Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) Ga3rieL válasza quailstorm (#67949) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Magasfeszültségnél, és a I/O feszültségnél kör van benne mint ha piros villám lenne,. a magasnál 0.900 - 1,238V van a másiknál 0.900 - 1 238. CPUID-nál Tjmax hőm 100fok 212farad.

[ Szerkesztve ]

(#67952) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#67951) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Lapkakészlet Aidával , északi híd tulajdonságaiba: magasfeszültség 1.05V és a TDP 13,5 W .

(#67953) quailstorm válasza Ga3rieL (#67951) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez most mi volt?

Én a Számítógép/érzékelő menüpont adatait kérdeztem.

Jó azért az összes random adatot gondolkozás nélkül ne írd már be :DDD Mértékegységek, szavak se stimmelnek. Akkor már inkább egy tesztriportot tölts fel valahova... Amúgy van benne Stress teszt, ott is meg tudod nézni hogy áll a hőfok terhelve.

(#67950) Spec: Te mondtad ki, hogy kvázi kiröhögtek a fórumon, nyoma is van rajtam kívül is... Innentől miről beszélünk?
Szövegértés 1-es demagógia 5-ös. + szalmabáb érvelés már megint.

[ Szerkesztve ]

(#67954) Ga3rieL válasza quailstorm (#67953) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Megvan.

Hőmérsékletek:
CPU 82fok
1.CPU / 1 mag 81fok
2.CPU / 2 mag 83
GMCH1 80fok
GMCH2 50fok

a cpu most jelenleg felugrott 88fokra

stressz teszt az a túlhajtásra gondolsz? rendszer stabilitás tesztet futtassam le?

[ Szerkesztve ]

(#67955) bs29


bs29
csendes tag


hello! miért van az a 3 sikertelen telepítés? hogy lehet törölni ezeket?

(#67956) quailstorm válasza Ga3rieL (#67954) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na az rengeteg.
Lehet szétszedni a gépet, újrapasztázni, portalanítani, és hűtőventilátort cserélni.
És gondolom ezt közel sem 100%-on járatva hozta össze. Mert akkor az is meg van miért kapcsol ki. Önvédelemből.

(#67957) Ga3rieL válasza quailstorm (#67956) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

akkor nem is foglalkozok vele. fölösleges. megmondom neki mi a helyzet, és akkor újabb gépet intézzen magának, ezt meg már felejtse el.

KÖszi szépen a segítséget. :R

(#67958) quailstorm válasza Ga3rieL (#67957) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban bolti áron nem éri már meg ezt megcsináltatni, de ha valaki még meg tudja gányolni magának, akkor megéri. A lapos még épp a használhatóság határán belül van 1-2 évig.

(#67959) ZoltanRobi válasza vlevi (#67914) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Ááá pontosan ezaz, erre volt szükségem, végre sikerült, nagyon szépen köszönöm a segítséget! ;)

Ha véletlenül másnak is kéne, ezzel az igencsak régi de Win10-ben is pontosan így működő módszerrel kiegészítve sikerült megoldani: [link]

(#67960) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Na kipróbáltam,így is úgy is ezt a gyorsindítást.Marad alapértelmezetten gyorsindításba.Ha hibernál ha nem :DDD (látom elkaptátok a fonalat egymás cseszegetésével,lépjetek tovább,nem kell mindig közös nevezőt keresni ;) )Mindenkinek köszi a tanácsokat :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#67961) Geth válasza Bogyó bá' (#67934) üzenetére


Geth
addikt

Csak hogy jól értem-e: Ti komolyan ott ültök shut down parancs kiadása után fél percig stopperrel?
Én ha rányomok a shut down-ra/hibernálásra/alvásra, mire elsötétül a monitor, már nem vagyok előtte, van jobb dolgom is :DDD

(#67962) quailstorm válasza Geth (#67961) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Van egy olyan rossz szokásom hogy lefekvésig gépezek. Vagy ha úgy megyek el otthonról, hogy kinyomom a gépet, akkor megbizonyosodok arról, hogy tényleg leállt-e.
Ilyenkor észlelem a tekerést, amúgy nálam is az van, amit írsz.

Amúgy ezt a startup shutdown idő dolgot ne vedd véresen komolyan fontos dolognak. Attól hogy mérhető és számon tartjuk még nem ez a döntő tényező.

(#67963) Geth válasza quailstorm (#67962) üzenetére


Geth
addikt

Van olyan hogy nem áll le?

[ Szerkesztve ]

(#67964) kezo0 válasza Geth (#67963) üzenetére


kezo0
addikt

Akinél még sosem történt olyan, hogy pont leálláskor fagyott le a gép, az nem használ elég régen Windowst...;)
Röviden: igen, van. Habár a Win10 óta inkább az fordul elő, hogy leállás helyett újraindul.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67965) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok..
a napokban elkezdett rosszalkodni a win 10.
start ->leállítás ééééés az üzenet a képembe: " ez a program megakadályozta a leállítást"
oké, rányomok, kényszerített, kilövi. DE! szeretném tudni, mégis melyik az a program, hogy kigyomláljam. ezt hogy s mivel tudom meglesni bővebben?! ikonja általános, semmi extra.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#67966) raidx válasza davidsone (#67912) üzenetére


raidx
őstag

Isten malmai lassan őrölnek. MS-é még lassabban. Nem egyszerre kapja meg mindenki a frissítést mert a szerverek nem bírnák. Szomszéd a multhonap végén kapta meg a CU-t. Most kíváncsian várjuk az FCU megérkezését. Lehet ebbe az évbe már nem jön meg neki. Ragaszkodik a hívatalos megérkezéshez.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67967) raidx válasza - = Zk = - (#67965) üzenetére


raidx
őstag

A jobb klikkes menűvel próbálkoztál mr? A feladatkezelőbe is működik. Hátha többet megtudsz a progiról.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#67968) Pécsi gyerek válasza Geth (#67961) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én tegnap 4 szer mértem :DDD Egyszer a gyorsindításal (indítás/leállás) egyszer nélküle. :B Amúgy az mitől lehet, hogy töredezetség mentesítő max 3% ra töredezetségmentesít,a rendszer számára fentartott kis pár 100 megás részt meg csak 20%- ra :F Lehet a bluestack android emulátor kavart be?A vinyók 100/100- asok.Vagy amire még gondolok,az a wise registry/ccleaner valamelyike lehet a ludas?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#67969) A214


A214
aktív tag

Sziasztok ,

Tudna valaki linkelni akár privátban is ebayes megbízható termékkulcs forgalmazót.
Mire kell figyelni? Vásárolt már valaki ilyet ?
Tudom nem jogtiszta . etc.

Másik, esetleg hardverkapron vett már valaki? Az mennyire jogtiszta?

(#67970) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Így jártam:
KÉP1, KÉP2.
A képek mappa korábban az one drive "birtokában" volt.
Kikapcsoltam ott a szinkronizálást, leállítottam az one drive-ot, és még sem engedi áthelyezni a rendszer a google drive mappába, hisz ott volna bőven hely a felhőben.
Érdekes, ha az alapértelmezett képek mappát törlöm, a rendszer továbbra is emlékszik a régi elérési útra, és még mindig valamiféle nem átirányítható mappáról panaszkodik. Ha egy egyszerű üres mappába próbálom áthelyezni ami nem felhős, ott is ugyanígy járok.

Valakinek valamilyen ötlet? :R :R :W :W

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#67971) quailstorm válasza Geth (#67963) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha Win10-zel még ilyen nem is volt, de olyan igen, hogy update után a leállás az 30 perc volt. Kétszer is. 2016. Nov. és pár hónapja is, mindkétszer tömegesen.

(#67965) - = Zk = -: szerintem erre nem lesz lehetőség. Max valami logolást bekapcsolva lehetne megtudni mit lőtt ki, de alapból nem kerül naplózásra se.

[ Szerkesztve ]

(#67972) tordaitibi válasza Geth (#67963) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Van.
xp w7 w10 alatt is jártam úgy hogy leállítás, közben otthonról-munkahelyről lelépés,
mikor visszaérkeztem, úgy 5-10 óra múlva, a
Windows leáll /shutdown üzenet a monitoron.
Nem sűrűn, de láttam ilyet jópárszor az elmúlt 10enpár év alatt.

(#67973) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ja amúgy most eszembe jutott, a new Series 9 laposom kétszer-háromszor eljátszotta ezt velem, és az W10 1703, most is ugyanaz fut rajta. És ezt utazás közben. Elég tré volt elővenni előadáson a lapost azért hogy nézzem, ahogy shutdown még mindig. Kinyomtam a rákba inkább. Gyorsindítás off és SSD.

[ Szerkesztve ]

(#67976) polonic


polonic
félisten

Van nekem egy original windows 8-am. Ami frissítve lett 8.1-re, aztán az windows 10-re. Ez a gépem bedöglött sajnos.
A kérdés az, hogy egy új gépen lesz original windows 10-em?

(#67977) mpo válasza polonic (#67976) üzenetére


mpo
veterán

Ha úgy adják el, akkor igen.
Ha nem:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67978) polonic válasza mpo (#67977) üzenetére


polonic
félisten

A win 8 az egy dobozos nem OEM verzió.

Szóval akkor telepíthetem majd egy új gépre így a win10-et nem kell újat venni?

(#67979) mpo válasza tordaitibi (#67972) üzenetére


mpo
veterán

Amíg a gép fut, nincs biztonság.
Ismerek olyat, aki elindította a letöltést reggel, elment a boltba (1 óra), mire visszaért a fél háza leégett (két szoba, a fal másik felén a fürdőben a hőtől leugrottak a csempék).

Megvárom a leállást, APC elosztót kikapcsolom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67980) mpo válasza polonic (#67978) üzenetére


mpo
veterán

A dobozon (vagy a füzetben) rajta van, hogy egy gépre szól a licence vagy nem.
Azt hiszem, kötődik a régi gépedhez.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67981) bon válasza mpo (#67979) üzenetére


bon
őstag

És a többi elektromos berendezés? Azokkal is történhet bármi, a hűtőgépet is kapcsold ki amikor elmész otthonról.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#67982) zseko


zseko
veterán

Üdv, gépet cserélnék (alaplap+proci+ram), van rá realitás, hogy áttéve az ssd-t a rendszerrel, működjön? Gondolom alaplapi drivereket, eszközillesztőket, valami ilyesmiket törölni kellene előtte. Csak beveszi-e a gyomra :) Ráfér az újrarakás a rendszerre, de ahhoz venni akarok majd egy nagyobb ssd-t (jelenleg csak 90GB-os van), ezért addig elnapolnám.

HR24.hu

(#67983) tomic


tomic
addikt

Tudnátok nekem segíteni abban,hogy hogyan tudom vissza állítani a betű méretemet?Friss telepítés után elkezdtem a dirti windows szerint beállítani a rendszert,plusz alkalmazásokat leállítani, és egyszer csak azt vettem észre egy újra indítás után,hogy a betűk elvékonyodtak.
A Ctrl + tekergetése nem vezet sikerre. Nem nagyítani akarom hanem az eredeti méretre vissza állítani.
Ötlet esetleg?

(#67984) polonic


polonic
félisten

Lenne egy másik kérdésem is.
Az alany egy lenovo t470 win10 enterprise anniversary update-tel.
Azt csinálja, hogy a sytem folyamat random időközönként magas cpu terhelést okoz és ilyenkor gyakorlatilag használhatatlan a gép, "megakad" minden. Aztán lehet tovább használni normálisan a gépet. Ezt böngészés közben tapasztalom most, chrome a böngető.
Mi okozhatja ezt? Van ötletetek?

(#67985) mpo válasza polonic (#67984) üzenetére


mpo
veterán

Például a System Explorer megmutatja.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67986) zseko


zseko
veterán

Na most melyiknek lehet hinni? Ugyanarra a kérdésre teljesen ellentétes választ adtak. Látom, hogy a felső oem, de egy sima vásárló mit gondoljon?

[kép]

Egyébként hol érdemes megvenni? Árukeresőn néztem, láttam 20e-ért is, meg 40e-ért is. A 20-asnál paypallal fizetek és emailben küldik, a 40e-esnél futár hozza a matricát, vagy kérhetem egy tizessel olcsóbban, csak a kulcsot. Elvileg szabadon telepíthetőek bármennyiszer, az utóbbihoz legalábbis ezt írták, csak le kell uninstallálni. Ezt hogy teszem meg?
Még egy kérdés, megéri spórolni azzal, hogy a fizikai matricát nem kérem, csak a kulcsot? Itt néztem:
[link]

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#67987) laci1117


laci1117
tag

Sziasztok!

Tegnap írtam a problémámról miszerint bekapcsoltam a gépet Win 10 Pro x64 legújabb verzió (1709), én vagyok a rendszergazda (nincs is több felhasználó) de egyszerűen semmit nem enged csinálni amihez rendszergazdai jogosultság kell.
Semmit nem enged módosítani azoknál a funkcióknál ahol ott van a kis 2 színű pajzs, rányomok és semmi...
Sem a vezérlőpultban sem a C: meghajtón amin a rendszer van. Nem tudok mappát törölni/áthelyezni, nem tudok vezérlőpultban állítgatni..

2 hete telepítettem újra a rendszert, teljesen formázva volt az SSD, semmi szemét nem maradhatott a win 7-től. Telepítés után minden működött rendesen, utána jött rá a 1709-es nagy őszi frissítés, valószínű azóta produkálja ezt a jelenséget.

Mi lehet a probléma? :( Találkozott valaki ilyennel? Várjak egy frissítést ami hátha megoldja? vagy nálam lehet elszúrva valami? Vírus esetleg?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#67988) mpo válasza zseko (#67986) üzenetére


mpo
veterán

Inkább ennek, Microsoft.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#67989) Doky586 válasza A214 (#67969) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezek a ebayes megbízható termékkulcs forgalmazók:
.
Ezzel a lista végére értünk. :K

(#67990) mpo válasza laci1117 (#67987) üzenetére


mpo
veterán

Hozz létre egy új usert, ha lehet rendszergazdát.
Ha nem megy, akkor a spec. indítással, javítás (de a pontos nevére nem emlékszem).
Másik lehetőség a keresőbe hibaelhárítás és ott próbálkozol.

Visszaállítási pontból megpróbálod, ahol pár napja még működött.

Ha érted, akkor már elavult.

(#67991) A214 válasza Doky586 (#67989) üzenetére


A214
aktív tag

Köszönöm a részletes kifejtést. :K
Értem a célzást.
De lehet ,hogy jobb alternatíva ha csak fél -1 évig is "aktiválva van ebay kulcsa" mint a loaderes megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#67992) laci1117 válasza mpo (#67990) üzenetére


laci1117
tag

Nem enged új felhasználót létrehozni, rányomok és pont ugyan azt csinálja mint minden más opciónál egy pillanatra megjelenik a "töltés" ikon a kurzor helyett és ennyi.. :(
Megpróbáltam a javításos indítást, arra azt írta ki hogy nem lehetséges. Kész kabaré..
Nincs visszaállítási pontom, így az sem járható út.

(#67993) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

csak mondom hogy a windows 10re frissitési lehetőség év végével megszűnik.

If you're using assistive technologies and want to update to Windows 10, free upgrade available until Dec. 31, 2017.

(#67994) zseko válasza bobalazs (#67993) üzenetére


zseko
veterán

Már örültem, hogy tudok még frissíteni én is, de kiderült, hogy nem ránk vonatkozik.

HR24.hu

(#67995) A214 válasza zseko (#67994) üzenetére


A214
aktív tag

:F

(#67996) bobalazs válasza zseko (#67994) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez egy egyszerű kerülőút amit sokan kihasználnak.
A telepítő egyszer sem fogja megkérdezni hogy tulajdonképpen használsz e fogyatékosságot segítő technológiát.

Azzigen, mp. pontossággal írtuk meg a hsz.-t :D

[ Szerkesztve ]

(#67997) zseko válasza A214 (#67995) üzenetére


zseko
veterán

Ha nem értem félre az angolt: I'f you use assistive technologies'

Én ezt úgy értelmeztem, látássérült, hallássérült, stb.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#67998) zseko válasza bobalazs (#67996) üzenetére


zseko
veterán

Akkor használható nekem is? Van eredeti win7-em, ha azt felteszem, és annak a kódjával aktiválom, akkor a win7 még használható marad? Eredetileg hardverhez kötött win10-et akartam, de rájöttem, hogy valószínűleg úgy sem fogom lecserélni az alaplapot jó pár évig (a mostani is kb. 2009-es vásárlás), csak proci és vga lesz cserélve, meg ram és háttértárak véve, így meg végülis mindegy lenne.

HR24.hu

(#67999) karl_fischer válasza zseko (#67997) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Senki nem ellenőrzi, hogy tényleg az vagy-e. Ez egy kiskapu, amit bezárnak.

[ Szerkesztve ]

(#68000) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok4

Tudnátok segíteni ? Win 10-re keresek mappa titkosító programot ? Valakinek valami ötlete ?

Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.