Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) Daniel07 válasza flash- (#59100) üzenetére


Daniel07
csendes újonc

Igen a gpt-fat32 usb pendrive a tökéletes UEFI-hez :)

[ Szerkesztve ]

(#59102) mexel


mexel
veterán

Nekem csak akkor engedi az uefis- telepítést mindig ha "MBR partíciós séma BIOS-os vagy UEFI-s gépekhez" beállításra teszem, ha GPT-re állítom a rufust akkor nem engedi az uefi boot-ot a pendrive-nál és win telepítéskor sem csinálja meg a 3 kis partíciót. Ha viszont az mbr-uefi-t választom akkor enged uefi módban bootolni a penről és akkor csinálja meg a plusz partíciókat. Ez ttöbb gépnél tapasztaltam. Miért van ez így? Valamit nem jól csinálok?

(#59103) King Unique válasza mexel (#59102) üzenetére


King Unique
titán

Ez érdekes, mert az első opció eleve NTFS fájlrendszert + aktív partíciót állít be. Illetve ez leginkább a Legacy boot módhoz való. UEFI-ben viszont sok gépnél csak FAT32-es pendrive-ról lehet bootolni, ellenben NTFS-ről már korántsem mindegyiken. Egyébként általában a többségnél, de pl. nálam is működni szokott az UEFI-s telepítés, ha a harmadik opció szerint készítem el. De ez hardverfüggő is lehet, hogy melyik milyen paraméterekkel bíró boot eszközt kajál meg. Illetve a megfelelő boot mód és / vagy boot eszköz kiválasztása is fontos lehet.

Egyébként a Win8.1/10 ISO-k már eleve modernek és azoknál akár az is elég, ha az ISO tartalmát rámásolják egy FAT32-re formázott pendrive-ra. Annak normál esetben Legacy / UEFI módban egyaránt bootolnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#59104) lao


lao
tag

Üdv !

Van egy Windows.old névű mappa , legalább 20Gb amit meg eszik az ssd-böl.Ezt lehet törölni vagy majd idővel kifogja törölni?(win10). CU update utáni ,ha ki törlöm akkor nem tudok vissza térni az update előtti állapotra ,más hátránya nincs?

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#59105) dunc válasza lao (#59104) üzenetére


dunc
nagyúr

Lemezkarbantartóval töröld.

(#59106) LEON_01 válasza mexel (#59102) üzenetére


LEON_01
tag

Én is így jártam ASRock lapnál. Direkt átkonvertáltam az ssd-t gpt-re, csináltam egy uefi-s gpt pendrive-ot aztán kakukk. Még szerencse, hogy csináltam biztonságból egy másikat ezzel "MBR partíciós séma BIOS-os vagy UEFI-s gépekhez". Az a lényeg, hogy jó lett.

(#59107) vlevi válasza lao (#59104) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mire kettőt pislantasz,magátol törli. Azthiszem, 10 nap. Ha addig valami nagy gond lenne, akkor ennyi ideig meg visszaterhetsz a regi rendszerhez.

(#59108) Doky586 válasza lao (#59104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pár hét után automatikusan törlődik. Nincs vele dolgod..

(#59109) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok! Segítsetek már nekem légyszives. Adott egy 2 meghajtóra partícionált gép aminek a C meghajtójára feltettem a Creators Update-s Win 10-et. A D meghajtómon van egy pár programom telepítője. Mióta újraraktam a rendszert folyton endélyt kér néhány mappának a belépésénél, illetve ahol egyszer engedélyezem ott már nem kéri. És a telepítők közül jó néhányat nem tudok lefuttatni mert megtagadja a hozzáférést. Ha rendszergazdaként indítom azt írja hogy:
" A windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat vagy fájlt. Lehet, hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel"
Próbáltam az egészmeghajtóra alkalmazni a teljes hozzáférést de egy raklap hibát írt így leállítottam a folyamatot. Külön-külön meg ha benézek a mappák vagy file-ok beállításaihoz elvileg mindenhez be van állítva a teljes hozzáférés mégis ezt az üzenetet kapom.

(#59110) lao


lao
tag

Nagyon köszönöm a segítségeteket ,akkor nem piszkálom ..ráér:

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#59111) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali.

Az itt lévő mappa tartalma törölhető? C:\Users\i5 Pc\AppData\Local pár 100mb
(#59112) vagyis ahol Temp-ek vannak, csak azokba lehet törölni? Na meg plusz a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappán belül?

[ Szerkesztve ]

(#59112) quailstorm válasza Ga3rieL (#59111) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak ha már nem szeretnéd használni az operációs rendszert a gépeden. Csak a Local\Temp mappán belül törölhetsz. Ott viszont előfordulhat érthetetlen szemét, installermaradék.

[ Szerkesztve ]

(#59113) tordaitibi válasza tomboy0013 (#59109) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hasonlo problemakkal szivok fel eve, nalam meg az AU. fut. Megoldast nem talaltam. W10 specialitas...

(#59114) Ga3rieL válasza quailstorm (#59112) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És ebből a rejtett mappából? innen is semmit ? C:\ProgramData

[ Szerkesztve ]

(#59115) quailstorm válasza Ga3rieL (#59114) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak ha már nincsen szükséged se az alkalmazásokra, se az oprendszeredre.
ProgramData a nem felhasználóspecifikus AppData. AppData meg az alkalmazás adatai amivel dolgozik...

[ Szerkesztve ]

(#59116) movax válasza Ga3rieL (#59114) üzenetére


movax
őstag

A SofwaterDistribution/Download mappát kiürítheted, itt a letöltött win-update-ek vannak.

A Program Data-hoz ne nyúlj, ha kedves az életed.

(#59117) Ga3rieL válasza movax (#59116) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Oké, akkor mindenhol csak a Temp-ek, a SofwaterDistribution/Download mappa?
(#59118) háát nemnagy a SSD :D és szeretek plusz gigákat kicsikarni,azért kérdem még miket lehet törölni

[ Szerkesztve ]

(#59118) King Unique válasza Ga3rieL (#59111) üzenetére


King Unique
titán

Minek akarsz erővel beletörölni mindenbe, talán nincsen elég hely a rendszerpartíción? Akkor inkább át kellene méretezni, mint ahogy más is javasolta.

Egyébként szokták mondani, hogy a Windows akkor érzi igazán jól magát, ha kupi van...:D De, ha valakit zavar a hátrahagyott szemét, akkor ésszel lehet használni a lemezkarbantartón túl pl. a CCleaner, illetve a programok teljes eltávolításához a Revo Uninstaller és társai programokat.

[ Szerkesztve ]

(#59119) quailstorm válasza Ga3rieL (#59117) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért van a CCleaner, hogy ne neked kelljen túrni.
Van még egy ilyen Windowsos app is, hogy Lemezkarbantartó. Gyárilag. Beépítve. Még Windows update uninstallert is eltávolít csak be kell nyomni a rendszergazda módot.

Meg itt egy app: ezzel megnézed mi gigászi és kihagytad.

Ha találsz egy Installer2 mappát tele MSP-vel és MSI-vel, akkor is fuss mielőtt szétbarmolod az egészet.

Ha meg alul méretezted a partíciót, de másik partícióból tudsz levágni, akkor meg eltolod a határt lemezkezelővel és happyness.

[ Szerkesztve ]

(#59120) movax válasza Ga3rieL (#59117) üzenetére


movax
őstag

Én azt se piszkálnám a helyedben.

Bár az a legjobb tanulás, ha nekimész a rendszernek, én is így kezdtem annó. :) Azért fontos dolgokat ne tarts azon a gépen, ha kísérletezel.

[ Szerkesztve ]

(#59121) tomboy0013 válasza tordaitibi (#59113) üzenetére


tomboy0013
veterán

Remek. Valami meglepetést mindig tartogat ez a szar...

(#59122) TRob1 válasza Ga3rieL (#59117) üzenetére


TRob1
veterán

Használd a Lemezkarbantartó/Rendszerfájlok törlése-t, használj PatchCleaner-t (és esetleg DriverStore Explorer-t), a többi dolgot meg hagyd a fenébe, jobb a békesség.

¤ R'n'R ¤

(#59123) tordaitibi válasza wwenigma (#59041) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hat ez nagyon jo! Ezer koszonet. :R

(#59124) movax válasza tomboy0013 (#59109) üzenetére


movax
őstag

Soha nem láttam ilyesmit, pedig sokan panaszkodnak erre. Csinálnék egy tiszta telepítést, simára gyalult tárolóra, MS-fiók, jelszó és egyéb kreatív módszerek nélkül.

(#59125) tomboy0013 válasza movax (#59124) üzenetére


tomboy0013
veterán

Inkább letöltöm újra ami kell már nincs kedvem tovább szopakodni egy újabb újratelepítéssel. Érdekes az elmúlt 5 újratelepítésem után nem volt ilyen hiba.... Ráadásul nem is minden program telepítője szar csak néhány. Meg csak néhány mappához kér hozzáférést, van amihez kérte háromszor de negyedjére már nem, van amihez folyton kéri meg van amihez egyáltalán nem... Ha nem ez jön elő akkor valami más... Kezd már rohadtul elegem lenni a Windows-okból. Jó lenne valami használható alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#59126) Slavia válasza Ga3rieL (#59056) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ha kivégezted a cortanát a 1703-ban és ugrott a Start Menu akkor ezt a 2 megoldást lehet csinálni (legalábbis nekem bejött.

1: Parancssor(adminként) majd ezt bepötyögöd: sfc /scannow
> press Enter

2: Powershell (adminként) majd ezt bepötyögöd: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
és megvárod amíg teljesen végez.

[ Szerkesztve ]

(#59127) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Win 10-ben az intéző nem jeleníti meg a kis előnézeti képeket.
Eddig ment, de volt egy win reinstall, igaz ugyan, hogy az előző installnál nem kellett
állítani semmit, hogy működjön.
Tud erre valaki megoldást?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59128) movax válasza Picturemaker (#59127) üzenetére


movax
őstag

Jobbklikk, View, Tiles. Magyarul nem tudom.

(#59129) Slavia válasza Picturemaker (#59127) üzenetére


Slavia
aktív tag

Vedd ki a a mappa beállításainál a mindig ikonok jelenjenek meg, miniatűrök soha elől a pipát

(#59130) Picturemaker válasza movax (#59128) üzenetére


Picturemaker
őstag

Slavia, movax: Köszönöm.

(Érdekelne, hogy miért így működik? Egyik telepítésnél így áll be, a másiknál úgy.
Ugyanazon a gépen.)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59131) Ga3rieL válasza Slavia (#59126) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Igen, csináltam de nemvolt semmi. Nemtalált semmit, se ebbe,se abba. De meg már úgy is mind1. Újrahúztam már a gépet, Kész vagyok vele. Úgyhogy már jó.

(#59132) Zola007


Zola007
veterán

aki már legalább 1-2 éve használ átlagos felhasználásra (office, net) belakott Win10-et, megtenné, hogy megnézi mennyi helyet foglal a Win mindenestől a programok kivételével?
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#59133) movax válasza Zola007 (#59132) üzenetére


movax
őstag

Alig valamivel több, mint 22 GB.

(#59134) fuze


fuze
őstag

Creators update után nem működnek a nyilak a képnézegető appban. Mi lehet a baja? Ki vannak szürkülve, pedig több kép van a mappában. Nem lehet léptetni. Miért cseszik szét ezt a szerencsétlen alkalmazást folyton? Nem értem :(

adms.hu | UI Designer

(#59135) Aflamin válasza fuze (#59134) üzenetére


Aflamin
tag

Keress egy "Restore_Windows_Photo_Viewer_ALL_USERS.reg" nevü fájlt a neten!

(#59136) TRob1 válasza fuze (#59134) üzenetére


TRob1
veterán

Nem hiszem hogy sok köze van a CU-hoz, mivel a 10 megjelenése óta panaszkodnak ilyen hibára. (pl: 20848, 26823 ... stb)

Amúgy nálam lehet vele lapozni, ha pl. intézőből nyitok meg vele képet. Ha mondjuk Total Commanderből, akkor meg nem. De ez mindig is így volt nálam (is).
Persze nem is erőltetem (csak néha ránézek ha felmerül a panasz és esetleg volt vmi frissítése is), hisz ott a régóta jól teljesítő IrfanView, amivel - többek között - mindig lehet lapozni. :D

ui: Az ajánlott reg talán a régi Fényképnézegetőt "hozza" vissza? Na azzal bárhonnan nyitod meg, lehet lapozni (nekem az is benne van kezdetektől, gondolom a 8ról frissítés miatt).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#59137) Ga3rieL válasza Aflamin (#59135) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nekem van. ha kell feltehetem valahova
Tessék

Restore_Windows_Photo_Viewer.reg műxik ahogyan kell neki. direkt W10-re

[ Szerkesztve ]

(#59138) #68216320


#68216320
törölt tag

W10 Enterprise-on van barmi lehetoseg arra, hogy kontrollalni lehessen az update-et? Azaz a hagyomanyos modon engedni/tiltani kulon-kulon?

(#59139) gF válasza #68216320 (#59138) üzenetére


gF
senior tag

Igen, GPO-ban.

(#59140) #68216320 válasza gF (#59139) üzenetére


#68216320
törölt tag

GPO? Ezt picit kifejtenéd, kérlek?

Group Policy-ra gondolsz? Ott lehet egyenként letölteni a frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

(#59141) gF válasza #68216320 (#59140) üzenetére


gF
senior tag

Ja hogy külön-külön... Bocsi az kimaradt nekem. Tudtommal ezt segédprogram nélkül nem lehet szabályozni a W10-ben.

[ Szerkesztve ]

(#59142) #68216320 válasza gF (#59141) üzenetére


#68216320
törölt tag

Segédprogram is jó, ha van rá ötleted :)

(#59143) Slavia válasza TRob1 (#59136) üzenetére


Slavia
aktív tag

Régi fényképnézegető beállítása Win10-re.

1: Asztalon jobb klikk Új-->Parancsikon--->Adja Meg Parancsikon célját--->

rundll32 "%ProgramFiles%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll", ImageView_Fullscreen

A megjelenő ablakban adjuk meg a fent említett parancsot, majd nevezzük el “Fényképnézegető”-nek.Viszont ekkor még a társításmenüben nem jelenik meg ! Hogy ott legyen kell még egy lépés !

2: A következő REG fájl letöltése:[link]

Majd hozzáadása a regisztrációs adatbázishoz.Ezután már hozzárendelhetjük a képfájlokhoz a programot.

[ Szerkesztve ]

(#59144) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Sziasztok most tettem fel egy új Windowst,
olyan problémám lenne hogy az alkalmazások mentési helyét nem tudom megváltoztatni,bármilyen meghajtót próbálok beállítani ezt a hibaüzenetet kapom: 0x80073d01.

Így viszont csak a C-re engedne az áruházból bármit is telepíteni. :W

Üdv, István.

(#59145) Ga3rieL válasza Slavia (#59143) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Minek ennyire túl bonyolítani? itt (#59137) ott van. rányom 2-t, igen,igen, és kész. nemkell semmi CMD, meg semmi plusz fölös lépések.

(#59144) mert lehet azokat csak odalehet, mert az áruházból van. és azt módosítani felejtős, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#59146) Slavia válasza #68216320 (#59138) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ezt a módszert bárhol meg lehet találni a neten HA arra gondolsz hogy ne legyen automatikus update keresés és telepítés ha nem mint az előző operációs rendszerekhez hasonló legyen.

Futattás:gpedit.msc

Helyicsoportházirend szerkesztőn belül:

Számítógép konfigurációja-->FelügyeletiSablonok--->Windows Összetevők--->WindowsUpdate-->Beállítás-->Automatikus Frissítések konfigurálása.(dupla-klikk) A többi ott a képen értelemszerűen. itt megnézheted: [link]

HA erre voltál kíváncsi és mindent jól csináltál akkor a frissítés menüben azt kell hogy írja hogy:egyes beállításokat a szervezet elrejt vagy kezel.

(#59147) Slavia válasza Ga3rieL (#59145) üzenetére


Slavia
aktív tag

Minek kell beleszólni, ha már segít az ember.:) azt választja amelyiket akarja.

(#59148) Ga3rieL válasza Slavia (#59147) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

....amúgy milyen "frissítés menüben azt kell hogy írja hogy:egyes beállításokat a szervezet elrejt vagy kezel." ? én olyat az updatbe nemlátok sehol.

Már semmi. átugrott,előjött.megvan.

[ Szerkesztve ]

(#59149) Istyu74 válasza Ga3rieL (#59145) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Ez hülyeség,előtte tudtam állítani régi windowsnál, SSD-re letöltök két játékot és tele lesz.

Rendszergazdai fiókom van de olyan mintha az engedélyekkel lenne valami gondja, registry-ben sem engedi átírni.

Üdv, István.

(#59150) Ga3rieL válasza Istyu74 (#59149) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

A rendszer milyen? Jogtiszta,vagy gányolt? Miket telepítettél fel eddig, mikor,mióta, miután jött ez a jelenség?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.