Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) Pierre75


Pierre75
senior tag

Az AU is remekül nyitott: ha rádugtál egy Kindle ebook olvasót kékhalállal kifagyott és ezt cirka 2 hét után javították. Az AU előtti kiadásokkal semmilyen gondom nem volt.
A CU se semmi:
-éjszakai fényt csak manuálisan érdemes kapcsolgatni, mert a saját ütemezési beállításait sem tudja kezelni.
-a játéksáv lassítja az OS működését, kikapcsolva könnyebb szárazabb érzés.
-az Edge szenved azokon az oldalakon, amelyekkel az AU elboldogult (pl disqus fórumok).
-a bootidő nálam nem javult, de a kikapcsolás észrevehetően lassabb lett ssd-n.

Megint hetekbe telik majd, amíg gatyába rázzák. Zárójelben: nem magamnak kerestem a bajt, a WU döntött úgy, hogy még kedd este meglep ezzel.

(#58602) semetka


semetka
őstag

Nálam az Edge behalt, lehet mostmár váltok chrome-ra, pedig szerettem. Frissítés óta ne mjön be semmi google cukk. Fb, gmail , youtube.

Hogy lehet eltüntetni a defender ikonját?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#58603) SybenX válasza Pierre75 (#58601) üzenetére


SybenX
őstag

Tegnap 2 gépet frissítettem. Mindkettőn hibátlanul működik minden.Éjszakai fény nálam működik ütemezve,edge is jó,(játéksávot nem használok)bootidő,kikapcsolás gyorsabb lett ssd-vel,hdd-vel egyaránt.
Eddig nekem tetszik a CU,már csak az éjszakai fény miatt is megérte frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#58604) tomp válasza Pierre75 (#58601) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a boot idő nagyot ugrott. Habár köszönhető a tiszta telepítésnek. Laptopon fél perc alatt már asztal van. Kikapcsolás 5-6mp. Tekintve a régi hardvert(2nd gen. i3-as proci, noti vinyó) nem rossz. :)

(#58605) pvt.peter válasza Pubszon (#58600) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

A megoldás: EaseUS Partition Master

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#58606) Pierre75 válasza SybenX (#58603) üzenetére


Pierre75
senior tag

Játéksáv alapból be van kapcsolva a gépházban akár használod, akár nem és lassít.
Hogy elindul az Edge, de nem kezeli pl a disqus fórumait csekély vigasz.
Készséggel elhiszem, hogy nálad működik az éjszakai fény ütemezett beállítása és minden pazar. Ha visszaolvasol a fórumban, többen vagyunk akiknél számos bug kijött. Ezek összegyűjtése és esetleges ötletek a megoldásra, de ha ez nincs az együtt sírunk felemelő érzése lehet e fórum lelke.

(#58607) King Unique válasza pvt.peter (#58605) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem ezen van a hangsúly, mert kb. akármelyik windowsos külső particionáló program megcsinálja. Hanem azon, hogy utána esetleg nem-e borul meg nála a rendszer emiatt. Mellesleg pl. az AOMEI telepítésnél nem pakol fel plusz programokat, valamint az ingyenes verziója is enged WinPE-alapú pendrive-ról bootolható megoldást készíteni. Utóbbi korábban a MiniTool free verziójában is benne volt, sőt külön ISO formájában le lehetett tölteni. De a legújabbnál már csak a fizetős változat tudja.

[ Szerkesztve ]

(#58608) Pierre75 válasza tomp (#58604) üzenetére


Pierre75
senior tag

Van egy 7 éves laposom, annak is jót tett anno a Win10 a 7 helyett.

(#58609) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy mult evben AU-tel mukodo, de azota se netet, se frissitest nem latott gepet ha most kiengedem a netre, meghulyul, vagy leszed mindent maganak, vagy hogyan lehetne beborulas nelkul lefrissiteni?
Vagy mivel tokeletesen ellatja a feladatat, maradjon igy es kesz?
Konkretan ez egy panzionak a recepcios es adattarolos pc-je.

(#58610) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Van egy régi 4 magos PC a családban, amin az 1607-es verziójú Windows 10 fut. Még nem jelezte, hogy frissítene az 1703-asra, de gondoltam, inkább csinálok egy tiszta telepítést. Itt kezdődtek a problémák.

Először leszedtem többféle képfájlt, melyeket egymás után írtam ki Rufus-szal egy pendrájvra. Sajnos azonban egyik telepítője sem akart elindulni, megjelent a kék ablak, de onnan tovább egyikkel sem tudtam eljutni. Próbáltam már a Media Creation Toollal is, de annál is ugyanez a helyzet.

Bár általában nem szokott gond lenni belőle, de azért leírom, hogy 4 GB szabad hely van a jelenlegi rendszermeghajtón, és valamiért 2 db rendszer számára fenntartott partíció van, melyek egyenként 500 MB-osak. Ja, és egy 30 GB-os SSD-re szeretnék telepíteni, ami olyan 80%-os a Hard Disk Sentinel szerint, de használat közben még semmilyen problémába nem futottunk vele.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Más már tapasztalt ilyet?

(#58611) raidx válasza tordaitibi (#58609) üzenetére


raidx
őstag

Ha nincs neten ne is legyen. Egyébként felfrissíti magát, de, hogy mit hoz a jövő az bizonytalan. A frissítések akkor nagyon lényegesek, ha kijár a gép a netre. Ha eddig jól működött és nincs szükség netkapcsolatra ne bolygasd.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58612) raidx válasza mtibee2 (#58610) üzenetére


raidx
őstag

Lemented amire szükséged van. Particio törlés, és megpróbálod a telepítést. Ha tényleg 80%-os a meghejtó akkor nem valószínű, hogy sikerülni fog. Ki kell cserélni először.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58613) Pubszon válasza pvt.peter (#58605) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi.
A MiniTool Partition Wizard Free Edition is jó? Átméretezni lehet vele.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58614) King Unique válasza Pubszon (#58613) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván lehet, mint már fentebb említve volt 2x is. Valamint az is, hogy az ilyet legbiztosabb pendrive-ról bootolva csinálni. Illetve, hogy előfordulhat, hogy a megpiszkálása esetleg gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

(#58615) kovaszoskeny válasza wwenigma (#58555) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Olvass már vissza.......ne engem lustázz kedveském.-....

Nem kell ujjra tennem miért is kellene.?MI van????

De akkor segítek..
N-es windowsom van hogy miért hogyan minek stb nincs közöd.
Hivatalosan még januárban feltettem rá a media features pacckot amit hivatalosan le lehet tölteni a windows oldaláról...
Csak ezzel volt MTP azaz mobiltelefon láthatóságom win alatt..
Jött a creatos update sok más mellett amit elcseszett megszünt eltünt a media player 12 ergo az MTP

Ennek nem szabadott volna megtörténnie megtörtént sebaj.-

Tegnap megjelent a CU.hez való media f.pack van ujjra van MTP hivatalos legális bárkinek.
MFP
Erre 1 napja szapulsz sejtetsz vádaskodsz ,hogy eredeti e a rendszerem(AZ) +kérdőre vonsz miért minek milyen jogon N.es....Nem értelek mi a bajod? .Lazulj le dobj be egy sert meg xanit :D:D:
Túltolod...

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#58616) Pubszon válasza King Unique (#58614) üzenetére


Pubszon
veterán

Kész is, már jön is a frissítés. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58617) King Unique válasza Pubszon (#58616) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom közvetlenül az OS alól csináltad. Jó esetben talán restart után sem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#58618) Pubszon válasza King Unique (#58617) üzenetére


Pubszon
veterán

OS-alól állítottam be, de egy restart kellett, hogy életbe lépjenek a beállítások, majd következő induláskor már minden oké.
Le is jött az update, restart neki és már kész is. :)

A chrome állt vissza gyári beállításra csak. :U

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58619) wwenigma válasza Pubszon (#58616) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez érdekes. Miért volt akkora az a partíció? Bár mintha egy update soran lattam volna olyat hogy "előkészíti" ezen particiot és nagyobb is lett valami 100MB-ról. :F Nem emlékszem már.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58620) King Unique válasza Pubszon (#58618) üzenetére


King Unique
titán

Ezért mondtam, hogy pendrive-ról bootolva célszerű, mert ott megcsinálja egyből. Ha futó rendszer alól próbálja valaki, akkor meg a másik program PreOS módjához hasonlót kér ez is. Utóbbi normál esetben persze lefut hiba nélkül, de volt már, hogy egy ilyen után nem indult többet a Windows. Illetve a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók megpiszkálása sem éppen veszélytelen.

De mindegy. Az a lényeg, hogy sikerült megoldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#58621) laskr99 válasza laskr99 (#58553) üzenetére


laskr99
addikt

Valaki?+valami windows modules installer worker is 25%

(#58622) Syl válasza laskr99 (#58621) üzenetére


Syl
nagyúr

Linux Mint - abban nincs ilyen :DDD :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58623) Neil Watts válasza wwenigma (#58559) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszonom.Hosszu tavon olcsobbra jovok ki egy yubikey-jel akkor.

Megegyszer koszi.

Udv. core2

(#58624) Pubszon válasza wwenigma (#58619) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem azért, mert eredetileg egy SSD-re telepítettem, amit áttükröztem egy HDD-re, majd onnan a jelenlegi SSD-re. :D
Szerintem ekkor lett átméretezve. :K

(#58620) King Unique: Az biztosabb lett volna, de szerencsére nekem csak egy ilyen kis rendszerpartíció van, azt növeltem meg 345MB-ról 500MB-ra. Már le is frissült a rendszer, minden rendben vele. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58625) laskr99 válasza Syl (#58622) üzenetére


laskr99
addikt

Linuxot egy 17 évesnek? Volt már emulátoron 18.1 de nem jött be.

(#58626) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Dolby Atmos for Headphones már működik, letölteni és konfigurálni is engedi!

30 napos trial, of course majd 6230ft. :N

core: nincs mit, talán egyszer kijönnek saját megoldással.

Pubszon: Szép útja volt. Lényeg hogy megoldódott. :K

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58627) Syl válasza laskr99 (#58625) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor viszont tűrni kell, hogy ezek a Windows modulok végezzék a dolgukat. Még ha nem is tudjuk hogy mik azok :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58628) pinnacle


pinnacle
nagyúr

PC-n két merevlemez volt csatlakoztatva a 0,1 SATAII portra. Mindkettőn volt Win10. Vettem egy SSD, SATA14-re csatlakoztatva telepítettem rá a Win10-et. Másik kettő lemezt lehúztam telepítés előtt. Miután beállítottam mindent az SSD-n és áttettem a 0-ra, nem indul a rendszer. Csak pittyen egyet, de még a BIOS sem tölt be. Néha 4-5 próbálkozás után betölt, de mostanában, le kell húznom 1 vagy 2 lemezt, hogy elinduljon. Utána már lehet csatlakoztatni, de ha leállítom újrakezdődik az egész. Ezért inkább, mindig csak alvóba teszem a gépet. Mi lehet a probléma? Valahol meg lehet nézni, hogy a gép, melyik vinyóról akar indulni? Mondjuk SATA 0 az első a sorrendben, az meg most már az SSD.
Emiatt a mostani frissítés sem tudott lefutni, csak állt a gép, szerencsére, reset után folytatta.

(#58629) laskr99 válasza Syl (#58627) üzenetére


laskr99
addikt

Csak az a 30% kicsit fura.

(#58630) Pubszon válasza wwenigma (#58626) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem akartam többször telepítgetni, elég volt így is driverezni meg belakni. Mondom annyit megér, hogy tükrözöm, max ha kaki akkor újrarakom, de minden hiba nélkül működik mai napig, ennyi kis ziccer volt vele. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58631) margithid


margithid
veterán

A win10nél hol kell beállítani a hangokat?
5.1-es hangfalam van és 2 hangszoró nem szól, ezt szeretném megnézni, hogy mi lehet abaj.

(#58632) pinnacle válasza margithid (#58631) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jobb egér a hangszórón, Rögzítőeszközök, Hangszórók-Beállítás. Nekem is elállította a Creative panelén.

[ Szerkesztve ]

(#58633) margithid válasza pinnacle (#58632) üzenetére


margithid
veterán

Köszönöm!
Nálam amúgy 2 5.1-es lehetőség van, nálad is? Mi a különbség a kettő között?
Nem tudom, de az asztali gépem fejhallgató bemenete nem jó, amióta megcsináltam a creator updates-t, mozgatom a jacket akkor néha jó, néha nem.
Vagy lehet pont most lett hardveres hiba ott?

(#58634) raidx válasza pinnacle (#58628) üzenetére


raidx
őstag

Táp gyanús. Ha az SSD-re telepítéskor a többi le volt húzva akkor az SSD az aktív. A tápod kondijai kezdenek kiszáradni és nincs elég energi.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58635) Rimuru válasza laskr99 (#58625) üzenetére


Rimuru
veterán

Mar 16 evesen linuxot hasznaltam (ellote fogalmam se volt rola, autodidakta tanultam).

Vigyázat, csalok!

(#58636) pinnacle válasza raidx (#58634) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Probléma SATA csatlakozás cserével kezdődött. Előtte is 3 vinyóval ment, gond nélkül. Alvásból, hibernálásból is simán elindul. Csak a teljes leállás után nem megy. Olyan mintha a Windows nem találná, honnan induljon el. Hol tudom megnézni, honnan akar a rendszer indulni? Lehet, hogy mégis beírta valahogy magát a korábbi vinyó. Úgy emlékeszem régebben ilyen gondoknál a Clear Nvram is segített, de ilyen nincs ezen a DS4 Gigabyteon.
Mondjuk az tényleg furcsa, hogy a BIOS sem tölt be. Az 1 pittyenés gondolom nem hibaüzenet, hanem csak a szokásos induláskori.

margithid néz meg, hogy mit ír ki. Lehet, hogy az alaplapi hangkártya látszódik, ha nincs letiltva a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#58637) raidx válasza pinnacle (#58636) üzenetére


raidx
őstag

Ez egy lassú folyamat. Kiszáradnak az elkók és a bootoláskori nagy igényt már nem tudja a táp kielégíteni. Egyszer csak bootolni sem fog. " előtte három vinyóval ment" ha lessz új tápod megint fog menni három vinyóval. Az egy prütty, hogy indul a BIOS. Rossz tápnál nem lessz prütty mert a power good jel nem fog megérkezni és nem indul a bios.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58638) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A tálcán lévő Defender biztonsági központot tiltsam-e le az Indításoknál?

(#58639) pinnacle válasza raidx (#58637) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! 7 éves Corsair vx450, lehet, hogy időszerű a csere. Nekem csak a furcsa, hogy a SATA csere óta van probléma. Most csak az SSD volt csatlakoztatva, 4x-re tudott elindulni. Akkor ezek szerint az alvó, hibernált üzemmódból indulás kevesebb energiát igényel? Van valami táp tesztelő program?

(#58640) Zoz válasza pinnacle (#58639) üzenetére


Zoz
őstag

Ha semmi nincs rádugva, akkor bejön a BIOS?

(#58641) Angel2014


Angel2014
addikt

Nálatok nincs véletlen ilyen hiba?

A helyi adapter nem támogat egy fontos energiatakarékos vezérlőbeállítást a perifériás üzemmód támogatásához. A minimálisan szükséges támogatott állapotmaszk 0x491f7fffff, a jelenlegi 0x1fffffff. Az energiatakarékos perifériás szerepkör funkció nem fog rendelkezésre állni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58642) tomp


tomp
félisten

Mi a magyarázat arra, hogy a CU óta hűvösebb a PCH(azt hiszem alaplap chipset) dióda a laptopban?
5-6fokkal "hidegebb".

(#58643) pinnacle válasza Zoz (#58640) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehúztam mind a három vinyót. Így sem jött be a BIOS. Utána viszont SSD-vel betöltött. Eszembe jutott, hogy memória túlhúzásnál, ha nem kapott elég feszt, illetve memória hibánál volt ilyen probléma, hogy még a BIOS sem tölt be. Alapfeszen volt, 1066-on, levettem 800-ra. Most viszont már sehogy sem akar betölteni. :D Csak a hűtőventilátorok pörögnek, VGA-an is. Néha már nem is csippant. Lehet, hogy tényleg meghalt a táp, alaplap vagy valamelyik RAM.

[ Szerkesztve ]

(#58644) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Megjött a hibaüzenet. Folyamatosan sípol. Ez mi lehet?
Nem kellett sokat keresni.

"BIOS jelzések
Az AWARD BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés: Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
Megszakítás nélküli hangjelzés: Rossz a tápegység."

[ Szerkesztve ]

(#58645) laskr99 válasza Rimuru (#58635) üzenetére


laskr99
addikt

Én csak androidot akartam patchrom metódussal portolni... Az emulátor nem volt jó neki. Windows jobban tetszik.

(#58646) vlevi


vlevi
nagyúr

Kreálmány update állandóan b***tatja a meghajtókat.
A korábbiaknál is sokkal jobban.
Próbáltam már, hogy itt hagyom hosszú időre, hogy végigcsekkolja magát, de már egy hét eltelt, mióta az MCT-vel telepítettem, de még mindíg.

[kép]

(#58647) edari válasza vlevi (#58646) üzenetére


edari
őstag

Nálam nincs ilyen.

(#58648) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék 2db Bluetooth fejhallgatót használni,Win10 home van a gépemen.Az alaplapom nem bluetooth-os,ha veszek két USB adaptert akkor szólhat a két füles egyszerre? Sorozatokat szoktunk nézni a feleségemmel,de a gyerekek miatt csak így megy.A kábelekkel már tele a puttony,gondoltam újítanék.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#58649) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Olyan gondom van, hogy az asus laptopomon a smart guesture program pár indítás után nem indul el. Manuálisan meg el sem tudom indítani, mert az asus mappába annyi mappa van mint égen a csillag... nincs valami mód, hogy elindítsam?

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#58650) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Amíg nem tekintem át a beállításokat, addig ugye nem is fog zaklatni a frissítéssel? Automatikus frissítés ki van kapcsolva, csak jelez ha van valami, de választani ugye már nem lehet, hogy mit töltsön le, meg mit nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.