtem, újraraktam. Hiányzott a relive -nak a media feature pack. Most az is felment, de nem tudok csak 262kbyte -os videót rögzíteni. A számláló se megy rögzítés közben, ez is gyanus.
Illetve pl. MSI afterburner videó rögzítő funkciója is ugyanezt csinálja. Ezért gondolom hogy windows ból eredő a hiba. Most megpróbálom újra rakni de nem találom se a programoknál sem az update -nél a feature packot.
Helyesbítek. Ott van de nem tudom leszedni.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#67155) Benito94 válasza Pityu. (#67122) üzenetére


Benito94
tag

Kipróbáltam, és tényleg csinál mentést az elrendezésről de valamiért ha újraindítom akkor nem marad úgy. A programban viszont bent marad a mentés és ha betöltöm akkor jó. Falra mászok az ilyen hülye hibáktól főleg úgy, hogy hétvégén raktam újra a rendszert.

(#67156) ph2012


ph2012
senior tag

Laptopot használok, hálózatról. Letöltöttem a legújabb 1709-es frissítést. Ezután néhány perc után alvó állapotba kerül a laptop, ha nem nyúlok hozzá. Korábban nem volt ilyen. A Gépház -> Energiagazdálkodásnál ez van beállítva:

Ti nem tapasztaltatok ilyet? Mi lehet a gond? Köszi.

(#67157) movax


movax
őstag

Itt a különbség a Windows Photo Viewer és az IrfanView között. Utóbbi változatlanul kezeli, előbbi elrondítja.

WPV:

IV:

[ Szerkesztve ]

(#67158) tibike8 válasza Benito94 (#67155) üzenetére


tibike8
őstag

Én az IconRestorert használom erre. Próbáltam a DesktopOK-t is anno, de valamiért elvetettem és az elsőnél maradtam.

(#67159) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom a sleep móddal. A Telekom nemrég kicserélte a routert egy ADSL / 4G kombós Huawei-re.

Azóta viszont nem tudom alvó állapotba tenni a gépet, mert kikapcsol, és utána egyből vissza is indul.
Ha kihúzom az UTP-t, akkor semmi gond. Amint visszadugom, elindul a gép is. :DDD
Erre tudtok valami megoldást? Szétver az ideg tőle, de komolyan. :D

(#67160) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Úgy látom a Creators Update már nem elérhető a Microsoft oldaláról. Honnan tudnám letölteni az ISO fájlt? Valamint megakadályozható a Creators Update telepítése után, hogy ne frissüljön Fall Creators Update-re?

Köszi!

(#67161) betegphiu válasza betegphiu (#67153) üzenetére


betegphiu
senior tag

erről lenne szó,hogy nem mutatja kicsibe a képeket.
ACD-vel sem és nélküle sem. mindegy melyik az alapértelmezett képnézegető.

(#67162) Balerik válasza r3dsnake (#67160) üzenetére


Balerik
aktív tag

Windows 10 ISO-k

Elmúlik.

(#67163) King Unique válasza r3dsnake (#67160) üzenetére


King Unique
titán

Az ISO-t eddig is le lehetett tölteni egyéb forrásokból, amelyek egy korábbi hozzászólásban említve voltak. Illetve a gépházban a funkciófrissítéseket lehet halasztani, vagyis eltolható egy-egy ilyen nagyobb build upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#67164) hunluki válasza <Lacy85> (#67159) üzenetére


hunluki
senior tag

Eszközkezelő --> hálókártya jobbkatt tulajdonságok, energiagazdálkodás fül, ez az eszköz felébresztheti a gép elől pipa kivesz.

(#67165) r3dsnake válasza Balerik (#67162) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm az infót Neked, és King Unique-nak. :)

(#67166) Shing válasza movax (#67157) üzenetére


Shing
őstag

Színprofil baja van, én is tapasztaltam. Végig kell futtatni a beépített kijelző kalibrálást és onnantól jó szokott lenni, mert az új profilt használja ahhoz is. Persze ha mással nincs gond akkor nincs értelme, nekem a Fast Image Viewer is jól működik alapból.

(#67167) <Lacy85> válasza hunluki (#67164) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Köszi, megjavult. :R

(#67168) #74018560


#74018560
törölt tag

Két eltérő, (Samsung + ADATA) SSD-t lehet RAID 0-ba kötni? És ha igen, hogyan? :U
Thx! :R

(#67169) Doki16


Doki16
addikt

Az utóbbi hetekben ezzel a hibával szívat az update engem. Minden indításkor ezt írja ki a gép. Van 50 GB szabad hely a C:\ meghajtón, tehát ez nem lehet gond.
Valakinek van valami sejtése, hogy merre induljak el? Előre is köszönöm a segítséget. :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#67170) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!

Most telepítettem Win10 professionalt és csak most ismerkedek vele.

A problémám: 1920x1080-as felbontáson használom a monitort és 125%-os ra rakom a nagyítást, akkor a filmnézés közben 1536X864-nek írja a képernyőt (KMPlayert használok).
A 8.1-nél ha ránagyítottam az csak a Windows felületére hatott ki, filmnézésnél rendesen kiírta a használt képernyőméretet.

A másik, hogy tudna valaki ajánlani valami jó képnéző progit?

Előre is köszi.

(#67171) TRob1 válasza Goldberg03 (#67170) üzenetére


TRob1
veterán

1) 100% + Szemüveg :)
2) IrfanView

(#67169) Doki16 :
Ha van fenn vmi külső "víruskergető"/tűzfal, akkor távolítsd el előbb. ("Hetekben" helyett csak kb. 1 hete, hisz nem egészen 8 napja jelent meg :U )
De lehet hogy a legjobb ha minden más, általad telepített és éppen futó alkalmazást is kilősz Feladatkezelőben az Update előtt.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67172) Ati9500


Ati9500
senior tag

Sziasztok,
Segítséget kérnék.

Céges gépen win 10 van, a saját felhasználói fiókom szürke fehér :D
ha átlépek vendég fiókba szép színes lesz, amilyennek lennie kell.

Mi lehet a gond? Most kezdte el ezt csinálni, ujraindítás nem segít..
A bejelentkező kép is szines, amint beírom a jelszót, és feljön az asztal minden szürke fehér lesz, weboldalak is, minden program.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#67173) Doky586 válasza Goldberg03 (#67170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

XnView std

(#67174) FollowTheORI válasza Ati9500 (#67172) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kikapcsolt az UI, vagy valami csökkentett módba fut... nézd át a személyreszabás beállításokat... meg ilyesmi.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67175) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Tudnátok olyan progit ajánlani Win10-re, ami monitorozza a fel /le töltéseket és kiirja a sebességet a tálcán?

Köszi :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#67176) Geth válasza Goldberg03 (#67170) üzenetére


Geth
addikt

Csomó program nincs felkészítve erre a skálázásra sajnos.
Sok fejlesztő figyelmen kívül hagyja/nem gondol rá és például beégetett értékekkel dolgozik, vagy nem jelöli meg az adott dolgot (szöveg, kép) skálázhatónak.
Ilyenkor marad a 100% vagy más megoldás keresése.

(#67177) movax válasza Goldberg03 (#67170) üzenetére


movax
őstag

Használj PotPlayert, régóta megy problémamentesen, nagyon hasonlít a KMPlayerre.

[ Szerkesztve ]

(#67178) Goldberg03 válasza Geth (#67176) üzenetére


Goldberg03
tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor majd valahogy megszokom.

A képnéző jó lett, de nem tudom beállítani, hogy alapból azzal nyissa meg a képeket. Hiába próbálom a társítással utána kiválasztva a programot, nem ajánlja fel, hogy mindig azzal nyissa majd az ilyen fájlokat.
Tud rá valaki megoldást?

(#67179) movax válasza Goldberg03 (#67178) üzenetére


movax
őstag

Fájlkezelőben jobbklikk a fotón, Open with, majd Choose another app és ott alul bepipálod, hogy mindig azzal nyissa. És mindig azzal nyitja. :)

(#67180) sirdenis


sirdenis
tag

Ez mi lehet?

(#67181) ph2012 válasza ph2012 (#67156) üzenetére


ph2012
senior tag

Az energiagazdálkodás speciális beállításainál találtam egy hibrid alvás beállítást:

Mi az a hibrid alvás?

Ha ki akarom kapcsolni akkor azt írja ki, hogy ki lesz kapcsolva a Rapid Wake:

Mi az a Rapid Wake?

Köszi a választ!

(#67182) TRob1 válasza ph2012 (#67181) üzenetére


TRob1
veterán

Hibrid alvás a Hibernálás és az Alvás vegyítése. Hibernáláshoz táhely kell (ahová elmenti az aktuális tartalmat), Alváshoz áram alatt lévő memória kell (ahová elmenti az aktuális tartalmat).
A Hibrid alvásnál mindkét helyre menti. Ha áram alatt marad a memó, Alvásból jön vissza és folytatsz mindent ahol abbahagytad. Ha megszűnik a tápellátás, tárhelyről jön vissza és folytatsz mindent ahol abbahagytad. Kb ennyi.

(#67178) Goldberg03 :
Telepítésnél megkérdezte hogy miket nyisson meg alapértelmezettként. Ott beállítottad? Illetve Beállításokon belül is tudod változtatni. (Sztem ilyenkor Rendszergazdaként indítsd)
Gépházban sem engedi alapértelmezett Fényképnézőnek beállítani? (Gépház/Alkalmazások/Alapértelmezett alk.)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67183) vlevi válasza Geth (#67176) üzenetére


vlevi
nagyúr

A régi Windows API nem nagyon van felkészítve a skalazasra. Még a viszály stúdióban is a betűméret mértékegység a pixel, nem pedig valami relatív számítási módszer, mint pl Android alatt.

(#67184) Goldberg03 válasza TRob1 (#67182) üzenetére


Goldberg03
tag

Amit fentebb írtak azzal próbálkoztam, de valahogy nem tudtam megcsinálni.

De a Gépház/Alkalmazások/Alapértelmezett alk.-nál simán át lehet állítani mindent, hogy mivel nyissa.
Köszi szépen. :R

(#67185) Geth válasza vlevi (#67183) üzenetére


Geth
addikt

Ezt most nem tudom miért nekem írtad :) Én pontosan tudom.
Alkalmazásfejlesztők ritkán nyúlnak pure winapi-hoz ma már. Ott a .NET meg a csillió alternatíva.

(#67186) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello,

olyan problémám volna hogy nem tudom kikapcsolni a gépet, mióta múlthéten kijött a nagyobb frissítés azóta nem tudom kikapcsolni a gépet "normálisan" csak a bekapcsoló gombbal.

Rámegyek a leállítás gombra -> pörög a leállítás (bezárja a programokat ami épp fut) -> bebootol újra -> bejön a bejelentkezés újra.

Eredeti win10(Windows 10 Education N) frissen telepített ssd-re (frissítés előtt 3-4 nappal lett újra rakva)

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#67187) TRob1 válasza Goldberg03 (#67184) üzenetére


TRob1
veterán

Nincs mit.
Nem tudom láttad-e a honlapon (már ha az Irfan mellett döntöttél), hogy van Plugin csomag (érdemes lehet feltenni - de a használt verzióhoz megfelelőt. 64 vs 32 bit) meg magyar nyelv is hozzá.

(#67186) Akcok94 :

Próbáld meg hogy Fast Startup-t (Gyorsindítás) kikapcsolod. Meg esetleg Eszközkezelőben Hálókari és Egér/Bill-nél hogy ne ébreszthessenek.
Eseménynapló mit mond ilyenkor? Nem írja miért "ébred"?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#67188) Goldberg03 válasza TRob1 (#67187) üzenetére


Goldberg03
tag

Igen, azt töltöttem le, jónak tűnik.
Majd ránézek a másikra is. :)

(#67189) movax válasza Akcok94 (#67186) üzenetére


movax
őstag

Zárlatos lett a startmenü. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67190) Akcok94 válasza TRob1 (#67187) üzenetére


Akcok94
senior tag

kikapcsoltam kb az összeset de nem változott semmi, a naplóba mit kell nézni?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#67191) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Adott egy win 10-es lenovo laptop. Ha az otthoni routeres wifire csatlakozok, mindig szétkaopcsol. Ha a telefonnal megosztott wifire azzal soha. Mi lehet az oka? Máseszközök kivétel nélkül stabilan használják a router wifijét.

(#67192) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello. Ujra telepites elott allok, win10 teljes formazas telepites elott atkonvertaltam gpt-re mivel uefi modban telepitettem pendriverol (haladjunk a korral). Sikeresen fel is telepult de mikor kapcsolnam be nem tud bootolni.(select proper boot device...)
Uefi modba van rakva a HDD a beallitasoknal.
Nem szeretnek mbr-t telepiteni sima usb modban (nem uefi)
Valami megoldas? Bocsi az ekezetekert..

(#67193) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez,hogyan lehet anno le töltötte meghajtóra a 1703 mas updatet a windows és én most a napokban töröltem a majd 8gb s mappát,erre ki írja most is telepíti a frissítést vagy későbbre halasztja,csak azt nem értem ha a telepítőt le töröltem akkor még mindig mire írja ezt?
Itt még jelöli,hogy telepítésre kész de én töröltem a lemezkarbantartóban a rendszer fájlok törlésénél.

#tibike8

Problémád volt a DekstopOK al?Az általad ajánlot frankón működik?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67194) zolokas


zolokas
aktív tag

Üdv! Kéne egy kis segítség!

Fel akartam rakni egy intel celeron 2.6os gépre win 10et de azt írja hogy nem lehet rá telepíteni!
A konfig a következő! Asrock p4vm900-sata2, 2.6os procival ,2 giga rammal és annyi hogy nem raktam bele videókarit mert alaplaján is van!
Elméletileg ezen futni kellene a win10nek!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#67195) szabonagyur válasza zolokas (#67194) üzenetére


szabonagyur
félisten

A celeron nem támogat bizonyos utasításkészletet ami miatt nem megy. Amúgy se erőltesd neki, XP vagy linux inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67196) Doki16 válasza TRob1 (#67171) üzenetére


Doki16
addikt

Már jóval a creator update előtt is csinálta. Valami totálisan beakadt nála. Semmilyen program nincsen fent csak a defendert használom.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#67197) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok.

Tiszta telepítés után, ha beállítom gép névnek hogy Martin.

Utána bejelentkezem a Microsoft fiókkal, hogy aktiválja be a Windows-t. Megkapja a win-től az új azonosítót DESKTOP-NJKBHJV (találomra írtam be valamit most....)

Ha parancssorba beírom hogy "whoami" akkor viszont ezt kapom: desktop-njkbhjv\marti
és magában a users-nél is csak annyi van hogy "marti"

Mi a búbánatért hagyja le az "n" betűt? :DDD

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#67198) zolokas válasza szabonagyur (#67195) üzenetére


zolokas
aktív tag

akkor mit kezdjek vele? olyan embernek kell akinek pl a linuxhoz semmi köze!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#67199) szabonagyur válasza zolokas (#67198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit írtam, XP esetleg Win7.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67200) wwhy válasza SMartin-HU (#67197) üzenetére


wwhy
veterán

Mert Mártit jobban szereti :DDD

Viszont a jóatyaúrszentlélek nevére mondom, hogy nem értem, hogy miért nincs nálam új OneDrive :W Névjegye szerint a legutolsó, és mégse nincsen ondemand.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.