Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) raidx válasza tordaitibi (#59848) üzenetére


raidx
őstag

A telepítő lemezről is elérhető csak macerásabb. akár a gépházi elérés.

[Safe mód] Több lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59852) quailstorm válasza raidx (#59850) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én nem ezt nem tudom, hanem a skip countdown paraméterét...

Még nem találkoztam olyan géppel amin ne ment volna a legacy mód.

Telepítővel meg az a baj, hogy manapság ideiglenesen van pendrive-on, lemezen már senkinek se kb, meghajtó sincs. Nettó szopás ha véletlen csökkentett mód kéne tényleg és nem készültél fel előre.

[ Szerkesztve ]

(#59853) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Windows 10 CU lett telepítve a laptopomra (Lenovo) és a Radeon M230-as videókártya driverét nem tudom feltelepíteni. Próbálkoztam a kifejezetten Ehhez írt 17.4.2-vel, majd később a 17.4.4-el. Az eredmény, hogy a Windows a hardver detektálásakor kifagy. Újraindítás nem oldja meg a problémát crash van... Nehezen, de sikerült visszaállítani a Windows-t egy korábbi időpontra, így működik meg persze biosban letiltottam így csak HD Graphics 4400 van... Feltettem a mostani 17.5.1-est is, driver telepítésnél lefagy az egész. A windows gyárilag a 15.200-ast telepíti fel, a Lenovo honlapján is ez van fent support alatt. Mit lehet tenni? Van bárkinek is megoldása a kialakult helyzetre?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#59854) Sidorovich válasza Sidorovich (#59843) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Ezeket a lehetséges megoldásokat szintén kipróbáltam a Windows Store és Windows Update problémájának megoldására, de még így se működik: [link] :(

(#59855) raidx válasza quailstorm (#59852) üzenetére


raidx
őstag

Nekem a régi intel atomos gépem kifagy tőle. Többi gépemen működik. Lehet csinmálni USB-s helyreállítót is és onnan is elérhető a safe mód.
Keresőbe írtd be, helyreállítási meghalytó. Legyen csatlakoztatva egy megfelelő pendrive.
Angol esetén recoveri drive.
[link]

10 alatt is működik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59856) #04441088 válasza #04441088 (#59849) üzenetére


#04441088
törölt tag

Valaki? :R

(#59857) madd dogg válasza dunc (#59827) üzenetére


madd dogg
senior tag

Áttettem 60-60-ra, most nyugi van. Köszönöm a segítséget. :)

(#59858) sziku69 válasza quailstorm (#59847) üzenetére


sziku69
senior tag

Köszi, utánanézek! :R

(#59859) tordaitibi válasza #04441088 (#59856) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hardverhiba kizárható..?

(#59860) pendre54 válasza #04441088 (#59856) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Amennyiben mégsem hardverhiba,( érdemes lenne kipróbálni egy kábelcserét, hogy az mit hoz) akkor próbáld ki a következőt. Nálam a Win 7-ről történő frissítés után egy-két hét elteltével jelentkezett hasonló probléma, hogy egyik nap volt net, másnap már nem, holott semmi szoftveres beavatkozás, telepítés nem volt, amire esetleg vissza lehetett volna vezetni, ez viszont segített.
Szóval, Hálózati és megosztási központ megnyitása, ott katt az Ethernet- re / Tulajdonságok/Beállítások/Speciális/ itt a Tulajdonságok közül kiválasztani a Speed és Duplex-et, és jobbra az Auto Negotiation-t átállítani 100 Mbps értékre.

Géprestart, majd nézd meg, hogy mi a helyzet, ha van net, akkor próbáld ki 1,0 Gbps értékkel is, ha így is van net, utánna visszaállítani az alapértelmezett Auto Negotiation-ra.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#59861) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! HP G62 laptopom van,AMD M880G with ATI Mobility Radeon HD 4250-es videokártyával és sehogysem tudok windows 10-hez drívert feltenni ami működésre bírja.Amit feltesz a win10,azzal sem működik (nem lehet felbontást állítani,se semmit stb..) :( Annyit kivettem angol oldalakon (nagyjából) hogy lehetséges hogy felejtős erre a laptopra a win 10. Esetleg tudtok írni valami megoldást ? Köszi előre is !

[ Szerkesztve ]

(#59862) Zoz válasza Energie X (#59853) üzenetére


Zoz
őstag

Én megpróbálnám régebbi Win10-el, pl 1511-essel.

(#59863) kismokesz


kismokesz
tag

ezt csinálja ha vezérlőpultnál kikapcsolom.

ezt csinálja mikor kikapcsolnám a hyper v-t.

vírusirtónál indítanám a keresést ott meg kék halál.

azóta csinálja nagy a gyanúm mióta a hyper-v be van kapcsolva.

win 10 education 1703

próbáltam parancsorral is kikapcsolni de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#59864) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy elég fura helyzet állt elő. Van a fényképek és a TV+filmek alkalmazás és tegnaptól elkezdte kiírni, hogy az alkalmazások ideje lejárt és, hogy vegyem meg őket. Nem értem. Elvileg ezek ingyenes MS alkalmazások nem?
Ráadásul az áruhazában nincs is olyan fül, hogy vásárlás, csak olyan van, hogy indítás.
Valamit tipp?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#59865) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Windows 10 Home rendszeren szeretném kikapcsolni a Windows frissítését.
Hol és hogyan tudom megtenni?

Köszönettel várom a választ.

(#59866) quailstorm válasza adamssss (#59864) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Windows aktiválásod járt le. Maguk az appok beépítettek, alap társítások is ezekhez mennek.

(#59865) peter889: nem nagyon lehet megoldani. A metered connection (adatkorlátos kapcsolat) segít, de az LAN-on nem megy csak Creators Update óta, ott meg tudtommal nem blokkolja a frissítéseket.

A Windows update mint szolgáltatást tudod max letiltani (services.msc), de akkor ugye már nem arról van szó, hogy jelezzen de majd te letöltöd amikor lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59867) adamssss válasza quailstorm (#59866) üzenetére


adamssss
veterán

A Win aktiválásom? A laptophoz kaptam a licenszt. (jó annó win8-ra de kb az első nap upgrade-eltem 10-re.)
Ilyenkor mi van?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#59868) quailstorm válasza adamssss (#59867) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#59869) peter889 válasza quailstorm (#59866) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ.
Pontosan hogyan tudom a Windows update szolgáltatást letiltani?
Azért nem akarom frissíteni, mert nem akarom, hogy az ismételt frissítésekkel a rendszerem instabillá, lassúvá váljék - vagy ilyesmiről nem lehet szó?

[ Szerkesztve ]

(#59870) quailstorm válasza peter889 (#59869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ahhoz, hogy értesítsen, de te döntsd el mikor töltöd le, csoportházirend kell, ami viszont vállalati verzióban van csak benne. Már a PRO-t is megherélték, csak Enterprise...

Volt már gond, 2016. November nekem is meg még sokaknak betett a topicban is. Amúgy alapvetően gond nincs belőle, sőt ajánlott, csak én nem szeretem ha olyankor vakarózik, mikor dolgoznék. A rendszer van értem és nem én vagyok a rendszerért.

Márpedig a jelenlegi Windows10 modell azonnali és erőszakos módon végigdúr mindent a következményekre való tekintet nélkül.

(#59871) peter889 válasza quailstorm (#59870) üzenetére


peter889
őstag

Ja, köszi szépen, de utólagosan kérdeztem, hogy pontosan hogyan tudom a Windows update szolgáltatást letiltani(services.msc)?
Én sem szeretem, amikor váratlanul frissítgetni kezd.

[ Szerkesztve ]

(#59872) adamssss válasza quailstorm (#59868) üzenetére


adamssss
veterán

Mágus vagy. Megoldotta a problémát.
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#59873) quailstorm válasza peter889 (#59871) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A metered connectionön kívül csak és kizárólag a Windows Update szolgáltatás letiltása létező opció számodra. Igen a services.msc-ben.

(#59874) tomp


tomp
félisten

Múlthavi tiszta telepítés óta most először raktam be a laptopba az akksit. Bekapcsolás után nem ment a net. UTP-n és wifin is kapott ip-t a modemtől de a sebesség 0bit/s volt. Még a "modemrouter"(upc) címére sem csinált semmit. Kellett egy "hideg" boot, hogy helyre jöjjön a net.
Találkozott már valaki ezzel a hibával?

(#59875) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ok semmi megvan....

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#59876) peter889 válasza quailstorm (#59873) üzenetére


peter889
őstag

Nem tudom mi az services.msc. És pontosan hogyan kell megbűvölni?

(#59877) quailstorm válasza peter889 (#59876) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win+R
services.msc
ENTER
legörget
Windows Update
duplaklikk
letiltás
OK
kilépés

(#59878) peter889 válasza quailstorm (#59877) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen az infót! Időközben szerencsére magam is meg tudtam csináltam félig. Aztán sikerült a letiltás. Újraindítás után sem tölti be a Windows Update szolgáltatást.
Viszont a Gépházban a Frissítés és biztonságnál továbbra is ezt írja: "Az elérhető frissítések automatikusan letöltődnek és települnek." Ezt hogyan lehetne kiktatni?

[ Szerkesztve ]

(#59879) quailstorm válasza peter889 (#59878) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem az úgy marad, és mivel a szolgáltatás nem fut, nem kap jelzést, hogy csinálni kéne valamit is.
De én ezt így sose használtam.

(#59880) peter889 válasza quailstorm (#59879) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen, nemsokára ki is próbálom, csak még rá kell varázsolni a netet. Még jóformán nem használtam a gépet. Új gép.

[ Szerkesztve ]

(#59881) peter889 válasza quailstorm (#59879) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen az infókat. Sikerült a a netre való felcsatlakozás és nem frissít. :R

(#59882) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Hogya érdemes biztonságosan kikapcsolni a Win10 frissítéseit?

Azért szeretném megtenni, mert 2-3 napja feltelepítettem a Win10-et és most jól működik. Félek, hogy egyik frissítés után nem működne jól, mert nagyon régi 9 éves laptopra telepítettem fel. A régi Windows-ok nem tudtak drivert találni és szükségem van még 4-5 hónapra erre a laptopra, mert nincs másik.

Gyakran keres frissítéseket, szinte naponta talál is valamit.

köszönöm.

(#59883) tordaitibi válasza Orionk (#59882) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

5 hozzaszolassal elobb pontosan ezt irtak le.

Peter 889, ha hasznalod a Win aruhazat, akkor update tiltas utan nem fog menni, erre figyelj.

(#59884) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van rá mód, hogy a kikapcsolásnak egy ikont kirakjak az asztalra amire dupla kattintással rákattintva leáll a gép?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59885) Totta92


Totta92
tag

Sziasztok!

Adott egy Windows 10-es Acer E15 gép, és egy Samsung Smart Tv (UE32F4500) ezeket szeretném vezeték nélkül összekötni, hogy a tv-n is kapjak képet.

A tv-t rákapcsolom a Screen Mirroring funkcióra, a laptopon a csatlakoztatott eszközök közé bekerül a tv-m.
Csatlakozik a Windows 10 kiválasztom, hogy megkettőzze a képet és mégis csak a laptopon látom a képet a tv csak azt írja hogy "Betöltés". Majd kis idő múlva kiírja, hogy "Nem támogatott video adatok".

Tudnátok valami tanácsot adni mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#59886) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Erre esetleg valaki ? [link]

(#59887) ampulla válasza Winner_hun (#59884) üzenetére


ampulla
aktív tag

Biztos van rá 1000 program neten. Én úgy csinálnám, hogy a batch fájlba beleírom, hogy:

shutdown /s

Majd az adott usernek, amivel be vagy jeletkezve jogokat adok, hogy ne kelljen mindig rendszergazdaként futtatni, majd kirakod az asztalra.

(#59888) Winner_hun válasza Winner_hun (#59884) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aztalon jobb klikk - Új / Parancsikon, majd ezt belemásolni:
%windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59889) Deion Branch


Deion Branch
tag

Mennyiben befolyásolja egy program működését ha nem a rendszer meghajtóra van telepítve?

(#59890) SP4C3 válasza Winner_hun (#59884) üzenetére


SP4C3
veterán

shutdown -s -t 00

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59891) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Hogy a fenébe tudom véglegesen kikapcsolni a Windows Defendert? Hiába kapcsolom ki a Real Time Protection-t, újraindítás után ismét be van kapcsolva. Szolgáltatásoknál nem engedi kikapcsolni, msconfig-ban meg hiába veszem ki a pipát, visszarakja, és az a baj, 50%-on pörgeti a procit ez a vacak...

Légyszi ne azt írjátok, hogy "jujj ezt nem szabad kikapcsolni, mert akkor jajj de mi lesz", nem erre vagyok kíváncsi.

Köszi a segítséget előre is! :R

MOD: Vagy ha felteszek egy NOD-ot, akkor lekapcsolja automatikusan a Defendert?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#59892) quailstorm válasza csabyka666 (#59891) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, a NOD kikapcsolja. Ha nem raksz fel mást, akkor nagyon akaródzik neki visszajönni. Tekintve, hogy én mindig használok valami más mainstream irtót, amit a rendszer felismer, nem kellett küzdenem a defenderrel.
Szóval, ha tudja, hogy van telepítve másik antivirus, akkor örökre elhallgat.

[ Szerkesztve ]

(#59893) terapeuta007 válasza quailstorm (#59892) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

miért jo masik antivirus gennyzacsko az alap helyett?
meik a legjobb helyette?

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#59894) quailstorm válasza terapeuta007 (#59893) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert a Microsoft kiadja a vírsdefiníciókat, tehát minden más irtó tudja legalább ugyanazt. Valamint buta az MS-féle és fogja a gépet mint állat.

(#59895) Richter36 válasza csabyka666 (#59891) üzenetére


Richter36
őstag

Próbáld ki ezt, ha nem akarsz más víruskergetőt használni: [link]

(#59896) terapeuta007 válasza quailstorm (#59894) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

es meik a legjobb virusirto? fizetos is johet deepwebes piratebayrol lejon teljesbe xd

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#59897) Orionk válasza quailstorm (#59873) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Mi a metered connection?

Ez volt az, amit nem értettem azon kommentjeidben, ahol leírtad lentebb, hogy hogyan kell kikapcsolni a frissítést, azaz az Update-et.
köszönöm

(#59898) quailstorm válasza Orionk (#59897) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Forgalmi díjas kapcsolat.

(#59896) terapeuta007 : xd xd ez a fórum nem neked való xd
majd jön a banhammer

(#59899) terapeuta007 válasza quailstorm (#59898) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

lol

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#59900) Dumi86 válasza quailstorm (#59898) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ne is foglalkozz vele, fiatal kis suhanc lehet ők loloznak meg xdznek,majd megkapja a jutalmát :D

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.