Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) saelin


saelin
veterán

Ez de rohadt idegesítő: [link]

Remélem majd lesz egy "I don't care." gomb vagy valami, mert ez a sárga háromszög engem megőrjít! :DDD
Nem is tudok ezzel mit csinálni.
1. Az eszközillesztő hibaelhárítást akar futtatni, meg keresgélni drivert win updaten a PCI portokhoz, de nem fog találni, mert nincs win10-re ilyen driver.
2. A képernyő fényereje meg tökéletes. AC-módban van a noti, ráadásul a noti képernyője sötét, míg a rácsatlakoztatott monitoré a világos.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#58852) junior11 válasza saelin (#58851) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is ez van mind2 gépen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58853) #63761920 válasza dunc (#58806) üzenetére


#63761920
törölt tag

Ezek közül melyiket?
Intel grafikus illesztőprogram 21.2016.4534 van fent.

(#58854) Doky586 válasza RockHaRD (#58849) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#58855) mexel válasza #86564352 (#58850) üzenetére


mexel
veterán

Én is ezt csináltam, de ilyenkor ha talál pl vírust vagy valamit akkor fog figyelmeztetni? ha a gépházban kapcsolom ki akkor csak elrejti egy kis nyíl mögé.

[ Szerkesztve ]

(#58856) #86564352 válasza mexel (#58855) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát ööö ezt a Defender ikon elrejtést azért szokták kérdezni, mert van másik AV programjuk ami kikapcsolja a Defendert, csak a Creator Update ottfelejti az ikonját a tálcán. Ha nincs más külön védelmed, akkor meg nem hiszem annyira zavaró lenne az ikonja. Lényeg valami védelem legyen a gépen. Én évek óta használom, nem zavaró az a kis pajzs ikon, Adguard ikon mellé még illik is mintha tesók lennének. :)

[ Szerkesztve ]

(#58857) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnnna, ma megint nagyon kreatív volt ez a ... (mindenki gondoljon ide amit akar).
Alvásból felébresztéskor nem volt egér. Tápot kapott (világít az alján az érzékelő), de nincs egérkurzor, az egér nem reagál. Ráadásul restartwindowssal sem állt helyre, ilyet még nem láttam. Ki kellett húzni, újra bedugni. De gondolom, egy kikapcsolás megoldott volna.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy egy újabb feketepont ennek a ...-nak.

[ Szerkesztve ]

(#58858) saelin válasza vlevi (#58857) üzenetére


saelin
veterán

Nekem az update előtt volt ilyesmi, hogy valamiért lecsatlakoztatta az egeret. Később kiderült, hogy abba az USB portban nem érzékelt semmit hiába adott le áramot. Persze restart után jó volt...

Ez egy régi bug, de szerencsére nem túl gyakori.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#58859) netpeti98 válasza #86564352 (#58856) üzenetére


netpeti98
addikt

A nevével ellentétben, engem inkább a régi XP-s biztonsági központra vagy a Control Panel Security and Maintenance oldalára emlékeztet.
Védelmi programtól függetlenül ad egy átfogó képet a gép biztonsági állapotáról, és rögtön látszik, ha valami nincs rendben.

(#58860) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Total Commandert használva, programból kilépés, majd újra TC indítás után, nem az előző, hanem mindig egy bizonyos fix panelpozícióba tér vissza a program .

Ha a TC beállításokban módosítok bármit, majd menteni akarom, akkor :
"Hiba: Nem írható: C:\Program Files (x86)\Total Commander 8.01\wincmd.ini.
Szüntesd meg az írásvédettséget!"
üzenetet kapok .

Természetesen a file nem írásvédett, és rendszergazdaként vagyok bejelentkezve .

Hogy lehet ezt a hibát javítani ?

Üdv.

Astra

(#58861) HUN SUB


HUN SUB
csendes tag

2014 októberétől vettem részt az Insider programban Microsoft fiókkal ami eléggé megizzasztott (annyi build érkezett ,hogy akkor még mivel nem pendrive-ről tesztelgettem csak írtam a telepítő DVD-ket) Már a kezdeti stádiumban feltűnt , hogy a régiós beállításokkal mekkora szolgáltatás előnyre tehet szert egy USA vagy UK a HUN-hoz képest. Megdöbbentő látni a mai napig ,hogy egy pld. amerikai vagy angol régiós beállításokkal telepített eszköz (a később telepített magyar nyelvi csomagtól függetlenül) alkalmazásaiban zenei,videolejátszási,képi vagy a hírek akár az Edge és Cortana kérdésében mennyire korszerűen akar szolgáltatni. Ez a régiós beállítási hátrány a windows 10 vásárlásakor nem jelentkezik kedvezményként. Ráadásul az Android és egyéb operációs rendszerek elterjedésével szemben folytatott piacmegőrzési küzdelmében elég nagy hátrány ,hogy miközben egyre másra szűnik meg a régebbi XP-Vista (akár az első generációs 10240 win 10 támogatásának korlátozását is ide vehetem ) a hardverkompatibilitás kérdésében is korlátozásokat indít a Microsoft. (újabb harverek oprendszer korlátozása) A legszomorúbb az ,hogy a Microsoft a jogtisztaság kérdésében támasztott elvárása nincs összhangban a vevő minőségi kiszolgálásával. Ugyanis az átlagos felhasználók tömege akiknek az ingyenes frissítés lehetősége már nem játszik nem akarnak a pénzükért semmiféle pld. hardverillesztőprogram telepítése kurzuson sem a Creator Update által elszállt Otthoni Csoport hálózati eszközeinek működtetése érdekében alhálózati maszkokat bepötyögni stb. A probléma már a boltba kezdődik ahol az eladó úr beajánlja az 1gb-os RAM eszközre úgy a win 10-et hogy innentől többet már nem kell a kedves vevőnek költenie :-( Persze lehet mindenki insider akár 90napon túl is úgy legalább az eszközén tesztelheti a windows 10et mielőtt még megvenné a boltit. ......

(#58862) seger


seger
addikt

Van egy windows Tab-om 8.1-es windows-al. Telepítés után aktiválta magát. Kb 1 éve telepítetem windows 10-et rendben megy is. De most elkezdett olyan üzenetet adni hogy a license hamarosan lejár. Ez miért van?

(#58863) betyarr


betyarr
veterán

ha egy nem creator updates gépről húzok le a mct-vel wint,akkor az nem fogja még tartalmazni a CU-t?illetve,ha már megvolt a CU frissítés és úgy csinálok boot eszközt,az már fogja tartalmazni a CU-t?csak azért kérdem mert kedden jön az új konfig és szeretném,ha a clean install már eleve a legutóbbi nagy frissítéssel egyetemben menjen fel és ne utólag kelljen vele görcsölni.

(#58864) Zoz válasza AstraCDX (#58860) üzenetére


Zoz
őstag

Ne a Program Files-be telepítsd a TC-t.

(#58865) AstraCDX válasza Zoz (#58864) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A C:\Program Files (x86)-ban van .

HDD csere miatt újra kellett telepítenem a rendszert .

Azelőtt is ebben a mappában volt, és hibátlanul működött .

Milyen mappába kell telepíteni, hogy hibátlanul működjön, és miért ?

Üdv.

Astra

(#58866) #93794560 válasza AstraCDX (#58860) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam ugyanez a változat alapból a C:\totalcmd mappába települ, és ott nincsenek jogosultsági problémáim. Ráadásul a kompatibilitási tulajdonságoknál bepipáltam, hogy rendszergazdaként fusson.

[ Szerkesztve ]

(#58867) tordaitibi válasza Zoz (#58864) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez sem minden esetben megoldás, nálam kikapcsolt uac mellett nem enged a w10 némely portable (!!) programomnak nem a C, hanem másik (M) meghajtón a program SAJÁT könyvtárába írni.
Például, a Thunderbird Portable levelezőmet nem rendszergazdaként indítva a program képtelen leszedni a leveleket, mert ez az idióta oprendszer nem enged neki írni a saját mappájába... No komment.
Egy másik telepített program (egy monitor fényerőszabályzó) konkrétan használhatatlan, az indítója az indítópultban van (itt hogyan tudnám a shortcutnak megadni, hogy rendszergazdaként induljon?),
és a pc kikapcsolásakor a w10 nem engedi az aktuális fényerőt elmenteni szerencsétlen programnak. Ezt aranyosan közli is velem a leállóképernyőn, hát nem bájos..? És a következő indulásnál vagy 100%, vagy nulla a fényerő, nagyszerű...
És még jónéhány ilyen van.
A kedvencem, az F adatvinyómon csak rendszergazdai megerősítés után tudom törölni pl. a babapiskotas_suti.txt fájlt, ami 7kB. Komplett 4 gigás iso fájlokat és telepítők exéit szó nélkül engedi. Csak az a fránya sütirecept... :D

[ Szerkesztve ]

(#58868) AstraCDX válasza #93794560 (#58866) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ezeket a "kompatibilitási tulajdonságok"-at TC-hez hol találom ?

Üdv.

Astra

(#58869) Zoz válasza AstraCDX (#58865) üzenetére


Zoz
őstag

Én mindig C:\TOTALCMD-be rakom.
Program Files alatti fájlokat fokozottan szokta védeni a rendszer, néha annyira sikeresen, hogy a saját programjának se engedi módosítani.
Ha Futtatás Rendszergazdaként módban indítod akkor mit csinál?

(#58870) #93794560 válasza AstraCDX (#58868) üzenetére


#93794560
törölt tag

Jobb klikk a parancsikonon, majd tulajdonságok. Ott lesz a kompatibilitás fül.

[ Szerkesztve ]

(#58871) csixy válasza petyus_ (#58848) üzenetére


csixy
addikt

Kapcsold ki a fastbootot és az energiagazdálkodást butítsd le: minden mindig mukoggyon.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58872) quailstorm válasza AstraCDX (#58868) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ikonon jobb klikk, kompatibilitás, összes felhasználóra, és rendszergazdaként futtatás. 32 és 64-bitre és és utána jónak kell lennie.
Én mindig program files-ba rakom és ennyi elég a wincmd.ini írásához...

(#58873) AstraCDX válasza Zoz (#58869) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A hibát "A program futtatása rendszergazdaként" box bepipálása oldotta meg .

Nagyon örvendek, hogy így viszonylag egyszerűen sikerült javítani a hibát

Köszönöm a segítséget ! :R

Üdv.

Astra

(#58874) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
ismerősnek feltettem egy magyar win10 64 pro-t.
Majd német/osztrák nyelvi csomagot letöltve átállítottam.
Azt tapasztaltam hogy a start menüben, programoknál minden magyar maradt, és egy csomó minden átváltott németre.
Mit kellene még beállítanom?

más:
A keresőbe beütve vezérlőpult és egyéb rendszerrel kapcsolatos kifejezést megtalál, de rákattintva nem reagál.Próbáltam a nyíllal kijelölni + enterrel indítani, de erre sem reagál mint az egérre.
Összefüggésben lehet a nyelvvel?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58875) Doky586 válasza AstraCDX (#58873) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A programot én is mindig a Program Files -be telepítem, de az ini filet ide kell:

ha a registry-t elcseszted akkor is lehet ilyen hibás működésed.

(#58876) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Idejét sem tudom mióta használok TC-t / TCUP-ot..
De ilyenekkel sosem kellett foglalkozzak, mit hova telepítsek, vagy mit hova akar telepíteni, vagy miért nem írható vagy menti el a beállításokat.
setup indít, next, next, finish.. Reg, indít, majd beállítások..
Viszonylátás

(#58877) tomp


tomp
félisten

Végre kiderítettem, hogy egyes usb-s vinyókon a megosztott mappákat miért nem tudom megnyitni kívülről azaz miért kapok "Érvénytelen felhasználói név vagy jelszó" üzenetet. 3.0-s hub a gond! Legutoljára Win8-on ment hubon keresztül. 8.1 óta szenvedek ezzel.
Kérdés: hol lehet engedélyezni vagy ha nem lehet akkor miért nem? :W

(#58878) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Pár napja feltettem én is az új frissítést (tiszta telepítéssel), de azóta folyton lefagy a Chrome, feladatkezelőből sem lehet rendesen bezárni. Van egy két furcsa folyamat is a feladatkezelőben, amik elvileg eddig nem voltak ott (vagy csak én emlékszem rosszul). Browser_broker, COM Surrogate, Runtime Broker. Ezek ismerősek valakinek?

(#58879) cattus válasza betyarr (#58863) üzenetére


cattus
őstag

Az MCT verziójától függ, hogy milyen rendszert tölt le,az hogy jelenleg milyen rendszered van jelenleg telepítve, irreleváns.

Do the thing!

(#58880) VGYke


VGYke
addikt

Win "telepítőlemez" USB-re létrehozásához 4GB pendrive elég lehet?
Még soha nem csináltam ilyet, a szűz pen így néz ki:

Mondjuk a fájlendszer FAT, ezt átformázom NTFS-re...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#58881) betyarr válasza cattus (#58879) üzenetére


betyarr
veterán

ez a lefrissebb?,ami már CU-val telepít alapból?

(#58882) King Unique válasza VGYke (#58880) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-vel letöltött ESD ISO-k kisebbek, mint a többi. A 64 bites RS2 nálam 3,26 GB-ot foglal NTFS fájlrendszeren, ellenben az itt lévő programmal lehúzott már 3,94 GB. Szóval előbbi, mármint az ISO tartalma simán ráfér egy bruttó 4 GB-os pendrive-ra.

Egyébként a pendrive maradhat FAT32 fájlrendszerű. A Win8.1/10 ISO-k eleve modernek és normál esetben Legacy / UEFI módban egyaránt képesek bootolni egy ilyen pendrive-ról. Továbbá a flash-alapú meghajtókra amúgy is nem naplózó fájlrendszerek valók elsődlegesen.

[ Szerkesztve ]

(#58883) #93794560 válasza Ronam (#58878) üzenetére


#93794560
törölt tag

A COM Surrogate a mappákban található képfájlok és videók bélyegképeinek létrehozásáért felelős programmodul. A másik kettőt nem tudom.

(#58884) petyus_ válasza csixy (#58871) üzenetére


petyus_
senior tag

Köszi, úgy néz ki ez megoldotta :) :R

(#58885) cattus válasza betyarr (#58881) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#58886) mexel válasza #86564352 (#58856) üzenetére


mexel
veterán

Ja, én nem azért kérdeztem. Eddig nem zavart hgy ott van, sőt jó volt mert tudtam hogy megy a defender. Most viszont mindig ott van rajta a kis felkiáltójel, mert a felhő alapú védelem és a minta beküldése ki van kapcsolva és csak a valós idejű védelem megy ahogy eddig is. Eddig viszont ezért nem nyavajgott, csak akkor rakott ki felkiáltójelet ha bajvolt, pl vírus vagy nem frissült stb. Így zavaró hogy mindig van risztási jelzés, elég értelmetlen és így nem is akarom hogy ott legyen. Ha viszont feladatkezelőben tiltom a notifction icon-t, nem tudom látom-e majd ha riaszt?

(#58887) CirrMee


CirrMee
addikt

Másnál is önhatalmúan kikapcsolta a rendszer visszaállítást a CU? Értem én, hogy be lehet megint kapcsolni kézzel, de nem azért van bekapcsolva, pláne CU telepítés előtt mentési pont létrehozva, hogy önhatalmúan kikapcsolgassa...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#58888) quailstorm válasza CirrMee (#58887) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem hinném, hogy CU előtti visszaállítási pont működne vagy volna értelme. Egy in-place upgrade-del frissítetted a Vistát Win7-re, csak nem látszik a designon. Ilyen volumenű a build váltás. Ez már megint egy teljesen új OS.

(#58889) csixy válasza petyus_ (#58884) üzenetére


csixy
addikt

Szívesen. Örülök!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58890) seger válasza seger (#58862) üzenetére


seger
addikt

Erre nincs ötlet?

(#58891) raidx válasza quailstorm (#58888) üzenetére


raidx
őstag

Mivel nekem komoly problémákat okozott a CU a munkában, így két napi küszködés utánn feladtam és visszatértem a TH2-re.Mivel az utolsó TH2-es lemezképet akartam használni ez úgy volt lehetséges, hogy a teljes lemezt formázta a visszaállítás. Különben kiírta, hogy erre a meghajtóra nem lehet visszaállítani. De ez volt a helyzet anno a szülinapnál is Most nem okozott gondot mert mindenről volt mentésem. Nemtudom mit buherált, hogy nem lehet simán visszaállítani. Még az sem volt neki elég, hogy a Win particiot töröltem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58892) raidx válasza seger (#58890) üzenetére


raidx
őstag

Valószínüleg a 8.1 virágbolti volt és a 10 nem tartotta meg a sumákoló progit, így nem működik az időnkénti újraindítás. Tudod, a boltosok sem angyalok. A 0 és 40 000 közütt csábító kölümbség van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58893) quailstorm válasza raidx (#58891) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Engem most egyfolytában zaklat már a popuppal, pedig félév végéig jó lenne ha nyugton maradna, mert most nem érek rá az MS marhaságaival szopni :U
Azt se tudom mi legyen, mert a frissítés gondot okozhat, a gép meg így is lassú, tele van sok szarral, újrahúzni semmi kedvem, és természetesen HDD-ről fut az egész mindkét gépen.

Ez a nem lesz több Windows, tehát évente teljesen új Windows annyira már nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#58894) tordaitibi válasza quailstorm (#58888) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben így van, akkor törölje az eddigi visszaállítási pontokat, de magát a szolgáltatást ne kapcsolja ki.

Valamint, ha minden évben kapunk egy új oprendszert, teljesen más felülettel és motorháztető alatti gyökeres változtatásokkal, ne nevezze w10-nek akkor. Droidon se Cupcake meg Froyo van még, hanem már Nougat, nevezzük már nevén a dolgokat.

Valamint, nem nyekergek, csak így látom,
a frissítések elhatalmasodnak teljesen, frissül hetente/naponta a Win, évente teljesen megújul, a Droid is elszállt, évente vannak nagyobb verzióváltások, az appok pedig teljesen megőrültek, lassan heti szinten frissülnek, nincs már olyan nap hogy valami ne jelezné ezirányú tevékenységét, a gépidők tetemes részét lassan a frissítések viszik el, a maradék gépidőben meg a vírusirtók darálják a rendszert ezerrel. Babás.

[ Szerkesztve ]

(#58895) seger válasza raidx (#58892) üzenetére


seger
addikt

A kód nem csak beírva van, hanem ki tudom olvastatni belőlle... úgy is lett véve annó 2 éve kb. Windows tab windows 8.1-el

[ Szerkesztve ]

(#58896) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Frissítettem, a laptopot lenovo t510 a legújabb Windowsra, a fedél lecsukása után nem jön vissza a kép, mi lehet a probléma? az előző buildnál tökéletesen működött.

(#58897) Joker88


Joker88
őstag

Tiszta telepítésű, MCT-vel leszedett DVD ISO használva, a gép furcsa jelensége :
Ráklikkelek a "Kikapcsolásra" másodperceken belül el is veszi a monitorról a képet ( hála az SSDnek) de a gép csak pörögpörögpörög .de a monitor már készenléti állapotban van..
A HDD visszajelző lámpa szerint nem történik érdemi munka a háttérbe,de nem hajlandó kikapcsolni..

Valaki találkozott már ilyennel ? A régebbi Anniversary-n ezt nem csinálta..
Pedig ugyanazok a programok vannak telepítve, mint akkor.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#58898) qqcqqc válasza seger (#58895) üzenetére


qqcqqc
őstag

win10-zel mi a bajod, ha frissítve volt már a tab gond nélkül felmegy rá.

(#58899) raidx válasza seger (#58895) üzenetére


raidx
őstag

Úgy is viselkedik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58900) qqcqqc válasza seger (#58895) üzenetére


qqcqqc
őstag

Viszont az nem sima win 8.1 volt, hanem binges verzió. Én még mindig win10-et javasolnék rá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.