Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) Bogyó bá' válasza Balerik (#59750) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez egy cseh cég, de a weblapjukon szereplő magyar adószámuk nem létezik... ...vagy legalábbis a céginformációs rendszer szerint. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#59752) dergander


dergander
addikt

Venni szeretnék egy új routert , viszont akkor a windows csinál egy hálózat 2-es kapcsolatot. Van arra lehetőség hogy visszaállítsam gyárira és az új router lehessen a fő kapcsolat?

(#59753) bon válasza Attila2011 (#59717) üzenetére


bon
őstag

Otthonra a Home verzió bőven elég.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#59754) Lenry válasza dergander (#59752) üzenetére


Lenry
félisten

az csak egy elnevezés, nem jelent hierarchiát, tök lényegtelen Hálózat mennyi van odaírva

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59755) dergander válasza Lenry (#59754) üzenetére


dergander
addikt

A kérdés az hogy lehet defaultra visszakapcsolni, csak megrögzöttség nálam hogy ne legyen 2-es írva. Van megoldás arra amit írtam?
Tudom hogy lényegtelen, de a van rá lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#59756) qqcqqc válasza dergander (#59755) üzenetére


qqcqqc
őstag

persze, újratelepíted a windowst. :)
Különben adapter beállítások, jobb egérgomb átnevezés.

(#59757) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Ha késleltetni szeretném a hálózati meghajtó felcsatolását, azt hogyan kellene megvalósítanom? Minden bekapcsoláskor nyekereg a win, hogy nem tudja felcsatolni a hálózati meghajtókat. Azért nem, mert hamarabb szeretné csinálni, mint ahogy stabil wifi kapcsolat van...
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#59758) #41473792


#41473792
törölt tag

[link]
Mi van az oldallal tudja valaki?

(#59759) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Szakértőbb segítségre lenne szükségem. Az ismerőseim közül még senki nem találkozott hasonlóval.

Feltelepítettem a Win10-et. Nagyon jónak tűnik. Felismert minden drivert saját magától. A régi laptopomat még évekkel ezelőtt vettem, amikor a Vista volt a legújabb Win és azóta Vista volt rajta, de már a végét járta a gép. Vagyis volt fél év, amikor Win 8.1 volt ez előtt rajta.

Szóval feltelepítettem és azóta nem tudok belépni a BIOS-ba. Továbbra is mutatja a BIOS indulásakor, hogy a DEL gombot kell megnyomni a BIOS-ba lépéskor, de hiába nyomogatom egyfolytában akkor, amikor kell, mert nem lép be és tovább megy és elindul a Win10.
A DEL billentyű működik Windows-ban és BIOSban is. BIOSban onnan tudom, hogy működik, hogy a boot-olás legelején még megnyomom a PAUSE gombot és szünetel a Boot-olás, amit bármelyik billentyű megnyomásával lehet folytatni. Én a DEL billentyűt ha megnyomom, akkor is folytatódik a boot-olás, de a BIOSba nem lép be.

Ezelőtt mindig éveket át belépett és sosem volt ezzel gond.

Mit tanácsoltok?
köszönöm

(#59760) krealon válasza Orionk (#59759) üzenetére


krealon
veterán

"nem tudok belépni a BIOS-ba."

A legfontosabbat nem irtad le.
Milyen tipusu a notebook?
Lehet a Bios gyorsbillentyu pl: Enter, Esc, Tab, F1, F2, F8, F10, F11, F12

Radasul teljesen offtopik tema.

(#59761) Orionk válasza krealon (#59760) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!
A Laptop: MSI MS-163D.
Azt hiszem azt írtam, hogy DEL billentyű visz be BIOS-ba. köszönöm.

OffTopic? : Éveken át működött, csak azután jött elő, hogy feltoltam a Win10-et. Még közvetlen a telepítése előtt is működött.
Melyik topic akkor a megfelelő? köszönöm.

(#59762) King Unique válasza Orionk (#59759) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezt a notebook gyártójának a topikjában, vagy az Azonnali notebookos kérdések órája topikban lenne célszerű megkérdezni. Ott majd megmondják, hogy ez esetben mi a teendő.

A Win10 felől esetleg max. a fast startup kikapcsolását lehetne megpróbálni, illetve a gépházból a speciális rendszerindítást. Utóbbinál közvetlenül be lehet lépni az UEFI beállításaiba is. De, ha régi laptop, akkor annál vsz Legacy BIOS, illetve boot mód lehet.

Egyébként nekem van egy laptopom, aminél a másik platform egyik rendszerének UEFI módban történő telepítése után nem lehetett F2-vel belépni a menübe...Annál még a CMOS / SMBus reset sem segített és csak az UEFI BIOS frissítése oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#59763) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

A laptopon új op rendszer van, egy jogtiszta win 10 64 bit.-es. Minden tökéletesen mükszik, minden szuper, kivéve, hogy minden bekapcsolást követően, amikor elsőként indítom el az internet Explorer-t, akkor bedob egy olyan hibaüzenetet, hogy esrv.exe alkalmazáshiba "Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0xc0000142). Ez mi lehet? Vírusirtóm van, minden driver telepítve van, eszközkezelőben nem jelez hibát és ezt csak az elején egyszer dobja be, többet nem.

A válaszokat előre is köszönöm.

üdv.: B.

(#59764) Slavia válasza Bandi821 (#59763) üzenetére


Slavia
aktív tag

[link]

Ha még nem próbáltad.

(#59765) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv! Win 10 redstone 2 creators update rendszer van a notebookomon..

Olyan kérdésem van hogy miaz hogy magàtol feltelepíti a gép mi jogon? a (mátrix vagy a skynet vagy IA) a chromot és a mozzilát? Valamint magàtól beállítja a chromot alap böngészőnek.
Máskor hetvenhét helyen rá kell nextelni ha felakarsz telepiteni egy programot..

ha bekapcsolva hagyom egy darabig éjszakára a gépet hogy dolgozzon vagy sokáig magára hagyom akor feltelepiti és nem az első esett.. uninstal sincsen ugy kell külön programmal letörölni..(Revo uninstaller) meg a programok telepitése törlése helyen se törölhető..

Virus nem lehet mert a windows defender se talál semmit meg a malwerbytes sem.. akor csak a rendszerel van gáz szerintem..

Valaki hasonló hülyeséget tapasztalt?

[ Szerkesztve ]

(#59766) SP4C3 válasza Hardver Arc (#59765) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgyvolt vele, hogy legyen egy ép-kéz-láb böngésződ. ;]

Más, sokkal idegesítőbb baromságai is vannak amikhez még annyi joga sem lenne...

Task Scheduler
CCleaner

Itt nézelődnék.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59767) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Mostanában vettem észre, hogy az értesítőben időnként megjelenik valami idétlen nevű értesítés. Rákattintani nem lehet, nem csinál semmit.
Mi ez? Valami xboxhoz köthető izé? Asztali gépem van, soha semmi közöm nem volt xboxhoz.

(#59768) SP4C3 válasza vlevi (#59767) üzenetére


SP4C3
veterán

CCleaner/Tools/Uninstall - Alul lesz kettő darab retek xbox hulladék. Töröld őket.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59769) quailstorm válasza vlevi (#59767) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez a Windows UWP-s Xbox app Package Neve. Az Xbox fiók managelésén kívül ebben van a játéksáv, egy beépített screenshot és videofelvevő tool.

Valami nagyon nem jól van az biztos.

Store app felhős mentése is mehet ezen keresztül, annyira nem is rétegigény mint gondolnád, világszinten csak egy appban 300 ezer felett használják (naponta).

[ Szerkesztve ]

(#59770) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Az mitől lehet, hogy szinte bármilyen pendrive csatlakoztatásakor azt írja ki a win10, hogy probléma adódott ezzel a meghajtóval, ellenőrizzem és javítsam (amúgy működik, tehát tudok róla és rá másolni). Szerintem nem hibásak a pendrive-ok, és az eszközkezelőben sincs felkiáltójel semmilyen usb cucc mellett.

(#59771) King Unique válasza Voice24 (#59770) üzenetére


King Unique
titán

Hát lehet pl. azért is, ha nem szoktad rendesen leválasztani őket. De találkoztam már ilyen hibaüzenettel akkor is, amikor egyes Linux ISO-kat írtam ki a pendrive-ra. Továbbá, ha a VHD boot megoldással telepített rendszer alatt használt USB-s háttértárat a normál módon telepítetthez csatlakoztattam, akkor is ezt a hibaüzenetet dobálta a Windows. Majd miután lefuttattam a javítást, vagy újraparticionáltam a meghajtót, azután megszűnt a hibaüzenet.

[ Szerkesztve ]

(#59773) Orionk válasza #99499520 (#59772) üzenetére


Orionk
senior tag

Ez volt a megoldás! :K Nagyon köszönöm, rendes vagy! ;)
De köszönöm a lenti két segítő kommentnek is!

Ez alapján szerintem mégis, ide a Win10 topicba tartozik, mert a Win10 beállításaihoz köthető.

(#59774) movax válasza Hardver Arc (#59765) üzenetére


movax
őstag

Ez nem rendszerhiba lesz. Valamit feltettél/beszoptál, ami ezt csinálja.

(#59775) movax válasza vlevi (#59767) üzenetére


movax
őstag

Újabb fényes bizonyíték, hogy jobb az appoktól, Áruháztól azonnal megszabadulni.

(#59776) Orionk válasza movax (#59775) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!
Hogyan kell ezt a megszabadulást csinálni? Mit telepítsek lefelé?

Csak tegnap tettem fel először a Win10-et és ezért nem tudom, de biztos, ami biztos én is megválnék ezektől a dolgoktól.

(#59777) raidx válasza Orionk (#59776) üzenetére


raidx
őstag

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59778) Doky586 válasza movax (#59775) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez érvényes Android-nál is..? :DD

(#59779) CsakEgySrác válasza Pubszon (#59709) üzenetére


CsakEgySrác
csendes tag

Ááá, köszönöm, már böngészem is! :R

Szerk.: Asszongya, hogy felhasználó kezdeményezte a kijelentkezést, szóval gondolom akkor valami program lehetett, nem rossz windows beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#59780) tordaitibi válasza Doky586 (#59778) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy factory reset ota, ami 2 honapja volt, nincs PlayStore a tabletemen.
Ennek ellenere amit akarok azt eddig meg mindig feltettem a tabletre (oldapps, apps, az spp sajat weboldala stb. )
Van elet a Store utan is mindket platformon. Win vonalon a Store abszolut megkerulheto, ragyogo kulso applikaciok ezrei vannak free licenccel is. Es ez visszafele meg pregnansabb, azaz a WinAruhazba az alkalmazasok zome hanyagolhato, szuksegtelen.
Jatekosokra talan ez annyira nem igaz, de en magam nem jatszom, ami kevessel esetleg, azt barhonnan lehuzom magamnak.

(#59781) movax


movax
őstag

A Defender legyilkolása biztonságos, de a Defender Security Center kiiktatása nem: nálam bekapcsolhatatlanná tette a wifi-t. Persze helyreállítható, csak mondom, ha valaki ezen spekulál, jobb, ha nem teszi. :)

(#59782) Bandi821 válasza Slavia (#59764) üzenetére


Bandi821
tag

á köszönöm szépen, ez segített és ráadásul szinte pikk-pakk megvolt - tényleg csak az update programot kellett törölni

(#59783) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztik,

a nagy update óta egy csomó program indítás akor ezt a hibát kapom. Mi lehet a gond?

köszi

(#59784) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

sziasztok. egy tablet pcn (asus zenbook flip 360) hasznalom a windows 10 education verziot. azt mikepp tudnam megoldani, hogy ha tablet allapotba hajlitom a kijelzot akkor a windows automatan atvaltson tabletmodba? es persze ez vissza fele is mukodjon.

(#59785) pinnacle válasza pinnacle (#59224) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ismerős átépítette a gépet, (i3 4330, ASRock Fatal1ty H97, 4x4GB Kingmax RAM) Windows is betölt. Viszont 4db RAM-al sehogy sem működött csak 3-al. Ezért felrakta a INF driver ver:10.1.1.9 drivert, innen. Továbbra sem megy 4 RAM-al, valószínűleg RAM csere lesz, ha nem derül ki, mi a probléma. Viszont állandóan ezt az üzenetet kapom. Most látom, lehet nem is sikerült ver:10.1.1.9 a telepítés mert 10.0.15063.0 van fent.
Intel frissebb verziója sem tud felmenni, hiába jelzi sikeresnek a telepítést. Intel Chipset Driver-t, hogy tudnám eltávolítani? Egyébként ezt kell egyáltalán telepíteni, vagy a Win10, mindig a legfrissebbet használja?

[ Szerkesztve ]

(#59786) PhoenixK válasza Misi_D (#59744) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nekem két napja a start menü és a tálca rosszalkodik. A start menü iszonyat lassú, van, hogy 2-3 perc alatt lehet benne bármit kezdeni.
Frissítést nem látok azóta, ami program update volt, azt már legyalultam, de még mindig nem jó.

Bármi ötlet? :(

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#59787) bszg@


bszg@
tag

Megkérdezem újra, hátha tud segíteni valaki:
Sziasztok, a "munkás" laptopomon legális W10 és Office 2016 fut. A telefonomon meg W10M. Hogyan tudnám elérni, hogy az Outlook levelezés szinkronban legyen a két eszközön?
Ha más topikban kell megkérdeznem, azt is köszönettel veszem, ha megmondjátok, hogy hol.

(#59788) r92king


r92king
tag

Üdv. Valaki tudja miért nem tudok semmit feltelepíteni? Először, próbáltam a legújabb NVIDIA drivert. Kicsomagolja, aztán mikor menne a telepítés, akkor hibaüzenetet dob. Azt hittem rosszul jött le megint letöltöttem, ugyanaz. Aztán Flash Player-t szerettem volna feltelepíteni azt se engedte, instant crash, mind a Firefox, mind az Opera verzió.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#59789) ampulla válasza r92king (#59788) üzenetére


ampulla
aktív tag

Próbáltad adminként futtatni őket?

(#59790) r92king válasza ampulla (#59789) üzenetére


r92king
tag

Igen, de már megtaláltam a bajt. A tempbe akarnak írni a telepítők, de oda nem tudnak, mert valamiért létrejött egy névtelen mappa ahova berakja a temp-et. Megtudom nyitni ezt a mappát és látom ott van(nak) a temp mappa(ák), de törölni nem tudom. Ha átírom a temp elérési útját, akkor berakja az újat is oda.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#59791) Grafirka


Grafirka
őstag

Mi lehet az oka hogy egy elozoleg elmentett ( adatokat tartalmazo ) notepad-et ha megnyitok akkor nehany mp. ig ures lap fogad , majd utanna nagy nehezen betolti a tartalmat ? Mintha nem tudna instant betolteni azt a nehany sort.

Amit meg tapasztaltam , hogy neha egy mappa megnyitasakor ( kepek, dokumentumok, stb) is hasonlo nehany mp szunet van es csak utanna tolti be a tartalmat

(#59792) Heisenberg69


Heisenberg69
senior tag

Üdv!

Kérlek segítsetek! :B

nem túl erős a laptopom, ezért is vártam annyira a game módot. WIN 10 home rendszerem van, eredeti.
A gondom az, hogy a gépházba be van pipálva a game mód, win+G gombbal lehet elv. előhívni, de nekem nem történik semmi a játékon belül, hiába nyomom a bill. kombinációt. Mit rontok el? Hogy varázsolom elő a game mód menüjét? :F

[ Szerkesztve ]

SONY Xperia™ XZ Forest Blue

(#59793) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

sziasztok. egy tablet pcn (asus zenbook flip 360) hasznalom a windows 10 education verziot. azt mikepp tudnam megoldani, hogy ha tablet allapotba hajlitom a kijelzot akkor a windows automatan atvaltson tabletmodba? es persze ez vissza fele is mukodjon.

valamint az mitol lehet hogy a wifi jel erossege random leesik a nullara maximumrol ugy, hogy a gepem nem mozdul?

(#59794) Joccc07 válasza Heisenberg69 (#59792) üzenetére


Joccc07
addikt

Szia!

Milyen játékban próbálod elindítani? Steames?

Igazából lényegtelen is mert: [link]

Vadászmenyét: Ilyet nem tud a Win10. Vagy az egyik vagy a másik.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#59795) Vadászmenyét válasza Joccc07 (#59794) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Egy tablet pc bemutatóban láttam, hogy amikor az illető áthajlította a pcjét tablet állapotba, akkor a windows 10 dobott egy kérdést, hogy akarja e a tabletmódot bekapcsolni? Na ezt hiányolom.

(#59796) Joccc07 válasza Vadászmenyét (#59795) üzenetére


Joccc07
addikt

Ezt megpróbálhatod.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#59797) jasper07


jasper07
tag

Hali!

Win 10-et használok, kaptam egy olyan hibaüzit,
hogy az ethernet nem kap IP címet! Mi ilyenkor
a teendő?

Üdv!

(#59798) VoidXs válasza jasper07 (#59797) üzenetére


VoidXs
nagyúr

ipconfig /release
ipconfig /release6
ipconfig /renew
ipconfig /renew6

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59799) Vadászmenyét válasza Joccc07 (#59796) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Sajnos semmi.

(#59800) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Tudna valaki, hogy milyen parancs, vagy exe indítja a hálózati meghajtó felcsatolását? Időzíteni szeretném, hogy ne a gép induláskor, hanem mondjuk 1p később csinálja...
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.