Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

csoda történt :C és nembootol be biosból sehogyan sem a fat32es formázott kulcs. rögtön visszaugrik mindkettő opcióból a biosba.!!!! :W :W :W

(#59452) pedig de. most próbáltam volna feltenni a 4gb-re konvertáltat, és micsinál? uefi:ntfs ,............. baromság. hiába régebbi rufussal csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#59452) Balerik válasza Ga3rieL (#59450) üzenetére


Balerik
aktív tag

Azt nem tudod szabályozni "csak pont 1gb-vel kevesebb", de az biztos, hogy 4GB-nél kisebb lesz, és nem fog "reklamálni" a rufus ISO készítésnél.

Elmúlik.

(#59453) csacsa01 válasza svgyula (#59401) üzenetére


csacsa01
tag

Szia,
Ahogy írtam, minden aminek be kell kapcsolva lennie, be van, aminek nem, az ki.
Töröltem az otthoni csoportot, de újat se tudok létrehozni.

(#59454) junior11


junior11
veterán

Na ma estére ismét kaptunk egy frissítést (KB4016240), így a jelenlegi legfrissebb build már 15063.250 lett.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59455) Ga3rieL válasza junior11 (#59454) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de ugyanúgy 1703-as , ugye? és nem külön telepítős? amúgy nekem most jön le.

nagyszerű. éppenséggel 341 mega, nemlesz telepítős.

[ Szerkesztve ]

(#59456) junior11 válasza Ga3rieL (#59455) üzenetére


junior11
veterán

Igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59457) MK VII válasza SP4C3 (#59439) üzenetére


MK VII
veterán

Narrátor nincs bekapcsolva, újraindítás volt.. Helyzet változatlan.
Volt valami frissítés ami hozta ezt az idegesítő dolgot? Vagy mi?
Kész vagyok ettől a winfostól... Gondol egyet és csinál amit akar... Beszarás.

(#59458) King Unique válasza Ga3rieL (#59425) üzenetére


King Unique
titán

Az a gond, hogy az ISO, illetve pontosabban abban az install.wim fájl nagyobb, mint 4 GB. A program a 3. opciónál pedig alapértelmezetten FAT32 fájlrendszer állít be. Az pedig eleve nem támogatja a > 4 GB fájlokat, szóval nem véletlenül problémázik a program... Viszont át lehet benne állítani NTFS-re, illetve akkor hozza létre a FAT32 fájlrendszerű UEFI_NTFS segédpartíciót.

Egyébként muszáj ilyen tákolt, integrált stb. ISO-kat használni??
Az MCT-vel letöltött 64 bites RS2 ISO pl. 3,26 GB, az itt lévő programmal letöltött meg 3,94 GB. Illetve az MCT-vel leszedett 32+64 bit RS1 ISO volt 5,43 GB. Viszont egyiknél sem okozott gondot a FAT32 fájlrendszer és simán ki lehetett őket írni default beállításokon az említett programmal...

[ Szerkesztve ]

(#59459) SP4C3 válasza MK VII (#59457) üzenetére


SP4C3
veterán

fogalmam sincs mi okozza. Nálam le van tiltva...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59460) Doky586 válasza Ga3rieL (#59450) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor már csináltam ilyet: a melléképületet (tyúkólat) kellett rebuild-elnem.. :D

Nálam az SWM splitter olyan gyorsan végez mint a másolás (pár sec), és a kompatibilitásából sem veszít az eredetihez képest. (mint esd tömörítéskor)

[ Szerkesztve ]

(#59461) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

A rendszerem próbálná frissíteni magát, de 32%-nál megakad, már 2x próbáltam és mindkét alkalommal ennél a pontnál leáll.

rendszer: win10 enterprise
verzió: 1607
build: 14393.1066

Erről próbál frissíteni.
Letölti a frissítési tartalmat és elindítom a frissítést, és a 2. újraindulás után, 32%-nál megakad. Várok sokat, nem történik változás.Egy idő után kifagy és újraindítom, és ekkor egy régebbi verzió visszafrissíti magát.

szabad tárhely méret: 24 Gb

mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#59462) HUN SUB válasza bagyulajuve (#59461) üzenetére


HUN SUB
csendes tag

Nálam előfordult enterprise.iso-ból frissítve egy 2007-es HP-laptopnál x86 (32bit) aminek a videokártya illesztőjéhez már nem volt hivatalosan a 7-es óta semmi és Microsoft általános illesztővel futott + 1gb sima DDR Ram-mal rendelkezett. Nem tudott továbblépni visszaállította az előző verziót.Én hardverillesztő és vagy Ram hiányként könyveltem el.....

(#59463) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok! Valaki használta, használja a win10 creator frissítés ujdonságát a Dynamic lockot?
Nekem valamiért nem akar működni. Samsung S8 és Dell Inspiron15 laptop.
Ennek a funkciónak a működéséhez kell a Windows Hello compatibilitás?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#59464) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Valaki tudja, mi a retkes anyját csinál a Szolgáltatásgazda esténként? Kb. 10 óra után állandó a >20% CPU terhelés, meg tekeri a vinyót. Mi a szarnak kell ennek örökké dolgoznia valamit? Konkrétan a GTA4 elindíthatatlan volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59465) MK VII válasza Dilikutya (#59464) üzenetére


MK VII
veterán

Windows defendert törölted?

(#59466) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Be van kapcsolva az alaplapomon a hotswap, működés közben rádugtam a gépre (i5-6600K, MSI Z170 Krait 3x) egy sata2-es vinyót. A gép nem igazán reagált semmire egy ideig, aztán ránézve a feladatkezelőre látom, hogy lett egy rakat svchostom. Újraindítás után 69 svchost-ot számoltam, miért lett ennyi?
Vírust/Malware-t nem találtam a gépen. Windows pedig már Creators Update-s, frissítve van folyamatosan.

(#59467) SP4C3 válasza Dilikutya (#59464) üzenetére


SP4C3
veterán

Teljesen normááális.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59468) Dilikutya válasza MK VII (#59465) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem töröltem, csak felraktam az Avast-ot. De a Defender Defenderként ette az erőforrásokat, ez meg csak nesze semmi összetevő.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59469) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Nos, emberkék, egészen eddig szívtam vele,mint állat. Fater gépén próbáltam rufusal megcsinalni kulcsra a rendszert, ott is lecsípta azt a nyomi uefi ntfs mindent elrontó marhaságot. És nemvolt jó. Utána fogtam feltettem magamnak a 7-est, és ott kezdtem el csinalni rufussal, és láss csodát, a 7esen nemhozta elő, azt a részt. szépen akkor hagytam felmenni a rendszert a kulcsra, és lám,szépen feltelepült,. és itt vagyok. Ezekszerint mindig vin7-re átkellesz mennem, és amíg fog jönni új Win, mármint friss magában telepíthető verzió,akkor azt mindig 7esen kellesz csinalnom,vagy pedig még virtuálboxba megpróbálni,ott feltenni 7-est, és abba megcsinálni,mert azér annyit odavissza telepítgetni, kicsit embertelen dolog. Hát nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#59470) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#59469) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Amúgy most őszintén. Érdemes NLite programmal módosítani a telepítőt? Letiltani dolgokat, kitöröltetni fölös pl. store-os appokat, és hasonlók? Amúgy igaz,hogy kisebb lesz a telepítő is, és hamarább feltelepül a rendszer,mert nincs benne annyi cucc. Vagy hagyjam úgy mindet ahogy van, és csak csináljam meg a 32 és 64 bites rendszereket egy telepítőbe,és kész? Többségetek mit mond,hogy vélekedik erről? Szivesen várom a válaszaitokat.

(#59471) Popes válasza Dilikutya (#59468) üzenetére


Popes
őstag

Nézd meg hogy honnan fut az a defender mert bányász vírus is álcázza magát defendernek. Ha rákeresel volt valahol hogy mivel lehet kiirtani.(ha jól emlékszem a mappa törlése is megoldotta de a RogueKiller, Hitman vagy valami ilyesmi megtalálja)

Deus ex machina

(#59472) SP4C3 válasza Ga3rieL (#59470) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha olyan egyszerű lenne, már mindenki csinált volna magának egyedi telepítőt ebből a khm. De nem, azok az idők már elmúltak.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59474) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
A creators frissítés óta most már kb minden 2. alkalommal előfordul, hogy nem bootol be a rendszer, win logo után egyszerűen fekete képernyő és ennyi, illetve kikapcsolásnál is elég nehezen lövi le magát úgy 30 mp múlva miután a monitor már kikapcsolt. Egy reinstallon kívül van rá valami megoldás?

(#59475) svgyula válasza csacsa01 (#59453) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hogyan kötötted a gépeket össze? Lehet a routeren is kell engedélyeket megadni. De tegyél előtte egy próbát tedd fel mindkét gépre az universal media servert és menni fog.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59476) bagyulajuve válasza HUN SUB (#59462) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hát nem tudom mi történt, de már nem ajánlja fel az "önfrissítést"....

Resistencia eterna

(#59477) Mika1227


Mika1227
őstag

Mióta feltettem a Creators frissítést vannak olyan játékok amiknél nem működik rendesen a teljes képernyős mód, el van csúszva a kép és csak ablakos módba jó! Valami ötlet?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#59478) Dilikutya válasza Popes (#59471) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szolgáltatásgazda. Ez a folyamat szokott pörögni esténként. Defender nem fut, szó sem volt róla, csak arról, hogy az saját név alatt jelent meg a Feladatkezelőben. De az kiiktatva. Avast-om van. Bányászvírusom nincs, az összes futó folyamatról tudom, hova tartozik, csak a Windows szarjaival nem tudok mit kezdeni. Az, hogy a Szolgáltatásgazda dolgozik, nem elég informatív, hogy tudjam, miért teszi, és mit kell kiiktatnom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59479) Popes válasza Dilikutya (#59478) üzenetére


Popes
őstag

Bocs, már késő volt. :R

Talán ránézhetsz a Process Explorer-el, kicsit informatívabb a feladatkezelőnél.

Deus ex machina

(#59480) ЯΞD válasza Rison77 (#59474) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Én tegnap telepítettem fel 10-et 8.1-ről váltottam. Hát tegnap még csak újra indítgatásaim voltak ott nem volt gond. De este kikapcsolásnál én is néztem nagyokat, hogy kb 20mp-ig még nem akart leállni pedig monitor már rég kikapcsolt. Reggel szintén ami nálad nem bootol fekete képernyő majd magától újraindult. Akkor már sikeresen. Én meg csináltam egy flashback-et is mert tegnap bios-t is frissítettem. Azt hittem ott nem kerek minden. Azóta csináltam pár leállítást de eléggé zavaró ez a sokáig tartó leállás illetve sokadjára elinduló rendszer.
Pont azon agyalok, hogy vissza rakom inkább a 8.1-et. Ha csak nincs valami megoldás rá.

(#59481) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

W10 CU van fent nekem és a Start menü ezt csinálja ha megnyítok egy alkalmazást,olyan mintha frissítést töltene le de az áruház szerint minden naprakész.

Valakinek ötlet?

(#59482) Ga3rieL válasza SP4C3 (#59472) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

egyszerű az. de kérdem, hogy mégis hogy jobb ?

(#59483) TRob1 válasza ЯΞD (#59480) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld ki, hogy kikapcsolod a Gyorsindítást (Fast Startup).

¤ R'n'R ¤

(#59484) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Helyi gépen hogy lehet megnézni, hogy mikor hoztak létre egy adott felhasználói fiókot? Tehát semmi tartomány meg ilyenek, bár a fiók, amire kíváncsi vagyok az egy microsoft fiók email-lel összekapcsolva.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#59485) Z10N válasza Z10N (#59384) üzenetére


Z10N
veterán

Erre valaki? Kezd kurv@ idegesito lenni.

Tovabbra is ezt csinalja:

-a hd sentinel kifagy, lassan indul
-mostmar a cpuz el sem indul
-hibernalasbol visszaterve fagynak az appok
-hd sentinel/cpuz nem reagal a kill process-re: "nem sikerult vegrehajtani, hozzaferes megtagadva" :W
-a megnyitott appok neha nem jonnek fel, csak villognak a talcan
-a startmenu kattintasra es win gombra nem jon fel, a talca tobbi gombja sem reagal, az abalak rendezes csak villan egyet
-ALT+TAB nem mukodik

A firefox alapjaraton dog lassu, de most meg lassabb lett. Ilyen meg win7-nel sem volt. Munkara alkalmatlan az egesz :(((

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59486) SP4C3 válasza Z10N (#59485) üzenetére


SP4C3
veterán

Döglött merevlemeznek tűnik. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59487) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#59482) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

?

(#59488) SP4C3 válasza Ga3rieL (#59487) üzenetére


SP4C3
veterán

Mit mégis hogy jobb? :DDD Neharagudj nemértelek.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59489) Ga3rieL válasza SP4C3 (#59488) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nehézkesebben fog menni,vagy rendesen mintha nem szabtad volna át.

(#59490) #73029888


#73029888
törölt tag

#59481

Légyszíves valaki segítsen a fentebbi problémámra.

(#59491) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Win 10 fut a laptopomon, amin használok külső megjelenítőt. Van olyan, hogy lehúzom a gépet a külső megjelenítőről, akár újra is indítom, de egyes alkalmazások a másodlagos képernyőn "maradnak" annak ellenére, hogy már csak a belső megjelenítő az, ami él, a másik nincs rákötve az eszközre. Lenne ötletetek, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#59492) Z10N válasza SP4C3 (#59486) üzenetére


Z10N
veterán

Hd Sentinel 100/100. A merevlemez makulatlan. Torrent, Cubase, Battlefield, Foobar, VLC, Steam, Origin, VirtualBox, stb. hibatlanul megy. Sata kabel hibatlan. A win10 hulyesege egyertelmuen. Csak tudnam, hogy micsoda.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59493) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

a jelenlegi gépemen egy 60 gigás SSD-n van a Win 10, minden más szoftver egy HDD-n. Új gépet veszek, azon is egy SSD-n lesz a Win. Ha a régiből átrakom az újba a HDD-t, akkor bukom a programokat? Újra kell őket telepíteni? Van rajta több száz giga játék is Steam, Origin és Rockstar könyvtárakban. Azokat újra le kell tölteni? Vagy megúszható valahogy az újratöltögetés/telepítés?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#59494) quailstorm válasza petymeg (#59493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Steam és Origin részben portable, jó részét viszont újra kell telepíteni. Egy megoldás a sysprep és a klónozás, akkor a W10 is átkerül.

(#59495) ph2012


ph2012
senior tag

Hol tudom leellenőrizni, hogy a Windows 10 és a billentyűzet magyarra van beállítva?

Köszi.

(#59496) zolee1967 válasza zolee1967 (#59463) üzenetére


zolee1967
tag

Sziasztok,

jól érzem? Ez a ficsör senkit nem érdekel? :(

(#59497) henny


henny
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy titkosítottam BitLockerrel a D: meghajtómat és most, hogy ki szeretném kapcsol, a BitLocker vezérlőközpontban hiába megyek rá a Szolgáltatás kikapcsolására vagy a Jelszó törlésére elkezd gondolkodni a gép és ki is írja az ablakra, hogy "Nem válaszol". Ez egy kb. 631,51GB-os meghajtó (1 winyó lett ketté választva), lehet, hogy a méret miatt akad ki, de vhogy akkor is le kellene szednem róla a titkosítást mert így szinte használhatatlan a meghajtó. Miközben az az ablak kb megfagy addig mást meg tudok nyitni, igaz kicsit lassan, de megy. Vkinek vmi ötlet, nem tudom mit csináljak ? A neten nem nagyon találtam róla ilyen problémát. :(

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#59498) Doky586 válasza ph2012 (#59495) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

pl ha a Notepad-ban beírod hogy "árvíztűrő tükörfúrógép" és ehelyett értelmetlen szöveg jelenik meg, akkor nincs jól beállítva.. Ha jól jelenik meg akkor jól van beállítva. :K

(#59499) ph2012


ph2012
senior tag

A Microsoft fórumán az Edge hibájával kapcsolatban feltettem egy kérdést. Itt: [link].

Azt kérték, hogy a problémarögzítő alkalmazással készítsek felvételt a problémáról és küldjem el magánbeszélgetésben. A felvételt elkészítettem, de nem tudom, hogy hogyan kell ezt magánbeszélgetésben elküldeni.

A problémarögzítő felvételét (ami egy zip fájl) hogy kell magánbeszélgetésben elküldeni?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#59500) King Unique válasza henny (#59497) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen titkosítások miatt valamelyest lassulni szokott a háttértár, de azért normál esetben egy megfelelő hardver mellett nem szabadna csak úgy kifagynia. Illetve a tárolókapacitásnak sem kellene problémát okoznia. Nem tudom nálad a laptopnál, illetve a Windowsban rendben van-e minden, de a HDD állapotát nem ártana lecsekkolni pl. a HDS programmal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.