Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59651) Popes válasza Doky586 (#59649) üzenetére


Popes
őstag

Miért ne lenne jó erre a célra a képmetsző? (amúgy a kérdés nem erre vonatkozott :U )

Sasss a szokásos köröket lefutottad? chkdsk r SFC /Scannow mert ötletem nincs, esetleg hibanaplóban valami. Jó kis update. ;]

Deus ex machina

(#59652) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Korábban kb. 1,5 évvel ezelőtt használtam egy kulcsot Windows 10 Pro (retail) verzió aktiválásához.
Most úgy alakult, hogy megint aktiválnom kellett egy Windows 10 Pro rendszert amit ugyanezzel a kulccsal tettem meg.
A kérdésem az lenne, hogy ez mégis hogyan lehetséges?
Úgy tudtam, hogy 1 kulccsal csak 1 rendszert lehet aktiválni (biztos, hogy nem volume license kulcsot használtam).

Előre is köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#59653) Doky586 válasza quailstorm (#59650) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak a te kedvedért... ;]

Popes: képmetsző? ... még sosem használtam, és eszerint 'normálisan' a kérdező se használta még.. :) hogy mi volt a kérdés nem tudom, én csak egy nagy fehér lepedőt láttam kőzepén egy apró homályos folttal a telefonom kijelzőjén...

(#59654) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok! Segítségre lenne szükségem! Adott egy laptop,amin WIN 7 van(volt) megosztott a vinyó. C-n rendszer,D-n adatok képek stb. Mivel nincs optikai meghajtó,pendriveról tudom telepíteni,eddig ok. Eljutottam a patrícionáláshoz,és és csak a D meghajtó részt hagytam, a C-t(én barom) :( meg töröltem. Jelenleg van 183 GB C-m, meg ott vannak a D-n az adatok! WIN 10-et akarok telepíteni,és nem engedi. Hogy tudom lementeni a D-ről az adatokat? Köszi előre is! :R

(#59655) Pubszon válasza Pehi (#59654) üzenetére


Pubszon
veterán

Live linuxal külső HDD-re.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59656) core i7


core i7
addikt

Sziasztok Win10 re szeretnék win7 kinézetet és találtam olyat hogy classis shell csak nem magyar valaki tudna segíteni?

(#59657) morfondőr válasza Pehi (#59654) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha törölted a partíciót, akkor létre kell hozni egy újat, de elég egyértelmű a win 10 telepítőjében! Pontosan mit ír ki, miért nem engedi telepíteni? Egyébként a legegyszerűbb, ha kiveszed a hdd-t, és bele egy PC-be, ott tudsz menteni.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#59658) togvau


togvau
senior tag

win 10-el, egy fájlmegosztást (samba) megosztást olyan 400 kbyte/seccel érek el, míg win 8.1-el 8 mbyte/seccel... miért van ez?

hitler, sztálin, micro usb

(#59659) Pehi válasza morfondőr (#59657) üzenetére


Pehi
senior tag

Nem engedett újat létrehozni! Kidobott valami hibakódot.Az a baj,hogy garanciális még,és teli hátlapos!Nem egyszerű azért azt szétszedni! Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#59660) Molyzsa válasza k-adi (#59635) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Üdv.

Nekem is hasonló problémám van, de nekem már az előző CU esetében is megvolt ez a jelenség.

Magyarul win10 logó bejön, és amikor a bejelentkezési képernyőnek kell jönni akkor néha fekete marad a kép. Reset után bebootol a gép rendesen. Windows naplóban erre az időszakra még nem kerül be bejegyzés, így nem tudtam több infót előkaparni.

Az energia gazdálkodási lehetőségnél én is kikapcsoltam a gyors rendszerindítást, de néha így is elő szokott fordulni a fekete képernyő.

Annyi infót tudok mondani, hogy nálam azóta van meg a probléma, amióta lecseréltem a VGA kártyámat (Asus R7 250-ről --> Gigabyte RX 460 (4GB)-ra. Eddig vagy 4 driver frissítés jött nem segített. Mivel a probléma nem olyan gyakori, így garanciába nem foglalkoznának szerintem a VGA-val.

Ami még megállapítható:
Egy Genius világítós billentyűm van (minden billentyű kéken világít). Na most Bootoláskor bekapcsol a billentyű világítás és mielőtt bejönne a bejelentkezési képernyő mindig szokott egyet villanni (elalszik majd visszagyullad a fény). Na amikor sötét marad a képernyő, akkor kialszik a billentyűzet fénye és úgy marad resetig. Tehát szerintem a perifériák ellenőrzésénél akad ki valami.

Amennyiben a fenti információk tudatában tud esetleg valaki még hozzáfűzni valamit, úgy szívesen meghallgatom.
A konfig nem elavult nálam se.
:R

..o.O..

(#59661) MiklosSaS válasza Doky586 (#59649) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lépjél tovább , ugorj át rajta és egyszerüen ingnoráld a dolgot. Nagy falat neked rábökni vagy klikkelni a képre.

@Popes: kösz. Próbáltam, remélem majd valami update megoldja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#59662) CsakEgySrác


CsakEgySrác
csendes tag

Hali!

Thinkpad T430-as laptopomon random leáll a windows, amikor olyanja van. Amiket tudok: nem a melegedés miatt, mivel a cpu hőmérséklete 50 fok. A windows minden esetben szabályosan áll le, tehát nem egyszer csak kikapcsol a gép. Nem a frissítések miatt csinálja ezt, mert leállításnál nem telepíti őket. Viszonylag friss rendszer, az utóbbi 1 hónapban kezdte el. Nem telepítettem fel semmi programot. Merre kéne keresgélnem, hogy megszűnjön a hiba?

Köszönöm előre a segítséget!

(#59663) Micsurin


Micsurin
nagyúr

A gép rendszeren (CSAK AKKOR! ) reggel hat és délelőtt fél tíz között kékhalált kap, Kernel Power, 41-es hiba kód + eltérő okok, a bsod view pedig:

A driverekből lassan mindent lefrissítettem.... nem értem, és csak hat és fél tíz közt csinálja. Amint az eminens időszak elmúlik semmi baja. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59664) Pubszon válasza CsakEgySrác (#59662) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem a T420 random alvóba ment.
A megoldás az volt, hogy az energiatakarékossági beállításokban legalul az akkumulátor menüben mindenhonnan kikapcsoltam az alvó módot. Azóta egyszer sem csinálta magától.
Próbáld ki, teszteld pár napig. Nekem most csak az van beállítva, hogy ha akkuról megy akkor kritikus töltöttség esetén leálljon.
Neked is itt lesz bibi szerintem. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59665) LEON_01 válasza core i7 (#59656) üzenetére


LEON_01
tag

www.classicshell.net/translations/

(#59666) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Tablet van a win10-es gépre kötve USB-n keresztül töltési célból, hogy közben filmezhessek rajta. Amikor bedugom a tabletet a gépbe, mindig felugrik valami fényképszinkronizációs izébizé, ez kerül egyből előtérbe, teljes képernyős valami és ezt minden esetben be kell csuknom manuálisan.

Nem hangzik egy nagy cuccnak, de ha már 500x megcsinálta az ember, akkor már lehet unni.

Mit lehetne tenni? Csak sima töltés kell, meg, hogy megjelenjen a tab az adattározók között, hogy filmeket tudjak rá másolni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#59667) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Az miért van hogyha a monitort kikapcsolom majd vissza, akkor egyszerűen nem jön be a kép. Kiírja a monitor hogy keresi a jelet, és ennyi. Nem találja a jelet majd kikapcsol a monitor teljesen. Display port-al csatlakozok a videokártyához. Nem minden esetben, jön elő.
Win 10 Pro x64 van fent.

iPhone 13 Pro Max

(#59668) SP4C3


SP4C3
veterán

Tessék: Windows Game Mode is FASTER – $h!t Manufacturers Say Ep3

Lehet nevetni. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59669) Pubszon válasza jozsi252 (#59667) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem lehet, hogy idő közben a gép kikapcsolja a monitort energia megtakarítás végett?
Minden bekapcsolás előtt nyomd meg a CTRL-t vagy mozgasd meg az egeret.

SP4C3: Ki is kapcsolom, a BF1 is ezért akad be néha szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59670) The DJ


The DJ
addikt

Segítsetek légyszi, mert már nagyon kezd idegesíteni a következő probléma:

Az utóbbi időben elkezdte a Windows 10 azt csinálni, hogy hajnalban szép kék halálokat dob nekem, a hang beakad amíg összegyűjti az infókat a rendszer, a gép pedig újraindul a végén. Napközben nem történik ilyesmi, hajnalban is általában akkor, amikor Youtubeon nézek videókat, bár lehet ennek ehhez semmi köze, mert hajnalban elég sokszor vagyok a Youtubeon, inkább maga a hajnali időpont lehet érdekes.

A konfig:

- Windows 10 Pro 64 bit (eredeti), fenn az összes frissítés, a Creators update is
- Dell Latitude E6540 notebook, I5-4300M procival, 16GB memóriával, 250-es SSD-vel, 1TB HDD-vel, Intel VGA-val (nincs forrófejű dedikált)

Minden alkalommal amikor ez történt belenéztem az eseménynaplóba az újraindulás után és mindig a következőket látom:

Első:

A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}
, APPID:
{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}
, felhasználó: NT AUTHORITY\HELYI SZOLGÁLTATÁS, SID: S-1-5-19, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Második:

Nem sikerült egy DCOM-kiszolgáló elindítása: Microsoft.AAD.BrokerPlugin_1000.15063.0.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy!Windows.Security.Authentication.Web.Core.BackgroundGetTokenTask.ClassId.WebAccountProvider – Nem érhető el/Nem érhető el. A hiba:
"31"
A következő parancs indításakor történt:
"C:\WINDOWS\System32\BackgroundTaskHost.exe" -ServerName:BackgroundTaskHost.WebAccountProvider

Harmadik:

Nem sikerült egy DCOM-kiszolgáló elindítása: Microsoft.Windows.CloudExperienceHost_10.0.15063.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy!Windows.Security.Authentication.Web.Core.BackgroundGetTokenTask.ClassId.WebAccountProvider – Nem érhető el/Nem érhető el. A hiba:
"31"
A következő parancs indításakor történt:
"C:\WINDOWS\System32\BackgroundTaskHost.exe" -ServerName:BackgroundTaskHost.WebAccountProvider

Próbáltam rákeresni a két utolsóban szereplő AAD Broker Plugin és Windows Cloud Experience Host kulcsszavakra és attól tartok, hogy ezek pont olyan "csomagok", amik Powershellen keresztül el lettek távolítva rögtön a Windows 10 telepítése után, mivel itt valamelyik guru megosztotta, hogy ezeket (is) bátran el lehet távolítani, csak az erőforrásokat eszik, nincs hasznuk. De egyébként a net minden egyes ilyen leírásában benne vannak, mint eltávolítható csomagok... Nos, én, mint laikus arra jutottam, hogy valamelyik frissítés után mégis szükség lenne rájuk, csak nekem már nincsenek telepítve. Fel lehet ezeket tenni még utólag? Az újratelepítés nem opció, ez a gép megy szinte egész nap, melós laptop, nem tudom nélkülözni és újra belakni sem szeretném.

Köszönöm előre is mindenkinek, aki segít ötletelni az ügyben.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#59671) raidx válasza The DJ (#59670) üzenetére


raidx
őstag

Nekem az összes app elvan távolítva és nincsennek miatta problémák. Lehet valami visszamaradt nálad. Másként kell eltávolítani ha MS fiókkal jelentkezel be.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59672) Fandango válasza raidx (#59671) üzenetére


Fandango
veterán

Az a 2 windows komponens nem sima app.

Egyébként párszor már le lett írva itt, hogy aki ész nélkül gyomlálja a Windowst, az ne csodálkozzon ha ilyen problémákba fut bele.

(#59673) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok,

időnként felvillant valami a képernyőn, kissé idegesítő volt, most gondoltam megnézem az ütemezett feladatokat. Rájöttem hogy az nvidia telemetry monitor az ami idegesítően felvillan. a kérdésem az hogy leállíthatom, vagy kitörölhetem? vagy annak muszáj futnia óránként? vagy az mire jó, mit ccsinál? :)
A kijelölt sorra gondolok , képen nem látszik de minden órában fut :)

[ Szerkesztve ]

(#59674) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Win10 alatt hogyan kapcsolom ki végleg adott meghajtóra vonatkozó low disk space warningot?

Win7/8 alatt működő módszer nem működik.

(#59675) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Van esély,hogy egy Lexmar Z25 nyomtatót felismertethessek a windows 10-zel?

(#59676) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy laptopot,amiben csak egy 24gb-os m.2 ssd van a hdd mellett. A terv az lett volna, hogy a sűrűn használt programokat erre telepítem.
Viszont ahogy nézem, az ssd OEM partícióként van nyilvántartva a rendszerben, mellette pedig van még külön helyreállítási partíció isa hdd-ből.
Ez az OEM partíció csak valami helyreállítási partíció lehet, amire akár nincs is szükségem, vagy pedig valami olyan, amire felmásolódnak a gyakran használt fájlok is?
Kép a partíciókról:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#59677) aakosch


aakosch
tag

Sziasztok!

Win10 Pro-val van az a gondom, hogy sokszor több játék közben is, miközben teljes képernyőn futnak, felugrik egy cmd-ablak, és a játékot ledobja tálcára. Sajnos fogalmam sincs, mi lehet az, mert csak egy pillanatra tűnik fel.

Mi okozhatja ezt?

Köszi előre is! :)

(#59678) mefistofeles válasza Micsurin (#59616) üzenetére

Pontosan ezzel fagyott be az én gépem is.
Nálam a vga driverek legyalulása és újratelepítése oldotta meg!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59679) Micsurin válasza mefistofeles (#59678) üzenetére


Micsurin
nagyúr

NVidia volt az is? Pedig elvileg az Experience clean installal tette fel a frísset. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59680) LuiT válasza Micsurin (#59679) üzenetére


LuiT
tag

Maga az Experience a ludas, amikor nálam is csinált valami galibát onnantól fogva nem is telepítettem, csak magát a drivert.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#59681) Tibro5 válasza mefistofeles (#59678) üzenetére


Tibro5
senior tag

Úgy látszik van baj CU frissítéssel, nálam amd driver okozott ugyanilyen error 41 újraindulásos bugot

(#59682) norti válasza pvt.peter (#59652) üzenetére


norti
addikt

Egyszerre egy rendszert tudsz aktiválni vele, de ha retail és nem oem, akkor annyiszor aktiválsz, amennyiszer akarsz, csak mindig egy lehet aktiválva, a legutóbb aktivált, a többi elveszíti ezt a státuszát.

(#59683) pvt.peter válasza norti (#59682) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#59684) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

2 különböző win10 telepítés is ugyan azt a problémát produkálja. A laptopom nem kapcsol ki a windows leallitasa utan, hanem bekapcsolva marad, a wifi es a cpu led-jét villogtatva. Ilyenkor ha kikapcsolom a gomb lenyomasaval akkor a kovi indulasnal semmilyen hibauzenetet nem kapok. Mi lehet a gaz?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#59685) mefistofeles válasza Micsurin (#59679) üzenetére

AMD volt de pontosan ugyanez a kritikus hiba. Persze elképzelhető, hogy más is okozhatja de egy próbát megérhet.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#59686) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Hol lehet azt beállítani,hogy telepítés előtt ne kérdezzen arról,hogy xy alkalmazás módósításokat próbál eszközölni és engedélyezem-e? Régen megtaláltam de most nem találom :/

(#59687) Popes válasza laskr99 (#59686) üzenetére


Popes
őstag

Keresőbe beírod hogy felhasználói fiókok felügyelete, és ott.

Deus ex machina

(#59688) laskr99 válasza Popes (#59687) üzenetére


laskr99
addikt

Megvan köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#59689) Benito94


Benito94
tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy az utóbbi időben elkezdte a gép azt, hogyha játszom egy idő után kifagy, a háttérben a hang megy tovább(volt hogy skypeoltam és haverommal tudtam tovább beszélni) a gépen a töltő led folyamat világít de a vinyó nem tölt semmit és semmire sem reagált. Újraindítom a gépet akkor elsőre el sem kezdi tölteni a win-t közben a led megint világít, ha lekapcsolom akkor utánna csont nélkül betölti mint ha semmi sem történt volna. 2napja telepítettem újra a gépet de nem lett jobb. Nem tudom, hogy ez rendszer hiba vagy valami más, esetleg valaki tud nekem segíteni? Nagyon megköszönném.

(#59690) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az Edge böngésző ugyanazt az ideiglenes mappát használja, mint az IE?

(#59691) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok

Hogy tudnám kikapcsolni a windows defendert? Erre nem talál semmit :gpedit.msc . Win8.1 ről frissült le

Köszönöm előre is a válaszokat :R

(#59692) Zoz válasza Benito94 (#59689) üzenetére


Zoz
őstag

Leginkább döglődő vinyónak tűnik. Vagy döglődő alaplap (SATA vezérlő).

(#59693) Aurig@ válasza wassabi11 (#59691) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Ha Win10 Pro vagy Enterprise, akkor itt:

„gpedit.msc” => „Windows-összetevők” => „Windows Defender” és azon belül dupla klikk a „A Windows Defender kikapcsolása” => „Engedélyezve”. Bezárás.

A Home verzióban nem kapcsolható ki!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#59694) wassabi11 válasza Aurig@ (#59693) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Szia

A "gpedit.msc"-re nem ad ki semmit nem talál semmit

(#59695) Pala válasza Aurig@ (#59693) üzenetére


Pala
veterán

De Home verzióban is kikapcsolható.

Registry Editor:
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender és itt a DisableAntiSpyware-t kell 1-re állítani (ha nincs ilyen bejegyzés, létre kell hozni)

[ Szerkesztve ]

(#59696) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg egy Win10-et futtató PC-ről írok, amit még annó Win7-ről frissítettem, nem tudom ez számít-e. Szeretnék a közeljövőben egy laptopra is feltenni win-10et, amit úgy fogok vásárolni, hogy nem lesz rajta oprendszer. Úgy emlékszem valahol mintha már láttam/olvastam volna, hogyha van egy eszköz amin win10 van, akkor nem kell megint újra megvenni, hanem valahogy megoldható ingyen is. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#59697) steele80


steele80
senior tag

Azért az elég dúrva, hogy az Office 365 az outlook fájlokat mostmár a C / Dokumentumok helyett, a Onedriveba telepítí hiába van beállítva a tárhelykezelőbe a C meghajtó. Nagyvonalúan tagadnak, hogy nem lopnak adatot és kicsinyes vádaknak nevezik, de mindent megtesznek azért, hogy úgytűnjön mégiscsak tolvajok!

(#59698) The DJ válasza raidx (#59671) üzenetére


The DJ
addikt

MS fiókkal vagyok benn a telepítés óta... akkor mi ennek a módja vagy mi lehet a megoldás?

(#59672) Fandango: Mint írtam nem magamtól távolítottam el őket, hanem itt olvastam valamelyik (elvileg hozzáértő) fórumtárs leírásában, hogy miket lehet biztonságosan eltávolítani és csak azokat töröltem. És jó ideig nem is volt semmi probléma, hibátlanul ment a rendszer, csak gondolom egy frissítés bekavart. De ha rákeresel a fentiekre, akkor a neten is csak olyan leírásokat találsz, ahol benne vannak az eltávolítható appok listájában, gondolom ezen oldalak egyikéről szedte a fórumtárs is.

Lényeg a lényeg, megoldás kellene, mert kellemetlen, ha elveszik emiatt az ember munkája.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#59699) Fandango válasza The DJ (#59698) üzenetére


Fandango
veterán

Továbbra sem értem minek kellene ilyeneket eltávolítani, akár milyen leírás alapján is? :F
Mit vártál, mivel lesz ettől jobb a rendszer? Tapasztaltál bármiféle változást is ahhoz képest, ha nem piszkálsz bele?
Van pár app ami feleslegesnek nevezhető, én is leszedtem néhányat, de azokat is sima jobb klikk uninstall módszerrel, még nem is parancs sorból.

Komolyan meg akarom érteni. Régen én is ilyen voltam, hogy buheráltam mindent, de rájöttem teljesen felesleges.

(#59700) The DJ válasza Fandango (#59699) üzenetére


The DJ
addikt

Ez nem mai történet már, akkor történt, amikor kiderült, hogy ingyen lehet frissíteni eredeti Win 7-ről 10-re. Kaptam az alkalmon, frissítettem az elsők között, ismerkedtem az új rendszerrel, de láthatóan tele volt számomra szükségtelen appokkal. Amiket tudtam és nagyon zavart azokat én is legyalultam, de aztán valahol itt a fórumon belebukkantam egy Win 10-es optimalizáló cikkbe (talán logout címlapos írás?), elég meggyőzőnek és szakszerűnek tűnt, nagyon sokan kommenteltek is hozzá, úgyhogy én is belevágtam és bemásolgattam azokat a powershelles parancsokat. El is tűnt minden zavaró sallang a rendszerből, nagyon sokáig gond nélkül is ment minden, de egyszer csak elkezdődtek ezek a kék halálok. Nem állandóak, nem minden nap találkozom velük, de már zavaróak, főleg mert ugrik minden, ami épp nyitva volt.

Tehát még mindig megoldás kellene, hogy hogyan lehet ezt a két csomagot visszavarázsolni újratelepítés nélkül.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.