Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) Heisenberg69 válasza Joccc07 (#59794) üzenetére


Heisenberg69
senior tag

Igen, steam-es. Olvastam, hogy nem sokat segít, csak azért csak kipróbáltam volna... azért köszönöm!

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#59802) Joccc07 válasza Heisenberg69 (#59801) üzenetére


Joccc07
addikt

Steames csak kerülő úton működik.

Megpróbáltam nem steames játékokkal és az FPS
"javulás" nagyon gáz volt.Mindenhol kevesebb FPS-m lett mint nélküle. A legrosszabb -40FPS volt.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#59803) vlevi válasza Joccc07 (#59802) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Megpróbáltam nem steames játékokkal és az FPS "javulás" nagyon gáz volt"
Ki is kapcsoltam már a g...be az egésssszet, mint a sz****t.

Talán csak azon segíthet ez a gémmód, akinek annyi bloatware hányás fut a gépén, hogy a játék már el sem bír indulni. Ha itt kilő 1-2 wackot (a százból), akkor talán van valami javulás. De nálam mit tud leállítani?

(#59804) PhoenixK válasza PhoenixK (#59786) üzenetére


PhoenixK
őstag

Meglett a bűnös: az nVidia driver igényelt egy takarítást újratelepítéssel... :C

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#59805) jasper07 válasza VoidXs (#59798) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

A pontos hibaüzi: Az Ethernet nemr endelkezik
érvényes IP-konfigurációval! A hibajavító nem tudja
javítani! Ha segítenél kicsit részletesebben?

Köszi!

(#59806) ampulla válasza jasper07 (#59805) üzenetére


ampulla
aktív tag

Be van dugva a kábel? Világít a az ethernet kártya portja? Nincs letíltva az adapter? Probáltál már statikus IP-t beállítani?

(#59807) jasper07 válasza ampulla (#59806) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Kábel bent, ethernet port világít, adapter nincs
letiltva, routerbe nem enged belépni, ill. mobilnet
megosztással be tudok lépi, statikus IP-t nem
próbáltam!

(#59808) jasper07 válasza jasper07 (#59807) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Minden egyik napról a másikra történt! Egy nap gép ki, proci
ki, 2 nap múlva új proci be, gép indul net nem! Wifi műkszim
telón, de a gépen nincs net! Néhány óra múlva az is megszűnt!

Üdv!

(#59809) movax válasza jasper07 (#59807) üzenetére


movax
őstag

Én ebben az irányban kezdeném a tapogatózást.

Elsősorban kipróbálnám egy másik kábellel. Ha a kábel okés, akkor:

Eszközkezelőben driver update.

Vagy: Eszközkezelőben uninstall a hálókártyának (driver eltávolításával), restart és a win magától újrateszi a drivert. Ha úgy sem megy, akkor a kártya típusának megfelelő korábbi (win8-as, win7-es) driverekkel próbálkoznék.

Vagy: chipset-drivercsomag újrainstall (esetleg azon belül kiválasztani, ha lehet, hogy csak az ethernetet tegye fel).

Vagy: system restore egy korábbi állapotra, amikor még működött.

[ Szerkesztve ]

(#59810) movax válasza jasper07 (#59808) üzenetére


movax
őstag

És még egy: megpróbálni a netkábelt kihúzni a routerből és direktbe a gépbe dugni.

(#59811) jasper07 válasza movax (#59810) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Így sem! A szolgáltató szerint a hiba
nálam van! De miért ment el a net a
routerről is?

(#59812) jasper07 válasza movax (#59809) üzenetére


jasper07
tag

Hali!

Ezt mind végigcsináltam! A rendszer-visszaállítás sikertelen, mert
vmelyik fájlt nem tudta kicsomagolni!

(#59813) movax válasza jasper07 (#59811) üzenetére


movax
őstag

Esetleg nézd meg, hogy van-e ilyen csatlakozód valahol a kábelen, a lakásban. Nemrég a havernél emiatt szart be a net, mert oxidálódtak a kis réz bizbaszok benne.

A kábellel is lehetnek gondok, pl. egy ajtósarokban, szőnyeg alatt elvezetett drót kikészül a nyomódástól.

[ Szerkesztve ]

(#59814) Zoz válasza jasper07 (#59805) üzenetére


Zoz
őstag

Esetleg az itt leírt parancsokat próbáld meg:
netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
Utána újraindítás.

Napokban belefutottam ilyen jelenségbe egy gépen, és ez megoldotta. (rendszergazda jogú parancssorba írd be)

[ Szerkesztve ]

(#59815) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv

Feltettem a Win10 Education verzióját, aktiváltam meg minden, de valamiért nem tudja a dx 11-et, se 10-et. Csak dx9-et, meg dxdiag szerint 12-est is, bár ez utóbbit nem volt alkalmam még élesben is tesztelni, játék alatt. A VGA egy gxt 960M benne, szóval elvileg bőven kéne ismernie.

Mi lehet a gond? Köszi előre is.

(#59816) ampulla válasza Attila2011 (#59815) üzenetére


ampulla
aktív tag

Szerintem lehet kellene neki egy clean install + a legújabb driverek. Szedd le őket és próbáld meg újra feltenni, hátha megjavul.

(#59817) Attila2011 válasza ampulla (#59816) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Egy teljesen új, friss laptopra tettem fel, előtte semmi sem volt rajta. Driverekből elsőként intelt töltöttem le, legújabb verziót, majd nvidia experience programmal a legfrissebb drivert szintén. :O

(#59818) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok!

Nemrég szembesültem azzal a hibával, hogy az SSD-re telepített Windows bizonyos boot partíciókat az egyik HDD-re pakolta, tehát ha a HDD nincs a gépben nem bootol be. Épp emiatt újratelepítettem a Windows 10 Pro 1506-os buildet, ha minden igaz és most már úgy, hogy csak az SSD volt bedugva telepítéskor. Még arra is figyeltem, hogy a BIOS-ban (MSI Z170-A Pro) a Windows 8.1/10 WHQL be legyen kapcsolva és úgy telepítsem fel. A windows fel is települt szépen, DE:

Eredetileg a bekapcsolástól az asztalig 22-23 másodperc telt el, viszont mióta újratelepítettem ez az idő kb. 33-35 másodperc, holott szűzebb a rendszer, mint azelőtt. Probáltam már mindenféle energiagazdálkodási beállításokat, hibernálás ki-, bekapcsolását, Fast Boot és Fast Start up (BIOSBan és OS-ben is) beállítások ki- és bekapcsolását, automatikusan induló programokat, a boot sorrendet is átállítottam... de egyszerűen nem tudom lejjebb tornászni ezt az időt. Mi lehet a probléma nyitja?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#59819) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok!

Kis érdekesség: villódzik a monitorom ma óta, először csak pillanatra halványult el a kép, aztán egy idő után sűrűsödik a dolog és teljesen kikapcsol majd vissza.

Elvégzett analízis: kábelcsere, másik port próbája a monitoron, VGA csere (integráltról megy HDMI-n, de átdugtam a GTX 740-be), driverek uninstall majd WINUpdate-tel reinstall és semmi, ugyanaz a prodikció.

DE! Ha bekapcsolom a TV-t és megy a kétképernyős mód (mind2 integrált VGA-ról HDMI-n), akkor semmi.

Tehát van egy Hardver és Driverfüggetlen problémám, ezért írtam ide. Találkoztatok már hasonlóval?

(#59820) Bear válasza jasper07 (#59797) üzenetére


Bear
aktív tag

Esetleg nézz rá a tűzfalra is, ha nem a Win sajátját használod. Nálam az AVAST tűzfala adta meg magát ugyanezzel a hibával, egy reinstall megoldotta a problémát.

(#59821) dunc válasza madd dogg (#59819) üzenetére


dunc
nagyúr

Hi nézd meg az adapter beállításoknál, a hz t. (59,60)

(#59822) Pierre75 válasza SecRS (#59818) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ugyanazokkal a driverekkel vágtál neki? Helyes sorrendben tetted fel azokat? Eseménynaplóban hány hiba van induláskor?

(#59823) SecRS válasza Pierre75 (#59822) üzenetére


SecRS
tag

Most jelenleg nem értem igazán mi történt, de az Intel Rapid Storage telepítése után a boot idő lecsökkent 22 másodpercre. Csodás módon. Bár nem tudom mennyire indokolt (a szekvenciális írási és olvasási sebesség is megnőtt tőle az SSD-n).

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#59824) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

IE11-et hogy lehet újratelepíteni?

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#59825) Pierre75 válasza SecRS (#59823) üzenetére


Pierre75
senior tag

Én is addig nyekergetem ilyenkor, amíg azt a tempót vissza nem kapom, amit korábban tudott.

(#59826) madd dogg válasza dunc (#59821) üzenetére


madd dogg
senior tag

A monitor 60p, a TV 59p.

(#59827) dunc válasza madd dogg (#59826) üzenetére


dunc
nagyúr

Probálj ki több variációt.

(#59828) CirrMee válasza Attila2011 (#59815) üzenetére


CirrMee
addikt

Feltettem a Win10 Education verzióját, aktiváltam meg minden, de valamiért nem tudja a dx 11-et, se 10-et.

Az nagy gond, ha ilyen win10 nincs?

Csak dx9-et, meg dxdiag szerint 12-est is, bár ez utóbbit nem volt alkalmam még élesben is tesztelni, játék alatt.

No, ahol ott a dx12, ott van 10/11 is.

Miből lett leszűrve, hogy nincs dx10/11? Nem futtatja az ilyen játékokat, vagy csak láttad a dxdiag főoldalán a dx12 -t, és innen a nagy felismerés?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59829) Attila2011 válasza CirrMee (#59828) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Már hogy ne lenne ilyen kiadása, ha csak el nem gépeltem valamit és arra célozgatsz...(https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_editions)

Játékban nem volt elérhető dx 10/11, csak dx 9 és innen a "nagy felismerés". dx 12-es játékom nincs fent, azt nem tudtam kipróbálni, de dxdiag szerint van.

(#59830) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok Srácok,

Az alábbi háttérképet keresem, de sehogy sem tudok rátalálni, elvileg Surface Studio gyári háttérkép.

https://cdn2.pcadvisor.co.uk/cmsdata/features/3648197/surface_2016-oct-26.jpg

Ha valaki rábukkanna, dobna nekem egy linket pls?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#59831) w.miki válasza King Unique (#59762) üzenetére


w.miki
veterán

Nálam ugyanez volt, Win10 install után nem volt BIOS.
Laptop Acer Aspire 5735z.
Úgy néz ki, amit írtál a Gépház, Speciális újraindítás megoldotta a dolgot, de kicsit máshogy volt nekem a magyar win-en, mint a kép, amit linkeltél.
Ezek szerint a win10 a Bios-t is ki tudja kapcsolni?
IDE, vagy ACHI módban telepítsem a Win-t?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#59832) SecRS válasza Pierre75 (#59825) üzenetére


SecRS
tag

Hát, én is ilyen vagyok- , és akármennyire sem értem, a lényeg, hogy újra tudja, amit elvárok tőle. :D

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#59833) tjan


tjan
újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék a topik lakóktól. Munkahelyen használom a laptopomat a hálózaton. Első telepítés után simán be tudtam jelentkezni a tartományba, minden működött. Letöltött egy nagyobb frissítést, ezek után már nem hajlandó tartományba beléptetni. Kéri a bejelentkezési jelszót, de tartományba nem léptet be. A hálózati meghajtóimat egyesével felhasználói névvel és hálózati jelszavam megadásával kell felmappolnon. Találkoztatok már ilyennel? Van valami ötlet mit és hol kell beállítani? A felhasználói fiókomban úgy látszik mintha tartományba lenne a gép, de mégsem. Köszi ha valaki segíteni tud.

(#59834) kismokesz


kismokesz
tag

hello hogy tudom win10 64bit alatt a hyper vt kikapcsolni? probáltam mindenhogy de nemkapcsolja ki sehogyse.

(#59835) raidx válasza kismokesz (#59834) üzenetére


raidx
őstag

Alapból be sincs kapcsolva!

Jobb klikk a startmenűn, Programok és szolgáltatások, Windows szolgáltatások be és ki kapcsolása, pipa ki a Hyper-v-nél, ok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59836) quailstorm válasza w.miki (#59831) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs kikapcsolva a BIOS senkinek se. A Windows nincs kikapcsolva. Hibernálásból visszatérve értelemszerűen nem lesz BIOS.
Vezérlőpult, energia, főkapcsolónál kell a gyors indítást kikapcsolni.

Másik amit ki kellene nyomni ha egyszer belépsz a BIOS-ba, az a gyors POST, vagy a POST kihagyása, az is akadályozza a BIOS használatát.
Most néztem meg a képet, mivel régi, ezért ennek POST-olnia kellene gyorsindítás esetén is, de laptop, tehát nem változik benne a hardver, ezért le van tiltva a POST. Mert így hamarabb elindul.

Ha nem tudsz arról, hogy az F8 menüt is eltüntették, és élő rendszer kell hozzá, akkor ezt is nézd meg: [link]

Ja és AHCI mód, ha már nem lesz soha dolgod XP-vel azon a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#59837) tordaitibi válasza quailstorm (#59836) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A leirt modon engedelyeztem az F8 csokkentett modot.
Igy most minden indulasnal kapok egy valasztokepernyot, mintha dualboot lenne, csak nem a masik oprendszer, hanem a csokkentett mod a masodlagos lehetoseg.
30 sec az alap, ezt levettem 5 masodpercre, gondolom eltuntetni nem lehet ezt a kepernyot, pl. xp-nel sincs ilyen, csak az F8 nyomkodasa.

(#59838) quailstorm válasza tordaitibi (#59837) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem alapból több operációs rendszerem van, és úgy működik mint anno Win7-en. Másik számítógépemen pedig nem jelenik meg a menü, rendeltetésszerűen működik mint ahogy te is elvárnád. Szóval nem értem.

Easy BCD-vel ha pepipálod, hogy skip boot menu, akkor az F8 püfölésére mi történik?

(#59839) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Ezzel a problémával nem már több hete nem frissül a gépemen a Windows 10:

Utánanéztem a hibakód alapján, az egyik lehetséges megoldásként azt ajánlották, hogy a speciális beállításoknál kapcsoljam ki azt, hogy a Windows frissítésekor egyéb Microsoft termékekhez is szedjen le frissítéseket, ez megtörtént.

Másik opciónak ezt találtam: Windows Update hibaelhárító

Ezt letöltöttem, lefuttattam, talált néhány problémát, aminek javítását elkezdte, most kb. 2 órája tart itt már:

Valaki találkozott már hasonlóval? A másik kedvencem, hogy fel akartam rakni a Forzat az áruházból, de ezzel a hibával nem működik az egész áruház app se: 0x8000FFFF. Nagyon flottul megy minden... :W

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#59840) tordaitibi válasza quailstorm (#59838) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs easy bcd a gépen.
Egyedüli oprendszer a w10.
Mindegy az a pár másodperc nem érdekes, csak ilyennel nem találkoztam még.
Ezt a képernyőt dobja fel indításnál (visszatettem 20 másodpercre hogy le tudjam fotózni).

Msconfig semmi különös, csak a 'nincs folyamatjelző' van bepipálva.
Amúgy gyors a boot, csak fennti működés miértjére lennék kíváncsi. Marad így, ennyit megér a csökkentett mód lehetősége.

(#59841) quailstorm válasza tordaitibi (#59840) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tedd fel, ingyenes szoftver. Register/download
Nem kell semmit regisztrálni, 2 klikk. Igazából csak nem tudom hogy parancssorból miként kéne állítani, ez csak egy GUI a BCDedit-hez.

Amúgy tudom miről beszélsz, ebben van nekem a több OS lista.

De szerintem is megér ennyit az F8, eddig a fórumon egyszer találkoztam olyannal, akinek csökkentett mód kellett volna, de azt csak a speciális rendszerindításból tudta volna, a gép meg nem indult.

[ Szerkesztve ]

(#59842) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!

Ismertek olyan navigációs programot, ami windows alatt fut? Van egy laptopom,amiben van gps vevő. Így az autóban is nagy hasznát venném.
Nem tudom, hogy valamilyen Igo vagy hasonló létezik-e?

(#59843) Sidorovich válasza Sidorovich (#59839) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Na most egy újraindítás után az Áruházat már tudom böngészni, de a telepítés továbbra sem működik, ez a harmadik hibakód amivel találkozom:

Van erre bármi megoldás, vagy rakjam újra a gépet megint? :O :((( (1 hónapja a laptopomon boot közben kékhalálozott critical_service_failed üzenettel, még csökkentett módban se volt hajlandó elindulni)

(#59844) King Unique válasza w.miki (#59831) üzenetére


King Unique
titán

A BIOS-t nyilván nem kapcsolja ki a Windowst. Lehet nálad is a gyorsindítás (fast startup) volt a probléma, ugyanis az alapértelmezetten be van kapcsolva telepítés után. Sőt, minden egyes build upgrade után újra és újra bekapcsolt állapot lesz, amire pl. dual-boot megoldások esetén is érdemes odafigyelni! Az AHCI meg mondhatni alap, illetve ha SSD-t használsz, akkor azoknál amúgy is az javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#59845) Doky586 válasza kismokesz (#59834) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom erre való-e: [kép]
kecés proci támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#59846) Tybor66 válasza sziku69 (#59842) üzenetére


Tybor66
tag

MapFactor GPS Navigation (Windows Áruház)
Navigáció számítógépre (itt több alkalmazás is található)

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#59847) quailstorm válasza sziku69 (#59842) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sygic van a Store-ban. Nem tökéletes port, de működik. iGO volt, egy 8.3.1 valamikor 100 éve, de az nem túl legális. Viszont mint kiderült az tényleg bármivel megy, soros portos GPS-szel is. Térképet nem nagyon vesz be frisset, szóval felejtős kb.

(#59848) tordaitibi válasza quailstorm (#59841) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez hogy külön kell aktiválni, egy ördögi kör,
amíg nem kell a funkció, addig ki az, akinek eszébe jut bekapcsolni,
ha meg gubanc van és kéne, akkor nem lehet, mert az épp nem induló oprendszer alól kéne aktivvá tenni... :F

(#59849) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
A gépemmel december óta az égadta világon semmi probléma nem volt, sem hardveres, sem szoftveres értelemben. Tegnap is még működött rendesen. Ma viszont első bekapcsolás után ilyen háttér fogadott és nem volt internetem:

Újraindítottam, a háttér javult, de az internet elérhetősége nem változott:

Próbáltam az intel hálókártya driverét újratenni, sem a legújabb, sem a régebbi változatok nem hoztak változást.
Már túl vagyok egy OS újratelepítésen is, szintén ugyanez a hibája. Lefuttattam több víruskeresést(MBAM, Hitman...), de nem találtak semmit.
Mi lehet a baj?
Köszönöm :R

(#59850) raidx válasza quailstorm (#59841) üzenetére


raidx
őstag

Admin módos parancssor: bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy , Enter
Safe boot kikapcsolva F8 mint régen.

Ha nem működik az F8 állítsd vissza az eredetit:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard , Enter

Nem minden gépen működik a legacyi mód!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.