Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) csacsa01 válasza Cr00py (#58148) üzenetére


csacsa01
tag

Segíts abban légyszi, hogy pontosan hol tudom megnézni. elérési út... köszönöm.

(#58152) gduck válasza quailstorm (#58143) üzenetére


gduck
addikt

Van magyar is ;) KATT IDE!

(#58153) Ralond válasza Grafirka (#58150) üzenetére


Ralond
tag

Elég a programon belül frissíteni, nem kell minden alkalommal törölgetni. Ezt így találták ki, hogy kényelmesebb legyen.

Én is így szoktam, ha kijön egy új verzió. :)

(#58154) Dumi86 válasza Grafirka (#58150) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Csinálj tiszta telepítést net nélkül :R Nálam is ugyanez volt mint neked,igaz nekem egy régi gt720 volt,de szerintem itt az a lényeg hogy Nvidia. WU-n még valamiért egy régi driver van fenn. Tegyél fel minden drivert net nélkül és azután kapcsold vissza a netedet,ezután nálam már nem tett fel semmi drivert WU :) Örülök ha tudtam segíteni.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#58155) NYPD


NYPD
aktív tag

Jóestét.

Alaplap+proci csere lesz, ez ugyebár magával vonzza az OS újratelepítését is. Jelenleg Windows 8.1 van, érdemes Windows 10-et feltenni?

Régebben kipróbálás szintjén felraktam, de as istenért sem akart a GTAV se elindulni rajta, valamint a Creative X-fi Xtremegamer Fatality Pro hangkártyából se jött hang, pedig megfelelő driver volt fenn...

Frissült már annyira ez a rendszer, hogy megérje feltenni?

Illetve még egy kérdés: Ha tudja az ember, mire lehet kattintgatni és mire nem az interneton, akkor elég-e a beépített windows defender, vagy mindképp kell valami más védelem?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#58156) Cr00py válasza Grafirka (#58150) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ki kell kapcsolni az automatikus driver telepítését. Vezérlőpult -> Rendszer-> Rendszervédelem-> Hardver-> Eszköztelepítés. Ha ez megvan, akkor töröld a sok sz*rt amit feltesz a win. VGA driverhez a DDU a legjobb, az kipucol mindent,majd mehet a friss telepítés.

(#58157) quailstorm válasza gduck (#58152) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Király, nekem anno nem lett meg, de elmentem.

(#58150) Grafirka: Éppen ma küldtem már el egy embernek.
Azért rakja fel, hogy ne üresen menjen. Én se szeretem, vagy kihúzod a netet amíg nincs fenn a gyári, vagy ezzel letiltod.

(#58158) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek egy picit, ha tudtok, mert én ilyen Enterprise win-t még nem aktiváltam. És nem jön össze.
:o

Van egy egyesület, ahol azzal bíztak meg, hogy a frissen vásárolt számítógépre a nekik kiosztott kulccsal telepítsek egy Windows Enterprise-t.
No, én fogtam magam, és töltöttem le egy Windows 10 N x64 hun verziót.
Aztán a licensing service center felületről szépen kinyomtattak nekem egy kulcsot, amin tényleg látom, hogy az ő nevükre van kiállítva, és hogy MAK-típusú a kulcs.
Igen ám, de a telepítés után a kulcsmódosítás során (cmd> slui.exe 3) nem fogadja el, mondván:
0xC004F050 A szoftvervédelmi szolgáltatás azt jelentette, hogy a termékkulcs érvénytelen.
Nem vágom, mit csinálok rosszul?
Az a baj, hogy N verziót töltöttem le?
Vagy még telepítés előtt kéne belegyógyítanom a kulcsot a telepítő médiába?
:U

Köszi minden segítséget!
:R

(#58159) #86564352 válasza utomi (#58149) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos a CU elront olyat ami AU esetén még jó volt. Ez a DTS is ilyen.

Ha jól emlékszem az AU megjelenése után is gyorsan szórták az összegző frissítéseket, mert rájöttek mégse volt kész a build. Az MS túlígérő és alulteljesítő cég. Ha driver reinstall sem oldja meg, akkor muszáj lesz várni míg észreveszik és megoldják ami egyszer már megvolt oldva. :)

De még az új dolgok is bugosak, például a night light bekapcsolva marad reggelre. Én is tapasztaltam ma, más is.

(#58160) #86564352 válasza NYPD (#58155) üzenetére


#86564352
törölt tag

Új funkciók miatt érdemes a 10, viszont a 8.1 kicsit azért stabilabb még szerintem driver és más szempontból.
Elég a Defender is ha ésszel netezel, flash-t állítsd click-to-play-re és reklámszűrőt ne felejts el feltenni. Manapság az az első védelmi vonal. Ublock origin, Adguard ajánlottak. (van sima ingyenes kiegészítő is, meg fizetős rendes program ami rendszerszinten szűr) Ha Edge-t használnál Ublock még nincs rá, csak béta még bugos kicsit. Nagyon lassan halad a kiegészítők támogatása.

(#58161) NYPD válasza #86564352 (#58160) üzenetére


NYPD
aktív tag

Köszi, még emésztgetem akkor ezt a témát. Lehet marad a 8.1.. if it aint broke, don't fix it. Operát használok Adblock plus-szal.

(#58162) t72killer válasza Grafirka (#58150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam vmi oknál fogva a #58156 nem volt elég, adtam a p@fájának egyet a szívlapáttal:

1 CMD-adminként
2 gpedit
3 Administrative Templates/Win Components/Windows update/Do not include drivers -> enable (Ez elvileg uaz, mint a #58156)
4 Administrative Templates/System/Device Installation/Dev. inst. Restrictions/Prevent installation of devices not described by other policy -> enable (mellékhatás: ezzel végképp kinyírja az ember a M$ szerverről történő eszközfrissítést, hacsak az adott cucc HardwareID-je nincs fehérlistázva). A szomszédságban vannak finomabb lehetőségek, pl konkrét HwID-t is lehet mentesíteni a "M$ áldás alól", nem muszáj atommal menni a verébre.

#58158: "mit csinálok rosszul?" - Rossz ISO pl? Enterprise kulcshoz enterprise ISO kell (vagy ha win10-nél még megy az "EI.cfg" buherálás, akkor nem muszáj újratölteni), ezenkívül nem N-es kulccsal nem fog menni az N-es telepítő, ill fordítva se.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58163) Skynet258 válasza csacsa01 (#58146) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha visszaolvasol, két napja nagyjából, hogy beírtam ide ugyanezen problémámat, az azóta eltelt időt azzal töltöttem, hogy megoldást találjak, aztán a sok próbálkozással sikeresen instabilra vertem a rendszert, és ma újrahúztam inkább az egészet - ez a legtisztább működő variáns, inkább rakom vissza a dolgaimat pár óra befektetéssel. ;)

https://geekpulse.hu

(#58164) undercover válasza Grafirka (#58150) üzenetére


undercover
senior tag

Ez a válasz igazából mindenkinek szól :D

Az új nvidia driver elég kaki lett. Pl. Bizonyos Asus laptopokra fel se lehet rakni vagy ha igen akkor elég rosszul működik. De általánosan is sok rá a panasz. Szóval én csak az előző 378.92-est ajánlom.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#58165) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Jobb egér gombbal kattintok bárhol hogy elő jöjjön a menü és az a kis sárga benne egy fekete vonallal meg jelenik aztán mikor rá mutatnék az egérrel,el tűnik.Mi lehet az?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58166) Pityu.


Pityu.
nagyúr

:D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58167) quailstorm válasza Pityu. (#58165) üzenetére


quailstorm
nagyúr

FPS számláló overlaynek tűnik és egy 0 akar lenni szvsz.

(#58168) Pokesz007 válasza Pityu. (#58165) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Pontosabban fraps program fps szàmlàlója.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#58169) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Indítópultba (startup) több programom parancsikonja van, mindegyik el is indul szépen a pc indításakor, kivéve a feladatkezelőt, taskmgr.

Hiba oka, valami ötlet?

(#58170) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem használok semmi titkosítást, erre jön ez:

Kiexportáltam, biztos ami biztos.. De, ha nem használok semmi ilyet, akkor miért kéri?!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58171) Raga válasza Grafirka (#58150) üzenetére


Raga
senior tag

Teljesen normális ami történt ugyanis a dolog úgy működik, hogy minden hardverhez a Microsoft ad egy tanúsítványt, és a legfrissebb tanúsítvány kerül a Windows Update rendszerbe.
Ez nyílván nem halad olyan gyorsan, mint ahogy a gyártó dobálja ki a friss drivert, mivel azt a Microsoft bevizsgálja, jóváhagyja, teszteli stb.
Nem baj, hogy feltelepítette, töltsd le a nvidia.com oldalról a Geforce Experience programot és mindig jelzi ha új driver érhető el és letöltöd telepíted.

(#58172) t72killer válasza hackeeeee (#58170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

M$ ransomware :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58173) this is life


this is life
Ármester

Nem tudjatok a menu elemek,comsor es egyebek betu meretenek beallitasi lehetoseget hova dugtak el a CU alatt , AU alatt meg elerheto volt , most csak a skalazas lehetoseget talaltam meg . Nem lelem a vezerlopultban sem .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#58174) this is life


this is life
Ármester


Ezt hianyolom ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#58176) Syl válasza hackeeeee (#58170) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez azt jelenti, hogy miután az összes cuccodat, beleértve a titkosító kulcsot is, már backupolta az MS és az NSA szervereire, készségesen felajánlja, hogy te is tedd meg magadnak ugyanezt. Mert baj esetén ők nem fogják neked visszaadni a mentésükből ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58177) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Az a kérdésem,hogy az új win 1703 as buildnál a defendert nem lehet kitenni valahogy a tálcára? És még az ,hogy ez most folyamatosan aktív és frissíti magát vagy ezt is kézzel kell majd frissítgetni?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58178) Pityu. válasza quailstorm (#58167) üzenetére


Pityu.
nagyúr

#quailstorm / #Pokesz007

Köszi ,és tényleg bekapcsolva hagytam a fraps programot én hülye :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58179) csixy


csixy
addikt

Eleve kint van a tálcán jobb oldalon, de ahhoz a jobb oldali rejtett alkalmazásokat ki kell pakolni rendesen és ez is frissíthető mint a régi defender, a vírus-izé menüből.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58180) csacsa01 válasza Skynet258 (#58163) üzenetére


csacsa01
tag

Legutoljára akarom hagyni az újra húzást.
Az alábbiak segítenek valakinek meghatározni, hogy mi lehet a gond, miért nem frissít 1703-ra?

[ Szerkesztve ]

(#58181) this is life válasza #86564352 (#58175) üzenetére


this is life
Ármester

Koszi :R lehet hogy megy vissza az AU a frissitest meg kilovom ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#58182) raidx válasza hackeeeee (#58170) üzenetére


raidx
őstag

Azért, hogy naprakész legyen, ha netán majd használnád.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58183) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!

Újra telepített Winfos alatt a Sype nem indul automatikusan.
Előző telepítésnél ment. Már kivettem a pipát, meg újra be is jelöltem. Miért kell inden szarra a mikrofosnak rátehénkednie? Amihez hozzányúlnak böhöm méretű vacak lesz.
Az előzetes verziónál nem találok olyan funkciót, ahol induljon a op. rendszerrel választás lenne.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#58184) OkosTibi válasza Sztlaci (#58183) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Próbáld ki, hogy ide bemásolod a parancs ikonját: C:\Users\xyz\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

Viszont nekem a Creators Update-vel van gondom :(
Sajnos 1 játéknál a win gomb + g re kifagyott többször is írtam a játék fejlesztőinek (LoL). más is tapasztalta-e?
Tegnap este telepítettem a microsoft honlapjáról.

(#58185) hackeeeee válasza Syl (#58176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Éppen ideális.. Rendes, hogy legalább megkérdezi. :DDD

OkosTibi: Nekem mindig tálcára tette a játékokat. Annyit csináltam, h alt+enter, ablak módban beállítottam, majd vissza. Ezek után inkább letiltottam az egészet, mert nagyjából felesleges. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#58186) Sztlaci válasza OkosTibi (#58184) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Köszönöm! :R

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#58187) pendre54 válasza #86564352 (#58159) üzenetére


pendre54
addikt

Ezt sajnos én is meg tudom erősíteni, hogy a hangrendszerek tekintetében piszokul belenyúlt az új Win, és nem épp szerencsésen. Nálam konkrétan a TEAC UD-301-es külső, USB-s DAC-omból csinált majdnem porfogót, esetleg levélnehezéket ;] , mert egész egyszerűen a TEAC gyári ASIO driverével használhatatlan a cucc. Azóta az MS által automatikusan felrakott USB-s driverrel működik csak, így meg a TEAC saját zenelejátszó programját, a TEAC HR Audio Playert nem tudom használni, mert az meg kizárólag a saját ASIO driverükre van kihegyezve. Ráadásul hangminőség szempontjából is jobb, ha a lejátszó saját driverével üzemel, és nem az MS által gányoltal.
A Foobar2000-el is vannak gondok, mert egy-két beállítás, ami korábban működött most nem. Pl. mivel ugye nem működik az ASIO driver, így csak Wasapi módban használhatom, vagy a Foobar kinézetét egyáltalán nem lehet állítani, csak az alap van, de nem működik a lejátszó sáv se, ahol látni lehetett, hogy az adott zeneszám lejátszása épp hol tart, mennyi idő van még hátra. A Foobart is már vagy ötször újratelepítettem az elmúlt 3-4 napban, mondom hátha, de nem jött össze a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58188) hackeeeee válasza pendre54 (#58187) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam Xonar DX-el működik az Asio Foobar-ral, és a foobar is tökéletesen működik.

Véleményem szubjektív...

(#58189) junior11


junior11
veterán

A lemezkarbantartót milyen gyakran ajánlott lefuttatni? Van értelme mellette CCleanert ezen a rendszeren még használni? Ti hogy szoktátok?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58190) t72killer válasza junior11 (#58189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Használom a ccleanert, kicsit másokat pucol és kevesebb klikk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58191) saelin válasza junior11 (#58189) üzenetére


saelin
veterán

A windows 7hez képest sokkal gyorsabban végez a töredezettségmentesítéssel, mert a háttérben is csinálja néha. Nekem egy durván használt 500 GB-os vinyóm van és eddig ha manuálisan elindítottam mindig végzett egy 15 percen belül.

A defragger sokkal tovább molyol, de nem hiszem hogy megéri-e a plusz időt rászánni.

Szerk:
Ups, my bad. Lemez karbantartó =/= töredezettségmentesítés.
Megyek vissza aludni! :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#58192) tlac


tlac
nagyúr

Frissítettem a Creators update-re és az a problémám, hogy Edge-ben nem működik az internet, ha visszajövök készenléti állapotból. Pedig egyébként van net, ha újraindítom a böngészőt, utána jó lesz.
Találkozzatok ezzel a hibával? Van rá megoldás?

(#58193) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!

Processzor váltásnál újra kell aktiválni a Win 10-et? Kinek mi a tapasztalata?

Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#58194) SP4C3 válasza Zola01 (#58193) üzenetére


SP4C3
veterán

Tudtommal nem.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58195) jeni


jeni
félisten

Üdv!
Az új 1703 verzióban valakinek működik-e a monitor lekapcsolás az energiagazdálkodásban?
Akár mire állítom nem kapcsol le.

(#58196) tlac válasza jeni (#58195) üzenetére


tlac
nagyúr

tableten nekem működik
edge-dzsel neked nincs gondod? pár hozzászólással korábban írtam

(#58197) vlevi válasza Zola01 (#58193) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amennyire én tudom (az itt olvasottak alapján) a processzorcsere nem, csak az alaplap számít hardvercserének.

(#58198) jeni válasza tlac (#58196) üzenetére


jeni
félisten


itt hiába állítok nem reagál a beállítás alapján.

(#58199) Cr00py válasza Pityu. (#58166) üzenetére


Cr00py
senior tag

Tehát akkor csak annyi a dolgom, hogy 2x felrakom a 64bit-es Win10-et, és 128bit-es Win20-at kapok. Keresek is egy pendrive-ot gyorsan. :DD

Édes jó istenem, hogy mik vannak. És az ilyenek szavazhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#58200) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Hali,

A legújabb Windows 10-et használom, és Motorola SM56 fax driverre lenne szükségem, mert Win 7-alatt működött, ám most kompatibilitási gondok miatt nem tudom használni. Már néztem a Microsoftnál is, és jó párszor végig nyálaztam a Googlet is, de csak Win 7-hez van driver, esetleg tud valaki segíteni?

Samsem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.