Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) movax válasza Apaxp (#59047) üzenetére


movax
őstag

Nincs többé, mivel az okosok kivették. Winaero Tweakerrel állítottam a betűméretet és egyebeket.

(#59052) movax


movax
őstag

Mocskok. Leöltem a Cortanát, így viszont nem működik a Startmenü. Ahogy felélesztem a Cortanát - amit egyébként nem használok, cserébe viszont elvisz 32 mega memóriát - helyreáll a Startmenü is. A CU előtt nem így volt, békében nyugodott ez a szar, de most nem, bmeg, nem, ott kell futnia állandóan ennek a g.cinek!

Megöltem a Defendert is. Nem is fut. Viszont nem fut az Avira sem, egyszerűen nem indul el a realtime védelem! Most itt ülök vírusvédelem nélkül.

Nagyon hosszasan tudnék MS-illetékeseket bántani különböző tompa és kemény tárgyakkal!

[ Szerkesztve ]

(#59053) Apaxp válasza movax (#59051) üzenetére


Apaxp
senior tag

Köszi.
Azért agyonverhetné valaki a "sasszemű okosokat".

szerk: nézem ezt a tweakert de itt sem találok betűméret módosítási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#59054) Ga3rieL válasza movax (#59052) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hogy állítottad vissza azt a cortanát???? énsem tudok írni a startmenübe :W
amúgy full uninstalláltam, valami reinstall reg,vagy script kéne nekem. :D

és erre (#59049) tud e valaki valamit?

(#59055) és vissza,hogy állítottad???

[ Szerkesztve ]

(#59055) movax válasza Ga3rieL (#59054) üzenetére


movax
őstag

Úgy állítottam le, hogy a a Windows/SystemApps folderben átneveztem a Cortana könyvtárát, így a rendszer nem tudja elindítani. Ha visszanevezem a könyvtárat az eredeti nevére, akkor azonnal elindul a dögje.

Én nem írni nem tudok, hanem egyáltalán nem lehet semmire kattintani a startmenüben, van rajta egy sötét layer, vagy mi az anyja kínja.

[ Szerkesztve ]

(#59056) Ga3rieL válasza movax (#59055) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Én uninstalláltam, arra nemtudsz valamilyen reg, vagy scriptes cuccot? hogy telepitsem újra?

nekem nempakol vissza semmit,semmi. szívás.

[ Szerkesztve ]

(#59057) movax válasza Ga3rieL (#59056) üzenetére


movax
őstag

Nem tudok, nem volt rá szükség, a CU előtt én is leszedtem teljesen, nem is volt gond, de ez visszapakolta.

[ Szerkesztve ]

(#59058) Ga3rieL válasza movax (#59057) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Mindegy, majd újrahúzom a gépet.

És erről tud valaki valamit?

Mi az a Vulkan Run time libraries program a Lunar G-től? Az jó valamire,hasznom van e belőle,vagy fölösen csücsül, a gépemen?

[ Szerkesztve ]

(#59059) Creepy


Creepy
tag

Egyszer már feltettem ezt a kérdést, de még egyszer felteszem, hát ha válaszol rá valaki.

Egy kérdés. Hogyan tudnám betenni a g-mailt a csempék közé, hogy hamar elérjem? Eddig ott volt, nem használtam, most mikor kellene, eltűnik! :O
A segítségeket előre is köszi!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#59060) tordaitibi válasza movax (#59052) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nezz korul egyszer a services lapon, es nezd meg melyebben a fuggosegeket.
Az applikaciok, programok, futo taskok zome masik programra epul.
Elozo NT rendszereken az Internet Explorer nem csak egy bongeszo volt, a moduljai feleltek 1000 megjelenitesert,'barmennyire is utaltak, nem volt erdemes eltavolitani. A Windows Media Player detto, a magot meg kellett hagyni, kulonben lottek barmifele multimedianak. Es sorolhatnam.

Androidban ha letiltod a Google keresest ( nem a bongeszorol beszelek, a beepitett keresorol), a fel telefon felborul. Erdekes a droidon senki nem tiltogatja, eszebe se jut, es nem foglalkozik a ramhasznalattal sem.
A win ramkezelese a w10-be tenyleg nagyon jo a regebbi rendszerekhez kepest, ne sajnald azt a 30M ramot.

(#59061) noxon válasza wwenigma (#59050) üzenetére


noxon
őstag

Hát nincs kedvem ki be kapcsolgatni mindig, ha filmet nézek. Jobb lenne, ha a videókra nem vonatkozna, de gondolom ilyen nincs benne sajna.

We live in a simulated world...

(#59062) netpeti98 válasza movax (#59052) üzenetére


netpeti98
addikt

A Cortana egyben a Start Menü keresője is, csak a nyelvi beállításoktól függ, hogy melyik felületet mutatja (sima Kereső vagy Kereső+Cortana).
A Defender úgyis letiltja önmagát ha felraksz egy másik védelmet, szóval azt piszkálni teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#59063) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok, új vagyok Win10-ben, eddig mindig jobban preferáltam a 7-et és még most is azt mondom egyenlőre hogy jobb a 7 (biztos sokan a torkomnak fognak esni emiatt). Próbálom megszeretni a Win10et, de máris egy olyan idegesítő dologba futottam amin nem tudok túllépni.

Szóval ha valahova kattintok egyet, nem számít hogy hova és mire, akkor mindaddig nem történik semmi ameddig nem viszem el onnan az egeret. Nem tudom hogy ez ilyen új Win10-es téma, vagy amúgy szar nálam valami de nagyon idegesít.

Előre is köszönök minden segítséget!

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59064) wwenigma válasza noxon (#59061) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1,5 óránként 2 kattintás...

BTW, olyanokon megy a pörgés hogy beszabehu....32 mega memoriat megeszik, 10megat foglal a winyon (ami egyebkent AMD driver része) , komolyan postazok 32megas modult gyerekek... :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#59065) quailstorm válasza tordaitibi (#59060) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Windows 10-ben se dísznek van IE11.
Mondok két appot:
Skype desktop Win32
Visual Studio 2015 VSTS és git része
Ez kőkemény IE11. De még millió más helyen is van.

(#59066) Pierre75 válasza dav<3 (#59063) üzenetére


Pierre75
senior tag

Szerintem a "legjobbkor" váltottál. Főverziócsere volt, így a hibád mögött lehet szar driver, vagy CU bug, amit megint hetekig gyomlálgatnak.

(#59067) netpeti98 válasza dav<3 (#59063) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha jól emlékszem a f.lux tudja a kivételkezelést, bár nem próbáltam mert jelenleg elég a beépített Night Light is nekem.

(#59068) dav<3 válasza netpeti98 (#59067) üzenetére


dav<3
tag

Ebből semmit nem értek, pedig benne vagyok a számítástechnikában :F

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59069) netpeti98 válasza dav<3 (#59068) üzenetére


netpeti98
addikt

Bocs, noxonnak akartam válaszolni, csak félrekattintottam. :(

[ Szerkesztve ]

(#59070) mrbego válasza Creepy (#59059) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
ha a Posta app-ban beállított változatot szeretnéd kitenni, akkor:
indítsd el a Posta alkalmazást -> Bal oldalt jobb klikk a Gmail-es fiókon -> Rögzítés a kezdőképernyőn

Ennyi

Üdv, P

(#59071) movax válasza tordaitibi (#59060) üzenetére


movax
őstag

Egyáltalán nem használom sem a Cortanát, sem a windows keresőt, soha nem is használtam (tudom, mi hol van a gépemen), így teljesen fölösleges, ezért tiltanám (CU előtt sikeresen). És valszeg elméletileg lehet is, de ezek a barmok a CU-val beleépítettek valami gátat, gondolom látták, hogy sokan letiltják.

A Defender hajlamos derült égből beindulni és pörgetni a rendszert, mint az állat. Ezért is tiltanám, tiltottam is a CU előtt, semmi baj nem származott belőle.

És az a helyzet, hogy amíg ezek, plussz az öszes app, plussz az áruház plusz az összes többi instabil és bárgyú faszság tiltva és eltávolítva volt a gépemről, betonstabil és gyors volt az egész, és meggyőződésem, hogy a rengeteg baj nagy részét, amiről itt a fórumban sokan sírnak, ezek a trágyahalmazok okoznak, amiknek a leállítását most a CU-val megakadályozzák a microsoftos zsenik. Mert megéri nekik, kell a user infó a Cortanából meg a többiből, ugye.

Na de: kétszeri install és uninstall után elindult az Avira, látszólag teljesen illogikusan.

És hát nemsokára megjelennek az okos megoldások a trágya kiszórására, csak túl fiatal még ez a CU, de hát ami késik, nem múlik.

(Mellesleg: androidon a Google kereső legelső szar, amit kiiktatok, még rootolás előtt, dehogy borul tőle a teló...)

(#59072) mrbego válasza noxon (#59061) üzenetére


mrbego
aktív tag

Biztos azt gondolták a "hülye programozók", hogy azt a két kattintást (kikapcsolás) meg tudják oldani bizonyos felhasználók ilyen esetben.
Úgy látszik tévedtek.....

Üdv, P

(#59073) Med1on válasza n1nja (#58985) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szia

A Windows 10-es problémára lehet, hogy van egy-két tippem.

Az első, hogy a OneDrive Windows 10-es gyári alkalmazás telepítve legyen. Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor annak egy modulját akarja használni a gép. Ha már telepítve van, esetleg egy újratelepítést meg lehet próbálni.

A második tippet itt olvastam:
https://answers.microsoft.com/de-de/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/appmodel-runtime/2a830cd1-e889-47d0-976e-9759d4d82a8a

Drücke auf die Windows Taste und dann R (ein kleines Fenster wird öffnen die Run heißt)
2. Gebe "WSReset.exe" ein und dann [Enter]
3. Überprüfe ob das Problem weiterhin besteht.

Ez azt csinálja, hogy törli az áruházbeli alkalmazások gyorsítótárát.

Remélem működik valamelyik!

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#59074) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nem vagyok Insider tag, de van egy ilyen frissítésem telepítve:

Windows Malicious Software Removal Tool for Windows Insider Preview and Server Technical Preview x64 - April 2017 (KB890830)

Ez normális?

Véleményem szubjektív...

(#59075) Jenne


Jenne
senior tag

Hát nem semmi ez a CU frissítés.
Az O & O Defrag nálam utána majdnem 7 órán át dolgozott, egyébként alkalmanként elég szokott lenni a 40-50 perc.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59076) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy az óra melletti ikonokat / értesítéseket lássam a másodlagos monitoromon is?

[ Szerkesztve ]

(#59077) Fuel


Fuel
tag

Sziasztok!
Windows 10 Pro verziót használok és az lenne a problémám hogy a Facebook alkalmazáson belül nem működik a youtube, az lenne a kérdésem mit tudnék vele kezdeni.

Köszönöm előre is! :R

Üdv.
Fuel

(#59078) ijk90


ijk90
csendes újonc

Üdv!!
Van itt valaki aki tudna segíteni benne hogy a frissült win10 miért pörgeti a vinyót 100%-on? Googleztam már láttam hogy alkalmazásokat le lehet tiltani de hát ha van valakinek jobb tanácsa.Előre is köszi!!! :)

(#59079) noxon válasza mrbego (#59072) üzenetére


noxon
őstag

Bármilyen kattintás megoldható, bármit ki be lehet kapcsolgatni stb. :)
De sokkal kényelmesebb lenne ahogy írtam. Én programozóként tuti gondoltam volna erre.

We live in a simulated world...

(#59080) TRob1 válasza noxon (#59079) üzenetére


TRob1
veterán

És a képekre is gondoltál volna? Vagy egy Photoshopra, Lightroomra? Esetleg a zöld hátteres szerkesztő progikra? Vagy bármi másra? Jaaa, ezekre nem, mert nem használod? :U :D

Tehát csak két megoldás tudna létezni normálisan: Vagy a mostani állapot (kikapcsolod ha olyant nézel/használsz ahol zavar), vagy egy teljes állíthatóság, kizárás bármilyen appra. Na ezért gondolom hogy kezdetnek inkább az előbbit választották. :DDD (Aztán hogy hogy alakul, az majd kiderül... addig is lehet külsős progit is használni erre, hátha az tudja)

¤ R'n'R ¤

(#59081) Tibro5 válasza quailstorm (#59031) üzenetére


Tibro5
senior tag

Próbáltam a biosban a power management beállításokat állítgatni, illetve új driverek is felmentek (amd-nek pl. már van CU-hoz driver) de továbbra is újraindul a gép miután lekapcsol a monitor.
Most kénytelen vagyok úgy használni hogy a monitor sose kapcsol ki, csak blank-re vált :O

Management engine vagy valami driver okozhatja, ami más az új Windowsban, esetleg lehet más BIOS beállítás segít, de pontosat nem tudok, én világ életemben takarékosság nélkül használtam a gépeim.

(#59082) hackeeeee válasza hackeeeee (#59074) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, olyan gépen is láttam már, ami magától frissített le.

Véleményem szubjektív...

(#59083) Creepy válasza mrbego (#59070) üzenetére


Creepy
tag

Köszönöm szépen a választ! :R

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#59084) Dilikutya válasza tibike8 (#59046) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért kellett párszor tiszta telepítés? Az én W10-em egy két alaplapot megélt W8.1 :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59085) movax válasza Dilikutya (#59084) üzenetére


movax
őstag

Az enyém egy 2012-es Win7. :D

(#59086) tibike8 válasza Dilikutya (#59084) üzenetére


tibike8
őstag

Mert gondom volt a rendszerrel párszor kezdetben és gyorsabb újrahúzni a rendszert mint filozni pár napig, hogy mi kuszálódott el esetleg a registryben.

(#59087) Dilikutya válasza tibike8 (#59086) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gyorsabbnak gyorsabb, de mi képes elmászni a registry-ben? Ezt sosem értettem. Vagy máshol.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59088) tibike8 válasza Dilikutya (#59087) üzenetére


tibike8
őstag

Nem tudom, de ha nem is a regben és még is valami sw-es nyűgöm van amit pár óra alatt nem oldok meg, akkor nekem arra nincs időm, hogy tököljek tovább. Újrahúzom a gépet és kész.

(#59089) Doky586 válasza Dilikutya (#59087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy multi codec mega pack + driver kereső + registry tisztító.. aztán győzzön a jobbik.. :DD :C

(#59090) ttrap


ttrap
tag

Sziasztok.
CU frissítés után ha a képek alapértelmezett alkalmazásának a Fénylépek app van beállítva, akkor nem látható a képfájl ikonja, mert a fehér ikon a fehér ablak hátterén nem látszik. Ez csak nálam van így, vagy ezt tényleg komolyan gondolta a MS?
[kép]

(#59091) fRooStzzZ válasza ttrap (#59090) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nincs bekapcsolva a szülői felügyelet? :D

(#59092) bajzal válasza jozsi252 (#58947) üzenetére


bajzal
őstag

Amikor az UEFI-s pendrive-ról szeretnék bootolni, akkor nem sikerül. Csak lesz egy Asus logó és kész. :F Vajon miért lehet?

(#59093) Win-T


Win-T
senior tag

Sziasztok!

Világrengető súlyos problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Jó pár hete már azzal küzdök, hogy a Win10 store-os Candy Crush Saga appok (Saga, Jelly Saga, Soda Saga) egyike sem hajlandó elindulni. Pontosabban szólva elindulnak ugyan, de mindegyik beragad a kezdő töltőképernyőn, mintha valami blokkolná a további futásukat. Ez probléma egyik pillanatról a másikra jött elő, mindenféle komolyabb történés, vagy előjel nélkül. Egyik nap még játszottam, következő alkalommal már nem indultak el, közben semmi nem történt.
Módszerek amivel már próbálkoztam: Appok újratelepítése, másik meghajtóra telepítése, appok alaphelyzetbe állítása, vírusirtó és tűzfal kikapcsolása (Eset Smart Security), registry kitakarítása.
A gép egy Pentium G360, 4 GB ram, Intel HD Graphics VGA, 32 bites Win10, driverek, oprendszer mind frissítve, Creators Update ma települt - reméltem helyrerakja a dolgot - de nem változtott semmi.. A böngészős verziók mennek, de nem annyira fekszik ennek a masinának a flash, és nekem is jobban tetszenek a store-os appok.
Ötletekez szeretnék kérni, milyen módszerekkel próbálkozhatnék még amikkel működésre tudnám bírni ezeket az appokat?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#59094) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali. A defenderbe,hol van karantén? Vagy az nincs a W10 defenderbe? pedig muszaj,hogy legyen

(#59095) movax válasza Win-T (#59093) üzenetére


movax
őstag

Mondom, wines appok=szívás. Nem kell használni, ez a legbiztosabb megoldás.

(#59096) balint355 válasza Ga3rieL (#59094) üzenetére


balint355
aktív tag

Ha fent van már a creators update akkor megnyitod a Defender biztonsági központot, Vírusok elleni védelem és ott a Vizsgálati előzmények alatt van.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#59097) Ga3rieL válasza balint355 (#59096) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Meglettt. köszi.

(#59099) megnyomod a win gombot, és rögtön hiába nemlátod,deha elkezdesz irni,akkor látod,hogy irni fogol a startmenübe. de én nálam nincs semmi. húzom újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#59098) #86564352 válasza Win-T (#59093) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem túl stabilak sajnos az UWP appok. MS saját appoknál is gyakran van megáll kezdőképernyőnél és csak második nekifutásra vagy szó nélkül elszáll, opció kapcsolók nem csinálják amit kéne stb. Vezérlőpultban esetleg store apps hibaelhárító esetleg. Próbáld őket új felhasználói fiók alatt is kipróbálni, lehet korrupt lett a jelenlegi profil valamiért.

(#59099) mexel válasza Ga3rieL (#59054) üzenetére


mexel
veterán

Nekem uninstallálva let a cortana, és hol kell írni a startmenüben? Megnézem.

(#59100) flash-


flash-
veterán

üdv

egy új hp 450 g4 notebook ssd-jére milyen windowsal kell telepíteni?

mbr es vagy gpt?

rufussal csináltam egy gpt-fat32 8129 clusteres win 10 telepítőt pendrive-ra.
ez jó lesz?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.