Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) jozsi252 válasza King Unique (#58950) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés köszi, akkor ezt fogom tenni. Gondolom amikor a partíciókat létrehozza és csak 1 db-ot hoz létre plusszba akkor nem GPT-s, ha 4 lesz összesen (ha jól emlékszem) akkor viszont GPT-s.

De az se katasztrófa ha nem GPT-s lesz mert igazából a rendszerlemezem 120-as, hamarosan 250GB-os lesz, nem akarok több OS-t futtatni, nem érdekel ha nem indul gyorsan a win 10, a másodlagos winyóm 2TB-os de ugye azt át tudom rakni GPT-re külön.
Szóval igazából túl sok előnyét nem élvezném ki a GPT-nek, de attól függetlenül jó lenne ha úgy települne ha már Win 10-re váltok.

iPhone 13 Pro Max

(#58952) King Unique válasza jozsi252 (#58951) üzenetére


King Unique
titán

Telepítésnél ilyenek lesznek a Legacy / UEFI boot mód szerint létrehozott partíciók. Illetve utóbbi az újabb rendszereknél pontosabban ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#58953) jozsi252 válasza King Unique (#58952) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen igen azt néztem hogy ezeket a partíciókat fogja létrehozni. Akkor 2 lehetőségem marad összefoglalva a dolgokat.

1; Megpróbálom azt hogy UEFI-re rámegyek a boot menüből, majd a telepítőt végigviszem a partíció készítésig, és ha megcsinálja a 4db-ot akkor mehet az install, ha nem akkor jön a 2. rész

2; Telepítőt újraindítom, és mielőtt bejönne az az ablak hogy hova akarom telepíteni a win-t, nyomok egy SHIFT + F10 bill kombinációt, előjön a parancssor, majd itt átkonvertálom GPT-re. Ezek után tovább haladok a telepítésnél, bejön a hová akarom a win-t telepíteni rész, rámegyek arra hogy új, és itt a GPT-re konvertálás miatt már létre fogja hozni a 4 partíciót ahogy kell rendesen?

Jah még egy kérdés a 2.-hoz. Ha a konvertálást megcsináltam akkor a parancssorból sima exit paranccsal kilépek és kész?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#58954) pvt.peter válasza pvt.peter (#58942) üzenetére


pvt.peter
őstag

esetleg erre vki? #58942

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#58955) King Unique válasza jozsi252 (#58953) üzenetére


King Unique
titán

Ez a GPT-re konvertálás csak amolyan biztos, ami módszer. De, ha a fentebb említett dolgok stimmelnek, akkor nem szükséges. Bár, ha most MBR a lemez és rajta van a korábbi telepítés maradéka, akkor célszerű manuálisan törölni a telepítőben, vagy a diskpart segítségével. Utóbbiból egyébként nyilván az exit paranccsal lehet kilépni.

(#58956) jozsi252 válasza King Unique (#58955) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés köszi.

Amúgy ha így is meg lehet csinálni a telepítést, akkor miért fontos hogy át legyen rakva a boot mód UEFI-re? Ha nincs átrakva UEFI módba akkor különböző szolgáltatások nem fognak működni mint pl. a fast boot?

iPhone 13 Pro Max

(#58957) Doky586 válasza jozsi252 (#58947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom particionálatlan (üres) helyet adj meg telepítési célnak. Minden más SSD/HDD-t húzz le a telepítés idejére!

Legacy USB Support
- enabled legyen ! (nem azt csinálja amire te gondolsz)

CSM maradjon engedélyezve.

Legacy / UEFI boot mód átkapcsoló bios menüpont nálam sincs, de nincs is szükség rá.

Ezeknél az alaplapoknál már tényleg gyorsabb a uefi boot mint a legacy boot. Lobogó win logót elfelejtheted.

[ Szerkesztve ]

(#58958) jozsi252 válasza Doky586 (#58957) üzenetére


jozsi252
veterán

Mindig le szoktam húzni a többi HDD-t, mert volt hogy Win 7 installnál a 100mb-os partíciót a 2tb-os HDD-re rakta át. :(((
Na akkor ezek szerint nem csak én nem találom, hanem alapból nincs is. Akkor lehet elég az a rendszernek hogyha UEFI-s a telepítő, akkor arra is áll át.

Mindig úgy telepítek amúgy hogy amikor meg kell adni a telepítés helyét, akkor kitörlöm a 100 megásat meg magát a rendszert, így particionálatlan lemezt kapok, majd rámegyek arra hogy új, és ilyenkor létrehozza a neki megfelelő partíciókat.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#58959) Doky586 válasza jozsi252 (#58958) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"majd rámegyek arra hogy új, és"
Ne hozz létre semmi partíciót! majd ő megcsinálja ami kell neki.
Particionálatlan (üres) helyet adj meg telepítési célnak.

(#58960) jozsi252


jozsi252
veterán

Amúgy azért fontos csak UEFI-re átrakni a bootot, hogy GPT partíció legyen az adott SSD-ből, vagy van más oka is neki?

Doky586

Okés akkor hagyom hogy az egészet a telepítő csinálja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58961) xilurux


xilurux
tag

Sziasztok segitsegre lene szuksegem . meglehet oldani win 10 ,hogy bekapcsolaskor bejelenkezen minden fiok vagyis ketoo . egyik a netplwiz sikerult de a masikat nembirom rabirni hogy bekapcsolaskor elindulyon automatikusan zarolva . Valami otlet ?

(#58962) raidx válasza jozsi252 (#58960) üzenetére


raidx
őstag

A GPT és boot nem tartozik össze. Win 10 GPT-n érzi jól magát és UFI-vel párosítva kicsit gyorsabb mint MBR estén.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58963) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Ez a legújabb, éves frissítés (CU) ez automatikusan letöltődik? Én hiába kattintgatok a 'Frissítések keresése' fülre, nekem nem jelzi hogy lenne
[kép]---[kép]
Jogtiszta Win 10, Win 8.1-ről frissítettem fel tavaly az ingyenes lehetőséggel. Azóta is tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58964) jozsi252 válasza raidx (#58962) üzenetére


jozsi252
veterán

Értem köszi.

A GPT előnye tiszta számomra az MBR-hez képest, viszont az UEFI-s boot teszi pl lehetővé a gyorsindítást, meg egyéb szolgáltatásokat? Szóval ezért fontos hogy UEFI-ra legyen átrakva boot mód?
Mert így kifejezetten az UEFI bootolás előnyeit nem találtam meg, csak a GPT előnyeit. De gondolom a különbség a szolgáltatásokba keresendő.

iPhone 13 Pro Max

(#58965) pvt.peter válasza Jenne (#58963) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Lsd. itt: #57854

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#58966) Jenne válasza pvt.peter (#58965) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm. :R
Folyamat elindítva.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#58967) bajzal


bajzal
őstag

Sziasztok!

GPT partíciós win 10-es pendrive-ot nem látja az UEFI-s gép, csak az MBR-est, mitől lehet? :F

(#58968) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Középiskolában vagyok rendszergazda, Windows 10 Education x64-es rendszer van a számtech teremben a gépeken, a tartományvezérlőn pedig windows server 2008.

A tanulóknak egyszerű "nem rendszergazda jogú" fiókjuk van, tartományi belépéssel. Az info tanároknak és a rendszergazdának van tartományi rendszergazda fiókja.

Azt tapasztaltam, hogy Windows Áruházból bárki-bármit letölthet/telepíthet, így a tanulók órán is játszanak mindenféle játékkal. Hogyan lehetne ezt letiltani? A szerver és a kliensgépeken a csoportházirendben kerestem megoldást, de nem láttam, a szolgáltatásokban sem lehet leállítani az Áruházat. Milyen megoldás lehetséges, hogy ne tudjanak játékokat telepíteni? Esetleg rendszergazda jogosultsággal engedélyezni csak a telepítést? Mert így egyik nap törlöm a játékokat, másik nap visszarakják.

Előre is köszi a segítséget.

(#58969) SP4C3 válasza Mikeee89 (#58968) üzenetére


SP4C3
veterán

Szólj a tanárnak, hogy tanítson valami érdekeset, meg szólj az igazgatónak, hogy vegyen fel mást rendszergazdának. ;] Vagy térjetek vissza win7-re. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58970) Rimuru


Rimuru
veterán

Megcsinaltam a nagy updatet, meghalt a jack csatlakozo mit lehet vele kezdeni? ha bedugok valamit erzekeli, hangszorot lelovi, atvalt a mixer masik savra, de nincs hang (nem hardveres, termeszetesen linux alatt jol mukodik tovabbra is).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#58971) SP4C3 válasza Mikeee89 (#58968) üzenetére


SP4C3
veterán

Najó, segítek kicsit:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58972) betyarr válasza Mikeee89 (#58968) üzenetére


betyarr
veterán

(#58973) #86564352 válasza Mikeee89 (#58968) üzenetére


#86564352
törölt tag

"a csoportházirendben kerestem megoldást, de nem láttam"

Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/Store/Turn off Store application -> enabled

vagy secpol és applocker résznél új packaged app szabályzatot létrehozni

(#58974) Mikeee89 válasza betyarr (#58972) üzenetére


Mikeee89
senior tag

A dirtywindows-os megoldás segített, létrehoztam a regeditben a kulcsot és "Az áruházi alkalmazás le van tiltva Forduljon a rendszergazdához" szöveg fogadott újraindításkor :) Köszi.

A csoportházirendes megoldás nem működött, mert nincs olyan beállítás. 1607-es verziójú Win 10 van a gépeken, azt olvastam, hogy az a megoldás a 1511-ig működött csak.

(#58975) #86564352 válasza Mikeee89 (#58974) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó hogy megoldódott akkor. Holnap a topikban: "sziasztok, rendszergazda letiltotta az áruházat a sulinkban, hogy lehet registry-ben vagy máshogy visszakapcsolni?" ;]

(#58976) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Win 10 Pro-t szeretnék vásárolni.
Milyet érdemes, dvds-t, vagy csak kódot, vagy hogy is van ez?:)

(#58977) csixy válasza jozsi252 (#58956) üzenetére


csixy
addikt

Azért érdekes ez az UEFI kérdés!
Nem annyira egyszerű, hogy gyorsan bootol oszt kész! Úgy tünik , hogy az UEFI menű (amit korábban BIOSnak hívtak) és a Windows 10 együtt döntik el, hogy egy másik betolakodó OP rendszert beengednek-e,avagy sem. Minél egyszerűbb és kevésbé konfigurálható a (UEFI bios), annál gyorsabban tűnik el az EFI partícióból a másik oprendszer bejegyzése . Amikor a másik rendszernél valami galiba támad a fájlrendszere körül ,akkor az utólag indított vinnyóz kikeféli az EFI partíciót. Ez rettenetes !!!!!!! Kikapcsolt secureboot mellett IS!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58978) jozsi252 válasza csixy (#58977) üzenetére


jozsi252
veterán

Nálam ez a veszély nem áll fent mondjuk, mert csak a Win 10 van fent és kész.

Szóval végre eljutottam oda hogy felraktam a Win 10-et, jelentem minden simán ment! Köszönöm a segítséget mindenkinek, de hálisten nem kellett semmit állítgatni sehol. Telepítéskor alapból létrehozta a partíciókat még a Win installer-nél. És annyit csináltam csak hogy UEFI-re mentem rá bootoláskor, mármint a pendrive-nál amikor felhozta hogy miről akarok bootolni.
A CSM-et nem tiltottam le, minden további nélkül bebootolt a rendszer elsőre telepítés után, szóval nem szarakodott a beállítás miatt.

Gondolom hogy most már fent a Win 10, az SSD partíciója GPT, akkor elvileg UEFI módba lett telepítve a rendszer nem? Gondolom ezért is hozta létre alapból GPT-re az SSD partícióját.

Ja még valami ami viszont jó nagy negatív dolog! Elkezdte felpakolni az illesztőprogramokat :((( . De mindegy nem foglalkoztam vele, ugyanúgy felraktam a chipset - rapid - audio - gpu legfrissebb drivert. Ezt még meg kell keresnem hogy hol tudom kilőni hogy ezeket a dolgokat ne rakja fel, vagy ne frissítse.

Nem tudom jó érték-e, de a bekapcs gomb megnyomása után 13 másodpercre már a bejelentkező ablak jön be. És a fast boot disabled-re van rakva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58979) King Unique válasza csixy (#58977) üzenetére


King Unique
titán

Mármint Windows - Windows dual-boot megoldásra gondolsz? :D
Mert ott nem igazán, nálam jól megfér egymás mellett a 8.1 & 10.

Ja, tudom, a másik platformra. Bár én is tudnék olyan sztorit mesélni, hogy pl. egy egzotikus laptopon a Linux telepítése után eltűnik a WBM és csak F12-vel lehet magát a meghajtót kiválasztva indítani a Windowst. Sőt, hiába kerül be a GRUB-ba egy hivatkozás, azt választva hibaüzenetet dob és nem indul a Windows... Szóval marad az F12, vagy pl. EasyUEFI-vel kell neki új bejegyzést kreálni.

(#58980) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Telepítettem egy útnyilvántartó programot kipróbálásra. Viszont leszeretném már törölni,de ccleaner vagy gyári kezelő nem mutatja a telepített programok között. Hogyan tudnám ezt törölni? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58981) Creepy


Creepy
tag

Üdv!

Egy kérdés. Hogyan tudnám betenni a g-mailt a csempék közé, hogy hamar elérjem? Eddig ott volt, nem használtam, most mikor kellene, eltűnik! :O
A segítségeket előre is köszi!

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#58982) amadeus11


amadeus11
senior tag

Van egy régi webkamerám- Microsoft Lifecam VX 1000- amit legutóbb Win 8 alatt használtam. Ott nem kellett semmilyen drivert feltelepítenem kézileg, a win felismerte és működött minden. Most rádugtam a gépre és a kamera meg se mukkan. Próbáltam win7-es drivert kompatibilitási módban telepíteni, de nem engedi. Lehetséges, hogy a Microfos a saját kameráját nem támogatja? Igaz, lassan 10 éves darab, de nah... :(((

There is a star

(#58983) GEPESZ66 válasza amadeus11 (#58982) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szia!
Én is ezt használom.
Ezt a drivert raktam fel:
https://www.microsoft.com/accessories/hu-hu/d/lifecam-vx-1000
Az exe fájlra kattintva választottam ki a WIN7 kompatibilitási módot, s így indítottam el a telepítést.
A kamerát csak akkor kell, szabad csatlakoztatni a géphez, amikor telepítés közben a program kéri, hisz akkor rakja fel majd a drivert!!!

(#58984) mylenovo


mylenovo
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amivel már megjártam a vírusírtós topikot, de nagyon úgy néz ki, hogy inkább Win10-es probléma lehet a háttérben...
Év elején vettem egy teljesen új laptopot, Win10-zel. Olyan három hete a böngészésnél elkezdett nagyon belassulni a gép, pedig nem gyenge (i5-ös processzor, 8 MB ram). Teljesen hétköznapi weboldalak lassan, nehézkesen töltődtek be (tipikus tünet pl. a weboldalakon lévő képek, vagy hirdetések nem töltődtek be). A videók szaggatva, nehezen indultak. Firefox, Chrome, Edge alatt egyaránt. Pedig a wifis modem sebessége rendben volt. Kipróbáltam, hogy wifi helyett kábellel kötöttem össze a modemmel a gépet, de úgy is jelentkezett a probléma.

Előhalásztam a régi Win7-es laptopomat és azon gyönyörűen futott minden még wifivel is.

Van egy előfizetéses Zone Alarm antivírus+tűzfalam. Ennek a hibájára gyanakodtam, ezért a vírusírtós topikban kapott tipp alapján újratelepítettem a Zone Alarmot. Utána egy napig jó volt minden, majd újra jött a böngészés belassulása. Az elmúlt három napban kipróbáltam, hogy a Zone Alarmot kikapcsoltam és csak Windows Defendert használtam, az első nap jó volt, de mostanra szépen lassan ezen is előjött a weboldalak és a videók belassulása. Az előbb egy YouTube videót csak úgy tudtam megnézni, hogy előtte újraindítottam a gépet.

Nincs esetleg tippetek, hogy mi lehet a probléma? A neten keresgélve olvastam hasonló problémákat a Win10-es felhasználóktól, de megoldást nem találtam.

(#58985) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Minden indításnál jelentkezik 2 hiba az eseménynaplóban. Keresgéltem a neten, átállítottam ezt-azt, de nem tudtam megszüntetni. Ötlet valakinél, hogy mi lehet ez?
Rendszer: Windows 10 Pro 1703 15063.138 egy Lenovo V570 laptopon.
A hiba:
"Sikertelen az alkalmazástároló profilja (hiba: 0x800700B7), mert nem tudta regisztrálni az alkalmazástároló biztonsági azonosítóját."
Eseményazonosító: 37
Forrás: AppModel-Runtime

Köszi!

(#58986) vlevi


vlevi
nagyúr

Smartscreen-t hol tudom kikapcsolni?

Időközben meglett. Elvileg ki van kapcsolva , mégis kaptam a pofámba az előbb egy ilyet :

[ Szerkesztve ]

(#58987) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Van egy E5540-es Latitude laptopom amin win10 pro van. A frissítés letöltése elakad 0%-nál. Letöltöttem egy WindowsUpdateDiagnostic nevű cuccot. Vagy egy órája pörög, de nem történik semmi. Tudnátok segíteni, hogy merre induljak?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#58988) amadeus11 válasza GEPESZ66 (#58983) üzenetére


amadeus11
senior tag

"Nem működik együtt a Windows ezen verziójával" Ezt írja. Fenn van az új nagyobb ápdét.

@Mylenovo: Töröld le a Zonealarmot, mindig is problémás volt és lassított. Használj más vírusirtót, például Avirát, Avastot.

There is a star

(#58989) svgyula válasza mylenovo (#58984) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem volt hasonló tünetem. Megnéztem a feladatkezelőben mi használja a rendszert (crlt+shift+esc).
Azt találtam ott, hogy a processzort a win defender berregteti. Gyanús lett és megnéztem a file helyét és láss csodát egy kis alkönyvtárban megbújt defendernek álcázott valami futott! Töröltem és azóta jó! a lejárt/tört licensz-el rendelkező vagy "ingyé" adott vírusirtók is hasonló tünetet produkálnak és megtetézik egy teljes hálózat tiltással is időnként! Bár nálam a fizetős is eljátszotta ezt!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#58990) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Van arra mód windows intézőben, hogy duplikált fileokat keressek adott mappákban? :U

Xbox GT: nozsolt

(#58991) VoidXs válasza nofi (#58990) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ccleanerben van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58992) GEPESZ66 válasza amadeus11 (#58988) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Holnap megnézem,hogy működik-e a kamera.
Frissítés előtt jó volt.
Fiam az Övét beszélgetésre azóta is használja.

(#58993) Sharkweb válasza vlevi (#58986) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Pontosan azért pofázik, mert ki van kapcsolva a SmartScreen szűrő.

(#58994) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok!

Azt volna a kérdésem, hogy a Creators Updateben nincs olyan lehetőség, mint a korábbi verzióban, hogy a windows update úgy volt beállítva, hogy csak értesítsen, ha vannak elérhető frissítések, de én döntsem el, hogy mikor töltöm le és telepítem azokat?

(#58995) SP4C3 válasza Shurycen (#58994) üzenetére


SP4C3
veterán

előző Win10-ekben sem volt választásod. Nincs hatalmad a gép felett :D:D:D

Tölti, telepíti, seedeli...

vlevi (#58986)

eddig itt lehetett kikapcsolni, hogy mire értesítsen és mi mindenre ne:

"Control Panel\All Control Panel Items\Security and Maintenance\Change Security and Maintenance settings"

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#58996) Shurycen válasza SP4C3 (#58995) üzenetére


Shurycen
tag

Ez nem igaz, nekem az update előtti legfrissebb változat volt win10pro és addig nem töltötte le az updateket és nem telepítette míg én rá nem nyomtam, hogy mehet. Igaz ne válogathattam hogy mit, de én döntöttem el hogy mikor.. :)

(#58997) Pala válasza Shurycen (#58996) üzenetére


Pala
veterán

Válogathattál, ha használtad a Windows Update Show or Hide nevű kis alkalmazást. :K

(#58998) nofi válasza VoidXs (#58991) üzenetére


nofi
őstag

Az is jó :R

Xbox GT: nozsolt

(#58999) svgyula válasza SP4C3 (#58995) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az msconfig-ban a szolgáltatásoknál ki lehet kapcsolnia windows update alkalmazást. Ha kiveszed a pipát nem indul a géppel együtt. A win7-nél anno' nagyon sok gondom volt vele a cégnél! Állandóan szidták a gépet mert minden indításnál elkezdte keresni a frissítést és amíg matatott a gép használhatatlan volt! Ezért a heti egy esti ébrentartásos frissítés maradt.
Ennél is sokan panaszkodnak (még aránylag gyors gépen is!) hogy amikor tölti le a frissítést és készíti elő akkor észrevehetően belassul a gép! Ez amúgy nálam is jelentkezik. De mivel nálam csak addig megy a gép(ek) amíg használom ez egy probléma! Ezért ha megjön az asztalira egy frissítés én bekapcsolom a lapost és arra is frissítem mert ha mennem kell akkor nem biztos, hogy akarok 10-20 percig ezzel sz@rakodni egy olyan helyen ahol azonnal kell a gép! Az "ütemezés" pedig egy f@szság mert nem fogom azért éjszakákon át járatni a gépet hogy majd egyszer csak frissíti magát :N

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59000) svgyula válasza svgyula (#58999) üzenetére


svgyula
addikt

Kifutottam a szerkesztésből! Az egy másik kérdés, ha ki van kapcsolva akkor hány alkalmazás fog vísítani, hogy nem frissült! Mert ugye egy csövön jön minden a driver is meg a víruskereső frissítés is meg az egyéb "okosság" :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.