Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) CsakEgySrác válasza Pubszon (#59664) üzenetére


CsakEgySrác
csendes tag

Sajnos nem nyert, az összes időzítőt kikapcsoltam, de így is leállt a gép. Az energiasémáknál átállítottam prezentációra a gépet, de ez sem hozott megoldást. Azért köszönöm a tippet! :)

(#59702) Zoz válasza DrDobos (#59696) üzenetére


Zoz
őstag

Ha az a Windows 7 amit frissítettél, dobozos verzió, akkor át tudod vinni. A frissített Win10-re is ugyanazok a jogok vonatkoznak, mint ami a frissítés alapját képező operációs rendszerhez jártak. Ha OEM volt, akkor az géphez kötött, új géphez újat kell venni.

(#59703) ampulla válasza Zoz (#59702) üzenetére


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyiségi licenceknél, hogy működik az aktiválás illetve a licencek kezelése?

Van egy adott gép, ami elromlott és ki kellett cserélni. Egy 3. gépről csináltam egy Acronis mentést majd feltöltöttem az új gépre, amin már volt egy eredeti Windows 10 telepítve. Ezután aktiválást kért, amit végre is hajtottam. A kérdésem az, hogy akkor most elúszott 2 licenc, mivel összerendeli a win10 a hardware elemeket a software-rel? Vagy ilyenkor csak 1 licenc ugrik mivel a licenc poolban benne van már az a hardware ID?

[ Szerkesztve ]

(#59704) delon


delon
tag

Sziasztok

Hol tudom megnézni hogy a Windows 10 en melyik update fut eppen?
Es hogy mikor kapja meg a legújabb frissítést?

Köszönöm előre is

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#59705) andreas49


andreas49
senior tag

Hali,
Ezt az értesítést kaptam ma reggel:
Microsoft can't install important security updates on your PC until you install the most current version of Windows 10.
Google-vel fordítva: A Microsoft nem tud fontos biztonsági frissítéseket telepíteni a számítógépére, amíg a Windows 10 legfrissebb verzióját telepíti.
Ez számomra értelmezhetetlen.
Gép: W10 v1703, build 15063.250
Mit jelenthet ez?
Köszi előre is, ha válaszoltok

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#59706) pvt.peter válasza delon (#59704) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Start menü, jobbklikk -> Futtatás -> winver.exe
A verziókról infó itt.

Azt, hogy mikor kapja meg a legújabb frissítést, azt nem lehet tudni.

Innét letudsz tölteni egy tool -t, amivel kitudod kényszeríteni a frissítés letöltését.
Windows 10 Update Assistant

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#59707) raidx válasza pvt.peter (#59706) üzenetére


raidx
őstag

MS nemrég írta, hogy nem ajánlott idő előtt letölteni a CU-t. Még nem minden gépen hibátlan (driverek)! Célszerű megvárni még az update felkínálja. Akkor azon a gépen állítólag hibátlan lessz. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59708) Neil Watts válasza DrDobos (#59696) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Egy licenc csak egy gepre ervenyes.
Ha azon a gepen amirol most irsz, nem kivanod tovabb hasznalni a frissitett W10-et ES dobozos kiadasrol van szo, akkor atviheted a laptopra. Ha OEM akkor nem.

Ha ugyanazt a licencet akarod hasznalni mindket gepen akkor az nem fog menni, a laptopra is kulon kell rendszert venned, vagy olyan laptopot valasztanod amihez adnak rendszert.

Udv. core2

(#59709) Pubszon válasza CsakEgySrác (#59701) üzenetére


Pubszon
veterán

Én úgy jöttem rá, hogy mi okozza, hogy visszanéztem az eseménynaplót az aidával.

Nézz rá mi váltja ki a kikapcsolást. Nálam külön mutatta az alvásnál, hogy gombbal, start/leállítással vagy valami szoftver okozta.
Ezzel is közelebb leszel. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59710) DrDobos válasza Neil Watts (#59708) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszonom a valaszokat! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#59711) movax válasza Fandango (#59699) üzenetére


movax
őstag

A windows 10-zel tapasztalatom szerint a driver-gondok és a user errorok mellett az appok és az Áruház, illetve a Defender, plusz az online fiók, vagy ezek kombinációja szokta a legtöbb problémát okozni, olvass csak vissza a fórumban: hibaüzenetet dobott XY app, beszart az Áruház, nem csinál semmit, ha rákattanok az appra, nem működnek a csempék, pörgeti a Defender a procit, nem tudok bejelentkezni, jogosultság-problémák stb.

Nem kell persze SHIFT+Delete-tel nekiesni egyenként a rendszerfájloknak, de ha az Áruházat és a Defendert eltávolítod, az égvilágon semmi bajod nem származik belőle, sőt. Az online fiók dettó. Kivéve persze, ha feltétlenül appokat meg online fiókot meg defendert akarsz használni, bár ezt a jelenlegi szintjükün semmi nem indokolja. Mindennek van önálló és stabil alternatívája. Én azt nem értem, hogy miért akarja valaki mindenáron a win képnézegető appját használni, amikor ott van pl. az Irfanview. Vagy a Media Player helyett mondjuk a PotPlayer. Vagy a Spyke-app helyett a rendes Skype.

Hozzátenném, hogy irtottam a rendszerről a fentieket és soha semmilyen gondom nem volt emiatt, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#59712) VGYke


VGYke
addikt

Szórakozik velem a Win10CEU "Ajánlott műveletek":

Ez a baja:

Lefuttatva a hibakeresőt, azon problémázik, hogy hogy "szoftveresen" le van tiltva a 2DB alaplapi UTP hálózati kártyám:

Igaz asztali gép, de ha nincs UTP kábel kiépítve és bedugva mert csak a WiFi van, miért ne tilthatnám?

Túlélem a problémát, de mi lehet a baja a tiltással a win10CEU-nek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#59713) CirrMee válasza VGYke (#59712) üzenetére


CirrMee
addikt

Rá se ránts, valami amatőr retardok dobták hányták össze ezt az izét. Különben hogy lehetséges, hogy szokásos módon kilövöm a figyelmeztetéseket, ez a barom meg nekiáll amiatt hápogni, amit nem is kellene figyelnie.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59714) svgyula válasza VGYke (#59712) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez egy elég nagy hibája az új rendszernek! Mindenért a win defender vagy (biztonsági központ vagy mi a t.köm) ikonnál dob fel hibát. Sajna ezzel az a gond, hogy olyan mint a mondás szerint a "farkast kiáltó" amikor tényleg gond van már a sok előző indokolatlan(a felhasználó számára) jelzés miatt inkább kikapcsolja az ember. Ez egy nagyon jó támadási felület lehet mert szinte mindenki vagy nagyon sokan az értelmetlen jelzések miatt kikapcsolják! Azért is jelez (nálam) ha nem frissült egy driver akkor meg az a gondja, hogy nem működik megfelelően :D vicc! Ha letiltom az alaplapi VGA-t akkor is bedob egy felkiáltójelet :((( pedig eddig még soha nem volt eszköz rádugva :N Dehát fogadjuk el ez nem nekükn készült hanem az 1bit-es amerikai lusta embereknek akik két fánk és egy fingás között elvárják, hogy a PC helyettük gondolkodjon! Na meg ott azért sokkal kevesebb az önkéntes számítógép szerelő mert van pénz a szervizre és jól meg is élnek belőle :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59715) petiafeher válasza n1nja (#58985) üzenetére


petiafeher
újonc

Nálam ugyanez! És ugyanúgy 2x. Kíváncsi volnék én is, mi lehet ez?

(#59716) LuiT válasza VGYke (#59712) üzenetére


LuiT
tag

Ha ennyire zavar a felkiáltójel és nem használod az ethernet vezérlőket, akkor miért nem tiltod le a biosban?
Egy driverrel kevesebb, és a defender sem ugat. :)

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#59717) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

Új masinára (laptop) gondoltam, hogy Win 10-et teszek fel, azonban most szembesültem néhány érdekességgel.
Ha jól olvastam, az Education (és Enterprise) változat nem támogatja a dx12-őt. Ezt úgy kell érteni, hogy alapból nincs benne, vagy egyáltalán nem lehet telepíteni?

Ha ez utóbbiról van szó, akkor Pro változatra lesz szükségem?
Összehasonlítóban láttam, hogy azért néhány dologgal kevesebbet tud a Pro, normál használat esetén (jelenleg win 8.1 pro), érzem majd bármelyik hiányát?

Köszi előre is!

(#59718) kkdesign válasza kkdesign (#59673) üzenetére


kkdesign
senior tag

Erre valakinek van ötlete ? :)

(#59719) vigyori78 válasza Attila2011 (#59717) üzenetére


vigyori78
őstag

Otthonra bőven elég a Pro.
dx12 meg a kezdetek óta van, " persze ha a vga-d is tudja... "

[ Szerkesztve ]

(#59720) Attila2011 válasza vigyori78 (#59719) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi a választ!

Akkor egy picit félrevezető volt ez a táblázat:
https://www.microsoft.com/hu-hu/windows/compare

Jól gondolom, hogy akkor az Education/Enterp. verziókra is érkezik majd a Creators frissítés?

(#59721) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Windows 10 Creator'sban hogy a tökbe lehet a pinkód 1111? Nem biztonsági szempontból volt eddig se használva, de tiszta install után már nem engedi. GP-ben is leírtottam minden vonatkozó limitet, mégse engedi.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#59722) SP4C3 válasza kkdesign (#59673) üzenetére


SP4C3
veterán

Szvsz az összes szemét.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59723) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne,hogy van 16Gb memóriám,meg raktam be még 8at virtuálisnak.
Mégis nagy ritkán előfordul,hogy a windows figyelmeztet később be is zárja az alkalmazást,mert elfogyott a memória.
Nem tudom ennyiből mi tud elfogyni,főleg,hogy a feladatkezelőben se látom,hogy 10 gb főlé menne a használat,nem hogy 20 főlé?

Avatar

(#59724) vigyori78 válasza Attila2011 (#59720) üzenetére


vigyori78
őstag

A frissítés már megérkezett csak még hozzánk nem ért el.
Lassan megkapja mindenki.

(#59725) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Energiagazdálkodásnál van "értelme" ezekbe belepiszkálni?Vagy jó ez így ahogyan a rendszer van?Merevlemez kikapcsolása,alvó állapot...SSD van a gépemben.

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59726) DrDobos


DrDobos
őstag

Udv! Mennyit foglal pc-n a windows 10 home illetve pro? (64bit)

Samsung Galaxy A55 5G

(#59727) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!

Érdemes pusztán a game mode miatt felrakni a frissítést? Hoz némi pluszt?

(#59728) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Windows 10 CU-t frissen telepítettem a laptopomra, és a Radeon M230-as videókártya driverét nem tudom feltelepíteni. Próbálkoztam a kifejezetten Ehhez írt 17.4.2-vel, majd később a 17.4.4-el. Az eredmény, hogy a Windows a hardver detektálásakor kifagy. Újraindítás nem oldja meg a problémát crash van... Nehezen, de sikerült visszaállítani a Windows-t egy korábbi időpontra, így működik meg persze biosban letiltottam így csak HD Graphics 4400 van... Valaki tudna erre megoldást?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#59729) mouzrr válasza pcsabat (#59727) üzenetére


mouzrr
őstag

Nem hoz semmi pluszt, van róla pár teszt Youtube-on is, az erősebb konfigoknál még lassulást is okozott abban a videóban, amit én láttam. Nálam még hibás is az egész rendszer, mert bármely játéknál ha Full Screenben van, Alt+Tab után lefagy az egész rendszer, és hard reset-tel lehet életet lehelni bele. Szóval én még nem ajánlom lefrissíteni, nekem lassabb lett még a rendszer felállása is.

(#59730) pcsabat válasza mouzrr (#59729) üzenetére


pcsabat
őstag

köszi! Munkahelyi gépen én is ezt tapasztaltam, de itt nem volt módon kipróbálni a játékokat. De akkor otthoni gépre még pihentetem a felrakását.

(#59731) movax válasza Orlin (#59725) üzenetére


movax
őstag

Hogyne lenne értelme, itt állítasz be egy csomó dolgot.

(#59732) Orlin válasza movax (#59731) üzenetére


Orlin
addikt

Csak azért kérdeztem,hogy melyik a jobb?Ha kikapcsol a merevlemez vagy,ha nem.És mi a gyakorlati haszna.Csökkentheti-e az élettartalmát,ha 20 percenként kapcsolgat ki és be?Vagy éppen a folyamatos bekapcsolás nem tesz jót neki?
Laikusként kérdezem aki nagyon nem szeret belepiszkálni az alap dolgokba mivel úgy gondolja sokszor nem véletlenül van az úgy. :DDD

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59733) edari válasza Orlin (#59732) üzenetére


edari
őstag

Minél többet megy leállás nélkül, annál jobb neki.

(#59734) Pubszon válasza Orlin (#59732) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha nincs merevlemez (HDD) csak Szilárdtest meghajtó (SSD) akkor ne állítsa le sosem. De azt amin a rendszer van, amúgy sem tudja leállítani. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59735) Orlin válasza Pubszon (#59734) üzenetére


Orlin
addikt

SSD-n van a rendszer meg van egy HDD is a gépben.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59736) Pubszon válasza Orlin (#59735) üzenetére


Pubszon
veterán

Úgy más.
Nekem notin úgy van beállítva, hogy akkuról használva pár perc után álljon le a HDD, de töltőn ne állítsa le.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59737) vlevi válasza Orlin (#59735) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hasonlóan, nekem is 120-as SSD-n a rendszer, 1TB-os HDD-n a játékok, adatok.
Első körben, próbaképpen megnéztem, hogy mi lesz abból, ha meghagyom az alapbeállítást, és 20 percenként kikapcsol a HDD. Sokszor esélytelen volt, hogy elteljen 20 perc, ezért nem kapcsolt ki, de ha ki is kapcsolt, akkor is 1-2 perc múlva valami elindult onnan, és újra fel kellett pörögnie.
Szerintem belső HDD-nél ez nem igazán hasznos lehetőség.
Talán laptopnál, ahol minden másodpercnyi üzemidő számít.

(#59738) raidx válasza mouzrr (#59729) üzenetére


raidx
őstag

A 3-5 másodperces indilásból lett 52-57 másodperc. Mivel nálam játék nincs, gyorsan vissza is álltam a TH2-re. Nekem a szülinapi is komoly lassulst hozott anno. Maradok is a TH2-őn amíg lehet.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59739) Orlin


Orlin
addikt

Akkor ezek a kikapcsolási beállítások az SSD-t nem érintik egyáltalán.
Akkor azért beállítom a HDD-re a sohát.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#59740) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Kezd kilenni a tököm evvel a win 10- el :DDD Ez a defender köcsögsége is kivisz az észből.Hiába kapcsolom ki,gondol egyet,azt újrainditásnál visszakapcsol :W Ezt a futtatásba beírom dolgot sem értem.Nálam nem talál semmi helyi csoport házirend beállításokat. :F Ott sem tudom kigyomlálni.Stb stb...Asszem 10- én új vinyóra megy vissza a win7.Azzal 1,5 éve semmi bajom.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59741) Pubszon válasza Orlin (#59739) üzenetére


Pubszon
veterán

Asztali gépen nekem is mindig mennek, notin meg ha a táp csatlakoztatva van.
Nincs nagy hangjuk, de az akkut meg jó kímélni.
De amúgy is sokszor elindítja a win, de nem értem mi dolga lehet egy csak adattárolásra használt merevlemezzel. Bezzeg a DVD írót ki tudom adatni, el is tűnik a rendszerből és a tálca gomb megnyomásakor felcsatlakozik ismét. Ez lenne jó HDD-re is. :F

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#59742) mouzrr válasza raidx (#59738) üzenetére


mouzrr
őstag

Nekem 10-20 másodpercből lett kb 1 perc. Ki volt kapcsolva bejelentkezésnél a jelszó, azt is magától visszakapcsolta mert gondolt egyet. Alig várom hogy jöjjön valami fix ami visszaállítja az ez előtti állapot gyorsaságát.

(#59743) ph2012


ph2012
senior tag

A Microsoft fórumán megkérdeztem, hogy az Edge helyesírás-ellenőrzője miért húzza alá hibásnak helyes szavakat is ([link]). Azt válaszolták, hogy az Edgében nincs helyesírás-ellenőrző. Akkor mi húzza alá a szavakat? Talán a Windows 10? A Gépház -> Eszközök -> Gépelésnél is van egy helyesírás-ellenőrző:

(#59744) Misi_D


Misi_D
tag

Ma éjjel történt valami finom frissítés esetleg?
Úgy feküldtem le, hogy minden működött. Reggel leülök a géphez, a Firefox alatt a Youtube nem indul, a csak egy nagy szürkeséget mutat, majd a Firefox ki is fagy. Chrome alatt Youtube-on bár a kép megy, hang nincs... Restartoltam, ugyanaz. Egyszer feldobta, hogy hangproblémák esetén katt ide, de akkor még nem voltam erről meggyőződve, hagytam. Csak pár percem volt, ezért hagytam a francba, majd munka után este. Addig is érdeklődöm, hogy másnál nincsenek furcsaságok?

Szerk: még annyit, h restart után pár perc elteltével a jobb alsó sarokban a műveletközpont sem volt hajlandó megnyílni, hiába kattintottam rá többször. Ez volt a legfurcsább.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#59745) movax válasza Misi_D (#59744) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy drivert frissített. Akkor meg vissza a régit.

[ Szerkesztve ]

(#59746) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Hali. Segísetek már, mi ebben a buktató? Sügér vagyok a Win10 licenszekhez:

https://www.gamesdeal.com/windows-10-professional.html

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#59747) UnSkilleD válasza l.skywalker (#59746) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

valószínűleg nem jogtiszta forrásból van, lopott kártyával vették stb

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#59748) SP4C3 válasza l.skywalker (#59746) üzenetére


SP4C3
veterán

Először is OEM, azaz 1 gépre tudod aktiválni, nem vihető tovább (új/másik PC-re) a licence.
Másodszor meg nem hinném, hogy ezt így legális forgalmazni (microsaft $199.99 kér egy pro licence-ért).

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59749) l.skywalker válasza SP4C3 (#59748) üzenetére


l.skywalker
félisten

Köszi. Igen pont a tisztaság miatt aggódtam, de ez az OEM működés sem túl hasznos.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#59750) Balerik válasza SP4C3 (#59748) üzenetére


Balerik
aktív tag

ezt így legális forgalmazni
Windows és Office vásárlása...
legális..Jogi szoftvergarancia

Elmúlik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.